Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC vs. ANTIK

Ivo Mašek (10205)|14.3.2013 20:14
[QUOTE]IPTV je úplně totéž jako VoIP[/QUOTE]
Co to je IPTV: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jedna kabelovka (UPC) si postaví kabelovou síť se vším všudy. bez nadsázky toto stojí řádově miliony peněz. Druhá kabelovka do své sítě nevloží ani halíř a participuje na druhé kabelovce. Říká se tomu parazit. Sám si nic nevytvoří, ušetří miliony a pak je samozřejmě schopen lecos nabízet zdarma, nebo velmi lacino. Protože trasu platí ten, kdo má na sobě parazita.
[QUOTE]Takže navenek se to sice tváří jako digitální klon svého historického předchůdce (kabelovka, telefonní síť), ale z technického pohledu to není nic jiného než obyčený IP provoz[/QUOTE]
Takže znova: http://www.antik.sk/

Jinak, já tuhle debatu vzdávám. pokud tu dokonce už mícháte YouTube s IPTV a kabelovkou - bohužel, to už je na mě moc.
MILOSHKO (587)|14.3.2013 20:31
UPC ale predsa zablokovala VSETKO !!!! Ďalším problémom, ktorý vznikol zablokovaním serverov, sú nedostupné služby v zariadení SmartTVBox, ktoré je nevyhnutné pre využívanie IPTV od Antiku. – nejde MediaPlayer, videoslužba ,TV SME či prístup k internetu cez webový prehliadač.

takze UPC zablokoval prístup k internetu cez webový prehliadač len preto ze mam zariadenie od konkurencnej spolocnosti ??? to je take slovenske :(
to aby sme si kupovali PC od poskytovatela netu .,. inak sa nam moze stat ze nas blokne
ritchi (225)|14.3.2013 20:44
[QUOTE=Ivo Mašek;449019]Říká se tomu parazit.[/QUOTE]
Zdielam tvoj nazor.Je to jasny priklad parazitujuceho virtualneho providera cez siet,ktoru roky budovalo UPC.
[QUOTE=Ivo Mašek;449019]Jinak, já tuhle debatu vzdávám. pokud tu dokonce už mícháte YouTube s IPTV a kabelovkou - bohužel, to už je na mě moc.[/QUOTE]
Aj ked to vzdas,nic to nemeni na fakte,ze UPC pristupilo k tomuto kroku a urobilo to co malo urobit uz davno a konecne sa zbavilo parazita.
Pytkin (7947)|14.3.2013 21:35
[QUOTE=bavorak;449007]ved vravim, najvacsi ojebavaci na trhu spolu s telekomom, skylink len ticho dobieha :-)[/QUOTE]

jo jo .. to je fakt .. skylink len tak postava opodal a cervena sa .. od tych dvoch sa ma stale co ucit ..

---------- Doplněno v 21:35 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:31 ----------

[QUOTE=Ivo Mašek;449014]
Nechápu, proč tu do toho montujete nějaký YouTube. To je diametrálně úplně něco jiného[/QUOTE]
Ak mas vsetkych 5 po hromade , tak nemozes tomu verit co pises .. ANTIK je presne to iste ako Youtube , ako VOYO , ako respublica.sk (kde pracujem) , atd atd .. standardny content provajder .. Ano okrem toho je antik aj internet provajder a prevadzkuje na svojej sieti aj kablovku atd .. Ale co sa tyka toho ich STB , je to presne taka ista sluzba ako VOYO ..
Pytkin (7947)|14.3.2013 21:41
[QUOTE=Ivo Mašek;449019]Co to je IPTV: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jedna kabelovka (UPC) si postaví kabelovou síť se vším všudy. bez nadsázky toto stojí řádově miliony peněz. Druhá kabelovka do své sítě nevloží ani halíř a participuje na druhé kabelovce.
[/QUOTE]
fakt by si si mal overit i com pises , lebo pises totalne hluposti .. ANTIK ma takisto vybudovanu obrovsku siet se vsim vsudy, do ktorej isto vlozil nemale financne prostriedky .. ale kedze stale pises http://www.antik.sk , tak verim ze mas ten web prestudovany a vies o tom .. takze mas len nejake zatemnenie mysle , alebo co ..

---------- Doplněno v 21:39 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:37 ----------

[QUOTE=MILOSHKO;449021]
takze UPC zablokoval prístup k internetu cez webový prehliadač len preto ze mam zariadenie od konkurencnej spolocnosti ??? to je take slovenske :(
to aby sme si kupovali PC od poskytovatela netu .,. inak sa nam moze stat ze nas blokne[/QUOTE]

no jasne .. tam to smeruje .. Pocitac si kupime od UPC .. aj telku .. lebo Televizor kupeny v DATARTE na UPC fungovat nebude ..

---------- Doplněno v 21:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:37 ----------

[QUOTE=ritchi;449022]Zdielam tvoj nazor.Je to jasny priklad parazitujuceho virtualneho providera cez siet,ktoru roky budovalo UPC.
[/QUOTE]
vysvetli mi , aky je rozdiel medzi antikom (BTW: je to realny provajder, ktory ma na vychode obrovsku siet, kablovku , telefoniu .. atd atd) a VOYO ? Fakt by ma zaujimal nejaky rozdiel .. Ako to ty vidis .. Lebo zatial si ziaden argument nenapisal ..
jarino1978 (8045)|14.3.2013 21:49
[QUOTE=Pytkin;449029]jAle co sa tyka toho ich STB , je to presne taka ista sluzba ako VOYO ..[/QUOTE]

no nechcem si zastávať ani UPC, pretože ich nemusím, nechcem si zastávať ani Antik, pretože to je služba pre rómske osady... Ale bohužiaľ môžem pokojne nazvať Antik ako vychcanú spoločnosť... Chlapci, tie argumenty sú síce logické, ale sú nereálne. Antik defacto parazituje, UPC sa síce bráni dosť na hrane, ale bráni sa právom.
Voyo nemôžeš porovnávať so službou Antiku, sú to 2 rozdielne pojmy ( služby ). Napr. si zober, že by dajaký SWAN, ktorý robí aj IPTV používal na svoju cable TV napr. sieť Telecom....

