Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

ucetni (312)|18.6.2012 21:14
[QUOTE=hroch1;413957]Jediná možnost je v nastavení roztáhnout obraz zoomem, pak jsem ale z obrazu stejně znechucený jako když koukám na 10cm černé pruhy po stranách. [/QUOTE]

uprava mierky videa - roztiahnuť
Dagy2 (3153)|18.6.2012 22:21
[QUOTE=ucetni;413959]korektne to nemože fungovať nikdy. je tam tak mala flash pamat, že uložiť 160 stanic s komplet 7 dni ponukou ma problem. možno pri 50 staniciach by to fachalo ako má. mna skor trápi že to epg automaticky priraduje na všetky stanice po prehladaní nejakej družice. musím ručne odfajkať 3800 programov. aj to vyhladávanie mohlo byť podrobnejšie rozpísané. na hotbire vôbec nenájde transponderi s moduláciou dvb-s2.[/QUOTE]

účetní ale ty si si kúpil A-čkový Mercedes, nie S-kový.
Máš kvalitu a servis mercedesu ale miesto na zadných sedačkách je tak akorát pre dve deti nie pre troch dospelých. Motor máme 1.4-ku 90koníkov a nie 5-liter 420 koní. Chápeme? Ale napriek tomu to áčko behá v pohodičke a funguje korektne. So všetkým čo k medveďovi patrí, ale áčko je áčko a nikdy nebude mať skové vlastnosti . ani nahrávanie z dvoch programov ani EPG uložené na 7 dní pre 3800 programov.
Len nechápem prečo neustále prelaďuješ 3800 programov? Naladenie som urobil raz 1.5. keď sa zmenili programy na 19.2E a od vtedy som do toho nepíchol.
Navyše prehľadávanie satelitu som použil len prvý krát pre skúšku ale zásadne to nepoužívam, vyberám si svoje programy ktoré chcem mať naladené.

Takže sa dohodneme že to funguje korektne tak ako má, t.j. v noci uloží programy do flashky a potom sú tam všetky programy v EPG pri každom zapntuí. Tak po mercedesovsky, tak, ako to nemá ani volkswagen ani ford.
roman_hk (151)|22.6.2012 09:23
Našel jsem další kosmetickou chybu. Po přepnutí programu, který vysílá v HD 1280P se při přepnutí na program vysílající v SD 576i zobrazí ve výpisu podrobností k programu údaj o 50fr/s (jakoby běžel v 576P). Při jiné kombinaci přepnutí programu se to nestává. Dělá to hlavně při použití čudlíku "zpět".

Víc mě ale vadí ta náhodná ztráta obrazu ve všech SD programech (zvuk jde, obraz zčerná, ale všechny HD programy fungují bez problémů), která se sice neobjevuje tak často, ale i tak je to velmi nepříjemné, Pomůže až restart SIRa.

2 service center: Jak to vypadá s novým FW pro SIRa?
service center (168)|23.6.2012 09:30
[QUOTE=roman_hk;414268]Našel jsem další kosmetickou chybu. Po přepnutí programu, který vysílá v HD 1280P se při přepnutí na program vysílající v SD 576i zobrazí ve výpisu podrobností k programu údaj o 50fr/s (jakoby běžel v 576P). Při jiné kombinaci přepnutí programu se to nestává. Dělá to hlavně při použití čudlíku "zpět".

Víc mě ale vadí ta náhodná ztráta obrazu ve všech SD programech (zvuk jde, obraz zčerná, ale všechny HD programy fungují bez problémů), která se sice neobjevuje tak často, ale i tak je to velmi nepříjemné, Pomůže až restart SIRa.

2 service center: Jak to vypadá s novým FW pro SIRa?[/QUOTE]

Mela by byt do 2-3 tydnu. Vice by mne zajimala ta ztrata obrazu co tu nekdo popisuje, osobne jsem NIKDY nic takoveho nevidel, muze prosim nekdo vyzkouset ze si da nastaveni na 720p a bude to chvili takto provozovat a zda bude opet dochatet k tomu vypadku. Pomuze jen to, ze vypojim HDMI kabel od prijimace a dam ho zpet ?? Tedy bez vypnuti prijimace. Potrebuji vice informaci, nemohu nahlasit do Drazdan neco kdyz jsem to nevidel a nic o tom nevim, oni ihned chteji podrobnosti, tedy presne stavy vyskytu, nastaveni menu, typ TV, zda byl pouzijit jiny HDMI kabel atd.
roman_hk (151)|23.6.2012 11:41
[QUOTE=service center;414398]Vice by mne zajimala ta ztrata obrazu co tu nekdo popisuje, osobne jsem NIKDY nic takoveho nevidel, muze prosim nekdo vyzkouset ze si da nastaveni na 720p a bude to chvili takto provozovat a zda bude opet dochatet k tomu vypadku. Pomuze jen to, ze vypojim HDMI kabel od prijimace a dam ho zpet ?? Tedy bez vypnuti prijimace. Potrebuji vice informaci, nemohu nahlasit do Drazdan neco kdyz jsem to nevidel a nic o tom nevim, oni ihned chteji podrobnosti, tedy presne stavy vyskytu, nastaveni menu, typ TV, zda byl pouzijit jiny HDMI kabel atd.[/QUOTE]a) Používám 1080i, takže to zkusím, co to bude dělat na 720P.
2) Vypojit kábl jsem nezkoušel, v případě ztráty obrazu vyzkouším.
3) Stalo se mi to u mého Philipse i při zkoušení LG u rodičů (obě telky jsou 1920x1080), HDMI kabely byly jiné.
4) Stává se to (alespoň u mně) někdy při listování a přepínání SD/HD programů v EPG. Je zajímavé, že při vypadlém SD obraze (zvuk jde) SIR umí vypsat hodnotu datového toku, ale jako zdrojové rozlišení uvádí 0x0. Údaje u audia souhlasí.

