Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Návod na perfektné prehrávanie v MPC-HC - aktualizácia 14-04-2014

vivid.sk (11472)|30.11.2015 16:45
V tom pripade pouzi povodne riesenie MPC-HC (s MadVR). Nic lepsie zrejme nevymyslis, ak ti tento sposob vyhovuje.
Plutotype (717)|6.12.2015 14:48
[QUOTE=ace960;518316]System je v strucnosti core i5 3570k, nvidia gtx 660, windows 10 64-bit. Zapojeny je lcd monitor a tv panasonic tx-p50st50 (plazma). Pre zvuk mam starucky avr denon avr-1705 (je to 6.1 avr, nema hdmi, dts hd ani dolby true hd), reproduktory su 5.1. Primarne mi ide kvalitu 1080p obsahu. Pripustam zapojenie tv z intel gpu (hd4000), ktory by mal mat lepsi refresh rate 23.976 ako nvidia gtx 660. Kvalitny upscaling z nizsich rozliseni nie je priorita.

Mali by ste nejake odporucania, alternativy?[/QUOTE]

Na 64-bit platformu potrebuješ plnohodnotný bitstreaming cez HDMI, čo u Teba je problém, lebo nemáš HDMI based AVR. Grafická karta je Nvidia GTX660 = 24p režim je na úrovni 23.971xx, čo znamená, že prehrávanie nebude plynulé, lebo dojde k výpadku/opakovaniu snímkov pár krát za film.
32-bit MPC-HC plus Reclock ako standalone player je najlepšie riešenie.

Ak by si vyhodil GTX660 z PC, tak by si mohol ísť cez HD4000 bez Reclocku a v 64-bit, ale stále máš problém s bitstreamingom audia cez HDMI. Plus GTX 660 má 4000 bodov v passmarku a HD4000 len 452.
To čo máš teraz je best riešenie.

ST50 máš nakalibrovanú? To by som ešte poriešil ak neplánuješ nový TV tak skoro. Ja službu videokalibrácie ponúkam, píš keď tak cez PM.
ace960 (394)|7.12.2015 10:56
Máš pravdu. Súšal som teraz mpc-hc a madvr 64-bit a nebolo to ono. Vrátim sa na mpc-hc+madvr+reclock.

A môj starý AVR už dožíva ale ak by som niekedy išiel do nového audia, tak by to chcelo 7.1 a na to nemám miestnosť, takže ak tak skôr pojdem v budúcnosti do kvalitného sterea, prípadne ak by odišiel AVR, tak dočasne zvuk bude len na TV chrastítkach.

ST50 nakalibrovanú nemám a viem, že by to bolo vhodné urobiť + ťa mám aj poznačeného keby som do toho išiel. Ďakujem.
cz136215 (4)|7.12.2015 21:53
Zdravím, děkuji Plutotype za perfektní návod, vše se podařilo, k PC mám připojenu plazmu, používám MPC-HC a madVR renderer, vše perfektně funguje. Mám však dotaz ohledně audia, kdy jsem se pokusil pod MPC-HC (používám 64bit verzi) zprovoznit ASIO. Hudební soubory (výhradně ve formátu FLAC) přehrávám ve Foobar 2000 s instalovaným pluginem pro ASIO, o dost lepší kvalita než přes standardní Windows mixer. Mám zvukovku Asus Xonar DX, která ASIO podporuje. Na zahraničních fórech jsem se dočetl, že skrz jistý Surodev Audio renderer (ruská provenience) lze ASIO zprovoznit i v MPC-HC. Podotýkám, že nevlastním AV receiver a zvuk jde skrz zvukovku, ke které mám připojeny aktivní repro (kvalitní AQ) a kvalitní sluchátka Sennheiser. Surodev renderer jsem (v 64bitové verzi) stáhl, nainstaloval a ejhle, MPC-HC ho našlo a funguje !!! Veškerý HD obsah v MKV (1080p i 720p) jde ohledně zvuku skrz Surodev renderer a zvuk přes ASIO je opravdu o dost lepší než při použití standardu (ohledně filtru používám MPC interní LAV audio). Zde tedy žádný problém, pouze otázka, je nutné používat v případě ASIO Reclock? Žádný problém jsem v tomto ohledu dosud nezaznamenal (jedu bez Reclock). Problém se objevil pouze tehdy, pokud přehrávám standardní DVD (SD) obsah (žádný blueray či HD obsah), kdy pokud chci ve filmu přeskočit či jej rychle posunout před či vzad, zvuk vypadne a film jde velmi pomalu trhaně. Musím tedy resetnout a začít přehrávat od začátku a nesmím přeskakovat či posunovat. Problém je právě v tom Surodev rendereru, pokud v nastavení MPC dám jiný renderer, vše funguje. Záhadou je, proč u HD obsahu (MKV) vše funguje naprosto bez problémů a SD obsahu (DVD) se objevuje uvedený "bug". Předpokládal bych, že problémy budou u HD a nikoli u SD. Nějaké zkušenosti či řešení? Diky, o zprovoznění ASIO v MPC-HC toho na českých fórech není skoro nic.
Plutotype (717)|14.12.2015 21:43
@cz136215

