Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

roman_hk (151)|16.5.2012 10:24
[QUOTE=tahlovej;409950]Co mne štve víc - rozlišení obrazu podle zdroje signálu (přepnutí mezi 1080i a 576i) tj. volba PŘIROZENÝ funguje jen občas(většinou pomůže vypnout a zapnout SIRa) Jiný receiver,připojený stejným kabelem do stejné TV přepíná jak blesk vždycky a spolehlivě.Některé SD programy přepočítané SIRem do 1080i jsou už totiž viditelně "mázlé".[/QUOTE]Pokud zvolíš "přirozený", tak signál z STB leze do telky v 576i => upscaling z 576i na 1080i provádí až telka. Pokud zvolíš 1080i (720P), tak upscaling provádí STB.
U mně osobně je rozhodně lepším řešením pro SD použít upscaling u SIR, jelikož ho provádí mnohem lépe, než moje telka (Philips).
[COLOR=#a9a9a9]Naopak u mé Arivy 202E bylo lepším řešením použít upscaling telky, jelikož upscaling u Arivy stojí za dvě věci...[/COLOR]

Osobně nemohu souhlasit s tvým tvrzením, že "Některé SD programy přepočítané SIRem do 1080i jsou už totiž viditelně mázlé."

Spíš by nebylo od věci v novém FW zlepšit EPG z Astry 19,2, protože někdy se načte nekompletní.
tahlovej (304)|16.5.2012 11:10
[QUOTE=roman_hk;409987]Pokud zvolíš "přirozený", tak signál z STB leze do telky v 576i => upscaling z 576i na 1080i provádí až telka. Pokud zvolíš 1080i (720P), tak upscaling provádí STB.
U mně osobně je rozhodně lepším řešením pro SD použít upscaling u SIR, jelikož ho provádí mnohem lépe, než moje telka (Philips).
[COLOR=#a9a9a9]Naopak u mé Arivy 202E bylo lepším řešením použít upscaling telky, jelikož upscaling u Arivy stojí za dvě věci...[/COLOR]

Osobně nemohu souhlasit s tvým tvrzením, že "Některé SD programy přepočítané SIRem do 1080i jsou už totiž viditelně mázlé."

Spíš by nebylo od věci v novém FW zlepšit EPG z Astry 19,2, protože někdy se načte nekompletní.[/QUOTE]Tohle všechno vím,ale proč
funkce "ROZLIŠENÍ HDMI" nastaveno na "PŘIROZENÝ" občas nefunguje(po vypnutí SIRu a opětovném zapnutí upscaling SIRu začne fungovat).Jiné, týmž HDMI kabelem připojené receivery (ARIVA nebo CLARKE TECH) přepnou rozlišení vždycky a proto to musí být chyba Technisatu .
mabur (31)|16.5.2012 12:32
Máte někdo zkušenost s použitím modulu Mascom 1.23 v Teschnistaru S2? Modul používám v SD přijímači a chtěl bych koupit právě Technistar S2. V recenzi k přijímači se sice píše, že novým SW funguje, nicméně na stránkách prodejce je nedoporučovaný.
Dagy2 (3153)|16.5.2012 18:13
[QUOTE=tahlovej;409995]Tohle všechno vím,ale proč
funkce "ROZLIŠENÍ HDMI" nastaveno na "PŘIROZENÝ" občas nefunguje(po vypnutí SIRu a opětovném zapnutí upscaling SIRu začne fungovat).Jiné, týmž HDMI kabelem připojené receivery (ARIVA nebo CLARKE TECH) přepnou rozlišení vždycky a proto to musí být chyba Technisatu .[/QUOTE]

Alebo naopak chyba tých dvoch.
"PRIROZENY" je predpokladám preklad slova "NATIVE" a vtedy prijímač nič niekde neprepína. Zobrazuje na výstupe 1:1 čo má na vstupe. Ak ti niečo Ariva prepína, tak ju hoď z okna.
Potom to znamená, že keď pozeráš CT1HD tak na výstupe je 1080i (zobrazí ti to v telke na hornej lište). Ak zapneš ARDHD, tak na výstupe bude 720p, ak zapneš CT2 tak 576i.
Potom telka prepočítava a upscaluje do toho, čo panel potrebuje, t.j. ak je to FullHD TV tak do 1920x1080 bodov.

