Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

bastlir (3245)|5.9.2013 23:38
Picony pro Astru 23,5° a další dvě nastavení pro LCD (Duo 2)
Následující řádky jsou sice určené spíše začátečníkům, ale snad pomohou i pokročilým uživatelům VU+.
Přikládám soubor "picon.zip", který obsahuje snad všechny potřebné picony na Astře 23,5°. Je pravda, že jsem je "vygooglil", ale mnoho jich nesedělo k příslušným kanálům, nebo naopak v době vzniku původního souboru některé kanály ještě neexistovaly. Takže jsem to musel nějak dobastlit. :-)
Po rozbalení přiloženého souboru celou složku "picon" nakopírujte do adresáře - usr/share/enigma2/*.* a současně vymažte obsah sousedního adresáře "piconcache" (pokud se tam již vytvořil).
Pokud se snad někdo zamýšlí, jak to do VU+ dostat, pak bych doporučil použít např. "Total Commander". Doufám, že si každý poradí s nastavením jeho FTP.

Dále přikládám sobor lcd4config 2.zip a lcd4config 3.zip.
První ze souborů obsahuje nastavení displaye - screen 1: hodiny, HDD, tunery, síla signálu, připojení k síti, formát kanálu - přepíná se se screenem 2: velký picon právě přijímaného kanálu. V pohotovostním režimu se po pár sekundách objeví předpověď počasí.

Druhý soubor obsahuje nastavení LCD - screen 1: trvalý velký picon právě přijímaného kanálu a v pohotovostním režimu se po pár sekundách objeví předpověď počasí.

Po "rozzipování" soubor "lcd4config" nakopírujte do adresáře /etc/enigma2/*.* a tlačítkem na DO restartuje Enigmu či celý přijímač .
Maty47 (30)|7.9.2013 20:35
[QUOTE=Dagy2;465554]Pokiaľ by to fungovalo ako píšeš, tak je to dosť zle. To snáď nemôže byť pravda.
Nastavením v MENU by si odstavil dolby digital kompletne pre všetky predvoľby, t.j. aj CTHD bez DD zvuku, HBO HD bez DD zvuku atd atd.
Musí predsa existovať možnosť uložiť zvukovú stopu u každého programu zvlášť.

Edit: netuším ako sa tam dostala citácia "od Bastíř" týmto sa mu ospravedlňujem, zaujímavé, že aj teraz pri editácii je tam Maty47[/QUOTE]

Napsal jsem jen, na co jsem jednoduchou formou pokus-omyl přišel, a co zafungovalo. Zřejmě ti jde o kvalitnější stopu (Dolby Digital), protože jako výstup používáš jiné než TV repro (domácí kino apod.). Tak to tě naprosto chápu. Já "jedu" přes TV, tudíž mi obyčejné stereo vystačí. Tak experimentuj, hledej a když přijdeš na něco lepšího, poděl se, budeme jen rádi :-).
Maty47 (30)|7.9.2013 20:50
Z jiného soudku. Pánové s VTI Image, napiště mi prosím, kolik vám ukazují škály kvality a síly signálu, když zmáčknete na DO "OK", kdy se vám dole objeví lišta s údaji o právě probíhajícím kanálu. Já mám na parabole 82 cm (s motorem) kvalitu 99% (oranžové pole) a síla je 49% (zelené pole).
Pro využití twin tuneru jsem zakoupil další parabolu a jen pro pestrost to není 82 cm, ale rovnou 115 cm. Pro vyhledání jsem použil analogový "retro" přístroj SatFinder + dále s pomocí Android aplikací jsem naladil 23,5 a Vu ukazuje stejné hodnoty (kvalita 99, síla 49).

Otázka - myslel jsem si bláhově, že větší parabolou získám větší zisk (sílu) a nebo prostě tak to nění??????? Díky za vaše info a názory.

Předpokládám, že se budete zajímat, proč 2 paraboly a proč ne např. twin LNB či duo LNB apod. na původní parabole 82 cm s natáčením. Prostě chtěl jsem mít jednu pevnou na 23,5 (tudíž Astra nonstop k dispozici), když s druhou budu na jiném satelitu. A také pro potřebu nezávislého nahrávání nebo streamování z čehokoliv. A hlavně - mně ty paraboly nic nehyzdí, nikdo o nich neví a jdou vidět jen z nebe :-).
klapaciuss (314)|7.9.2013 21:45
[QUOTE=Maty47;465870]Z jiného soudku. Pánové s VTI Image, napiště mi prosím, kolik vám ukazují škály kvality a síly signálu, když zmáčknete na DO "OK", kdy se vám dole objeví lišta s údaji o právě probíhajícím kanálu. Já mám na parabole 82 cm (s motorem) kvalitu 99% (oranžové pole) a síla je 49% (zelené pole).
Pro využití twin tuneru jsem zakoupil další parabolu a jen pro pestrost to není 82 cm, ale rovnou 115 cm. Pro vyhledání jsem použil analogový "retro" přístroj SatFinder + dále s pomocí Android aplikací jsem naladil 23,5 a Vu ukazuje stejné hodnoty (kvalita 99, síla 49).

Otázka - myslel jsem si bláhově, že větší parabolou získám větší zisk (sílu) a nebo prostě tak to nění??????? Díky za vaše info a názory.

