Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HDR-CX700VE

jarino1978 (8045)|10.4.2011 22:01
skôr mi vadí malý dátový tok v režime 50p. 28 Mbit/s je chabý údaj k tomu, aby nebola kompresia viditeľná ( hlavne obloha )... Obdobné artefakty sú viditeľné aj na kamere Panasonic.
ai (2993)|11.4.2011 01:24
[quote=ulbi;339064]Perfekt,zítra zkusím, je to nadějná možnost,kterou jsem nezkusil, díky,zatím nahrávám 50i, protože se tvrdí, že na 50p stejně neni nosič....[/quote]
Pokud pominu Blu-Ray, a jeho odmitava 50p story , mozna, ze dneska uz nekere modely 50p prehraji. I PS3 to prehraje pres USB (mozna jen v BDMV strukture, nevim), tak na dalsi nosice jako flash klicenky, SD karty, Hardisky, prenosne male hardisky typu jako HD passport si zapomel ? :-)

Temto strojum je jedno kolik ma video fps: http://www.iboum.com/net-media-players.php
Fricoolinek2 (675)|11.4.2011 03:44
[quote=ai;339096]Pokud pominu Blu-Ray, a jeho odmitava 50p story , mozna, ze dneska uz nekere modely 50p prehraji. I PS3 to prehraje pres USB (mozna jen v BDMV strukture, nevim), tak na dalsi nosice jako flash klicenky, SD karty, Hardisky, prenosne male hardisky typu jako HD passport si zapomel ? :-)

Temto strojum je jedno kolik ma video fps: http://www.iboum.com/net-media-players.php[/quote]

No já osobně jsem zkoušil přehrát 50p *.mts z Panasonicu TM 700 a trochu se to kousalo. A myslím, že jsem to zkoušel i kopčit na HDD a pouštět to i z něj, abych vyloučil problémy s rychlosti čtení SD karty.
bicista (280)|11.4.2011 11:40
Kamaradovo hodnoceni co mi poslal :

+ dobry obraz a barvy
+ prehledne menu a ovladani
+ dost dobry predni kroutitko (ostreni, vyvazeni bile, expozice...)
+ GPS - muzes se i podivat do mapy, kde jses

- velmi vysoka cena
- naprosto naprd prilozeny soft (mel by videa umet davat na youtube - neumi...
- velke zklamani, jak dostat video z kamery - ta ma usb kablik v sobe, ale po pripojeni na PC se ohlasi jako vstupni zarizeni a zadny disk nevidis, ani v jejich softu.
Videa jsem nahraval na sd kartu....
- slow motion hodne kratke a v spatne kvalite

Kameru nakonec vratil - nevyhovujici jeho pozadavkum.
jarino1978 (8045)|11.4.2011 17:58
tak pokiaľ je pre niekoho priorita youtube....
kameranp (322)|11.4.2011 20:10
no pekna kamerka ale ze znej trci usb kablik tak to je riadny pruser
ved to predsa nieje vysavac
bicista (280)|12.4.2011 00:00
[quote=jarino1978;339216]tak pokiaľ je pre niekoho priorita youtube....[/quote]
To rozhodne nebyl duvod vraceni, to bylo jen konstatovani chyby ktera se mu projevila.
stanob (78)|13.4.2011 21:48
Potreboval by som vedieť pár veci ohladom 700ovky
- ako je to zo stahovaním priamo na HDD ext.disk (ako to funguje)?
- kolko minut sa vojde v najlepšej kvalite(28 Mb) do internej flash 96 Gb
- ako dlho vydrži bateria cez hladačik a kolko minut cez LCD

Do dovolenky chcem kupiť novú HD a napriek vysokej cene som sa rozhodol že 700 bude stať za tie peniaze

Tieto otázky smerujem k dovolenke či nebudem potrebovať nahradnu baterku na celodenom výlete kým sa dostanem k elektrike alebo po desiatich dnoch nebudem mať načo točiťk

