Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve Infinity

THeBaNDiT (497)|5.9.2012 13:37
Spomínal, že v testoch mal Evolve rýchlejšiu LAN než Xtreamer, tak som predpokladal, že i keď to nepôjde plnou rýchlosťou gigabitu, isto to pôjde nad špečifikáciu 100Mbps...
slatored (292)|8.9.2012 15:19
Když připojím Evolve Infinity TwinCorder k PC přes USB 2<->USB3, tak se v počítači Evolve nechce ukázat.
Co je pls špatně?
díky jj
dada09 (3)|9.9.2012 08:27
Ahoj, prosím o radu. Koupil jsem si Infinity TwinCorder a zajímalo by mě, jestli jde použít NAS Synology DS 211j jako úložiště pro nahrávání z TV a pokud ano, jak musí být připojený a nastavený. Z NASu mohu cokoli přehrávat, ale nahrávat mi jde pouze na ext. HD, připojený přes USB. Rád bych měl vše na jednom místě, takhle musím po nahrání na HD vše kopírovat do NAS.
Díky za každou radu.
KamilZ (10277)|9.9.2012 08:38
[QUOTE=slatored;424307]Když připojím Evolve Infinity TwinCorder k PC přes USB 2<->USB3, tak se v počítači Evolve nechce ukázat.[/QUOTE]
Předpokládám, že zachováváš pořadí při psaní textu ([HL]Evolve Infinity TwinCorder[/HL] k PC přes [HL]USB 2[/HL]<->USB3), tak máš Evolve zapojeno do USB 2.0 a PC do USB 3.0, což je blbě, musíš to mít opačně. Navíc je v Evolve USB 2.0 jen jako host, takže jsi to zřejmě musel propojit nějakou prodlužkou a ne klasickým A-B kabelem.

Pokud to máš náhodou zapojeno opačně než jsi napsal (a tedy správně, v PC USB 2.0 a Evolve USB 3.0), tak co to znamená "nechce ukázat"? Nejde vidět ve správci zařízení? Nejde vidět ve správci disků? Není vidět "písmenko"? Máš tam naformátovaný disk (a na kompatibilní filesystém)? Jak velký disk tam máš? Piš to trochu přesněji....
player (70)|10.9.2012 19:41
Zdravím koupil jsem tohle MMC a potřeboval bych poradit jak nasdílet vybrané soubory do MMC když PC Evolve nevydí.Chtěl bych přehrávat videa a fotky přes sítový kabel přímo z pc a nejak se mi to nedaří.Jinak s Evolve jsem spokojený někdo psal že je hlučný tak to není pravda naopak je tichý celkem svižný chod v menu a rychlé načítání int. aplikací.Dík za rady.
KamilZ (10277)|10.9.2012 19:55
[QUOTE=player;424565]potřeboval bych poradit jak nasdílet vybrané soubory do MMC když PC Evolve nev[HL]y[/HL]dí.Chtěl bych přehrávat videa a fotky přes sítový kabel přímo z pc a nejak se mi to nedaří.Jinak s Evolve jsem spokojený někdo psal že je hlučný tak to není pravda naopak je tichý celkem svižný chod v menu a rychlé načítání int. aplikací.Dík za rady.[/QUOTE]