Je patričný rozdiel v tom, že niekto poskytuje retransmisiu , alebo nie. A to je prvý argument k tomu, že Antik je parazit. Od kedy poskytuje Yotube, Voyo a spol. retransmisiu ???9-) To, že je to stream, to je niečo úplne iné, ako IPTV : preboha, dobré ráno...9-)
tdlmarek (1566)|14.3.2013 21:56
[QUOTE=Ivo Mašek;449019]Jedna kabelovka (UPC) si postaví kabelovou síť se vším všudy. bez nadsázky toto stojí řádově miliony peněz. Druhá kabelovka do své sítě nevloží ani halíř a participuje na druhé kabelovce. Říká se tomu parazit. Sám si nic nevytvoří, ušetří miliony a pak je samozřejmě schopen lecos nabízet zdarma, nebo velmi lacino. Protože trasu platí ten, kdo má na sobě parazita.[/QUOTE]
ANTIK ale přece nevyužívá kabelovou část sítě UPC (jak by se k ní asi tak dostal), ale obyčejné internetové připojení. Na jeji webu jde dokonce stáhnout "virtuálny set-top-box" a TV pak sledovat i na PC, bez potřeby mít domů přivedenou kabelovku.

Našel jsem jakýsi článek, tady těch pár vět ten rozdíl pěkně popisuje
[quote=http://www.dsl.sk/article.php?article=12861]IPTV televíziu poskytovanú cez internetový protokol poskytuje na Slovensku viacero operátorov, významnejší prevádzkovatelia ju ale poskytujú len vo svojej sieti. To im ju umožňuje prevádzkovať dátovo efektívne pomocou technológie multicastu.

Nová IPTV funguje na unicast technológii s odosielaním dát každému užívateľovi samostatne a využívať je ju možné z dostatočne rýchleho pripojenia ľubovoľného poskytovateľa pripojenia.[/quote]

Ale možná jsem jenom postižený svou profesí, že se na to dívám primárně z pohledu síťového provozu.
ritchi (225)|14.3.2013 21:57
[QUOTE=jarino1978;449032]Ale bohužiaľ môžem pokojne nazvať Antik ako vychcanú spoločnosť... Chlapci, tie argumenty sú síce logické, ale sú nereálne. Antik defacto parazituje, UPC sa síce bráni dosť na hrane, ale bráni sa právom.[/QUOTE]
Vecny a logicky argument.Neviem,ale mam taky pocit,ze sa tu angazuju klienti paratizujuceho antiku,vyuzivajuci ten ich uz nepotrebny IPTV box.Len nechapem angazovanost ceskych kolegov,ktorym moze byt nejaky pofiderny parazitujuci antik ukradnuty tak ako vlastne aj mne.
jarino1978 (8045)|14.3.2013 22:05
[QUOTE=tdlmarek;449033]Ale možná jsem jenom postižený svou profesí, že se na to dívám primárně z pohledu síťového provozu.[/QUOTE]

ja sa na to dívať skôr z etického hľadiska, ako z technického. To, že príde na trh nejaký vychcálek , ktorý ako väčšina chce zarobiť, ošklbať s minimálnymi nákladmi a potom odísť do zabudnutia, ešte neznamená, že budem hneď čapkať...\\/
Proste ďalší chuj, čo nájde dieru všade a začne ju zneužívať pre svoj prospech. Tu mám hlavne na mysli ten ich "virtuálny" STB.
Proste môj názor : nech si vybuduje za svoje svoju sieť a tam si môže krákať od rána do večera. \\/
tdlmarek (1566)|14.3.2013 22:22
[QUOTE=jarino1978;449036]ja sa na to dívať skôr z etického hľadiska, ako z technického. To, že príde na trh nejaký vychcálek , ktorý ako väčšina chce zarobiť, ošklbať s minimálnymi nákladmi a potom odísť do zabudnutia, ešte neznamená, že budem hneď čapkať...\\/[/QUOTE]
Ano, s tímhle se dokážu ztotožit. Samozřejmě je mi jasné, že "správně" by se IPTV měla řešit tak, jak to dělají ostatní poskytovatelé - tedy pomocí vyhrazené části sítě a multicastového provozu. Že to někdo "na drzo" začně šířit přímo do Internetu přes unicast, zneužívajíc velkoryse nastavených rychlostních limitů některých ISP, a ještě si na tom za pomoci levných hardwarových krabiček postaví byznys, na tom není nic chvályhodného.

Jak jsem psal na začátku, jde mi spíše o ten princip a nesmyslné zdůvodnění UPC. Protože způsob, jakým to podali nyní, jim umožňuje vybrat si v budoucnu jakoukoliv jinou službu a také ji dle libosti blokovat - třeba již zmiňované VoIP, to je zcela analogické.
jarino1978 (8045)|14.3.2013 22:30
pozri , etiku môžeme použiť aj do obchodu. Pokiaľ je sieť majetkom UPC, má právo obmedziť na ochranu svojej prosperity to, čo uzná za vhodné. Aj keď to môže byť proti srsti svojim zákazníkom, alebo aj iných. Možno ako užívateľa internetu od UPC by ma to sralo, ale pozerám sa na to zo strany prevádzkovateľa. Ak by mal moje prachy, moje know-how, zneužívať nejaký vychcálek , parazit, zachovám sa rovnako, alebo sa budem určitým spôsobom brániť. Ľudia sa musia naučiť aj určitej loajálnosti.... :-I
vivid.sk (11472)|14.3.2013 22:51
[QUOTE=jarino1978;449041] má právo obmedziť na ochranu svojej prosperity to, čo uzná za vhodné[/QUOTE]
Nema. Ukaz mi to v zmluve (a uz vobec nie z dovodu nejakej prosperity). Ma vsak moznost a pravo zablokovat uzivatela, ktory vyuziva sluzbu extremnym sposobom (presne to nieje specifikovane, nie je uvedeny FUP). Ale vyuzivat sluzbu na cca 8% z celkoveho zakladneho trafficu moze byt extremne vyuzivanie tazko.


