Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HDR-CX700VE

jarino1978 (8045)|1.6.2011 22:16
[quote=joeh;349185]No, nie som presvedčený o plodnosti tejto diskusie. Takže záverom : ty si užívaj krásnych čísel z Canonu HF 200 a ja sa uspokojím s krásnym obrazom zo Sony CX700.
Spokojnosť na oboch stranách, tak to má byť.[/quote]

inak keby si to bol správne pochopil hneď na začiatku a nehral sa hneď na druhého urazeného majiteľa CX700 v poradí, pochopil by si, že moje reakcie boli na tvojho kolegu ulbi-ho, ktorý ešte doteraz neuveril, že skrátka CX700 je nehodná nosenia titulu 50p, keďže jej rozlíšenie je na progressive záznam úbohé. Nie je to síce len jej problém, je to problém všetkých papierových HD kamier, pretože ani jedna sa nedostala cez magickú hranicu aspoň 1 000 riadkov. O zbytok sa postará vždy len prepočet obrazu do 1080 riadkov. Čiže lepšia HD spotrebka sníma nativ 900x1000, čo je na míle vzdialené od 1920x1080.
No a za ten stabilizačný bug si veru Sony v tomto roku žiadnu medialu nezaslúži, naopak, chcelo by to kamerou do hlavy.
Čiže keď to zhrniem, tak CX700 nedosahuje v rozlíšení ani zďaleka strop HD spotrebiek, čo je jasne vidno aj na ponúknutých ukážkach, jej jediná prednosť je vymakaný low-light, ktorý síce spotrebiteľa na oko poteší, ale s rozlíšením na úrovní S-VHS oko na HD plackách rozplače. Sony sa zbytočne snaží agresívne žehliť šum v slabom osvetlení, až to speje k tomu, že obraz je mdlý, nevýrazný, bez ostrosti. Ale na oko je to zasa fajn.
No a k tým farbám. Dlhoročná bolesť HD kamier Sony, proste stále to nie je ono. Proste sa 5 -6 rokov Sony snaží tápať nad vodou, ale ešte to nie je ten povestný Canon look. Možno za pár rokov, ale ani tento rok to ešte nevyšlo.
Inak stačí, aby človek prežil dobu HC1/HC3 - koľko radostí sme z týchto kamier mali, ale potom prišla zrazu HV10 a bum. Všetky ilúzie sa rozplynuli. A od vtedy sa ten Canon look vlečie rok čo rok.
jarino1978 (8045)|1.6.2011 23:07
Inak len pre poriadok...HF G10 vs. CX770

vždy prvý screen je Canon HF G10...


jarino1978 (8045)|1.6.2011 23:09
vždy prvý screen je Canon HF G10...

jarino1978 (8045)|1.6.2011 23:10
vždy prvý screen je Canon HF G10...

joeh (1358)|1.6.2011 23:52
Áno Sony CX700 podáva brilantný obraz. Canon hf g10 zaostáva a
to má len 2 Mpx.
Pridávam Canonlook z HF 200 :
camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_12_lux_103.jpg
jarino1978 (8045)|2.6.2011 00:15
[quote=joeh;349214]Áno Sony CX700 podáva brilantný obraz. Canon hf g10 zaostáva a
to má len 2 Mpx.
Pridávam Canonlook z HF 200 :[/quote]

Podľa testov HF G10 nezaostáva, ale jasne víťazí nad CX700. Inak to jasne vidno aj podľa tých screenov...http://camcorder-test.slashcam.com/compare-what-i-cmp-u-cmd-i-view-u-mode-i-docompare-u-lang-i-en-u-id-i-193-y-199-u-name-i-Canon%20HF%20G10-u-bname-i-Sony%20HDR-CX700-u-cmd-i-vergleich.html
joeh (1358)|2.6.2011 08:38
Veľmi slabá ostrosť i rozlíšenie obrazu v podaní novej rady kamier
od Canonu. Autor použil statív, no celkovo sa živé objekty strácajú v neostrosti. Jarino, dúfam, že to nieje ten canonlook
kameranp (322)|2.6.2011 14:07
[quote=asverusmusic;349114]Zdravím. Môj postreh:
Canon HV 40 vs. Sony 690: vyšší šum pri slabšom svetle, lepšie zaostrovanie, málo široký objektív, záznam na pásku - občas dropy, spoľahlivá archivácia, otvorený analógový vstup, slabší stabilizátor, čitateľnejší hľadáčik, horšie čitateľný display, rozumne umiestnený vstup pre mikrofón a slúchadlá, rýchlejšie nastavovanie manuálnych funkcií i hodnôt, ostrosť obrazu: príjemná pri oboch, ... viac ma nenapadá. Mám obe kamery. Viac používam Sony 690 kvôli presvedčivému stabilizátoru.[/quote]

obcas dropuje?
a ake kazety pouzivate?
jarino1978 (8045)|2.6.2011 17:00
[quote=joeh;349241]Veľmi slabá ostrosť i rozlíšenie obrazu v podaní novej rady kamier
od Canonu. Autor použil statív, no celkovo sa živé objekty strácajú v neostrosti. [/quote]
no myslel som si, že si inteligentný diskutujúci, ale sklamal si ma. Používaš amatérske náreky a výkriky. ja na rozdiel od teba netrepem do vetra, ale používam vždy fakty, tak ti teda jednu kôpku tých faktov pridávam. pozorne si popozeraj screeny v prílohe. tam nájdeš pravdivý stav CX770-ky.

