Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

Worryjohn (27)|15.2.2014 12:34
To bastlir: Díky za odpověď. Teoreticky jde hodně věcí :-) Ale asi v tom opravdu hledám zbytečně předem potíže.
Nicméně s tou bezdrátovou myší mne to také zaujalo. Kdy takovou myš vlastně mohu využít? Při surfování v Opeře? V teletextu? Na Youtube? Nebo se s tím dá přejíždět i v běžném menu??
Koukal jsem na klávesnici Amiko WLK-100, má i touchpad. Ale jak ta klávesnice vlastně funguje? Pořád, takže částečně supluje ovladač, anebo jenom když je aktivní textový kurzor?
Dal jsem se na VU+ Duo2 hlavně proto, že univerzálně zvládá multimediální funkce. Odpadly mi tak ovladače na DVD přehrávač, MMC, a vlastně i TV. A nejsem si jistý, jestli má smysl si teď pořizovat klávesnici a myš, i když mne to láká.
xravlinx (34)|15.2.2014 12:37
To bastlir: Ano, o tom vim, bohužel jsem to v této konfiguraci jiz dostal, takze operuji s tim co mam. Pokud by se dal nejak jednoduse ten tuner vymenit, urcite bych to udelal, ale zatím sem se o tom nikde nedocet.. mozna poslu dotaz na digitalne.cz.

To Worryjohn: Narazil jsem tam nekde na modul pro pripojeni externi DVD, tak esli nezapomenu, po vikendu stahnu jednu z práce a testnu. Pak dam echo :-)
bastlir (3245)|15.2.2014 13:20
Myš jsem zkušebně použil na surfování, ale to jen na zkoušku.
Tuner lze docela snadno vyměnit a dokonce jej prodává i Alza. Ale kdyžtak bych už koupil twin. Někde na YouTube je to dokonce natočeno.
Před koupí DVD/BR mechaniky bych si půjčil nějakou třeba 3,5" do stolního PC a přes USB redukci bych to vyzkoušel.
xravlinx (34)|15.2.2014 14:24
[QUOTE=bastlir;482351]Myš jsem zkušebně použil na surfování, ale to jen na zkoušku.
Tuner lze docela snadno vyměnit a dokonce jej prodává i Alza. Ale kdyžtak bych už koupil twin. Někde na YouTube je to dokonce natočeno.
Před koupí DVD/BR mechaniky bych si půjčil nějakou třeba 3,5" do stolního PC a přes USB redukci bych to vyzkoušel.[/QUOTE]

Takze jestli dobře chápu, když koupim twin tuner, vymenim za ten obyc, pripojim dva svody, tak mohu sledovat PiP z ruznych frekvenci ( pripadne streamovat )? Jinak receno, je to stejne mit dva DVB-S2 nebo jeden Twin ?
bastlir (3245)|15.2.2014 14:36
[QUOTE=xravlinx;482355]Takze jestli dobře chápu, když koupim twin tuner, vymenim za ten obyc, pripojim dva svody, tak mohu sledovat PiP z ruznych frekvenci ( pripadne streamovat )? Jinak receno, je to stejne mit dva DVB-S2 nebo jeden Twin ?[/QUOTE]

V podstatě ano, avšak nezapomeň, že polarita je přepínaná na konvertoru.
xravlinx (34)|15.2.2014 14:48
[QUOTE=bastlir;482356]V podstatě ano, avšak nezapomeň, že polarita je přepínaná na konvertoru.[/QUOTE]

