Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr HD přijímače

panasonic650 (1124)|27.1.2011 21:54
[quote=Dagy2;326217]To "lepšie" je k originál verzii ([COLOR="Red"]doporučil by som ti ju inak ak sa vieš dostať do rakuska[/COLOR]). [/quote]
Reagoval som skor na toto ... ;)
jarino1978 (8045)|27.1.2011 21:55
[quote=Dagy2;326315]Potom je tam dobrý aj iCord ktorý som veľmi chcel a dnes som strašne rád že ho nemám - to bol najväčší omyl v dejinách DVB-S
predpokladám, že Vantage je v tomto rovnako na tom ako TechniSat (t.j. dobre).[/quote]
- iCord to dokafral už pri vývoji a sľubované zmeny v zlepšení podpory a stability zmizli neviem kde...Bol to omyl, ktorý stál Humax krk...
- aj na Vantovi je možnosť akokoľvek meniť FW, buď upgrade, alebo downgrade. Inak nahrávanie a timer je rovnako vymakaný, ako na Technisat, preklikávaš EPG napr. 5 staníc naraz a zeleným tlačítkom potvrdzuješ svoj výber. Vždy len 1 klik a je to. Nič viac a jednoduchšie to už nejde...
- na čerepoch typu Arivashit a pod. stráviš programovaním nahrávok celý večer a potom sa do rána modlíš v posteli namiesto sexu, aby to aj niečo nahralo...Nasledujúci deň stráviš nad týmto čerepom hľadaním informácií po nete, prečo to zasa celé nejde a vytvoríš tu na freaku X tisíc príspevkov o problémoch s takýmito shitmi...
PV_ox (182)|27.1.2011 21:58
[quote=Dagy2;326315]to PV_OX
na NAS myslím nahrávajú hlavne Linuxy. Ak máš interný HDD tak to ale celkom postráda zmysel.
Kopírovanie na NAS zvláda jeden aj druhý cez LAN. Mám 500GB a kopírovanie z dôvodu málo miesta som robil tak po roku.
Nahrávky sú u oboch nekodované, to je devíza týchto dvoch prijímačov.
Nahrávky u TechniSatu sú v tvare *.ts a *ts4 pre HD. Prehráva ich napr. GOMplayer (free player) doporučený TechniSatom. Tiež ich možno z NASu priamo prehrávať napr. WDTV live alebo ich žerie aj Samsung LED TV cez USB HDD.
[/quote]

Diky moc za detailni info. No to nahravani na NAS me zajima protoze mam NAS skutecne jako centralni uloziste veskereho multimedialniho obsahu a protoze mam vice TV a u kazdeho multimedialni prehravac a tak bych chtel, aby i nahravky ze satelitu sly prehravat na libovolne TV. Z tohoto pohledu by pro me byl asi idealni DreamBox 800 HD se, ale ten se zase Technisatu asi nevyrovna co se kvality obrazu tyce... Je to tak, ze?

Jeste bych se zeptal jak je tedy mozne kopirovat z toho vnitrniho disku na NAS. Lze to pouze pres funkce v satelitnim prijimaci nebo je mozne vnitrni disk v satelitnim prijimaci nasdilet a pristupovat k nemu ze site a diky tomu mit moznost kopirovat to z vnitrniho disku satelitniho prijimace do toho NASu napr. z pocitace nebo nejakym scriptem v NASu?
jarino1978 (8045)|27.1.2011 22:04
[quote=PV_ox;326325]DreamBox 800 HD se, ale ten se zase Technisatu asi nevyrovna co se kvality obrazu tyce... Je to tak, ze? [/quote]
- Dream je seriózna mašina, avšak kvôli obrazu by som ju nekupoval. Jeho obraz sa líši od typu image, ale ako globálne je u mňa na 3 mieste, čo sa týka kvality obrazu. Ale pozor, zasa taký 500-vkový Dream je skoro na konci....Dream sa kupuje hlavne kvôli niečomu inému a aj preto nie je vhodný pre každého. Hlavné ťažisko Vantage / technisat je ich kvalitný upscaler a oni oba hlavne ťažia z kvality obrazu SD, pri HDTV sú rozdiely o niečo menšie, ale stále sú v ich prospech...

