Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

KamilZ (10277)|9.12.2013 13:14
forsajd (22)|14.12.2013 09:17
V žiadnom image vo vuplus nejde DTS HD Master,skusal som aj ten drivers - Support DTS-HD a aj na iných image v každom ide len DTS
carod (16)|15.12.2013 22:17
Zdravím,je tady někdo kdo by mi polopaticky vysvětlil jak nainstaluji plugin Archivy CZSK TV na VU+solo2 mám nainstolováno VTI můj postup byl zatím ten že jsem rozbalil soubor .ipk pře 7zip a postupně přes ftp nakopíroval jednotlivé soubory do jednotlivých složek vypnul satelit a zapnul archivy se objevili v menu ale nic nefunguje:-(
bastlir (3245)|15.12.2013 22:27
A není to tu už popsáno?
carod (16)|17.12.2013 23:25
Zdravím bastlir,několikrát jsem projel vlákno ale o podrobné instalaci Archivy CZSK TV ale nejak se nechytám můžeš prosím hodit přímý odkaz nebo radu jak instalovat pluginy stažené z netu jsem absolutní nováček v satelitní technice ale fakt se snažím ;-) ale asi blbě hledám...
bastlir (3245)|17.12.2013 23:38
https://www.google.cz/?gws_rd=cr&ei=XdCwUv27E4TVswaV4oD4Aw#q=plugin+Archivy+CZSK+TV+

Soubor IPK nainstaluješ:
MENU-VTi panel...-Nástroje...-Ruční instalace paketů a tam si zvolíš jeden z postupů.
S nastavením této služby však zkušenosti nemám, protože jsem ji zatím nepotřeboval, respektive nestíhám sledovat ani TV.
carod (16)|19.12.2013 07:30
Děkuji bastlir,to byl přesně ten postup instalace IPK co jsem potřeboval teď už to funguje jak má.
bastlir (3245)|19.12.2013 08:07
To jsem rád.:)
Worryjohn (27)|25.12.2013 20:15
Přátelé, DUO2 je krásný stroj. Upravil jsem si vše k obrazu svému, děkuji za užitečné příspěvky ve fóru, za parádní picons zvláštní dík bastlirovi. (Jenom nastavením displejů k obrazu svému jsem strávil tři hezké dny). Příjemné je množství přehrávaných multimédií, maličko horší je jen umístění titulků, ale to vem čert. Už mne ve VTi 6.0.3 rozčilují jenom dvě věci:

1) Přístroj se často nechce probrat ze stand-by modu. Stisknu tlačítko na DO, bod na displeji zasvítí, ale nestane se nic. Musím stisknutí opakovat, někdy i vícekrát. Nenšel jsem v tom žádnou logiku.

2) Když používám mediaplayer a potřebuji se přepínat mezi disky v domácí síti (CIFS mount), často se mi přístroj zakousne, vypíše "loading", zastaví hodiny, nereaguje. Musím jej tvrdě odpojit od napětí a znovu nastarovat. Pak vše v síti funguje O. K., ošem jen nějakou dobu.

Nemáte někdo také tyto potíže?
bastlir (3245)|26.12.2013 00:49
S tím probouzením ... chce to podržet tlačítko o vteřinku déle. Zřejmě to má časovou ochranu proti náhodnému stisku DO. Když to pak začneš mačkat, dostaneš se do nekontrolované nekonečné smyčky zapínání a vypínání.
Jinak mám MMC, takže Duem po síti nic nepřehrávám s výjimkou vlastních nahrávek. Pokud se mi to raflo, bylo tím, že jsem použil nevhodný skin.
Pokud se Ti podařil nějaký šikovný display, pověs ho sem, ať ho mohou využít i ostatní uživatelé.
Ještě poslední poznámka, nic není dokonalé. Tím chci říct, že i taková ikona satového Linuxu a Enigmy jako je Dreambox, někdy se kousne.
Worryjohn (27)|27.12.2013 14:03
Diky bastliri za odpověď. To zapínání asi opravdu funguje (jak prosté!). Potíže se sítí jsem chytře vyřešil tak, že na média na místním disku používám EMC, pro síťový disk používám vestavěný videopřehrávač.