Budu se snažit tuto situaci nějak "uměle" vyvolat a přesněji popsat...

Díky za odpověď.
roman_hk (151)|24.6.2012 08:14
Včera jsem koukal na fotbal na ZDFHD a tu a tam jsem přepínal na ČT4SD a nastala "tma"... :rolleyes:
HDMI bylo ještě na 1080i - moc času na pokusy jsem včera neměl.

Při "tmě" jsem zkusil přepnout telku na DVB-T a zpět na DVB-S - bez efektu,
dále v SIRu změnit HDMI na 720P - opět HD šly a SD "tma", jen zvuk,
HDMI kabel jsem zatím nevystrkoval, pouze jsem restartnul SIRa a zase to šlo.

Začínám mít pocit, že to může mít souvislost s tím nesprávným zobrazením Fr/s. Pokud tam u SD svítilo 25Fr/s, tak to makalo. Pak se tam 2x objevilo 50Fr/s a druhé přepnutí skončilo "tmou". :-?
Dále se mám pocit, že víc se blížila "tma", tím déle trvalo přepínání ZDFHD vers. ČT4SD.:-?
service center (168)|24.6.2012 12:15
[QUOTE=roman_hk;414453]Včera jsem koukal na fotbal na ZDFHD a tu a tam jsem přepínal na ČT4SD a nastala "tma"... :rolleyes:
HDMI bylo ještě na 1080i - moc času na pokusy jsem včera neměl.

Při "tmě" jsem zkusil přepnout telku na DVB-T a zpět na DVB-S - bez efektu,
dále v SIRu změnit HDMI na 720P - opět HD šly a SD "tma", jen zvuk,
HDMI kabel jsem zatím nevystrkoval, pouze jsem restartnul SIRa a zase to šlo.

Začínám mít pocit, že to může mít souvislost s tím nesprávným zobrazením Fr/s. Pokud tam u SD svítilo 25Fr/s, tak to makalo. Pak se tam 2x objevilo 50Fr/s a druhé přepnutí skončilo "tmou". :-?
Dále se mám pocit, že víc se blížila "tma", tím déle trvalo přepínání ZDFHD vers. ČT4SD.:-?[/QUOTE]

Prosim udelej to co jsem ti psal. Tedy dat natvrdo 720p, restarovat box a takto ho provozovat. Dalsi test by bylo dobre udelat pri nastaveni rozliseni na "auto". Ja musim tu situaci umet nasimulovat, jinak se nehneme z mista. Pak to musi umet nasimulovat kolega v Drazdanech a muze se neco zacit dit. Ze to vypadne 4x do tydne je veta se kterou me posle do prdele a bude chtit jasne a konkretni podminky jak tento stav nasimulovat.
ozzy2 (43)|24.6.2012 17:13
Jelikož jsem problém z výpadkem obrazu u SD programů taky zaznamenal, tak se taky zkusím zůčastnit testování.
Při nastavení výstupu na 1080i dochází k výpadku i při pouhém přepínání kanálů. Pomůže pouze vypnutí a zapnutí přístroje.
Pokud uvedu přístroj do továrního nastavení, tak se problém delší dobu nevyskytne. Jinak se opakuje i několikrát týdně
Dle mého pozorování je předchozím příznakem toho že se tento problém projeví to, že při přepnutí na HD program na čas (1-2s) vypadne zvuk.
Takže dnes nastavuju výstup na auto a začnu to pozorovat.
TV Panasonic TX-P42G30E
roman_hk (151)|25.6.2012 11:21
[QUOTE=service center;414473]Prosim udelej to co jsem ti psal. Tedy dat natvrdo 720p, restarovat box a takto ho provozovat. [/QUOTE]Nastaveno, včera to běželo v pohodě a bez "tmy".

P.S.: Na "parabole" uživatel píše, že "tmy" se zbavil nastavením HDMI na AUTO a zakázáním DolbyDigital.
Dagy2 (3153)|25.6.2012 15:29
[QUOTE=roman_hk;414538]Nastaveno, včera to běželo v pohodě a bez "tmy".