Okrem mojej Sony DVkameri mi odchádza aj moj Sony fotak takže chcem aj fotiť
jaro8 (12)|14.4.2011 11:55
Na camcorder-test.slashcam.com pribudla recenzia tejto kamery
Fricoolinek2 (675)|14.4.2011 16:47
[quote=jaro8;339870]Na camcorder-test.slashcam.com pribudla recenzia tejto kamery[/quote]

http://www.slashcam.de/artikel/Test/Sony-HDR-CX700-und-HDR-CX690-.html

Jj, konečně se to dá na těch unikátních obrazcích porovnat. Podle mne to tak nějak jde v zavedených kolejích., co se týče souboje mezi Panasonicem a Sony, co se týče špičkových amatérek. Loni souboj řady TM700 a CX550, letos řada TM900 a CX700. Ostatně, i hodnocení Slashcam.de moje domněnky potvzuje.

http://www.camcorder-test.com/camcorder-0fd3172f5d47d625c311f4cc9e419fa5.html

Takže: Panasonic hezčí barvy (sehr gut vs. gut) a rozlišení (excellent vs. sehr gut) při 1200 lux, Sony určitě lepší low-light (gut vs. sehr gut). Celkově na body vyhrál Panasonic 412:400. To šíro vypadá zajímavě, ale skoro si už myslím, že by TELE konec o 260mm mohl začínat vadit stále více uživatelům. Bez TELE předsádky to pro točiče ptáků, spottery a voyery holt nebude. :-))
1hroch (865)|14.4.2011 18:35
[quote=Fricoolinek2;339916]Takže: Panasonic hezčí barvy (sehr gut vs. g..... :-))[/quote]
To je tvoje [COLOR=red]OSOBNI[/COLOR] ohodnoceni nebo jen papouskujes jakesi sterilni vyplody.
ulbi (49)|14.4.2011 19:18
[quote=Fricoolinek2;339916]http://www.slashcam.de/artikel/Test/Sony-HDR-CX700-und-HDR-CX690-.html

Jj, konečně se to dá na těch unikátních obrazcích porovnat. Podle mne to tak nějak jde v zavedených kolejích., co se týče souboje mezi Panasonicem a Sony, co se týče špičkových amatérek. Loni souboj řady TM700 a CX550, letos řada TM900 a CX700. Ostatně, i hodnocení Slashcam.de moje domněnky potvzuje.

http://www.camcorder-test.com/camcorder-0fd3172f5d47d625c311f4cc9e419fa5.html

Takže: Panasonic hezčí barvy (sehr gut vs. gut) a rozlišení (excellent vs. sehr gut) při 1200 lux, Sony určitě lepší low-light (gut vs. sehr gut). Celkově na body vyhrál Panasonic 412:400. To šíro vypadá zajímavě, ale skoro si už myslím, že by TELE konec o 260mm mohl začínat vadit stále více uživatelům. Bez TELE předsádky to pro točiče ptáků, spottery a voyery holt nebude. :-))[/quote]

Skalní příznivci konkrétních značek, nechť mi teď odpustí moji troufalou kritiku, která ovšem pramení z mých osobních zkušeností. Měl (a stále mám)jsem možnost porovnat Pan.700 a Sony 550-700, a musím říct,že každému testu(byť pocházejícímu z jaké koliv země:o)),nemůže člověk tolik věřit...,pokud si sám neověří skutečnou realitu. V mém případě bych řekl,že pan.700 na body vysoko prohrál s sony 550 a těžko můžu uvěřit, že pan.900 je najednou o několik pater výše,než Pan.700...
jufi (91)|25.4.2011 21:25
Pánové, majitelé i recenzenti! Jak je to s tím zmiňovaným vlněním obrazu? Na cizích fórech se hodně kritizuje.... Mám na ni zálusk, ale provází ho pochybnosti... Ď
ulbi (49)|26.4.2011 17:57
[quote=jufi;342053]Pánové, majitelé i recenzenti! Jak je to s tím zmiňovaným vlněním obrazu? Na cizích fórech se hodně kritizuje.... Mám na ni zálusk, ale provází ho pochybnosti... Ď[/quote]