[quote=PV_ox;326325]
Lze to pouze pres funkce v satelitnim prijimaci nebo je mozne vnitrni disk v satelitnim prijimaci nasdilet a pristupovat k nemu ze site a diky tomu mit moznost kopirovat to z vnitrniho disku satelitniho prijimace do toho NASu napr. z pocitace nebo nejakym scriptem v NASu?.[/quote]
- neviem o ničom takom, ale možné to je.
Dagy2 (3153)|27.1.2011 22:20
[quote=PV_ox;326325]Diky moc za detailni info. No to nahravani na NAS me zajima protoze mam NAS skutecne jako centralni uloziste veskereho multimedialniho obsahu a protoze mam vice TV a u kazdeho multimedialni prehravac a tak bych chtel, aby i nahravky ze satelitu sly prehravat na libovolne TV.

Jeste bych se zeptal jak je tedy mozne kopirovat z toho vnitrniho disku na NAS. Lze to pouze pres funkce v satelitnim prijimaci nebo je mozne vnitrni disk v satelitnim prijimaci nasdilet a pristupovat k nemu ze site a diky tomu mit moznost kopirovat to z vnitrniho disku satelitniho prijimace do toho NASu napr. z pocitace nebo nejakym scriptem v NASu?[/quote]

Toto je určite dobré riešenie a s niečim podobným uvažujem - zatiaľ mám STB a NAS pre archiváciu dát a prehrávam len v PC (ak je obsadený TV).
U TechniSatu to funguje dvomi spôsobmi:
1/ TechniSat vidí v menu kopírovanie/prehrávanie všetky sieťové disky, ktoré umožňujú zdieľanie (NAS, PC disky vo WinXP). Na tieto disky možno kopírovať alebo z nich kopírovať. Je možné tiež priamo prehrávať z NAS MP3, JPG. Video nahrávky presne neviem ako fungujú, nerád by som klamal - u môjho HDS2 táto funkcia ešte nebola, ale podľa manuálov sú video nahrávky pridané ako ďalšia položka menu, takže by to malo fungovať rovnako.
V tomto prípade je ale STB blokovaný kopírovaním

2/ existuje program TechniSat Mediaport, ktorý po nahraní do PC vidí TechniSat(y) a možno v ňom zadať kopírovanie na ľubovoľný disk ktorý PC vidí (interný, externý, NAS, USB a pod). V tomto prípade beží kopírovanie a STB je voľný pre pozeranie TV.

Celé nastavenie siete sa urobí buď zadaním pevnej IP adresy v menu prijímača alebo voľbou DHCP. A je to!
U HDS2plus je možné do USB zastrčiť TechniSat WiFi dongle a použiť WiFi LAN pripojenie. Ale kábel je kábel.
PV_ox (182)|27.1.2011 22:54
Diky moc za info. Zkusim ten Technisat Mediaport stahnout a mrknu na to.

Jeste bych se zeptal, nevite jak je na tom diskutovany Technisat a Vantage s kompatibilitou s CAM modulem MASCOM Irdeto Cryptoworks? Hlavne co ten Technisat, nezere jenom svuj firemni CAM?
Dagy2 (3153)|27.1.2011 22:58
Žere viaceré CAMy (dobrú kompatibilitu by som tu našiel odskúšanú od viacerých užívateľov) ale prudko doporučujem TechniSat TechniCrypt z dôvodu funkcie DualDecrypt.
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 23:05
Hladam cenu TechniCryptu a nasiel som vsetko okolo 1000kc v € do 50,-
Musia byt rovnake obidva, alebo moze byt druhy lacnejsi? jeden asi stacit nebude na spravne fungovanie
Dagy2 (3153)|27.1.2011 23:20
Asi nenajdeš moc lacnejšie.
Ak by si šiel cestou ICE+NEXT dual decrypt nepotrebuješ lebo NEXT je identická karta
ak by si šiel cestou základné programy tak je to jedno
Ak by si šiel cestou základná karta + karta s platenými programami tak dualdecrpyt potrebuješ pre tú na ktorej budeš platiť programy
ak by si šiel cestou SkyLink + CS link tak je dobré mať obe s dualdecrypt
PV_ox (182)|27.1.2011 23:42
Diky za info.

Stahnul jsem ten program MediaPort, tak tam neni moc co vymyslet, to je jasny jak to slape. Jen bych se jeste zeptal jestli tenhle SW vidi ten Technisat i v rezimu Standby a dokaze si ho probudit.
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 23:52
Dagy2, zrejme to bude multi+hd
skylink+cs link bude ta drahsia verzia ale zase viac programov, ale cenu to zdvihne celkom dost....
Dagy2 (3153)|28.1.2011 10:29
Hornet,
EPG v takej slabej forme prezentácie možno vidieť napr. tu vo vlákne Recenzie. Ale je to taký odvar.