Takze je lepsi mit dva svody, každý zapojeny v samostatnem DVB-S2... Jasny. A ještě jedna technicka. když koupim ten tuner, staci ho jen fyzicky vymenit, nebo bude třeba ještě v pristroji něco nastavovat, ladit a podobne ?
xravlinx (34)|15.2.2014 15:45
Mel bych ještě otázku... pokud ma někdo zkusenosti... mam dve LG 42 na obou mam nastavene rozliseni 1080p k jedne mam pripojeny topfield a k druhé Vucko. Jak nastavit na Vucku zobrazeni nebo rozliseni a podobne, aby i SD kanaly byly "koukatelne". když to porovnam s topfieldem, je to nebe a dudy. mate někdo nejakou radu nebo napad, proc tomu tak je ? Diky moc
bastlir (3245)|15.2.2014 15:48
[QUOTE=xravlinx;482357]Takze je lepsi mit dva svody, každý zapojeny v samostatnem DVB-S2... Jasny. A ještě jedna technicka. když koupim ten tuner, staci ho jen fyzicky vymenit, nebo bude třeba ještě v pristroji něco nastavovat, ladit a podobne ?[/QUOTE]

Ovladače by tam měly být už nainstalované pro stávající tuner, ale jinak přes nabídku "Správce ovladačů". A kanály už naladěné přeci máš.
klapaciuss (314)|15.2.2014 17:14
[QUOTE=xravlinx;482205]Zarizeni Vu+Duo2 osazene jednim DVB-S2 tunerem a jednim DVB-t/c tunerem. jeden svod z LNB do dvb-s2 a pozemni antenu zapojenou do DVB-t/c. Kartu Skylink ICE01 v modulu Irdeto SKYLINK CA MODUL SMIT.

Potrebuji z toho mit zarizeni pro prijem jak SAT tak pozemniho vysilani a zaroven sloužícího jako MMCentrum. Tohle jsem vybral jako idelani zarizeni. Ted jen resim prave prijem a nahravani ze sat a pripadne moznosti rozsireni. Rad bych docilil na stavajici sestave moznost nahravat jeden kanal ze sat jiz prekodovany a zaroven se na jiny kodovany divat. Pokud toho nelze dosáhnout ani vymenou modulu , tak otázkou je, zda nahrany program lze na VU+ DUO2 zpetne dekodovat. Pouzivam VTi.

Snad jsem to napsal spravne...


Edit: Vyreseno.

Edit1: karta ICE01 bez modulu a za pouziti pouziti SCAM 3.69 jede naprosto perfektne ( ale byla to fuska, nez jsem to naladil a nastavil :-) ).


Zítra a o vikendu se do toho poradne opru... testovani a podobne. Tak snad se zadari. Ještě jednou dekuji za cenne rady a "nakopnuti". Hlavne KamilZ.[/QUOTE]

Smazano
xravlinx (34)|15.2.2014 21:06
Nemel by někdo link na weby s funkcnima lcd4cfg pro vuplus duo2 ? Nahodil jsem ty upravene bastlirem.. diky..., ale ne uplne mi vyhovuji.
bastlir (3245)|16.2.2014 02:47
[QUOTE=xravlinx;482398]Nemel by někdo link na weby s funkcnima lcd4cfg pro vuplus duo2 ? Nahodil jsem ty upravene bastlirem.. diky..., ale ne uplne mi vyhovuji.[/QUOTE]
Zkus si config vygooglit, ale stejně nejlepší bude ten, který si uděláš sám. :-)
KamilZ (10277)|16.2.2014 06:12
xravlinx: však si je uprav, vždyť je to jen klikání na dálkovém ovládání nebo webu, žádná věda.
bastlir (3245)|16.2.2014 11:54
Chce to jen osvojit si logiku struktury.
xravlinx (34)|16.2.2014 14:01
Mno... me se ten bastliruv libi, coz o to, jen se zmenily frekvnece na skylinku, tak nektere picony nepasuji ke kanalum.. Tak jo, testnu si s tim pohrat a mozna něco vymyslim...

Mel bych otázku, když mam zapojeny jen jeden tuner a ten momentalne nahrava, nedovoli mi to prepnout na jinou stanici (není volny tuner), da se nekde nastavit, aby to normalne preplo a pokracovalo v naharavani kodovane a pak to zpetne dekodovat ?

a druhy dotaz... když přes web rozhrani zmenim nastaveni třeba casoveho pasma, da se to nekde ulozit, protože normalne si to nezapamatuje... musim zmenit na DO primo v zarizeni...
bastlir (3245)|16.2.2014 14:19
[QUOTE=xravlinx;482430]Mno... me se ten bastliruv libi, coz o to, jen se zmenily frekvnece na skylinku, tak nektere picony nepasuji ke kanalum.. Tak jo, testnu si s tim pohrat a mozna něco vymyslim........QUOTE]

No vidíš, ani jsem se toho doposud nevšiml.:) Také je to už dlouho, co jsem to dělal.