Tak kdyby měl někdo zájem, přikládám soubory s konfigurací displejů pro DUO2, VTi 6.0.3.
Konfigurace: [ATTACH]25888[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]25889[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25890[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25891[/ATTACH]

Soubor lcd4config ve složce etc/enigma2/ řídí barevný displej. Pokusil jsem se zobrazit na něm vynikající picons (viz příspěvek bastlire ze dne 5. 9. 2013) v průběhu vysílání, ale také název pořadu a případnou identifikaci nahrávání. Když je přehráván soubor, zobrazuje tmavší barvou název souboru a průběh přehrávání (progress). Ve stand-by režimu tam vcelku nenásilně svítí čas a datum. Cesta k picons je tam nastavena na /usr/share/enigma2/picon/. To si případně zkontrolujte.

Soubor vfd_skin_I.xml ve složce usr/share/enigma2/vfd_skin/ řídí bílý displej. Na něm já preferuji velké hodiny. Dále se tam zobrazuje progress pořadu a bliká symbol nahrávání (nebo streamování). Při přehrávání videa tam hodiny nejsou. Ve stand-by režimu jsou tam nějaké drobnosti jako teplota a otáčky. Upozorňuji, že případná chyba v tomto souboru umí zacyklovat restart enigmy, takže nezbude než znovu nahrávat firmware. Opatrně tedy s editací a doporučuji předem zálohovat celé nastavení.
klapaciuss (314)|27.12.2013 17:32
[QUOTE=Worryjohn;477224] Potíže se sítí jsem chytře vyřešil tak, že na média na místním disku používám EMC, pro síťový disk používám vestavěný videopřehrávač[/QUOTE]

Já mám namapovaný síťový disk (Synology) přes Sambu v BH a EMC s tím běhá bez problémů.
bastlir (3245)|28.12.2013 14:05
To Worryjohn: Zapomněl jsi sem ty soubory připojit.
Worryjohn (27)|28.12.2013 14:55
Je to tam v "konfigurace.zip" nad obrázky. Raději tam vložím ještě mezeru, ať je to líp vidět.
bastlir (3245)|28.12.2013 15:56
OK. Díky. Později na to mrknu.
carod (16)|30.12.2013 00:11
Pánové mám dva dotazy,zda je někde k sehnání MeoBoot nebo něco podobného pro VTI 6.0.4 a za druhé zda má někdo zkušenosti s bootováním z USB a jestli se pri nabootování z USB a případné další instalaci pluginů se vsě instaluje do USB a zda s tím nejsou potíže.
bastlir (3245)|30.12.2013 01:24
MeoBoot, jak jsem se dočetl, jde jen s image Black Hole. Jen ze zvědavosti, tobě to nestačí, jak VU+ funguje? Jinak pokud vím, na USB se ukládá jen záloha. Zbytek do interní flash.
Jarekst1 (2)|10.1.2014 14:28
Mám nový VU+Duo2 (1x Twin tuner DVB S2 a 1x tuner TVBT + 2T interní HDD),kde jsem nainstaloval poslední sw VTI 6.0.5 image, ale zkoušel jsem to i z VTI 6.0.0.

S linuxovými příjmači jsem začátečník,ale s nastavováním otáčecí antény u jíných typů příjmačů mám jisté zkušenosti.Anténu s motorem SG-2100 mám seřízenou a se starým příjmačem "Premium X" mi USALS i DiSEqC 1.2 funguje dobře.Anténu s motorem mám na balkóně,a vidím na ni.

Podle návodu od bastlir jsem nainstaloval přes menu "Satloader plugin" a v něm "Lingsat" a v nabídce "Multi Sat" označil družice,které chci naladit.V menu "konfigurace tuneru A" jsem nastavil jednoduchý ( zkoušel jsem i rozšířený) tuner,
typ rotor, a nastavení souřadnic. U "rozšířeného" mi jde v posledním řádku nastavil USALS,nebo DiSEqc 1.2 .

V bodě 3 je uvedeno „ V menu v "Konfiguraci tunerů" rozklikni (při propojce) tuner A „??