P.S.: Na "parabole" uživatel píše, že "tmy" se zbavil nastavením HDMI na AUTO a zakázáním DolbyDigital.[/QUOTE]

Do tohoto vám nechcem kecať, pretože to musí doskúšať do úspešného konca niekto kto má SIRa, len ako pomôcka:
- nie je problém len ak prepínate nemecké HD programy a SD programy? Nemecké HD vysiela 720p, t.j. je tam zobrazené 50fr/s. Naše sú 1080i, t.j. 25fr/s. Možno je problém pri prepínaní príjmu v SAT prijímači medzi 50fr/s a 25fr/s.
- mnohé prijímače nezvládli nemecké HD. Obraz sa seká. Môj HDS2X bežal od začiatku totalne super. Minulý týždeň - keďže futbal z EURA pozerám tam som si všimol jeden večer občasné sekanie.
- 0x0 je v statuse vtedy, keď prijímač nedokáže dekodovať stream. Napr. aj u kodovaných kanálov iným kodovacím systémom než je vložená karta.
ucetni (312)|25.6.2012 20:50
[QUOTE=roman_hk;414538]P.S.: Na "parabole" uživatel píše, že "tmy" se zbavil nastavením HDMI na AUTO a zakázáním DolbyDigital. [/QUOTE]

zachvíľu bude doporučené nepozerať HD stanice .... :(
roman_hk (151)|26.6.2012 10:16
[QUOTE=Dagy2;414552]... nie je problém len ak prepínate nemecké HD programy a SD programy? Nemecké HD vysiela 720p, t.j. je tam zobrazené 50fr/s. Naše sú 1080i, t.j. 25fr/s. ..

.... 0x0 je v statuse vtedy, keď prijímač nedokáže dekodovať stream. Napr. aj u kodovaných kanálov iným kodovacím systémom než je vložená karta.[/QUOTE]To si myslím též ( https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=414453&viewfull=1#post414453 a https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=414402&viewfull=1#post414402 ), nicméně někomu to dělá i při přepínání mezi programy na 1080i. :confused:
Zatím jedu druhý den na radu "service center" 720p a zatím OK. Ale je fakt, že u mně byla "tma" cca 1x týdně, takže ještě nemohu potvrdit ani vyvrátit, že to na 720p je zcela korektní.

[QUOTE=ozzy2;414483]...Pokud uvedu přístroj do továrního nastavení, tak se problém delší dobu nevyskytne...[/QUOTE]Domnívám se, že továrko je právě nastaveno na 720p, neboli tak, jak radí na testování "service center". :-?

[QUOTE=ucetni;414605]zachvíľu bude doporučené nepozerať HD stanice .... :([/QUOTE]To snad néé...:D
U Tebe se to chová jak?
kbada (7)|26.6.2012 18:24
U mne také problémy s černou obrazovkou při přepínání SD/HD kanálů, zvuk šel - vyzkoušeno přepnutí na 720p - to samé. Po přepnutí nastavení HDCP s možnosti "automaticky" na možnost "zapnuto" problém vymizel.
roman_hk (151)|27.6.2012 08:38
[QUOTE=kbada;414757]U mne také problémy s černou obrazovkou při přepínání SD/HD kanálů, zvuk šel - vyzkoušeno přepnutí na 720p - to samé. Po přepnutí nastavení HDCP s možnosti "automaticky" na možnost "zapnuto" problém vymizel.[/QUOTE]Hm. Tobě pomohlo zapnout HDCP, jinému pomohlo nastavení HDMI na AUTO a zakázání DD...
Ví Bůh, co je prapříčinou daného stavu.

Zatím jedu na 720p a zatím bez "tmy", HDCP na AUTO. :-?
roman_hk (151)|2.7.2012 08:25
[QUOTE=kbada;414757]Po přepnutí nastavení HDCP s možnosti "automaticky" na možnost "zapnuto" problém vymizel.[/QUOTE]Jedu na tomto nastavení od středy a zdá se, že to bylo ono. :-!!!
ucetni (312)|2.7.2012 18:17
[QUOTE=roman_hk;415393]Jedu na tomto nastavení od středy a zdá se, že to bylo ono.[/QUOTE]

to asi ťažko. ja idem mesiac na 1080i a HDCP na automaticky a ked s prímačom nerobím žiadne skopičiny tak žiadna čierna obrazovka.
roman_hk (151)|2.7.2012 18:37
[QUOTE=ucetni;415452]a ked s prímačom nerobím žiadne skopičiny tak žiadna čierna obrazovka.[/QUOTE]Nj. To ale jinými slovy říkáš: "Když ale dělám skopičiny, tak mám černou obrazovku."
To jsme ale stále na začátku... Při které skopičině Ti to konkrétně dělá tu "tmu"? :mad:

Přepínání programů přece není snad skopičina....
golfLC (1941)|2.7.2012 18:37
Chalani berte to s rezervou, ale podľa mňa vám tento problém robí kombinácia TV+prijímač a nie prijímač ako taký. Cez HDMI v dnešnej dobe ide komunikácia dát, ktoré by sme ani nechceli veriť. Ja som mal problém s ISIOM, kde aj pri nastaveni jazyka menu na CZ, po vypnutí a následnom zapnutí vždy nabiehal do ENG menu. Po nastavení TV menu na CZ (predtým som mal ENG) už ISIO nabieha tiež s CZ menu. Čiže pri boote si ošahával jazyk menu TV a nastavil sa totožne. Ani komunikácia cez TechniLink nie je plne kompatibilná na iné značky. Ale ako píšem, je to len môj názor a berte to s rezervou. SIR-a som dal susedom, ale keď som ho mal, žiadne tieto problémy som nemal v kombinácií s TV samsung, viď podpis....
ucetni (312)|2.7.2012 19:20
[QUOTE=roman_hk;415456]Přepínání programů přece není snad skopičina.... [/QUOTE]