Ano, to vlnění tam opravdu je. Ale ne vždy a u každého záběru. Dělá to ten aktivní stabilizátor. Je to ovšem jen v exteriérech.Já to řeším stativem, pak to nedělá. Stativ od sony VCT-50AV s dál. ovládáním, je s ním příjemná práce. Dokážete s ním eliminovat i jiné neduhy těmto kamerám bohužel vlastní...Jinak má tato kamera bombové rozlišení, i barvy. To vlnění budete pozorovat pouze u přírodních motivů, v rodiných snímcích si toho ani nikdo nevšimne...:o)
ulbi (49)|26.4.2011 20:24
Ještě něco k editaci a vypalování těch HD videí,rozdíl mezi AVCHD a Bluray nahrávkou je znatelný. Teď o svátcích jsem vypaloval a kupodivu úspěšně, i přesto, že jsem měl určité pochyby vzhledem k mé nezkušenosti. Tak jsem se chtěl jen pochlubit :-)
jufi (91)|26.4.2011 21:30
To mě tedy štve, ba přímo kaká....to vlnění...už jsem měl pro ni našlápnuto... teď nevím, protože už se vidím jak u každého záběru čekám a hledám, co to udělá....Panák má zase ventillátor...tedy mimo jiné....ach jo....
1hroch (865)|27.4.2011 06:46
[quote=ulbi;342288]rozdíl mezi AVCHD a Bluray nahrávkou je znatelný.[/quote]
V ci prospech?
ulbi (49)|27.4.2011 17:20
[quote=1hroch;342376]V ci prospech?[/quote]

samo že ve prospěch bluray, co se týče kvality, ale 3 hod. avchd, 5,5 h bluray vypal. doba,9 kč avchd,50 kč bluray....,no ale nevyzkoušej to,když máš možnost a jseš zvědav(to jako já):-)
1hroch (865)|28.4.2011 08:08
Nejak to nechapu - vsak zakladem pro BD je stejne AVCHD. Kdyz udelas AVCHD se stejnym datovym tokem jako BD, nemuze byt rozdil.
noaid (284)|28.4.2011 11:46
[quote=1hroch;342591]Nejak to nechapu - vsak zakladem pro BD je stejne AVCHD. Kdyz udelas AVCHD se stejnym datovym tokem jako BD, nemuze byt rozdil.[/quote]

Přesně tak. Z BD se událá AVCHD tak, že se jeho obsah překopíruje do adresáře se jménem AVCHD ;-) . O nic víc nejde. Vlastní film je stejně jen jeden soubor *.m2ts, to nemá s AVCHD ani s BD nic moc společného.
A m2ts je jen kontejner, podobně jako avi, mkv, divx apod.
Kvalita je jen otázka datového toku a kvality komprese. Lze mít v pohodě AVCHD s datovým tokem 40 Mbit/s.
ai (2993)|28.4.2011 16:01
JJ, centrem je enkoder nebo final bez enkodingu vubec.
Take nechapu snahy sve video davat zpet do AVCHD.

Nevim proc se kazdy vyhyba MKV kontejneru , ten nemusi byt jen na ripy, ale je primo vhodny, dalo by se rici stvoreny pro nase domaci videa
http://www.unival.realservers.info/index.php?page=mkv
1hroch (865)|28.4.2011 17:25
Ja spise myslel technologicky tok vyroby - Zdroj kamera AVCHD, natahnes do strizny, upravis, vystup - Smart Render (pokud strizna disponuje) do stejneho formatu, cili AVCHD se stejnym datovym tokem jako zdrojove video. Z toho pak muzes udelat primo BD nebo ho zkonvertovat do Mpeg2 a nasledne BD. Nebo mam nejake mezery a zkresleny pohled na vec?
ulbi (49)|28.4.2011 17:27
Kluci, nejsem opravdu, alespoň zatím, nijak ''kovaný''v tomto názvosloví. Když otevřu Nero vision, tak si můžu vybrat v čem to chci vypálit: AVCHD, nebo Bluray? Když je to stejné, tak proč to tam je obojí? Potom dále, když si pustím nahrávku rovnou z kamery a hned nato tu samou z avchd disku,tak je to prostě ať chci,nebo ne, níž.Ale z bluray je to ve stejné ''brilanci'' jako z té kamery, to je můj poznatek. A už jste to z Vás takto někdo osobně porovnával? Jelikož jsem opravdu v těchto věcech (editace v HD) nováček, tak je pro mě každá rada a zkušenost druhých cenná.
ai (2993)|28.4.2011 19:35
Tak to maji jinak nastaveny, ten enkoder, jestli vidis rozdil.
Nero asi neni soft, ktery ti muze nastavit parametry a nenecha te (muzu se mylit) max it out, nebo se drzi AVCHD standardu. Pokudse ti jakesi Blu-Ray nastaveni zda lepsi, je to nastavenim na enkoding. A tak ho pouzivej.
jarino1978 (8045)|28.4.2011 20:29
[quote=ulbi;342672]Kluci, nejsem opravdu, alespoň zatím, nijak ''kovaný''v tomto názvosloví. Když otevřu Nero vision, tak si můžu vybrat v čem to chci vypálit: AVCHD, nebo Bluray? Když je to stejné, tak proč to tam je obojí? [/quote]