Když ho nev[HL]y[/HL]dí, tak máš zřejmě něco špatně nakonfigurováno/nastaveno. Základ je zkusit ping z PC na Evolve, jestli to máš vůbec správně zasíťováno na úrovni TCP. Pokud ping na IP adresu Evolve nebude procházet, tak máš něco hodně blbě (špatný kabel, špatné nastavení TCP protokolu apod.).
Pro přístup z Evolve do PC si musíš v PC něco nasdílet (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28293-Lg-47lw5500?p=424332&viewfull=1#post424332) a patřičně nastavit Windows co se týká přístupových oprávnění, uživatel apod. (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31353-Sencor-SHR-9600T?p=408758#post408758).
Pro opačný přístup (z PC do Evolve) se často v MMC musí povolit server, nebo MMC přepnout do spec. režimu. Evolve neznám a návod se mi za Tebe nechce studovat :-). Dále předpokládám, že Evolve podporuje přístup na CIFS a také má SMB server, když se to snažíš zprovoznit...
player (70)|10.9.2012 20:54
Dík už to šlape
KamilZ (10277)|10.9.2012 21:12
Z toho Tvého popisu "ostatní disky se mě nedaří nasdílet" je prd poznat, co se Ti přesně nedaří. Nedaří se je nasdílet už ve Windows? Vidíš ty sdílení z jiného PC (jestli máš možnost to vyzkoušet)? Máš správně nastavené Windows (síťový profil) , viz předchozí příspěvek s druhým odkazem?
player (70)|12.9.2012 12:43
slatored (292)|6.10.2012 10:39
Zdravím všechny!
Ještě nikdo pořád nepřišel na to, jak a proč mizí nahrané souboryz HDD a jak je tam "udržet"? Mám poslední verzi FW 9334 a pořád žádná změna !!!
jj

Teď jsem nahrál FW 9345 a uvidíme, řekl slepej...
hryzek (3)|14.10.2012 19:13
pomóc..... jsem na mrtvém bodě, při online aktualizaci FW je jen hláška že není žádný nový, přitom je na netu v.9345, ale v menu už není možnost aktualizace z USB, jak to tam dostanu....
Díky za radu
djstek (4)|16.10.2012 19:23
Zdravím,

dnes jsem si ho též přivezl domů, pln dojmů a očekávání, zapojeno skrze ETHERNET rozhraní do WIFI routeru (do dneška jsem neměl problém ze sítí), v notebooku (Win7) zapnuto sdílení požadovaných složek na HDD a jde se testovat.....
A ejhle, první problém, přehrávání souborů .flac = problém (hudba se seká, trhá) při brouzdání ve složkách je nekonečně dlouhá odezva, než se něco stane.
Problém přetrvává, ikdyž v menší míře i u mp3@320kbps. Jak dopadl pokus o přehrání videa, snad ani nemusím psát:( Při použití nahraných app (shoutcast a následný streaming net rádií, vše šlape, jako hodinky, tudíž to opět směřuje na problém ve vzduchu, nikoliv v metalice.
Podotýkám, že Samba v MMC je zapnutá a v ntb, povoleno sdílení, nic víc.
Je tedy normální, že při pobyhu ve složkách na sdíleném disku, vše tak trvá, nebo mám jen já problém se sítí??? (WIFI)
Další věc, kterou jsem zaregistroval, je ta, že při zapnutí MMC, mě padá připojení do LAN (notebook - router), nejde načíst WWW stránka, apod., pokud MMC vypnu, vše se najednou rozjede...
Je tedy možné, že MMC mi připojením na port routeru, rozhodí celou mísní LAN???nějak se mi to nezdá....... :-O

Podoýkám, že jsem ještě neprováděl upgrade FW (má aktuální verzi 9/2012), na to půjdu až večer....až mi nebude drahá polovička vyčítat, že nemůže sledovat Růžovku.... :-D
jeronimo1 (7)|26.10.2012 15:56
Ahojte, je tu nová verzia z 25.10.2012 "evolve_infinity_v10.1.5.r9597.rar", neviete čo je vylepšené, príp. prvé dojmy. Vďaka.
djstek (4)|26.10.2012 16:33
Chystám se na ni, jak provedu upgrade, hodím sem poznatky, dojmy...
player (70)|28.10.2012 14:04
Prosím kde je ta poslední aktualizace ke stažení online aktualizace pořád nějak nefunguje i předchozí jsem musel nahrát ručně přes usb dík.
jeronimo1 (7)|28.10.2012 18:01
[QUOTE=player;429923]Prosím kde je ta poslední aktualizace ke stažení online aktualizace pořád nějak nefunguje i předchozí jsem musel nahrát ručně přes usb dík.[/QUOTE]

ftp://ftp.evolve.cz/multimedia_player/infinity_hmc-if3d/firmware/2012_november/
quantum95 (15)|31.10.2012 20:44
Měl bych také prosbu na přehrání avchd souboru 1920x1080/50p - Bitrate=26,43Mb/s