už presne neviem. bolo to asi pri triedení programov, ked som rýchlo prepínal medzi stanicami. ale určite to není tým 720p ani HDPC. ja teraz už mam všetko naladené a pri bežnom prepínaní to nerobí čiernu obrazovku. či z SD na HD, alebo naopak. len ma zarazila dalšia vec, ked som si naladil Eutelsat 9A , tak mi našlo asi 50 programov. musel som asi dvadsať transponderov ladit ručne. nemala by sa aktualizovať tato tabulka družíc? ved kto má motor, tak to pri každej treba ladit ručne? nenašlo hlavne žiadny transponder v modulácii DVB-S2.
tahlovej (304)|2.7.2012 22:02
[QUOTE=ucetni;415461]už presne neviem. bolo to asi pri triedení programov, ked som rýchlo prepínal medzi stanicami. ale určite to není tým 720p ani HDPC. ja teraz už mam všetko naladené a pri bežnom prepínaní to nerobí čiernu obrazovku. či z SD na HD, alebo naopak. len ma zarazila dalšia vec, ked som si naladil Eutelsat 9A , tak mi našlo asi 50 programov. musel som asi dvadsať transponderov ladit ručne. nemala by sa aktualizovať tato tabulka družíc? ved kto má motor, tak to pri každej treba ladit ručne? nenašlo hlavne žiadny transponder v modulácii DVB-S2.[/QUOTE]Na některých satelitech prostě žádná NIT tabulka není,takže není co aktualizovat.Absenci editovatelné databáze transpodérů považuju za největší chybu tohoto jinak dobrého přístroje (ale pokud se pamatuju,neměl ji asi žádný TECHNISAT).
golfLC (1941)|2.7.2012 23:14
[QUOTE=tahlovej;415500]Absenci editovatelné databáze transpodérů považuju za největší chybu tohoto jinak dobrého přístroje (ale pokud se pamatuju,neměl ji asi žádný TECHNISAT).[/QUOTE]

Ano, nema nikdy, lebo sa spolieha v úvodzovkách na poriadok na druziciach a už spomínanú NIT tabuľku.... A samozrejme na aktualizáciu cez OTA na "kamenných" družiciach...
Dagy2 (3153)|3.7.2012 00:12
Hmmm. A ako by ste si predstavovali ladenie napr. na tej 9E alebo hociakej inej družici? Menu-kanalove vyhledavani-satelit ? Potom ak sú zadané všetky TP tak naladí prijmač trebárs 1500 programov. Čo s tým potom, keďže 1450 je teleshopping, chat, promotion a pod.

To som v živote nepoužil. Vždy si vytiahnem tabuľku z webu a ladím tak, že zadávam parametre TP, tým sa mi nestane že mám 3000 programov v EPG a podobné špeky.
Je to možno náročnejšie na prípravu, ale v konečnom dôsledku rýchlejšie pretože nemusím mazať a triediť stovky programov. Ale to je len môj subjektívny názor.

Apropo, niekto tu spomínal, že číta v SetEdite zálohy urobené cez USB a edituje ich tam. V tom prípade sa dajú cez SetEdit TP doplniť do settingu.
tahlovej (304)|3.7.2012 11:13
[QUOTE=Dagy2;415524]Hmmm. A ako by ste si predstavovali ladenie napr. na tej 9E alebo hociakej inej družici? Menu-kanalove vyhledavani-satelit ? Potom ak sú zadané všetky TP tak naladí prijmač trebárs 1500 programov. Čo s tým potom, keďže 1450 je teleshopping, chat, promotion a pod.

To som v živote nepoužil. Vždy si vytiahnem tabuľku z webu a ladím tak, že zadávam parametre TP, tým sa mi nestane že mám 3000 programov v EPG a podobné špeky.
Je to možno náročnejšie na prípravu, ale v konečnom dôsledku rýchlejšie pretože nemusím mazať a triediť stovky programov. Ale to je len môj subjektívny názor.