[quote=joeh;349214]Áno Sony CX700 podáva brilantný obraz. Canon hf g10 zaostáva a
to má len 2 Mpx.[/quote]

odporúčam ti navštíviť očného lekára.
444.png 555.png 666.png 777.png 888.png 999.png
jarino1978 (8045)|2.6.2011 17:13
pokiaľ máš problém s ENG jazykom, tuto ti prikladám google preklad :

Citlivost při slabém osvětlení :
Doufali jsme, že Sony aktualizace HDR -CX700V by mělo za následek lepší výkon při nízké citlivosti na světlo na kameře, ale bohužel, to ne. CX700V potřeba 40 luxů světla k hitu 50 IRE na našem průběhu monitor-množství světla, které je jen jeden lux méně než v loňském roce CX550V potřebné k dosažení stejné úrovně. To je zklamáním nízká citlivost na světlo výkon, zejména ve srovnání s hvězdným výsledky jsme dostali od společnosti Canon HF G10 a Panasonic HDC -TM900 začátku tohoto roku.

Barva :
Sony HDR -CX700V nebyl tak silný, na barevné přesnosti jako vlajková loď modely od jiných výrobců, ale to ještě dát do úctyhodné číslo. Videokamera podařilo barva chybu 4,2 a nasycení úrovni kolem 86%. Tato čísla dal videokamery mírný náskok před loňskou HDR -CX550V, ale ne o mnoho.Na rozdíl od Panasonic HDC -TM900 a Canon HF G10, Sony HDR -CX700V nemá moc v cestě ovládací prvky pro barvu.

Šum :
Podobný tomu, co jsme viděli v našich barvový test, Sony HDR -CX700V upravené dobrý, ale ne fantastický, výsledky v našem měření hluku stejně. Videokamera v průměru kolem 0,61% hluku v jasném světle, což je o něco vyšší než v loňském roce HDR -CX550V

Ostrosť :
Jak můžete vidět, CX700V nezaznamenal obrázku, který byl docela ostrý jako Canon HF G10 nebo Panasonic HDC -TM900, ale jeho úroveň ostrosti byla téměř stejná jako v loňském roce to CX550V

Rozlíšenie obrazu :
S 60p záznam, HDR -CX700V řízené horizontální ostrost 750 LW / ph a vertikální ostrost 800 LW / PH
S 60i záznamu, CX700V nezachytil obraz, který vypadal tak ostré. Čísla klesla na 750 W / ph horizontální a 600 LW / ph vertikální.
pan_gazpacho (71)|2.6.2011 19:37
[quote=ulbi;346932]Tak např. mimo jiné jsem dnes zakoupil náhr. aku na tu sonku,byl to stejný typ jako orig.,akorát od AVACOM a kamera ho odmítá....[/quote]
dobré vědět.. už jsem tu baterku měl skoro v košíku :// myslíš že to bude samý problém i s baterkou od Hahnelu? do originálky baterky se mi moc nechce protoze on je to pořád dost velkej cenovej rozdíl např. ten avacom np fv70 za 8 kil vs origo Sony za 2300 kaček :/
joeh (1358)|2.6.2011 19:59
jarino1978 - autor testu, ktorého výsledky podsúvaš do vlákna spravil jednu kolosálnu chybu. Sonka bola testovaná na clone 2,8.
V recenzii to narovinu priznáva. Ty si to fakt nevedel ?
jarino1978 (8045)|2.6.2011 20:07
[quote=joeh;349385]jarino1978 - autor testu, ktorého výsledky podsúvaš do vlákna spravil jednu kolosálnu chybu. Sonka bola testovaná na clone 2,8.
V recenzii to narovinu priznáva. Ty si to fakt nevedel ?[/quote]

čo má spoločné clona 2,8 s nameranými hodnotami ? aj výčitky na adresu CX700 v teste slashcam autor tiež dobabral ? :D
asverusmusic (66)|2.6.2011 20:21
[quote=kameranp;349309]obcas dropuje?
a ake kazety pouzivate?[/quote]

