Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic HDC-SD900

Andre2 (69)|16.8.2011 20:32
Objednal jsem Velbon DV-6000....
martin.cepela (2)|19.8.2011 20:53
Tak pánové, k těmhle kamerám: Jsem kameraman a nějakou dobu mě to živí na profi úrovni, točím i pro Novu. Nicméně k téhle debatě.. Rok jsem vybíral malou kameru a prošel jsem snad všema kamerama od Sony (V1, Z1, Z5 i modely za 500tis a vejš) a nechtěl jsem nic jinýho než Sony. A v práci taky nic jinýho ani není.. Není móda mít velkou kameru, dneska profíci, ale fakt profíci Vám natočí luxus video jenom foťákem.. To myslím vážně, např. Marek Ztracený má foťákem točený všechny klipy. Dlouho jsme řešili jakou kameru vybrat a řešili to ti nej kameramani co tady vůbec jsou a Panasonic HDC je jediná možná volba. 700 / SDT750/ 900, to je všechno stejný a výsledek taky, tak nemá cenu v tom dělat rozdíly.. Já mám 750ku a 900ku a nevidím v tom rozdíl.. Je to o umění a o kameramanovi!!! Co se týče nějakýho větráčku nebo zvuku, tak zase neblázněte.. Je tam procesor a ten se musí chladit, tak jako v PC. Hlavně zvuk se řeší externím mikrovonem, nejlépe RODE. Když předsádku (šíro), tak samozřejmě Raynox s redukčním kroužkem 46/52 kvůli vinětaci. Co se týče SD karet, tak vám to bez problému zapíše i na tu nejpomajejší NONAME mrdku... Baterky si nakupte na EBAY.cz z německa, tam mají set těch velkokapacitních dvou baterek s nabíječkou, která je nekódovaná, takže s tím nabíjíte baterky od všech řad kamer HDC, i když nejsou stejný.. A cena je kolem 800kč za celej ten set.

Pro shrnutí: Už tady neplácejte ty blbosti, že počkáte na lepší model, už kvůli Lowlightu, protože ty čipy se budou používat dalších pár let, protože obraz z týhle kamery je luxusní a někdy lepší než profi kamery za 150tis.. Vyrovná se to tý naší nový kameře a ta je skoro za půl mega.. Jen s tím umět dělat, že jo.. Není prostě lepší kamery.. Na co chete natáčet při nízkém světle, když je logický, že si to přisvětlíte a uděláte zase luxus obraz. Kvůli týhle diskusi jsem natočil na zahradě za 10min pár záběrů, v rychlosti, tak se na to koukněte a pak sem pište jak je špatná.. :-)



Tak už jí nepomlouvejte, je to úžasný dílo, nic jinýho nechci!!! Není náhrady, prostě není!!! Nemá žádný chyby, ani jednu!!! Dokonalost sama.. Jen trouba sem napíše, že je něco špatně.. Ta kamera stojí kolem 15tis a dělá obraz jak kamery za několik set tis, tak co chete víc..? :-)
Kdyby s ní chtěl někdo poradit nebo s doplňky nebo střihem, klidně volejte.. 605350797
noaid (284)|22.8.2011 21:37
[quote=martin.cepela;362939]Baterky si nakupte na EBAY.cz z německa, tam mají set těch velkokapacitních dvou baterek s nabíječkou, která je nekódovaná, takže s tím nabíjíte baterky od všech řad kamer HDC, i když nejsou stejný.. A cena je kolem 800kč za celej ten set.[/quote]

Nebyl by nějaký odkaz? Nic takového jsem na celém ebay dosud nenašel. Jen drahé originály.
MONYS (460)|23.8.2011 17:24
p.martin.cepela:Jestli se mohu připojit? Hledal jsem v cz. e -shopech a nikdo nenabízí širokoúhl. předsádku Raynox 46/na 52mm. Dá se u nás sehnat? Kromě Ebay tam nemám možnost Předem diky za odpověd.
romana51 (355)|23.8.2011 19:11
MONYS - dám ti typ, který mi pomohl a sám jsem se stal spokojeným vlastníkem uvedené předsádky. Mám SD700 t.j. stejný závit 46 mm. A při dané ceně super kauf.
Na http://www.megafoto.cz, kde jsem si to zakoupil si můžeš vybrat z širší nabídky.