Pre nastavenie timera u TechniSatu vyšla teraz aplikácia pre iPhone, takže tu je to ešte jednoduchšie ako internetový prehliadač.
See: http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/man/bda_technisat_dvr-app_ipad_iphone_ipod_touch_7231.pdf

V sekcii downloads na stránke TechniSatu je tiež hromada materiálov s obrázkami a ukážkami nastavenia parabol, prijímačov, funkcií a pod. - to keby si nezohnal prijímač na zápožičku.
Tiež si môžeš stiahnuť manuál - doporučujem nemecký (ak aspoň trochu lámeš nemčinu) ktorý má 200 strán a do detailov je tam všetko aj s obrázkami vysvetlené.
mat1401 (52)|28.1.2011 10:54
[quote=jarino1978;325971]
- obraz z toho VU+ je jeden z najhorších, aký môžeš vôbec vidieť. Horší uvidíš už len z tej Arivy a
[/quote]

inac, len tak bokom tu su testy toho crepu : http://www.testberichte.de/p/hm-sat-tests/vu-duo-testbericht.html
jarino1978 (8045)|28.1.2011 11:06
a čo mám ako teraz spraviť z tých nič nehovoriacich "testov" ? Mám zmeniť názor, ktorý som si spravil osobne ?
Inak 60% testov bol test/ porovnanie Clarke vs. VU+

Daj si do google VU+ picture quality...
Dagy2 (3153)|28.1.2011 11:08
Z tých testov sa človek väčšinou nedozvie také dosť podstatné veci (pritom sa tu píše o VU+ ako Testsieger a Referenzklasse, čiže by to mala byť absolútna špica).
Teraz narážam aj napr. na tu Recenziu čo je tu na fore na TechniSat HDS2+:
- chlapík ukazuje ako funguje PIP a aké je to super. Potom prepína ARDHD, ZDFHD, ale v PIPe má nejaký iný program. jasné, pretože PIP dvoch HD programov nejde! Funguje len SD+HD v PIPe.
- chlapík ukazuje, že sa dajú prijímať a nahrávať naraz 2 HD programy (to je OK) a spomína že tie čo ukazuje sú FTA. K zakódovaným je potrebné mať samozrejem kartu - pripomína. Potom ukazuje pod víčkom 2xCONAX a 2xCAM. To je všetko fajn, ale o tom, že je nejaké zdieľanie kariet medzi tunermi ktoré má nejaké obmedzenia ani slovo. Takže ten kto to vidí, je jasne presvdčený o tom, že si kúpi kartu a bude pozerať a nahrávať naraz 2 programy.

Takže tak, prekvapenia sú potom nemilé. Ako tu nejaký človek sa pýta, prečo mu nejde prepnúť na jednoduchom tuneri iný program keď nahráva niečo. Veď mu ho predsa doporučili ako najlepší stroj a všade o nej počuť aká je úspešná.
Teda nezostáva len sa pýtať a pýtať a pýtať.
PV_ox (182)|28.1.2011 11:46
Ještě bych se rád zeptal jak jsou na tom Technisat a Vantage s hlučností?

Jde mi o to, že původní moje představa byla žádný HDD v obýváku a veškerý multimediální obsah na NASu v pracovní místnosti. To by ale znamenalo přímé nahrávání ze satelitu na disk v NASu a to by mi splnil asi jedině Dreambox (nebo nějaké jiné linuxové přijímače), ale na tom Dreamboxu je zase asi horší obraz oproti tomu Technisatu nebo Vantage...

Tak mi jde o to, když bych upřednostnil Technisat nebo Vantage před Dreamboxem kvůli kvalitě obrazu, abych zase potom nebyl zklamaný z vyšší hlučnosti...
mat1401 (52)|28.1.2011 11:58
[quote=jarino1978;326418]a čo mám ako teraz spraviť z tých nič nehovoriacich "testov" ? Mám zmeniť názor, ktorý som si spravil osobne ?
Inak 60% testov bol test/ porovnanie Clarke vs. VU+

Daj si do google VU+ picture quality...[/quote]