Zdravím. Používam najlacnejšie kazety Panasonic Linear Plus. Na inom mieste som sa dozvedel, že práve 60 min kazety Pan Lin Plus sú najspoľahlivejšie. Pri zázname na 60 min. kazetu je väčšinou všetko v poriadku. Naposledy som mal 3 dropy na kazete 120 minútovej /záznam v HDV 80 min/. Ak sa chcete takýchto nepríjemností zbaviť, doporučujem Sony 690 /na rozdiel Sony 700 je určená na záznam na pamäťovú kartu/. Mám odskúšanú pamäťovú kartu class 4. Všetko funguje!!! Mám však aj najnovšie karty King Ston CD HC class 10. Na inom mieste sa sťažoval používateľ - kameraman, že tieto karty nekorektne vyhodnocujú zaznamenané údaje. Kamera núti používateľa
v režime "záznam" urobiť korekciu - opravu zaznamenaných údajov. Potom nie je možné v kamere prečítať záznam. Kamera zahlási : "Žiadne snímky"!!!!!!! /v čítačke čítanie funguje/. Mne sa to stalo 3x. Boli to nervy. Stačia karty class 6 alebo staršie karty K Ston. Ešte môj postreh k filmovaniu so Sony 690 /700/ v slabšom osvetlení: aby boli farby živé a príjemný jas i kontrast, doporučujem prisvetľovať. Oplatí sa to. Ak chce mať niekto autentické zábery - musí sa uspokojiť s nevýrazným podaním videa. Prajem všetko dobré.
joeh (1358)|2.6.2011 20:27
Clona určuje množstvo svetla dopadajúceho na snímač. Ak snímač
dostane menej svetla, musí sa kompenzovať el. zosilnením, čo úzko súvisí s dynamickým rozsahom, šumom, podaním farieb atď.
P.S. - dnes som predal Canon HV 10, na svoju dobu krásna mašinka. Ovšem obrazovo na Sonku CX700 stráca vo všetkých smeroch.
jarino1978 (8045)|2.6.2011 20:51
[quote=joeh;349392]Clona určuje množstvo svetla dopadajúceho na snímač. Ak snímač
dostane menej svetla, musí sa kompenzovať el. zosilnením, čo úzko súvisí s dynamickým rozsahom, šumom, podaním farieb atď.
P.S. - dnes som predal Canon HV 10, na svoju dobu krásna mašinka. Ovšem obrazovo na Sonku CX700 stráca vo všetkých smeroch.[/quote]

pre poriadok. v tom teste som sa nedočítal o tom, čo píšeš. druhá vec je tá, že počas testu mal autor zapnutý auto režim . to platí aj pre test low-light.
Čiže opäť triafaš totálne vedľa. Nemáš ani dnes svoj deň.

A opäť späť k tvojim ďalším bludom :
[quote=joeh;349168]Inak, Canon HF G10 je obrazovo troška slabší v porovnani s CX700, [color=red]stabilizátor má už dosť horší,[/color] no a fotorežim mimo.[/quote]

Či ako ? Opäť nejaký tvoj výmysel o clone 2.8 a jej vplyve na účinnosti stabilizácie, podaní farieb, ostrosti a podobné hovadiny :-k
000.png
joeh (1358)|2.6.2011 21:02
Clona 2,8 nebola nastavená manuálne, ale čiastočným zoomom
objektívu, aby autor testu dosiahol stejný uhol záberu.
jarino1978 (8045)|2.6.2011 21:12
[quote=joeh;349400]Clona 2,8 nebola nastavená manuálne, ale čiastočným zoomom
objektívu, aby autor testu dosiahol stejný uhol záberu.[/quote]

ale žiadna hodnota clony 2.8 sa nikde nespomína. či opäť tvoj blud ?

Inak popravde, ty si nikdy nemal HF G10 v ruke, že ?
joeh (1358)|2.6.2011 21:37
Nie, nemal som HF G10 v ruke. Taktiež CX700 som kúpil výlučne na základe informácií z netu. Testy na slashcam a camcorderinfo
neber tak vážne. Dakedy je úsmevné ako sa testy podobajú.
Ešte pred pár dňami som bol rozhodnutý pre zakúpenie HF G10,
to ti predsa neuniklo, ale v konečnom rozhodnutí vyhrala Sonka. Na nete je už kopa videí z nových Canonov, ktoré človeka usmernia.
jarino1978 (8045)|2.6.2011 22:13
[quote=joeh;349413]Nie, nemal som HF G10 v ruke. .[/quote]