pretože AVCHD je záznam na DVD médium a Bluray na BD médium. Kvalita môže byť v oboch prípadoch navlas rovnaká, pokiaľ použiješ smart rendering.
Inak ten Neroshit je totálne nevhodný na spracovanie AVCHD záznamov. Vyskúšaj Corel Video Studio X4.
1hroch (865)|28.4.2011 21:59
[quote=ulbi;342672] Když otevřu Nero vision[/quote]
No jo, ale o tom jsi se predtim nezminoval. Zrejme tento soft ma napevno nastaveny parametry renderingu. Viz poznamka "jarino1978"
Zkusil bych Corela.
[quote=ulbi;342475]ale 3 hod. avchd, 5,5 h bluray vypal. doba[/quote]
To mas na mysli celou dobu renderingu + samotne vypalovani. Jinak doba vypalovani takhle dlouha byt nemuze.
ulbi (49)|29.4.2011 19:28
jojo,pro mě je vypalování i to renderování. Vyzkouším Vaše typy a pak dám vědět, zatím díky.
Bankoko (122)|4.5.2011 13:26
Videokamarati. Do leta chcem kupit kameru. Tento model od Sony sa mi velmi pozdava. Este poskulujem po kamere CANON LEGRIA HF S21, resp. ma prist novsi model S30. Tocit budem 50 % exterier - 50 % interier. Do problematiky vyberu kamery som sa strasne zamotal. Skoro som objednal CANON LEGRIA HV40-ku. Avsak odhovoril ma od nej jeden kameraman, ze do pasky by uz dnes nesiel. Co poradite? Thx.
bicista (280)|4.5.2011 18:21
Sony ma 50p a ma sirsi objektiv coz je nesmirne plus do interieru.
Ale pokud se pohybujes v cenove relaci tehle sony, a preci jen by si chtel masinku od canonu,
tak se podivej po Canon LEGRIA HF G10
man100 (235)|4.5.2011 18:37
[quote=jarino1978;342709]pretože AVCHD je záznam na DVD médium a Bluray na BD médium. [/quote]

Toto tvrzení bys měl upřesnit: přece AVCHD je video ve formátu s vysokým rozlišením a na DVD? No ne...

Je pravda, že přehravače Blu-ray přehrají z DVD strukturu souborů s HD videem, která se jinak běžně vyskytuje pouze na Blu-ray discích.
Bankoko (122)|4.5.2011 21:57
[quote=bicista;343804]Sony ma 50p a ma sirsi objektiv coz je nesmirne plus do interieru.
Ale pokud se pohybujes v cenove relaci tehle sony, a preci jen by si chtel masinku od canonu,
tak se podivej po Canon LEGRIA HF G10[/quote]

Dik za odpoved. Neuprednostnujem ziadnu znacku, ide mi hlavne o kvalitu zaznamu, ovladanie kamery a spolahlivost pristroja. Vedel by to niekto porovnat, resp. je nejaky web kde tieto stroje stoja vedla seba? Dik.
BEPE (539)|6.5.2011 18:51
2 Bankoko: pokud máš vybušený počitadlo a máš peníze na Canon LEGRIA HF G10 nebo Sony HDR-CX700, běž do toho. :-). Jinak když nechceš jít už do pásky, tak si promysli jak budeš archivovat zdroje, resp. projekty do budoucna aby ti to vydrželo alespoň 30 let. Na tohle pásky zatím jsou ideální, používají to i profici. :-)
Bankoko (122)|6.5.2011 21:42
[quote=BEPE;344224]2 Bankoko: pokud máš vybušený počitadlo a máš peníze na Canon LEGRIA HF G10 nebo Sony HDR-CX700, běž do toho. :-). Jinak když nechceš jít už do pásky, tak si promysli jak budeš archivovat zdroje, resp. projekty do budoucna aby ti to vydrželo alespoň 30 let. Na tohle pásky zatím jsou ideální, používají to i profici. :-)[/quote]