Dál jsem se nedostal,nevím kde a v kterém menu najít "Nastavení pozice"(hlavně 0), "Otáčení motoru","Jemné doladění" -síla signálu atd.

Prosím poraď, kde dělám chybu a jak se dostanu do menu motoru ?

I když nastavím druhým příjmačem motor zpět do nulové polohy (v Havířově Astra 19 E),nastavím souřadnice Vu+ stejně jako u Premium X a spustím ladění Astry 19 E ,motor se kousek posune a vše je rozhozené.U starého příjmače používám také nastavení DiSEqc 1.2 .,protože je přesnéjší ,ale i odchylka u USALS je malá ,takže si myslým že motor s anténou mám seřízený celkem dobře.
bastlir (3245)|10.1.2014 17:34
Ta propojka je k dvěma DVB-S tunerům a s jen jedním kabelem. Posílám ti nastavení svého tuneru, ale jinak už nevím, co bych popsal víc.
[ATTACH=CONFIG]26094[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]26095[/ATTACH]
P1100001.jpg P1100002.jpg
Jarekst1 (2)|16.1.2014 18:51
Jsem pořád tam,kde jsem byl.To nastavení tuneru mám stejné,ale jak se dostanu do menu "Nastavení pozice" a dalších nabídek nastavení motoru. Byl jsem v nemocnici,tak odpovídám se zpožděním.
PV_ox (182)|7.2.2014 23:02
Zdravím

mám nový VU+ Duo2 s image VTI 6.0.5 a hned na začátku používání mě zarazilo, že při přepínání programů se nově vybraný program nejprve na cca 0,5 s - 1 s zobrazí zastavený a teprve poté se rozeběhne. Mám pocit, že to dělá hlavně u HD kanálů. Je to nějaký problém v SW, ve VU+ Duo2 nebo je to "vlastnost" týkající se to všech linuxových přístrojů?

Předem díky moc za info.
losos (2977)|7.2.2014 23:24
Není to "vlastnost", ale "jedna z možností".
Např. i u Arivy si můžeš zvolit buď to "zastavení obrazu", nebo "černou obrazovku".
Takže trochu probádej Menu a možná na to sám přijdeš - stejně potřebuješ se v tom Menu trochu rozkoukat ! :-) :BB:
PV_ox (182)|7.2.2014 23:42
Díky moc za rychlé info. Podle mě to vypadá teda pěkně blbě, to radši budu o chvilku déle koukat do tmy! Jdu hledat v menu...;-)
[QUOTE=losos;481731]Není to "vlastnost", ale "jedna z možností".
Např. i u Arivy si můžeš zvolit buď to "zastavení obrazu", nebo "černou obrazovku".
Takže trochu probádej Menu a přijdeš na to sám - stejně potřebuješ se v tom Menu trochu rozkoukat ! :-) :BB:[/QUOTE]
losos (2977)|7.2.2014 23:43
Nemusí tě to nijak vzrušovat, protože je to prakticky totéž... - nijak si tím nic nezlepšíš...

Chtěl jsem ti nějak lépe pomoci a tak jsem hledal v Menu mého VU+DUO (VTI 3.0), ale tuto možnost jsem nenašel.
Jsou tam jen možnosti v Menu/Nastavení/Systém/Přizpůsobit/Nastavovací mód Expert : Zobrazit infobar, atd...
Možná je to u tvého stroje s tvým image jinak... - respektive někde jinde.
Já totiž u VU+DUA tento problém nemám, vždy mi při přepínání programu naskočí jen černá obrazovka, tak sorry...
bastlir (3245)|7.2.2014 23:53
[QUOTE=PV_ox;481730]Zdravím

mám nový VU+ Duo2 s image VTI 6.0.5 a hned na začátku používání mě zarazilo, že při přepínání programů se nově vybraný program nejprve na cca 0,5 s - 1 s zobrazí zastavený a teprve poté se rozeběhne. Mám pocit, že to dělá hlavně u HD kanálů. Je to nějaký problém v SW, ve VU+ Duo2 nebo je to "vlastnost" týkající se to všech linuxových přístrojů?