Aha, takže JBP... Načo píšeš o niečom, o čom nič nevieš, zbytočne sa len strápňuješ....
Ja ti dávam odkazy na testy a namerané hodnoty preto, aby som ti vyvracal tvoje bludy, ktoré ťaháš z rukáva.
Ale ak si chcel vybrať špičku, siahol si veľmi vedľa. CX700 to rozhodne nie je, to si mal už radšej zobrať Panasa, ten robí lepšie výsledky, ako CX700.
Sám dobre vieš, že mám skoro stále doma CX700, takže ju poznám lepšie, ako ty.
A veľmi dobre viem, že limity tejto kamery sú jednoznačne low-light, ostrosť, farby, stabilizácia. Toto Sony pekne pohnojili.
A ver mi, zrovnanie s HF200 som dal schválne, pretože u HF200 je ostrosť úplne inde, ale zasa HF200 má limity niekde inde, ale aj ten low-light pri troche umu je veľmi dobrý ( ukážky som tu už viackrát dával ). Ale porovnávať s HF200 som ju nechcel, len som chcel poukázať na obrovský rozdiel ostrosti. A to, ako majiteľ CX700 vieš veľmi dobre. Proste ten výsledný obraz nie je tak ostrý, ako by mal byť.
A každopádne, ten foťák HX9V má úplne navlas rovnaké výsledky, ako CX700. Kvôli tomu som si CX700 požičiaval...
joeh (1358)|2.6.2011 22:28
Táto amatérska ukážka je veľmi pekná :
ulbi (49)|4.6.2011 22:19
pro joeh. Výběrem této kamery jsi určitě chybu neudělal. Toho podrážděného chlapečka z té''školky ''vůbec neposlouchej a ani už nereaguj na jeho příspěvky, neb to naprosto pozbývá jakého koliv konstruktivního smyslu.Připadne mi totiž jak malý chlapec ze školky, který se nechce vzdát svého starého traktůrku s polámaným kolečkem a proto pomlouvá novější hračky svých spolužáků z pouhé škodolibosti:-). Já osobně mám zkušenosti jak can.21, tak se sony700, kterou vlastním 3 měsíce a co se týče dojmů,(né čísel nebo souřadnic:-),tak u všech lidí platí můj, i Tvůj názor.P.S.-už jsem nechtěl nijak reagovat,ale vzhledem k Tobě jsem prostě musel.....:-) Ať máš záběry co nejostřejší a barvy co nejbarevnějsí,a aby nás nepostihla už nikdy žádná CANONÁDA:-):-):-)
joeh (1358)|4.6.2011 23:11
pre ulbi : iste, to som už pochopil, že sa s tým arogantným vševedkom neoplatí diskutovať. Je to značne rozpoltená osobnosť,
škoda mladého chalana. Tak nech sa ti darí a tomuto vláknu taktiež.
S pozdravom Jozef
mmmm. (112)|5.6.2011 21:39
Ten jaryn je opravdu šílený..někdy před rokem, rokem a půl jsem se nechal nalákat na jeho halasné propagování canonu hf200 a koupil ji. Měl jsem pocit, že nesu domů malý zázrak. Joj, jak jsem ji druhý den běžel vrátit a modlil se, aby mi ji vzali zpět. Ano, za perfektního světla krásný, ostrý obrázek. Ale nedejbože, jak přišlo jen trošku setmění a stačilo jen v interiéru být za záclonou - ve dne...malý snímač okamžitě přestal stíhat a bylo po radosti. Člověk mohl laborovat s nastavením vlevo, vpravo, ale stejně to nebylo ono..
No a pak jsem si koupil o deset tisíc dražší kameru Sony. První den ji zapnul a od té doby na automatický mód natačím a i v noci, tam, kde slavný canon hf200 volal o pomoc a přes obrazovku bylo vidět jen šumění a tma, vidím jasný, ostrý obraz bez šumu. O tom, že stabilizace Sony je nesrovnatelně kvalitnější, ani nemluvím.-)
A o tom to je.
Upřímně řečeno, ani jsem nečekal, že i v polovině roku 2011 bude to slovačisko plevelit thredy kamer Sony chválením HF2OO. Kdy to skončí, proboha?:-)))
Úplně to vidím - rok 2015, nová mega-giga generace kamer Sony, která umí i udělat vajíčka na snídaně a Jaryno bude oponovat, "protože HF200 dělá tak ostrý obraz, že jste to neviděli...":-))))
Asi se s ním musíme naučit žít, jemu to prostě nevadí, že ho tady nikdo nemá rád a nestojí o jeho všeználkovské kecy:-))
jarino1978 (8045)|5.6.2011 21:49
no konečne ste sa stretli všetci traja pokope :D

screen vľavo : CX700V
screen vpravo : HF200
cx700.png hf200.png
jarino1978 (8045)|5.6.2011 21:51
screen vľavo : CX700V
screen vpravo : HF200
cx700b.jpg hf200b.jpg
jarino1978 (8045)|5.6.2011 21:53
no a máte po "ptákoch" :-!!!