Apropo, niekto tu spomínal, že číta v SetEdite zálohy urobené cez USB a edituje ich tam. V tom prípade sa dajú cez SetEdit TP doplniť do settingu.[/QUOTE]"Menu-kanalove vyhledavani-satelit ?" - Čistě teoreticky(protože se to nikdy nestane) - kdyby poslední slovo položka "satelit" šlo nahradit položkou "transpodér",šlo by rychle a pohodlně vybrat z editovatelné databáze transpodérů jen takový transpodér,který chceme proladit a poté pomocí ručního třídění lze zeditovat a uložit libovolný nalezený program.
golfLC (1941)|3.7.2012 11:36
tahlovej, veď tam máš v Menu - kanalove vyhledavani - podle TP, tak čo ešte chceš??? Preladíš len ten, ponúkne po prescanovaní kam a ako uložiť a následne si ich popresúvaš kam chceš.... ???? Nerozumiem čo si tým príspevkom chcel povedať ????
tahlovej (304)|3.7.2012 11:58
[QUOTE=golfLC;415552]tahlovej, veď tam máš v Menu - kanalove vyhledavani - podle TP, tak čo ešte chceš??? Preladíš len ten, ponúkne po prescanovaní kam a ako uložiť a následne si ich popresúvaš kam chceš.... ???? Nerozumiem čo si tým príspevkom chcel povedať ????[/QUOTE]Je mi líto,že si nerozumíme - kanálové vyhledávání podle TP sice máme,ale každý transpodér(kromě naposled laděného) je nutno manuálně zapsat.Pohodlnější a rychlejší by bylo ho vybrat z editovatelné databáze transpodérů.Myslím,že tato debata stejně nemá valný význam,protože tu databázi transpodérů mít SIR nikdy nebude,protože je určen jako SKYLINK READY.A toto své určení splňuje dokonale.
golfLC (1941)|3.7.2012 12:44
Áno, to máš pravdu, že až tak do tabuľky TP pri ladení prístup nie je, ale napríklad prijímače s touto možnosťou musíš tak či tak v tabuľke väčšinou editovať, nakoľko SR a FEC aj tak málokedy sedí ( a sú to prijímače Skylink ready ). Zase výhoda, že na Technisate tieto zmeny parametrov poskytovateľom ani nezaznamenáš, nakoľko si ich prijímač automaticky prepíše vo "svojej skrytej" tabuľke (prípadne aj názov stanice) :-) No proste niekomu to vyhovuje, niekomu nie. Uvedomme si v prvom rade pre aké spektrum ľudí sú technisaty určené. Nie na laborovanie, prepisovanie a editovanie tabuliek, ale stlačenie dvoch, troch tlačítok, prípadne potvrdenie a prijímač musí ísť.
roman_hk (151)|4.7.2012 09:04
A zase to EPG z Astry 19,2°...
Včera navečer pustím SIRa a hláška ve smyslu "byly nalezeny nové programy". Tak jsem se podíval do přehledu programů a nic nového jsem tam nenalezl (nové programy si přidávám sám ručně, takže asi ani nebylo co nalézt, Fandu tam mám už z dřívějška). Zato mi to totálně doprasilo EPG. Něco bylo metodou náhodných výbuchů smazáno (spíš většina) a podobnou metodou bylo k několika pořadům připsáno EPG.:((
Takže jsem si to opět upravil podle svého gusta a ráno mrknu na SIRa a co nevidím: Na Astře 23,5° je EPG korektní, na Astře 19,2° je z velké části chybějící. Podotýkám, že celkový počet programů s EPG mám cca 120.:-k
Jsem zvědavý, jestli se to opraví "samo", nebo jestli budu muset zase špekulovat a různě zkoušet, jak opět dosáhnout korektního stavu.:mad:
tahlovej (304)|4.7.2012 11:06
[QUOTE=roman_hk;415666]A zase to EPG z Astry 19,2°...
Včera navečer pustím SIRa a hláška ve smyslu "byly nalezeny nové programy". Tak jsem se podíval do přehledu programů a nic nového jsem tam nenalezl (nové programy si přidávám sám ručně, takže asi ani nebylo co nalézt, Fandu tam mám už z dřívějška). Zato mi to totálně doprasilo EPG. Něco bylo metodou náhodných výbuchů smazáno (spíš většina) a podobnou metodou bylo k několika pořadům připsáno EPG.:((
Takže jsem si to opět upravil podle svého gusta a ráno mrknu na SIRa a co nevidím: Na Astře 23,5° je EPG korektní, na Astře 19,2° je z velké části chybějící. Podotýkám, že celkový počet programů s EPG mám cca 120.:-k
Jsem zvědavý, jestli se to opraví "samo", nebo jestli budu muset zase špekulovat a různě zkoušet, jak opět dosáhnout korektního stavu.:mad:[/QUOTE]Mám podobný poznatek - u mne zase z EPG zmizely bez jakékoli příčiny,ačkoli tam dopoledne byly,všechny programy kromě ČT1 a ČT2.Po ruční opravě programového deníku vše OK.Zřejmě nějaká souvislost se "servisními úpravami" mistrů techniků ze SKYLINKU.Prostě fast nefast,na ty jejich věčné servisní zásahy je i SIR krátkej.
roman_hk (151)|4.7.2012 21:34
[QUOTE=tahlovej;415673]Po ruční opravě programového deníku vše OK.[/QUOTE]U mně bohužel ne. Musel jsem resetovat STB na výchozí nastavení a zpětně obnovit setting ze zálohy.:-G
Divil bych se, že by si "Helmuti-uživatelé" nechali takovéto kopance líbit... To by se soudruzi z Drážďan smekali s nápravou pro "Helmuty" asi více. Na čecháčky se z vysoka se**. :-(((
service center (168)|5.7.2012 14:56
Pricinou neni Skylink, ale funkce FastScan a aktualizace tabulky, kterou delam ja. Byly jen drobne zmeny v nemeckych programech na A1 a doplnen Slovak Sport na A3. Fanda nebyl jeste oficialne zarazen, zde se ceka na Novu co to bude vlastne za kanal.

To EPG neni dano v tabulce, tudiz tady si to prijimac proste spatne prebere, mozna by stalo za to doplnit funkci FastScan off, prave pro tyto uzivatele, tak mozna do 1/2 roku by to mohlo byt hotove.
roman_hk (151)|10.7.2012 15:49
[QUOTE=service center;415775]... mozna by stalo za to doplnit funkci FastScan off, prave pro tyto uzivatele, tak mozna do 1/2 roku by to mohlo byt hotove.[/QUOTE]To by bylo od soudruhů z NDR velmi milé a byl by to pěkný dárek k letošním Vánočním svátkům. Jen aby to soudruzi z NDR stihli opravit do konce tohoto roku... :((
drsnacek (47)|14.7.2012 00:40
Bylo by dobré shrnout všechny nedostatky, které se ukázaly jako skutečné... čas pro jejich opravu se velice nachýlil.
Jak jsem pochopil, tak je to nějaký problém s vypadáváním obrazu při přepínání - zmého pohledu jde velice pravděpodobně o HDCP, které je u tohoto přijímače až příliš "přísné"...
Dále je tu nějaký problém s EPG, kdy po updatu listu ve FastScanu dojde k narušení uživatelské databáze programů pro EPG updaty, speciálně pro Astru 19,2E.