[QUOTE=jarino1978;449041]...nejaký vychcálek , parazit...[/QUOTE]

neviem o akych parazitoch tu pani tocite, ja tu vidim len klasicky slovensky/cesky komplex.

HBO Go, TOPFUN, VOYO, KlikTV (a v zahranici mnoho dalsich) ponukaju totozne sluzby, takze zablokujeme aj ich?
Ci rovno zablokujeme vsetky streamy (vratane tych, ktore poskytuju samotne stranky televizii - Live TV stream, co je tiez retransmisia, na ktoru sa odvolava UPC)?
Su to totiz podla rovnakeho metra presne taky isti "vychcanci", pretoze tiez vyuzivaju/zneuzivaju siet UPC k tomu, aby k tebe dorucili danu sluzbu (podla niektorych) "zadarmo". Ci si maju tiez vybudovat "vlastne siete"? Ze je to chore? Ano, presne tam smerujem.

Ci teraz budeme pouzivat iny meter, podla toho, co nam prave vyhovuje?
MILOSHKO (587)|14.3.2013 23:25
ak si kupim nejake MMC napr Xtreamer kde si budem prehravat iba napr. stream.. film1.cz 2Mb
kto bude parazitovat na UPC ??? predajaca Xtreameru by mal platit UPC ., pretoze neinvestoval ani cent do ich siete a parazituje na nej
alebo parazituje film1 ?? ten tiez neplati UPC ...alebo parazitujem JA ktory platim ?

aky rozdiel je medzi krabickou od antiku a krabicku Xtreamer ???
ritchi (225)|14.3.2013 23:26
Hold,klienti pofiderneho antiku su flustrovani z kroku UPC a argument porovnavania virtualneho parazita so sluzbami voyo,topfun atd. absolutne neobstoji.
vivid.sk (11472)|14.3.2013 23:32
[QUOTE=ritchi;449049] a argument porovnavania virtualneho parazita so sluzbami voyo,topfun atd. absolutne neobstoji. [/QUOTE]
zato tvoje argumenty na urovni hovorcu UPC, kde si ani jediny krat rozumne nevysvetlil, aky je technicky rozdiel medzi nimi uz obstoja!


P.S. Ziadny iny provider neblokuje streamy antiku. Oni neporusuju zakon?
Krayzie (325)|14.3.2013 23:39
@ritchi: Sorry, ale to skor ty si ten bez argumentov. vivid.sk aj MILOSHKO maju pravdu, lebo ak je antik povazovany za parazita, tak za "parazitov" musia byt zakonite pozadovane vsetky sluzby, ktore nie su v rezii UPC. UPC nemam (ani by som nechcel), mam orange 100/10, ale mam iba net bez TV. F1, ligu majstrov, UEFA, NHL, ..., vsetko pozeram bud cez free HD streamy (napr. Sopcast) alebo cez platene streamy (napr. UEFA) + stahovanie FHD filmov/HD serialov. Podla teba by mi mal teraz Orange blokovat vsetky live streamy, lebo za ne neplatim Orangu (neplatim ich TV). Lenze ja si platim za konektivitu a obsah si vyberam podla seba (nemienim platit za XY zbytocnych kanalov, ktore nechcem). Ak by som chcel TV od Antiku, lebo XYZ, Orange nema pravo mi branit v mojom rozhodnuti ignorovat TV od Orangu a vyuzivat TV od Antiku (teda samozrejme, pokial to nie je explicitne definovane v zmluve o pripojeni).
ritchi (225)|14.3.2013 23:43
[QUOTE=vivid.sk;449050]zato tvoje argumenty na urovni hovorcu UPC, kde si ani jediny krat rozumne nevysvetlil, aky je technicky rozdiel medzi nimi uz obstoja![/QUOTE]
Bavme sa skor v etickej rovine,nie v technickej,ako to tu uz napisal jarino1978.Tak daj na plac providera cez ktoreho pofiderny a vychcany antik streamuje retransmisiu.
vivid.sk (11472)|14.3.2013 23:45
ritchi> GTS, Orange, Swan ani Telekom na žiadnom zo svojich prístupov špecificky neblokujú IPTV Antiku.
Stanoviská ostatných poskytovateľov internetu aktuálne zisťujeme (zoznam providerov, ktorí stream nebolokujú, sme doplnili o 11:50).

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


[QUOTE=ritchi;449052]Bavme sa skor v etickej rovine[/QUOTE]
Mozme sa bavit v akejkolvek rovine, nie je pripustne blokovanie/obmedzovanie niektorych IP adries, len na zaklade toho, ze chcem odstavit konkurenciu (co je hlavny dovod, iny tam nehladajte). Dovod etickej roviny by totiz bol, pokial by som vyuzival neustale celu (alebo vacsiu cast) kapacity linky, co sa v tomto pripade nedeje. To by bol koniec koncov aj dovod, pre ktory moze UPC uzivatela odpojit (je to v zmluve). Nic take sa vsak neudialo.
dj1311 (13)|14.3.2013 23:50
docela zábava to tady číst, co je tu najednou slovenskejch právníků, kteří přesně vědí, co UPC může a co ne... :D Vivide, tvůj názor, že UPC nemá právo určovat, co přes svoji síť pustí a co ne, mě málem rozsekal :) Věŕ tomu nebo ne, ale kdyby UPC chtěl, tak klidně může i to tebou spomínané Voyo, Youtube zablokovat. Je to jeho síť, jeho kabel a je jen jeho věc, co přes ní pustí. Tvoje věc je, jestli si jeho síť zaplatíš (pronajmeš) Chápeme?
ritchi (225)|14.3.2013 23:54
vivid.sk:A ponuka cez spominanych providerov antik plnohodnotnu retransmisiu?Pokial ano,tak potom neviem preco vobec tato diskusia aj vznikla.Pokial nie,parazitovanie antiku proste skoncilo.
vivid.sk (11472)|14.3.2013 23:54
[QUOTE=dj1311;449054]Chápeme? [/QUOTE]
Moct nieco spravit a mat na to pravo je rozdiel. Ja mozem tiez cokolvek ....vyhodit do vzduchu susedove auto, porozbijat a znicit cokolvek, minimalne raz.... (dosad si tam co chces ...) ...... Ale mam na to pravo ?