Na fórach neni o ASIO nikde nič, lebo všetci používajú WASAPI ( bit-perfect ) alebo HDMI bitstreaming. Skúšal si WASAPI režim cez Reclock?
Tiež je otázka, či developer Surodev renderera je aktívny alebo už nie. Surodev renderer nepoznám, ale mám RME Babyface kartu, takže môžem odskúšať.
cz136215 (4)|15.12.2015 19:17
Plutotype:

Díky za reakci. WASAPI jsem nikdy nezkoušel, co vím, tak Reclock by měl mít WASAPI režim přímo implementovaný, ale o WASAPI jsem se nikdy nezajímal. Surodev renderer viz. http://surodev.com/products/asio-renderer/. Na fórech se řešilo i porovnání ASIO vs. WASAPI (subjektivní kvalita poslechu, vytížení systému, bugy), nicméně co by mělo být "lepší", tak se názory různí, tak nevím. Zkusím ten Reclock.
cz136215 (4)|15.12.2015 20:40
Tak Reclock bohužel. Jedu 64bit verzi MPC i madVR. Ale dočetl jsem se, že už prý WASAPI podporují poslední verze MPC-HC (mám předposlední). V audio rendereru jsem nastavil MPC-HC audio renderer, při přehrávání filmu ve filtrech se zobrazí vlastnosti tohoto rendereru, kde jde zaškrtnout "Použít WASAPI" a vybrat zvukové zařízení, což je u mne Reproduktory ASUS Xonar DX. Bohužel toto nastavení nevyřadilo Windows mixer, ten i nadále funguje se vším všudy (u ASIO je z povahy věci nefunkční). Nevím, zda to není tím, že WASAPI je v share, nikoliv v exclusive režimu, ovšem zda WASAPI vůbec funguje nemohu nebo nevím, jak ověřit. Nastavení exclusive režimu jsem nikde v MPC-HC nenašel.
cz136215 (4)|16.12.2015 10:47
Tak už vím, kde byl u WASAPI "zakopaný pes". Používám předposlední verzi MPC-HC 64bit, kde je interní podpora WASAPI řekněme ještě nedotažená. Poslední aktuální verze v1.7.10 má už zcela nový interní audio renderer:

A few highlights of this release:
Completely new Internal Audio Renderer:◦Uses sanear project as backend
◦Requires Windows Vista or newer
◦Outputs sound through WASAPI (shared or exclusive)
◦Employs automatic channel downmixing
◦Provides stereo crossfeed processing option (for headphones)
◦Tries to preserve signal pitch when playing at custom rate (time stretching)
◦Supports bitstreaming
Note that you need to select the new renderer in options in order to use it.

Takže vyzkouším, ale předpokládám, že to takhle bude fungovat.

Jinak poprosím Plutotype o test toho Surodev rendereru (ke stažení je i 64bit verze), dost by mne to zajímalo. Někteří "audiofilové" na zahraničních fórech (co jsem ještě teď hledal) tvrdí, že ASIO je z hlediska výstupu zvuku přes zvukovou kartu, která jej nativně podporuje, přímo do sluchátek či repro (bez HDMI a AVR), vůbec to nejlepší, dokonce lepší, než WASAPI.
Dále by mně zajímalo, zda ta interní podpora WASAPI, případně skrz Surodev zprovozněné ASIO, může nějak suplovat funkci chybějícího Reclocku, který u 64bitových verzí není a nejspíš ani nikdy nebude podporován. Subjektivně jsem zatím žádný problém nezaznamenal, testy jsem žádné nedělal.
Díky
Plutotype (717)|23.12.2015 13:54
Plutotype (717)|6.2.2016 16:58
Plutotype (717)|13.3.2016 09:24
Update 13-3-2016

MadVR v0.90.15
MPC-HC.1.7.10.107

https://drive.google.com/file/d/0B55Z8GxizmIYTFV6emQzQ3otQWs/view?usp=sharing

Pár updatov:

- madVR podporuje už aj 3D video ( vrátane frame packed 3D videa ), aj keď zatiaľ iba kontajnery MKV ( M2TS vraj neskôr ). Podpora sa týka aj 3D tituliek, namiesto interného MPC-HC titulkového renderera treba použiť XySubfilter ( súčasťou balíka )
- madVR podporuje farebné gamuty BT.2020 a DCI-P3, vrátane premapovania
- madVR podporuje prehrávanie HDR10 obsahu (ST2084) a to aj vrátane premapovania na displeje bez podpory HDR
- vylepšené upscaling a hlavne downscaling algoritmy. Pre downscaling bol pridaný nový high-end SSIM algoritmus ( Structural SIMilarity ). Hodí sa hlavne pri downscalingu Ultra HD obsahu na Full HD displeje.
sanopal (7)|2.4.2016 10:36
Ale všimol som si,že v Madvr už nie sú v renderingu "smooth motion" a "dithering".Miesto toho je tam to "3d video".
ace960 (394)|2.4.2016 10:56
Nekontroloval som to v par verziach ale v aktualnej 0.90.17 oboje je.
[ATTACH=CONFIG]32897[/ATTACH]
madvr09017.PNG
Matescze (3)|10.4.2016 00:07
Díky za návod:) Mám jeden dotaz poslední dobou vychází od remuxe filmy s audio stopou FLAC, ale bohužel to mi funguje jenom jako stereo. S DTS HD atd nemám problém. Přehrávám přes hdmi z pc do avr a pak TV. Neměl by někdo nějakou radu?
vivid.sk (11472)|10.4.2016 09:52
A zdrojové flacy majú koľko kanálov?
Flac sa obvykle používa na bezstratové zmenšenie pôvodnej stereo PCM stopy.
Nekomprimovaná multikanálová audio stopa na BD (čiže v PCM) je skôr výnimka.
Matescze (3)|10.4.2016 18:58
Už jsem to vyřešil, reinstalací windows a nainstalování kcp packu a najednou to šlo. Jinak v LavAudiu je napsáno: FLAC (framed) 48000Hz 8ch 9216kbps, nevím pro mě je lepší když je mkv se stopou DTS HD, ale teď remux používá flac...
Plutotype (717)|15.4.2016 21:13
Steini88 (1)|5.9.2016 00:10
Ahoj,
mohl bych poprosit reupload návodu z první strany? Link už bohužel není funkční a moc by mi to pomohlo.

Díky moc!
Plutotype (717)|21.10.2016 23:17
Update ( konečne )

MPC-HC.1.7.10.264 ( z 19.okt 2016 )
madVR v0.90.24

https://drive.google.com/file/d/0B55Z8GxizmIYZnZ5ZG1PYW5FX28/view?usp=sharing
zatkopa84 (6)|4.5.2017 18:47
Ahoj všetci, potrebujem radu. ako prehrať hudobný bd vo formáte 29,97 bez cukania. Trápim sa stým, už dlhší čas. Vždy si poviem, že na to kašlem, ale nejako ma to vždy po čase naserie. Na bd Eric Clapton - Slowhand at 70.Live at The Royal Albert Hall to seká nenormálne. Mám plazmu panasonic P42GT60E je prepojená s pc cez hdmi. Skúšal som hádam takmer všetky softvérové prehrávače, ktoré za niečo stoja vlc, power dvd, jriver a samozrejme aj mpc-hc. Vo všetkých to šklbe. V pc je core i7-3770, 24GB ram, ssd intel, vga amd firepro w7000, windows7 pro, zvukovka asus stx2 z nej ide zvuk do ext. dacu a odtiaľ do zosilovača a bední. Mám nainštalovaný mpc-hc 1.7.11, madvr 0.91.1, lav filtre 0.68.1aj reclock 1.9.0.0. V mpc-hc nastavené režimy prehrávania na celú obrazovku podľa snimkovania videa. Pri prehrávaní koncertu nebol pc vyťažený (procesor, ram, vga) nikdy na 100% (procesor cca 13%, ram 15-20%, grafika podľa nastavenia v madvr max. 45-75%). Skúšal som som to bez madvr aj bez reclocku, všetko jedno, tie americké videá to neprehrá bez šklbania. Skúšal som to aj na nvidiach (cca 4 karty), aj na tej poslednej 1080ti, ale aj tam to robí. Prosím, ak niekto vie poradiť čo stým budem mu veľmi povďačný.
Videá vo formáte 24 obr. bez problému.
vivid.sk (11472)|4.5.2017 20:16
Mozno ide o jednoduchu vec, ale kto vie, kde moze byt problem. Skus tychto par krokov, malo by to fungovat korektne:

- predpokladam, ze mas na disku original koncert (v tomto pripade cca 41GB 1080i resp. remux; len nech nejde o nejaku sprznenu progresivnu verziu v ripe - to je casty zdroj problemov)

- odinstaluj vsetky filtre (LAV, ffdshow, reclocky a vsetko aktualne nepotrebne)
- nainstaluj si poslednu verziu MPC-HC (uz interne obsahuje a pouziva LAV filtre).
- manualne (pre tento krat) nastav vystupnu frekvenciu displaya na 59Hz.
- v nastaveniach MPC-HC (Internal filters/video decoder) zapni "Enable adaptive HW deinterlacing" - ak je to mozne, taktiez podtym SW deinterlacing na YADIF a zvol 50/60p video.
- spusti video a napis vysledok.