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

je to video z fotaku SONY, a ja bych chtel koupit nejake MMC, které to umí spolehlivě a bez zadrhávání přehrát z: 1. integrované čtečky karet, 2. HDD nasdileneho po siti LAN, 3. USB flashdisku, 4.integrovaneho HDD
a alespoň jednu možnost potřebuji mít spolehlivě potvrzenou.Věřím, že ostatní videa a jpg bude doporučené mmc umět už snadno. Máte nějaký tip na konkrétní model, aby ale nestál 10tis?
Díky za pomoc
player (70)|1.11.2012 11:13
quantum95:tak jsem to otestoval a výsledek je že to přehrává naprosto v pohodě jenom jsem nemohl vyskoušet přehrávání z integrovaného HDD ale tam taky nebude problém.
1.ano přehrává
2.ano přehrává
3.ano přehrává
4.nemám možnost vyskoušet
quantum95 (15)|1.11.2012 14:53
Děkuji moc, moc mi to pomohlo při výběru
quantum95 (15)|2.11.2012 17:54
Tak jsem dneska zakoupil, nastavil 1080p/24Hz na Zap, vlozil SD kartu primo z fotaku a videl jsem v pohode cely obsah karty, ale prehravani je trhane.
Nic jsem nemenil krome toho 1080p/24Hz ale vystup mam jen pres cinche, HDMI kabel nebyl soucasti dodavky.
Musim neco nastavit aby se to trhani prestalo ? Diky za info
player (70)|2.11.2012 18:12
Jakou máš verzi firmware já mám tu poslední tzn. 9597.
quantum95 (15)|3.11.2012 08:17
Zatím jsem nestihnul nic vykoumat, pak sem poslu vsechny nastaveni vcetne firmaware, predpokladal jsem, ze je tam posledni, jeste to overim.
quantum95 (15)|3.11.2012 16:13
Takze jestli jsem nasel spravne, pise Verze Firmware 10.0.5. r6625, z listopadu 2011, to asi nebude posledni verze, jak se da udelat upgrade ? jdu si to nacist, ale treba nekdo napise rychle...
Takze image naladovano na verzi 9597, zatim to vypada,ze se video polepsilo, necham koukam deti a pak napisu, jestli se to jeste sekalo, doufam, ze ne. Ty archivy CT to je fakt super.
Jen jeste nevim, jak se pisou pismenku pomoci dalkoveho .......
a taky neumim pristoupit na vzdaleny samba disk (připojený v asus routeru), vidim kompletni obsah, ale napr. soubory *.jpg mají jako ikonu vykřičník a po otevření píše evolve, že se jedná o neplatný soubor....
V PC vidim samba disk a lze otevřít vše snadno.

Pres NFS to funguje i se spustenim souboru , video otevre a zacne se prehravat, ale buď po par vterinach skonci - zrejme pomala odezva.......anebo jede bez zvuku a trhane. Pomalejsi datovy tok 1Mb/s stiha celkem v pohode
Poradí někdo jak bud pres sambu nebo pres nfs protlacit video 26Mb/s? Z PC to jede OK, tak proc ne z routeru ASUS 520gu firmware OLeg
slatored (292)|6.11.2012 17:05
[QUOTE=slatored;424307]Když připojím Evolve Infinity TwinCorder k PC přes USB 2<->USB3, tak se v počítači Evolve nechce ukázat.
Co je pls špatně?
díky jj[/QUOTE]
"Opraveno" - měl jsem blbě zasunutý napaječ :-)))
Broonl (3)|8.11.2012 14:08
Ahoj,