pa,pa :-((( :-((( :-(((
jarino1978 (8045)|5.6.2011 22:16
[OT] [quote=mmmm.;349852] někdy před rokem, rokem a půl jsem se nechal nalákat na jeho halasné propagování canonu hf200 a koupil ji. Měl jsem pocit, že nesu domů malý zázrak. Joj, jak jsem ji druhý den běžel vrátit a modlil se, aby mi ji vzali zpět. stačilo jen v interiéru být za záclonou - ve dne...[/quote]
vs.
[quote=mmmm.;262659]za denního světla velmi dobré, a to i v interiéru. [/quote]
vs.
[quote=mmmm.;263008]za denního světla bych zvážil režim cinema, protože trošku opravdu ztmavuje, ale nejspíše bych ho nechal stále zapnutý, protože výsledek hodně připomíná výstup profesionálních kamer, jako když koukáte na film:-))) ..jsem hodně překvapený, mile překvapený.-)))
O víkendu si pro ni půjdu:-))))[/quote] [OT]
pan_gazpacho (71)|6.6.2011 07:14
můj další výplod s touto skvělou kamerou. je tam možnost sledovat i ve full HD :)

ulbi (49)|6.6.2011 18:42
pro Pan gazpacho,joeh,mmmm a všechny duševně zdravé diskutéry:měli bychom se nějak postarat o letenku do Japonska pro toho Jarina a to ze zcela zjištných důvodů....a dále pak na tom paradoxně může vydělat celý svět po stránce videokamer. Protože jenom on ví v čem která kamera a proč je špatná a která je ta nejlepší. Včera jsem kouknul i na jiná''vlákna a ty jeho agitace na tu jeho značku tam propaguje dál...On mi připomíná(tedy-mimo jiné) jednoho ideologa z minulosti který zastával názor: Stokrát opakovaná lež,se stává pravdou. Tak doufejme,že tento případ to nebude.:-):-):-)
jarino1978 (8045)|6.6.2011 20:24
[quote=ulbi;350025]Protože jenom on ví v čem která kamera a proč je špatná [/quote]

ďakujem, že mi tak lichotíš, ale áno, viem hodnotiť kamery, ktoré som mal, mám doma. Na základe ničoho iného nepíšem svoje dojmy. Žiadne hysterické revy od oplašených užívateľov nových plastových hračiek od Mattela.
Druhá vec je tá, že som nikdy nenapísal a ani si nemyslím, že HF200 je najlepšia kamera na svete, len som nútený neustále negovať náreky od babráka z môjho ignore listu, pretože tie jeho výplody sú na hranici oboch ľavých rúk.
A zdôrazním aj tebe, že CX700 je dobrá kamera, len má jednu zásadnú chybu. Jej cena a progressive záznam nezodpovedá cene a mojim predpokladom a nárokom. Toto je môj reálny poznatok, nepotrebujem k pravdivému zhodnoteniu nejakých nadržaných pajácov, ktorí si nevidia na špičku svojho nosa.
Smiešne sú vyjadrenia, že je to najlepšia spotrebka na trhu. Od Sony ? No možno za pár rokov, ale nič lepšie,ako HC1 od Sony následne už nebolo. Namiesto debilín by mali konečne inžinieri Sony riešiť kvalitný a reálny záznam a nie vygumovaný a plochý low-light.
A aby bol aj ten z môjho ignore spokojný, tak CX700V nesiaha CX550V ani po členky. Je to obrovský kvalitatívny skok do zadu. \\/
Nahovno farby, nahovno low-light, nahovno stabilizácia. Toto všetko má CX550V o veľký LEVEL lepšie.
A na nete musel kvôli CX700V vyrásť jeden fenomén. Zrazu už nevidno videá s nájazdom zoomu, ale len prestrih na koniec ohniska. Asi už sa každému nechce tancovať samba, čo je darček od Sony pre tohotoročné modely.
ulbi (49)|6.6.2011 20:52
No, po tomto by měla být ta letenka pouze jenom východním směrem.:o):o):o)
mmmm. (112)|6.6.2011 21:02
Nechte ho mluvííííííít, zrovna mluví rozumně!!!! :-))))))))
jarino1978 (8045)|6.6.2011 21:13
[quote=ulbi;350053]No, po tomto by měla být ta letenka pouze jenom východním směrem.[/quote]

tým si dúfam myslel pre CX700V...V opačnom prípade musíš mať pri sebe slepeckú paličku a slepeckého psíka.

prvý screen : CX700V
druhý screen : CX550V





Vidíš to sítko vľavo hore v tom druhom screene ( CX550V ) ? A vidíš ho v tom prvom screene ( CX700V ) ?
jarino1978 (8045)|6.6.2011 21:23
[quote=pan_gazpacho;349888]můj další výplod s touto skvělou kamerou. je tam možnost sledovat i ve full HD :)[/quote]
pekné, s vlastným nápadom.
stanob (78)|6.6.2011 21:25
-----------------------
stanob (78)|6.6.2011 21:27
No vážený páni vy ma ale stresujete ,že môžem z kože vyskočiť
Mam odložené prachy na cx700 ale ked som uvažoval o kupe tak som bol pobláznený po cx550
Nakoniec som zvolil 700 a čakám kedy ju sony privezie do sk

Asi ten prvý implulz bol keď som si stiahol z recenzie video a cez media prehrávač v Dreamboxe 8000 PVR som videl tie mačky na modrom koberci.50p mi už sekal tak budem nútený nahrávať max 50i čo zvládaju obidva modeli
Tak teraz neviem do čoho isť