Předpokládám, že se budete zajímat, proč 2 paraboly a proč ne např. twin LNB či duo LNB apod. na původní parabole 82 cm s natáčením. Prostě chtěl jsem mít jednu pevnou na 23,5 (tudíž Astra nonstop k dispozici), když s druhou budu na jiném satelitu. A také pro potřebu nezávislého nahrávání nebo streamování z čehokoliv. A hlavně - mně ty paraboly nic nehyzdí, nikdo o nich neví a jdou vidět jen z nebe :-).[/QUOTE]

Ty indikované údaje znamenají sílu signálu a tzv. AGC (Automatic gain control). AGC neznamená kvalitu signálu, ale tunerem automaticky nastavený zisk. Tento údaj tedy nelze použít pro vyhodnocování kvality signálu. Pokud je síla signálu 99, pak je to téměř maximum indikovatelné přijímačem. Kvalitu signálu indikuje hodnota BER [FONT=arial](Bit Error Rate)[/FONT], což je indikátor četnosti chyb v přijatém signálu. Ne všechny skiny ovšem hodnotu BER zobrazují.
bastlir (3245)|7.9.2013 23:08
[QUOTE=Maty47;465870]Z jiného soudku. Pánové s VTI Image, napiště mi prosím, kolik vám ukazují škály kvality a síly signálu, když zmáčknete na DO "OK", kdy se vám dole objeví lišta s údaji o právě probíhajícím kanálu. Já mám na parabole 82 cm (s motorem) kvalitu 99% (oranžové pole) a síla je 49% (zelené pole).
Pro využití twin tuneru jsem zakoupil další parabolu a jen pro pestrost to není 82 cm, ale rovnou 115 cm. Pro vyhledání jsem použil analogový "retro" přístroj SatFinder + dále s pomocí Android aplikací jsem naladil 23,5 a Vu ukazuje stejné hodnoty (kvalita 99, síla 49).

Otázka - myslel jsem si bláhově, že větší parabolou získám větší zisk (sílu) a nebo prostě tak to nění??????? Díky za vaše info a názory.

Předpokládám, že se budete zajímat, proč 2 paraboly a proč ne např. twin LNB či duo LNB apod. na původní parabole 82 cm s natáčením. Prostě chtěl jsem mít jednu pevnou na 23,5 (tudíž Astra nonstop k dispozici), když s druhou budu na jiném satelitu. A také pro potřebu nezávislého nahrávání nebo streamování z čehokoliv. A hlavně - mně ty paraboly nic nehyzdí, nikdo o nich neví a jdou vidět jen z nebe :-).[/QUOTE]

Jak píše "klapaciuss" ... OK. 99% ti to ukazuje proto, protože tam bývají nastavené jen dvě pozice na číslovky. Takže 100% se tam jakoby už nevejde. Ale k těm parabolám .... já bych se dnes do instalace paraboly s tzv. "pípákem" již nepouštěl. I když se to ještě dnes prodává, patří tyto hračky spíš do éry analogového signálu. Já jsem si pořídil "pípák" o řádku tisícovek dražší, a přesto si se svými parabolami chvilku pohraju (po každé vichřici). Na ten motor by jsi měl dát tu velkou parabolu, protože na Astru 23,5° stačí osmdesátka, kdežto na orbitu najdeš družice, kde i stodvacítka je málo. Takže některé družice díky malé parabole vůbec nechytíš. A také ... je třeba přihlédnout k délce kabelu a od toho odvodit jeho kvalitu (průměr, oplet, refenční hodnoty, zachování povoleného ohybu ....). Někdy mě udivuje, že si lidé sice nakoupí drahou anténní techniku (pro DVB-T i S) a pak to úplně zabijou na konektorech. A to buď často jejich bídnou kvalitou, ale častěji odfláknutou montáží.
bastlir (3245)|7.9.2013 23:26
Kdo by si chtěl pohrát u Dua 2 s nastavením LCD a má problémy s pochopením některých výrazů v nastavení pluginu "lcd4linux", přikládám soubor "cs.zip", který tento plugin z většiny počeští. Touto cestou velmi děkuji kolegovi Havanovi z jiného fóra, jehož původní soubor jsem použil a jenž mě poskytl důležitý odkaz na příslušný editor.
Po stažení souboru "cs.zip" jej rozbalte, spojte se s VU+ Duem 2 a celý adresář "cs" včetně obsahu přeneste do: usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions/LCD4Linux/locale/*.* . Až se vám to podaří, zkontrolujte, zda adresář a vše co je v něm, má atribut 755. Pak už jen Restart Enigma.
Všechna nastavení jsem nevyzkoušel, takže nevylučuji drobné nepřesnosti, proto kdyby někdo chtěl překlad upravit, vzhůru do práce! Doufám, že se pak podělí s ostatními o svůj výtvor.:-)
Maty47 (30)|13.9.2013 13:16
[QUOTE=bastlir;465885]Jak píše "klapaciuss" ... OK. 99% ti to ukazuje proto, protože tam bývají nastavené jen dvě pozice na číslovky. Takže 100% se tam jakoby už nevejde. Ale k těm parabolám .... já bych se dnes do instalace paraboly s tzv. "pípákem" již nepouštěl. I když se to ještě dnes prodává, patří tyto hračky spíš do éry analogového signálu. Já jsem si pořídil "pípák" o řádku tisícovek dražší, a přesto si se svými parabolami chvilku pohraju (po každé vichřici). Na ten motor by jsi měl dát tu velkou parabolu, protože na Astru 23,5° stačí osmdesátka, kdežto na orbitu najdeš družice, kde i stodvacítka je málo. Takže některé družice díky malé parabole vůbec nechytíš. A také ... je třeba přihlédnout k délce kabelu a od toho odvodit jeho kvalitu (průměr, oplet, refenční hodnoty, zachování povoleného ohybu ....). Někdy mě udivuje, že si lidé sice nakoupí drahou anténní techniku (pro DVB-T i S) a pak to úplně zabijou na konektorech. A to buď často jejich bídnou kvalitou, ale častěji odfláknutou montáží.[/QUOTE]

