Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

Dagy2 (3153)|31.5.2012 20:37
Výborne, pochopil si čo mám na mysli. -8.2° je OK.
Ja mám -9,8°
ucetni (312)|1.6.2012 16:27
dosť ma zarazila diskusia na http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=27&t=45753 . je to možné?
qay (105)|1.6.2012 18:01
Technistar SIR versus GoSat GS 7055HDi
Zdravím,prosím o radu,který z těchto dvou receiverů má lepší parametry a doporučili byste mi ho.
Dík
roman_hk (151)|1.6.2012 18:25
[QUOTE=ucetni;412053]dosť ma zarazila diskusia na http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=27&t=45753 . je to možné?[/QUOTE]Tohle konkrétně nemohu posoudit, ale mám doma Mascoma HD2600 a Arivu 202 a obraz vychází zcela bezkonkurenčně nejlépe na SIRu.
KamilZ (10277)|1.6.2012 19:05
[QUOTE=qay;412063]Technistar SIR versus GoSat GS 7055HDi Zdravím,prosím o radu,který z těchto dvou receiverů má lepší parametry a doporučili byste mi ho.[/QUOTE]
Přesun do https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32202-Technistar-SIR-versus-GoSat-GS-7055HDi, napsal to tady duplicitně, bude lépe pokračovat tam..
ucetni (312)|2.6.2012 11:12
v sekcii nastaviť HDMI rozlíšenie je: 576i, 576p, 720p, 1080i, „AUTO rozlíšenie“ a „Prirodzené rozlíšenie“. nerozumiem tomu prirodzené rozlíšenie. aké vlastne nastaví? aké je lepšie nastavenie? 720p alebo 1080i?
roman_hk (151)|2.6.2012 11:17
[QUOTE=ucetni;412134]... nerozumiem tomu prirodzené rozlíšenie. aké vlastne nastaví? ...[/QUOTE]"By source" - neboli výchozí vzorkování (bez upscalinku). Např. u SD to bude 720x576.
ucetni (312)|2.6.2012 19:21
[QUOTE=roman_hk;412135]"By source" - neboli výchozí vzorkování (bez upscalinku)[/QUOTE]

zase jeden skvostný preklad . by som použil názov: originálne rozlíšenie. asi prekladajú cez googla.
roman_hk (151)|3.6.2012 16:54
Všimnul jsem si dalšího menšího kopance ve FW. Mám nastavenou aktualizaci EPG na 5:00, ale spouští se o hodinu dříve - tj. ve 4:00. :confused:
To, že EPG blbne na Astře 19,2° už beru jako "normální jev". :-k

Už by mohl Technisat vydat opravný FW...
ucetni (312)|3.6.2012 20:38
inak ten prirodzený režim nefunguje.... kopí sa to

- - - - doplněno - - - -

inak ten prirodzený režim nefunguje.... kopí sa to
Dagy2 (3153)|4.6.2012 09:11
ucetni: čo to znamená "kopi sa to" ?

ad AB-forum (ale tiež parabola):
1/ tak najprv bol problém že TechniSat nevie EMU. Nevie, je to prijímač pre tých, ktorí fungujú na bielo nie na šedo ani na čierno
2/ potom že nevie šerovať karty - dtto ako 1
3/ potom že je to šrot - má 3 roky záruku od výrobcu
4/ potom že nemá sw podporu - nemá, lebo HD8S a HDS2 šlapali a šlapú dodnes s takmer prvým softom. Na môj prijímač boli 2 aktualizácie ale používam originál soft. Tak čo je soft podpora?
5/ potom že sa nikde nedá nič nájsť - áno všetko je totiž na firemnom webe, netreba hľadať po fórach, čím sú zblbnutí všetci majiteľia "boxov" - hľadať a gugliť sat forach aby našli soft alebo návod na použitie
6/ nakoniec že nemá (a na toto mi do dnes nikto nedal odpoveď) sieťový vypínač. No nemá a načo by tam bol. Reset som na mojom prijímači urobil za 4 roky len raz - vypol som ho nejakým blbým spôsobom nechtiac zo zástrčky...

no a teraz je to prepadák s obrazom. Ok. Tak je.
Octagon je uričte lepší ako nakononiec priznal jeden jeho majiteľ zo zástrčky ho vraj stačí vytiahnuť maximálne len raz denne...
golfLC (1941)|4.6.2012 09:53
Ano Dagy, máš pravdu v plnom rozsahu:-)-

A je to taký zlý prijímač, že ma susedia prehovorili cez víkend, aby som im namontoval môj, mali už UPC, digi a ako posledné mágio-plnú ponuku. No keď videli to menu, EPG a ten "strašný obraz", nedali sa už prehovoriť....:p

Takže zháňam nový, v spálni zase bez satelitu :confused:
Dagy2 (3153)|4.6.2012 10:22
Keď lepšie čítam ten príspevok na AB tak je jasné kde je chyba - 50" plazma Panasonic. Vždy som tvrdil, že Panasonic je krám :)
Mal si kúpiť nejaký slušný TV.

je jasne náš človek, ktorý je presvedčený o jedine správnom riešení:
EMU, šering (to čo nazýva dekodovanie programov), lovenie statelitov (tak tomu nerozumiem asi nevie ten človek nastaviť natáčanie motora) a má panasonic plazmu (nech prepáčia ostatní majitelia týchto TV).
Hornet F-18 (1328)|4.6.2012 22:30
golf, Dagy,
takych ludi je tazko presvedcit, oni sa totiz riadia heslom, ktrore je v poslednej dobe velmi v mode - cim horsie - tym lepsie....osobne mi je z tohto hesla zle :-(

golf, ked porovnas obrazovo(zvukovo) SIR a Isio (mas ich obidva), ako to vychadza?
golfLC (1941)|5.6.2012 07:55
ISIO je na tom lepšie, ale sú to dve odlišné triedy :-) aj rozlíšením (1080i, 1080p).... Audio by som povedal, že skoro zhodné....
Krygl (1)|5.6.2012 19:51
Zdravím,
mám na Vás jeden dotaz. Jde na příjmači Technisat SIR přehávat multimedialni obsah z PC ? Na mém BluRay tato možnost je přehravám multimedia pomoci LDAP serveru TVersity. Bohužel po připojení příjmače do sítě vidím streamovací server, sdilene složky ale nelze přehrát žádný mm obsah - složky jsou prázdné. Má někdo s tímto zkušenosti ? Předem díky.
KamilZ (10277)|5.6.2012 20:26
Víš, co je to LDAP? Pomocí něj určitě nic nepřehraješ :-).