Toto mne inspirovalo, našel jsem to na těchto stránkách a mám to ještě uloženo a nelituji:
Tak jsem neodolal a po typu na jedné zdejší diskusi na internetový obchod megafoto.cz jsem si šíro Panasonic VW-WE08H objednal. Před několika dny dorazilo (1950,-Kč vč poštovného a dobírkovného).
Dnes jsem testoval (SD700 s předsádkou dává krásných 28 mm), samo že na architektuře (zámek Hluboká n.Vlt.) a jsem překvapený jaké je to bezva sklo. Je fakt, že se dá zoomovat max. do 4x, ale šíro nemám pro zoomování, že?
Kresba je překvapivě ostrá až do rohů a soudkovitost (z toho jsem měl největší strach) není rušivá, kdo jí přímo nesleduje, ani si jí nevšímne.
Přední závit nemá, sluneční clona by musela být navlékací (takovou jsem měl k foťáku Petri), ale nijak jsem jí nepostrádal, zřejmě má dobrou antireflexní úpravu.
MONYS (460)|23.8.2011 19:37
Romana 51 díky za link.
martin.cepela (2)|14.9.2011 16:11
Tu uplně novou širokoúhlou předsádku od Raynoxu (což je asi špička v téhle oblasti) pro tyhle kamery Panasonic se závitem 46mm můžu jednu prodat. Koupeno měsíc zpět za 4000,- Kč a za 3200,- jí nechám kdyby někdo chtěl.. 605350797
porybnej (20)|22.9.2011 00:27
[quote=romana51;363473] Dnes jsem testoval (SD700 s předsádkou dává krásných 28 mm), samo že na architektuře (zámek Hluboká n.Vlt.) a jsem překvapený jaké je to bezva sklo. Je fakt, že se dá zoomovat max. do 4x, ale šíro nemám pro zoomování, že?
Kresba je překvapivě ostrá až do rohů a soudkovitost (z toho jsem měl největší strach) není rušivá, kdo jí přímo nesleduje, ani si jí nevšímne.
[/quote]

Můžete mi vysvětlit,co se touto předsádkou získá? Co se změní na natočeném záběru? Nemám v tomto žádné znalosti,tak mě prosím nemlaťte.Budu rád,když mě poučíte.Díky
romana51 (355)|22.9.2011 15:38
porybnej - citaci kterou uvádíš jsem uváděl jako cizí diskuzní příspěvek, na základě kterého jsem předsádku koupil. A mohu potvrdit, že dotyčný pisatel příspěvku nelhal. I já jsem maximálně spokojený.
K tvé otázce co lze získat: už je to dáno v tom, že z ohniskové vzdálenosti základního objektivu 35 mm se získá ohnisko 28 mm. To převedeno do češtiny znamená že se rozšíří úhel záběru kamery.
A tím je kamera ještě více širokoúhlá. To jsou základy fotografické optiky, tady ti to těžko bude někdo podrobně vysvětlovat. My jsme to měli v gymplu ve fysice.
Když zagooglíš, určitě někde najdeš fotky nebo záběry, které rozdíly ohnisek dokumentují.
porybnej (20)|22.9.2011 17:14
Jo díky.Já se ptám proto,že chci koupit kameru Pan. TM900.A to vylepšení předsádkou taky dle zdejších rad bych chtěl využít.A kde se zeptat nejlíp,než tady,kde se o tom zrovna píše.Takže dík za informace.
MONYS (460)|22.9.2011 20:54
Zdravím majitele SD900,chtěl bych se zeptat zda někdo nevlastníte mikrofon Panas.VW-VMS2E? Jakou máte s ním zkušenost a zda ho můžete doporučit.Předem děkuji za odpověd.
Fricoolinek2 (675)|29.9.2011 10:57

:D Rossija
Herkis (11)|1.10.2011 20:27
Byl jsem okolnostmi (a rodinou) donucen koupit nějaké přehrávadlo na BD. Tak jsem pořídil celkem levný Panasonic BDT110, který má mj. slot na SD kartu. I když jsem v to moc nedoufal (dekodéry BD většinou podporují jen H.264 level 4.1) a informace o možnosti přehrát video 1080p50 jsem nikde nenašel, byl jsem příjemně překvapen. Vytáhl jsem kartu z SD900 a strčil jsem ji do přehrávače. Ten ji bez problémů načetl, vytvořil seznam videoklipů dle data i s náhledy a naprosto plynule je přehrával (i ty 1080p50).