pozn. autochange fulscreen monitor mode (playback/fulscreen) predbezne vypni. Toto budeme riesit, ak to korektne pojde.
zatkopa84 (6)|4.5.2017 22:36
[QUOTE=vivid.sk;530212]- nainstaluj si poslednu verziu MPC-HC (uz interne obsahuje a pouziva LAV filtre).
- manualne (pre tento krat) nastav vystupnu frekvenciu displaya na 59Hz.
- v nastaveniach MPC-HC (Internal filters/video decoder) zapni "Enable adaptive HW deinterlacing" - ak je to mozne, taktiez podtym SW deinterlacing na YADIF a zvol 50/60p video.[/QUOTE]
Nainštaľoval som nanovo pc, mpc-hc a pozrel som sa na tie nastavenia. Výstup na telku som nastavil na 59hz, položka "Enable adaptive HW deinterlacing" je na mojej karte w7000, neaktívna (nedá sa odfajknúť), pozeral som aj u syna na tej 1080ti a tam je to tiež neaktívne. Ten YADIF som odfajkol a nastavil 50/60p. No video stále zasekáva, nie je to možno také, ako predtým, ale je to tam, Skúšal som aj 32 aj 64 bitovú verziu mpc-hc, ale tá 64bitová verzia mi ešte robila problém s v-synkom, horná tretina obrazu bola akoby rozdelená vodorovne. Ovládače na grafiku sú najnovšie. Madvr som zatiaľ neinštaľoval ani reclock.
vivid.sk (11472)|4.5.2017 23:13
Ak mas problem s v-sync (tearing) skontroluj, ci mas zapnute Aero vo W7 (transparentne schemy).

Takze ked si das zobrazit v MPC-HC statistiky (ctrl+j), tak tam vidis vertikalne vychylky, ked sa obraz sekne?

Inak je to spravanie zvlastne, 60fps video funguje obvykle bez zbytocnych nastaveni a prepinani frekvencie (pokial neprepnes na 59Hz, tak 2x za minutu mas 1x frame repeat) ale to neznie na sekanie obrazu, ktore popisujes.
Skus este KODI, tam funguju tieto veci obvykle hned bez dlheho nastavenia. Akurat zapni synchronizaciu fps s obrazokou a si skontroluj, ze nemas povoleny (zaskrknuty) rezim okna (treba true fulscreen).

Si si isty, ze je video OK?
zatkopa84 (6)|8.5.2017 16:44
Nie som si istý, že to video je ok, ale robia to takmer všetky vo formáte 29,97. Ten program kodi, je pre mňa zo všetkých najhorší, kým v ostatných playeroch to človek zaregistruje jemným cukancom, v kodi sa to zasekne aj na sekundu, pritom zvuk ide ok. Z uživateľského hľadiska je to pre mňa asi najhorší program v rámci nastavení. Najsť tam niečo, čo by pomohlo nejako nastaviť výsledný obraz, je pre mňa, veľká veda. Nechcem tým povedať, že je zlý, ale pre mňa je asi nepoužiteľný. Asi budem musieť zvoliť cestu konverzie na iné snímkovanie, len neviem v ktorom programe sa to dá zvládnuť. Kedysi bol na DVD výborný komplet Cinema+Procoder, ale to už asi nebude dnes fungovať. Nemá niekto typ, ako na to (alebo, ako opraviť tie BD).
vivid.sk (11472)|8.5.2017 16:50
Žiadna konverzia nepomôže, skôr problém zhorší. Vieš niekam kúsok toho videa upnúť (bez konverzie, 1:1). Možno riešime problém niekde, kde nieje.

Doplnené: zabudol som na zásadnú otázku. Cuká to vždy na rovnakých miestach, alebo náhodne?
zatkopa84 (6)|8.5.2017 22:50
Nie je to vždy rovnaké, keby to bolo rovnaké tak viem, že to video je naprd. Keď to pustím 5x, tak to seká vždy inak. Je to nejaká kravina. Seká to aj na monitore.
KamilZ (10277)|17.7.2017 11:25
Smutná zpráva - vyšel MPC-HC v1.7.13, ale je to zřejmě poslední verze, pokud se toho někdo jiný neujme. Došly síly.

July 16, 2017 XhmikosR - v1.7.13 is released and farewell
v1.7.13, the latest, and probably the last release of our project…

https://mpc-hc.org/

Co dál? Nejblíže je asi MPC-BE: https://sourceforge.net/projects/mpcbe/ , ale bude tam fungovat tento (šílený :-) ) postup?
Calebcz (138)|28.7.2017 11:35
Pouzivam oba, jak MPC-HC, tak MPC-BE, MadVR v nich funguje bez problemu.
ace960 (394)|31.7.2017 14:53
Calebz: Pouzivas MPC-BE + madVR + ReClock?