Ak nastavíš 1080i, vždy urobí prepočet TechniSat a v telke v hornej lište bude vždy zobrazené 1080i

Ak nastavíš 720p, tak prepočet sa urobí 2x - raz do 720p v TechniSate a potom ešte raz do 1080p v telke. tot je asi najhorší prípad.
service center (168)|16.5.2012 20:50
[QUOTE=mabur;410006]Máte někdo zkušenost s použitím modulu Mascom 1.23 v Teschnistaru S2? Modul používám v SD přijímači a chtěl bych koupit právě Technistar S2. V recenzi k přijímači se sice píše, že novým SW funguje, nicméně na stránkách prodejce je nedoporučovaný.[/QUOTE]

Ano funguje, ale nedoporucuji ho pouzivat. Dej tam SMIT Irdeto a pojede to jako z praku.
service center (168)|16.5.2012 21:07
[QUOTE=golfLC;409953]Service center zle si to pochopil, som rád a vďačný za tvoje prínosy pri dolaďovaní fw-ov na všetky tu spominané typy technisatov a podobných záležitostí s Technisatom a nie len s nimi..... Viem však tiež o čom hovorím, ja ho mám a som s ním vrcholne spokojný.... Už dobre dávno ešte s Pitomcom sme preberali tu na fóre, že čo zač ten SIR v podstate bude, nejaky hybrid S1-ky, vtedy o ňom ešte nik ani nepočul, niekde našiel info o ňom na nete... Nikto nezazlieva, že Skylink pomohol so SIR-om. Ale má to svoje ale a to je podľa mňa v zbytočnom fastscane, ktorý napríklad odradil niektorých záujemcov o tento prijímač... druhých už spomínaným 5 minutovým vypínaním, proste im nevysvetlíš, že je to v pohode a v podstate ich to vôbec zaujímať nemusí a neobmedzuje, je to len pre ich dobro.... Sám dobre vieš, že sú dva typy ľudí, jedny čo ak počujú značku Technisat, začnú nadávať, že aký je to šmejd, nič na fw-y sa nedá upravovať, nelegálne sledovať, fw nevychádza každý mesiac,... No a druhá skupina, ktorá pozná ich celý vývoj, má pomaly v poradí každý nový typ, no a ak si si nevšimol, k nim patrím aj ja![/QUOTE]

Ach ach, na ten FastScan jsem ja osobne velmi pisny, vetsina zakazniku to prave kvuli tomu kupuje!!! Az bude opravena tabulka i pro A1 tak "moje dite" bude hotove, delal jsem na te tabulce dost dlouho, verim ze vysledek me prace vetsina zakazniku oceni.

Ko nechce Fastcan tak si koupi technistara s2. Kazdy ma moznost svobodne volby. Reseni problemu "5 minut" tu uz bylo psane - tahlovej. Jiste ze to neni elegantni, snad jen upresnim staci drzet cca 3-4sec, vice ne, pak probehne normalni proces ukladani jako u kazdeho technisatu. Po dobu tech 5 min probiha kontrola FW na 12070, to je dano pozadavkami certifikace. Pristi upgrade to urychli. Osobne mne to zamrzelo, ze tam je tahle prodleva, ktera v predchozim FW nebyla! Ale to by znamenalo zase cekat dalsi mesic nebo dva nez by se zacalo prodavat.

Opravdu to neni tak jednoduche jak se nekdo mysli, oprava jednoho bajtu znamena znovu cely proces certifikace u Irdeta a pak u Skylinku.
tahlovej (304)|17.5.2012 15:15
[QUOTE=Dagy2;410065]Alebo naopak chyba tých dvoch.
"PRIROZENY" je predpokladám preklad slova "NATIVE" a vtedy prijímač nič niekde neprepína. Zobrazuje na výstupe 1:1 čo má na vstupe. Ak ti niečo Ariva prepína, tak ju hoď z okna.
Potom to znamená, že keď pozeráš CT1HD tak na výstupe je 1080i (zobrazí ti to v telke na hornej lište). Ak zapneš ARDHD, tak na výstupe bude 720p, ak zapneš CT2 tak 576i.
Potom telka prepočítava a upscaluje do toho, čo panel potrebuje, t.j. ak je to FullHD TV tak do 1920x1080 bodov.

Ak nastavíš 1080i, vždy urobí prepočet TechniSat a v telke v hornej lište bude vždy zobrazené 1080i

Ak nastavíš 720p, tak prepočet sa urobí 2x - raz do 720p v TechniSate a potom ešte raz do 1080p v telke. tot je asi najhorší prípad.[/QUOTE]Technisat není první přijímač,co mám v ruce,takže princip přepočtu chápu.To nastavení "NATIVE" je jediné,kdy TV OBČAS přepočítává automaticky rozlišení podle zdroje - což je naprosto v pořádku a ve všem s Tebou souhlasím.Ale když to takhle funguje jen OBČAS (s Technisatem) a s Clarke Tech VŽDYCKY (o Arivě už se radši nezminuji),logicky mi z toho vychází,že .... . Jinak těžkou hlavu si z toho nedělám,protože stejně v 99% čumím na Hdéčka.
roman_hk (151)|17.5.2012 18:47
Před chvílí jsem si dolaďoval parabolu a na displayi SIRu se mi objevila síla signálu v dB. Za chvíli jsem chtěl znovu toto zobrazení (sílu signálu) nějak vyvolat, ale bez úspěchu.
Nevíte, jaká kombinace čudlů na DO vyvolá tohle zobrazení na dispayi? Díky
ucetni (312)|17.5.2012 20:22
[QUOTE=roman_hk;410146]Nevíte, jaká kombinace čudlů na DO vyvolá tohle zobrazení na dispayi?[/QUOTE]