Nějak jsem minul reakci od "klapaciuss", tudíž vše, co jsem zde měl napsáno, bylo mylné a zbytečné, když jsem si přečetl jeho vysvětlení. Tudíž jsem to smáznul :-).
bastlir (3245)|13.9.2013 18:36
Mýliti se, je lidské.:) Každopádně ses snažil. Bohužel většina je těch, kteří se zde jen dotazují, ale sami ničím nepřispějou. Pokud něco objevíš, nenech se otrávit předchozí kritikou a není vůbec důležité, že byla oprávněná a klidně to sem napiš. Od toho to tady je, aby si lidé vyměňovali zkušenosti, přeli se a navzájem si popírali své pravdy. Věř, že tady každý máme nějakého svého oponenta.:)
bastlir (3245)|14.9.2013 08:11
Má už někdo úplný český návod?
bastlir (3245)|15.9.2013 01:57
Jak si připravit vlastní instalaci image se zálohou nainstalovaných pluginů a všech nastavení. (Duo 2 + VTi)

Jednou za čas se asi každému stane, že spustí něco, po čem následuje chybová obrazovka, pád systému a nekonečná smyčka restartů. Pak přijde vhod záloha všech nastavení, které stojí dost práce a trpělivosti. Proto méně zkušeným uživatelům VU+ Duo2 s VTi image zde popisuji postup, jak si vše usnadnit.

1. Naformátujte si v PC USB flashdisk (stačí 1GB) na souborový systém FAT32. Doporučuji úplný formát.
2. Pokud už v STB máte všechny potřebné pluginy a jiné potřebnosti nainstalované a hotové i nastavení, USB Flashdisk zasuňte třeba do předního USB otvoru. Tlačítkem EXIT zrušte hlášku - Na médiu nejsou zobrazitelné soubory.
3. Pak : MENU - VTi panel - Správa disků - Model:Flash Disk - OK - OK - /media/usb - OK Až je ikona Flashdisku barevná, 2 x stiskněte EXIT tak, abyste v první řádce viděli "Nástroje".
4. Nástoje - Zálohovací nástroje - Záloha image - Umístění zálohy - /media/usb - OK, Zálohovat Image - a počkat, dokud nedojede "teploměr" a všechna uložená data budou 4 x OK.
5. Opakováným mačkáním tlačítka EXIT vyskočte z MENU a vysuňte z STB USB flashdisk.
6. USB Flashdisk opět zasuňte do PC, na kterém po přihlášení do systému v hlavním rootu najdete složku "vti-image-backup". V této složka je podsložka "vti_6.0.1_backup-image_duo2_2013-xx-xx_xx-xx-xx", kterou opět rozklikněte. Nakonec se objeví složka "vuplus", na kterou jednou klikněte, aby zmodrala. Pak na klávesnici stiskněte CTRL+C a proklikejte se zpět do hlavního rootu Flashdisku, kde na klávesnici stiskněte CTRL+V. Takto se vám složka "vuplus" zkopíruje do hlavního rootu flasdisku.
7. Tím je vaše záloha připravená k reinstalaci image tak, jako byste instalovali image čistou. Akorát po dokončení reinstalace budete muset ručně systém restartovat.
bastlir (3245)|15.9.2013 02:18
Jak z VU+ odinstalovat plugin (Duo 2 + VTi)

V praxi se můžete setkat s případem, kdy si "vygooglíte" nějaký plugin, jehož instalace je podmíněná předchozí odinstalací starší verze. Typickým příkladem je plugin "LCD4linux". Pokud starší verzi nejdříve neodinstalujete, může se stát, že vás systém otravuje hláškami, že ve VU+ nejsou všechny pluginy spustitelné.
Použijete-li klasický postup MENU - Moduly - Dostupné moduly a odinstalace, pak vlastně plugin jen vypnete, ale v STB zůstane nainstalovaný. Proto zde popisuji postup, jak se takového pluginu načisto zbavit.

1. MENU - VTi Panel - Nástroje - Systémové nástroje - IPK odinstalátor - kde najdete příslušný plugin k odinstalování. Může to dát trochu práce, protože název pluginu bývá někdy zakuklen do dlouhého názvu.
2. S dokončením operace nezapomeňte na Restart systému, po kterém můžete např. z USB Flashdisku nainstalovat plugin nový.
Maty47 (30)|19.9.2013 14:04
Dotaz na ostatní uživatele. V tuneru A mám připojenu natáčecí parabolu, v tuneru B pevnou, směřující na Astru 3B (23,5 st.).

Jak ovládat STB, abych rozhodoval já (a ne STB), ze kterého tuneru chci sledovat kanál???

Uvedu na příkladu. Kdykoliv si „hraji“ s natáčecí parabolou (hledám, ukládám či edituji jakýkoliv satelit), tzn. po daném „hraní“ jsem aktuálně na pozici např. 15W a sleduji na této pozici určitý kanál, tak potom, když vyberu z „oblíbených“ uložených kanálů např. CT sport HD, tak tento kanál nemám ihned z tuneru B, ale začne se otáčet parabola a tento kanál pak sleduji z tuneru A. Což samozřejmě nechci, protože např. z pozice 15W na 23,5 E to zabere dobrou půlminutu.
Řeším to pak následovně – musím natáčecí parabolu poslat mimo 23,5, nejlépe hned „vedle“ na 19,2 (aby to dlouho netrvalo), a poté opět zvolím CT sport HD ze seznamu oblíbených, mám ho hned z tuneru B. Od tohoto okamžiku sleduji vždy všechny kanály z Astry 3B z tuneru B (tak to i chci) a o ostatní jiné satelity se stará natáčecí parabola z tuneru A. Takže následně přechod z kanálu z pozice 15W (tuner A) na jakýkoliv kanál na pozici 23,5 (tuner B) je okamžitý – parabola zůstává na pozici 15W, kanál z 23,5 sleduji z tuneru B.
Výše uvedený problém je odstraněn až do té doby, než opět začnu s natáčecí parabolou hledat, editovat, ukládat nějaký satelit.

