Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

lerby (906)|13.1.2011 19:25
[quote=bavorak;323094]OK zle som to napisal, snima sa tromi cipmi RGB v kamere, ale princip ostava.[/quote]

Lenze konverzia RGB->YCbCr->RGB nie je bezstratova.
vivid.sk (11472)|13.1.2011 21:36
[quote=lerby;323105]Lenze konverzia RGB->YCbCr->RGB nie je bezstratova.[/quote]

Otazka je, s akymi farbami primarne pracuje TV (interne) - rozumej v ramci svojho processingu.

Ja sice posielam do TV z (HT)PC YCbCr (konkretne YCbCr444) a nekonvertujem povodnu obrazovu informaciu do RGB (v TV je v tomto pripade povolena moznost zapnut x.v.Color aka "DeepColor"), no predpokladam, ze to TV ajtak konvertuje v ramci interneho processingu.
lerby (906)|13.1.2011 22:24
[quote=vivid.sk;323130]Otazka je, s akymi farbami primarne pracuje TV (interne) - rozumej v ramci svojho processingu.

Ja sice posielam do TV z (HT)PC YCbCr (konkretne YCbCr444) a nekonvertujem povodnu obrazovu informaciu do RGB (v TV je v tomto pripade povolena moznost zapnut x.v.Color aka "DeepColor"), no predpokladam, ze to TV ajtak konvertuje v ramci interneho processingu.[/quote]

A v akom formate pracuje interne graf karta na PC? To je tiez otazka. Ja ked poslem 8bit z Duna Player, alebo z WinXP YCbCr444, tak to mam zubate aj na plazme aj na LCD monitoroch. Ked to iste zobrazim z Win7, z Duny alebo BDC6900 10bit, tak su prechody hladke.

Telka musi skor ci neskor konverziu nakoniec aj tak spravit, ale ide o to dopravit k nej obraz tak aby presiel co najmensim poctom konverzii. Preto je niekedy lepsie, ked sa prevod spravi hned po dekodovani a dalej je vsetko v RGB.
vivid.sk (11472)|13.1.2011 22:44
Telka musi skor ci neskor konverziu nakoniec aj tak spravit, ale ide o to dopravit k nej obraz tak aby presiel co najmensim poctom konverzii

Presne tak.
Ja som si inak rozdiely v nepohyblivom obraze nevsimol. (ak nepocitam "nizsi rozsah" 16-250 pri YCbCr), mozno by ale stalo za to spravit kvalitnu softwarovu konverziu (ffdshow), alebo nechat spravit konverziu graficku kartu a posielat tam RGB.

Ja som as nejakym dlhodobym testom po rychlom porovnani nevenoval.
bloodik (3)|17.1.2011 01:14
Jak je to u Samsung PS63C7000 s tim Skype ? nekde se pise, ze ho ma, nekde ze ne. Dik.
jarino1978 (8045)|20.1.2011 13:03
Nepříjemné překvapení čekalo na jednu z rodin z Frýdeckomístecka během sledování LCD televizoru. Její členka DAGMAR GREGOROVÁ tvrdí, že zařízení doslova explodovalo. "Děda si zapnul televizi, asi tři minuty hrála, a pak obrazovka prostě vybuchla. Děda to popsal tak, že se ozval výbuch, a z obrazovky vyšlehly plameny. Oheň se okamžitě rozšířil na celý pokoj," popsala pro web tn.cz zážitek rodina z Frýdlantu nad Ostravicí.
Podle odborníků je však téměř nemožné, aby něco takového nastalo. "Zdá se mi to nepravděpodobné, v té obrazovce není nic, co by mohlo explodovat,"“ uvedl MILOSLAV KNĚZŮ z LG Electronics, společnosti, jejíž televizor měl údajně explodovat. Recenzent televizorů DigiZone.cz BOHUMIL HERWIG vidí tuto možnost také jako velice nepravděpodobnou. "Netroufám si říci, zdali to je, nebo není možné, ale v životě jsem o něčem takovém neslyšel," konstatoval Herwig s tím, že něco podobného by bylo možné u starých CRT obrazovek.
jarod72pm (841)|20.1.2011 13:43
:-) co už si ti lidi nevymyslí
SlavoF (834)|20.1.2011 14:38
rodinka "zabudla" dodať taký "nepodstatný" detail, že predtým dali k TV odistený granát :D
SPAWN (744)|20.1.2011 15:38
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/vybuch-lcd-televize-znicil-dum-je-to-nesmysl-tvrdi-vyrobce.html