ok, žlte tlačitko
roman_hk (151)|17.5.2012 20:54
To zobrazí dB na telce. Ale jak to vyvolat na display SIRa, aby to tam svítilo?
golfLC (1941)|17.5.2012 23:17
Menu - nastavení LNB a keď si na družici, kde Ti ukazuje signal, ukazuje ho aj na dislayi....
Dagy2 (3153)|18.5.2012 00:16
[QUOTE=tahlovej;410134]Technisat není první přijímač,co mám v ruce,takže princip přepočtu chápu.To nastavení "NATIVE" je jediné,kdy TV OBČAS přepočítává automaticky rozlišení podle zdroje - což je naprosto v pořádku a ve všem s Tebou souhlasím.Ale když to takhle funguje jen OBČAS (s Technisatem) a s Clarke Tech VŽDYCKY (o Arivě už se radši nezminuji),logicky mi z toho vychází,že .... . Jinak těžkou hlavu si z toho nedělám,protože stejně v 99% čumím na Hdéčka.[/QUOTE]

telka bude vždy prepočítavať, keď pri NATIVE bude pozeraný program vysielaný s iným rozlíšením než 1080i (ak je telka FullHD).
A to platí tak u clarktech, arivy, Technisatu atď.
Vysvetlí čo to znamená, že "TV OBČAS prepočítáva"??? To ako chceš povedať, že pri nastavení native a naladení SD programu 720x576 bodov máš obrázok len v strede obrazovky a okolo čierne orámovanie?
tahlovej (304)|18.5.2012 07:57
[QUOTE=Dagy2;410190]telka bude vždy prepočítavať, keď pri NATIVE bude pozeraný program vysielaný s iným rozlíšením než 1080i (ak je telka FullHD).
A to platí tak u clarktech, arivy, Technisatu atď.
Vysvetlí čo to znamená, že "TV OBČAS prepočítáva"??? To ako chceš povedať, že pri nastavení native a naladení SD programu 720x576 bodov máš obrázok len v strede obrazovky a okolo čierne orámovanie?[/QUOTE]Tv Občas NEPŘEPOČÍTÁVÁ je situace,kdy např.zapnu SIR na programu ČT24 a tv zobrazí 576i - po shlédnutí zpráv přepnu na ČT4HD a TV pořád zobrazuje 576i !!Vyzkouším přepnout na několik dalších HD programů a pořád 576i !! Poté SIRa vypnu a znovu zapnu a posledně přepnutý HD program už je zobrazen 1080i !! Stane se to cca 2x za den,s formátem obrazu to nemá nic společného(ten je vždy OK).Ale jak říkám,už to neřeším,
protože Rátha už zašili a teď už zas čumím na HDprogramy.
ucetni (312)|18.5.2012 08:13
[QUOTE=golfLC;410184]Menu - nastavení LNB a keď si na družici, kde Ti ukazuje signal, ukazuje ho aj na dislayi....[/QUOTE]

nezmílil si si zase príjmač? 4miestny display na sire toho moc nedokáže....
tahlovej (304)|18.5.2012 08:18
[QUOTE=roman_hk;410161]To zobrazí dB na telce. Ale jak to vyvolat na display SIRa, aby to tam svítilo?[/QUOTE]Ale dokáže - OK,žluté tlačítko.Pak zelené AUDIO/VIDEO a když se ČERVENÝM vrátíš zpátky na TRANSPONDÉR - objeví se dB i na displeji.
Dagy2 (3153)|18.5.2012 12:52
[QUOTE=tahlovej;410200]Tv Občas NEPŘEPOČÍTÁVÁ je situace,kdy např.zapnu SIR na programu ČT24 a tv zobrazí 576i - po shlédnutí zpráv přepnu na ČT4HD a TV pořád zobrazuje 576i !!Vyzkouším přepnout na několik dalších HD programů a pořád 576i !! Poté SIRa vypnu a znovu zapnu a posledně přepnutý HD program už je zobrazen 1080i !! Stane se to cca 2x za den,s formátem obrazu to nemá nic společného(ten je vždy OK).Ale jak říkám,už to neřeším,
protože Rátha už zašili a teď už zas čumím na HDprogramy.[/QUOTE]