Tohle je typické chování, když DLNA server špatně identifikuje klienta (profil). Jestli se dá v TVersity u zařízení měnit profil, tak zkus metodou pokus-omyl postupně nastavovat.
golfLC (1941)|5.6.2012 21:22
SIR nie je MMC, na to pozor!!!!
roman_hk (151)|10.6.2012 08:59
Jak Vám momentálně chodí EPG z Astry 19,2°?

Mně to sice dříve chodilo "blbě", ale alespoň nejaké info si EPG stáhlo. Momentálně si to nestáhne vůbec nic a když spustím nějaký program z Astry 19,2°, tak si to načte (a to pouze někdy) info pouze pro jeden pořad (nebo maximálně dva), ale jinak nic víc. :-(((
Z Astry 23,5° to chodí zatím bezproblémově.
Dagy2 (3153)|10.6.2012 10:13
EPG na 19.2 chodí "špígl-nígl" tak ako aj vždy chodilo. Máš niečo nastavené zle v prijímači.
1/ už to tu bolo x-krát - skontroluj čo máš napísané vo výpise EPG - kedy ti ho stiahlo, ako dlho to trvalo a počet stiahnutých staníc, t.j. čísla v zátvorke (x,y,z) !!!
2/ ako máš nastavené EPG - máš nastavené sťahovanie SFI+ alebo len SFI/EPG jednotlivých programov?
3/ akú máš konfiguráciu antény? viac LNB, motor

potom uvidíme čo ďalej.
roman_hk (151)|10.6.2012 14:49
[QUOTE=Dagy2;412914]EPG na 19.2 chodí "špígl-nígl" tak ako aj vždy chodilo. Máš niečo nastavené zle v prijímači.
1/ už to tu bolo x-krát - skontroluj čo máš napísané vo výpise EPG - kedy ti ho stiahlo, ako dlho to trvalo a počet stiahnutých staníc, t.j. čísla v zátvorke (x,y,z) !!!
2/ ako máš nastavené EPG - máš nastavené sťahovanie SFI+ alebo len SFI/EPG jednotlivých programov?
3/ akú máš konfiguráciu antény? viac LNB, motor

potom uvidíme čo ďalej.[/QUOTE]add 1) Ve výpisu je jakoby vše OK (čas 4:59, 113 programů, 14 minut, O chyb?), cca 70 programů je Astry 23,5° a zbytek z Astry 19,2°. Ty z Astry 3 jsou OK, u těch z Astry 1 je zašedle napsáno "nelze zobrazit" - nebo nějak tak. Pokud spustím cokoliv z Astry 1, tak se zpravidla načte jen pár programů spuštěné stanice a dále už nic.
add 2) To se nastavuje kde? Má tyto volby i SIR? Pokud si zobrazím přehled programů, tak tam je těch 113 programů označeno ikonkou EPG (cca 70 je z Astry 3, zbytek je z Astry 1).
add 3) Monoblok single
Dagy2 (3153)|10.6.2012 16:56
add 1) ...Ve výpisu je jakoby vše OK (čas 4:59, 113 programů, 14 minut, O chyb?)....
znamená že v zátvorke máš napísané 0,113,0

...Ty z Astry 3 jsou OK, u těch z Astry 1 je zašedle napsáno "nelze zobrazit"......
zapni na nejaký program z A23.5, napr. ČT1. Potom stlač EPG a vyber zobrazenie programu z A19.2, napr. ZDF - ten čo je "šedý". Teraz uvidíš pravdepodobne, že sa ti zobrazí ako prvý program ktorý bol nahratý o 4:59. V momente keď ho zobrazíš, tak sa začne čas EPG pravdeopdobne "opravovať" podľa aktuálneho času v prijímači.
Predpokladám, že programy tam máš, len sú posunuté vzhľadom na čas ktorý je na týchto programoch a čas ktorý máš v prijímači.
Napíš čo to urobilo.

...Pokud spustím cokoliv z Astry 1, tak se zpravidla načte jen pár programů spuštěné stanice a dále už nic....
No to je samozrejme v poriadku. EPG je samosebou šírené v streame daného programu. EPG nie je šírené pre všetky programy všade! Takže keď zapneš napr. ZDF, tak sa ti načíta aktuálny EPG k ZDF a ostatným programom na tomto TP, napr. ZDF info, ZDF neo a pod.
To, že ty máš v Technisate všetky EPG programy pri zapnutí nie je dané tým, že to vysiela Skylink alebo niekto iný - to je tým, že Technisat sa v noci zapne a "prebehne" všetky programy ktoré máš naladené a určené k EPG. Preto bol ten dotaz na to, či máš motor alebo viac LNB.

add 2) To se nastavuje kde? Má tyto volby i SIR? Pokud si zobrazím přehled programů, tak tam je těch 113 programů označeno ikonkou EPG (cca 70 je z Astry 3, zbytek je z Astry 1).
neviem či má túto funkciu aj tvoj SIR, pretože rôzne prijímače TechniSatu to majú rôzne - tie kde je FW identický pre nemecký trh majú EPG z dvoch zdorjov:
A/ vybrané nemecké stanice majú extra SFI/SFIplus vysielaný z transpondéru 19.2E / 12604. Toto EPG je stiahnuté na začiatku sťahovania. Dá sa zrušiť tým, že sa tam nastaví iná frekvencia, taká ktorú prijímač nenájde, napr. 11111
B/ z každého programového streamu sa sťahuje individuálne EPG pre ten ktorý program.


add 3) Monoblok single
OK

Ako ďalej:
- urob ručné načítanie EPG. V menu sltač len tlačítko "načítať". Potom potvrď na konci "prebrať" - tým sa EPG uloží do flash pamäte. Predpokladám že všetko prebehne v poriadku a budeš mať všetky programy včítane tých z 19.2E. Ale v noci ti to pravdepodobne načíta zase nesprávne, resp. nebude aktualizovať časy u nemeckých programov
- tak skontroluj ako máš nastavený region - predpokladám že ČR (môžeš skúsiť Nemecko)
- potom ešte skontroluj ako máš nastavenie snímania času - predpokladám, že máš CT1 ( môžeš skúsiť ZDF)

ak sa to nezmení, osobne by som urobil zálohu settingu. Večer pred spaním urob továrne nastavenie, nastav LNB tak aby si mohol prijímať programy, ktoré sú preddefinované.
Nechaj to tak jednu noc aby si videl ako bude vyzerať EPG nalsedujúci deň.
Potom sem napíš a naláduj naspäť tvoj setting.
roman_hk (151)|10.6.2012 18:27
[QUOTE=Dagy2;412950]add 1) ...Ve výpisu je jakoby vše OK (čas 4:59, 113 programů, 14 minut, O chyb?)....
znamená že v zátvorke máš napísané 0,113,0[/QUOTE]Ano.