klidně může i to tebou spomínané Voyo, Youtube zablokovat
.
To nespochybnujem. Obavam sa vsak, ze by nemal uz komu svoje sluzby ponukat. Ak totiz nevies, aj provider sa musi riadit nejakymi zakonmi:
[SPOILER]
"Aktivity spoločnosti UPC na Slovensku s ohľadom na blokovanie používania určitých internetových služieb považujeme za otvorené porušovanie platných zákonov platných v SR, ústavy SR a zmluvy o ES"

"Postup spoločnosti UPC, ktorým došlo v sieti UPC k zablokovaniu prístupu k službám spoločnosti Antik Telecom, považujeme za neprípustné a protizákonné porušovanie práv spoločnosti Antik Telecom ako aj zaručených práv a slobôd jej zákazníkov. Spoločnosť Antik Telecom poskytuje predmetné služby v súlade so zákonom o elektronických komunikáciách a zákonom o vysielaní a retransmisii prostredníctvom set-top boxu (zariadenie SmartTVBox)," uvádza vo svojom stanovisku Antik Telecom.

"Akékoľvek blokovanie obsahu Internetu ako slobodného média bez existencie zákonných dôvodov je porušením práva na slobodný prístup k informáciám a práva šíriť informácie, zaručených čl. 26 Ústavy SR," vysvetľuje Antik Telecom.

Postup UPC môže byť podľa Antiku ale aj nedovoleným spôsobom konkurenčného boja. "Navyše blokovanie služby z dôvodov uvedených spoločnosťou UPC vykazuje znaky nekalosúťažného konania a porušenia právnych predpisov na ochranu hospodárskej súťaže," uvádza Antik."
[/SPOILER]
ritchi (225)|15.3.2013 00:00
[QUOTE=vivid.sk;449056]klidně může i to tebou spomínané Voyo, Youtube zablokovat.[/QUOTE]
Co sa samozrejme nestane.
dj1311 (13)|15.3.2013 00:03
[QUOTE=ritchi;449057]Co sa samozrejme nestane. [/QUOTE]
jasně že nestane, tím by skončil. Pouze poukazuji na to, že je pouze věc UPC co si do sítě pustí a zákazník může být tak maximálně naštvanej a může od nich odejít, to je tak vše... :)
vivid.sk (11472)|15.3.2013 00:08
[QUOTE=dj1311;449058]...a zákazník může být tak maximálně naštvanej a může od nich odejít, to je tak vše.[/QUOTE]
Zial, mas pravdu. Mozno este v Amerike by z toho nieco vysudil. U nas si podnikatelia mozu robit co chcu. Denno denne priklady z praxe to dokazuju.
dj1311 (13)|15.3.2013 00:12
[QUOTE=vivid.sk;449056]Moct nieco spravit a mat na to pravo je rozdiel. Ja mozem tiez cokolvek ....vyhodit do vzduchu susedove auto, porozbijat a znicit cokolvek, minimalne raz.... (dosad si tam co chces ...) ...... Ale mam na to pravo ?
[/QUOTE]
Myslím si, že UPC na to právo má. Rozhodně jsou o tom přesvědčeni jejich právníci :D Možná proto UPC reaguje až po takové době, než to právníci pořádně prozkoumali... Každopádně je mi to jedno, UPC nemám rád, jen mě vždycky udivuje názor některých lidí, kteří si myslí na co všechno mají právo.. Peace :)
Pytkin (7947)|15.3.2013 00:16
[QUOTE=jarino1978;449032]
Je patričný rozdiel v tom, že niekto poskytuje retransmisiu , alebo nie. A to je prvý argument k tomu, že Antik je parazit. Od kedy poskytuje Yotube, Voyo a spol. retransmisiu ???9-) To, že je to stream, to je niečo úplne iné, ako IPTV : preboha, dobré ráno...9-)[/QUOTE]

ale ved antik nerobi ziadne IPTV ale uplne obycajny stream .. na chlp rovnaky ako youtube , voyo a ostatny .. ANTIK samozrejme robi aj IPTV vo svojej kablovke (multicast) .. Ale tu nehovorime o kablovke ANTIKU ...

---------- Doplněno v 00:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:13 ----------

[QUOTE=tdlmarek;449039]Ano, s tímhle se dokážu ztotožit. Samozřejmě je mi jasné, že "správně" by se IPTV měla řešit tak, jak to dělají ostatní poskytovatelé - tedy pomocí vyhrazené části sítě a multicastového provozu. Že to někdo "na drzo" začně šířit přímo do Internetu přes unicast, zneužívajíc velkoryse nastavených rychlostních limitů některých ISP, a ještě si na tom za pomoci levných hardwarových krabiček postaví byznys, na tom není nic chvályhodného.
[/QUOTE]
dobre ... to ci je to parazitovanie .. to si kazdy musi vyriesit sam so sebou .. ale uplne rovnaky parazit je huste.tv .. voyo .. youtube .. tie zajebavaju unicastom internet presne rovnako .. UPC by malo zacat blokovat aj ich .. ci na kazdeho ma UPC iny meter ?
ritchi (225)|15.3.2013 00:17
A vlastne celkom aj chapem flustrovanych klientov UPC a zaroven aj antiku,ktory im ponuka uz teraz nepouzitelne IPTV boxy.Treba si uvedomit,ze dnes nie je nic zadarmo a nie je nic lahsie ako zmenit providera a dat UPC vale.
vivid.sk (11472)|15.3.2013 00:18
[QUOTE=dj1311;449061]...[/QUOTE]
Pozri sa na to objektivne. Kupil by si si nejaku internetovu sluzbu (pristup na net) a provider ti zablokuje nejaku stranku (akukolvek, tvoju oblubenu). Ako sa zachovas? Prejdes inde, ako sme sa uz zhodli.
Ale to neznamena, ze s ich pristupom budes ticho suhlasit. Zneuzitie svojej pozicie je tiez bezna prax "podnikatelov".