Nikto ti nehovori, aby si zmenil nazor. Ako som uz spominal 100 ludi, 100 chuti. Kazdemu vyhovuje nieco ine.
Ja som len reagoval na tvoj prispevok. Ludia sa tu stretavaju a pisu si, aby diskutovali o svojich problemoch, rieseniach, rozdavali rady atd.
reakcia typu : to je sracka, to je shit, to je crep sa mi vidi trosku primitivna. Da sa to napisat aj slusnejsie.
Ja si nic nemusim do googlu davat, na hdmi1 mam dm800 a na hdmi2 mam vu+duo - na oboch image dream elite BH , pozeram a ziadny rozdiel v obraze nevidim.
Takisto bol rozdiel u VU+ medzi reviziami hw - prve kusy s bielym ovladacom mali spatny obraz u SD kanalov, u terajsich hw revizii je to ine.
Nikdy som netvrdil, ze ma najlepsi a spickovy obraz, ale pri zrovnani s DM tam rozdiel nie je. A takisto si myslim , ze od crepu ma daleko. Nehovorim, ze vsetko co najdes v testoch je 100%, ale tie testy nerobia idioti, ktori nemaju o nicom ani paru, nemyslis? Ja patrim k tym uzivatelom, ktory vyuzivaju aj ine funkcie ako len pozeranie a preto som vzdy dreamy preferoval a ostal u nich.
Dagy2 (3153)|28.1.2011 13:26
[quote=PV_ox;326433]Ještě bych se rád zeptal jak jsou na tom Technisat a Vantage s hlučností?

Jde mi o to, že původní moje představa byla žádný HDD v obýváku a veškerý multimediální obsah na NASu v pracovní místnosti. To by ale znamenalo přímé nahrávání ze satelitu na disk v NASu a to by mi splnil asi jedině Dreambox (nebo nějaké jiné linuxové přijímače), ale na tom Dreamboxu je zase asi horší obraz oproti tomu Technisatu nebo Vantage...

Tak mi jde o to, když bych upřednostnil Technisat nebo Vantage před Dreamboxem kvůli kvalitě obrazu, abych zase potom nebyl zklamaný z vyšší hlučnosti...[/quote]

Hlučnosť (u TechniSatu):
1/ 80% prevádzky je pozeranie TV. Vtedy je HDD vypnutý. dá sa nastaviť menu vypnutie po 1min, 2min, 5min, 10min, nevypnúť.
toto je spojené tiež s výhodou napr. oproti MagioSAT, že spotreba energie je o poznanie nižšia.

2/ Prijímač má aktívne chladenie, ktoré beží stále

V noci, kedy mám v dome tak ticho že počuť červotoče v susedovej streche je samozrejme počuť tiché bzučanie, ktoré je možno sily ventilátora u notebooku. U nemého filmu by to možno v noci pôsobilo trochu rušivo ale v momente že bývaš v meste alebo pozeraný program "má normálny zvuk" - film, šport a pod) tak ani chladič ani pri pozeraní z HDD to určite nespoznáš.
Čo by som asi nerobil, je inštalovať ho vedľa postele, pretože nočné nahrávanie a sťahovanie EPG je vždy spojené s nájazdom HDD a ventilátora kedy oproti tichu buddeš počuť zmenu.
Ale toto ti určite dovolia vyskúšať v obchode.

Ak by ti šlo len o hluk, potom je riešenie napr. model (ale singletuner) HD8+ a USBHDD. Ten nemá ventilátor a USB disk je bezhlučný.
PV_ox (182)|28.1.2011 13:33
Diky moc za info. Prijimac bude v obyvaku, tak to s tou hlucnosti asi nebude problem.

Jeste bych se rad zeptal, ptal jsem se uz vcera, ale mozna si to v ty zaplave prispevku prehlidnul, jestli nevis zda SW Technisat Mediaport vidi Technisat prijimac i v rezimu Standby a dokaze si ho probudit.
martas666 (69)|28.1.2011 13:37
Přidám se do diskuze...

co povíte na Dreambox 500HD a nebo Optibox Pony..Linux nepotřebuju,Jde mi jak to už bývá o
co nejlepší fullHD obraz s cenovkou do 8000 kč..linux mi ale zas cizí neni.
Dagy2 (3153)|28.1.2011 13:49
To PV_ox:
- u eko-stand-by, tzn. rychlý štart nie je aktívny a spotreba je pod 1W stojí aj komunikácia, takže Mediaport prístroj nevidí a ani nezobudí.
Pozn.: tu pri štarte beží kompletný boot, t.j. cca 30sek štart
- u stand-by, rychlý štart aktívny som Mediaport neskúšal. Ale komunikácia je aktívna - ak ťa zaujíma tento stav daj vedieť, skúsim zajtra.


To martas666:
ak chceš nejlepší fullHD obraz do 8000Kč tak ti vrelo odporúčam TechniSat HD8+, ktorý obsahuje aj voľnú HD+ kartu na rok. Alebo HD8S, čo je HW rovnaký prijímač bez čítačky HD+
martas666 (69)|28.1.2011 13:55
A co VU+ SOLO nahrávání primárně nepotřebuji...
Jak to funguje s tim Skylinkem u těhle linux mašinek?.Cjtěl bych volný Skylink+MTV unlimited na rok.
Normálně koupim kartu se základní nabídkou a můžu sledovat?..Dík
PV_ox (182)|28.1.2011 14:01
Tak ono 30 sekund nabeh je u satelitu docela dost, kdyz si vezmu, ze TV je zapnuta "hned". Je tam velky rozdil ve spotrebe u tech dvou standby rezimu?

