Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Ultra 2 Deluxe alebo iné MMC poprípade HTPC

mipasi1 (17)|2.1.2013 13:54
Ještě jedna úvaha. Předpokládám, že nějaký reset do továrního nastavení neexistuje, ale pokud to je záležitost nějakého driveru, tak by se měl dát někde stáhnout a nějak aktualizovat. Co vlastně řídí funkci DO, je to OS openelec nebo XBMC? V jaké fázi instalace to už funguje?
HWTest (371)|2.1.2013 15:08
Pokud vím tak DO je řešeno přes LIRC http://www.lirc.org/
mipasi1 (17)|4.1.2013 07:46
Tak jsem to zabalil do krabice a posílám na reklamaci. Až se to vrátí, tak vám napíšu, jak to dopadlo.
peppies_shw (86)|5.1.2013 18:24
Dnes při pouštění video streamů se mi z reproduktorů ozývalo "lúpání" takové praskání máte s tím podobnou zkušenost ? ( zdroj Peklo na talíři ) Při pouštění full HD nic takového nepozoruji :-(
Iron_Eddie (23)|6.1.2013 11:19
Chcem sa spytat majitelov tohto MMC, da sa polozit aj na "lezaka"? Viem ze je zostrojeny aby stal, ale takto sa mi neda do stolika a potrebujem ho povalit. V recenzii som cital, ze bocne rebrovanie je len na dizajn, takze by mu asi nevadilo ak bude letat. Ma to niekto takto? Dik za radu.

PS: ešte jedna otázka. Ako je to s DTS-HD formátom? Funguje, alebo nefunguje.? Na zahraničných fórach som sa dočítal, že AEON nepodporuje streaming HD audia, ale verzia Frodo hej. Absolútne nešajním ako to vlastne je.
konevki (84)|7.1.2013 10:49
[QUOTE=Iron_Eddie;439503]Chcem sa spytat majitelov tohto MMC, da sa polozit aj na "lezaka"? Viem ze je zostrojeny aby stal, ale takto sa mi neda do stolika a potrebujem ho povalit. V recenzii som cital, ze bocne rebrovanie je len na dizajn, takze by mu asi nevadilo ak bude letat. Ma to niekto takto? Dik za radu.

PS: ešte jedna otázka. Ako je to s DTS-HD formátom? Funguje, alebo nefunguje.? Na zahraničných fórach som sa dočítal, že AEON nepodporuje streaming HD audia, ale verzia Frodo hej. Absolútne nešajním ako to vlastne je.[/QUOTE]

Polozit se da, ale... :-) No nevypada to kdovi jak, a stabilni to zrovna take neni. DTS-HD a True HD funguje na verzi XBMC 12 (frodo), AEON je pouze skin na funkci prehravani cehokoliv nema vliv.
Iron_Eddie (23)|7.1.2013 11:19
Ďakujem za info. Ohľadom stability tam dám nejaké protišmykové podložky a malo by to udržať, predsa len to bude položené v stolíku a ako to tam dám, tak sa toho nik nebude chytať. Dik za vysvetlenie Froda a Gandalfa :-).

Idem ho objednať.
Iron_Eddie (23)|10.1.2013 23:31
No dnes ho kurier doviezol. A nejako to neviem rozchodit. :-( Cvicne som si dal do netebooku xbmc a v poho, tam bez problemu. Neviem na nom rozbehnut wifi, ani zvuk... Ma niekto navod pre DEBILA ako na to? Ked dam don lan kabel, tak nic. Siete, routre a ina haved je pre mna spanielska dedina... Kurna!
HWTest (371)|11.1.2013 08:24
Projděte si tento thread, obojí (zvuk i wifi) je tu dost podrobně popsané.
Pokud to i přesto nedáte, napište podrobnosti:
- jak (HDMI, optika) a do čeho (TV, receiver) to máte zapojené, jak to máte nastavené, máte tam plughw:něco,něco (HDMI plughw:1,3 optika plughw:0,1)
- co máte nastavené u wifi a co vám zobrazí info, počkal jste? wifi docela trvá, než se spojí; je wifi první a LAN zakázaná?
Hogo Fogo (4)|11.1.2013 10:32
Přátelé, mám malý dotaz. Po najetí xbmc se zobrazí hláška, že se nepodařilo stáhnout informace, protože server je nedostupný - viz přiložený obrázek. Dá se z nějakého logu zjistit, o co se jedná? Zřejmě jde o nějaký doplněk, který se chce marně aktualizovat.
screenshot002.png
Iron_Eddie (23)|11.1.2013 11:59
Včera som sa s tým pasoval do polnoci... Prešiel som celé vlákno /a nie len toto/ a bez výsledku. Čo sa týka zapojenia, tak mám to cez HDMI do receiveru. Nastavil som to presne podľa návodu v tomto vlákne: plughw: 1,3 a nič. Receiver stále išiel na stereo a žiaden zvuk. Keď som prepínal zvukové formáty: DD, DTS tak stále to receiver neidentifikoval... No nič, dnes sa do toho pustím znovu a keď sa nikam neposuniem, tak sa ozvem.