Predsa tá cx700 má zadné podsvietenie.Nieje to velký skok dopredu oproti cx550?
Teraz neviem či isť 550 alebo 700 mam ešte mesiac
jarino1978 (8045)|6.6.2011 21:35
[quote=stanob;350061]Teraz neviem či isť 550 alebo 700 mam ešte mesiac[/quote]

záleží od používania, využitia, nárokov. Na jednej strane si uvedom, že kamera sa nekupuje nikdy bez toho, aby si aspoň konkrétny model nemal sám v rukách, neohmatal ju, nevyskúšal. Napr. ak máš lopaty namiesto rúk ( ako ja ), tak mne sa nedala vôbec ergonomicky CX700V držať.
Čiže ak si daný model nemal vo svojich rukách, tak šupky, šupky do predajne...
Na druhej strane ak čakáš, že CX700 je kvalitatívne viac, ako CX550V, sklamem ťa. NIE JE. Je o pekný kus horšia. V čom, som už písal vyššie. Inak stačí pozrieť to porovnanie low-light oboch modelov a máš v tom jasno. A to, že si výrobca honí triko nejakým marketingovým drístom, to ignoruj.
Čiže ak zásadne nechceš progressive záznam, zober CX550V.

Pokiaľ si prečítaš ohlasy užívateľov, väčšina tento model vrátila a vymenila ho za iný. Dôvody sú presne také, ako mám ja. Mdlý obraz, mdlé farby, zlá stabilizácia, bug v aktívnej stabilizácií ( vlnenie obrazu ), súdkovitosť na wide ohnisku, biedny low-light, šum, slabá ostrosť a detaily.
stanob (78)|6.6.2011 21:45
[quote=jarino1978;350065]záleží od používania, využitia, nárokov. Na jednej strane si uvedom, že kamera sa nekupuje nikdy bez toho, aby si aspoň konkrétny model nemal sám v rukách, neohmatal ju, nevyskúšal. Napr. ak máš lopaty namiesto rúk ( ako ja ), tak mne sa nedala vôbec ergonomicky CX700V držať.
Čiže ak si daný model nemal vo svojich rukách, tak šupky, šupky do predajne...
Na druhej strane ak čakáš, že CX700 je kvalitatívne viac, ako CX550V, sklamem ťa. NIE JE. Je o pekný kus horšia. V čom, som už písal vyššie. Inak stačí pozrieť to porovnanie low-light oboch modelov a máš v tom jasno. A to, že si výrobca honí triko nejakým marketingovým drístom, to ignoruj.
Čiže ak zásadne nechceš progressive záznam, zober CX550V.

Pokiaľ si prečítaš ohlasy užívateľov, väčšina tento model vrátila a vymenila ho za iný. Dôvody sú presne také, ako mám ja. Mdlý obraz, mdlé farby, zlá stabilizácia, bug v aktívnej stabilizácií ( vlnenie obrazu ), súdkovitosť na wide ohnisku, biedny low-light, šum, slabá ostrosť a detaily.[/quote]
Dik za info
Ešte pouvažujem. Moje točenie bude pravidelne u mora a prírode
Vela točím na dovolenke za chodu teda v pohybe
Doma prevažne rodine video v byte kde nemám dosť slnečného svetla.
Takže to su zakladné požiadavky
A milujem ostrý obraz naopak mi vadi pri slnečných zaberoch kedsu biele budovy v tmavom pozadí rozjasnené
pan_gazpacho (71)|6.6.2011 22:07
že jste to vy, tak si dovolím další osobní testing CX700


(popř. vimeo s lepší kvalitou obrazu [video=vimeo;22221330]http://vimeo.com/22221330[/video])

obraz nebyl nijak upravován (až na závěrečnou oblohu) - takže říct, že kamera má mdlý obraz a mdlé barvy, je trochu odvážný. aktivní stabilizace je opravdu luxusní záležitost (pokud nenatáčíte zrovna na kocovině, kde by vám mohl vzniknout ten tripovitý efekt), soudkovitost, bídný lowlight, šum a další bláboly nebudu ani komentovat, každý si může udělat názor z mých přiložených videí)
jarino1978 (8045)|6.6.2011 22:19
[quote=pan_gazpacho;350074]že jste to vy, tak si dovolím další osobní testing CX700
[/quote]

taktiež pekné video.
k tým neduhom kamery. porovnaj si rovnaké zábery aj z iných kamier, to ti viac napovie. bez porovnania na to neprídeš. ale pokiaľ to vedieť nechceš, nerieš to a radšej sa venuj svojim dielam.
Ostatní takisto na to neprídu.
Inak pri takýchto videách sa zasa nehľadajú až tak chyby kamery, ktoré síce ja vidím aj v týchto záberoch, ale upriamujem sa na dej.
Surový m2ts výsledok zo strižne by aj tak viac napomohol.
kameranp (322)|6.6.2011 22:26
[quote=stanob;350062]No vážený páni vy ma ale stresujete ,že môžem z kože vyskočiť
Mam odložené prachy na cx700 ale ked som uvažoval o kupe tak som bol pobláznený po cx550
Nakoniec som zvolil 700 a čakám kedy ju sony privezie do sk