Je to platný a aktuální výčet problémů pro Technistar SIR?

V pátek došlo k dalšímu updatu FastScanu - opět to někomu zničilo nastavení EPG??
hroch1 (118)|14.7.2012 09:06
[QUOTE=drsnacek;416687]V pátek došlo k dalšímu updatu FastScanu - opět to někomu zničilo nastavení EPG??[/QUOTE]

Ano, můj EPG seznam zůstal po updatu opět prázdný. Vypadávání obrazu se mi stalo pouze 3x za cca 2 měsíce.

Dá se nějak vyzálohovat nastavení SIRa včetně seřazení programů atd? Měl jsem za to, že jsem to někde četl nebo zahlíd v menu, po včerejším zmizení EPG jsem se to snažil najít a neúspěšně.
ozzy2 (43)|14.7.2012 09:08
Včera po update FastScan opět zmizelo nastavení EPG. Obraz po nastavení HDMI na auto a HDCP na zapnuto se už neztrácí.

hroch1: postup je v přiloženém zipu.
roman_hk (151)|14.7.2012 09:52
[QUOTE=hroch1;416707]...po včerejším zmizení EPG jsem se to snažil najít a neúspěšně.[/QUOTE]Musíš si udělat nejprve zálohu nastavení (to je i vč. nastavení programů) - jak píše ozzy2, uvést SIRa do defaultu a pak nahrát zálohu. Pokud nemáš zálohu, tak musíš nejprve ručně "překopat" celé EPG... :-k

[QUOTE=ozzy2;416708]Obraz po nastavení HDMI na auto a HDCP na zapnuto se už neztrácí.[/QUOTE]Mně to maká "bez tmy" i na HDMI 1080i a zapnutém HDCP.
tahlovej (304)|14.7.2012 09:53
[QUOTE=drsnacek;416687]Bylo by dobré shrnout všechny nedostatky, které se ukázaly jako skutečné... čas pro jejich opravu se velice nachýlil.
Jak jsem pochopil, tak je to nějaký problém s vypadáváním obrazu při přepínání - zmého pohledu jde velice pravděpodobně o HDCP, které je u tohoto přijímače až příliš "přísné"...
Dále je tu nějaký problém s EPG, kdy po updatu listu ve FastScanu dojde k narušení uživatelské databáze programů pro EPG updaty, speciálně pro Astru 19,2E.

Je to platný a aktuální výčet problémů pro Technistar SIR?

V pátek došlo k dalšímu updatu FastScanu - opět to někomu zničilo nastavení EPG??[/QUOTE]Těch problémů má SIR víc - např.logika
Fastscanu mi uniká.Při konfiguraci DISEqC Astra3 + Astra2 např. uloží do kompletního seznamu všechny programy i z Astry1 a navíc do oblíbeného seznamu i některá radia z Astry1 včetně "zaškrtnutého" EPG.Proč stáhne a uloží program(a každý typ jinak),který kvůli zvolené konfiguraci nelze přijímat???Příjemné při této konfiguraci je ,že vypnutí do standby při programu NOVA SD trvá jen cca 10sec.Ale pouhou úpravou konfigurace v DISEqC A z ASTRY3 na POZICIONÉR se doba vypnutí do standby na stejném programu prodlouží na nesmyslných pět minut,navíc motor se otočí na Astru1 a zpět.Proč,když má tabulku přímo na tom transpodéru,kde se vypínal a i v konfiguraci A3+A2 "dokázal" uložit i programy z A1?
roman_hk (151)|14.7.2012 10:00
[QUOTE=drsnacek;416687]....shrnout všechny nedostatky, které se ukázaly jako skutečné...[/QUOTE]Další chybka ve FW: Špatný údaj o fr/s => https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=414268&viewfull=1#post414268
roman_hk (151)|14.7.2012 12:10
[QUOTE=roman_hk;416709]Mně to maká "bez tmy" i na HDMI 1080i a zapnutém HDCP.[/QUOTE]Hm - tak už to není pravda... Procházím si EPG a najednou je "tma" na všech SD programech.:(( :-k
Ještě zkusím dát HDMI na auto a HDCP na zapnuto, jak již uvedl ozzy2.
Pokud to nepomůže, tak asi vytáhnu ze skříně Mascoma 2600HD. Sice nemá tak perfektní EPG, jako má SIR, ale maká bez jediných problémů a kvalita upscalingu je srovnatelná se SIRem. :o
ucetni (312)|14.7.2012 21:48
nemal by už byť ten nový firmware? bolo by dobré vedieť, či technici z NDR vôbec nejaký problém so SIR-om zaznamenali. mali by mať nejakých testerov, ktorý by im zistené problémy nahlásili.