Pokud si tedy někdo potřebuje prohlédnout své natočené a neupravené záběry 1080p50 z SD karty a nechce se mu kvůli tomu neustále připojovat k TV kameru, je toto jedna z možností.

Spolupráce různých výrobků stejného výrobce bývá mnohdy pofidérní, ale v tomto případě jsem byl mile překvapen. :)
porybnej (20)|1.10.2011 21:10
[quote=Herkis;369560]Vytáhl jsem kartu z SD900 a strčil jsem ji do přehrávače. Ten ji bez problémů načetl, vytvořil seznam videoklipů dle data i s náhledy a naprosto plynule je přehrával (i ty 1080p50).[/quote]

Ano,takhle jsem si to představoval.Jenže Premiera neumí sestříhaný video ukládat zpět na kartu,ani není možnost to v původním formátu uložit na disk.Škoda.
romana51 (355)|1.10.2011 22:28
Nelituj, Edius to umí ale nepoužívám to. Zápis je neskutečně dlouhý a to mám i7 Sandy Bridge
2600K a ještě trochu taktnutý. Řekl bych že se to dá použít jen v případě nezbytnosti, která zatím u mne nenastala. Pouze jsem to zkoušel a vím že to jde.
Můj přehrávač BD dokáže kartu přehrát, ale ne v 1080 50p. Je jeden z prvních.
porybnej (20)|1.10.2011 22:49
Když pustím 1080p přímo z kamery po HDMI do TV,tak je obraz nádherný. Z premiery sestříhaný už není ono,(stále ještě zkouším co nejpřijatelnější výstup), navíc moje mediální centrum s dat.tokem nad 20Mbps už má trochu problémy.Taky ty hajzlové z Adobe ti nedovolí z AP CS5,která stojí nekřesťanský peníze,vyrenderovat video s pětikanál.zvukem.Musíš si opět na to zakoupit licensi za dalších 500 dolarů.
Herkis (11)|2.10.2011 16:07
Tak ten přehrávač má i USB (je možné připojit externí disk) a DLNA. Až se trochu zhorší počasí a budu mít víc času a chuti něco doma kutit, tak vyzkouším, jak to přehrává kontejner MKV s videem 1080p50 z toho USB a přes síť. Rozhodně by to mohl být adept na domácí prezentaci amatérských a rodinných videoklipů natočených s 50p.
Hledal jsem nějaké ne moc na ovládání složité (kvůli manželce) multimediální centrum (a příp. NAS), které by zvládlo mé požadavky - hlavně přehrávání 50p a neuspěl jsem. Na všechny ostatní formáty a kodeky (kromě BD) mi většinou stačí linuxový STB (VU+duo).
Fricoolinek2 (675)|4.10.2011 09:59

Co se týče těch denních záběrů, tak bych rozdal dvě zlaté medaile a jednu bronzovou. Ony ty mnoho pixelové snímače zas možná nejsou taková blbost. Možná je to nesmysl, ale řekl bych, že je to podobné, jako když máte 100% zvětšené foto z 2Mpx foťáku a 50% zvětšené foto z 8Mpx foťáku.

Tedy - jsou při natáčení v chodu všechny buňky snímače a procák kamery to musí real-time enkódovat/resamplovat nebo je aktivních jen 2 073 600 protekčních fracků?

Další věc jsou barvy - nemůžu si pomoct, ale u toho Canona ty barvy nejsou....
Ondrej007 (20)|4.10.2011 10:41
[quote=Fricoolinek2;370044]
Co se týče těch denních záběrů, tak bych rozdal dvě zlaté medaile a jednu bronzovou. Ony ty mnoho pixelové snímače zas možná nejsou taková blbost. Možná je to nesmysl, ale řekl bych, že je to podobné, jako když máte 100% zvětšené foto z 2Mpx foťáku a 50% zvětšené foto z 8Mpx foťáku.