Zase som na vazkach. Zacal som znovu uvazovat o HV40-ke. Nasiel som dobru cenu v Nemecku 599 €. A este som pozeral aj Panasonic HDC-SD900. Ked to porovnas co je plus a minus pre obe kamery?
ulbi (49)|7.5.2011 15:59
A nemáte někdo z Vás zkušenost,nebo vědomost,jak dlouho vydrží nahrávka na BD disku? Pokud byly nahrávky na kazetách,tak se říkalo,že je to skoro ''na furt''. Jenomže to také není pravda...Já mám několik desítek kazet,ať anal.,nebo digi,a už několik jsem musel oželet, i když jsem je přetáčel a správně skladoval....A to jsem je začal archivovat teprve před 13-ti lety...Takže na nic se nemůže spolehat, jak je vidět.
ulbi (49)|7.5.2011 16:11
Ještě k těm jednotlivým typů kamer. Ať už si kdo koupí jakou koliv současnou značku,nebo konkrétní typ,musí se připravit na ''jisté neduhy'' a i kolikrát zklamání z určitých kontrukčních vad a bohužel i nedostatků,které člověka naštvou,než se s nima ''nějak''vyrovná, a obejde....
ai (2993)|7.5.2011 17:08
Jestli kazety nebo BD disk,...., to nestaci, BD je jen neco extra kvuli tomu, aby to videl nekdo jiny, ale i to neni treba, dneska vezmes malicky WDTV Live s 1T WD passportem nebo na jednu ukazku jen s jednou 8GB klicenkou a jdes, nebo to i nekomu das. Ja nemam problem nekomu rict, dej mi 8GB flash a dam ti to a to v HD.

Budes to muset mit na Hardisku a to minimalne 2x na jinych mistech. A to jak kvuli pohodlnosti - davat do PC znova hodiny kazet do PC druhym nebo i tebou samym jen kvuli tomu, ze to nemas na disku je dost nepohodlne. Kapacita medii a cena jdou proti sobe.

Rozhodne to davej na HDD 2x a na ruzna mista fyzicky, pokud mozno i mimo dum. To jsou ty skryte vydaje spolu se silnym PC, ktere uzivatele AVCHD kamer podcenuji, pokud planuji natacet , kde co, velke mnozstvi.

V praxi skoncis tak, ze budes kupovat hardisky v nejlepsim pomeru cena/vykon a vzdy za rok nebo dva dokoupis jiny , pokud kapacita nestaci a znova hybes s daty, ukladas to z PC po strihu na ty HDD, das je nekde jinde, sortujes to, pokud toho budes delat hodne, atd., neustaly pohyb s daty a kontrola, ze tam jsou... Jako v kazdem skladu, nebo hospodarce, jinak bys moh pozdeji zjistit, ze nemas to cos si myslel , ze mas....je to nikdy nekoncici prace...
ulbi (49)|7.5.2011 19:54
[quote=ai;344353]Jestli kazety nebo BD disk,...., to nestaci, BD je jen neco extra kvuli tomu, aby to videl nekdo jiny, ale i to neni treba, dneska vezmes malicky WDTV Live s 1T WD passportem nebo na jednu ukazku jen s jednou 8GB klicenkou a jdes, nebo to i nekomu das. Ja nemam problem nekomu rict, dej mi 8GB flash a dam ti to a to v HD.

Budes to muset mit na Hardisku a to minimalne 2x na jinych mistech. A to jak kvuli pohodlnosti - davat do PC znova hodiny kazet do PC druhym nebo i tebou samym jen kvuli tomu, ze to nemas na disku je dost nepohodlne. Kapacita medii a cena jdou proti sobe.

Rozhodne to davej na HDD 2x a na ruzna mista fyzicky, pokud mozno i mimo dum. To jsou ty skryte vydaje spolu se silnym PC, ktere uzivatele AVCHD kamer podcenuji, pokud planuji natacet , kde co, velke mnozstvi.