zaujímavé. Mohol by to ešte niekto vyskúšať?
Aj keď verím, že všetci fičia práve 1080i z technisatu, pretože prepočet v ňom je na 99% ďaleko lepší než v TV. Viem že si písal na začiatku že to máš rozmazané a tiež netuším prečo. možno práve preto, že ostáva v mode 576i, ale to by musel degradovať obraz dole.
tahlovej (304)|18.5.2012 13:45
[QUOTE=Dagy2;410236]zaujímavé. Mohol by to ešte niekto vyskúšať?
Aj keď verím, že všetci fičia práve 1080i z technisatu, pretože prepočet v ňom je na 99% ďaleko lepší než v TV. Viem že si písal na začiatku že to máš rozmazané a tiež netuším prečo. možno práve preto, že ostáva v mode 576i, ale to by musel degradovať obraz dole.[/QUOTE]Vzhledem k tomu,že jsem pustil SIRa taky k motoru,fičím už taky na 1080i (tam ta změna rozlišení někdy až otravuje).
Jináč s motorem SIR dost zápasí - například jsem nepřišel na to,jak přejmenovat USER satelit.Nebo je tu taky problém,že si SIR nepamatuje v referenčním kmitočtu satelitu modulaci DVB-S2 a ačkoli ji při výstupu z menu potvrdím,při opětovném vstupu do menu už je tam opět jen DVB-S.Naopak nemá SIR problémy s jakoukoli nízkou SR(a to ani s modulací 8PSK - např. program LINK11W má SR pouze 1080 a jede jak z praku-na EXPRESSU44 11°záp).
roman_hk (151)|19.5.2012 10:59
[QUOTE=tahlovej;410205]Ale dokáže - OK,žluté tlačítko.Pak zelené AUDIO/VIDEO a když se ČERVENÝM vrátíš zpátky na TRANSPONDÉR - objeví se dB i na displeji.[/QUOTE]Díky, to je ono.:-!!!
ucetni (312)|19.5.2012 14:38
[QUOTE=Dagy2;409483]Tož chyba medzi DO a kreslom....
Ale neveril si že to chodí správne. Otázka je ako sa ti mohlo stať, že máš 3000 programov zafajkovaných pre EPG. U HDS2/HD8S sa naladené programy vždy ukladajú bez EPG a naopak sa musia do EPG pridať.[/QUOTE]

najlepšie si robiť srandičky, ked nevlastníš tento prijímač. po nájdení novej stanice a pridaním do zoznamu sa automaticky nahodí EPG na všetký dostupných televíznych a rozhlasových staniciach. nutné ručne odfajkanie všetkých nepotrebných EPG. ako je na tom golf? skúšal si to?
tahlovej (304)|19.5.2012 15:17
[QUOTE=ucetni;410368]najlepšie si robiť srandičky, ked nevlastníš tento prijímač. po nájdení novej stanice a pridaním do zoznamu sa automaticky nahodí EPG na všetký dostupných televíznych a rozhlasových staniciach. nutné ručne odfajkanie všetkých nepotrebných EPG. ako je na tom golf? skúšal si to?[/QUOTE]Máš pravdu,na každé SIRem nově nalezené stanici je automaticky nastaveno EPG - ale mazat se dá po stránkách,takže to nedá tolik práce,zvlášť když jsou pro nás satelity koníčkem.Doporučuji upravit i "KOMPLETNÍ SEZNAM".
standawrc (172)|19.5.2012 16:24
Prosím o radu
tak se rozhoduji ke koupi mezi TechniSat TechniStar SIR nebo Optibox Zebra .Je tam rozdíl asi 1200 kč , ale to mě nevadí peníze nejsou všechno - víc mi zajímá spolehlivost , bez výpadků , zamrzání atd. , ale zdali rozdíl využiji jen na koukání + bude propojen s TV skart aspon tak 1 rok s TV JVC 8 let stará , příští rok koupím už snad novou TV LCD atd. Spolehlivost setoboxu na 1 místě s kartou ICE nebo IRDETO PI-sys( Karta bude v přístroji SKYLINK DRUHÁ za 80 kč měsíčně a nevím jaký typ to je . BUDE KOPÍROVAT domácí ICE KARTU domácí balíček KOMBI - hlavně mi zajímají Sport5 atd. ) -
Prosím jsou rozdíli mezi sat. přístroji TechniSat TechniStar SIR nebo Optibox Zebra tak velký v kvalitě ? Pokud ano tak je to už jasný . Nahrávání atd to mi ani nezajímá , USB ani taky ne , ale do budoucna nikdo neví . TechniStar SIR se mi zdá kvalitnější , ale zbytečně složitý jak to tady čtu , ale Optibox Zebra je s výbavou pro mne taky dobrý , ale je to neznámá značka a jeví se mi jako chrastítko . používat satelit budu na chatě , kde trávím celé léto takže každý den . Zatím tam mám DIGI TV PARTNER BOX a taky spokojenost , ale chybí mi plno programů . Prosím o zkušenosti .

diskuze o Optibox Zebra - http://satelitni-prijimace.heureka.cz/optibox-zebra/recenze/
diskuze o TechniSat TechniStar SIR - http://satelitni-prijimace.heureka.cz/technisat-technistar-sir/recenze/
KamilZ (10277)|19.5.2012 17:47
U Technisatu platíš i za značku, ale jsou to dobré přijímače. Optiboxy jsem už také dával a zatím vždy bez problémů, akorát mají pomalejší start při prvním zapnutí do elektriky (při zapnutím DO v pohodě). Pokazit se může vše a co se pokazit může, to se taky pokazí :-). Pokud je to primární přijímač, tak bych šel asi do SIRu.