Co mě ještě napadá, jestli není náhodou Tuner A nadřazen tuneru B, což by pak vše vysvětlovalo. Než ale začnu přehazovat v STB koaxiály a v nastavení STB kompletně přenastavovat tuner A za B, možná někdo přijde s daleko jednodušším řešením, jak už to tak někdy bývá :-).
bastlir (3245)|19.9.2013 17:45
Vždyť v jednom z nastavení máš řízení priority tunerů vč. "Automaticky".
klapaciuss (314)|19.9.2013 19:03
Ve VTI je tuším volba Preferred tuner. To by mohlo být ono. V Black Hole tato volba ale chybí. Každopádně je třeba hledat cestu přes použití funkce "alternativy" v seznamu kanálů.
Maty47 (30)|19.9.2013 20:50
[QUOTE=bastlir;466956]Vždyť v jednom z nastavení máš řízení priority tunerů vč. "Automaticky".[/QUOTE]

Ano, máš pravdu. Tato volba je přístupná, když zvolíš tuner "rozšířený". Já měl nastaven tuner jako "jednoduchý" a tam nelze nastavit nic. Ostatně - vzhledem k tomu, že se ve volbě "rozšířený" nic nemění, tudíž se ponechají hodnoty, které systém sám nabídne (aspoň já to tak měl), tak jsem měl zato, že "jednoduchý" udělá stejnou práci.

Ale budiž - zkušebně jsem to tedy změnil na "rozšířený". Ta položka Priorita má možnosti Automaticky a pak číselná řada od 0 až do 19064. Opět jsem se utvrdil v tom, že má logika uvažování je na opačném pólu než má STB. "Logicky" jsem totiž zadal hodnotu 1. Ne! - upřednostňován byl tuner A s natáčecí parabolou!! To samé to bylo u čísel 2, 3, 4.......atd. Je totiž třeba zadat nejvyšší hodnotu 19064. Pak při volbě kanálu z 23,5 skočil rovnou na správný tuner B. Budu ale dál sledovat a informovat, pokud si to STB z nějakých důvodů rozmyslí a bude si volit dle svého :-).
bastlir (3245)|19.9.2013 22:14
Abychom tu byli "na stejné vlně", doporučuji na https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33341-vu-solo2-a-duo2 stáhnout si poslední verzi image VTi.
Maty47 (30)|21.9.2013 13:22
Takže zazálohováno vše (VTi, konfigurace, kanály), upgrade na verzi 6.0.1 a došlo k tomu, co jsem si nepřál - přišel jsem o svůj "spešl" Oscam pro moji čistou Irdeto kartu :-(. Proto jsem musel kontaktovat "svého" odborníka "on duty", který do půlhoďky vše napravil. Takže ponaučení pro příště - už žádný upgrade :-). Zatím jsem ještě podrobně nezjišťoval výhody oproti starší verzi, dvou jsem si ale všimnul ihned.

1. V zobrazení info o právě běžícím kanálu (po zmáčknutí tl. OK) se mi z původní stabilní hodnoty zeleného pole síly signálu (49%) tato hodnota zvedla na stabilních 79%. Od klapaciusse už víme, že se nejedná o SÍLU signálu, ale nazval jsem to tak úmyslně, abychom si rozuměli :-)
2. V menu jsem už konečně našel nastavení preferovaného tuneru (u mě B) a funguje to.

Jinak se podělím o názor mého "serviceman on duty" - "Vykašlete se na VTi. Tváří se důležitě a odborně, ale pouze se jen tváří. Přejdeme na OpenPLi, to se teprve zamilujete". Konec citace. Opakuji - jeho názor, ne můj :-). Pro mé užívání bohatě stačí a mám zde i podporu od ostatních uživatelů :-).
bastlir (3245)|21.9.2013 19:48
Já si pořád myslím, že vše potřebné ke kartě je k dispozici v běžné nabídce. Ale i tak, Oscam přeci lze kdykoliv znovu nainstalovat, takže proč neupgradovat?! Navíc si můžeš uložit zálohu nejen samotného nastavení, ale samozřejmě i modulů.

K té image ...tady nemá smysl se dohadovat. Když si někdo něco oblíbí, tak vždy bude tvrdit, že je to to nejlepší. Já jsem testoval všechny běžně dostupné image a nakonec mně nejvíce vyhovovala VTi. A jak jsem se ptal kolegů, nikdo z nich jinou image nepoužívá. Ale jak to bývá se vším ... nic není na sto procent, takže volíš optimum.
parkan (53)|6.10.2013 08:34
Mám dotaz jaký v současné době koupit LCD rameček k VU+solo2 ? scháněl jsem Pearl LCD rameček bohužel nikde není k sehnání poradí někdo jaký koupit aby s vu+solo2 chodil?
KamilZ (10277)|6.10.2013 08:49
bastlir (3245)|12.10.2013 16:10
Dnes jsem instaloval do Dua2 novou image - VTi 6.0.2 (viz výše). Samotná instalace probíhala obvyklým způsobem. Avšak při obnově zálohy modulů, systém zamrznul končíc hláškou "loading defaults...". To samé se opakovalo i při další instalaci. Až poté, co jsem image nainstaloval znova, ze zálohy obnovil jen seznam kanálů a uložené nastavení, funguje vše normálně vč. točení motoru. Některé moduly jsem však doinstaloval z nabídky ručně. Rovněž je třeba znova vložit picony.
KamilZ (10277)|12.10.2013 18:13
Zkusím zopakovat svůj dřívější dotaz na majitele DUO2:
- funguje WOL
- jak je to s větrákem? Běží pořád? Nebo jen když běží HDD? Je slyšet (i v noci, když se spí), např. při nahrávání?
bastlir (3245)|12.10.2013 19:37
Rád bych Ti pomohl, ale já ho neslyším vůbec. Je tam ale plugin na řízení větráku, já jsem se však s ním ještě ani nezabýval.
bastlir (3245)|12.10.2013 22:42
Tak ten plugin se jmenuje "Manual Fan control" a jde v něm nastavit mimo otáček i zastavení v režimu spánku.
bastlir (3245)|13.10.2013 02:48
Tady přikládám anglický popis VTi ver. 6.0.2