V praxi skoncis tak, ze budes kupovat hardisky v nejlepsim pomeru cena/vykon a vzdy za rok nebo dva dokoupis jiny , pokud kapacita nestaci a znova hybes s daty, ukladas to z PC po strihu na ty HDD, das je nekde jinde, sortujes to, pokud toho budes delat hodne, atd., neustaly pohyb s daty a kontrola, ze tam jsou... Jako v kazdem skladu, nebo hospodarce, jinak bys moh pozdeji zjistit, ze nemas to cos si myslel , ze mas....je to nikdy nekoncici prace...[/quote]
Tak tohle už zavání bláznivýma dostihama. Když jsem si tu sonku před dvěma měsíci kupoval, tak jsem se těšil z ''nové hračky'',ale netušil jsem,že ten počin se takto ''rozhoří''. Byl jsem zvyklý veškeré video z kamery upravovat buď v ní(dodatečný dubing) a pak ve videu,následně na DVDram,co by nejvyšší ekvivalent DVD...Ale to by u této kamey vedlo k degradaci nahrávek,což je škoda, protože u DVDram je prý nejvyšší záruka zachování dat pro vypal. media.
Existuje něco podobného pro HDvidea?
jarino1978 (8045)|7.5.2011 23:02
[quote=1hroch;338697]Nevim, jak to presne nazyvaji - poduskovite, soudkovite zkresleni - proste na okrajich obrazu ma predmet jiny rozmer nez uprostred - pri svenku pusobi dojmem, jak kdyby bobtnal, ci se naopak smrstoval.[/quote]

nakoľko mám kompakt Sony DSC-HX9V, sníma 1920x1080 / 50p, prišiel som na to, že je to spôsobené stabilizáciou. Konkrétne aktívnym režimom stabilizácie. Chcelo by to od Sony popracovať na FW, pre kompakt a pre kameru. Ak vypnem aktívny režim, dané "vlnenie" je preč. Konkrétne u mňa od 6,7x optický zoom nastupuje pravdepodobne aktívny režim a práve ten prechod zo štandartu na aktívnu, spôsobí približne na 1s niekedy ( možno 1 záber z 50-tich ) zvlnenie, skreslenie obrazu.
Pave1 (4279)|7.5.2011 23:18
[quote=ulbi;344370]Tak tohle už zavání bláznivýma dostihama. Když jsem si tu sonku před dvěma měsíci kupoval, tak jsem se těšil z ''nové hračky'',ale netušil jsem,že ten počin se takto ''rozhoří''. Byl jsem zvyklý veškeré video z kamery upravovat buď v ní(dodatečný dubing) a pak ve videu,následně na DVDram,co by nejvyšší ekvivalent DVD...Ale to by u této kamey vedlo k degradaci nahrávek,což je škoda, protože u DVDram je prý nejvyšší záruka zachování dat pro vypal. media.
Existuje něco podobného pro HDvidea?[/quote]

Proti spolehlivosti pásky je u disků značný rozdíl v životnosti (někdy odejde za měsíc, jindy za 5let), takže je s tím třeba počítat a data mít uložená dvakrát (na fyzicky různých nosičích, neměly by být oba současně trvale připojené k PC). Klasicky je jeden disk v PC a druhý externí je uložený jako záloha. Páska miniDV proti tomu vydrží jistě velmi dlouho (min 25let). Časem ale kapacity disků porostou (při nižší ceně), takže tohle se odhadem do deseti let vyřeší. Záleží i na tom, kolik toho ročně natočíš.

Problém je, že je třeba zálohovat důsledně a hned, protože u disku nikdy nevíš, kdy se něco přihodí (a např. po připojení solárních elektráren hrozí i větší výkyvy napětí v síti, hlavně v letních dnech). Právě ta důslednost nemusí být úplně parketou každého človíčka .-) .