V kazdom pripade, uvidime, kam sa to cele posunie - aj ked nie som kauzou nijako osobne dotknuty - svoj nazor som vyjadril.
Pytkin (7947)|15.3.2013 00:20
[QUOTE=MILOSHKO;449048]
aky rozdiel je medzi krabickou od antiku a krabicku Xtreamer ???[/QUOTE]
vobec ziaden .. je to uplne obdobna krabica s linuxom .. ta od antiku ma akurat lepsi firmware ..

---------- Doplněno v 00:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:19 ----------

[QUOTE=ritchi;449049]Hold,klienti pofiderneho antiku su flustrovani z kroku UPC a argument porovnavania virtualneho parazita so sluzbami voyo,topfun atd. absolutne neobstoji.[/QUOTE]

Stale si nenapisal preco neobstoji ? aky je v tych sluzbach rozdiel .. Alebo nevies , tak len tlachas ?
Pytkin (7947)|15.3.2013 00:25
[QUOTE=dj1311;449054]docela zábava to tady číst, co je tu najednou slovenskejch právníků, kteří přesně vědí, co UPC může a co ne... :D Vivide, tvůj názor, že UPC nemá právo určovat, co přes svoji síť pustí a co ne, mě málem rozsekal :) Věŕ tomu nebo ne, ale kdyby UPC chtěl, tak klidně může i to tebou spomínané Voyo, Youtube zablokovat. Je to jeho síť, jeho kabel a je jen jeho věc, co přes ní pustí. Tvoje věc je, jestli si jeho síť zaplatíš (pronajmeš) Chápeme?[/QUOTE]
a ty mas detailne nastudovanu UPC zmluvu so zakaznikom internetu ? je v nej napisane , ze UPC moze zakaznikovy zablokovat pristup na lubobovolny server ? osobne tomu neverim .. i ked zase s UPC som mal vzdy zle skusenosti a vzdy som na nich nadaval .. takze by to vlastne aj bolo mozne .. potom som rad, ze mam internet od telekomunistov , kery nic take neblokuju ..
dj1311 (13)|15.3.2013 00:28
Nevím jak to v tomhle biznisu chodí, třeba je běžné že ostatní IPTV poskytovatelé platí za využití linky a Antik si prostě řekl, ser.m na ně, nic jim nedáme, narvem to do UPC sítě. Proto UPC přistoupilo k takovému kroku, i když moc dobře vědí, že si tím naštvou některé svoje zákazníky. Jako klient UPC bych byl určitě naštvaný, ale na Antik, že mi prodal produkt a neměl smluvně zajištěno fungování tohoto produktu.
ritchi (225)|15.3.2013 00:29
[QUOTE=vivid.sk;449053]GTS, Orange, Swan ani Telekom na žiadnom zo svojich prístupov špecificky neblokujú IPTV Antiku.[/QUOTE]
Zeby som prehliadol tvoju odpoved na moju otazku ci cez spominanych providerov streamuje antik plnohodnotnu retransmisiu?
vivid.sk (11472)|15.3.2013 00:38
[QUOTE=dj1311;449068]že si tím naštvou některé svoje zákazníky....
....že mi prodal produkt a neměl smluvně zajištěno fungování tohoto produktu.[/QUOTE]
....iste, pretoze ti zakaznici si za tu spominanu linku poctivo platia!
Tie argumenty su asi take, ze si si kupil elektricky spotrebic a po odpojeni elektriky ti nepojde. Budes riesit spotrebic, alebo elektrarne, ktore ta odpojili?
Alebo je nutne, aby si kazdy spotrebic "zmluvne zaistil fungovanie" (v tomto pripade dodavku elektriny).

[QUOTE=ritchi;449069]ci cez spominanych providerov streamuje antik plnohodnotnu retransmisiu? [/QUOTE]
Odpovedal som. Ano, cez spominanych providerov funguje spominany antik.tv box spolu s ostatnymi sluzbami (20 dnovy archiv, net v tv, ...)
dj1311 (13)|15.3.2013 00:44
[QUOTE=Pytkin;449066]a ty mas detailne nastudovanu UPC zmluvu so zakaznikom internetu ? je v nej napisane , ze UPC moze zakaznikovy zablokovat pristup na lubobovolny server ?[/QUOTE]

UPC ale neblokuje zákazníka. UPC blokuje vyčůranou firmu, co parazituje na jeho síti.

---------- Doplněno v 00:44 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:39 ----------

[QUOTE=vivid.sk;449070]....iste, pretoze ti zakaznici si za tu spominanu linku poctivo platia! [/QUOTE]