Inak vo Windows 10 nam zacina po Creators Update ReClock trochu blbnut - https://forum.redfox.bz/threads/windows-10-creators-update-messed-up-reclock.72475/
A MPC-BE ja zalozeny aj na MPC-HC a neviem ci je momentalne MPC-BE uz nezavisly od novych buildov MPC-HC alebo ci z nich stale cerpa.
Matescze (3)|20.10.2017 14:02
Ahoj,

nebyl by nějaký upgrade návodu pro 4k televizi, přehrávání 4k h265 hdr filmů a 1080p upscale.

U nějakých filmů 1080p mám problém při přehrávání mi skáče clock deviation i na 50% a 50 000 frame drop, nevíte kde by mohla být chyba?

Díky za info!:)
1hroch (865)|1.2.2018 17:57
Dokaze nekdo v PC prehrat PLYNULE video FullHD 50i (kamera) na monitoru 60 Hz?
Uz se o to snazim dlouho a vysledek neuspokojivy.
Plutotype (717)|24.2.2018 14:06
Update:
MPC-HC s najnovšími LAVfiltrami sťahujte odtiaľto:
https://forum.doom9.org/showthread.php?t=175209
Madvr:
https://forum.doom9.org/showthread.php?t=146228
Plutotype (717)|24.2.2018 14:07
@1hroch, potrebuješ:
- zapnutý deinterlacer v LAVvideo nastaveniach ( 50/60p), pre 64-bit setup doporučujem algoritmus Weston Three Field Complex
- mať nainštalovaný madvr a zapnutú funkciu "Smooth motion"
1hroch (865)|24.2.2018 22:32
Plutotype: diky moc za tvou (z celeho fora jedinou) reakci se snahou pomoci.
Deinterlace jsem vyzkousel vsechny moznosti, nejlepe se me jevilo pouziti YADIF. Pri pouziti Smooth motion, svenky totalne maznute.
Vyzkousim jeste nove verze, diky.

Uz to vsechno zacinam svadet na novy HW - pred tim jsem provozoval MB Asus P5Q3 s CPU intel Q9400 a Nvidia GTX 560. Nyni jsem prezbrojil na MB MSI Z77A-GD65 a CPU i5-2500K, Nvidia GTX 1060 6GB. Video jsem nestrihal od roku 2011. Tehdy bylo vse O.K. Az nyni tyto problemy. Win neustale stejna verze - W7-64bit-Pro. Monitor neustale stejny HP ZR24w (60Hz).
Jen postrehy:
1. Vcera jsem sledoval (chtel) pres Web olympiada2018.ceskatelevize.cz hokej - totalni cukatura pri svencich. Dnes hokej CR-Kanada - naprosto bez problemu. ????
2. Video - TV propojena z PC (HDMI) z Nvidia (nastaveno pro TV 50Hz, konfigurace rozsirena plocha) - cukatura stejne jako na monitoru
3. Video - TV propojena z PC (HDMI) z Interni grafiky (PC monitor z Nvidia), konfigurace - Rozsirena plocha - nastaven rezim 50p. Jednou prehravani VLC 2.2.1 nebo MPC-HC 1.7.11 (bez madVR) naprosto plynule, za nekolik dnu cukatura i po pouziti madVR
4. Chovani uplne stejne na "pouzitych" Win, tak i panenske instalaci Win.
5. Vsechny rezidenty zastaveny - Firewall, Defender, Antivir, Net odpojen, atd.

Musim priznat, ze se ve Win ani nastaveni Merite Codecu ani ostatnich "specialit" neorientuji, ale celou tuto situaci uz zacinam ze sveho laickeho pozorovani svadet na to, ze si Bill dela co chce a cely problem bude v ruzne konfiguraci OS po startu - proc? Ale k tomu by se musel vyjadrit nekdo povolanejsi.
Diky jeste jednou za reakce.
vivid.sk (11472)|24.2.2018 22:47
[QUOTE=1hroch;533728]Vcera jsem sledoval (chtel) pres Web olympiada2018.ceskatelevize.cz hokej - totalni cukatura pri svencich. [/QUOTE]

Nechcem ti do toho kecat, ale weby obvykle streamuju pri 25p, co je pri sportoch malo. Treba 50fps, tu nepomoze YADIF ani madvr, pretoze zdroj je progresivnych 25p. Ty potrebujes 50fps pre plynuly vystup a nasledne mozme riesit, ako ho zobrazit perfektne pri 60Hz refreshi monitora (imho pri zdroji, ktory je web nijako, ale casto sa daju pouzit barlicky ako KODI, pokial existuje addon pre konkretny web, ako je napriklad ceskatelevize).