Pokud by to bylo mozne vyzkouset, jestli u toho druheho standby rezimu je ten Technisat videt a jde vzbudit, tak bych byl rad. Dik moc.
mat1401 (52)|28.1.2011 14:07
[quote=martas666;326478]A co VU+ SOLO nahrávání primárně nepotřebuji...
Jak to funguje s tim Skylinkem u těhle linux mašinek?.Cjtěl bych volný Skylink+MTV unlimited na rok.
Normálně koupim kartu se základní nabídkou a můžu sledovat?..Dík[/quote]

Dream 500 HD je takisto ako aj VU+solo linuxovy prijimac. Cardreader ako taky, bez prislusneho softwaru ti kartu neprecita. Musis si stiahnut v prislusnom image plugin cam (emulacia kodovacieho systemu a obsluha citacky kariet)
Dagy2 (3153)|28.1.2011 14:50
to martas666:
1/ pre SkyLink potrebuješ čítačku/CI-modul Cryptoworks alebo Irdeto a pre MTV-unlimited CONAX.
Takže napr. u toho HD8SX (ktorý je vraj teraz za pár šupov) máš 2xCI + 2xCONAX.

2/ alebo si kúp rovno UPC a tam to máš na Cryptoworkse v jednej karte všetko dokopy aj s MTVunlimited

Keď tvrdíš, že ti ide primárne hlavne o pozeranie a FULLLLLL HD tak:
-u základného balíku máš u SkyLinku len CT a Novu v HD. Takže o akom HD tu hovoríme.
- ak máš naozaj záujem o HD tak UPC som práve vyhodnotil ako najlepší ČS zdroj HD a potom HD+ karta za 50EUR/rok je ideálne riešenie.
Ale to stojí bubáky. Zadarmo HD nebude už ani v tom nemecku.
Lubis04 (18)|28.1.2011 15:16
Kdybych jen věřil testům a recenzím, nezakládám toto téma, ale to jsem již tady psal...

Zatím to vidím na Vantage 8000 S.
Dreambox 800 HD SE bych asi moc nevyužil.

Zjištuji informace o CLARKE-Tech ET 9000 HD. Vyzkoušel jste ho někdo?
martas666 (69)|28.1.2011 15:32
[quote=Dagy2;326498]to martas666:
1/ pre SkyLink potrebuješ čítačku/CI-modul Cryptoworks alebo Irdeto a pre MTV-unlimited CONAX.
Takže napr. u toho HD8SX (ktorý je vraj teraz za pár šupov) máš 2xCI + 2xCONAX.

2/ alebo si kúp rovno UPC a tam to máš na Cryptoworkse v jednej karte všetko dokopy aj s MTVunlimited

Keď tvrdíš, že ti ide primárne hlavne o pozeranie a FULLLLLL HD tak:
-u základného balíku máš u SkyLinku len CT a Novu v HD. Takže o akom HD tu hovoríme.
- ak máš naozaj záujem o HD tak UPC som práve vyhodnotil ako najlepší ČS zdroj HD a potom HD+ karta za 50EUR/rok je ideálne riešenie.
Ale to stojí bubáky. Zadarmo HD nebude už ani v tom nemecku.[/quote]