VTi "Vu+ Team Image Ultimo" - V 6.0.2 - 03.10.2013

Update: 03.10.2013

- increase image version to VTi 6.0.2
- update dvbapp2 (2013-10-03)
add option to show EPG data in timer list (needs skin support)
add preview mode in service list (2X OK mode) (see option in VTi setup)
add function to create folders from within MovieList
set default nameserver for switching from DHCP to manual configuration
fix possible crash in timer list at pressing EPG button

- update VTiPanel (ver. 2.9-r11)
- update skin AtileHD (ver. 1.4-r4)
- update skin EyeSightHD (ver. 2013-10-03)
- update skin WhiteLine (ver. 2013-10-03)
bastlir (3245)|19.10.2013 15:09
Linuxoví harcovníci nechť následující řádky berou s rezervou, nicméně nejsou tu jen oni. Reaguji totiž na soukr dotaz, jak jednoduše rozchodit stream. Takže:
Za účelem předejití možných budoucích problémů především v STB doporučuji v základním nastavení sítě vypnout DHCP a síť nastavit ručně.
Pro VTi a Duo2 (u ostatních typů to zřejmě bude podobné):
MENU-Nastavení-Systém-Síť LAN- (a pak dle typu připojení)-Síť LAN-Nastavení sítě:
Aktivovat síťovou kartu - ano
Použít DHCP ....... - ne
IP adresa - např. 192.168.0.10 - tady třeba respektovat nastavení vnitřní sítě viz dále
Síťová maska - 255.255.255.0
Použít bránu? - ano
Brána - např. 192.168.0.1
Primární DNS .... - např. 192.168.0.1
Sekundární DNS .... - - " -
a OK
To je k nastavení sítě.
Jak zjistit, v jaké síti jsem připojen? Asi nejjednodušší bude stáhnout si přiložený soubor a bez instalace jej spustit na PC. Pak už jen klikněte na Get IP a hned uvidíte, v jaké síti jste připojeni. Takže pokud se tam objeví IP adresa počítače např. 192.168.0.3, pak se dá předpokládat, že IP adresa serveru bude 192.168.0.1 a to tedy bude i ta adresa pro bránu, DNS1 a 2. Pro STB pak mohu určit adresu např. 192.168.0.10.

Když nastavení STB je hotové, v internetovém prohlížeči v PC místo www zadejte např. adresu 192.168.0.10 a otevře se vám vnitřní HTML stránka STB. Pak si můžete otevřít třeba "Favourites (TV)" a kliknout na libovolný kanál. U pravého konce řádky kanálu klikněte na levou z obou ikon televizorku a zadejte Otevřít. Pak by se měl otevřít předvolený videoprohlížeč s příslušným pořadem.

Každopádně každý uživatel se na této stránce jistě patřičně vyblbne, protože nenabízí jen stream.
Dagy2 (3153)|20.10.2013 10:04
[QUOTE=bastlir;469999]Linuxoví harcovníci nechť následující řádky berou s rezervou,
Jak zjistit, v jaké síti jsem připojen? Asi nejjednodušší bude stáhnout si přiložený soubor a bez instalace jej spustit na PC..[/QUOTE]

tak myslím, že toto s linuxovými harcovníkmi/neharcovníkmi nemá nič spoločné. Pripojenie v domácej sieti má dnes snáď už aj žehlička.
Pokiaľ som správne pochopil snahu v predchádzajúcom príspevku ide o to, ako ale hlavne akú nastaviť pevnú IP adresu v SAT prijímači, aby pri hľadaní streamov nebolo potrebné po každé hľadať správnu IP adresu prijímača. KeĎže pri vypnutí do "deep stand-by" a opätovnom zapnutí DHCP server domácej siete môže prideliť SAT prijímaču novú inú adresu.
Osobne by som to urobil úplne inak - u počítačovej siete odhady a dohady väčšinou budú viesť k nefunkčnosti.
1/ zistenie IP adresy môjho PC
síce toto nemá v prípade streamovanie z VU+ alebo iného prijímača žiadny význam, ale zistenie je celkom jednoduché bez inštalácie čohokoľvek - je to štandardná funkcia v každých Win - popis pre Win7:
- ľavou myšou kliknúť na ikonku pripojenia k sieti (WiFi alebo drôtový LAN)
- objavia sa všetky dostupné siete, vybrať tú na ktorú som pripojený - je to u nej napísané "connected" alebo "pripojený"
- pravou myšou na túto sieť a objaví sa okienko "DISCONNECT/ODPOJ - STATUS - PROPERTIES/VLASTNOSTI".
- vybrať STATUS
- otvorí sa okno "WiFI network status" a tam vybrať "details" -> tu je kompletná informácia o pripojení IP, DNS, adresa DHCP server, DNS server, MAC adresa...