Tedy - jsou při natáčení v chodu všechny buňky snímače a procák kamery to musí real-time enkódovat/resamplovat nebo je aktivních jen 2 073 600 protekčních fracků?

Další věc jsou barvy - nemůžu si pomoct, ale u toho Canona ty barvy nejsou....[/quote]

Co se tyce barev, tak kazda ta kamera ma taky o dost jine nastaveni. Druha kamera ma treba narozdil od te treti daleko vice detailu ve stinech. Upravou ve strizne posunutim vstupni urovne cerne se dostane podobny, libivejsi obraz se sytejsimi bavami a cool-cinema-lookem :) Ze tretiho obrazu se detaily ve stinech zpet nedostanou. Neznam ty kamery, takze nevim jak se daj nastavit a chcapu, ze pro bezne uzivatele je hezci obraz c. 3.
Triplespace (12)|4.10.2011 21:59
Je moznost na Panasonic HDC-SD900 pripojit externy mikrofon? Ak by ste mi vedeli poradit nejaky kvalitny
porybnej (20)|5.10.2011 17:59
Ano jde a tady si můžeš vybrat:
http://mikrofony.heureka.cz/panasonic-vw-vms2e/specifikace/#section
http://www.audiotek.cz/product-32804-mxl-fr-304-shotgun
Jako přídavný mikrofony jsou ale jen stereo.
Fricoolinek2 (675)|13.10.2011 17:21

TM/SD 900 jako movie kamera. Zvuk nebo (nedej bůh) herecký výkony hodnotit nebudu, ale obrazově to špatný není, hlavně to rozlišení, barvy mi přijdou taky celkem dobré (pochopitelně z large sensor kamery/DSLR to bude vždy jiné). Myslím, že by jakákoliv 3x 1/3" kamera lepší orbraz v této situaci neudělala.
ufo1 (9)|18.10.2011 00:56
Tiez som rozmyslal nad SD900 , ale ked som uvidel porovnanie s SD90, tak dat o 400€ viac nema vyznam. Siroky objektiv na SD90 je velka pridana hodnota a zabery v tmavych miestnostiach su lepsie ako na SD900...

Mich999 (3)|27.10.2011 09:47
Mám Panasonic HDC-SD900 a trhá se mně z ní obraz, jako by to nestíhal počítač, obzvláště je to vidět po nahrání na Youtube. Trhání není extra velké, ale přesto to tam je vidět a je to dost rušivé. Problém určitě není v pomalém počítači nebo připojení k netu. Co jsem viděl videa na Youtube z této kamery, tak občas to tam měl někdo také, ale většina byla naprosto OK. Můžete to být paměťovou kartou, že si s ní kamera nerozumí? Mám KINGSTON SDHC 32GB Class 10. Můžete mně někdo říct, co používáte vy?
porybnej (20)|27.10.2011 10:09
Kameru mám Pan TM900,používám stejnou kartu a video z ní se netrhá.Nenapsal jsi,co jsi s natočeným klipem dělal.-stříhal,převáděl do ??? formátu,atd.Připoj kameru přes HDMI k TV a podívej se,co to dělá.Pokud je vše v pořádku,tak je na vině další zpracování.
Mich999 (3)|27.10.2011 12:59
[quote=porybnej;374281]Kameru mám Pan TM900,používám stejnou kartu a video z ní se netrhá.Nenapsal jsi,co jsi s natočeným klipem dělal.-stříhal,převáděl do ??? formátu,atd.Připoj kameru přes HDMI k TV a podívej se,co to dělá.Pokud je vše v pořádku,tak je na vině další zpracování.[/quote]

Klip je neupravený z kamery 1080p 50fps a trhá se i v TV či na počítači, jen tam to je míň viděť jak na Youtbe, které to sundá na 30fps.
porybnej (20)|27.10.2011 16:00
[quote=Mich999;374301]Klip je neupravený z kamery 1080p 50fps a trhá se i v TV či na počítači, jen tam to je míň viděť jak na Youtbe, které to sundá na 30fps.[/quote]

A pouštíš ho přímo z kamery do TV přes HDMI a nebo až po stažení do PC ?
Mich999 (3)|27.10.2011 17:23
[quote=porybnej;374326]A pouštíš ho přímo z kamery do TV přes HDMI a nebo až po stažení do PC ?[/quote]