---------- Doplněno v 14:19 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:15 ----------

PS. Už jsem to tu někde asi zmínil, ale je třeba si uvědomit jednu věc, že nahrávající tuner si přepne konvertor na polaritu transponderu nahrávaného kanálu. Takže to funguje jako při nahrávání a sledování v TV.
xravlinx (34)|16.2.2014 14:25
[QUOTE=bastlir;482434][QUOTE=xravlinx;482430]Mno... me se ten bastliruv libi, coz o to, jen se zmenily frekvnece na skylinku, tak nektere picony nepasuji ke kanalum.. Tak jo, testnu si s tim pohrat a mozna něco vymyslim........QUOTE]

No vidíš, ani jsem se toho doposud nevšiml.:) Také je to už dlouho, co jsem to dělal.

---------- Doplněno v 14:19 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:15 ----------

PS. Už jsem to tu někde asi zmínil, ale je třeba si uvědomit jednu věc, že nahrávající tuner si přepne konvertor na polaritu transponderu nahrávaného kanálu. Takže to funguje jako při nahrávání a sledování v TV.[/QUOTE]

Jinými slovy.. bez dalšího tuneru mohu sledovat a nahravat pouze na stejnem "pasmu"... Asi budu muset nastudovat zaklady satelitních prijmacu :-) Ale slibuji, ze se jiz nezeptam.... Diky
bastlir (3245)|16.2.2014 21:40
Na stejném transponderu - frekvence/polarita. Ale ptát se pochopitelně můžeš dál.:)
xravlinx (34)|16.2.2014 22:12
[QUOTE=bastlir;482463]Na stejném transponderu - frekvence/polarita. Ale ptát se pochopitelně můžeš dál.:)[/QUOTE]

Uz jsem si nastudoval.. diky moc... Ted se pokusim nekde sehnat "příručku" pro enigmu a pokusim se vyrobit nejaky zakladni jendoduchy config pro displej a taky testnu vymenit ten tuner za druhy DVB-S2, tak pak pisnu, zda se chytil.
bastlir (3245)|17.2.2014 21:52
[QUOTE=xravlinx;482466]Uz jsem si nastudoval.. diky moc... Ted se pokusim nekde sehnat "příručku" pro enigmu a pokusim se vyrobit nejaky zakladni jendoduchy config pro displej a taky testnu vymenit ten tuner za druhy DVB-S2, tak pak pisnu, zda se chytil.[/QUOTE]
S tou Enigmou se snad ani nesnaž, protože 1. jsou dvě generace a 2. v naší druhé generaci je mnoho mutací, tedy pro každý přístroj zvlášť. Všimni si (viz výše), že tu zveřejňuji jen pro VU+ několik verzí image pro každou řadu jinou. Tím chci říct (řešili jsme to tu už v jiném vlákně), že mi není známo, že by někdo pro E a E2 viděl napsaný manuál. Takže nezbývá než si něco přečíst i v souvislosti s jinými typy STB a dát si věci do souvislostí. A.. naučit se základy Linuxu. Naštěstí když něco na VU+ zku..., nic se neděje, nainstaluješ to znova.
S tím configem ... stačí, když si na tomto vláknu něco přečteš, něco stáhneš a pak si jen hrát formou pokusů a omylů. Pro začátek ti postačí měnit ve stávajícím configu jen dílčí parametry, abys pochopil, co, kam a jak s tím na displayi šoupeš. Někde jsem tu pověsil i počeštění ovládání.
Toho tuneru se neboj, když STB vytáhneš ze zásuvky, není co pokazit a je nasnadě, že příklepovka, špachtle a hasák není k tomuto to správné nářadí.:)
xravlinx (34)|18.2.2014 12:06
Diky za podporu... :-) Tuner dnes dorazil, vecer to prohodim a testnu. Co se tyce Enigmy... jak pises... proste budu resit jen konkretni věci. V mem pripade lcd4config. něco jsem si uz nastudoval a něco i otestoval. To menu je tak obrovske, ze se v tom vazne da tvurcne vyradit. Tak uvidíme, jak se bude dařit.