2/ nastavenie routra tak, aby som predišiel kolíziám a nefunkčnosti na domácej siete
- namiesto hádania a skúšania (nastavenie adresy SAT prístroja na 192.168.1.10 môže spôsobiť kolíziu napr. s DHCP adresou ktorú pridelí router TV, inému PC alebo mobilnému telefonu) je potrebné ísť do nastavenia routra. Podľa typu routra je väčšinou možné dostať sa do jeho nastavení tak, že v pc pripojenom k sieti zadám do prehliadača jeho IP adresu. Tá je v 99% routrov 192.168.1.1
- v routri máme väčšinou nastavenú funkciu automatického pridelenia IP adries "DHCP"
- vo funkcii DHCP sa dá nastaviť aký rozsah adries DHCP funkcia bude používať - tu nastavte napr. 20÷50. Potom DHCP prideľované adresy budú v rozsahu 192.168.1.20 až 192.168.1.50. (štandardné nastavenie z fabriky bude od 2 do napr.50
- tým zabezpečím, že adresy 192.168.1.2 až 192.168.1.19 budú vždy voľné a DHCP ich nebude prideľovať. Tieto adresy použijem pre fixné IP adresy domácich spotrebičov, napr. 192.168.1.5 pre sat prijímač, 192.168.1.6 pre TV, 192.168.1.7 pre BD prehrávač a pod.
tým získam to, že streamovanie videa do telefonu, tabletu iného TV ktorý nie je pripojený cez HDMI, PC a pod. bude vždy na tej istej IP adrese.
- streamovanie potom beží ak opíše bastlir do PC zadám v prehliadači 192.168.1.5, spustím a som vo web menu prijímača. Tu potom vyberem funkciu ktorú chcem použiť a buď pozerám stream alebo nastavujem časovače a pod.
bastlir (3245)|20.10.2013 10:30
[QUOTE=Dagy2;470042]..... Pripojenie v domácej sieti má dnes snáď už aj žehlička. Pokiaľ som správne pochopil snahu v predchádzajúcom príspevku ide o to, ako ale hlavne akú nastaviť pevnú IP adresu v SAT prijímači, aby pri hľadaní streamov nebolo potrebné po každé hľadať správnu IP adresu prijímača. KeĎže pri vypnutí do "deep stand-by" a opätovnom zapnutí DHCP server domácej siete môže prideliť SAT prijímaču novú inú adresu. ....[/QUOTE]

Smysl mého příspěvku jsi pochopil velmi přesně, ale nepochopil jsi, komu to bylo určené. Nevím jak Ty, ale já velmi často komunikuji s lidmi, kteří ani nevědí, co je router- Pro ně je to prostě krabička, kterou jim tam někdo dal, aby jim fungoval seznam.cz.:) Tito lidé rozhodně doma nemají víc jak dvě, tři zařízení s IP a nastavovaní routeru či bádání v něm je pro ně nepřekonatelný problém.
Já jsem se hned při psaní mého příspěvku obával, že se najde někdo, kdo mě bude kritizovat za popis celkem samozřejmých věcí. To ano, pro Tebe i pro mě a takové další. Jenže my si s nastavením IP a se streamem poradíme okamžitě. Jenže na mě se prostřednictvím jedné prodejny obracejí noví majitelé Dua2, kteří si ho koupili proto, že všude píší, že je to to nejlepší, ale jinak vůbec nevědí, která bije a něvědí si s tím rady. Takže pro Tebe to asi evidentně nebylo.:BB:
bastlir (3245)|20.10.2013 10:52
Možná bych ještě měl dodat, že zmíněný program jde nahradit příkazem "ipconfig", navrhoval jsem ale pro začátečníky nejpřehlednější cestu.
Dagy2 (3153)|20.10.2013 11:15
Je mi to jasné.
V tom prípade si veľmi odvážny ak niekomu takému kto nevie čo je router dávaš súbor na inštaláciu do jeho PC a potom povieš že na základe zistenia IP adresy jeho PC je nejaká možnosť nastaviť IP adresu v inom zariadení jeho siete bez toho aby si vedel čo má doma nainštalované.
Možno že pred tebou tam bol iný maník, ktorý mu inštaloval napríklad tlačiareň a zrovna čísla 5, 10, 20 by som logicky použil pre spoločné zariadenia ako sú tlačiarne, skenery, sat prijímače, TV a pod - nakoniec si to tak logicky doporučil aj ty.
Rozumiem tomu že si niekomu chcel jednoduchým spôsobom pomôcť, možno ďalším 10 narobíš problémy. Tak, že nastavia doporučenú adresu a za týždeň bude potrebovať vytlačiť niečo a nepôjde mu to. Takže sa bude trápiť s tlačiarňou (možno na radu niekho ďalšieho kúpi za 3tácy novú) nevediac o tom, že ju zlikvidoval IP adresou SAT prijímača.

Inak jeden pohľad do routra v menu "kontrola IP adries" by ťa možno prekvapil čo sa tam deje - každý mobil a pad dnes má wifi a tak 4-členná rodina s dvomi NTB + 10 kamarátov ktorí navštevujú častejšie deti = 15÷25 IP adries v routri. A mišmaš je na svete.
klapaciuss (314)|20.10.2013 11:15
[QUOTE=Dagy2;470042]KeĎže pri vypnutí do "deep stand-by" a opätovnom zapnutí DHCP server domácej siete môže prideliť SAT prijímaču novú inú adresu.
Osobne by som to urobil úplne inak - u počítačovej siete odhady a dohady väčšinou budú viesť k nefunkčnosti.
[/QUOTE]

To, co je výše popsáno, nastane jen velmi výjimečně. DHCP přiděluje adresu s určitou dobou pronájmu (obvykle to bývá několik dní, možno nastavit více). Po dobu pronájmu nemůže DHCP IP adresu přijímači vzít, bez ohledu na to, jestli je přijímač vypnutý nebo zapnutý. Pokud se blíží konec pronájmu (obvykle jde o situaci, kdy uplynulo řekněme 70% pronájmu, ale může se to při různých implementacích lišit), tak přijímač požádá DHCP server o prodloužení pronájmu na další stejné období. DHCP server při standardním nastavení přijímači VŽDY vyhoví a pronájem stejné IP adresy prodlouží.