Pouštím to přes obyčejný kabel. Jinak asi nejlépe popíše můj problém toto video, v cca 0:30 když jede ten vlak, je tam na vagonech vidět, jak poskakuje obraz:
romana51 (355)|27.10.2011 17:48
Co je to obyčejný kabel ? Zkus HDMI jak radí porybnej. Nebo jinou kartu. Já v SD700 používám class 6 a žádný problém. Někde jsem dokonce četl, že některá zařízení neumí Class 10 správně identifikovat
Mr.Scully (27)|6.11.2011 20:14
[quote=ufo1;372541]Tiez som rozmyslal nad SD900 , ale ked som uvidel porovnanie s SD90, tak dat o 400€ viac nema vyznam. Siroky objektiv na SD90 je velka pridana hodnota a zabery v tmavych miestnostiach su lepsie ako na SD900...
[/quote]

Hlavně ten rozsah ohnisek (a samozřejmě cena) byly důvodem, proč jsem si nakonec taky koupil SD90. Kvalitu obrazu nemůžu posoudit, já jsem spokojený, ale je to samozřejmě nižší třída kamer než zmiňovaná SD900. Musím ale vyzdvihnout stabilizaci, tu má Panasonic zvládnutou naprosto skvěle. Doteď nechápu, jak dokáže na ten "inteligentní zoom" (což je u SD90 v přepočtu přes nějakých 1000mm) stabilizovat tak skvěle, že člověk přečte cenovku na banánu.
noaid (284)|13.12.2011 09:46
Na ebay jsou už konečně k dispozici neoriginální čínské baterie VBN260 pro SD900 apod.
Já si nakonec koupil verzi s nabíječkou. Levné to není (1070 Kč vč. poštovného), ale pořád jen zlomek originální. Jsem zvědav, kolik vydrží ve skutečnosti, udávají 2500mAh.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinde jsem moc nehledal, ale než se to dostane i do evropských obchodů, tak to asi ještě chvilku potrvá.
Fricoolinek2 (675)|19.12.2011 02:15
noaid (284)|28.12.2011 19:35
[quote=noaid;384372]Na ebay jsou už konečně k dispozici neoriginální čínské baterie VBN260 pro SD900 apod.
Já si nakonec koupil verzi s nabíječkou. Levné to není (1070 Kč vč. poštovného), ale pořád jen zlomek originální. Jsem zvědav, kolik vydrží ve skutečnosti, udávají 2500mAh.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinde jsem moc nehledal, ale než se to dostane i do evropských obchodů, tak to asi ještě chvilku potrvá.[/quote]

Tak je doma. Trvalo to 2 týdny a přitom ve vánoční špičce.
První dojmy:

Nabíječka nabíjí, ale jinak než kamera. Jede jen přes 2 kontakty (celkem jsou na aku 4), takže asi moc nekomunikuje s čipem v baterce, každopádně po nabití v kameře externí nabíječka ještě nějakou dobu nabíjí už nabitou baterku, přesně jsem to neměřil, ale asi 15 min. Patrně reaguje klasicky na pokles napětí při nabíjení, jako všechny univerzální nabíječky. Možná hrozí díky tomu menší výdrž baterky, těžko říct. Má i autoadaptér na 12V. Je malá lehounká. A za pár šupů (5-6$).

Baterka po plném nabití hlásí, že se bude snažit vydržet 3:20 hod. No uvidíme, právě jede záznam v 50p, tak potom napíši skutečnou dobu. Už jede 25 min.
Každopádně baterka docela vyčuhuje a díky tomu se hůř mačká spoušť. Za to ale číňaní nemohou, to je designem kamery. Originál je stejný.
noaid (284)|28.12.2011 23:01
Takže ta čínská baterka vydržela na první nabití bez 2 minut přesně 3 hodiny záznamu v 50p.
Jsem vrcholně spokojen. S tou originální dohromady je to přes 4 hodiny záznamu.
Muti (25)|13.1.2012 21:30
[quote=noaid;387311]Takže ta čínská baterka vydržela na první nabití bez 2 minut přesně 3 hodiny záznamu v 50p.
Jsem vrcholně spokojen. S tou originální dohromady je to přes 4 hodiny záznamu.[/quote]

Mám pár otázek- Rád bych si objednal baterie buď z Hongkongu nebo Číny (vše ebay) Hongkong je ještě o dost lacinější- cca 1000kč za dvě baterky o kapacitě 3200Mah
Točím svatby a potřebuji velkou zásobu energie, proto dvě baterky+nabíječku.