[QUOTE=Dagy2;412950]...Ty z Astry 3 jsou OK, u těch z Astry 1 je zašedle napsáno "nelze zobrazit"......
zapni na nejaký program z A23.5, napr. ČT1. Potom stlač EPG a vyber zobrazenie programu z A19.2, napr. ZDF - ten čo je "šedý". Teraz uvidíš pravdepodobne, že sa ti zobrazí ako prvý program ktorý bol nahratý o 4:59. V momente keď ho zobrazíš, tak sa začne čas EPG pravdeopdobne "opravovať" podľa aktuálneho času v prijímači.[/QUOTE] To se právě nedělo... U některých stanic se načetl pouze aktuální pořad - nic víc.


[QUOTE=Dagy2;412950]...Pokud spustím cokoliv z Astry 1, tak se zpravidla načte jen pár programů spuštěné stanice a dále už nic....
No to je samozrejme v poriadku. EPG je samosebou šírené v streame daného programu. EPG nie je šírené pre všetky programy všade! Takže keď zapneš napr. ZDF, tak sa ti načíta aktuálny EPG k ZDF a ostatným programom na tomto TP, napr. ZDF info, ZDF neo a pod.[/QUOTE]Stejná odpověď. To se právě nedělo... U některých stanic se načetl pouze aktuální pořad - nic víc.

[QUOTE=Dagy2;412950]To, že ty máš v Technisate všetky EPG programy pri zapnutí nie je dané tým, že to vysiela Skylink alebo niekto iný - to je tým, že Technisat sa v noci zapne a "prebehne" všetky programy ktoré máš naladené a určené k EPG.[/QUOTE]Právě tam tuším chybu ve firmwaru, jelikož před chvílí jsem SIRa "vytáhl ze zdi" a po spojení se sítí už SIR EPG umí zpracovat tak, jak by měl - viz Tvoje otázky (popsání funkce EPG) v bodech č. 2 a 3 výše.

[QUOTE=Dagy2;412950]..neviem či má túto funkciu aj tvoj SIR, pretože rôzne prijímače TechniSatu to majú rôzne - tie kde je FW identický pre nemecký trh majú EPG z dvoch zdorjov:
A/ vybrané nemecké stanice majú extra SFI/SFIplus vysielaný z transpondéru 19.2E / 12604. Toto EPG je stiahnuté na začiatku sťahovania. Dá sa zrušiť tým, že sa tam nastaví iná frekvencia, taká ktorú prijímač nenájde, napr. 11111
B/ z každého programového streamu sa sťahuje individuálne EPG pre ten ktorý program.[/QUOTE]Myslím si, že si SIR stahuje EPG pouze po TP (neboli metoda 2), ale jistý si nejsem.:confused:


[QUOTE=Dagy2;412950]Ako ďalej:
- urob ručné načítanie EPG. V menu sltač len tlačítko "načítať". Potom potvrď na konci "prebrať" - tým sa EPG uloží do flash pamäte. Predpokladám že všetko prebehne v poriadku a budeš mať všetky programy včítane tých z 19.2E. Ale v noci ti to pravdepodobne načíta zase nesprávne, resp. nebude aktualizovať časy u nemeckých programov
- tak skontroluj ako máš nastavený region - predpokladám že ČR (môžeš skúsiť Nemecko)
- potom ešte skontroluj ako máš nastavenie snímania času - predpokladám, že máš CT1 ( môžeš skúsiť ZDF)

ak sa to nezmení, osobne by som urobil zálohu settingu. Večer pred spaním urob továrne nastavenie, nastav LNB tak aby si mohol prijímať programy, ktoré sú preddefinované.
Nechaj to tak jednu noc aby si videl ako bude vyzerať EPG nalsedujúci deň.
Potom sem napíš a naláduj naspäť tvoj setting.[/QUOTE]Na to mrknu, až zase začne SIR blbnout s EPG. Zatím po "tvrdém restartu" maká EPG tak, jak má.

Díky za rady.
Dagy2 (3153)|10.6.2012 19:43
Tak super!
ucetni (312)|10.6.2012 23:24
Snád sa v dohľadnej dobe technici z NDR rozhýbu a porobia na novom firmware. Ak toto čítajú ,tu sú moje hlavné pripomienky, čo by trebalo vyladiť + može niekto doplniť:

1. oprava slovenčiny ( asi nevedia že slovenské ľ nie je poľské ł )
2. po prehľadaní satelitu nech nepridáva na všetkých staniciach automaticky EPG ( musím ručne odfajkávať)
3. neparkovať na 19,2 pozícii, ved skylink je na 23,5!!! OTA sa nedá vypnúť ( 5min vypínanie )
4. raz som mal aj vypadok obrazu + zvuk digital (pomohol reštart)
roman_hk (151)|11.6.2012 08:44
[QUOTE=roman_hk;412972]Právě tam tuším chybu ve firmwaru, jelikož před chvílí jsem SIRa "vytáhl ze zdi" a po spojení se sítí už SIR EPG umí zpracovat tak, jak by měl.[/QUOTE]Musím to znovu upřesnit. EPG se začalo chovat tak, jak má, ovšem když jsem po 2 hodinách stisknul EPG, tak z programů na Astře 19,2° opět zmizely údaje EPG (šedě napsáno, že údaje nelze zobrazit), EPG z Astry 23,5° byla a jsou stále v pořádku.
Jediným plusem bylo to, že se EPG dočasně vzpamatovalo a při najetí na konkrétní TP Astry 1 to opět začínalo načítat EPG, ovšem opět pouze do cache (nikoliv "trvale" na flashku). :((
Připadá mi to, že údaje EPG z Astry 1 se pouze ukládají do cache (tím pádem je časem SIR zapomene) a když je cache dosti zaplněná, tak tyto údaje navíc i "ignoruje", kdežto EPG z Astry 3 se ukládá správně na flashku(?) a to funguje zcela bezproblémově.
Ještě zkusím to, co mi radil výše Dagy2 v posledním bodě, ale spíš (na 99%) to vidím na kopanec ve firmwaru...

