Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC vs. ANTIK

vivid.sk (11472)|7.6.2013 00:03
EÚ v nových pravidlách pre internetové pripojenie zakáže praktiky UPC

z clanku:

[quote]
Nové pravidlá pre poskytovanie internetového pripojenia pripravované Európskou komisiou, ktoré majú zabezpečiť princíp tzv. sieťovej neutrality, postavia mimo zákon viaceré praktiky na Slovensku najviditeľnejšie spomedzi veľkých operátorov používané spoločnosťou UPC.

Podľa princípu sieťovej neutrality, ktorý zatiaľ naša ani európska legislatíva neprikazuje, sa poskytovatelia pripojenia musia správať rovnako ku všetkým internetovým službám a nemôžu niektoré zvýhodňovať a iné zase znevýhodňovať alebo dokonca blokovať. Exemplárnym príkladom porušovania sieťovej neutrality na Slovensku je v marci odštartované blokovanie IPTV služby Antiku operátorom UPC.
[/quote]
Pytkin (7947)|7.6.2013 00:42
super .. konecne bude EU na nieco dobra ..
Dagy2 (3153)|10.6.2013 10:42
[QUOTE=vivid.sk;456315].....Co je o 40% viac ako pred 2 rokmi.
Netvrdim, ze to je vela (obzvlast v porovnani so zlodejmi z Telekomu za pomale DSL pytat 20ecok je zlodejina).....[/QUOTE]

U "zlodejov" mám teraz od mája ca o 5EUR nižšiu cenu než som platil posledné 2 roky.
Nenazval by som ich zlodejmi ale spolu s UPC patria k firmám ktorým by flexibilné a inak ohybné ceny závidel aj turecký bazár. Je to hnus a grc.
vivid.sk (11472)|2.7.2013 23:09
Zaradim to do tohto vlakna, aj ked sa to tyka konkurencie na Slovensku.
Takto si predstavujem pohlad rozumneho managera.

Cely rozhovor riaditela SWANu pre strategiu a rozvoj:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]



z clanku:

Nie je riskantné mať biznis model založený na tom, že cez nejakú inú sieť poskytujem nejakú službu a verím, že mi to tí konkurenční operátori strpia?

Dnes celý internet poskytuje svoje služby cez sieť niektorého z operátorov, takže nemôže žiadny operátor – ani my – povedať, že niektoré služby cez našu internetovú prípojku zákazníkom povolíme, pustíme a niektoré nie. O tom je sieťová neutralita, ktorá sa celosvetovo presadzuje a v niektorých krajinách už je aj zákonne zakotvená.
Pytkin (7947)|2.7.2013 23:30
rozumna rec .. tak ale swan nie su taky sraci , ako UPC ..
vivid.sk (11472)|2.7.2013 23:43
jj UPC su mega sraci. Pred par dnami poslali informaciu o navyseni dohodnutych cien o inflaciu. To nerobi ani Telekom ani Pomaranc.
Viac tu


diskusia je tiez stavnata, vyber prispevku:

[quote]
O 17:30 som dosiel na pobocku kde som si vytiahol listok ukoncenie zmluvy(7xx). Vytiahol som si 767, na rade bola 721. Cela pobocka uplne plna, ludia stali az vonku a bezradne posedavali na schodikoch. Jeden chlapik sa tam tak pohadal tak ze pri odchode hodil o zem celou silou ich masivnu kovovu stolicku(bol tam asi s 7 rocnou dcerou). Za hlasnych vulgarizmou opustil pobocku.
Asi po 10minutach cakania sa zamestnanec opytal ci je tu niekto kto chce odovzdat a potvrdit nejake dokumenty(tento krok chvalim, nemusel som tam cakat hodinu!). Tak som odovzdal svoju vypoved a chvilu pokecal s chlapikom za stolom. Ten bol z celej situacie uplne zufaly, postazoval sa mi ze nechape ako moze toto urobit firma ludom. A ze ked chcem zmenit pausal tak nech dojdem v auguste ze nieco vybereme. Tak som mu poprial pekny den, vela sily a isiel som domov. VELMI nezavidim ludom vo vsetkych UPC centrach a na hotlines :/ Za vsetko jedna fotka z centra UPC: goo.gl/yByIY
[/quote]
peto.vac (525)|3.7.2013 00:02
Nehovor hop,kym nepreskocis,mozno aj oni dvihnu ceny,mozno cakaju len na novy rok...Mne tento krok pri Basic ponuke digitalnej TV robi z 16,70 na 17,30€,je to sice zanedbatelna ciastka,no ak sa vynasobi poctom zakaznikov,tak dosiahne uz horibilnu sumu...
Nehovoriac o tom,ze clovek by si myslel,ze ceny uz hore nepojdu a ak nepojdu ani dolu,tak sa skvalitnia sluzby (viac TV stanic,viac minut na volania,vacsia ryxlost netu) za rovnaku sumu,ale nie,na slovensku to takto nefunguje,tu sa neaka spolocnost vypracuje a zacne okradat svojix zakaznikov,na ktoryx doposial stavala...
vivid.sk (11472)|3.7.2013 00:17
[QUOTE=peto.vac;461399],mozno aj oni dvihnu ceny[/QUOTE]
Uz sa ti stalo, ze si sa zaviazal na 2 roky a operator/provider ti pocas tej doby zdvyhol dohodnutu cenu? Ja som o tom este nepocul. Nevraviac o tom, ze UPC uz ojebalo zakaznikov (aj v CR) ked zaviedlo poplatok za modem, co je dalsie navysenie povodnej zakladnej ceny internetu o 20%.
peto.vac (525)|3.7.2013 00:23
Nestalo,ale myslim ze zrovna UPC na to myslelo od pociatku a ma taku kauzulu zakomponovanu v zmluve,kde podla nej si to moze dovolit...Ten poplatok zaviedlo UPC v CR uzivatelom s viazanostou,ci novym zakaznikom...???
vivid.sk (11472)|3.7.2013 00:50
[QUOTE=peto.vac;461401]ci novym zakaznikom...??? [/QUOTE]
Novym a vsetkym ostatnym, ktori sa nanovo zaviazu. Cize sa to tyka postupne vsetkych zakaznikov, hned ako vyhniju stare zmuvy.