Pořád dokola, ano zákazník si platí linku, však mu jde internet, nebo nejde vůbec? To že na lince od UPC nejde služba darebný firmy, která se neobtěžovala s UPC dohodnout, je sice smutné pro zákazníka, který si u Antika nakoupil, ale jak už sem psal, na vině je podle mě Antik a jejich způsob podnikání..
vivid.sk (11472)|15.3.2013 00:45
stale dokola, vidim, ze debata nema zmysel, takto mozme debatovat dalsich 10 stran. Dobru noc.
ritchi (225)|15.3.2013 00:47
[QUOTE=vivid.sk;449070]Odpovedal som. Ano, cez spominanych providerov funguje spominany antik.tv box spolu s ostatnymi sluzbami (20 dnovy archiv, net v tv, ...)[/QUOTE]
V tom pripade je tato diskusia uplne zbytocna a treba prejst k providerovi,ktory nebude mat ziadne vyhrady a bude ochotny nechat si zasierat svoju siet paratizujucim antikom.
tdlmarek (1566)|15.3.2013 08:22
[QUOTE=Pytkin;449062]dobre ... to ci je to parazitovanie .. to si kazdy musi vyriesit sam so sebou .. ale uplne rovnaky parazit je huste.tv .. voyo .. youtube .. tie zajebavaju unicastom internet presne rovnako .. UPC by malo zacat blokovat aj ich .. ci na kazdeho ma UPC iny meter ?[/QUOTE]
Myslím, že my dva se nepotřebujeme o ničem přesvědčovat, protože jsme evidentně na stejné vlně. Snažil jsem jen jen naznačit, že ačkoliv je to z technického hlediska totéž, tak bych dokázal částečně pochopit určité rozhořčení nad tím, že ANTIK vyuzívá internetové linky "prasácky". IPTV se kvůli datovým nárokům většinou řeší multicastem na vyhrazené podsíti. Jak vidíme, jde to i unicastem po Internetu, ale pokud by to takto začal provozovat každý, tak si je hodně rychle ucpeme. Rozdíl oproti voyo, youtube, atd. je tedy v té "lidské" rovině, nikoliv technické - na youtube apod. neexistuje specializovaná hardwarová krabička, která pro obyčejné lidi zcela odstíní podstatu služby a udělá z ní něco trochu jiného (TV). Pokud by se pak tyhle set-top-boxy začaly prodávat jak rohlíky, každý by měl doma několik kusů a TV by na nich běžela třeba 24/7 (znám spoustu lidí, kteří např. satelitní STB vůbec nevypínají, zhasnou pouze televizi), tak si tu internetovou konektivitu pěkně zasviníme.

Takže ještě jednou - nesouhlasím s krokem UPC, zejména s jejich nesmyslným zdůvodněním, přičemž nejvíce odsouzeníhodné je to, že to pravděpodobně dělají kvůli odstavení konkurence, ne aby uchránily svoje linky před přetížením. Ale dokážu pochopit určité rozčarování nad strategií ANTIKu.
Krayzie (325)|15.3.2013 08:26
[QUOTE=ritchi;449073] bude ochotny nechat si zasierat svoju siet paratizujucim antikom[/QUOTE]
@ritchi: Stale si neodpovedal, aky je podla teba rozdiel medzi unicastom Antiku a akymkolvek inym (platenym) unicastom (napr. Huste.tv, Voyo, Netflix)? Podla tvojej logiky vsetky tieto sluzby parazituju na provideroch a vsetky by mali byt blokovane.

---------- Doplněno v 08:26 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:22 ----------

[QUOTE=tdlmarek;449077]Rozdíl oproti voyo, youtube, atd. je tedy v té "lidské" rovině, nikoliv technické - na youtube apod. neexistuje specializovaná hardwarová krabička, která pro obyčejné lidi zcela odstíní podstatu služby a udělá z ní něco trochu jiného (TV)[/QUOTE]
A co Netflix? Co rozne "krabicky" ako napr. Google TV, Apple TV, Smart TV, ...?
Ivo Mašek (10205)|15.3.2013 09:05
K tomuto tematu z mé strany ještě poslední věc:
Pokud se zákazníkům UPC nelíbí, že nemohou přes UPC kabel sledovat výhodný (asi výhodný) kanál od Antiku, tak mají skvělou možnost. Odejít od UPC a přejít k Antiku (však je to IPTV). A mohou sledovat ty kanály přímo přes jeho (Antik) kabel. ..... nebo, že by to už nebylo tak "cool", nebo "in" ? (tedy levně až zdarma. No to fakt potom nase*e, to věřím) B-)
Pytkin (7947)|15.3.2013 10:21
[QUOTE=dj1311;449068]Nevím jak to v tomhle biznisu chodí, třeba je běžné že ostatní IPTV poskytovatelé platí za využití linky a Antik si prostě řekl, ser.m na ně, nic jim nedáme, narvem to do UPC sítě. Proto UPC přistoupilo k takovému kroku, i když moc dobře vědí, že si tím naštvou některé svoje zákazníky. Jako klient UPC bych byl určitě naštvaný, ale na Antik, že mi prodal produkt a neměl smluvně zajištěno fungování tohoto produktu.[/QUOTE]
myslis ze Youtube , Voyo, Huste.tv , Ceska Televizia , maju zmluvne zaistene s UPC , ze ich video je pozeratelne ? ja myslim ze toto nikdo nikde na svete neriesi ..

---------- Doplněno v 10:21 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:19 ----------

[QUOTE=dj1311;449071]UPC ale neblokuje zákazníka. UPC blokuje vyčůranou firmu, co parazituje na jeho síti.[/QUOTE]

to ale nema ziadnu logiku .. preco blokuje antik a neblokuje youtube , voyo, a ostatnych .. to je uplne rovnaka sluzba ako antik ..
Pytkin (7947)|15.3.2013 10:25
[QUOTE=ritchi;449073]V tom pripade je tato diskusia uplne zbytocna a treba prejst k providerovi,ktory nebude mat ziadne vyhrady a bude ochotny nechat si zasierat svoju siet paratizujucim antikom.[/QUOTE]
to je vsetko v poriadku .. samozrejme provajder moze zakazat svojim uzivatelom stahovat filmy , pouzivsat peer 2 peer , hrat online hry .. atd .. ale neviem ci bude mat nejakych zakaznikov .. cela tato tema je o tom, ze UPC sa rozhodlo zablokovat antik a neblokuje youtube, voyo a ostatnych , ktory uplne rovnakym sposobom parazituju na UPC sieti ..
MILOSHKO (587)|15.3.2013 10:26
Ja to skusim este raz ., kazda minca ma samozrejme dve strany...
ako som uz pisal podobne sluzby kde si kupite iba STB a mozte ho pouzivat u ktreho kolvek poskytovatela na svete je mnoho
ruska obdoba antiku ,kartina ponuka svoje (IPTV) na celom svete a v sakramentsky vacsom meritku ., napr v USA.,alebo izraeli su cele stvrte ruskych pristahovalcov ., a to si potom predsavte ten traffic ked na tom fici cela stvrt :) ., Poskytovatelia nikdy nic nezablokovali a nic podobne ., zacali sa branit zavedenim FUP ., popripade spoplatenym nadstandardych sluzieb.,.