Nemám ale žádné zkušenosti s nakupováním ze zahraničí nebo ani ebay. A mám strach z průtahů ohledně cla a daní. (i kdybych bral jen jednu baterku, tak to přesáhne limit 22 éček). Tím pádem ani netuším, kolik to v důsledku bude stát a po přečtení některých reakcí na webu, co si všechno naši započítají se děsím ceny.

Prosím tedy o radu (hlavně přispívatele NOAID) jak a kde koupit, abych byl klidnější.
Děkuji moc
noaid (284)|14.1.2012 10:05
Já kupoval tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , trvalo to před vánoci přesně 14 dní, ale běžně mi z Číny chodí věci i za 10 dní.
Žádné clo jsem neplatil, obálku už nemám, ale myslím, že číňani udávají nějakou nizkou cenu pro celníky, chtějí prodávat...
Už několikrát jsem kupoval z USA, Japonska i Číny věci za i více než 1000 Kč (odhaduji to na asi 10-15 nákupů) a NIKDY jsem neplatil clo ani dph, prostě to přišlo do schránky či na poštu, často to posílají doporučeně i když to člověk nežádá, což je skvělé. Třeba v poslední době jsem nakoupil několikrát pakl blurayů po 10 či 25 kusech z Japonska (50GB BD-R Verbatim vyjde na 80 Kč a BD-RE na 120 Kč/ks i s poštovným, srovnejte s cenami u nás, jsou několikanásobné :-) ), vše bylo kolem 800-1200 Kč a bez problémů. Jednu obálku ještě mám, Japonec udal cenu 13 USD.
Takže bych se toho fakt nebál, celníci se zaměřují asi spíše na dražší věci. Taky toho mají hodně a drobnosti pouštějí.
Dzamir (6)|20.1.2012 19:00
Je možné na tuto kameru dát nějakou sluneční clonu?? Natáčím dost venku (realizace střech) tak bych ocenil nějakou ochranu proti slunci. Navíc se mi sluneční clony na kamerách a foťákách líbějí.
romana51 (355)|21.1.2012 09:04
Mám SD700, tedy stejný závit 46 mm. Clona v příslušenství ke kameře je jen "jako". Používám sluneční clonu k foťáku (gumovou) závit 58 mm s redukčním kroužkem Sony 46 na 58 mm. Funguje to super !!
Dzamir (6)|21.1.2012 21:12
To by asi nemuselo byt spatne. Ale kdyby bylo něco ve stylu jako ma Canon LEGRIA HF G10.
Popripade by byl lepsi nejakej filtr?? Nebo by se mohla zhorsit obrazova kvalita??
Takze by to slo takto?? http://fotonka.cz/redukce-46-52-mm a na to toto http://hudla.cz/obchod/index.php?main_page=product_info&products_id=224 nebo by byl lepsi na ten redukcni krouzek tato http://fotonka.cz/slunecni-clona-tulipan-52mm-easy-clip ??
Dzamir (6)|28.1.2012 21:09
Tak po tydnu uzivani teto kamery mohu rici ze jsem celkem spokojen. Asi bylo me ocekavani az moc velike. Mel jsem pred touto kamerou Sony HDR-HC3 ktera byla v dobe kdy jsem ji kupoval (pred 6 roky) amaterska spicka. Take ale jako absolutni novinka stala 40tis. Takze jsem cekal ze za tech kupu let ta elektronika sla milovimi kroky dopredu. Obraz je o neco lepsi, to jo, ale asi jsem cekal vic. (nejlepe kvalitu dobreho blu-ray :-) )
Natacim samozrejme jen na 1080/50p, jelikoz to AVCHD je proste znat ze je orezane.
Kdybych se ale rozhodoval znovu, koupil bych ji zase.
Zeptam se jeste na jednu takovou hloupost. Co znamenaji ty preskrtle vlnky na displayi??
neboztik (341)|28.1.2012 21:58
[quote=Dzamir;394199]Co znamenaji ty preskrtle vlnky na displayi??[/quote]
Potlačování hluku větru.
Fricoolinek2 (675)|29.1.2012 08:36
[quote=Dzamir;394199]...., ale asi jsem cekal vic. (nejlepe kvalitu dobreho blu-ray :-) )[/quote]