asi 14 dní přemýšlím které MMC pořídit za dosluhující WD HDTV (první verze) a rozhodl jsem se koupit si EVOLVE TWINCODER, protože po přečtení většiny diskuzí jsem pochopil, že u EVOLVE na rozdíl od Xtreamera je firmware celkem doladěný a jsou zde jen drobné chybky. Když se zeptám úplně na rovinu, Vy co vlastníte EVOLVE INFINITY nebo EVOLVE TWINCODER koupili byste si ho znova ? Díky moc za případné odpovědi (uvažuji o koupi cca do týdne a jsem prakticky rozhodnutý, jen neznám osobně nikoho, kdo toto MMC vlastní a proto volím tuto cestu)
player (70)|8.11.2012 19:25
Řeknu to asi takhle já jsem s EVOLVE IFINITIVY spokojený procházení menu po poslední aktualizaci je svižné připojování k síťovým diskům také jediné co nemohu hodnotit je práce s iterním diskem.Menu je přehledné po poslední aktualizaci je možné si nastahovat informace o filmech z ČSFD včetně obalů takže jsi můžeš udělat domácí filmotéku.Tohle MMC používám hlavně na přehrávání filmů nasdílených z PC a připojeno síťovým kabelem.Má aktivní chlazení to znamená větřáček ale je tichý samozřejmě pokud všechno povypínáš tak ho slyšíš ale pokud je zaplá tv tak o něm nevíš.
Tady je celkem dobá recenze https://www.tvfreak.cz/recenze-evolve-infinity-nabity-funkcemi/4737.
Jestli se potřebuješ na neco zeptat tak prosím pokud budu vědět rád odpovím.
Broonl (3)|8.11.2012 23:49
ahoj, děkuju za odpověď, přesně to co popisuješ jsem potřeboval slyšet. Recenzi jsem četl jak na Infinity tak na Twincoder, pročetl jsem si i tenhle celý topic, ale jak se říká "za zeptání nic nedáš" ;-) Původně jsem byl rozhodnutý pro Xtreamera, ale po pročtení topicu na tomto fóru jsem to přehodnotil a potřeboval jsem jen ujistit. Pokud jsou tam teď natahovány covery z ČSFD tak je to přijemný bonus. Jdu to tedy zítra objednat ;-) Pokud bych si pak s něčím nevěděl rady, tak Tvé nabídky poradit rád využiju. Ještě jednou děkuju.
desann (15)|9.11.2012 09:48
No mne sa dojmy pouzivatelov v tomto topicu alebo v komentaroch k recenzii nezdaju prilis kladne.. Jeden problem za druhym..

Prave preto sa neviem rozhodnut medzi infinity twincoder hd a egreat r200s.

Na tomto evolve sa mi paci vzhlad a prehladnost fw -co je pre mna dolezite kedze ho budu pouzivat aj deti a rodicia.. avsak u egreatu su recenzie podstatne lepsie, vsade mi ho odporucaju viac ale to menu a cele dmd a xlivecz mi pride strasny chaos a navyse nie velmi pekne... Evolve je naopak odicialne prisposobene pre cz/sk pouzivatela, takze ziadne doplnky z tretich stran ako u egreat. Zase v pripade egreatu su klady displej, pozitivnejsie ohlasy, zda sa mi ze menej problemov a aj jeho prevedenie mi sedi viac narozdiel od plastoveho velkeho evolve infinity...