Mel bych jednu otázku ohledne externiho DVB-T tuneru. Za predpokladu, ze s emi ho podari rozchodit. Bude potřeba prepinat kanaly na tom tuneru zvlast, nebo si ho mountne VUcko a bude se tvarit jen jako další tuner... to znamena, ovladani a prepinani klasicky VUckovskym ovladacem ? Pokud je k tomu nekde vlakno, tak prosim o pripadny link.

Diky moc

Edit: Tak tuner vymeneny (klasicky DVB-S2 za Twin) a vse funguje perfektne a presne jak ma. Zustaly i naladene kanaly, jen bylo potřeba v nastaveni tuneru zadat spravny parametr pro ten novy (okopírovat stavajici) a upravit nastaveni DVB-T/C (zmenila se pozice - pismeno) Timto ještě jednou vsem zucastnenym dekuji za cenne rady a "kopance". :-)
bastlir (3245)|19.2.2014 22:18
Ber ta jako u PC. DVB-T tuner můžeš ovládat prostřednictvím DO (pokud jej má), nebo klávesami obslužného SW. Ale hlavně ... Duo2 si musí DVB-T kanály přes USB tuner naladit, protože tento žádný samoladící FW nemá. A to ostatní z toho pak už vyplývá.
xravlinx (34)|21.2.2014 18:30
[QUOTE=bastlir;482653]Ber ta jako u PC. DVB-T tuner můžeš ovládat prostřednictvím DO (pokud jej má), nebo klávesami obslužného SW. Ale hlavně ... Duo2 si musí DVB-T kanály přes USB tuner naladit, protože tento žádný samoladící FW nemá. A to ostatní z toho pak už vyplývá.[/QUOTE]

Presne jak pises.. nastudoval jsem..a nakonec se rozhodl pro variantu combo viz vyse.. Twin DVB-S2 a DVB-T/C. takze mam dva nezavisle svody ze dvou LNB a k tomu pozemni antenu, nahrava to streamuje to, funguje bezvadne PiP a ja jsem zatím naprosto spokojen. Trosicku se mi nelibil obraz oproti Topfieldu, ale prepl jsem na 1080i a na SD formátech je to znat. Uz vypadaji slusne. Při 1080p to bylo hodne "zrnite". Ještě pockam na 25teho února, az mi zase Skylink zmeni freq a po finalnim prelazeni a backupu to zabuduji do steny a pak uz budu jen chrochtat blahem.. do doby, nez zas nekde něco vyjde a ja neodolam testovani... :-)
bastlir (3245)|21.2.2014 21:55
[QUOTE=xravlinx;482783].... Ještě pockam na 25teho února, az mi zase Skylink zmeni freq a po finalnim prelazeni a backupu to zabuduji do steny a pak uz budu jen chrochtat blahem.. do doby, nez zas nekde něco vyjde a ja neodolam testovani... :-)[/QUOTE]