Ke změně IP adresy by tedy mohlo dojít pouze tehdy, kdyby byl přijímač velmi dlouho vypnutý A ZÁROVEŇ se po uplynutí pronájmu IP adresy obejvilo na síti nové zařízení, které by si vyžádalo novou IP adresu. Teoreticky, ale ne nutně, se pak může stát, že je tomuto novému zařízení přidělena adresa, která původně patřila přijímači a přijímač následně po zapnutí dostane jinou. Pokud se nové zařízení v síti neobjeví, tak původní IP adresa zůstane přijímači i po uplynutí doby pronájmu.
bastlir (3245)|20.10.2013 11:30
[QUOTE=Dagy2;470047]Je mi to jasné......... A mišmaš je na svete.[/QUOTE]
No jasně a ještě může přijít povodeň.:-E

Už jsem k tomuto napsal vše, co jsem chtěl.
bastlir (3245)|26.10.2013 21:45
Přikládám soubor VuCC_V07, který uživatelům VU+ nabízí nejen FTP a Telnet, ale i zálohu, IPK Installer a další z prostředí Windows. Při spustění programu stačí jen zadat IP adresu VU+.
Každopádně doporučuji aspoň k vyzkoušení.
Worryjohn (27)|8.11.2013 09:44
Přátelé, zaujal mne model VU+ Duo 2 a prosím majitele o odpověď na následující:
Pokud se přístroj používá jako přehrávač různých videosouborů (BD ripů v MKV, nahrávek TV, souborů z kamery NTSC, WMV souborů ...), mění výstupní snímkování podle přehrávaného souboru? Třeba BD ripy by měl zobrazovat ve 24fps, NTSC ve 30fps ..., tak jak to umí BD přehrávače nebo multimediální centra. Dělá to tak nebo se drží své frekvence 50fps?
bastlir (3245)|8.11.2013 23:36
Jéžišnkote, zatím vše mi to přehrálo, ale co všechno, to si už nepamatuji. Rozdíl s MMC je ten, že MMC má uzavřený systém a změny se projeví až po instalaci nového FW. Kdežto STB VU+ systém má otevřený, kam můžeš doinstalovat různé přehrávače. Ale předmět tvého dotazu jsem zatím neřešil.
Worryjohn (27)|9.11.2013 11:00
Jasně, díky za odpověď. Vůbec mi nejde o nějaký SW přehrávač, ten naopak leckde doporučují externě vůbec neinstalovat. Snad by ale měl existovat plugin (tuším autoresolution) automaticky přepínající výstup podle přehrávaného souboru. Budu doufat.
Ve specifikaci přístroje se uvádí, že by si měl poradit i s 1080p60. Kdyby byl někdo tak moc laskavý a vyzkoušel to, moc by mi pomohl. Přikládám odkaz na soubor, je to 25 MB double NTSC, 24 Mbps, profile High@L4.2, z mojí kamery. Pokud by to VU přehrával plynule, okamžitě objednávám.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KamilZ (10277)|9.11.2013 11:19
Video přehraje naprosto plynule (měl jsem nastavení výstupu 1080p60). Přikládám screenshoty z Tebou zmiňovaného pluginu, ale nijak jsem ho nezkoumal, nepoužívám to jako MMC. Je to z www interface, které to bohužel resampluje, tak omluv nižší kvalitu, ale přečíst se to snad dá. [SPOILER][ATTACH=CONFIG]25327[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25328[/ATTACH][/SPOILER]
screenshot.png screenshot1.png
Worryjohn (27)|9.11.2013 11:45
[QUOTE=KamilZ;472200]Video přehraje naprosto plynule (měl jsem nastavení výstupu 1080p60). Přikládám screenshoty z Tebou zmiňovaného pluginu, ale nijak jsem ho nezkoumal, nepoužívám to jako MMC. Je to z www interface, které to bohužel resampluje, tak omluv nižší kvalitu, ale přečíst se to snad dá. [SPOILER][ATTACH=CONFIG]25327[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25328[/ATTACH][/SPOILER][/QUOTE]

Člověče, moc a moc díky, to byl fofr. Je to pro mne důležité, mám v tom formátu 4 roky rodinných záznamů. Chtěl jsem si na to koupit BD player, ale tohle řešení se zdá být lepší - hlavně mi ušetří místo, další ovladač, další kabely, další nastavování, přepínání vstupu na TV a na AV receiveru, zdířku LAN v routeru. Asi to rychle objednám, než to zdraží kvůli pádu koruny.
KamilZ (10277)|9.11.2013 12:34
Jen pro jistotu: tohle Ti nepotvrdím. Netvrdím, že to dělá (vypadá, že ano), ane nezkoušel jsem.
[QUOTE]mění výstupní snímkování podle přehrávaného souboru[/QUOTE]
vivid.sk (11472)|9.11.2013 12:45
[QUOTE=KamilZ;472215]Netvrdím, že to dělá (vypadá, že ano)[/QUOTE]
Podla toho screenu, ktory sem dal Kamil, to vyzera, ze to pojde nastavit. Dolezita je ale podpora v chipsete. Pre porovananie - niektore ine STB s chipom ALI3606, sice prehraju ripy (avi, mkv, 720p ...), ale prehravaju ich pri 50Hz = nepozreatelne. Ak chip samotny nema podporu pre nativny vystup 24p, smola.
KamilZ (10277)|9.11.2013 12:52
Hm, těžko říct. Je tam tohle a 24p nepíšou: https://www.broadcom.com/products/Cable/Cable-Set-Top-Box-Solutions/BCM7424

[CODE]root@SATELIT:~# cat /proc/cpuinfo
system type : BCM7425B2 STB platform
processor : 0
cpu model : Brcm4380 V1.1 FPU V0.1
BogoMIPS : 869.37
cpu MHz : 1305.094
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 64
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : no
ASEs implemented :
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available


processor : 1
cpu model : Brcm4380 V1.1 FPU V0.1
BogoMIPS : 651.26
cpu MHz : 1305.094
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 64
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : no
ASEs implemented :
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available