Fakt si neviem vybrat... Nejake nazory by mi velmi pomohli...
player (70)|9.11.2012 10:51
Ještě jedna rada koupit přes net otestovat a pokud to nebude z nějakého důvodu vyhovovat tak vrátit a koupit druhé.
jeronimo1 (7)|9.11.2012 23:26
Vyzerá to tak, že na tom aktívne pracujú, čo je zatiaľ len pozitívne. Vyskúšame.
Ešte by ma zaujímalo kde zmizla verzia z 25.10.2012 "evolve_infinity_v10.1.5.r9597.rar"?
A čo je tam v 9679 nové?
dada09 (3)|11.11.2012 18:10
[QUOTE=hryzek;428492]pomóc..... jsem na mrtvém bodě, při online aktualizaci FW je jen hláška že není žádný nový, přitom je na netu v.9345, ale v menu už není možnost aktualizace z USB, jak to tam dostanu....[/QUOTE]
Mám stejný problém, nemůžu v menu najít nabídku na aktualizaci. Může někdo poradit jak nainstalovat aktualizaci z USB na Infinity Twincorder?
Díky.
KamilZ (10277)|11.11.2012 18:26
A když se dívám do RARu s image v9345 (pro DualCorder HD), tak tam vidím napsáno:
[QUOTE]JAK NAINSTALOVAT FIRMWARE
1. Zkopírujte install.img na prázdný USB flash disk, naformátovaný na FAT32 a připojte jej do USB portu
2.Vypněte přehrávač, poté jej zapněte vepředu stiskem zapínacího tlačítka a podržte jej déle než 5 sekund (doporučený způsob aktualizace)
3. Během instalace firmware NEVYPÍNEJTE přehrávač z elektrické sítě.
[/QUOTE]
player (70)|11.11.2012 18:57
Přesně jak píše Kamil jsem to prováděl už asi třikrát pokaždé při nové aktualizaci protože ty online jim pořád nějak nefungují a vždy bez problémů.
dada09 (3)|12.11.2012 21:21
Dík za nakopnutí.
satinst (27)|13.11.2012 22:49
Tak jsem si po přečtení různých recenzí taky pořídil toto MMC a zatím jsem trošku zklamaný. Objednal jsem ho v TSBohemia kde k němu dávají za 1kč i certifikovaný 1.4 HDMI kabel.
První problém nastal hned po zapnutí s tímto kabelem. Zařízení se na TV nezobrazilo, jako by nebylo připojeno. Vyzkoušel jsem jiný HDMI kabel co jsem měl doma, taky nic. Až po rozjetí přes komponentní výstup se mi podařilo v nastavení nějak rozchodit HDMi, ale jen přes starý kabel. Přes ten dodaný to pořád nejde. (špatný není, protože když jsem ho poté zapojil na satelit tak jede, takže asi bude nějaký problém v tom 1.4)
První v MMC jsem zkoušel síť. Ukázaly se mi skupiny, které v síti máme s jednotlivými PC, které jsou zapojené i s nasdílenými adresáři. Dále jsem chtěl vyzkoušet webový prohlížeč. Po zobrazení stránky jsem očekával, že pomocí šipek na ovladači se bude hýbat kurzor na obrazovce jako myš na pc, ale bohužel to tak není. lze pouze rolovat po stránce v jednom režimu a nebo se pomocí šipek přepínat přes jednotlivé odkazy na stránce dále..to je na uklikání kolikrát....
Poté jsem přehrál teda firmware na poslední v naději nějakých změn.
HDMI přes starý kabel již funguje bez problémů, (přes dodaný stále ne), ale nastala změna v síti. Už nevidím skupiny, ale zobrazí se mi tu pouze něco jako disk R: a potom ještě MyShortcuts. Jednotlivé PC již nevidím. Nevím jak to teda rozchodit.

Co se týká zapínání přístroje, taky me docela vadí, že se mi na TV nepřepne automaticky na patřičné HDMI a musím se na něj přepínat přes ovladač TV. U jiných zařízení co mám k TV připojené se mi po zapnutí automaticky TV přepne na patřičný vstup.