No díky moc. přemejšlim o Technisat technistar S1 nebo Optibox Pony a linuxový VU+ Solo.který má nej obraz?..jaký je rozdíl mezi tim S1 a S1+..je to pro mě nějak v čr směrodatný ty + verze?..Stojí asi 4300 kč...No mě o ty naše pseudo HD kanály ani tak nejd,stejně tam nic nedávaj...ale myslel jsem, že to placený MTV by mohlo v HD něco vysílat.
jarino1978 (8045)|28.1.2011 17:13
[quote=mat1401;326437]
Ja si nic nemusim do googlu davat, na hdmi1 mam dm800 a na hdmi2 mam vu+duo - na oboch image dream elite BH , pozeram a ziadny rozdiel v obraze nevidim.
Takisto bol rozdiel u VU+ medzi reviziami hw - prve kusy s bielym ovladacom mali spatny obraz u SD kanalov, u terajsich hw revizii je to ine.
Nikdy som netvrdil, ze ma najlepsi a spickovy obraz, ale pri zrovnani s DM tam rozdiel nie je. A takisto si myslim , ze od crepu ma daleko. Nehovorim, ze vsetko co najdes v testoch je 100%, ale tie testy nerobia idioti, ktori nemaju o nicom ani paru, nemyslis? Ja patrim k tym uzivatelom, ktory vyuzivaju aj ine funkcie ako len pozeranie a preto som vzdy dreamy preferoval a ostal u nich.[/quote]
- pokiaľ nevidíš rozdiel v obraze DM800/VU+ pro pozeraní SD, tak to je na zaplakanie
- pochopím to, ak to pozeráš na 32-37 " skle, na väčšom skle to musíš jasne vidieť
- nechcem, aby si pátral s lupou po obraze, ale upriam sa na pleťovku a porovnaj si ju na oboch STB. Ten rozdiel tam vidieť proste musíš.
- z toho odkazu, čo si poskytol... všetci recenzenti, čo tam boli uvedení okrem jedného, nemajú so satelitnou technikou NIČ spoločné
- pozri si nemecké diskusie o VU+ a prečítaš si, že mnohí mali počiatočné nadšenie o náhrade za Dreambox, väčšina už ale to VU+ predala. Dôvody boli rôzne, ale najviac : hnusný obraz, hlučný vetrák, mrznutie, problémy s nahrávaním ( PVR ), dlhž čas bootovania ( bežne to pod 1. minútu nejde ).... Čiže ak má niektorý STB takéto základné problémy, je to skrátka čerep, shit...Každý normálny STB funguje pri každom zapnutí a nemusím, ako užívateľ čakať ako nejaký truľo, že sa niektorá grupa zobudí ( VTi, BH a pod. ) a opraví niečo a zároveň dosere niečo druhé. Ja mám STB na pozeranie a nie na to, aby som každý deň strácal nervy a čakal, kedy to vôbec pôjde.
- skrátka je to klasický čínsky linuxový box , ktorých je dnes ako húb po dažde. A žiaden nefunguje dobre.


[quote=martas666;326471]Přidám se do diskuze...

co povíte na Dreambox 500HD a nebo Optibox Pony..Linux nepotřebuju,Jde mi jak to už bývá o
co nejlepší fullHD obraz s cenovkou do 8000 kč..linux mi ale zas cizí neni.[/quote]
Technisat
Vantage HD

[quote=Lubis04;326511]
Zjištuji informace o CLARKE-Tech ET 9000 HD. Vyzkoušel jste ho někdo?[/quote]
-je to novinka s detskými chorobami. Naviac, značka Clarke-Tech má veľmi biedne referencie.
mat1401 (52)|28.1.2011 18:01
[QUOTE=jarino1978;326546]- hnusný obraz, hlučný vetrák, mrznutie, problémy s nahrávaním ( PVR ), dlhž čas bootovania ( bežne to pod 1. minútu nejde ).... Čiže ak má niektorý STB takéto základné problémy, je to skrátka čerep, shit...

no comment, ani som od teba nic ine necakal :-). ja chvalabohu ani jeden z tychto problemov nemam a ani som nikdy nemal. VU mi nezamrzol na rozdiel od Dreamu ani raz, nahrávky sú bez chýb a cas bootovania - kolko ti bootuje windows? kolkokrat za den potrebujes box bootovat?

- skrátka je to klasický čínsky linuxový box , ktorých je dnes ako húb po dažde. A žiaden nefunguje dobre.

a este k tej poznamke o cinskych boxoch. bol si niekedy v azii, v cine? videl si ako to tam vyzera? ja narozdiel od teba ano. potom sud. maju tam taku techniku o akej sa ti ani nesniva
Dagy2 (3153)|28.1.2011 18:16
[quote=PV_ox;326469]Diky moc za info. Prijimac bude v obyvaku, tak to s tou hlucnosti asi nebude problem.

Jeste bych se rad zeptal, ptal jsem se uz vcera, ale mozna si to v ty zaplave prispevku prehlidnul, jestli nevis zda SW Technisat Mediaport vidi Technisat prijimac i v rezimu Standby a dokaze si ho probudit.[/quote]

Tak tu je odpoveď:
1/ Po štarte Mediaportu v PC je automaticky vyhľadávaný STB. Tým je v rýchlom stand-by mode "zobudený" STB a jeho HDD - počuť zabzučanie roztáčajúceho sa disku. PC vidí disk, STB sa tvári zvonka že je vypnuté - svieti červený krúžok.

2/ Spotreby sú v manuáli, takže ich len odpisujem.
Treba nemeckých súdruhov tiež pochváliť, že pri prepnutí do rýchleho stand-by sa na obrazovke objaví okno a píše asi toto: Upozornenie, tento režim vyžaduje zvýšenú spotrebu elektrickej energie vo vypnutom stave. Chcete naozaj aktivovať túto funkciu?