[QUOTE=ucetni;413024]Snád sa v dohľadnej dobe technici z NDR rozhýbu a porobia na novom firmware. Ak toto čítajú ,tu sú moje hlavné pripomienky, čo by trebalo vyladiť + može niekto doplniť:[/QUOTE]Jj, mohl by je i někdo z Omka trochu bičem popohnat.:-)-

a) Přidal bych problémy s EPG na Astře 1 - viz. má předchozí citace a odpověď.
b) Někdy dochází k tomu, že SIR při přepnutí na programy vysílané v SD "zobrazí pouze tmu", přičemž zvuk jde OK, programy vysílané v HD fungují i za této situace bezproblémově. Pomůže až restart SIRa. Stalo se mi to za 6 týdnů asi 3x.
c) Stahování EPG začíná stahovat o hodinu dříve, než je naplánováno. Mám to naplánováno na 5:00 a spouští se pravidelně již v 4:00.
tahlovej (304)|11.6.2012 09:15
Já bych přidal tu chybu s 5min.vypínáním - když jsou nakonfigurovány jeden nebo dva porty DISEqC,vypne se za cca 10sec.Když je více portů nebo motor,vypíná dlouho(ačkoli je motor na A3!!!).
roman_hk (151)|11.6.2012 12:27
Poslal jsem do Omka email s dotazem na dostupnost nového firmwaru pro SIRa s odkazem na tento thread. Vzápětí mi přišla odpověď, že o chybách firmwaru vědí a že se v Dráždanech usilovně pracuje na novém opravném firmwaru. Konkrétní termín (ani přibližně) mi sdělen nebyl.

[QUOTE=Dagy2;412950]Ako ďalej:
- urob ručné načítanie EPG. V menu sltač len tlačítko "načítať". Potom potvrď na konci "prebrať" - tým sa EPG uloží do flash pamäte. Predpokladám že všetko prebehne v poriadku a budeš mať všetky programy včítane tých z 19.2E. Ale v noci ti to pravdepodobne načíta zase nesprávne, resp. nebude aktualizovať časy u nemeckých programov
- tak skontroluj ako máš nastavený region - predpokladám že ČR (môžeš skúsiť Nemecko)
- potom ešte skontroluj ako máš nastavenie snímania času - predpokladám, že máš CT1 ( môžeš skúsiť ZDF)[/QUOTE]Zkontrolováno... EPG z Astry 1 se opět nenačte.
Udělal jsem i reset do továrka, nahrání zálohy a stále stejné. EPG na Astře 1 funguje metodou "náhodných výbuchů".:((
Dagy2 (3153)|11.6.2012 20:08
[QUOTE=roman_hk;413050]Poslal jsem do Omka email s dotazem na dostupnost nového firmwaru pro SIRa s odkazem na tento thread. Vzápětí mi přišla odpověď, že o chybách firmwaru vědí a že se v Dráždanech usilovně pracuje na novém opravném firmwaru. Konkrétní termín (ani přibližně) mi sdělen nebyl.

Zkontrolováno... EPG z Astry 1 se opět nenačte.
Udělal jsem i reset do továrka, nahrání zálohy a stále stejné. EPG na Astře 1 funguje metodou "náhodných výbuchů".:(([/QUOTE]

Roman, TY NEČÍTAŠ !!!
1/ napísal som jasne možno 10x na tomto fore
- do pamäte sa ukladá len EPG ktoré
A/ je stiahnuté automaticky nastaveným časom
B/ je stiahnuté povelom v menu EPG "download/stahuj" a potom potvrdené zeleným tlačítkom "prevezmi" alebo ako je to v češtine

- on-line stiahnutie ktoré sa deje pri prepnutí na konkrétny program pri zapnutom prijímači sa čo? Načíta len do prechodnej pamäte a pri vypnutí prijímača sa stratí! Takže nie 23.5 do flesky a 19.2 nie do flešky. Má to presné zákonistosti - len čítaj čo ti píšem.

2/ tvoje EPG tam stále je!!!!
ZASE NEČITAŠ!!! Som ti jasne napísal že máš v stave keď je zapnutý napr.CT1 zvoliť v EPG napr. ZDF. TAK ABY SA NENAČITAL EPG Z AKTUALNEHO TRANSPONDERA. Potom uvidíš, že EPG je tam ale posunuté s hodinou, v ktorú to nastavilo!

3/ prečo myslíš, že som sa ťa pýtal, ako máš nastavené hodiny v tvojom prístroji??? Už si mohol na to prísť sám, že máš niekde nejakú krpu! Sám píšeš že sa ti EPG načíta o hodinu skôr než máš nastavené. Samozrejme, že potom EPG nefunguje správne, pretože čas v epg a tvoj interný čas v prístroji sú rozdielne!!!
Presne som ti popísal čo máš vyskúšať, len čítaj a nastavuj.

Ak to funguje golfovi tak to musí všetkým.
roman_hk (151)|13.6.2012 12:43
[QUOTE=Dagy2;413106]3/ prečo myslíš, že som sa ťa pýtal, ako máš nastavené hodiny v tvojom prístroji??? Už si mohol na to prísť sám, že máš niekde nejakú krpu! Sám píšeš že sa ti EPG načíta o hodinu skôr než máš nastavené. Samozrejme, že potom EPG nefunguje správne, pretože čas v epg a tvoj interný čas v prístroji sú rozdielne!!![/QUOTE]Zatím EPG funguje i z 19,2° (načítá se na 4-5 dnů), nicméně mám stále problém s tím časem. Nastavení času mám na ČT1 (ke je zašedle napsáno +1 od GMT +1 letní čas), čas na displaji ve stanby se zobrazuje správně, časy v EPG též souhlasí.... Nicméně když udělám "ruční aktualizaci", tak je čas spuštění aktualizace v pořádku (spustím v 17:00 => vypíše čas 17:00; 0;120;0), pokud ji udělá plánovač, tak se spustí o hodinu dříve (naplánováno na 5:00 => vypíše čas 4:59; 0;120;0, ale je to spuštěno již ve 4:00).:confused:
ucetni (312)|13.6.2012 20:28
[QUOTE=roman_hk;413296](naplánováno na 5:00 => vypíše čas 4:59[/QUOTE]