Ešte otázka, nechcelo mi to prehrávať BD iso. Mám nejaké kocerty a vždy mi to len otvorilo zložku s tými dvoma súbormi a nepustilo. MKV fičí ihneď. Treba doinštalovať nejaký doplnok? Ktorý teraz neviem, nakoľko sa trápim aj so zosieťovaním.

Dik
HWTest (371)|11.1.2013 12:30
Plughw tam máte doufám bez mezery, tj plughw:1,3 a ne jak jste uvedl plughw: 1,3?
Postněte sem celé vaše nastavení audia, nejlépe screenshot.
Zahlásí to při pokusu o přehrávání nějakou chybu nebo to prostě jen nehraje?
Zkuste hdmi kabel připojit rovnou do TV, jestlim půjde nebo nepůjde zvuk.
Zkuste ještě plughw:0,3 - to je pro případ, že máte v BIOSu zakázanou zvukovku.
BD ISO, pokud vím, není podporovaný formát.
Iron_Eddie (23)|11.1.2013 20:59
Janačka, dal som to bez medzier, to len ten môj pravopis... :-)

Dal som do mašiny kábel a nasledovne, toto vypíše a internet stále nejde... Čo ešte nastaviť?
fotka.JPG
konevki (84)|11.1.2013 21:09
Jen doplnim netusim jak ve verzi XBMC 11 (Eden) ale ve verzi XBMC 12 (Frodo) lze prehrat iso formaty a to i vcetne menu. Odzkouseno jak pod OE tak pod W7.
KamilZ (10277)|11.1.2013 21:13
Iron_Eddie: Máš tam zřejmě blbě DNS server (pokud nemá OS v Ultra2 integrovaný nějaký v sobě). Zkus tam nastavit stejnou adresu jako bránu. Tedy pokud jsou ostatní hodnoty OK, také nejsou zrovna typické a běžně používané. Porovnej to s tím, co máš v PC (Start, zvolit příkazový řádek a tam zadat ipconfig /all), které je předpokládám na stejném segmentu sítě. Měly by být až na IP adresu stejné.
Iron_Eddie (23)|11.1.2013 21:13
Dik, už ho "len" dostať na sieť, stiahnuť akutálny OpenELEC a Froda a budem happy! Prečo som sa ja len lepšie neučil!!! :-)
Iron_Eddie (23)|11.1.2013 21:42
No už to hrá. Mám pocit, že obraz jemne trhá. Ale čosi sa tu písalo, idem mrknúť. Len to zosieťovanie nie a nie... :-(
konevki (84)|11.1.2013 22:07
[QUOTE=Iron_Eddie;440597]No už to hrá. Mám pocit, že obraz jemne trhá. Ale čosi sa tu písalo, idem mrknúť. Len to zosieťovanie nie a nie... :-([/QUOTE]
jak to mas doma zapojene? router --> XU2? pokud mas na routru nastavene DHCP tak to musi behat bez jakehokoliv nastavovani... (mysleno s tim kabelem) a pokud WiFi tak to tady popisoval HWtest a nastav to v Openelec settings --> network tak jak on popisuje (me to tenkrat podle toho fungovalo ale jinak ja WiFi nepouzivam, kabel je kabel.
Iron_Eddie (23)|11.1.2013 22:30
No veď práve, strčím tam kábel a ono sa to nerozbehne... Kurňa! A zapojené presne ako píšeš, kábel z routru priamo do XU. Nevieš mi dať prt sc ako nastaviť wifi? Ktoré políčka majú byť vyplnené, resp. čo tam treba dať?