P.S. Nie v CR, ale aj v CR (co znamena, ze sa to tyka aj UPC SK).
peto.vac (525)|3.7.2013 11:50
No sak to,ze u nas to uz davno je zavedene a nielen v UPC...Ked som si dal prvu optiku zriadit od Orange,dali mi zadarmo modem aj wifi router,dnes za to pytaju praxy...Ale tak net menit neplanujem,UPC mi neda lepsiu cenu nez je 100 Mbit/s za 14,99 € tak ako orange a TV mam zase zakupenu CI kartu,za ktoru som jednorazovo zaplatil a tiez sa nexystam prejst ku konkurencii,nakolko su tu ceny podobne,no na programovu ponuku od UPC som si uz zvykol...Len ma zaujima,ze ci sa ta "inflacia" dotkne aj novyx uzivatelov,zatial su ceny na nete nezmenene,ak nie,tak v januari mi konci viazanost a ked uzavriem novu,tak sa ma to tykat nebude a ak hej,tak i tak budem platit menej s novou zmluvou,ako doteraz,ceny isli o 1,7€ dole,ked odratam inflaciu,stale budem platit o 1,1€ menej,nez doteraz...
Pytkin (7947)|3.7.2013 13:05
[QUOTE=vivid.sk;461396]jj UPC su mega sraci. Pred par dnami poslali informaciu o navyseni dohodnutych cien o inflaciu. To nerobi ani Telekom ani Pomaranc.[/QUOTE]
jo jo .. zase je vyhoda ze ich mozes bez penalizacie zrusit .. kolega to ide vyuzit .. pekne ho ojebali .. dali mu ci nechce za rovnake peniaze dostat nove sluzby , rychlejsi internet .. atd .. tak on ze ano .. tak mu zrazu doniesli HD recorder , novy wifi modem .. a kopu picovin .. ktore ale v krabiciach hodil do skrine , lebo ich nepotrebuje .. a dosla prva faktura .. a ze hop .. prenajom rutra 2 eur/ mesacne .. prenajom STB 4 EUR/ mesacne .. atd .. ceny obrazne .. a on pici , sak naco za to ma platit .. ale pani ze to uz sa neda vratit .. tak teraz to ide cele zrusit .. da si pomalsi internet (150mbps to aj tak nefunguje), vyhodi hbo a podobne chujoviny .. a bude platit o 20 eur menej mesacne ..
peto.vac (525)|3.7.2013 16:52
Sak podpisal viazanost na dva roky,tak jak to moze zrusit...???
Pytkin (7947)|3.7.2013 17:46
no teraz sa to vraj da .. ked sa mu nelubi zvysenie cien , moze zrusit zmluvu , bez pokuty z viazanosti ..
peto.vac (525)|3.7.2013 17:50
To je taky zakon,ci to ma zakomponovane UPC v zmluve...???
vivid.sk (11472)|3.7.2013 20:08
[QUOTE=peto.vac;461435],ci to ma zakomponovane UPC v zmluve...??? [/QUOTE]
Je to v zmluve. Viac sa to rozobera v diskusii na dsl.sk (link na predchadzajucej strane). Precitaj si cele, ak ta to zaujima.
peto.vac (525)|3.7.2013 20:34
Uz som im pisal,ze mam zaujem odstupit od zmluvy a nasledne dalsiu vytvorit s tym istym programom,tak uvidim co mi odpisu...
peto.vac (525)|10.7.2013 13:28
[QUOTE=Pytkin;461422]jo jo .. zase je vyhoda ze ich mozes bez penalizacie zrusit .. kolega to ide vyuzit .. pekne ho ojebali .. dali mu ci nechce za rovnake peniaze dostat nove sluzby , rychlejsi internet .. atd .. tak on ze ano .. tak mu zrazu doniesli HD recorder , novy wifi modem .. a kopu picovin .. ktore ale v krabiciach hodil do skrine , lebo ich nepotrebuje .. a dosla prva faktura .. a ze hop .. prenajom rutra 2 eur/ mesacne .. prenajom STB 4 EUR/ mesacne .. atd .. ceny obrazne .. a on pici , sak naco za to ma platit .. ale pani ze to uz sa neda vratit .. tak teraz to ide cele zrusit .. da si pomalsi internet (150mbps to aj tak nefunguje), vyhodi hbo a podobne chujoviny .. a bude platit o 20 eur menej mesacne ..[/QUOTE]