Asi ten prvý implulz bol keď som si stiahol z recenzie video a cez media prehrávač v Dreamboxe 8000 PVR som videl tie mačky na modrom koberci.50p mi už sekal tak budem nútený nahrávať max 50i čo zvládaju obidva modeli
Tak teraz neviem do čoho isť

Predsa tá cx700 má zadné podsvietenie.Nieje to velký skok dopredu oproti cx550?
Teraz neviem či isť 550 alebo 700 mam ešte mesiac[/quote]

to podsvietenie ma aj cx550 a aj moja xr500 ktora ma HDD vola sa to exmor
kameranp (322)|6.6.2011 22:42
........
kameranp (322)|6.6.2011 22:43
[quote=jarino1978;350046]ďakujem, že mi tak lichotíš, ale áno, viem hodnotiť kamery, ktoré som mal, mám doma. Na základe ničoho iného nepíšem svoje dojmy. Žiadne hysterické revy od oplašených užívateľov nových plastových hračiek od Mattela.
Druhá vec je tá, že som nikdy nenapísal a ani si nemyslím, že HF200 je najlepšia kamera na svete, len som nútený neustále negovať náreky od babráka z môjho ignore listu, pretože tie jeho výplody sú na hranici oboch ľavých rúk.
A zdôrazním aj tebe, že CX700 je dobrá kamera, len má jednu zásadnú chybu. Jej cena a progressive záznam nezodpovedá cene a mojim predpokladom a nárokom. Toto je môj reálny poznatok, nepotrebujem k pravdivému zhodnoteniu nejakých nadržaných pajácov, ktorí si nevidia na špičku svojho nosa.
Smiešne sú vyjadrenia, že je to najlepšia spotrebka na trhu. Od Sony ? No možno za pár rokov, ale nič lepšie,ako HC1 od Sony následne už nebolo. Namiesto debilín by mali konečne inžinieri Sony riešiť kvalitný a reálny záznam a nie vygumovaný a plochý low-light.
A aby bol aj ten z môjho ignore spokojný, tak CX700V nesiaha CX550V ani po členky. Je to obrovský kvalitatívny skok do zadu. \\/
Nahovno farby, nahovno low-light, nahovno stabilizácia. Toto všetko má CX550V o veľký LEVEL lepšie.
A na nete musel kvôli CX700V vyrásť jeden fenomén. Zrazu už nevidno videá s nájazdom zoomu, ale len prestrih na koniec ohniska. Asi už sa každému nechce tancovať samba, čo je darček od Sony pre tohotoročné modely.[/quote]

jarino1978 asi mas pravdu sony robi poslednu dobu dost debiliny
hlavne ten trciaci USB kablik z cx 700 je totalna hovadina a urcite by som to nechcel
ani na strojceku na holenie :)

dalsia podstatna vec je ze na porovnanie vlastnim aj HVR-HD1000 (hc9 vo velkom)
a ked to tak porovnavam to tocenie vonku s xr500 s exmor
nema ani zdaleka tak pekny obraz ako HC9 ktora ma len bezny cmos
a podla mna neobsahuje az tolko toho umeleho

asi by mi az tak nevadilo trocha sumu ak ma video normalnejsie farby
jarino1978 (8045)|6.6.2011 22:51
dám tu ešte jedno test video z CX700V : low-light, taký ideál pre kameru, kde rozmýšľa, kde ostriť. Tu je vidno, že je kamera úplne mimo. Schválne záber od spustenia, aby som videl reakciu a čas, kedy sa ostrenie chytne, či popravde nechytne.
http://www.upnito.sk/subor/4c9f8501644f182921c43171cd9c9bf3.html
jarino1978 (8045)|6.6.2011 23:01
[quote=kameranp;350082]jarino1978 asi mas pravdu sony robi poslednu dobu dost debiliny
hlavne ten trciaci USB kablik z cx 700 je totalna hovadina a urcite by som to nechcel
ani na strojceku na holenie :)

dalsia podstatna vec je ze na porovnanie vlastnim aj HVR-HD1000 (hc9 vo velkom)
a ked to tak porovnavam to tocenie vonku s xr500 s exmor
nema ani zdaleka tak pekny obraz ako HC9 ktora ma len bezny cmos
a podla mna neobsahuje az tolko toho umeleho

asi by mi az tak nevadilo trocha sumu ak ma video normalnejsie farby[/quote]