mam to aj ja tak. žiadna chyba. to nerieš. spúšta to pár sekúnd pred 5:00
Dagy2 (3153)|14.6.2012 08:27
[QUOTE=roman_hk;413296]Zatím EPG funguje i z 19,2° (načítá se na 4-5 dnů), nicméně mám stále problém s tím časem. Nastavení času mám na ČT1 (ke je zašedle napsáno +1 od GMT +1 letní čas), čas na displaji ve stanby se zobrazuje správně, časy v EPG též souhlasí.... Nicméně když udělám "ruční aktualizaci", tak je čas spuštění aktualizace v pořádku (spustím v 17:00 => vypíše čas 17:00; 0;120;0), pokud ji udělá plánovač, tak se spustí o hodinu dříve (naplánováno na 5:00 => vypíše čas 4:59; 0;120;0, ale je to spuštěno již ve 4:00).:confused:[/QUOTE]

aha aha. Takže
1/ čas ukazuje v prijímači správne ten ktorý máme teraz = letný CET = GMT+2 !!!
2/ v menu prístroja ti teda ukazuje vlastne čo? máš nastavenú aktualizáciu na CT1 a šedým ti ukazuje GMT+1. To by som dokázal pochopiť, že nevie zobraziť letný a zimný čas, tak je tam len jeden. Mám to rovnako na HDS2X.

3/ EPG hovoríš je naplánované v menu na 5:00hod. V servisnom menu je výsledok 4:59... To je myslím OK, pretože sa prijímač zapne o minutu skôr, takto funguje aj nahrávanie, než nabehne HDD a pod. Do logu zapíše aktuálny čas takže toto je snáď v poriadku.

4/ čo je ale bordel a preto ti to celé nefunguje je, že sa aktualizácia spustí o 4:00hod. Potom nahrá programy z EPG o hodinu skôr a ukladá ich posunuté o hodinu pretože systémový čas je 4:59h (zapísaný v log) ale EPG ktoré aktuálne stiahne začína časom 4:00h. (to je ale GMT+3 !!!)
Tu je niekde chyba.
Neviem teda, či si si dal budíka alebo prebdel celú noc u prijímača? Samozrejme že pokusy môžeš robiť aj večer a nastaviť si tam sťahovanie napr. na 18:30hod

Čo ďalej:
1/ aby si nemusel vždy čakať pol hodinu na načítanie EPG, pre pokusy môžeš vyhádzať všetky stanice z EPG a zafajknúť len povedzme 10 staníc, pričom testuj vždy niečo z 19.2E aj 23.5E
2/ nastav najprv plánovaný čas sťahovania na čas, ktorý nebude celá hodina ale napr. 17:25h (videl som totiž "píchačky" na ktorých najprv preskočili vždy minúty a potom hodiny, takže ukazovali: 3:58 - 3:59 - 4:59 - 4:00 - 4:01. Otázka či niekto tu neurobil podobný nezmysel v sw. Vedie ma k tomu tvoj poznatok, že nastavené na 5:00, zapíše 4:59 ale spustí 4:00).
Zisti preto, ak nastavíš 17:25h, aký čas zapíše do logu a v aký skutočný čas sa to rozbehne. Daj vedieť.
3/ potom skús vyhodiť aktualizáciu času na CT1 a zvol ARD alebo ZDF. Ja používam MARKIZU. Urob test podľa 1/
4/ potom skus vyhodit uplne aktualizaciu podla staníc a zadaj natvrdo do času GMT+1. Urob test podľa 1/
5/ potom zmeň nastavenie "krajina" na nemecko - na prvých ISIO bol tiež nejaký problém s aktualizáciou časov. Urob test podľa 1/

Prosím zapisuj pozorne vždy výsledok - naplánovaný čas, zapísaný v logu a skutočný čas spustenia. Či sa programy do EPG uložili správne nezistíš pretože ihneď po stiahnutí to bude vždy sedieť. Problém bude tak za hodinu, keď sa programy práve bežiace ukončia a EPG bude musieť zobraziť nové nasledujúce programy.
Nezabudni, že vždy keď testuješ plánované spustenie, prístroj musí byť vypnutý, inak to neprebehne.
roman_hk (151)|14.6.2012 09:54
[QUOTE=Dagy2;413390]1/ čas ukazuje v prijímači správne ten ktorý máme teraz = letný CET = GMT+2 !!![/QUOTE]Ano.
[QUOTE=Dagy2;413390]2/ v menu prístroja ti teda ukazuje vlastne čo? máš nastavenú aktualizáciu na CT1 a šedým ti ukazuje GMT+1. To by som dokázal pochopiť, že nevie zobraziť letný a zimný čas, tak je tam len jeden. Mám to rovnako na HDS2X.[/QUOTE]Nastaveno ČT1 a zašedle v jednom okénko uvedeno +1 GMT +1"něco" - To "něco" si nepamatuji, ale půjde na 99,99% o letní čas => posun o 2 hod. od GMT.

[QUOTE=Dagy2;413390]4/ čo je ale bordel a preto ti to celé nefunguje je, že sa aktualizácia spustí o 4:00hod. Potom nahrá programy z EPG o hodinu skôr a ukladá ich posunuté o hodinu pretože systémový čas je 4:59h (zapísaný v log) ale EPG ktoré aktuálne stiahne začína časom 4:00h. (to je ale GMT+3 !!!)
Tu je niekde chyba.
Neviem teda, či si si dal budíka alebo prebdel celú noc u prijímača? Samozrejme že pokusy môžeš robiť aj večer a nastaviť si tam sťahovanie napr. na 18:30hod[/QUOTE]Často chodím okolo 3:45-4:15 na WC, takže mrknu po cestě na displaj, co se děje a chvíli to sleduji. Po čase 3:59 se rozsvítí P0, P1, ... P99. Těch 99% scanování svítí okolo 4:15 a pak svítí do 5:00 nápis SCAN => Ve 4:00 začně aktualizace, cca ve 4:15 je staženo 99% aktualizací a pak do 4:59 svítí SCAN (proč ne už čas 4:16?), až od 5:00 se již dispaj zobrazuje ve tvaru hodin. Výpis EPG říká 0;130;0, 15 minut, čas 4:59 - tj. čas ukončení aktualizace. Pokud udělám aktualizaci žlutým čudlem běhěm dne, tak se zobrazuje čas začátku aktualizace a nikoliv konec aktualizace, jako u plánovače. Píšeš GMT+3 - není to spíš GMT+1?