Uz sa mu podarilo rozbehnut odstupenie...???
Pytkin (7947)|10.7.2013 16:05
peto : maju mu zavolat a este nevolali :)
peto.vac (525)|10.7.2013 16:22
Co som zistil,tak treba napisat vypovednu zmluvu,ktora ma obsahovat neake znenie zakona,ci podmienok,neviem presne.
peto.vac (525)|22.7.2013 21:54
A ma na to mesiac,cize do 27.07.2013...Tak ako,posunul sa niekde...???
Pytkin (7947)|23.7.2013 00:37
uz spi .. zajtra sa ho spytam cez skype, ak nezabudnem .. momentalne mam homeoffice 2 tyzdne ..
peto.vac (525)|23.7.2013 12:03
OK,tak potom daj veidet...
Pytkin (7947)|23.7.2013 13:57
no takze ziadna odozva .. ze koncom mesiaca tam bude volat , ked sa neozvu ..
peto.vac (525)|23.7.2013 14:20
Odstupit od zmluvy moze ale len do mesiaca od kedy mu prisiel email a ten rozposielali 27.6. cize uz moc casu nema,ak dovtedy neodstupy,berie sa to tak,ze s podmienkami (novou cenou) suhlasi...
vivid.sk (11472)|15.8.2013 13:55
Obávam sa, že nechodíš pre korektné informácie k dôveryhodnému zdroju. Alebo vážne veríš všetkému, čo vypustí PR?

UPC zavádza o spore ohľadne IPTV Antiku, naleteli mu viaceré médiá
Pytkin (7947)|15.8.2013 15:16
jo .. klasicka taktika UPC .. nemam ich rad ..
Ivo Mašek (10205)|10.10.2013 09:39
Antik šíril programy bez povolenia. Dostal pokutu
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|10.10.2013 11:42
[QUOTE=Ivo Mašek;469023]Antik šíril programy bez povolenia. Dostal pokutu[/QUOTE]
Mal by to robit ako ako vsetci ostatni - zalozit si garazovu firmu mimo repubiky a nech to siri ona (na nu rada nema dosah). Skylink takto distribuoval signal ihned po naznaceni "moznych problemov".

Divim sa vsak hlupym managerom Markizy, ved tato banda zije z reklam (ktore su prerusovane programom), nechapem, co jej vadi, ked jej televizny odpad niekto distribuuje zadarmo dalej.
vivid.sk (11472)|11.10.2013 22:20
k tejto teme:

SmartTVbox nie je podľa licenčnej rady IPTV, Markíza nechce aby ju Antik vysielal

Na utorkovom zasadaní bola uložená Antiku aj ďalšia sankcia, pokuta vo výške 500 eur. Tú spoločnosť dostala za vysielanie staníc Markíza, Markíza HD, Doma, Dajto a Fooor cez Internet ale tiež vo vlastnej IPTV sieti bez súhlasu vysielateľa týchto staníc.

Minimálne na IPTV Antik súhlas pôvodne mal, v druhej polovici novembra 2012 podľa materiálov RVR Markíza ale súhlas odvolala
.
vivid.sk (11472)|29.10.2013 18:09
ritchi (225)|31.10.2013 07:40
paraziti a smejdi maju v tomto tragikomickom statiku zelenu
vivid.sk (11472)|31.10.2013 16:24
OT, ale len pre info, ako s nami velki prevadzkovatelia vydrbavaju (aby aj taky ritchi pochopil (aj ked tomu celkom neverim)).
Nemci sa s Telekomom nepárajú, súd mu FUP zakázal
ritchi (225)|31.10.2013 18:37
Poskytovat plnohodnotnu retransmisiu po sieti konkurencie sa da tiez povazovat za vydrbavanie nie velkeho,ale jedneho maleho nepodstatneho prevadzkovatela ponukajuceho svoje sluzby minorite a ktory tak ci tak zakape.A som dost na vazkach ci toto dokaze taky vivid spracovat a nasledne aj pochopit.Ale v jeho pripade sa povazujem skor za skeptika.
tdlmarek (1566)|31.10.2013 19:10
To jsou zase bláboly.

Kolikrát je třeba ještě zopakovat, že antik žádnou síť konkurence nevyužívá?
vivid.sk (11472)|22.11.2013 13:26
Aktualne v kauze (vtipne vyznievaju posledne 2 odseky v povodnom texte):
UPC nebude môcť blokovať SmartTVbox Antiku, neodvolala sa