V manuáli je celá kapitola venovaná spotrebe el.enrgie a obsahuje upozornenia na to, ak osa dá spotreba znížiť ->
- počet napájaných LNB
- hodiny vo vypnutom stave na displeji
- počet CI-modulov

eko stand-by - menej ako 1W
eko stand-by s hodinami - menej ako 3W
prevádzka bez HDD a napájania LNB -> 24W
prevádzka s nahrávaním na HDD, plné napájanie LNB (2x400mA), 2xCI-modul, USB 500mA -> 40W

Ten standby tu teda nepíšu, skúsim odmerať.
Hornet F-18 (1328)|28.1.2011 22:28
A ako su na tom diskutovane technisat a vantage so zvukom?
Lubis04 (18)|28.1.2011 22:31
Zvažuji variantu nákupu Vantage 8000 S. Bez HDD, s HDD. Jak moc je důležité nabízené aktivní chlazení? HDD se mě zamlouvá trošku jinný model, od stejné značky jako v nabídce, jen rychlejší a cenově o cca 80 Kč dražší ...
jarino1978 (8045)|28.1.2011 22:54
[quote=mat1401;326566]ja chvalabohu ani jeden z tychto problemov nemam a ani som nikdy nemal. VU mi nezamrzol na rozdiel od Dreamu ani raz, nahrávky sú bez chýb a cas bootovania - kolko ti bootuje windows? kolkokrat za den potrebujes box bootovat?[/quote]

- samozrejme. veď ti to aj verím.
- koľko mi bootuje windows. Asi 30s... A normálny STB ? 15s...
- a koľko krát mi bootuje STB ? Asi 15x denne...

[quote=mat1401;326566]
bol si niekedy v azii, v cine? videl si ako to tam vyzera? ja narozdiel od teba ano. potom sud. maju tam taku techniku o akej sa ti ani nesniva[/quote]

- jasné. asi si bol v továrni, kde sa robia na kolenách v garáži tieto STB...
- ja mám pod nosom asi 6 elektro firiem z Tchaiwanu, Číny....Lenže tam sa robí elektro pre automobilky a letecký priemysel. A nie nejaké čerepy na kolene...
jarino1978 (8045)|28.1.2011 22:55
[quote=Lubis04;326657]Zvažuji variantu nákupu Vantage 8000 S. Bez HDD, s HDD. [/quote]

Zober variantu bez HDD. Zvoľ cestu externého HDD...
jarino1978 (8045)|28.1.2011 22:58
[quote=Hornet F-18;326654]A ako su na tom diskutovane technisat a vantage so zvukom?[/quote]

veľmi dobre. Vantage vie ako možno jediný, alebo jeden z mála nastaviť deelay zvuku ( hodí sa ti to, ak pozoruješ pri niektorých programoch posun zvuku oproti obrazu na HD plackách ).
Lubis04 (18)|28.1.2011 22:59
Kolegové z IT oddělení z práce radí interní disk.... Nevím proč. Shodli se oba. Externí mít jako další disk.
StD (8612)|28.1.2011 23:05
Já bych také volil interní (jakože ho mám, ale v jiném přístroji) a bez dalšího chlazení pohoda (už téměř rok, nevím, že tam je, jen když se na něj podívám na obsah z PC). Osobně nevěřím externím krámům - jejich poruchy jsou naprosto nepředvídatelné a předem nezjistitelné. Toť můj názor a zkušenost.
jarino1978 (8045)|28.1.2011 23:13
[quote=Lubis04;326681]Kolegové z IT oddělení z práce radí interní disk.... Nevím proč. Shodli se oba. Externí mít jako další disk.[/quote]