niesom pravnik ale UPC podla mna jednoznacne porusuje zakon ., ked si ja kupim zariadenie ktore je sice primarne urcene na (IPTV) ale ja ho xcem pouzivat hlavne ako
internetovy prehliadac .,o on mi toto ZABLOKUJE -. len kvoli tomu ze mam toto zariadenie od niekoho ineho ....
Pytkin (7947)|15.3.2013 10:36
[QUOTE=tdlmarek;449077]Rozdíl oproti voyo, youtube, atd. je tedy v té "lidské" rovině, nikoliv technické - na youtube apod. neexistuje specializovaná hardwarová krabička, která pro obyčejné lidi zcela odstíní podstatu služby a udělá z ní něco trochu jiného (TV). Pokud by se pak tyhle set-top-boxy začaly prodávat jak rohlíky, každý by měl doma několik kusů a TV by na nich běžela třeba 24/7 (znám spoustu lidí, kteří např. satelitní STB vůbec nevypínají, zhasnou pouze televizi), tak si tu internetovou konektivitu pěkně zasviníme.[/QUOTE]
to je proste nezmysel .. kazde jedno MMC prehrava video z youtube .. preto si vela ludi tieto MMC kupuje .. Dnes skoro kazda inteligentna telka prehrava voyo .. to je jeden z dovodov , preco si ludia inteligentne telky kupuju .. atd atd .. antik.sk robi rovnaky unicast, ako youtube, voyo a ostatny .. akurat k nemu predavaju aj krabicku , na ktorej mas moznost to sledovat .. neni v tom vobec ziaden rozdiel , ked som su ja kupil popcorn , aby som mohol sledovat youtube na telke .. a niekto iny si kupil antik krabicu , aby sledoval ich unicast ..

a ti si fakt myslis , ze dakto ma doma 120mbps linku .. a ked necha antik box zapnuty a ten si taha tie svoje 2mbps ... Tak tento clovek zasiera linku ? A co hovoris na toho , co na tych 120mbps taha filmy 24 hodin denne .. ty zajebavaju internet 60x viac ako ten antik ..

---------- Doplněno v 10:34 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:33 ----------

[QUOTE=Ivo Mašek;449080]K tomuto tematu z mé strany ještě poslední věc:
Pokud se zákazníkům UPC nelíbí, že nemohou přes UPC kabel sledovat výhodný (asi výhodný) kanál od Antiku, tak mají skvělou možnost. Odejít od UPC a přejít k Antiku (však je to IPTV). A mohou sledovat ty kanály přímo přes jeho (Antik) kabel. ..... nebo, že by to už nebylo tak "cool", nebo "in" ? (tedy levně až zdarma. No to fakt potom nase*e, to věřím) B-)[/QUOTE]

ivo .. neverim ze si tak tupy .. ze mozes take hluposti pisat .. si musel uzit dake drogy ,alebo co ..

---------- Doplněno v 10:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:33 ----------

[QUOTE=MILOSHKO;449087]
niesom pravnik ale UPC podla mna jednoznacne porusuje zakon ., ked si ja kupim zariadenie ktore je sice primarne urcene na (IPTV) ale ja ho xcem pouzivat hlavne ako
internetovy prehliadac .,o on mi toto ZABLOKUJE -. len kvoli tomu ze mam toto zariadenie od niekoho ineho ....[/QUOTE]

ja by som unicast nenazyval IPTV .. pod oznacenim IPTV sa vacsinou chape multicast ... ale inak samozrejme s tebou suhlasim :)

Mna by inak zaujimalo , ako by kricali uzivatelia Xtreameru , keby im UPC zablokovalo pristup LIVECZ .. cize zo zaujimaveho boxu s pridanou hodnotou by bol uz len obycany (casto nefungujuci) prehravac ..
tdlmarek (1566)|15.3.2013 10:55
[QUOTE=Pytkin;449088]a ti si fakt myslis , ze dakto ma doma 120mbps linku .. a ked necha antik box zapnuty a ten si taha tie svoje 2mbps ... Tak tento clovek zasiera linku ? A co hovoris na toho , co na tych 120mbps taha filmy 24 hodin denne .. ty zajebavaju internet 60x viac ako ten antik ..[/QUOTE]
Jenomže ten, co stahuje filmy 24 hodin denně je jeden z mnoha - tzn. pokročilý uživatel s PC a technikou, která mu umožní ty filmy někde skladovat a něčím přehrávat. Naopak zařízení co se tváří jako set-top-box si bez problému koupí kdejaký franta (rozuměj "obyčejný člověk"), běžně i víc kusů do domu. A takových je pochopitelně mnohonásobně víc.

Stejně ale nechápu tvoji potřebu mi oponovat, když v té zásadní věci jsme na stejné straně. Já zkrátka jenom dokážu z části pochopit, že se ISP tento druh provozu nemusí líbit a bylo by asi pochopitelné, kdyby proti tomu začal bojovat např. nasazením FUP (ne dodatečně, pouze s řádnou oporou ve smlouvě). Není v pořádku, že UPC službu prostě zablokuje a jako důvod začne plácat cosi o IPTV.
ritchi (225)|15.3.2013 11:43
[QUOTE=Pytkin;449088]ivo .. neverim ze si tak tupy .. ze mozes take hluposti pisat .. si musel uzit dake drogy ,alebo co ..[/QUOTE]
To uz si naozaj tak flustrovany,ze sa musis uchylovat k osocovaniu prispievatelov,ktori tu prezentuju iba svoj nazor?Je to z tvojej strany ubohe.V konecnom dosledku rozhodne TUSR,ak vobec ma kompentencie rozhodnut v prospech jednej ci druhej strany.Podnet uz bol podany.
vivid.sk (11472)|15.3.2013 11:56
[QUOTE=tdlmarek;449092] Já zkrátka jenom dokážu z části pochopit, že se ISP tento druh provozu nemusí líbit a bylo by asi pochopitelné, kdyby proti tomu začal bojovat např. nasazením FUP (ne dodatečně, pouze s řádnou oporou ve smlouvě)[/QUOTE]

Presne tak. Predpokladam, ze to aj takto moze skoncit, UPC zavedie FUP a data nad limit jednoducho spoplatni, alebo znizi bitrate. To je ale legalna ochrana voci zatazovaniu linky a pokial je to v zmluve, je vsetko v poriadku. Takto napisanu zmluvu ma myslim Telekom, kde je FUP 120GB pripadne 240GB (mimochodom, 240GB je priblizne 12 hodin sledovania denne pri udavanom datovom toku 1.5Mbit). A uzivatel ma moznost zvazit, ci ano, alebo nie.