Netreba... Ďakujem za ochotu.

Vymenil som kábel a rozbehlo sa to...

Sorry

Na wifinu nemám už dnes chuť...
konevki (84)|11.1.2013 22:56
screen, ale mas na routru zaple DHCP ze?



Edit: tak slava :-)
Iron_Eddie (23)|11.1.2013 23:30
A ešte jedna otázka. Mám starú verziu openelec-u. Dal som v menu auto update a už pol hodinu nič. Dá sa to nejako vyvolať? Alebo ísť cez USB? Akú verziu 32 alebo 64?
konevki (84)|11.1.2013 23:47
[QUOTE=Iron_Eddie;440611]A ešte jedna otázka. Mám starú verziu openelec-u. Dal som v menu auto update a už pol hodinu nič. Dá sa to nejako vyvolať? Alebo ísť cez USB? Akú verziu 32 alebo 64?[/QUOTE]

V menu dej manual update a postupuj dle https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32645-xtreamer-ultra-2-deluxe-alebo-ine-mmc-popripade-htpc#post438271 akorat si stahnes tuto verzi http://releases.openelec.tv/OpenELEC-Ultra.x86_64-2.99.1.tar.bz2 misto te co je uvedena v tom postu vyse...urcite x64
Iron_Eddie (23)|12.1.2013 00:08
To asi nebude ofiko verzia...? Ale na stráne openelecu čítam:

If you have older Intel Atom CPUs that support only 32-bit software use the i386 image. Otherwise use the x86_64 image.

http://openelec.tv/get-openelec

A ak mám správne údaje, tak je v XU2 Atom, nie?
konevki (84)|12.1.2013 00:12
Samozrejme ze bude oficialni vzdyt je to prave urceno primo pro XU a XU2. Alespon to v mem odkazu vysse to co zde uvadis ty je verze pro neco jineho.
Iron_Eddie (23)|12.1.2013 00:15
OK Dik
HWTest (371)|12.1.2013 05:25
Jen doplním - tento Atom už umí 64bit.
Iron_Eddie (23)|12.1.2013 15:01
A môžem poprosiť radu ako upgradnúť xbmc11 na 12tku?

A ked idem upgradnut openelec cez usb kluc, tak to normalne nabehne. Treba to zmenit v BIOSe? Viem to ovladat aj bez klavesnice?
HWTest (371)|12.1.2013 19:15
Stáhněte zde: http://releases.openelec.tv/OpenELEC-Ultra.x86_64-2.99.1.tar.bz2
Rozbalte (třeba 7zipem) a včetně kontrolních součtů (4 soubory ze složky target) nakopírujte do složky update.
Restartujte a aktualizace by po restartu měla sama proběhnout.
Přijdete nejspíš o všechna nastavení, nastavení staré verze není kompatibilní.
Iron_Eddie (23)|12.1.2013 21:07
Ďakujem, už to ide
konevki (84)|14.1.2013 15:23
[QUOTE=mipasi1;439213]Tak jsem to zabalil do krabice a posílám na reklamaci. Až se to vrátí, tak vám napíšu, jak to dopadlo.[/QUOTE]

Tak jsem dnes narazil na stejny problem jako ty s DO. Kontrolka na DO blikala po stlaceni jakehokoliv tlacitka, proti kamerce infra vysilalo, ale bylo mi divne ze nereaguje ani xbox ktery pred tim take fungoval, tak jsem vymenil baterky a voila ovladac funguje :-) tak jen doufam ze to u tebe nebylo take tim.
mipasi1 (17)|17.1.2013 11:06
U mně to nebylo baterkama, protože jsem je měl nové. XU2 jsem měl cca 3 týdny a to jsem nemohl vybít baterie. Uvidím, co mi řeknou, až se mi vrátí z reklamace.
Iron_Eddie (23)|17.1.2013 21:25
Ja neviem či som kompletný debil, ale xtreamer mi nerobí radosť skôr starosti... :-( Mám tam Froda a ide mi bd iso. Vypnem, zapnem druhý deň, nejde. Reštartnem ho, ide. Samostatná kapitola sú titulky. Či mám nastavenú veľkosť 20 alebo 30, stále rovnaká veľkosť, nič sa nezmení... Nakalibrujem TV, obraz v poho, pustím bd iso, okraje úplne v prde..