Tvoje nadšení je mi důvěrně známé.:) Když jsem si Duo2 koupil, měsíc jsem ho měl na dlouhých kabelech u sebe na stole a pořád jsem něco instaloval, zkoušel a zase mazal. Proto jsem například zůstal u image VTi, která mně zatím nejvíc vyhovuje. A také na všem používám rozlišení 1080i. Je však bohužel dost věcí, které jsem zatím nerozchodil. Možná i proto, že mě nebaví louskat několikastránkové německé či anglické návody.
jaudak (176)|22.2.2014 11:54
VU+ zdar. Jak vypínáte svůj přístroj ? Mám VU+ Duo2 s 2x sat tuner + 1xDVB-T + 1TB 3,5" HDD a při vypnutí dálkou se spotřeba oproti zapnutému přístroji zmenší z nějakých 27w cca o 2w. Tzn. že jakoby vypnutej přístroj dálkou, stále bere cca 25W !!
KamilZ (10277)|22.2.2014 12:33
Musíš ho přepnout do hlubokého spánku (Deep Standby).
xravlinx (34)|24.2.2014 14:14
Ahoj, jsem rad, ze jste to tady nakousli... Da se poslat Vu+Duo2 do deep standby dlkovym ovladacem ?
KamilZ (10277)|24.2.2014 17:52
Samozřejmě, proč by nešlo? Jak si to nakonfiguruješ, tak to budeš mít. Já mám na krátký stisk sleep, na dlouhý zobrazení menu s výběrem. Samozřejmě to lze udělat jakkoli (krátké sleep, dlouhé hned deep stand-by nebo opačně, nebo ..).
bastlir (3245)|25.2.2014 19:58
Jako dočasné východisko z nouze přikládám soubor piconů po přeladění 25.2.2014.
xravlinx (34)|25.2.2014 20:20
zlaty... dekuju moc :-)
bastlir (3245)|25.2.2014 20:34
Hmm, ale žádná sláva!:o
bastlir (3245)|26.2.2014 04:29
Přikládám nový soubor s picony pro VU+ Duo2, které jsou přeci jenom viditelnější na displayi. Picony jsem si upravoval pro svoji potřebu, takže dle potřeby a libosti může kdokoliv a jakkoliv pokračovat dál a pak se zde o své dílo podělit s ostatními.
bastlir (3245)|27.2.2014 19:29
Postup jak "usadit" picony na přeladěné kanály

Jelikož se Skylink úspěšně zařadil mezi satelitní operátory, kteří své zákazníky stále prudí výměnou karet a jimi doporučenými STB, servisními poplatky a přelaďováním kanálů, musí jejich zákazníci stále něco řešit. To mj. v poslední době platí pro 25.2 přeladěné kanály, u nichž následně pochopitelně sesedí k frekvenci přiřazené picony.
Práce s tím spojená není na hodinu a dá se to dělat několika způsoby. Navíc můžete použít stávající oblíbené picony a jen je přeadresovat, nebo si je stáhnout z netu a případně je přeadresovat, nebo si je dokonce můžete jako obrázek ve Windows - Malování vyrobit sami. Podmínkou je jen formát 100x60 pixelů a soubor typu "png".
Popíšu vám dva způsoby přeadresování piconů, kdy jeden z nich bude velmi jednoduchý. Chcete-li použít stávající picony, přeneste celý adresář "picon" do PC (/usr/share/enigma2/picon). Uvnitř tohoto adresáře změňte zobrazení ikon na maximum, ať dobře vidíte obrázek piconu.

1. Nainstalujte si přiložený PiconManager a v tělě názvu souboru požadovaného piconu změňte v programu právě vygenerovanou adresu, která je tvořená hexa-číslem.

2. Druhý a jednodušší způsom vám vlastně nabízí samo VU+: Přepněte STB na kanál, kam chcete picon přiřadit a pak - MENU - Informace - Tato stanice ... - a na posledním řádku Ref.služby najdete soubor čísel oddělených dvojtečkami. Tímto číslem přepište tělo názvu požadovaného piconu, jen dvojtečky nahraďte podtržítkem. A tak můžete postupovat dále.

V mém minulém příspěvku jsem přiložil soubor piconů, kde však nebyl obsazen přeladěný kanál Sport5 (ne kanál Sport5 od 25.2). Proto tento picon dnes přikládám a můžete si vyzkoušet jeho přeadresování. Až budete mít vše hotovo, adresář "picon" přeneste zpět.