P.S. Nepouzivaj rozsirenu plochu pri podobnych experimentoch, mozes narazit na problem s roznym refreshom na roznych monitoroch a problemy, ktore popisujes vyssie. V prvom rade musi vystup fungovat na jedinom monitore/TV korektne, nasledne az potom je mozne experimentovat rozsirenim resp. duplikovanim plochy.
1hroch (865)|24.2.2018 23:17
[QUOTE=vivid.sk;533729]Nechcem ti do toho kecat, ale weby obvykle streamuju pri 25p, co je pri sportoch malo[/QUOTE]
[QUOTE=vivid.sk;533729]tu nepomoze YADIF ani madvr,[/QUOTE]
V tomto pripade, se dle meho, neuplatni nic z toho tebou deklarovaneho - je sledovano primo z Webu v jejich nahledu. Nebo se mylim a OS si tato streamovana videa take prezvejkava svymi nainstalovanymi filtry, codecy, apod?
[QUOTE=vivid.sk;533729]V prvom rade musi vystup fungovat na jedinom monitore/TV korektne[/QUOTE]
Ja mel za to, ze jestlize pouziji rozsirenou plochu a na monitoru je pouze volba 60Hz, pritom pro TV je nabidka Refresh od 23 - 65 Hz, tak kdyz nastavim pro TV 50Hz, tak do monitoru pujde 60Hz a do TV 50Hz, hlavne v pripade, ze pretahnu prehravac do rozsirene plochy oblasti TV, tak se bude zobrazovat urcene Refresh pro tuto
cast plochy, tzn. 50Hz. Asi mylna naivni predstava z me strany, ze?
vivid.sk (11472)|25.2.2018 00:04
1) Nemyslim. ziadne dekodery nainstalovane v systeme sa nevyuzivaju, prehravanie je riesene vyhradne na urovni web browsera (kedysi flash player, dnes prevazne HTML5 player). Samozrejme, ak mas moznost otvorit priamo stream cez MPC-HC (mimo web browser) je to ina situacia.


[QUOTE=1hroch;533730]Asi mylna naivni predstava z me strany, ze? [/QUOTE]
Asi tak :)
Ja som toto davnejsie testoval a niekde urcite bude aj prispevok s vysledkom (hladat nebudem, bude to par rokov), ale viem, ze to nefungovalo uplne tak, ako by som si predstavoval. Ak chceme korektne prehravanie je nutne pouzit exkluzivny rezim (nie windowed), t.j. okno s videom na full screen. Preto som v prispevku vyssie spomenul KODI, pretoze je to rychla barlicka na prehravanie WEB contentu priamo na TV a korektne (t.j. synchronne so zdrojovym fps a tym padom bez pulldown cukania). S rozsirenou plochou sa da zacat experimentovat, ale az potom, az budes spokojny s prehravanim pri jednom vystupe, aby si problemy neriesil zbytocne.
1hroch (865)|25.2.2018 22:33
[QUOTE=vivid.sk;533731]je nutne pouzit exkluzivny rezim[/QUOTE]
Vsechno resim v rezimu Exclusive. Ale prakticky neni rozdil mezi Windowed/Exclusive.
0. Jeste bych podotknul, ze bez pouziti Aero je cukatura silena i pri sebemensim pohybu kamery.
1. Nainstaloval jsem posledni verze MPC-HC a MadVR dle odkazu Plutotype - #335
2. Netusim, proc ve verzi MPC-HC 64 bit nelze aktivovat MadVR - vzdy hlaska - MadVR neni nainstalovan. Kdyz MadVR obsahuje i verze pro 64bit - napr. madVR64.ax. Nebo si neco spatne vykladam?
3. Ve 32 bit verzi MPC-HC lze MadVR aktivovat.
4. Celkove je asi tato verze na vyssi urovni, cukatura je o neco mensi, ale ma daleko k idealu.
5. Pri pouziti Smooth Motion "plapolaji" pri svencich hrany, tenke linie (napr. sloupy) se zobrazuji 2krat vedle sebe, obraz je maznuty a stejne poskubava.
6. Deinterlacing
[QUOTE=Plutotype;533720]doporučujem algoritmus Weston Three Field Complex[/QUOTE]
Bohuzel - viz vyse - mne funguje jen verze 32 bit a porad se mi jevi nejoptimalnejsi pouziti YADIF
7. Neni mi jasne, proc MPC-HC vypisuje pri zobrazeni udaju (CTRL +J) - 1 frame drop every 0,49 seconds
8. Ona cukatura se projevuje i pri prehravani nahledu z Timeline ve strizne v malem okne. Tak jsem vyrenderoval kus videa a problem se ukazal i pri prehravani finalu.
9. Prehravani zdrojovych clipu z kamery pripojene (HDMI) primo do TV, tak problematicke svenky jsou naprosto plynule, ostre.
10. V pripade zajmu muzu upnout nekolik kritickych pasazi, ktere me irituji nejvice.
Diky!
vivid.sk (11472)|26.2.2018 14:25
10) Skusme tymto a uvidime.