další věc je ventilátor. Zdá se mi malinko hlučný, ale nemám v plánu dávat do MMC HDD, takže uvažuju, že bych ho odpojil
Jestli si teda to MMC nechám.....
Máte prosím někdo podobné zkušenosti nebo mi s některými nedostatky poradíte? Možná dělám něco špatně. Zatím jsem to jen vše rychle prolítl, takže třeba nějaké řešení jsou. Nebo máte někdo vyzkoušenou nějakou bezdrátovou myš či klávesnici?
Díky za každý tip
KamilZ (10277)|14.11.2012 06:13
[QUOTE=satinst;431827]Objednal jsem ho v TSBohemia kde k němu dávají za 1kč i certifikovaný 1.4 HDMI kabel. ..... HDMI přes starý kabel již funguje bez problémů, (přes dodaný stále ne), a[/QUOTE]
:-) Možná je to proto, že žádný "certifikovaný kabel 1.4 HDMI" neexistuje, takže kdo ví, co Ti tam dodali. Podívej se, jak se značí kabely a co si máš pořídit (HDMI HighSpeed).... Tady na fórů jsou sice "příznivci" tohoto neexistujícího a špatného značení, ale opět je to zřejmě jen potvrzení, k čemu to vede...
satinst (27)|14.11.2012 09:35
No je to originál kabel EVOLVE. Má dokonce značku Evolve i na koncovkách. Ale ten kabel je to nejmenší, co mě trápí.

Dnes jsem provedl nějaké další testy a zkusil jsem připojit USb myš. Tím by se teda vyřešil web browser a pohyb kurzoru. Zkusím nějakou bezdrátovou myš a uvidím.
V síti už se mi opět nějaké skupiny a jiné PC ukazují, takže někdy asi prostě potřebuje Evolve vypnout a znovu zapnout.(vyřešeno)
Rozjetí přes dodaný HDMI teda pořád nejde, mám tedy přes ten starší.

Ale co se tedy chci hlavně zeptat vás co ho již máte déle:

Přepne se vám na TV vstup z Evolve automaticky po jeho zapnutí nebo musíte najet na tento vstup manuálně pomocí ovladače od TV??
Díky
player (70)|14.11.2012 20:48
Ne na starší tv jsem musel najet na av3 na současné tv si taktéž musím navolit zdroj který chci použít protože na tv mám napojeno více zařízení a tudíž tv nedokáže rozeznat které chci zrovna používat.Co se týká ovladatelnosti internetového rohlížeče tak je to bída u všech těchto zařízení skoušel jsem bezdrátovou myš trust a fungovala ale dělal jsem to pouze ze zvědavosti.Shodou okolností jsem nyní koupil novou tv od samsungu a ti ten web. prohlížeč mají udělaný daleko lépe. Ale jak už jsem psal víše tohle MMC používám hlavně na přehrávání filmů z pc a to mě šlape perfektně.
Konradek (47)|14.11.2012 20:54
satins: Na vstup to bohužel nepřepne, v těchto zařízeních není podpora HDMI CEC, které právě tyto služby zajišťuje.
satinst (27)|15.11.2012 20:34
Díky za reakce. Aspoň vím, že to není chyba. Just si budu muset párkrát zmáčknout ovladač anvíc. Jinak dnes jsem zkoušel přehrávání různých souborů přes síť a vše funguje bez problémů. Zkoušel jsem iSamsung oceanic demo a taky naprosto plynule přes 100Mbs síť.
Broonl (3)|15.11.2012 21:09
Ahoj, koupil jsem Evolve Twincoder a dnes jsem se připojil přes wifi, vše OK, přehrával jsem archivy ČT a Prima a parádně to běželo. Přišel jsem k tomu teď večer a archiv nenaběhne ani žádná stránka ani archiv, ani žádná aplikace, prostě jako kdyby to nebylo připojené k netu, přetože mi to síť najde, schroupne to heslo a po testování napíše že je to OK. Nestalo se Vám to někomu ? Nejdivnější na tom je fakt, že to poprvé šlo a potom už ani ťuk. (mám tam poslední firmware 9679) Za jakýkoliv nápad předem děkuju.
Bangla (8)|16.11.2012 10:33
Zdravím,

chtěl bych Evolve Infinity (či TWINCODER) pořídit především na WiFi streamovani z PC do TV, vzdusnou carou na vzdalenost cca 5M s jednou "polozdi". Máte prosím někdo zkušenost, zda je takove zarizeni schopne prehrat avi/mp4/mkv i s externimi titulkami, aniz by dochazelo ke kousani, zasekavani ci dokonce vypadavani obrazu? Dekuji vse mnohokrat ze realne zkusenosti. Zda se, ze pres WiFI je to docela alchymie, rad si kvuli tomu poridim novy router. Wifi v PC mam Intel 5300.