Co rict, u mobilu se tvrdilo ze taky nemuzou udelat boom a co se stalo pred cca 2 rokama v Jizni Koreji. :-(
Mobil Samsung bouchnul v kapse majitele a ten byl na miste mrtev. :-(

P.S: denska je hlavni zisk, bezpecnost az na poslednim miste. :-(
Ivo Mašek (10205)|20.1.2011 19:01
Já když kolikrát vidím, jak jsou lidé (úplní laici) schopni zapojit, spíše zfušovat, elektrozařízení, tak se potom nedivím takovým následkům (které samozřejmě nejsou zapříčiněny samotným výrobkem, ale úplně něčím jiným .......... a potom hurá to zmedializovat, udělat ze sebe svatý a nevinný, a pokud co nejvíce ještě dostat od pojišťovny, nebo výrobce.
Ten zbytek TV měli hasiči okamžitě zajistit a poslat na policii, která by ve spolupráci s výrobcem (technikem) zjistila, oč vlastně běží. Teď už nikdo nezjistí nic.
Sixkillers (8)|31.1.2011 10:56
Po novým roce jsem si pořídil Samsunbg UE40C6000 a můžu jedině doporučit. Jako LEDka není zase tak drahá a moc negativů na ní není. Jen bych uvítal citlivější ovladání a když ji vypínáte, je vidět, že osvětlení není rovnoměrný, ale to při sledování filmů nepoznáte ani při sledování hodně tmavých scén, jak někteří tvrdí. Takže v současné době jsem zástupce LEDek.
--------------------------------
http://www.televize-samsung.cz/
eldorado09 (1441)|31.1.2011 11:04
Mal som možnosť porovnať EX710 a C6000, Sony mal prirodzenejší, lepší obraz (pre moje oči).
jupol (94)|31.1.2011 18:04
[quote=eldorado09;327395]Mal som možnosť porovnať EX710 a C6000, Sony mal prirodzenejší, lepší obraz (pre moje oči).[/quote]
Je to vec nastavenia. Samsung je nastavený na studené farby a veľa ľudí to vyčíta, že má farby do modra. Stačí nastaviť na teplá1 alebo 2 a bude to lepšie.
eldorado09 (1441)|31.1.2011 18:09
Viem, aj rodičia majú doma Samsung, ale neviem nastaviť farby podľa mojej predstavy.:D Mne Sony a Philips má reálnejšie, prirodzenejšie farby (tým ale nechcem naznačiť, že je Samsung zlý).
jupol (94)|31.1.2011 18:24
Skús TV nastaviť podľa Flatpanelshd alebo HDTVtest. Ja som tam našiel presne svoj typ a aj nastavenie...
eldorado09 (1441)|31.1.2011 18:30
Viem, rodičom sa páči obraz a to je hlavná vec.
jarino1978 (8045)|1.2.2011 21:39
Když se Pioneer vzdal trhu s plazmovými HDTV, spousta majitelů špičkových televizorů Kuro nad tím uronila slzu – high-endový trh tím totiž přišel o nejlepší možné zobrazovače. Některá výrobní tajemství ze sejfů Pioneeru pak přešla pod ochranná křídla Panasonicu a Kura nadobro zmizela z trhu.