Vantage HD 8000 máva problém občas s chladením pri kombinácií s interným HDD. Preto ti k nemu niekde dorobia aktívne chladenie. Záleží aj od typu HDD, treba voliť 5400rpm a veľkosť do 500 GB, ideál je tzv. eco green... Hlavne treba box vhodne umiestniť ( chladenie ).
Pri externom HDD nemá problém s chladením.
Ale môže byť...
StD (8612)|28.1.2011 23:19
No vidíš, já postupoval přesně opačně - mám "Blue" verzi (=žádné autovypínání, to si řeší přístroj a ne disk) a 7200 rpm 2,5" - je umístěn 2 mm od obalu stroje a 15 mm od základní desky přístroje, dokáže se uchladit pasivně a montoval jsem si ho tam sám, slyšet ho absolutně není.
jarino1978 (8045)|28.1.2011 23:28
to ti verím. Len ten Vanta predsa viac pečie a občas potom môže mať problém so stabilitou celého systému. Preto radšej odporučím externý HDD. Alebo kombináciu interný a dodatočné chladenie ( čo vyrieši daný možný problém ).
StD (8612)|28.1.2011 23:37
No fakt je, že u mne je topografie desky jiná - topící tuner je na opačné straně skříňky a jede to na 12 V z vnějšího zdroje 14 Watt, takže tam netopí trafo...
jarino1978 (8045)|28.1.2011 23:51
a ešte taký malý rozdiel. Ty myslím nemáš HD STB ? To trafo spraví tiež +, ale skôr majú s chladením problém HD STB.
StD (8612)|29.1.2011 00:19
Nee, dyk víš, že mám DM600 SDčkového, ale pochybuji, že by tam bylo to CPU u vašich HD o tolik více topící.
jarino1978 (8045)|29.1.2011 00:32
ja už som na to zabudol...len tie dosky s chipmi, ram, flash sú viac ťažené, CPU je to + - skoro rovnaké...
PV_ox (182)|29.1.2011 01:50
[quote=Dagy2;326573]Tak tu je odpoveď:
1/ Po štarte Mediaportu v PC je automaticky vyhľadávaný STB. Tým je v rýchlom stand-by mode "zobudený" STB a jeho HDD - počuť zabzučanie roztáčajúceho sa disku. PC vidí disk, STB sa tvári zvonka že je vypnuté - svieti červený krúžok.

2/ Spotreby sú v manuáli, takže ich len odpisujem.
Treba nemeckých súdruhov tiež pochváliť, že pri prepnutí do rýchleho stand-by sa na obrazovke objaví okno a píše asi toto: Upozornenie, tento režim vyžaduje zvýšenú spotrebu elektrickej energie vo vypnutom stave. Chcete naozaj aktivovať túto funkciu?

V manuáli je celá kapitola venovaná spotrebe el.enrgie a obsahuje upozornenia na to, ak osa dá spotreba znížiť ->
- počet napájaných LNB
- hodiny vo vypnutom stave na displeji
- počet CI-modulov

eko stand-by - menej ako 1W
eko stand-by s hodinami - menej ako 3W
prevádzka bez HDD a napájania LNB -> 24W
prevádzka s nahrávaním na HDD, plné napájanie LNB (2x400mA), 2xCI-modul, USB 500mA -> 40W

Ten standby tu teda nepíšu, skúsim odmerať.[/quote]

Diky za detailni a prehledny info.

To je stejne zvlastni, ze nemecti soudruzi napisou o spotrebe el. energie celou stranku, popisou kde co a pak nenapisou info o spotrebe v rychlem rezimu standby co? Kazdopadne predem diky za napravu nemeckych kolegu...:-)
Dagy2 (3153)|29.1.2011 19:01
[quote=jarino1978;326678]veľmi dobre. Vantage vie ako možno jediný, alebo jeden z mála nastaviť deelay zvuku ( hodí sa ti to, ak pozoruješ pri niektorých programoch posun zvuku oproti obrazu na HD plackách ).[/quote]

Natürlich TechniSat macht das auch! Posun zvuku voči obrazu pomocou menu.

TechniSat HD8SX a Digicorder HDS2+ nemajú AAC zvuk (používa ho hlavne Magio a rádiá na 1W), len klasický dobrý AC3 - takže 5.1 zvuk DD cez AVR nemá chybu.
AAC je u TechniStar a samozrejme u nových modelov.
jarino1978 (8045)|29.1.2011 22:36
- tak to je v pohode. takže sú už oba deelay ready...
- AAC by momentálne nebol až taký problém, ale s postupným prechodom z SD mpeg2 na mpeg4 to zaiste bude stáť za úvahu...
Hornet F-18 (1328)|30.1.2011 00:05
TechniStar S1 a S1+ nie su na ceskej stranke TechniSatu, na nemeckej su....
Je to nove? stare? nenasiel som cenu
Lubis04 (18)|30.1.2011 08:44
StD:
Vantage má interní HDD 3,5". DM má 2,5". Zahřívání disků může být odlišné...

Chtěl bych koupit Vantage s int diskem, ale rychlejším (od stejného výrobce), než je v nabídce. Aktivní chlazení nabízí jen s jejich HDD.
StD (8612)|30.1.2011 10:21
To já vím, ale na 3,5" si přeci také můžeš dokoupit pasivní chladič, ne? Jde o to, kolik tam na to máte místa, případně použít rámeček 3,5" na 2,5", ne?