Povedzte mi Kefalín, čo je to taká kvalita dobrého Blu-Ray?
Dzamir (6)|29.1.2012 13:58
[quote=Fricoolinek2;394229]Povedzte mi Kefalín, čo je to taká kvalita dobrého Blu-Ray?[/quote]

Taková při které člověk nenajde žádne závažné nedostatky na obraze. A když přijde laik a ukážu mu video, neřekne mi. ,,Hele tady se ti to nějak rozmazalo" nebo ,,Proč jsou ty lidi tak strašně svítivý a stíny na obličeji maj uplně černý když na ně v místnosti svítěj bodovky" atd...
Těch věcí by se našlo víc, ale zatím ji mám týden. Prostě se s ní musí natáčet jinak nežli s mou minulou Sonkou. Myslel jsem si že budu moct natacet pouze na iA ale ono to nebude takove všespásné. Někdy se prostě bude muset ten manual zapnout a trochu jí pomoci.
Triplespace (12)|10.2.2012 19:58
Mam otazocku. V manualnom rezime si nastavim napriklad stereo zvuk a ked ho prepnem do automatickeho rezimu stale je navoleny? Nakolko v automate zmena zvuku v menu vobec nie je.

Respektive vedeli by ste mi poradit na rozhovory vonku a v interieri ktora moznost je najlepsia? Dakujem (kamerku mam druhy den zatial testujem...)
neboztik (341)|10.2.2012 20:32
Když to přepneš do automatiky,tak se zvuk nastaví zpět na 5.1. Taky bych uvítal,aby zvuk zůstal jen stereo,když si to navolím.Ale jinak je ten zvuk 5.1 dost dobrej,takže to nevadí.Ale při střihu v AP CS5.5 při exportu není možnost volby zvuku 5.1,teda jde,ale musíš si přikoupit plugíny a to je dalších několik stovek doláčů.
Triplespace (12)|13.2.2012 13:22
Takze nakolko sa tu objavilo jedno porovnavacie video dovolil som si porovnat Panasonic HDC-SD900 a fotoaparat Sony DSC-HX9V. Obe videa boli natacane v automatickom rezime a najvyssom moznom nastaveni FullHD 1080/50p. Zaznamenavane boli na totoznu pamatovu kartu SDHC ADATA 32GB class 10. Video je neupravovane.
mmmm. (112)|13.2.2012 15:34
Chlapi, už asi dva roky natočím home videa kamerou Sony (AVCHD 17mb/s) a přestože jsem s ní maximálně spokojený, začínám koukat i jinde, pooomaaalinkuuuu..:-))))
Mám dotaz - vypaluju svá videa na nosiče DVD, na dvouvrstvý se vleze přes šedesát minut videa AVCHD a v kombinaci s LightScribe značka ideál pro mě(přehrávání na blu ray přehrávači)
Z technické podstaty principu by videa s vyšším bitreatem neměla jít na disk DVD vypalovat..máte s tím zkušenosti? Jak videa ukládáte, např. z této kamery? Je u ní velký rozdíl mezi 17mb/s a jejím maximem?..
neboztik (341)|13.2.2012 16:21
smazano
Fricoolinek2 (675)|13.2.2012 20:07
[QUOTE=Triplespace;397176]Takze nakolko sa tu objavilo jedno porovnavacie video dovolil som si porovnat Panasonic HDC-SD900 a fotoaparat Sony DSC-HX9V. Obe videa boli natacane v automatickom rezime a najvyssom moznom nastaveni FullHD 1080/50p. Zaznamenavane boli na totoznu pamatovu kartu SDHC ADATA 32GB class 10. Video je neupravovane. http://www.youtube.com/watch?v=Y4gnzPPFObQ[/QUOTE]

Takhle to vypadá dobře, ovšem ve 100% velikosti by bylo dobře vidět, že HX9 nemá tak jemné rozlišení.