Mám ročného syna... S ním ma baví sa dennodenne hrať, od prehrávača očakávam že bude slúžiť a nie, že sa s ním musím hrať do noci... Na to mám manželku :-)

Keďže som ho kúpil cez net, prvý krát vyskúšam možnosť vrátiť do 7 dní. Zajtra príde kuriér...

Škoda, šikovná mašinka, len nemám na to už nervy...

A teraz vybrať čosi nové. Asi skúsim popkorna a400...

Čaute draci!

PS: ďakujem všetkým za rady a podporu
konevki (84)|17.1.2013 22:07
Docela me mrzi ze mas takove problemy, kdyz jsem te defacto "do toho uvrtal" s BD iso ja teda takove problemy nemam, vzdy se mi pusti, ohledne kalibrace obrazu, pri pustenem filmu se musi obraz kalibrovat jeste jednou, stlacis tlacitko OK na DO, vyskoci OSD menu das nastaveni videa --> kalibrace obrazu a po te nastavit jako vychozi pro vsechna videa a uz to bude OK vzdy, ohledne titulku nevim sam jsem to nejak nenastavoval vyhovovala mi velikost i font dle defaultniho nastaveni.
Iron_Eddie (23)|18.1.2013 22:49
V poho! Ono to bolo celé nejaké divné. Pustím film, trhá to. Vypnem, zapnem - bez problémov. Do toho spomínané titulky, asi 10x mi zamrzol... Proste blbé feng shui... :-)

Hľadám niečo nové. Nejaký tip?
konevki (84)|19.1.2013 12:32
Tezko radit, pro mne MMC jako takove je proste krok zpet o proti HTPC.
rado101k (298)|19.1.2013 14:32
Popcorn hour A400 este nekupuj..ma obrovske problemy...zatial je to len velmi drahy mkv prehravac..na zahranicnych forach je o tom kopa informacii.....!!!!
pockaj par mesiacov kym vyjde poriadny firmware....
Iron_Eddie (23)|19.1.2013 17:15
Asi na tom cosi bude. Predava sa od 11/2012, a uz je piaty update. Ale ocividne na tom makaju. Ak nie toto, tak co kupit?
Iron_Eddie (23)|12.2.2013 21:31
Tak to tu trochu oprášim. Po dlhom zvažovaní čo ďaľšie kúpiť som prešiel milión rezenzií, videí na youtube, ... V pondelok som opäť objednal XU2... No čo už so mnou.

PS: na začiatku chcem hneď updatnúť BIOS. Dá sa to aj bez klávesnice? Ak hej, ako sa dostanem pri štarte do biosu s ovládačom?

Dik
KamilZ (10277)|12.2.2013 21:42
Samozřejmě že dá, stačí když si přečteš tohle vlákno kde se upgrade detailně probírá nebo se (překvapivě) podíváš na stránky Xtreameru :-(
Iron_Eddie (23)|12.2.2013 21:50
Že ďakujem!
Iron_Eddie (23)|15.2.2013 20:25
Už som z toho baran... Chcem pridať filmy, aby sa mi vytvorila položka filmy, zatiaľ tam mám len video. Dám video - súbory - pridať zdroj a vôbec mi tam neukáže externý HDD, ktorý je pripojený a v tom okne ani nie je CSFD nastavení...
Iron_Eddie (23)|17.2.2013 07:46
Nik sa s tymto nestretol?

Vyriešené, dostal som sa tam cez tlačítko TV GUIDE.
Tvix (1)|18.2.2013 17:17
Zdravím.
jsem čerstvý majitel tohoto přehrávače. Nějakým přehmatem jsem ve složce VIDEO - SLOŽKA - vytvořil 5x stejnou složku FILM HD. Po připojení klávesnice jsem je chtěl odmazat, ale odmazal jsem jen všechna videa na NAS úložišti.
Všech 5 stejných složek FILM HD zůstalo v XBCM.
Prosím o radu jak to jde smazat.
Mám poslední verzi XBMC 2.9.9.
Děkuji za radu.