Ondra
KamilZ (10277)|16.11.2012 13:15
Nerozumím, proč si chceš zbytečně komplikovat život:
a) streamováním z PC do MMC (víš, co je to streamování?) Proč nechceš použít klasické "Windows sdílení" (CIFS)?
b) používáním WiFi

WiFi není na video vhodné. Není to až tak problém zařízení, ale podmínek, které máš. Natáhni kabel za 50,- Kč a máš rychlejší, spolehlivější a podstatně levnější řešení. Pokud bys přesto na routeru trval, tak se dívej po tom, který má 802.11n s MIMO a MMC také s 802.11n.
Bangla (8)|16.11.2012 18:11
V pořádku, zapomenu tedy na streamování a použiji klasické Windows sdílení. Budeš tak hodný a povíš mi rozdíly mezi jednotlivými pojmy a jak v reálu bude jednodušší využítí CIFS? Kabely absolutně odmítám, doposud jsem 2x denně natahoval HDMI kabel a tomu chci již zabránit. WiFi přenos VIDEA by měl být dnes dostupny, proto hledam nejake MMC ktere to umi. TV a PC jsou od sebe temer videt a neni mezi nimi skoro nic, ten PC je primo od TV za zdi asi 10cm. Potrebuji pouze zarizeni u ktereho vim, ze to nekomu jede, router si koupim klidne totozny.

Děkuji Ti kamile za pomoc a vysvetleni pojmu.
KamilZ (10277)|16.11.2012 18:43
Streamování = např. DLNA se všemi omezeními
Sdílení = CIFS/Samba/SMB

Detaily viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31084-Dlna-a-cifs a pár posledních stran z https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/19617-DLNA-a-prakticke-vyuziti-v-sitovem-spojeni-mezi-PC-a-TV-mytus-nebo-skutecnost/page46

Ohledně WiFi doporučuji přečíst pár diskuzí od uživatelů, co stejně natáhli kabel. To, že Ti někdo doporučí nějaké konkrétní MMC s WiFi (i když je to celkem jedno) a router vůbec, ale vůbec neznamená, že to pojede Tobě, to jen pro informaci. Ale dělej jak chceš. MMC s WiFi se zrovna probírají zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33509-medialni-centrum-vhodne-wifi-do-cca-4-000-kc a router je dobrý např. Asus RT-N56U, N66U, Netgear WNDR4500, TP-LINK TL-WDR4300, je jich strašně moc.
Japemaner (1)|19.11.2012 19:15
Ahoj ve spolek, aktualizoval jsem firmware na poslední verzi a od tý doby mi nesvítí modrá signálka na MMC. Stalo se to taky někomu nebo jenom mě??
satinst (27)|19.11.2012 20:58
jj, taky mi za chodu nesvítí a vůbec me to nevadí. Aspon ta modrá dioda neruší.
slatored (292)|19.11.2012 21:37
[QUOTE=slatored;427610]Zdravím všechny!
Ještě nikdo pořád nepřišel na to, jak a proč mizí nahrané souboryz HDD a jak je tam "udržet"? Mám poslední verzi FW 9334 a pořád žádná změna !!!
jj

Teď jsem nahrál FW 9345 a uvidíme, řekl slepej...[/QUOTE]

Nikdo už mi neodpověděl, tak si odpovím sám:
Poslal jsem EVOLVE do servisu. Vrátili mi ho s vyjádřením "žádná vada nenalezena".
Od té doby se mi už soubory nahrané přes LAN neztrácí.
Tak sice nevím, ale mám z výsledku radost.
jj
player (70)|25.11.2012 13:11