Pozn: Karta NEXT je ICE.
Dagy2 (3153)|19.5.2012 19:13
Obecné prednosti prijímačov TechniSat by som zhrnul asi takto:
- ladenie paraboly -> pomerne presný merač s ukazovaním kvality v dB a nie v nejakých nič hovoriacich %
- ladenie paraboly -> natočenie paraboly ukazuje priamo textovým nápisom -> "parabola natočená na Astra 23.5E"
- ladenie motora -> bohužiaľ si všetci sťažujú že návod CZ/SK to vôbec neudáva. Škoda, lebo ladenie motora je excelentné
- nastavenie LNB a DiseqC -> všetko je nastavené v prijímači tak, že len z rolovacieho menu sa vyberie príslušná družica ktorá je zapojená do 1., 2., 3., 4. vstupu Diseq a nič viac (žiadne piloty, 22kHz atd atd)
- naladenie prgramov - FastScan, ISIPRO - automatické doplňanie listu programov
- naladenie prijímača - automatické prevedenie celým procsom nastavenia prijímača
- dobré a rýchle triedenie programov v listoch
- uloženie nastavení na USB kľúč - programové listy, jazyk, obrazový a zvukový výstup, LNB, anténa, EPG. Obnovenie nastavenia pri rozladení prijímača behom 5 sekund púhym zastrčením USB do dierky
- EPG s ukladaním dát v noci do pamäte prístroja a teda priamy prístup k všetkým programom ihneď po zapnutí
- počas EPG na pozadí hrá navolený program
- TXT s ca 800 stranami
- nahrávanie z EPG
- externý vstup do časovačom prijímača cez LAN napr. z mobilného telefonu
- výborný upscaling do 1080i

Ako mínus vidím:
- ťažkopádne prepínanie do iného FAV listu (ca 4÷5 kliknutí na DO).
tahlovej (304)|19.5.2012 19:56
Naprostý souhlas až na ten motor - jsou totiž i jiné satelity než má SIR v databázi(a tam je pak několik drobných chyb,např.nepamatuje si typ modulace pro ref.transpoder,nelze přejmenovat USER satelit).Chce to hodně trpělivosti,zvlášť s SCPC kanály - ale ostatně on SIR na nějaké to domácí lovení není určen a při provozu na DTH satelitech si skutečně zaslouží být "sir Technisat"(psáno úmyslně s malým s ).
Dagy2 (3153)|20.5.2012 00:37
- User satelit sa nedá premenovať, ale uloží k menu pozíciu, t.j. ak mu dám pozíciu napr. 20,0E, tak sa potom hlási ako USER 1 20.0E. Či je to Astra, Eutelsat, Cold Bird a pod. je druhoradé.
- nastavenie motora krok za krokom je u HDS2 v help menu prístroja aj s popisom čo treba kam zadávať. či to je u sira neviem..
service center (168)|21.5.2012 21:14
No myslim, ze dnesnim dnem je opet SIR o jeden level vys. V eteru je komplet prepracovana tabulka FastScanu. Vsechny programy funkcni na A3 i A1!! Doplneny vsechny HD FTA kanaly na A1 atd, na A3 doplneno TV Lux. ... No takze pro bezne uzivately jiz nemusi ladit nic.
roman_hk (151)|22.5.2012 11:29
Včera jsem poprvé odpojil SIRa od napájení, abych namontoval bleskojistku a u Markízy HD SIR "zapoměl" nastavení zvuku pro tuto stanici (místo SK zůstal na EN). Jako hlavní jazyk používám češtinu. Jde o bug FW, nebo o vlastnost?
golfLC (1941)|22.5.2012 11:51
Zmenil si si nechtiac len jazyk na tej ktorej stanici. Manuálne nastavenie audio stopy je nadradené nad defaultné v menu. Len si ho prestav na Markize HD manuálne a už ho tak budeš mať aj po prepnutí na iný program - stanicu.
roman_hk (151)|22.5.2012 12:11
Ve výchozím nastavení mám češtinu, jenže Markíza nezná češtinu, tak jsem si nastavil na slovenštinu. Jenže to právě SIR po vypnutí ze sítě zapoměl. Dokud byl SIR ve stanby, tak si to pamatoval.
tahlovej (304)|22.5.2012 14:01
[QUOTE=roman_hk;410672]Ve výchozím nastavení mám češtinu, jenže Markíza nezná češtinu, tak jsem si nastavil na slovenštinu. Jenže to právě SIR po vypnutí ze sítě zapoměl. Dokud byl SIR ve stanby, tak si to pamatoval.[/QUOTE]Mám stejnou zkušenost,navíc nejde EPG na PRIMA SD,ale za to může PRIMA,ne Technisat.
vao (8)|22.5.2012 19:39
Mne po update fastscanu odznacilo EPG u mnou vybranych kanalov, oznacoval som cez usporiadanie TV zoznamu. Pred update fastscanu som mal 42 programov na ktore stahoval EPG, teraz ich tam je len 8. Toto som si vsimol uz pri predchadzajucich updatoch. Pouzivam prakticky len kompletny zoznam.
ucetni (312)|22.5.2012 21:19
[QUOTE=vao;410710]Mne po update fastscanu odznacilo EPG u mnou vybranych kanalov, oznacoval som cez usporiadanie TV zoznamu. Pred update fastscanu som mal 42 programov na ktore stahoval EPG, teraz ich tam je len 8. Toto som si vsimol uz pri predchadzajucich updatoch. Pouzivam prakticky len kompletny zoznam.[/QUOTE]