Co se týče nějakých katastrof, které postihnou - zničí celé obydlí, tak jsou různé cesty. Asi nejjednoduší je dělat prostě krátké snímky (10-15min), které vypálíš na DVD placku (datově - HD soubor) a rozdáš příbuzným. Kdyby něco, tak alespoň část snímků zůstane zachovaná (pokud si je teda obdarovaní nevystaví na poličku, kam pravidelně praží slunce, disky patří na tmavé místo bez vysokých teplot).
ai (2993)|8.5.2011 00:34
[quote=ulbi;344370]Tak tohle už zavání bláznivýma dostihama. Když jsem si tu sonku před dvěma měsíci kupoval, tak jsem se těšil z ''nové hračky'',ale netušil jsem,že ten počin se takto ''rozhoří''. Byl jsem zvyklý veškeré video z kamery upravovat buď v ní(dodatečný dubing) a pak ve videu,následně na DVDram,co by nejvyšší ekvivalent DVD...Ale to by u této kamey vedlo k degradaci nahrávek,což je škoda, protože u DVDram je prý nejvyšší záruka zachování dat pro vypal. media.
Existuje něco podobného pro HDvidea?[/quote]

Nestesti nechodi po horach ....atd., Pokud to nebudes mit na dvou nezavislych mistech a jeste k tomu to druhe misto uplne jinde, a kontrolovat jestli to tam jeste je (prave tou udrzbou a prehazovanim na viceekapacitni-disky-jak-jde-cas) tak ty zivotni vzpominky nemas ....

Nebo se stane jen to optimalni, ze ten disk klekne, a data budou jen nedostupna, tak budes hledat sluzbu, ktera ti ty data znova precte. A mezitim zajdes pro jistotu i do kostela. :)

Ja osobne nepovazuju vypalovani BD jako zalohu z toho duvodu, ze v tom neni system, je to neekonomicke (mam system bez BD a vypalovacky a BD disku) , hure ohlidatelne (BD se ztraceji) a po prvni zaloze teto zalohy - BD do mechaniky, copy a paste jinde, vypalovat jinde, nebo tedy hned zkopirovat na jiny HDD, si reknes, proc jsem to uz netridil a neskatulkoval hned napoprve, protoze v tom bude chaos.

Jak pise Pave1, dej pribuznym jeste ty sve videa s tim, aby to nemazali, ze to mas jako beton zalohu. Treba nekomu das darek WDTV Live Hub , ktery ma uvnitr 1T disk a tam to taky budes prubezne doplnovat, pri nejake prilezitosti.
ulbi (49)|8.5.2011 07:09
Jo, asi ano, je třeba zálohovat,jak jsem už řekl,dřív stačilo schovat DV kazetu a bylo...Já,abych byl upřimný,také zálohuju i v tom HD,tu konkrétní věc mám v PC, v HDDext.,a i na DVD,nebo i BD,na ty známý ještě nedošlo..:-).Co se týče těch neduhů u těch dnešních HD kamer- to vlnění už jsem také zmínil na předchozích stránkách,že je to tou stabilizací.Dále pak pro majitele této sonky cx700,nemá ráda ''starorůžovou''barvu, je třeba man. vyv. bílou, dále zlobí neklid v obraze při švenku v zesvětlení saturací hlavně vlasy,ale i listí,nebo tráva.Musí se nastavit v mnl. ''korekce aut. expozice'', pak je klid. Dále pak hodně, a opravdu individuálně záleží,na čem se to zobrazuje. Já mám Samsunk FullHd telku a na ní je fakt vše znát. Ale kámoš má Sony a tam ty saturace nic nedělaj..:-) a obraz je špičkový po všech stránkách. Hodně mi pomáhá ten stativ od Sony, švenk s ním je přesný, na profi úrovni. Takže se dá ze všeho(skoro)s noblesou ''vybruslit:-)
jaro8 (12)|8.5.2011 23:28
A je táto kamera vodeodolná? resp. môže sa jej niečo stať ak na ňu sem-tam trošku zaprší?
ulbi (49)|9.5.2011 17:35
[quote=jaro8;344574]A je táto kamera vodeodolná? resp. môže sa jej niečo stať ak na ňu sem-tam trošku zaprší?[/quote]

no,to jsem nezkoušel,raději...Ale pokud nepříjde voda ke kontaktům u baterie,tak asi ne.
juficek (91)|9.5.2011 22:04
A co tahle drobnost?
ulbi (49)|10.5.2011 05:18
[quote=juficek;344785]A co tahle drobnost?
YouTube - Sony HDR-CX700VE Nightshot Defekt[/quote]