Předem díky moc za info.[/QUOTE]

To je normální a spíš to souvisí s dekódováním, protože kdybys místo čtečky použil modul, "zásek" podle typu použitého modulu by se mohl i prodloužit.
Heartwork (2358)|8.2.2014 00:35
[QUOTE=PV_ox;481733]Podle mě to vypadá teda pěkně blbě, to radši budu o chvilku déle koukat do tmy! [/QUOTE]
Podle mě taky - tma je lepší. :)

Pokud to nepřepereš, tak zkus Black Hole:
http://www.vuplus-community.net/board/
Mám to sice na Vu+ UNO, ale předpokládám, že chování bude stejné - tzn. tma.
bastlir (3245)|8.2.2014 03:06
Pro nové uživatele VU+ přikládám aktualizovaný freewarový editor kanálů. Jelikož nastavení je velmi jednoduché, nenamáhal jsem se s popisem. A kdyby přeci jenom měl někdo problém, nechť se přihlásí.
jaudak (176)|9.2.2014 09:09
Pánové, poradíte mi kde v Praze koupím VU+ Duo2 v konfiguraci 1x Twin tuner DVB-S2 + 1x DVB-C/T tuner? Praha proto, že by se mi hodila podpora solidního prodejce. Díky.
bastlir (3245)|9.2.2014 17:06
Obávám se, že ti takto asi nikdo neporadí. Zkus si na netu vybrat nějaký obchod a pošli jim dotaz, zda ti to takto postaví. V Praze to zkus v Sat-Tech u Patery na Husitské či v Letňanech, ale bez záruky.
jaudak (176)|9.2.2014 18:20
Ok, dík. Myslel jsem, že tu bude nějakej pražák a napíše kde v Praze nakoupil.
czlomax (6)|10.2.2014 11:58
TV digitálně, tam máš spoustu konfigurací
jaudak (176)|10.2.2014 21:22
Díky všem, objednáno.
xravlinx (34)|12.2.2014 17:59
Ahoj,

Predem se omlouvam, zda jsem prehledl forum, kde se to resilo, ale jsem zoufaly, tak to risknu. :-)

Poridil jsem si Vu+ Duo2 DVB-S2/DVBT-C a at se snazim jak se snazim, nemohu tam dostat VTi. precetl jsem si na wiki i zde postup, ale bud delam něco blbe, nebo je vada v prijmaci. Mam FLASH naformatovanou na Fat32, stazene VTi z tohodle fora, ulozene na flash v :\vuplus\duo2 . Strcim to do USBcka, zapnu power tlacitko... a nic. Nemate nekde link na nejake video nebo obrazkovy navod, pripadne odkaz na forum, kde se to probiralo ? Moc diky

edit: nasel jsem to video zde v topicu, takze postup mam spravny, jen teda prosim o radu jak a jakym zpusobem formátovat a pripadne zda ukládat primo do rootu nebo kam, pac mi to prost enejde a to sem testil 2 flash...

edit1: problém vyresen. Provedl jsem kompletni preformatovani flsh a najednou to jde. Tim se omlouvam za spam a jdu si hrat s VTi.


Diky vsem za zdejsi navody rady a tipy. Stroj je to spickovy, jen mi asi potrva, nez se s nim sziji.. :-)
bastlir (3245)|12.2.2014 21:34
[QUOTE=xravlinx;482135]Ahoj,

Predem se omlouvam, zda jsem prehledl forum, kde se to resilo, ale jsem zoufaly, tak to risknu. :-)

Poridil jsem si Vu+ Duo2 DVB-S2/DVBT-C a at se snazim jak se snazim, ........[/QUOTE]
Jsem rád, že ti zadařilo. Také jsem se s tím svého času pral a pomohla až výměna flashky.
jaudak (176)|12.2.2014 21:46
Které flashky jsou kompatibilní ? Napište prosím uživatelé které Vám fungují. Dík.
bastlir (3245)|12.2.2014 21:53
[QUOTE=jaudak;482151]Které flashky jsou kompatibilní ? Napište prosím uživatelé které Vám fungují. Dík.[/QUOTE]
Asi všechny, záleží na kusu
jaudak (176)|12.2.2014 21:58
Jak jsi tedy myslel, že si ji musel vyměnit? Byla vadná ?
xravlinx (34)|12.2.2014 22:31
[QUOTE=jaudak;482151]Které flashky jsou kompatibilní ? Napište prosím uživatelé které Vám fungují. Dík.[/QUOTE]