Už jsem to vyřešil. Rada přišla z Umaxu. Myš, pravé tlačítko, odstranit ze seznamu. Jak jednoduché.
stimpoff (1)|20.2.2013 16:07
Používal jsem celou řadu multimediálních přehrávačů a HW. V současnosti provozuji XBMC na barebone PC Acer Revo RL70. Za necelých 5000,- (včetně hdd) naprostá spokojenost. Malá velikost, pěkný design a minimální hlučnost děla z tohoto zařízení ideální HTPC. Pro náročnější existuje verze z DVD mechanikou.
Bens (11)|21.2.2013 22:53
Ja som si objednal Arctic MC 0001 teraz v edici xbmc, komplet pasivne htpc s 1TB diskom za 194 Eur. Tak som zvedavy ked pride
tsefcik (3)|15.5.2013 12:33
Problem s Xtremer ultra 2: Video adresar z kamery Canon HF S100 nakopirovany do interneho HD daneho MMC. Pri prehavani jednotlivych .mts suborov su hrany pohybujucich sa predmetov "zubkovane". Vyskusal som vsetky kombinaie nastavenia v OpenElec XBMC, ktore v grafickom rezime boli mozne, nic uplne neodstranilo problem. Obratil som sa na oficialnu stranku Xtreamer o radu, nechali si poslat ucet z nakupu a odpovedali, ze som to nekupil cez oficialne distributora - neposkytnu pomoc. Na Slovensku neviem o/nenasiel som na webe oficialneho partnera fy Xtreamer. Problem moze byt, ze sa v grafickom mode XBMC neda nastavit ci je subor interlaced. Ja nemam skusenosti, kde mozno v suboroch xbmc toto nastavit (pokial viem ide o specialny xbmc vytvoreny v spolupraci s Xtreamer pre tento produkt). Vie niekto poradit? Inac vyrobok vratim, kedze je kupeny cez internet.
HWTest (371)|15.5.2013 16:44
Připojte si na chvilku myš, pusťte přehrávání videa, pohněte myší v obraze aby se vám zobrazila šipka, klikněte vpravo dole na ikonu "kolečka s filmem" (druhá zleva).
Zobrazí se vám menu "Videa - Nastavení" a hned první položka je "zrušit prokládání videa" - zapnout a druhá "Metoda zrušení prokládání" - vyberte, co vám nejvíc bude vyhovovat.
Sjeďte v menu úplně až dolů a zvolte "Nastavit jako výchozí pro všechna videa" - tím se z toho stane default pro všechna videa, jinak by se nastavení uložilo jen a pouze pro aktuálně spuštěné video.
Jak se tam dostat jen pomocí DO nevím ...
tsefcik (3)|16.5.2013 16:39
Dakujem za radu, funguje, jeden problem vyrieseny. Mozno viete poradit ako ho prinutit aby subory z adresara prehraval bez prerusenia. Teraz ked nad adresarom spustim prhravanie, tak to urobi, ale chvilu zamrzne - taha dalsi subor. Myslim, ze som niekde cital, ze xbmc by to malo vediet - prehravat vybrane subory, alebo vsetky subory z adresara bez prerusenia. Dakujem
HWTest (371)|16.5.2013 18:27
Tak to nevím, ale zkuste trochu experimentovat.
Vím, že když spustíte přehrávání souboru tlačítkem Play, chová se to jinak, než když použijete OK.
Vlezte tedy do adresáře a zkuste spustit přehrávání prvního souboru v adresáři jednou tlačítkem Play a jednou OK.

Nebylo by nejjednodušší soubory sloučit, než ukecávat přehrávač, aby je přehrál "gapless"?
konevki (84)|16.5.2013 22:46
Nespoustet soubor pres tlacitko OK ale pres tlacitko TV Guide a dat volbu "Prehrat z tohoto mista" pak se budou prehravat vsechny soubory po sobejdouci.