[/CODE]
Worryjohn (27)|9.11.2013 13:27
Těch 1080p60 asi opravdu hrát bude, to by KamilZ hned poznal, že to není plynulé. Může v tom být ještě háček, že někdy se myslí čistých 60 Hz (výjimečně), někdy se tím myslí double NTSC (zpravidla), což je těsně pod 60. Je to něco jako 1080p24, kdy se tím obyčejně myslí 23,97.. Jestli to umí produkovat těch 24fps, je také důležité. Podle popisů na fórech to skoro vypadá že ano. Popis chipsetu se jenom zmiňuje, že je to firemně první kombinace komponent, která umožňuje výstup 1080p50 a 1080p60. Tím asi chtějí říct, že i na tohle hardwarově má.
Já myslím, že schopnost výstupu na 24fps se dá zjistit velice rychle na první pohled: stačí stáhnout nějaký BD rip v MKV a podívat se na výsledek. Já to vidím okamžitě, někteří lidé to ale nepoznají nikdy.
vivid.sk (11472)|9.11.2013 13:50
[QUOTE=KamilZ;472219]Hm, těžko říct. [/QUOTE]

V tom screene je rezim 1080p@24 (aj ked zle nastaveny pre 25p, ale je).
Worryjohn (27)|24.11.2013 17:36
Jenom se vrátím k tématu přehrávání 24 snímků. VU+ Duo2 to umí. Plugin autoresolution je funkční, jenom to chce trpělivost s nastavením. MKV ripy z blu-ray jedou jako po másle, double NTSC video z kamery 1080p60 taky. Paráda, akorát se mi moc nelíbí standardní přehrávač.
bastlir (3245)|24.11.2013 17:51
[QUOTE=Worryjohn;473752]Jenom se vrátím k tématu přehrávání 24 snímků. VU+ Duo2 to umí. Plugin autoresolution je funkční, jenom to chce trpělivost s nastavením. MKV ripy z blu-ray jedou jako po másle, double NTSC video z kamery 1080p60 taky. Paráda, akorát se mi moc nelíbí standardní přehrávač.[/QUOTE]
Bezva zpráva.:) Čekám, že jednou přijde nová verze FW, kde bude všechno šlapat bez většího úsilí uživatele.
forsajd (22)|5.12.2013 16:41
[QUOTE=drhans;437176]Takze, prehravani medii funkcni je, rekl bych bez vetsich problemu. Zkousel jsem hlavne HD MKV (720p, 1080i, 1080) a SD AVI. Problem jsem mel akorat s 1080p obsahem, kdy nefungovalo pretaceni, jak jsem popsal v recenzi. Na rozdil od Dreamboxu 500 HD se zda prehravani 1080p stabilnejsi, ale moc dlouho jsem samozrejme jeste netestoval a asi ani nebudu, protoze na multimedia porad preferuju dedikovany prehravac, napr. Boxee box. Rovnez lze prehrat DTS a DTS HD, coz je take pokrok. Jinak je funkcionalita shodna s jinymi Enigma 2 stroji. Vu+ Solo2 dal nema problem s HD MOV. Nezvlada napriklad WMV, FLV, 3GP. To vse ze sitove nasdilene slozky (NFS).
DLNA podporu ma jako server i klient, ale neumoznuje pouziti Vu+ jako zobrazovace obsahu odjinud. Napriklad ze bych na mobilu vybral video z NASu a to prehral na Vu+. To chybi.
Probouzeni ze standby trva 5 sekund. Kompletni start trva cca 1 minutu.
Spotrebu zmerim pozdeji.[/QUOTE]

Neviem ci som to dobre pochopil ale audio DTS HD Master v tomto prijmaci vu duo2 zatial nevie prehrat. alebo sa mylim? Skusil som image od BH / VTI / OPENPLI ale ani v jednom DTS HD Master nejde ide len DTS
bastlir (3245)|5.12.2013 18:50
Nejlépe uděláš, když sem pověsíš krátký vzorek toho, co nemůžeš přehrát. Na druhou stranu znovu připomínám, že toto není MMC.
forsajd (22)|5.12.2013 19:29
Ja prehram vsetko len audio nespusti v DTS HD Master automaticky ho prekonvertuje do DTS zvuku, napriklad: X-Trend ET 9500 ktori je hardvérovo slabsi nema problem film zo zvukovou stopou DTS HD Maste spustit
vivid.sk (11472)|5.12.2013 19:34
[QUOTE=forsajd;475053]ho prekonvertuje[/QUOTE]
Neprekonvertuje. DTS-HD Master obsahuje aj "DTS Core" stopu, teda povodnu stratovu DTS stopu, prave koli spatnej kompatibilite so starsimi AVR.

[QUOTE=vivid.sk;475056]ktori je hardvérovo slabsi[/QUOTE]
...bez ohladu, ktorý STB je HW slabsi, je to bezpredmetne, lebo na nej nerobi ziadne upravy - len ju posiela ako stream dalej cez HDMI.
forsajd (22)|9.12.2013 11:08
[QUOTE=vivid.sk;475056]Neprekonvertuje. DTS-HD Master obsahuje aj "DTS Core" stopu, teda povodnu stratovu DTS stopu, prave koli spatnej kompatibilite so starsimi AVR.


...bez ohladu, ktorý STB je HW slabsi, je to bezpredmetne, lebo na nej nerobi ziadne upravy - len ju posiela ako stream dalej cez HDMI.[/QUOTE]

Dik za vysvetlenie

Edit: tak ze vuplus nema asi licenciu na DTS-HD Master audio stopu alebo ako je to?