to EPG robí psie kúsky. mali by sa na to pozrieť technici v dráždanoch. ja mam zafajknuté len 160 a po pridaní nového programu mi zafajkne 90 percent všetkých nájdených programov. t.j. cca 3000 programov. EPG vobec nedrží v pamati tých 7 dní dopredu.
Dagy2 (3153)|22.5.2012 23:26
Tak odznova....
1/ v pamäti prijímača je vyhradená určitá časť na uloženie EPG.
Ak máš označených na EPG 3000 programov, prijímač zistí, že sa mu tam všetko nezmestí a musí zredukovať objem informácií. Takže to rozdelí a uloží len 3 dni pre každú stanicu

2/ ak pri zapnutom prijímači prepneš na ktorýkoľvek TP tak sa dočíta informácia ktorá nebola uložená do pamäte.
Po vypnutí prijímača sa vráti stav do 1/

Takže nie nedrží 7 dní, ale máš tam uložené 3 dni!
Vyhoď 2999 programov z EPG a uvidíš že je tam 7 dní.


3/ Nechápem prečo označujete EPG niekde v triedení TV programov - u HD8S/HDS2 sa to v triedení nedalo nastavovať. Ak to u SIR-u je ktovie ako to funguje.
Nastavujte EPG tam kde sa to má robiť, t.j. v menu PROGRAMOVY DENNIK

4/ zaujímavé je, že 3000 programov to označuje automaticky len u učetního a ostatným nie.
určite máš ešte niečo zle nastavené.
standawrc (172)|23.5.2012 02:24
TechniStar SIR s funkcí PVR je nový HD satelitní PVR set-top-box s integrovanou čtečkou Irdeto PI-sys
Prosím jaký je tenhle přístroj na normální koukání s málo znalostmi o DVB-S . Chci ho koupit pro syna má kartu ICE NEWT DRUHÁ - podle balíčku KOMBI mé karty . Nahrávání filmů není v oblibě , jen příležitostně 5x do roka nějaký motoristický sport , když není doma . Jedná se mi hlavně aby se obraz nekousal nekostičkoval a nevyndával stále kabel ze zásuvky k restartu. atd.Zatím má starou TV JVC a bude přístroj propojen Scartem . Proto mám strach zdali to satelit zvládne k TV . Četl jsem ale , že TechniStar SIR má ALE NEJHORŠÍ NORMU NA SCARTU ani prý RBG ne , jen CVBS. To měl obě normy snad každý přístroj i HUMAX II od Digi tv a ře to byl šrot .Prosím nevím co je na tom pravdy a proto prosím o radu , nebo o zkušenosti s tímto novým přístrojem který se dováží asi 1- 2 měsíce do Č.R. .
Jedná se u TechniStar SIR s funkcí PVR je nový HD satelitní PVR set-top-box s integrovanou čtečkou Irdeto PI-sys
vao (8)|23.5.2012 10:31
[QUOTE=Dagy2;410742]3/ Nechápem prečo označujete EPG niekde v triedení TV programov - u HD8S/HDS2 sa to v triedení nedalo nastavovať. Ak to u SIR-u je ktovie ako to funguje.
Nastavujte EPG tam kde sa to má robiť, t.j. v menu PROGRAMOVY DENNIK[/QUOTE]

No teraz som uz pre istotu oznacil to EPG cez Programovy Dennik/Prehlad Programov, ale pre tych ktory oznacuju/odznacuju vela programov to bude nocna mora kedze sa tam neda oznacit naraz cela stranka.
golfLC (1941)|23.5.2012 10:58
Daaaa, potlač OK na označenie prvého a šípkou doprava označuješ všetky ostatné po stranách, po označení len potlač žlté tlačítko a máš symbol pri všetkých označených, rovnaký postup pri odznačovaní....:cool:
vao (8)|23.5.2012 16:24
[QUOTE=golfLC;410769]Daaaa, potlač OK na označenie prvého a šípkou doprava označuješ všetky ostatné po stranách, po označení len potlač žlté tlačítko a máš symbol pri všetkých označených, rovnaký postup pri odznačovaní....:cool:[/QUOTE]

A sakra neviem preco som si myslel ze to nejde :o Tak uz len cakam na dalsi update.
ucetni (312)|23.5.2012 16:49
[QUOTE=Dagy2;410742]4/ zaujímavé je, že 3000 programov to označuje automaticky len u učetního a ostatným nie.
určite máš ešte niečo zle nastavené.[/QUOTE]