Aby sme si ujasnili o co tu ide (pretoze tych informacii a roznych zdrojov videi je viac):
- problem je v prehravani 1080@50i materialu z kamery cez MPC-HC bud pri na monitore (pri 60Hz) a na TV (pri 50Hz) ? Chapem to spravne?
1hroch (865)|26.2.2018 16:28
Prioritne mi jde o kamerove zaznamy FHD 50i. Jeste zesumarizuji:
1. Kamera -> HDMI -> TV - prehravani zaznamu primo z kamery naprosto plynule, svenky ostre

2. Vyrenderovane video ze strizny se stejnymi parametry jako zdrojove video - prehravani na PC, at pomoci VLC nebo MPC-HC na monitoru 1920x1200@60Hz trhane

3. Video - viz bod 2 prehravane z PC (HDMI) na TV pomoci MPC-HC - nize dle bodu a) cukatura,
dle bodu b) nekolikrat O.K., pak jednoho dne opet cukatura.

a) Monitor v PC pripojen na Nvidia GTX 1060 jako primarni (nastaveno 1920x1200@60Hz), TV na Nvidia GTX 1060 (moznosti nastaveni pouze 60, 50 Hz), (nastaveno 1920x1080@50Hz) jako sekundarni. Konfigurace - rozsirena plocha

b) Monitor v PC pripojen na Nvidia GTX 1060 (nastaveno 1920x1200@60Hz), TV na Interni grafice (umoznuje bohatsi nastaveni od 23 - 65 Hz p, i), (nastaveno 1920x1080@50p nebo 50i - identicky vysledek.

Odkaz na video - cca 100MB:
[FONT=Carlito][PHP]http://www.uschovna.cz/zasilka/WA9HBE8CYZC9HSSN-JV4/[/PHP][/FONT]
[FONT=Carlito]http://www.uschovna.cz/zasilka/WA9HBE8CYZC9HSSN-JV4/

Pozn.: nedari se mi vlozit jako odkaz.[/FONT]
vivid.sk (11472)|27.2.2018 22:14
Uloz este zostrihanu verziu toho isteho pre kontrolu.

U mna tieto vysledky:

1) prehravanie z HTPC (KODI), alebo z VU+ STB pri FHD@50p - korektne, oba vizualne rovnake a bezproblemove.

2) prehravanie na monitore NTB pri 60Hz.
- MPC-HC + LAV + YADIF 50p : Video necuka/nesklbe, ale vidno klasicky pulldown 3:2, prehravanie nieje plynule - podla ocakavania.
- MPC-HC + LAV + MadVR (Smooth motion) + YADIF resp. WTF (complex) v exkluzivnom rezime video obcas sklbne, cukne v nahodnych intervaloch, pulldown efekt zmizol, ale video je viac, ci menej nepozeratelne. S MadVR + Smooth Motion mam obdobne skusenosti, niekedy to funguje, niekedy nie, cisto nahodne (aktualne testovane na iGPU Intel).

Z toho dovodu je vzdy odporucana moznost 1), pokial je to aspon trosku mozne, t.j. ak hw podporuje na vstupe 50Hz, pouzivat vystup 50p pri 50Hz refreshi.
Plutotype (717)|27.2.2018 22:30
U mna na 1080p 60fps monitore ide video bez problémov ( 32-bit MPC-HC, Reclock, 32-bit madvr ). Deinterlacer WTF, 0 vypadnutých snímkov.

Treba si uvedomiť, že zdroj signálu je 1050i25. Je to prekladané video a je treba ho zkonvertovať na progresívne. Aj keď to LAVvideo spraví dobre, v pohyboch kamery sa ukazuje nedokonalosť a problémy, ktoré sú inherentné v zázname samotnom. Pixely neobsahujú dostatočnú informáciu na vytvorenie plynulého videa a požadovaného rozlíšenia hlavne v pohybe kamery.
1hroch (865)|27.2.2018 22:55
vivid.sk - diky moc za analyzu, zabralo ti to spoustu casu.
V podstate jsi dosel ke stejnemu zaveru jak ja. Jen ty dovedes, na rozdil ode me, pojmenovat spravnymi technickymi terminy.
Jeste se musim podrobneji podivat, jak vizualne vypada pulldown - vsude o tom mluvite, ale prakticke chovani musim shlednout na nastaveni playeru dle tebe.
Jak uz jsem zminil drive, prehravani z PC na TV s nastavenym vystupem 50Hz bylo super. Pak se neco potento a uz jsem nemel silu se v tom hrabat. Nakonec jsem taky zjistil, ze se pro monitor MPC-HC prepnul v zalozce Exclusive z 1920x1200 na 1920x1080.
Jest provedu podrobnejsi zkoumani prehravani z PC na TV.
Zaver je vsak jednoznacny - 50 fps video zobrazovat na 50Hz zobrazovadle. Zadna jina berlicka pro konverzi 50fps -> 60Hz refresh neexistuje.