ja nie som odporca Sony, sám mám kopec ich výrobkov, ale Sony je známe svojou lenivosťou a tvrdohlavosťou. Ako dlho im trvalo, dokiaľ objavili aspoň 24 Mbit/s v AVCHD kamerách, X rokov odmietajú v Sony Vegas Pro interne 24 mbit/s H.264/AVC.
Ale k veci.. Ja som za to, podobne ako možno ty, ak je v low-light aj prijateľný šum v obraze, ale ostrosť a farebné podanie čo najviac k realite. Šumu sa človek elegantne zbaví aj v post produkcií, ale stratené detaily už nik nevráti.
Ten káblik je fakt od veci, dá sa síce vcelku úspešne schovať, ale hrozný element ku kamere. Ale o to by ani tak možno nešlo.
Zmenšili kameru, zmenšil sa aj snímací čip a procák žehlí a žehlí obraz, až je vyžehlený na môj vkus až moc ( strata detailov ) a šumu to moc nepomohlo. Popritom by to chcelo pustiť trošku uzdu a menej odšumovať.
stanob (78)|7.6.2011 19:08
[quote=jarino1978;350083]dám tu ešte jedno test video z CX700V : low-light, taký ideál pre kameru, kde rozmýšľa, kde ostriť. Tu je vidno, že je kamera úplne mimo. Schválne záber od spustenia, aby som videl reakciu a čas, kedy sa ostrenie chytne, či popravde nechytne.
http://www.upnito.sk/subor/4c9f8501644f182921c43171cd9c9bf3.html[/quote]

V noci si evidentne neveľa nájsť konkrétny bod
Inak v čom si to mal 50p ?
mmmm. (112)|7.6.2011 19:22
A je to furt dokola. Sony či Panasonic udělá kameru, ze které má normální spotřebitel radost a je s ní spokojený. Ale holt pochopte, že někteří lidé nemají kamarády a mají spoustu volného času a proto mohou hodiny porovnávat mrtvolky z různých typů kamer, točit s nimi šílené záběry, hodiny laborovat s nastavením, aby potom nám, hlupákům, co máme v životě i přátele, práci či jiné koníčky, mohl vytmavit, jak tomu nerozumíme a že přístroj, který máme doma a se kterým jsme spokojení, je na h.vno:-)
Už to, že někdo je schopen tvořit taková kvanta příspěvků do threadu o kameře, která je vlastně dle něj na nic, je dostatečně vypovídající..
Jen se divím, že administrátor stále nepochopil, že z původního místa setkání nadšených hračičků se stává agresivní souboj všeználka ze slovače s většinou ostatních uživatelů a že to trošku degraduje tyto stránky.
Slováku, nech tento thread lidem, kteří chtějí podebatovat o sony cx700, to si chci přečíst, nezajímají mě tvoje arogantní kecy a urážky ostatních!!!!
jarino1978 (8045)|7.6.2011 20:00
[quote=stanob;350199]V noci si evidentne neveľa nájsť konkrétny bod
Inak v čom si to mal 50p ?[/quote]

točené v 50p. automatika väčšinou tápe v takýchto situáciach, kde idú oproti autá ( svetlá ), napravo osvetlený priestor ( reklamná tabula ).
Proste , ako si ten v ignore myslí ( ako to rád vyhlasuje ), že stačí vytasiť a ideš, tak to je úplne vedľa. Záleží, ako ideš. Inak v tom zábere sa automat chytil až po prezoomovaní na svetlá automobilov.
jufi (91)|7.6.2011 20:03
[quote=mmmm.;350202]A je to furt dokola. Sony či Panasonic udělá kameru, ze které má normální spotřebitel radost a je s ní spokojený. Ale holt pochopte, že někteří lidé nemají kamarády a mají spoustu volného času a proto mohou hodiny porovnávat mrtvolky z různých typů kamer, točit s nimi šílené záběry, hodiny laborovat s nastavením, aby potom nám, hlupákům, co máme v životě i přátele, práci či jiné koníčky, mohl vytmavit, jak tomu nerozumíme a že přístroj, který máme doma a se kterým jsme spokojení, je na h.vno:-)
Už to, že někdo je schopen tvořit taková kvanta příspěvků do threadu o kameře, která je vlastně dle něj na nic, je dostatečně vypovídající..
Jen se divím, že administrátor stále nepochopil, že z původního místa setkání nadšených hračičků se stává agresivní souboj všeználka ze slovače s většinou ostatních uživatelů a že to trošku degraduje tyto stránky.
Slováku, nech tento thread lidem, kteří chtějí podebatovat o sony cx700, to si chci přečíst, nezajímají mě tvoje arogantní kecy a urážky ostatních!!!![/quote]

Jarino je totiž tak arogantní, namyšlený, sebestředný, rádoby nejchytřejší a já nevím co ještě, že i kdyby měl stokrát pravdu(a to zdaleka tak často nemá), tak bude pro naprostou většinu zúčastněných za v_la. (i když v těch posledních příspěvcích už byl tak nezvykle umírněný, že byl skoro normální)