Firma ale slíbila, že se vrátí alespoň „podznačka“ Elite. Inu, ten okamžik právě nastal, má to ale drobný háček. Bude se jednat o LCD zobrazovače, ne o plazmy a vlastně to ani nebudou LCD od Pioneeru, nýbrž rebrandované Quattrony od Sharpu. Až vás tedy prodejci začnou lákat na prestižní značku, nenechte se zmást. Pořád to budou „jen“ LCD a „jen“ Sharpy (což jsou zřejmě nejlepší výrobci LCD – to jen aby bylo jasno).

Samozřejmě je tu pár dalších drobností. S onou exkluzivní značkou a „podznačkou“ Pioneer Elite půjde ruku v ruce stylový design (firma se zřejmě bude držet „Kuro-černé“) a LCDčka budou mít pár doplňujících technologií, které vybudují jistý nadstandard klasického Sharpu.

Je to takový kompromis – Pioneer bude moct svojí značku Elite (pod kterou vydává Blu-ray a DVD přehrávače, receivery apod.) doplnit i o televizory, Sharp tím získá nového odběratele a bude se moct chlubit high-endovým partnerem. Taková rozumná symbióza, ze které vlastně koncový uživatel nic moc mít nebude…

http://hdmag.cz/bleskovka/pioneer-elite-hdtv-se-vraci
jarod72pm (841)|6.2.2011 10:05
Včera jsem navštívil ve Zlíně ElectroWorld
a první věc co mě zaujala v sektoru s TV bylo uplně zhasnuto ,z části běžel HD satelitní 1080i signál a zčásti SD klasický PAL ,TV kupodivu doladěné ručně žádný prodejní mod.
ale našel jsem TV která mě doslova posadila na zadek ano Plasma mě uplně dostala!
127 cm 3D Plasma televizor Panasonic TX-P50VT20E
Tak tohle kino je opravodvý obrazový zážitek ! klobouk dolů.
Kdybych měl místnost navíc kde bych si zřídil minikinosálek pak tohle by byla jasná volba.
(sakra ta cena ,no za 2 roky bych snad našetřil :-D )
Archicz (11)|6.2.2011 17:33
jej kdyby takhle měli zhasnuto všude a telky ručně poštelovaný místo těch shop módů nebo jak se to jmenuje BTW kinosálek by se mi taky líbil, ale v 3+1 to je kurňa nereálné
garb7 (1189)|6.2.2011 19:31
Zkus třeba basys.net - OC Chodov tam mají menší místnost bez světla dřív tam měly Panasonic-TX-P46Z11 obraz z BL úžasnej, pak ji šoupli za výlohu a už nic moc.
magnus (5)|9.2.2011 18:12
[quote=kurtd;322512]Když už jsme u těch mýtů, tak tady jeden článek který se snaží vyvrátit mýty obecněisplayů bez ohledu na typ(plasma, lcd, oled,crt..)

http://www.maximumpc.com/article/features/display_myths_shattered
1. nesmyslné uživatelské volby( jas, kontrast atd..
2. kontrastní poměr ad absurdum
3. odezva
4. Barevný gamut nebo marketingový gambit
5. Technický blábol roku 2010 jako je "čtvrtá barva" SHARPU

Tak a teď to tomu člověku vyvracejte, když tvrdíte že víte víc.[/quote]