Tu su dalsie aktualne info/nove fakty ku kauze:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|15.3.2013 13:20
[QUOTE=tdlmarek;449092]Jenomže ten, co stahuje filmy 24 hodin denně je jeden z mnoha - tzn. pokročilý uživatel s PC a technikou, která mu umožní ty filmy někde skladovat a něčím přehrávat. Naopak zařízení co se tváří jako set-top-box si bez problému koupí kdejaký franta (rozuměj "obyčejný člověk"), běžně i víc kusů do domu. A takových je pochopitelně mnohonásobně víc.
[/QUOTE]
ja mam presne opacny nazor .. tych ludi , co stahuju filmy a rozne ine data , je urcite viac , ako tych ludi , co si kupili ANTIK STB .. co na pocet .. A ak by ich aj na pocet nebolo viac , ak som si isty , ze downloaderi , youtuberi a ostatny robia niekolko nasobne vacsi trafik , ako uzivatelia antik settopboxu .. tu proste nejde o to , ze by to UPC robilo daky problem .. ale o to ze ich to serie ..
[QUOTE=tdlmarek;449092]
Stejně ale nechápu tvoji potřebu mi oponovat, když v té zásadní věci jsme na stejné straně. Já zkrátka jenom dokážu z části pochopit, že se ISP tento druh provozu nemusí líbit a bylo by asi pochopitelné, kdyby proti tomu začal bojovat např. nasazením FUP (ne dodatečně, pouze s řádnou oporou ve smlouvě). Není v pořádku, že UPC službu prostě zablokuje a jako důvod začne plácat cosi o IPTV.[/QUOTE]
Ooo .. tak s tym samozrejme suhlasim .. keby zaviedli FUP (oni ho fakt nemaju?) , tak by bolo vsetko uplne v poriadku .. FUP na den sa mne osobne nepaci .. akoze 1G na den .. ale trebars 30,60,120Giga na mesiac by bol uplne v poriadku .. A proti tomu by sa nedalo nic namietat ..

---------- Doplněno v 13:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:18 ----------

[QUOTE=ritchi;449095]To uz si naozaj tak flustrovany,ze sa musis uchylovat k osocovaniu prispievatelov,ktori tu prezentuju iba svoj nazor?Je to z tvojej strany ubohe.V konecnom dosledku rozhodne TUSR,ak vobec ma kompentencie rozhodnut v prospech jednej ci druhej strany.Podnet uz bol podany.[/QUOTE]

netusim co je vyraz flustrovany .. ale ja tu tiez prezentujem len svoj nazor .. a pisem celkom slusne .. teda bezne pouzivam aj vulgarne vyrazy a podobne ..
tdlmarek (1566)|15.3.2013 14:12
[QUOTE=Pytkin;449108]ja mam presne opacny nazor .. tych ludi , co stahuju filmy a rozne ine data , je urcite viac , ako tych ludi , co si kupili ANTIK STB .. co na pocet .. A ak by ich aj na pocet nebolo viac , ak som si isty , ze downloaderi , youtuberi a ostatny robia niekolko nasobne vacsi trafik , ako uzivatelia antik settopboxu .. tu proste nejde o to , ze by to UPC robilo daky problem .. ale o to ze ich to serie ..[/QUOTE]
V současnosti nejspíš ano. Já jsem se nechal trochu unést a začal uvažovat v hypotetické rovině, spíše do budoucna. Jde o tu potenciální hrozbu. Tzn. ne jaká je situace nyní když ANTIK šíří IPTV přes unicast, ale jak by to mohlo dopadnou, kdyby se to stalo běžnou praxí, lidi by se vykašlali na poskytovatele kabelovek a všechno hrnuli přes internetové připojení. Ale nakonec souhlasím s tou poslední poznámkou - motivy UPC asi nejsou tak čisté jak zde popisuju, ale jednoduše je štve, že se jim někdo začal plést do byznysu.
vivid.sk (11472)|15.3.2013 14:43
[QUOTE=tdlmarek;449115]...[/QUOTE]
Staci zaviest FUP, ako som uz spominal vo vyssie uvedenom prispevku, pokial sa providerovi (teraz pisem obecne) nepaci neprimerane zahlcovanie linky. To je legalna cesta a (povacsinou) plosne akceptovatelna uzivatelmi. Presne opacny pripad je blokovanie (dnes to je Antik, zajtra to bude kto? Tu totiz vobec nejde o samotny antik, ako niektori diskutujuci zjavne nepochopili).


Ako dalsia otazka do diskusie je vsak to, naco provider poskytuje rychlosti ako 30/60/120 Mbit, ak mu prekaza traffic 1.5Mbit ? Ak nieje schopny poskytovat takuto rychlost naco ju ponuka, ked nieje mozne ju efektivne pouzivat? Je totiz realne jedno, 10GB dat stiahnem za hodinu (pri 30Mbit), alebo za pol hodinu (60Mbit). Ak si pri takomto trafficu vycerpam FUP za hodinu denne (po prepocitani na cely mesiac, pri aplikovani potencionalneho FUP 240GB).
Pytkin (7947)|16.3.2013 00:01
tu si mozme pozriet grafy antiku do peeringu :
http://www.six.sk/mrtg/antik.html

maju tam 10G port a je na 50% vytazeny .. viac je vytazeny do antiku .. cize viac antik useri tahaju , nez by ostatny useri pozerali telku ..