[QUOTE=Dagy2;413390]2/ nastav najprv plánovaný čas sťahovania na čas, ktorý nebude celá hodina ale napr. 17:25h (videl som totiž "píchačky" na ktorých najprv preskočili vždy minúty a potom hodiny, takže ukazovali: 3:58 - 3:59 - 4:59 - 4:00 - 4:01. Otázka či niekto tu neurobil podobný nezmysel v sw. Vedie ma k tomu tvoj poznatok, že nastavené na 5:00, zapíše 4:59 ale spustí 4:00).
Zisti preto, ak nastavíš 17:25h, aký čas zapíše do logu a v aký skutočný čas sa to rozbehne. Daj vedieť.[/QUOTE]3:58 - 3:59 - 4:59 - 4:00 - 4:01 - to by mohlo vysvětlovat ty problémy... Jak jsem psal již výše: Pokud udělám aktualizaci žlutým čudlem běhěm dne, tak se zobrazuje čas začátku aktualizace a nikoliv konec aktualizace, jako u plánovače. Že by se spustil znovu ve 4:59 a začal přepisovat (mazat) to, co začal stahovat ve 4:00? Můžu zkusit dát čas aktualizace třeba na 5:15 a uvidím.
[QUOTE=Dagy2;413390]3/ potom skús vyhodiť aktualizáciu času na CT1 a zvol ARD alebo ZDF. Ja používam MARKIZU. Urob test podľa 1/[/QUOTE]Zkusím, ale ČT1, ARD, ZDF, Markíza by měly být ve stejném časovém pásmu (+1 GMT +1 LČ).
[QUOTE=Dagy2;413390]4/ potom skus vyhodit uplne aktualizaciu podla staníc a zadaj natvrdo do času GMT+1. Urob test podľa 1/[/QUOTE]To rozhodně zkusím a asi dříve, než testíky s ARD, ZDF atd.
[QUOTE=Dagy2;413390]5/ potom zmeň nastavenie "krajina" na nemecko - na prvých ISIO bol tiež nejaký problém s aktualizáciou časov. Urob test podľa 1/[/QUOTE]Také možnost.

Nějaká zrada v EPG být musí, protože třeba Servus TV SD se načte tak 3-4 dny dopředu a lze ho během sledování doaktualizovat na 7 dní, ale ServusTV HD má načteno 3-4 dny a víc nezobrazí ani při jeho sledování. To samé platí i po ZDF SD a ZDF HD. Na Astře 23,5° to bývá OK, kromě pár výjimek, které ale mohou být spíš na straně poskytovatele (např. Sport 5).

Každopádně díky za rady, někdy na to mknu a ozvu se.




[QUOTE=ucetni;413344]mam to aj ja tak. žiadna chyba. to nerieš. spúšta to pár sekúnd pred 5:00[/QUOTE]Těch 4:59 je u Tebe začátek nebo konec aktualizace?
tahlovej (304)|14.6.2012 10:36
[QUOTE=roman_hk;413405]Ano.
Nastaveno ČT1 a zašedle v jednom okénko uvedeno +1 GMT +1"něco" - To "něco" si nepamatuji, ale půjde na 99,99% o letní čas => posun o 2 hod. od GMT.

Často chodím okolo 3:45-4:15 na WC, takže mrknu po cestě na displaj, co se děje a chvíli to sleduji. Po čase 3:59 se rozsvítí P0, P1, ... P99. Těch 99% scanování svítí okolo 4:15 a pak svítí do 5:00 nápis SCAN => Ve 4:00 začně aktualizace, cca ve 4:15 je staženo 99% aktualizací a pak do 4:59 svítí SCAN (proč ne už čas 4:16?), až od 5:00 se již dispaj zobrazuje ve tvaru hodin. Výpis EPG říká 0;130;0, 15 minut, čas 4:59 - tj. čas ukončení aktualizace. Pokud udělám aktualizaci žlutým čudlem běhěm dne, tak se zobrazuje čas začátku aktualizace a nikoliv konec aktualizace, jako u plánovače. Píšeš GMT+3 - není to spíš GMT+1?

3:58 - 3:59 - 4:59 - 4:00 - 4:01 - to by mohlo vysvětlovat ty problémy... Jak jsem psal již výše: Pokud udělám aktualizaci žlutým čudlem běhěm dne, tak se zobrazuje čas začátku aktualizace a nikoliv konec aktualizace, jako u plánovače. Že by se spustil znovu ve 4:59 a začal přepisovat (mazat) to, co začal stahovat ve 4:00? Můžu zkusit dát čas aktualizace třeba na 5:15 a uvidím.
Zkusím, ale ČT1, ARD, ZDF, Markíza by měly být ve stejném časovém pásmu (+1 GMT +1 LČ).
To rozhodně zkusím a asi dříve, než testíky s ARD, ZDF atd.
Také možnost.

Nějaká zrada v EPG být musí, protože třeba Servus TV SD se načte tak 3-4 dny dopředu a lze ho během sledování doaktualizovat na 7 dní, ale ServusTV HD má načteno 3-4 dny a víc nezobrazí ani při jeho sledování. To samé platí i po ZDF SD a ZDF HD. Na Astře 23,5° to bývá OK, kromě pár výjimek, které ale mohou být spíš na straně poskytovatele (např. Sport 5).

Každopádně díky za rady, někdy na to mknu a ozvu se.




Těch 4:59 je u Tebe začátek nebo konec aktualizace?[/QUOTE]Myslím si,že příčina problému je v tom,že čas stahování EPG a čas aktualizace software(spouští se vždy,ačkoli ho zakážeš) se musí lišit nejméně o DVĚ HODINY.Např. stahování EPG na 04.00(spustí se 03.59) a zakázaná aktualizace software na 06.00(která se stejně spustí a trvá 51minut).Krom toho - to stahované EPG není u všech operátorů vždy vysílané OK.,např.včera na Discovery bylo v angličtině a na Disney bylo pro Discovery v češtině(otestováno celkem na třech přístrojích-všude stejná chyba).
Dagy2 (3153)|14.6.2012 10:36
Tak ešte jeden Achtung!!!

To čo vidíš keď ideš do telefonnej búdky v noci, tak to vyzerá že nie je sťahovanie EPG ?!
Keď to spustíš ručne žltým tlačítkom - tiež to píše SCAN ? U starých prijímačov bolo niečo ako "SFI download". V logu sa zásadne uvádza štart procesu a potom tam máš ešte čas ktorý to trvalo - u teba tých 14 minút alebo koľko. To je správna hodnota pre cca 100÷150 programov.