Hodně zdaru :BB:
xravlinx (34)|27.2.2014 20:48
Ahoj... Dik za tip, zrovna jsem se chytal zeptat, jak nejjednodušeji přeadresovat picony a tys mi to tady naserviroval ve dvou variantách :-) Ne ze bych byl nejaky maniak, co potřebuje mit rozsviceny Vucko jako vanocni stromek, ale tim ze ty picony strka i do EPG a podobne... hrozne rychle si na to clovek zvykne a pak ho to stve, když to nefunguje jak ma :-)

Ještě bych se zeptal znalých... Da se probudit VUcko z deep standby nejakym "magic packetem" po lokalni siti ?
KamilZ (10277)|27.2.2014 21:01
Probudíš pouze VU+2 DUO, když zapneš podporu WOL.
xravlinx (34)|27.2.2014 21:31
Super.. takze zapnu.. oki mrknu kde co a jak.. Nebo jestli mas nekde primy link nebo navod... Diky
KamilZ (10277)|28.2.2014 05:57
Záleží na image ...
xravlinx (34)|28.2.2014 16:51
VTi 6-0-5 ale v pohode.. mrknu po pluginech..
KamilZ (10277)|28.2.2014 17:33
Překvapivě je to v Nastavení/Systém/Nastavit WakeOnLan :D
xravlinx (34)|2.3.2014 17:38
[QUOTE=bastlir;483071]Přikládám nový soubor s picony pro VU+ Duo2, které jsou přeci jenom viditelnější na displayi. Picony jsem si upravoval pro svoji potřebu, takže dle potřeby a libosti může kdokoliv a jakkoliv pokračovat dál a pak se zde o své dílo podělit s ostatními.[/QUOTE]

nechces "ubastlit" i picon pro CT2 HD ? :-)
bastlir (3245)|2.3.2014 19:32
[QUOTE=xravlinx;483518]nechces "ubastlit" i picon pro CT2 HD ? :-)[/QUOTE]
Hmm, je-li ČT2 HD pod Skylinkem, nějak mně to uniklo. Pokud to naladím, pak no problém. :)
vivid.sk (11472)|2.3.2014 19:38
Neuniklo. Este nieje, ale chysta sa. Tento rok bude.
KamilZ (10277)|2.3.2014 19:43
vivid.sk: v některém dřívějším článku to uváděl, ale po tom dnešním už bohužel nejsem tak optimistický: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bastlir (3245)|2.3.2014 19:43
[QUOTE=vivid.sk;483528]Neuniklo. Este nieje, ale chysta sa. Tento rok bude.[/QUOTE]
Dostal jsem kvůli němu od manži vynadáno, že jsem přepnul zprávy na hledání ČT2 HD. A ani UPC to nemá. Srandičky, co?! :((
xravlinx (34)|2.3.2014 21:32
Ja se omlouvam... ale nikde sem nepsal, ze to Skylink ma... Na webu jsem nasel nejake obrazky, co by se daly pouzit, jen jsem chtěl, at to trochu ladi se vzhledem ostatních CTcek ( picony od tebe )... CT2 HD mam v nabídce oblibenych prirazeny s DVB-T. Toz pardon...
bastlir (3245)|2.3.2014 23:35
To nic :)
bastlir (3245)|3.3.2014 19:31
[QUOTE=xravlinx;483518]nechces "ubastlit" i picon pro CT2 HD ? :-)[/QUOTE]
Tady ho máš. :)
ČT2 HD.png
xravlinx (34)|3.3.2014 21:55
Mooc dekuju :-)
bastlir (3245)|6.3.2014 22:35
No Events Registered - objevila se někomu na LCD tato hláška? Už se mi to několik dní zobrazuje, tak jsem to včera přeinstaloval. Hláška se sice celý večer nezobrazila, ale dnes zase ano. Bude to jako vždy nějaká kravina, ale nechci se zabývat něčím, co už třeba někdo řešil. Přesně to vypadá takto:
No Events Registered
No anniversary
Next events:
Fr. 18.4 Good Frid (zřejmě Friday)
So. 20.4 Easter Su (evidentně Sunday)
sanchez13 (1071)|6.3.2014 23:43
To vyzera na nejaky plugin calendar, pripomienkovac, alebo nieco podobne 😄
bastlir (3245)|7.3.2014 00:15
To ano, jenže jsem nic nového neinstaloval.