mne sa nepáči parkovanie na 19,2 ,ked má dátový kanál na aktualizáciu na 23,5 - nemožnosť vypnúť, alebo urobiť zmenu družice na aktualizáciu.
taktiež mi pridá na všetky stanice príznak EPG po prehladaní družíc.
opraviť slovenčinu
neaktualizovaný zoznam transpondérov na jednotlivých družiciach. nutné ručné nahadzovanie.
bolo by dobré ked je to info na obrazovke, aspon informovať aké zmeny nastali. inak je to na dve veci....
drsnacek (47)|15.7.2012 01:02
OK.
1. Je tu tedy problém s EPG - po updatu FastScanu se nějak změní nastavení. Můžete popsat, co přesně to dělá a co by to mělo dělat?
2. Parkování na pozici 19,2E je blbě. Nastává to tedy po každém vypnutí do Standby?
3. Slovenskou verzi zkontrolovat nedovedu, s tím to bude špatné... Pokud se tu najde někdo, kdo vypíše chybné texty v angličtině (z anglické verze menu) a přiřadí k nim správné ve slovenštině, tak to tam bude. Je to však potřeba co nejdříve, tedy nejlépa v pondělí.

K seznamu programů - ve FastScan listu je seznam Skylink+CS Link a FTA z Astry 19,2E. Tento celý seznam přijímač nahraje, ať se děje, co se děje... Proto tam je i v případě, že někdo Astru 19,2E nemá. Pravděpodobně to tak udělají všechny přijímače s FastScanem.

Výpadky obrazu jsou jak pozoruji náhodné a nejisté - stále se domnívám, že je to problém s HDCP... těžko ale říci, jestli na straně přijímače nebo TV.
roman_hk (151)|15.7.2012 09:27
[QUOTE=drsnacek;416781]Je tu tedy problém s EPG - po updatu FastScanu se nějak změní nastavení. Můžete popsat, co přesně to dělá a co by to mělo dělat?[/QUOTE]Po updatu FastScanu se totálně rozhodí nastavení EPG pro dříve vybrané programy. U 23,5° je to "půl na půl" (neboli u části programů zůstane aktivní EPG a druhá část zapomene volbu EPG). U 19,2° je volba EPG v 90% zapomenuta. Nepomůže opětné ruční zafajfkování EPG, pomůže jedině reset na default a nahrání původní databáze a zase to maká do přístí změny ve FastScanu.
Co by to mělo dělat? Podle mě to, že update FastScanu si připíší nové stanice, ale ať nedomrší aktuální nastavení a funkčnost EPG...
[QUOTE=drsnacek;416781]Výpadky obrazu jsou jak pozoruji náhodné a nejisté - stále se domnívám, že je to problém s HDCP... těžko ale říci, jestli na straně přijímače nebo TV.[/QUOTE]Dělá to tehdy, když se déle listuje v programech či EPG, nebo zcela vyjímečně při přepnutí HD programu na SD program. Vypadá to na nějakou chybku v HDCP, ale jelikož to dělá více lidem s různými TV (i na jiných fórech), tak bych se spíš přikláněl k chybce ve SIRu.

Pomalé vypínání přístroje je známá chybka, je zbytečné to popisovat.
ucetni (312)|15.7.2012 09:28
[QUOTE=drsnacek;416781]1. Je tu tedy problém s EPG - po updatu FastScanu se nějak změní nastavení. Můžete popsat, co přesně to dělá a co by to mělo dělat?
2. Parkování na pozici 19,2E je blbě. Nastává to tedy po každém vypnutí do Standby?
3. Slovenskou verzi zkontrolovat nedovedu, s tím to bude špatné... Pokud se tu najde někdo, kdo vypíše chybné texty v angličtině (z anglické verze menu) a přiřadí k nim správné ve slovenštině, tak to tam bude. Je to však potřeba co nejdříve, tedy nejlépa v pondělí.[/QUOTE]

1. po update Fastscan na vela staniciach sa stratí príznak EPG. pri channel search sa zas naopak priradí príznak EPG na všekých staniciach, aj nechceních, ktoré nie sú v TV list+ všetky rádiá.
2. robí to stále pri vypnutí stanby. trvá to 5 min. nie je možné vypnutie aktualizácie ,ani zmena družice- nedrží nastavenie. parkovať na 23,5!
3. opraviť : Channel search na kanálové vyhľadávanie. teraz je tam namiesto ľ polské l. + všade inde kde je polské l.

ako funguje Channel search na iných družiciach? na Eutelsat 9A mi vyhľadalo 40 programov z 500!!!! nevyhladalo hlavne transponderi s moduláciou DVB-S2!!! dá s s tým niečo urobiť? podrobnejšie možnosti vyhladávania v channel search (dvb-s , dvb-s2, all, no radio....) prečo má tak skromný zoznam transponderov na jedn. družiciach? nemožnost pridávať nové TP ručne napevno.
Martin Suchánek (85)|16.7.2012 00:26
Navnímal jsem tu nějaké záležitosti a do testování se mohu připojit.
Potvrzuji občasné výpadky obrazu jak při přepínání programů (myslím, že jsem zachytil i při sledování jedoho), tak při procházení menu. Zkusím zapnout HDCP a uvidím. SERVICE CENTER, kdyžtak piš co potřebuješ testovat.

Fastscan - i já potvrzuji "dobití" EPG - po posledním update (déle přístroj nemám, před pár měsíci jsem sice přístroj testoval ale v té době update nedorazil) mě zmizely z EPG všechny stanice. Navíc veškerá nastavení zvuku šly do defaultu (např. u některých placených či Markýza tuším HD musím ručně přepnout na CZ - proč to vlastně nezvládá, na starém Digit S2 byl zvuk vždy bez problému).

