Evolve Infinity: nabitý funkcemi

Evolve Infinity: nabitý funkcemi
, , recenze
Konečně pořádné multimediální centrum, tedy alespoň co do parametrů. Evolve se s tím nemaže a osadilo nový Realtek na 750 MHz. Dále přidalo 512 MB DDR3, 3D, Torrenty, NAS, HMTL5 či interní disk. Je vlastně něco, co Infinity neumí? Doplněno o test Wi-Fi.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Pročítání plné specifikace modelu Evolve Infinity vykouzlí úsměv na tváři nejednoho milovníka multimédií, neboť tato nepříliš objemná krabička disponuje prakticky tím nejlepším na současném trhu. O novém modelu ze stáje Evolve jsme psali v průběhu listopadu minulého roku a již tehdy vypadaly specifikace velmi nadějně. Po dlouhé době představil některý výrobců multimediální centrum se vším všudy za rozumné peníze. Kromě toho k nám v minulém roce zavítal model Solaris, na kterém Evolve demonstroval schopnosti Androidu. Jak to dopadlo, se podívejte zde. 
Model Infinity dorazil v typickém balení od Evolve, což znamená především černou doplněnou o růžové plochy, do kterých výrobce umístil zmínky o podporovaných technologiích. Mezi ty nejzajímavější patří jistě podpora stereoskopického zobrazení a implementace HTML5.- Klikněte pro zvětšení -


Design modelu Infinity sází na jednoduché tvary, i když v přední části si tvůrci trochu zaexperimentovali a lehce ji zaoblili. Díky tomu vypadá tento model poměrně moderně a rozhodně nepatří k multimediálním centrům, které raději schováte do útrob stolku. Jedinou nechtěnou vadou je poněkud mohutnější vzezření, ale to je způsobeno přítomností šachty pro 3.5“ disk.- Klikněte pro zvětšení -


I přes relativně velké rozměry se Evolve rozhodl neumístit na přední hranu žádný konektor a jedinou technologickou částí je zde dioda pro příjem infračerveného signálu z ovladače (schována kdesi v horním plexi) a dále pak mechanické tlačítko pro zapnutí přehrávače s integrovanou indikační diodou. Absence USB je v tomto případě opravdu trochu na škodu, ale uvidíme, kam jej výrobce schoval.

Levý bok (z pohledu uživatele) to rozhodně nebude, neboť zde je stejně pusto a prázdno jako v případě přední hrany. „Chybí“ i ventilační mřížka, kterou výrobci často osazují u modelů s pevným diskem.- Klikněte pro zvětšení -


Přesun na pravý bok však již znamená odhalení pozice doposud skryté konektivity. Jako první je vidět čtečka paměťových karet, která je samozřejmě určena majitelům fotoaparátů. Následují dva konektory USB na výšku, které jsou poměrně blízko sebe. Při tak velké ploše přístroje to je menší nedostatek, neboť při použití objemnějšího flash disku se k druhému konektoru nebudete muset dostat. Pro hromadné přesuny dat z PC na nový disk v Infinity poslouží USB 3.0, kdy se po zapojení tento model chová jako externí disk.- Klikněte pro zvětšení -


Nabídka většiny konektorů je jako vždy umístěna vzadu a začíná kombinací kompozitního a komponentního výstupu. Dále zde máme HDMI 1.4, tedy s podporou 3D, rozhraní LAN s rychlostí až 1000 Mbps a dvojici výstupů na zvuk, v obou případech digitální. Trochu nezvykle je zde umístěna zdířka pro napájení, která se většinou nachází na okrajích. Bohužel kvůli pevnému disku je v těle přístroje instalován i ventilátor.


Přehled osazených konektorů:
  • HDMI 1.4 (podpora 3D)
  • Kompozitní výstup
  • Komponentní výstup
  • Digitální koaxiální a optický audio výstup
  • 2x USB 2.0 (bok přístroje)
  • 1x USB 3.0 (režim slave, bok přístroje)
  • Čtečka karet
  • RJ-45 síťový konektor (1000 Mbps)

Když už mluvíme o pevném disku, pojďme si ukázat, jak se do Evolve Infinity vůbec disková jednotka vkládá. Výrobce to neřeší pomocí různých šuplíků, ale je nutné přehrávač otočit a poté odšroubovat spodní plech, tedy prakticky celou spodní část. Z druhé části tohoto plechu jsou pak připraveny celkem čtyři „packy“, mezi které vložíte disk a skrze ně jej přišroubujete. Zde jsem trochu bojoval, neboť předvrtaná oka na packách a disku nebyla ve stejné poloze. Následně stačí z útrob přehrávače vytáhnout SATA kabel, napájení a máme hotovo.


- Klikněte pro zvětšení -


Výrobci si většinou bedlivě střeží vnitřnosti svých produktů a často se k nim lze dostat pouze za cenu destrukce některé z částí přístroje. Naštěstí u Evolve si s tímto faktem příliš nelámou hlavu a my se díky tomu můžeme podívat, jak to má Infinity uvnitř vyřešené. Poměrně malé PCB vysvětluje pozici všech konektorů a fakt, že jejich prodloužení pro použití v přední hraně by znamenalo nejspíše náklady navíc. Zajímavé je i to, že si nový Realtek RTD1186 i přes navýšenou frekvenci vystačí s malým pasivním chlazením.- Klikněte pro zvětšení -


Kromě přístroje dorazilo v balení také nějaké to příslušenství. Začněme napájecím adaptérem, dále tu máme propojovací kabel pro USB 3.0, lokalizovaný návod a RCA kabel. Jako vždy však chybí to nejdůležitější, čímž je samozřejmě HDMI.

Po řadě OEM přebarvených ovladačů, které jsem v poslední době vídal u většiny výrobců, zde máme tvarově zcela odlišný. Svou ergonomií rozhodně nepatří ke špičce, ale v ruce se drží relativně pohodlně. Rozmístění kláves je celkem logické a při normálním úchopu spočine váš palec na prostředním směrovém kříži. Celková délka ovladače by mohla být menší, takto rozhodně do všech míst nedosáhnete.- Klikněte pro zvětšení -- Klikněte pro zvětšení -
reklama
Nejnovější články
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986 Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
1.9.2021, aktualita, Milan Šurkala