Namáš tam ešte nastavenú nejakú inú úlohu? Napr. aktualizáciu FW alebo neviem či sa nastavuje čas pre ten FastScan alebo to robí vždy len pri vypínaní prístroja. Niekedy to bolo nastaviteľné vo funkcii ISIPRO.

GMT+3 preto, lebo máš nastavené EPG na 5:00 hod, vtedy je GMT=3:00a.m., t.j. pre 5h to znamená GMT+2, ak to štartuje už o 4:00hod náško času tak to znamená 5.00a.m. GMT+3. Čiže hovoríš že to štartuje o 5:00ho estónskeho času, t.j. GMT+3 :)

1/ určite skontorluj nastavenie ostatných úloh v prístroji
2/ určite skontroluj nastavenie krajiny, časových pásiem a zmen CT1 na ZDF. Je pravda že sú v jendom pásme ale možno CT1 a formát TechniSatu sa zase nemajú radi, alebo daj GMT+1
3/ skús to posunúť z 5:00hod na iný čas

to že niektoré stanice majú 3dni a iné 5 alebo 7 závisí na konkrétnom programe. Niektoré majú len aktuálny a nasledujúci (všetky anglické na 28.5E).
Dočítanie do pamäte je normálne, pretože flash v prístroji má obmedzenú kapacitu.
roman_hk (151)|14.6.2012 11:05
Když ručně aktualizuji EPG, tak displaj zobrazuje počet procent aktualizace (P0, P1, P3 ..... P99). To samé platí pro ruční aktualizaci firmwaru (P0, P33, P66).
Pokud to provedu ručně, tak v obou případech po ukončení aktualizací (EPG je cca 15min - 130 programů) dispaj ukáže minulý stav (poslouchaný program).
Při autoaktualizaci EPG to zobrazuje mezi 4:00-4:15 procenta aktualizace (P0-P99) a pak se na displaji zobrazuje do 4:59 nápis SCAN. Od 5:00 tam už svítí čas. Proč by to ale nenapsalo do výpisu ukončení úlohy ve cca 4:15?
Co tedy znamená nápis SCAN?


[QUOTE=tahlovej;413412]čas stahování EPG a čas aktualizace software(spouští se vždy,ačkoli ho zakážeš) se musí lišit nejméně o DVĚ HODINY[/QUOTE]Můžu zkusit, zatím mám výchozí volbu (4:00 firmware@zakázáno a EPG na 5:00).
tahlovej (304)|14.6.2012 12:04
[QUOTE=roman_hk;413419]Když ručně aktualizuji EPG, tak displaj zobrazuje počet procent aktualizace (P0, P1, P3 ..... P99). To samé platí pro ruční aktualizaci firmwaru (P0, P33, P66).
Pokud to provedu ručně, tak v obou případech po ukončení aktualizací (EPG je cca 15min - 130 programů) dispaj ukáže minulý stav (poslouchaný program).
Při autoaktualizaci EPG to zobrazuje mezi 4:00-4:15 procenta aktualizace (P0-P99) a pak se na displaji zobrazuje do 4:59 nápis SCAN. Od 5:00 tam už svítí čas. Proč by to ale nenapsalo do výpisu ukončení úlohy ve cca 4:15?
Co tedy znamená nápis SCAN?


Můžu zkusit, zatím mám výchozí volbu (4:00 firmware@zakázáno a EPG na 5:00).[/QUOTE]Asi to bude informace o aktivní funkci FASTSCAN.
Dagy2 (3153)|14.6.2012 13:00
[QUOTE=tahlovej;413429]Asi to bude informace o aktivní funkci FASTSCAN.[/QUOTE]

Tak presne - nechcel som byť za mudrca pretože SIR nemám. Ale tak ako píšete - pri sťahovaní EPG píše prístroj P0 - P30 až P100. Toto je sťahovanie EPG. SCAN je iná funkcia.

Tak ako som písal predtým - skontroluj všetky plánované úlohy a poposúvaj ich tak aby bol medzi nimi rozdiel napr. 2 hod ako dáva táhlovej. napr. 02:00 SCAN, 04:00 OTA, 06:00 EPG
On musí mať samozrejme vo FW nejaké priority pri plánovaných úlohách, t.j. ak beží jedna tak druhá čaká a pod. Alebo ju zruší alebo preruší prvú ak má druhá vyššiu prioritu a pod.
Viem si dobre predstaviť že ošetrenie súbehu a potom zapísanie nekorektného času nie je vo FW ošetrené pretože keď to soudruzi zkoušeli tak to nikoho nenapadlo dať na súbeh udalostí. To je bežný výsledok ktorý poznám od programátorov a potom keď je prieser tak sa bránia tým, že im nikto nepovedal o takejto situácii. Sami totiž málokedy dokážu uvažovať, sedlácky rozum totiž vymenili za android.
roman_hk (151)|14.6.2012 13:07
[QUOTE=tahlovej;413429]Asi to bude informace o aktivní funkci FASTSCAN.[/QUOTE]Možné to je, ale [QUOTE=service center;409149]Funkce FastScan ... Po vypnuti a zapnuti pristroje vzdy probiha kontrola tabulky na PIDu 30 a 31 tp 12070, dale jeste ve 3 hodiny v noci je kontrola.[/QUOTE]Ale proč by trvala cca 45 minut? Vždyť to musí být načteno během chvíle.

Začnu asi tím, že úplně změním časy u časovače EPG i u aktualizace FW (byť vypnuté) a uvidím.