Dotaz k upgrade fw: Mám 2.46.44.1 pokud se nepletu je nejnovější, až bude nový bude k dispozici přes OTA, internet nebo oběma kanály? A pokud OTA tak na 19,2 nebo 23,5? (19,2 nemám k dispozici...).

Nejspíš bude připomínek více, ale budu je psát postupně, nejdřív budu ještě testovat....
drsnacek (47)|16.7.2012 12:29
Prosím o vyzkoušení:

Udělat nějakou úpravu v prvním favoritním seznamu a poté pozorovat, jestli se opět po FastScanu poničí seznam EPG programů.

Každého, kdo pozoroval ztrátu obrazu bych požádal o napsání typu připojeného TV (předpokládám, že všichni používají HDMI).
Dále bych potřeboval vědět, co je potřebo pro opravu ztráty obrazu - stačí přepnout na jiný program nebo je potřeba jít do Standby nebo dokonce zcela vypnout přijímač ze sítě?
roman_hk (151)|16.7.2012 12:38
[QUOTE=drsnacek;416939]Udělat nějakou úpravu v prvním favoritním seznamu a poté pozorovat, jestli se opět po FastScanu poničí seznam EPG programů.[/QUOTE]Ano, totálně se to pomrší.
[QUOTE=drsnacek;416939]Každého, kdo pozoroval ztrátu obrazu bych požádal o napsání typu připojeného TV (předpokládám, že všichni používají HDMI).[/QUOTE]LG 37LS5600 a stejné chování pozorováno i s Philipsem 32PFL5606H. [QUOTE=drsnacek;416939]Dále bych potřeboval vědět, co je potřebo pro opravu ztráty obrazu - stačí přepnout na jiný program nebo je potřeba jít do Standby nebo dokonce zcela vypnout přijímač ze sítě?[/QUOTE]Jedině Standby a "tvrdší" metody zabírají.

Ještě k té ztrátě obrazu: Nevím, jestli je to pokaždé, ale 2x se mi stalo, že tomu předcházel tento stav: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=414268&viewfull=1#post414268 . V tom odkaze je tím 1280p je samozřejmě myšleno 720p. Ale udělalo mi to i při změnách z 1080i na 576i.
Martin Suchánek (85)|16.7.2012 13:31
@drsnacek: k vypadkum obrazu: Panasonic TX-P42S10E, samozřejmě HDMI. Asi není od věci sdělit, že je technisat s panasonicem propojený samozřejmě přes av receiver, v daném případě onkyo TX-SR507 B.
tahlovej (304)|16.7.2012 15:08
[QUOTE=ucetni;416796]2. robí to stále pri vypnutí stanby. trvá to 5 min. nie je možné vypnutie aktualizácie ,ani zmena družice- nedrží nastavenie. parkovať na 23,5!
[/QUOTE]SIR skutečně parkuje na ASTRA3 - při konfiguraci POZICIONER a vypnutí do STANDBY se pootočí na 19,2°,naladí a uloží kromě TŘÍ programů SKYLINKu z A1 i dalších cca 120 nepotřebných programů z Astry1 během cca 4minut,50sekund(čímž nechci znevažovat práci servicecentra,jen chci konstatovat,že skylinkový fastscan se tímto mění mění na slowscan)a po vykonání tohoto zbytečného úkonu se vrátí zpátky na ASTRU 3.Mylné je se domnívati,že SIR všechny ty německé programy ukládá z tabulky na 12070H.Při konfiguraci pouze ASTRA3,smazání všech programů z ASTRY1 i z kompletního seznamu se po vypnutí nikam netočí,z ASTRY1 uloží jen radia(proč?) a vypne se do DESETI sekund!!!. Toto jsou poznatky z praxe - dneska ráno jsem ze studijních důvodů namontoval jeden otočný systém na balkon,takže vidím,co SIR dělá při různých konfiguracích - nejspolehlivější provoz je tedy s pevně instalovanou parabolou na ASTRU3,rozlišení na 1080i a HDCP zapnuto.Pak se skutečně nekonají žádné nechtěné změny v programovém deníku,v nastavení slovenštiny ani žádné ztráty obrazu.
roman_hk (151)|16.7.2012 15:21
[QUOTE=tahlovej;416950]...rozlišení na 1080i a HDCP zapnuto.Pak se skutečně nekonají ..... ani žádné ztráty obrazu.[/QUOTE]Bohužel i v kombinaci 1080i a HDCP zapnuto dochází ojediněle ke "tmě". :-((
ucetni (312)|16.7.2012 15:42
apropo, kto si drsnácek? pomocný technik ? ako to vyzerá s firmware? bude niekedy?
Martin Suchánek (85)|16.7.2012 21:02
@roman_hk: tak to jsi me nepotesil, ted na tuhle konfiguraci jedu taky. Zkusil jsem sice ten prirozeny mod, kdy se o upscale stara TV, ale jednak se obcas asi pere AV receiver s TV a vysledkem je nekolikere preklapnuti rozliseni z cehoz vyplyva nabehnuti obrazu stanice az po 10s, druhak je v 576i menu docela hnusny........
BTW asi to bude docela zajimavy, dnes zena nezprovoznila, pri pokusu o zapnuti skoncila se zablokovanym pristrojem - na displeji "oooo", nereagoval, musel jsem natvrdo odpojit od site a potom jeste zprovoznit dalkac....