U me nebyla vadna FLASH jako takova, ale chtelo to znovu cisty uplny format na FAT32 a pak jiz to jelo v poradku... Proste věci mezi nebem a zemi (klavesnici a zidli )
a cesta s daty byla x:\vuplus\duo2 Pak jiz vse napoprvé nabehlo a korektne probehlo.
bastlir (3245)|13.2.2014 00:25
[QUOTE=jaudak;482154]Jak jsi tedy myslel, že si ji musel vyměnit? Byla vadná ?[/QUOTE]
Vadná nebyla, jen Duo ji nemělo rádo. Nevím proč. Flashku ale v PC používám dál. Pokud si vzpomínám, již tu někdo také takový problém měl a také pomoha výměna.
xravlinx (34)|13.2.2014 10:19
Ahoj,

Ciste teoreticky.. Nemate někdo zkusenosti se zde zminovanym OpenPLI ? Respektive zakladni rozdily, pripadne vyhody a nevyhody ? nemam v umyslu se poustet do nejakych experimentu s alternativama, nez pochopim alespoň castecne funkci jednoho. Nicmene obecne info by se hodilo. Diky
KamilZ (10277)|13.2.2014 10:31
To máš těžké, každému vyhovuje něco jiného. Já ho zkoušel, ale šel pryč (měl jsem problémy s CAM a nesedl mi tak) a jsem zpět na VTI. Experimentů se neboj, je to práce na 10 minut:
- kompletní záloha existujícího systému vytvořením image
- instalace OpenPLI, proklikání
- případná obnova předchozího systému přesně do stavu před instalací OpenPLI
xravlinx (34)|13.2.2014 10:56
Diky za reakci a ještě jeden dotaz... neznalého...

mam Irdeto SKYLINK CA MODUL SMIT s kartou od skylinku a jeden DVBS-2 tuner. Kolik lze při této konfiguraci soucasne nahravat dekodovanych programu na VUplusD2 ? A pripadne.. lze si nejak "dopomoct" třeba jinym profi modulem ?
KamilZ (10277)|13.2.2014 11:00
Zásadní chyba, můžeš nahrávat pouze jeden. Do těchto přístrojů se zásadně pořizují ICE karty, které modul nepotřebují (aktuálně jdou sehnat na inzerát a pak přeregistrovat, musí být už registrovaná). Měly by běhat i Irdeto Pi-sys, ale to už je větší věda. Nové M7 myslím modul vyžadují, ale neměl jsem je v ruce. Můžeš zkusit některý z těchto modulů (praktickou zkušenost nemám):
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]http://www.tvdigitalne.cz/modul-irdeto-smit-pro-2.html
http://www.tvdigitalne.cz/modul-irdeto-smit-pro-4.html

Případně kartu Next, která je ICE, ale za necelou stovku měsíčně. První karta by pak byla (včetně modulu) "fyzicky" pro Vu+ zbytečná, mohl by jsi ji použít v jiném přijímači/TV. Placenou ji ale mít musíš.

Jakou máš přesně kartu? (označení Skylink fakt nestačí)
xravlinx (34)|13.2.2014 11:12
Karta je doma, takze presne mohu popsat az k veceru. Nicmene jsem ji dostal v ramci vymeny od SkyLinku předloni... nebo kdy ta akce byla....

U tech odkazovanych modulu.. nahravani vice kanalu ze stejne frekvence. Tomu rozumim. Je něco, co umi i napric frekvencemi ? (zase blby dotaz asi...)