[QUOTE=Dagy2;413433]napr. 02:00 SCAN, 04:00 OTA, 06:00 EPG[/QUOTE]FastScan je prý "natvrdo" => dneska zkusím 01:15 OTA; 03:00 SCAN; 05:15 EPG.
Možná jestli tam není konflikt EPG s FastScanem, jelikož ten má běžet okolo 03:00 a nikoliv mezi 04:xy až 05:00. :confused:
Dagy2 (3153)|14.6.2012 13:21
tak by som to videl tiež. niečo je tam natvrdo a niečo nastaviteľné a je tam nejaký konflikt na ktorý nikto iný nekápol pretože:
- 30% ľudí nevie čo je EPG a tak ho nepoužíva :)
- 30% ľudí vie čo to je ale nevie že nemá byť šedé
- 30% ľudí vie čo to je a vie že nemá byť šedé ale nevie že sa to dá riešiť pretože v televíznych novinách to nehovorili
- 9,99% ľudí nechodí v noci do telefonnej budky
- 0,01% je roman_hk a ten tu chybu vymákol

Tak napiš zajtra ako to v noci dopadlo
ucetni (312)|14.6.2012 23:30
Tak dnes by som pridal další problém na ktorý bi sa mali soudruzi technici pozrieť a to:

neviem aký je aktálny zoznam transponderov na jednotlvých satelitoch v prijímači ale na satelite Hotbird 13,0E našlo asi 75 percent programov pri vyhladavani podla satelitu. Nenašlo ani jeden transponder s moduláciou DVB-S2!!!!!! Musel som zadavať ručne cez transponder. Nenašlo aj vela transponderov s moduláciou DVB-S.

V prijímači chýba možnosť kontroly transponderov pri jednotlivých satelitoch, s možnosťou ručného dohodnia, prípadne funkcia blindscan. Dosť blbý problém, ktorý nemajú ani prijímače za 60Eur.
roman_hk (151)|15.6.2012 09:05
Dneska jsem "kritickou" dobu okolo 4:00 prochrápal, takže displaj omrknu příště, nicméně výpis vypadá v prořádku (0;130;0), 14 minut, 5:14. EPG se načetlo z obou aster kompletní a asi i korektně (zpravidla na 3-5 dnů). Budu to dále sledovat.
Dagy2 (3153)|15.6.2012 21:14
Kurňa roman tak si dám budíka, ne? :)
--------------------

Máš to predpokladám teraz rozdelené po dvoch hodinách?
Myslím že problém bol v nejakej kolízii načasovaných úloh, ale samozrejme je to vada FW, pretože takéto kixy užívateľa ná proste programátor ošetriť.
Čo je 5:14??? Máš nastavené sťahovanie na 5:00h, čas sťahovania 14min a v logu je 5:14hod???
service center (168)|15.6.2012 22:13
[QUOTE=ucetni;413494]Tak dnes by som pridal další problém na ktorý bi sa mali soudruzi technici pozrieť a to:

neviem aký je aktálny zoznam transponderov na jednotlvých satelitoch v prijímači ale na satelite Hotbird 13,0E našlo asi 75 percent programov pri vyhladavani podla satelitu. Nenašlo ani jeden transponder s moduláciou DVB-S2!!!!!! Musel som zadavať ručne cez transponder. Nenašlo aj vela transponderov s moduláciou DVB-S.

V prijímači chýba možnosť kontroly transponderov pri jednotlivých satelitoch, s možnosťou ručného dohodnia, prípadne funkcia blindscan. Dosť blbý problém, ktorý nemajú ani prijímače za 60Eur.[/QUOTE]

No ukaz mi jeden prijimac s funkci blindscan co ma certifikat Skylink Ready a pak se budeme bavit dal, jinak je to o nicem. Takovymi blbostmi jestli tam chybi nebo nechybi nejaky tp se nikdo nebude zabyvat. To si snad kazdy doladi manualne. Priority jsou nastaveny uplne nekde jinde. Nicmene muzes vyplnit ticket na webu Technisatu a poslat jim to, vim presne kde skonci ... a nepomuze ti ani 20 vykricniku za vetou.
roman_hk (151)|16.6.2012 09:41
[QUOTE=Dagy2;413603]Kurňa roman tak si dám budíka, ne? :)
--------------------

Máš to predpokladám teraz rozdelené po dvoch hodinách?
Myslím že problém bol v nejakej kolízii načasovaných úloh, ale samozrejme je to vada FW, pretože takéto kixy užívateľa ná proste programátor ošetriť.
Čo je 5:14??? Máš nastavené sťahovanie na 5:00h, čas sťahovania 14min a v logu je 5:14hod???[/QUOTE]Dneska tam ve 4:15 SCAN nesvítil, takže snad OK. Mám to teď nastaveno 1:15 OTA (mám vypnuto), snad ve 3:00 FastScan, 5:15 aktualizace EPG => začalo to tedy stahovat ve 5:14 a trvalo to těch 14 minut (pouze shoda "14" :D ), takže zatím to vypadá dobře. B-)
Dagy2 (3153)|17.6.2012 05:11
1/ aký čas pre EPG je v logu? 5:14 ? Ak áno, môžeme tú minútu soudruhúm prominout?
2/ čo EPG z 19.2E ? šedé, alebo to začalo fungovať tak ako má, že večer pri zapnutí tam programy sú?
roman_hk (151)|17.6.2012 18:21
[QUOTE=Dagy2;413701]1/ aký čas pre EPG je v logu? 5:14 ? Ak áno, môžeme tú minútu soudruhúm prominout?[/QUOTE]Startuje to o minutu dříve. To bych neřešil, to je prkotina. B-)
[QUOTE=Dagy2;413701]2/ čo EPG z 19.2E ? šedé, alebo to začalo fungovať tak ako má, že večer pri zapnutí tam programy sú?[/QUOTE]I na 19,2° už to maká korektně. :-D
Dagy2 (3153)|18.6.2012 15:45
TAK SUPPER.
Dobrý príjem!
hroch1 (118)|18.6.2012 20:51
Jako nováček v DVBS se zeptám, jestli je normální, že starší filmy se zobrazují 4:3? (z poslední doby např. včera film "Co ta holka chce" nebo dnes "Pobřežní hlídka")
Mají to tak všichni nebo to dělá jen SIR nebo jen můj SIR? Nebaví mně pořád vypínat satelit a koukat přes DVBT kde je ten stejný film zobrazený v pořádku. Jediná možnost je v nastavení roztáhnout obraz zoomem, pak jsem ale z obrazu stejně znechucený jako když koukám na 10cm černé pruhy po stranách.
ucetni (312)|18.6.2012 21:01
[QUOTE=roman_hk;413759]I na 19,2° už to maká korektně[/QUOTE]

korektne to nemože fungovať nikdy. je tam tak mala flash pamat, že uložiť 160 stanic s komplet 7 dni ponukou ma problem. možno pri 50 staniciach by to fachalo ako má. mna skor trápi že to epg automaticky priraduje na všetky stanice po prehladaní nejakej družice. musím ručne odfajkať 3800 programov. aj to vyhladávanie mohlo byť podrobnejšie rozpísané. na hotbire vôbec nenájde transponderi s moduláciou dvb-s2.