a co jako? To je nějaká stěžejní funkce této kamery? Voják nejsem a úchyl taky ne....:-)
juficek (91)|10.5.2011 08:52
Na to nemusí být člověk úchyl, aby si myslel, že u kousku za třicet tácú by se takové chyby neměly vyskytovat....i kdybych to měl používat jen místo svítilny......to by zaké nemuselo fungovat např. ruční nastavení...vždyť je tam automatika atd. Redučku u auta také denně nepoužívám, ale chci aby byla funkční...co kdyby...
Dotaz jsem směřoval na ty, co ji mají...zda to tak opravdu je? Chyba může být jen u některých kousků...
juficek (91)|10.5.2011 08:59
[quote=jaro8;344574]A je táto kamera vodeodolná? resp. môže sa jej niečo stať ak na ňu sem-tam trošku zaprší?[/quote]

Na vodu i vlhkost bacha......odepsal jsem tak kameru na dovči....ohromná vzdušná vlhkost, ale především asi pot z těla a bylo to....napřed klekla úplně a po čase a prubuzení, jak postupovala uvnitř koroze spojů, tak kamera dělala nepředvídatelné věci a a postupně vypadávaly další a další funkce....
ulbi (49)|10.5.2011 11:16
[quote=juficek;344814]Na to nemusí být člověk úchyl, aby si myslel, že u kousku za třicet tácú by se takové chyby neměly vyskytovat....i kdybych to měl používat jen místo svítilny......to by zaké nemuselo fungovat např. ruční nastavení...vždyť je tam automatika atd. Redučku u auta také denně nepoužívám, ale chci aby byla funkční...co kdyby...
Dotaz jsem směřoval na ty, co ji mají...zda to tak opravdu je? Chyba může být jen u některých kousků...[/quote]

já ji mám a ještě jsem tuto funkci nikdy nepoužil..,ale zkus si porovnat výsledky současných kamer s touto, při nízkým osvětlení a bude výsledek zcela opačný....s tím zkušenosti mám dostatečné.
juficek (91)|10.5.2011 17:27
Ten Nightshot byl jen na okraj...i když u skomírajícího táboráku když vrcholila ,akce, jsem ho už použil ( a nešlo o šmíru...) I tak mě štve, když se povede nefungující funkce...
víc mě kaká to vlnění obrazu...registruješ to průběžně v nahrávkách? Už jsem byl rozhodnutý pro koupi tohoto mazla, ale teď mám strach a svádím vnitřní boj Sony/Panák....
ulbi (49)|10.5.2011 18:30
[quote=juficek;344907]Ten Nightshot byl jen na okraj...i když u skomírajícího táboráku když vrcholila ,akce, jsem ho už použil ( a nešlo o šmíru...) I tak mě štve, když se povede nefungující funkce...
víc mě kaká to vlnění obrazu...registruješ to průběžně v nahrávkách? Už jsem byl rozhodnutý pro koupi tohoto mazla, ale teď mám strach a svádím vnitřní boj Sony/Panák....[/quote]

To máš určitě recht, ale já už jsem se s mnoha nefunkčnostmi zapl. bůch smířil...Pro mě je nejdůležitější,když nahrává hezky''slunko-neslunko'',doma při sl. žárovce a to prosím-bez zrna-. Takové''funkcenefunkce'' už dávno nevnímám-jako třeba stíračka,sepie,starý film a pod. A to vlnění? To už jsem nezaznamenal v nahrávce dlouho, od té doby co mám ten stativ a vědomost kdy ho použít a kdy nemusím. Já už bych do Pan. nešel,mě hrozně zklamal, ta SD700,hned druhý den jsem ho vyměnil za tuhle sonku, nedá se to přirovnat...Před 5ti lety jsem si koupil Pan. GS500, na tu dobu v SD to byla docela''bomba'',mám ji do dnes a když jedem s rodinou na výlet, nebo tak něco,tak filmuju s ní,protože je z ní kopie na obyč DVD v o dost lepší kvalitě,než z téhle sonky po převodu na SD, což považuju za nejvíc nešťastné u těchto HD kamer, že nemají I-Link výstup....