1.o tomto probleme písal aj tahlovej. kto má iba jeden lnb na 23,5 tak tomu to tak nevadí že mu pozerá 290 staníc. pri multibeame 4 družíc 13,19,23,28 je tam dokopy vyše3600 tv a rozhl. staníc. samozrejme všetko som robil cez programový denník. aj mi stahovalo epg len mnou navolených 160 programov, do tej doby, než som ručne pridával novo nájdené programy do zoznamu technisatu. automaticky mi pri takýchto programoch dá značku EPG plus automaticky sa mi táto značka zobrazí asi pri 3200 programoch!!! takže ručné odfajkanie musí byť. nech to skúsi golf, ešte sa nevyjadril, či mu to tiež robí.

2. stále som sa neuspokojil s odpovedou načo technisat parkuje na družici 19,2? ked si kúpim certifikovaný prijímač na skylink, s jedným lnb na jednu družicu ASTRA 23,5, prečo by mal parkovať na nejakej vedlajšej družici 19,2 ,ked na nu ani nebudem natočený???? opravyť nefunkčosť podmienky vypnutia vyhladávania automatickej aktualizácie pri vypnutí, alebo opraviť parkovanie na ASTRU 23,5. všade sa píše o OTA na ASTRE 23,5. tak neviem či vidím nejaké halucinácie , nikde som nečítal o 19,2. a vôbec by som sa nehneval, keby ta aktualizácia bola uplne vyradená z ponuky. pri "velkej" vytaženosti technikov z dráždan, sa dočkame vydanie max. jedneho softu, max. za celú dobu používania tohto prijímača.
Dagy2 (3153)|23.5.2012 18:05
na dvojku ti už golf odpovedal. Jemu neparkuje na 19.2E.
ucetni (312)|23.5.2012 19:30
toto písal golf:

[QUOTE=golfLC;409348]ad 1.) preto parkuje na 19,2-ke, lebo na 19,2-ke má TP na aktualizáciu!!!! Každý STB má nejaký TP na nejakej družici, na ktorom sa dá aktualizovať fw. Daj vypnúť aktualizácie v menu prijímača a všetko pôjde OK!!!![/QUOTE]

ked som pozeral tak aj na 23,5 má datový kanál a pripadá mi to logické, že by sa mal aktualizovať, kedže je skylink certifikovaný , z družice kde vysiela skylink a to 23,5. u mna ked zmením čokolvek v menu aktualizácie, ráno je vždy nastavená 19,2. aktualizácia sa nedá vypnúť, kedže pri vypínaní kontroluje 5 min či nie je nový soft.

1. inak prijímač splnil očakávania, kvalita a spoľahlivosť.

2. šilhám 28,5 . kolko máte decibelov pri slabších TP? je možné medzi 2 až 4 db tích slabších TP? stredné Slovensko.
roman_hk (151)|25.5.2012 08:16
[QUOTE=ucetni;409193]nechcel som to písať včera, nemal som to potvrdené od iných, ale aj mne pri triedení kanálov vypadol 2x obraz iba na SD, HD išlo + 1x vypadol zvuk u HD Dolby Digital. pomohlo vypnutie zo zasuvky. bolo stále pekne a slnečno.[/QUOTE]
[QUOTE=roman_hk;409196]Mně se to stalo při deaktivování "dolby" a přepnutí na SD 3SAT... Pomohlo obyčejné vyp. a opětovné zap. přístroje DO.[/QUOTE]Včera se mě to stalo při listování a přepínání v EPG, takže volba "dolby" s tím asi nemá nic společného. Je zajímavé, že při vypadnutém SD obraze (zvuk jde) SIR vypisuje hodnoty datového toku a velikost zobrazení pro tento kanál, ale zobrazí pouze "tmu". Někde museli soudruzi z NDR udělat ve firmwaru chybu.B-)
kopancek (1)|26.5.2012 18:30
Dobry den,

mam cerstvo kupeny technistar S2 s modulom SMIT Irdeto a kartou CSLink Irdeto. Instalacia prijimaca bezproblemova, vsetko funguje OK, az na jednu vec zatial a tym je nahravanie na externy disk. Mam externy disk napajany priamo cez USB, formatovany na FAT32 priamo v prijimaci. Ked som dal otestovat "vhodnost" pouzitia disku, prijimac mi napisal, ze nie je vhodny pre nahravanie. Pri nahravani rucne pocas pozerania sa obraz aj zvuk zasekne a obraz sa obnovuje cca kazdych 5 sekund. Neda sa teda sucasne pozerat nahravany program. Nahravka na disku je vsak bez problemov prehratelna. Chcem sa preto spytat, v com by mohol byt problem (nedostatok prudu pre disk z usb portu technistaru?). Robil som aj benchmark zapisovania na disk a dostal som hodnoty 30MB/s, random access time je 16ms.
golfLC (1941)|26.5.2012 19:28
Jednoznačne napájanie, externé trafo je o niečom inom, tiež mám tento problém s HDD bez externého napájania, USB key, prípadne externý HDD so samostatným napájaním bez problému....
ucetni (312)|26.5.2012 19:46
to golf:

1. ako sa ti správa sir pri nájdení nejakej stanice ,ktorú potom priradíš do zoznamu. EPG sa ti zrejme priradí automaticky a či sa objaví aj u tích programach, kde si predtím nemal EPG.