[QUOTE=vivid.sk;533761]Uloz este zostrihanu verziu toho isteho pre kontrolu.[/QUOTE]
Ted jsem mimo - co jsem upnul, bylo vyexportovane ze strizny - poskladane jen kriticke casti clipu a vyrenderovane. Uplne stejne se vsak chovalo prehravani "surovych clipu" zkopirovanych z karty kamery do PC a nasledne prehravani na 60Hz monitoru.
1hroch (865)|27.2.2018 23:08
[QUOTE=Plutotype;533765]U mna na 1080p 60fps monitore ide video bez problémov[/QUOTE]
Hmm, s Reclock jsem taky zkousel, bud jsem blbe pochopil celou strategii, ale dle meho Reclock dokaze dorovnat jen drobne odchylky fps - > refresh zobrazovadla
Nemohl bys, prosim, popsat stezejni body nastaveni Reclock pro tento pripad?
Protoze mi neni jasne, proc s MadVR se mi zobrazuje 1 frame drop every 0,49 seconds
vivid.sk (11472)|27.2.2018 23:31
[QUOTE=1hroch;533767]Jeste se musim podrobneji podivat, jak vizualne vypada pulldown[/QUOTE]
Prehraj si toto video (alebo akekolvek ine 50p) v MPC-HC + YADIF na 60HZ monitore, alebo na TV pri 60Hz refreshi a pozri si, ako vyzeraju tie svenky. Video je skratka "plynulo neplynule", no bez sklbania a cukania.

[QUOTE=1hroch;533767]co jsem upnul, bylo vyexportovane ze strizny[/QUOTE]
Rozumiem, bol som v tom, ze to je neupravene video z kamery (len pospajane kriticke useky bez re-encode). Sice sa mi nezdal typ prekladania, ktory nieje uplne bezny pre kamery (Scan type, store method: Separated fields; vid mediainfo), ale nevenoval som tomu pozornost.
1hroch (865)|28.2.2018 09:43
[QUOTE=vivid.sk;533770](Scan type, store method: Separated fields; vid mediainfo)[/QUOTE]
Mne asi Mediainfo neco taji - toto je udaj videa, co jsem upnul:
[SPOILER]Bit rate : 17,0 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Interlaced
ScanOrder/String : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.328
StreamSize/String : 93,0 MiB (94%)[/SPOILER]

a zde original clip z kamery:
[SPOILER]ID : 4113 (0x1011)MenuID/String : 1 (0x1)
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
Format_Settings_GOP : M=3, N=12
CodecID : 27
Duration/String : 10s 0ms
Bit rate : 22,7 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Interlaced
ScanOrder/String : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.438
StreamSize/String : 26,9 MiB (95%)[/SPOILER]
vivid.sk (11472)|28.2.2018 14:02
[QUOTE=1hroch;533776]toto je udaj videa, co jsem upnul:[/QUOTE]


[SPOILER]
General
ID : 0 (0x0)
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 99.2 MiB
Duration : 45 s 268 ms
Overall bit rate mode : Constant
Overall bit rate : 18.4 Mb/s
Maximum Overall bit rate : 18.0 Mb/s

Video
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4
Format settings : CABAC / 4 Ref Frames
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, RefFrames : 4 frames
Format settings, GOP : M=3, N=18
Codec ID : 27
Duration : 44 s 920 ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 17.0 Mb/s
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan type, store method : Separated fields
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.328
Stream size : 93.0 MiB (94%)

Audio
ID : 4352 (0x1100)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Codec ID : 129
Duration : 44 s 928 ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 256 kb/s
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 31.250 FPS (1536 SPF)
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1.37 MiB (1%)
Service kind : Complete Main

[/SPOILER]
1hroch (865)|28.2.2018 15:46
Tak mne uz nefunguje ani Mediainfo. Udaje pochazely z verze 0.7.77, tak jsem nainstaloval posledni 17.12 a zobrazuje to same. Ze by schazel nejaky codec?
Mas pro toto nejake rozumne vysvetleni?
vivid.sk (11472)|28.2.2018 15:56
Zrejme len ine nastavenie zobrazenia (u mna standardne nastavenie vystupu: text; debug mode 0)
1hroch (865)|28.2.2018 16:27
vivid.sk - diky. To vsechno jako ty jsem mel. Jenze uz od pocatku veku se mi Mediainfo nainstalovalo v cestine. Ted jsem zkusil zmenit na English a ejhle - Separated fields uz zobrazuje. I v modu Tree.

Jeste jsem zkusil nainstalovat na PC Kodi - vysledek stejny jako v predchozich pripadech.

Jeste jednou diky za navedeni!