Diky za trpelivost a rady...

edit: podle toho odkazu...diky... to bude ta první varianta Skylink Irdeto / ICE
KamilZ (10277)|13.2.2014 11:49
Jestli máš tak starou výměnu, tak nainstaluj CAM (postup se liší image od image, v tomto tématu je postup pro VTI), vyhoď zcela zbytečný modul a jsi happy s neomezeným počtem paralelního dekódování.
xravlinx (34)|13.2.2014 12:53
Jen bych to tady rad shrnul.. laicky...

Jeden svod z LNB, jeden tuner, jedna M7karta v modulu = moznost nahravani jednoho programu v nekodovanem tvaru a soucasne sledovani jiného Je to tak, nebo se i zde pletu ? Prosim opravte me... (mysleno na VuplusDuo2)

Diky
KamilZ (10277)|13.2.2014 14:09
Ano, a to vše ještě pouze v rámci jednoho transpondéru (lidově řečeno frekvence+polarizace). A pozor, kódovaný neznamená placený. Nekódované jsou tzv. FTA (takto se označují v přehledech), např. ČT24, Noe apod. Ale tohle téma je o DUO2 a SOLO2, které mají dva tunery a (i při jednom svodu) by to mírně měnilo situaci. Tak co tedy máš?
xravlinx (34)|13.2.2014 15:01
[QUOTE=KamilZ;482199]Ano, a to vše ještě pouze v rámci jednoho transpondéru (lidově řečeno frekvence+polarizace). A pozor, kódovaný neznamená placený. Nekódované jsou tzv. FTA (takto se označují v přehledech), např. ČT24, Noe apod. Ale tohle téma je o DUO2 a SOLO2, které mají dva tunery a (i při jednom svodu) by to mírně měnilo situaci. Tak co tedy máš?[/QUOTE]

Zarizeni Vu+Duo2 osazene jednim DVB-S2 tunerem a jednim DVB-t/c tunerem. jeden svod z LNB do dvb-s2 a pozemni antenu zapojenou do DVB-t/c. Kartu Skylink ICE01 v modulu Irdeto SKYLINK CA MODUL SMIT.

Potrebuji z toho mit zarizeni pro prijem jak SAT tak pozemniho vysilani a zaroven sloužícího jako MMCentrum. Tohle jsem vybral jako idelani zarizeni. Ted jen resim prave prijem a nahravani ze sat a pripadne moznosti rozsireni. Rad bych docilil na stavajici sestave moznost nahravat jeden kanal ze sat jiz prekodovany a zaroven se na jiny kodovany divat. Pokud toho nelze dosáhnout ani vymenou modulu , tak otázkou je, zda nahrany program lze na VU+ DUO2 zpetne dekodovat. Pouzivam VTi.

Snad jsem to napsal spravne...


Edit: Vyreseno.

Edit1: karta ICE01 bez modulu a za pouziti pouziti SCAM 3.69 jede naprosto perfektne ( ale byla to fuska, nez jsem to naladil a nastavil :-) ).


Zítra a o vikendu se do toho poradne opru... testovani a podobne. Tak snad se zadari. Ještě jednou dekuji za cenne rady a "nakopnuti". Hlavne KamilZ.
Worryjohn (27)|15.2.2014 10:27
Přátelé, chtěl bych si k DUO2 připojit externí DVD mechaniku, ale kupodivu jsem k tomu nikde nenašel žádnou rozumnou diskusi nebo radu. Nemáte někdo zkušenost? Asi bych preferoval USB před SATA. Pokud s VU+ funguje i přehrávání BD, tak bych před DVD upřednostnil BluRay. Mám ale strach koupit náhodně nějakou mechaniku - rozezná ji VU+ vůbec, je potřeba ji nějak nastavovat, jak je to s ovladači ...?
bastlir (3245)|15.2.2014 11:23
To xravlinx: Rád připomínám, že k Duu2 lze připojit DVB-T USB externí tuner. Z praxe bych se dvou tunerů DVB-S nevzdával.
To Worryjohn: Zatím nevím o nikom, kdo by to tu publikoval. Na druhou stranu VU+ Duo2 je vlastně linuxový počítač, takže teoreticky by to neměl být problém. Sám jsem zcela bez problému připojil bezdrátovou myš.