2. kolko db máš na astre 28,5 pri programe horror chanel? je to asi slabší TP na tej družici.
Dagy2 (3153)|27.5.2012 17:20
[QUOTE=ucetni;411187]
2. kolko db máš na astre 28,5 pri programe horror chanel? je to asi slabší TP na tej družici.[/QUOTE]


Gibertini 85, stred 23.5E
TP Horror ch na 28.5E - 100% sila, 8.2÷8.5dB
ucetni (312)|27.5.2012 19:55
[QUOTE=Dagy2;411284]Gibertini 85, stred 23.5E[/QUOTE]

1. aj ja mám to isté, ale TP mám 6,2 dB. medzi LNB 23,5 a 28,5 maš nejakú medzeru, či natesno? ak by bolo možné foto. dik. nastavoval som to prioritne na 23,5, aby bol najlepší signál. na Markíze mám 102/10,4 . a ty? konvektor je IBU.

2. ako postupovať pri ladení multifeedu na 4 lnb? ist od kraja 28,5, naladiť na stred a potom postupne prechádzať na ostatné?
Dagy2 (3153)|30.5.2012 13:26
1/ medzi 23.5E a 28.5E je cca 6cm na ose LNB-čiek. Mám klasické LNB, 19.2E a 23.5E sú takmer na dotyk (teoretické 4.3° oproti teoretickým 6° k 28.5E). Ako sú blízko samozrejme záleží tiež kde je tvoje bydlisko, v Oslo to bude inak než v Istambule.
Na tej 28.5E sa mi zdá, že máš trochu málo. Aký máš SKEW ?
Na 19.2E a 23.5E mám takmer všetko na 102% (to už sa tu Ivo smial že ako to môže byť, ale zrejme napätie ktoré to meria je také prežhavené) a kvalitu dvojcifernú od 10.5 do 11.3dB.

2/ aký je postup profesionálny neviem, ale ja ako amatér som to ladil
-> stred na 23.5E, pretože na týchto programoch mi záležalo na 100%. Naladil anténu a zafixoval. Potom so SKEW na max.
-> prichytil LNB na 19.2E cca na vzdialenosť ktorú som vypočítal - doladil rozostup LNB a SKEW. Už som nehýbal anténou.
-> potom LNB na 28.5E dtto
-> nakoniec LNB na 13E, ktoré bolo len na vyplnenie voľnej dierky v DiseqC prepínači a to, že som mal plonkové twinLNB Sharp 20 rokov z analogu. Šlape stále jak blázen.
ostatné LNB sú twin LNB od Chess 0.2dB
ucetni (312)|30.5.2012 18:40
[QUOTE=Dagy2;411742]Aký máš SKEW ?[/QUOTE]

Skew som neriešil, ale som čítal že má byť nejak -9 stupnov. neviem či sa má to otočiť v smere hodinových ručičiek,alebo proti. myslíš že tím skewom získam 2db navyše? nemam dobrý prístup k lnb a preto nechcem neustále uvolnovať už zafixovanú pozíciu na 23,5. tam mám hodnoty nad 10db, tak to by malo byť ok. tu 28,5 mám len ako doplnok, priorita skylink, no dnes ma zarazila správa o vyberaní servisného poplatku za využívanie satelitného príjmu na skylinku.
Dagy2 (3153)|31.5.2012 10:25
1/ SKEW určite nemá byť -9°. Je to hodnota, ktorá sa určuje presne rovnako ako azimut a elevácia, t.j. podľa polohy na zemskom povrchu a podľa družice ktorej sa to týka.
Keďže na 28.5E je ten uhlo už dosť odlišný od 0° tak si myslím že tie 2dB kľudne môžeš získať. Sila signálu sa nezmení, pretože energia ktorá dopadá na LNB bude rovnaká - poloha LNB voči žiariču z družice bude rovnaká. Zmenší sa len chybovosť signálu, t.j. kvalita.
Dobré LNB má mierku na vrchnej strane takže tam jasne vidíš ako to treba natočiť

2/ s 23.5E nemusíš hýbať - tam to je aj tak okolo 0°. Nastav len 28.5E.
ucetni (312)|31.5.2012 17:38
[QUOTE=Dagy2;411874] SKEW určite nemá byť -9°[/QUOTE]

pozri si lokalitu martin. mne ukazuje skew -8,2 . ty máš aký skew? inak dúfam že technici začnú robiť na novom firmware pre sir. to odfajkávanie epg pri pridaní nového programu ma deprimuje. + dalšie veci. snád sa tento rok dočkáme.