Zdravím, ...ale je tu i jiný pohled na věc. Tak jak pod článkem píše "BlazePC", je otázka, jaké jsou uživatelské preference. Možná jako technik chci mít gamut stejný jako u pořizovacího zařízení. Ale někdo jiný doma může mít rád přesaturované barvy nebo nepřirozený kontrast apod. 10 bitové zpracování a zobrazování může interpolací vyhladit přechody jemných odstínů. A vkládání dalších snímků zabrání viditelnému trhání. To vše vlastně upravuje (technicky mrší) původní parametry obrazu a nedá se obecně říci, že je to špatné. Nicméně, to dává prostor všem dalším "vylepšením" a demagogii, která se kolem toho šíří.
jarod72pm (841)|9.2.2011 21:33
Tak jinak , 25let jsem se díval na CRT několik druhů TV co do značky a kvality a skrz moje oči,to samé mělo X lidí co čuměli na CRT a pak přešli na jinou technologii.
A teď - každý sám za sebe a svůj pocit si naladí TV jak uzná za vhodné a nepotřebuje k tomu přístroje nebo kalibraci z továrny. (jistě může pomoct nějaké vodítko)
Posoudit kvalitu si umí každý sám (až na pár zoufalců co kupují podle rady druhého a samy nemají vlastní názor) ,další je kompromis to co kupujeme a co od toho očekáváme.
Suma sumárum neposuzujeme co nového je horší jak to starší ale vidíme nějaký obraz nějakou změnu atd.
A pak se najde blb co filozoficky dokáže že všechno nové je vlastně špatně a veškeré hodnoty a informace jsou nepřesné a my? No přeci si kvůli tomuto článku nebudu vracet do obýváku CRT a LCD okamžitě prodávat ,taky proč bych to dělal? když má někdo názor že CRT je lepší ať se na ní dívá ale moje svobodná volba je že se budu dívat na LCD nebo Plasmu.

ps: nikomu nebudu něco vyvracet,dokázal jsem si na jisté věci vytvořit svůj názor a mám nebo preferuji své hodnoty a k tomu nepotřebuji vědět víc ,mě a 99% lidí stačí to co vidí jejich oči a podle toho se zařídí.Naopak si myslím že ten člověk se neumí vnitřně srovnat s tím že doba jde dál a mění se technologie zobrazení a měnit se bude i kdyby se stavěl na hlavu.(a o tom je ten článek)
Xhibit (36)|13.2.2011 17:09
[quote=Sixkillers;327394]Po novým roce jsem si pořídil Samsunbg UE40C6000 a můžu jedině doporučit. Jako LEDka není zase tak drahá a moc negativů na ní není. Jen bych uvítal citlivější ovladání a když ji vypínáte, je vidět, že osvětlení není rovnoměrný, ale to při sledování filmů nepoznáte ani při sledování hodně tmavých scén, jak někteří tvrdí. Takže v současné době jsem zástupce LEDek.
--------------------------------
http://www.televize-samsung.cz/[/quote]

Tak to ještě nebylo asi tak hrozné. Já měl napřed po sobě 2ks philips 46PFL5605H, nemít obě vyložené vady panelů jsou za ty peníze ok.
Pak následoval 46" SHARP 810LE, přátelé, podsvit humus! Na všem tmavém byly vidět svetlé fleky které hodně rušily, navíc ta TV skoro trvale lupala se změnou teploty. Dle servisu bylo ale vše ok. Že o lupaní ví, je to způsopeno konstrukcí, ví o tom a snaží se to řešit. Když jsem to chtěl kvůli vrácení TV písemně, obrátily - je to vlastnost která nebrání užívání TV. Tak že nic od sharpu už v životě nekoupím! Buďiž to varováním případným zájemcům ať si nenaběhnete jak já. Žlutá nežlutá navíc, je to zmetek. Nakonec se mě ale přece jen podařila vrátit.
A tak jsem koupil 47" LG 8500 a je to bomba, obě TV co jsem před ní měl nechává daleko za sebou, taky ale ta cena.. :( Obraz excelentní ,černá až nepřirozeně černá. Sice mě ze začátku bylo líto těch peněz ale teď pomalu zjištuju že se ta investice nakonec vyplatila :).
bavorak (1494)|13.2.2011 18:52
ono vzdy dobry vyrobok nieco stoji, ze ...
je OK ze si uz spokojny, a tie prachy za tu spokojnost vzdy stoja
jiri.smith (4)|17.2.2011 20:17
Mám dotaz, uvažuji o koupi nové TV a nevím, zda mám vybrat LG 42LE7500 nebo LG 42LE5500.
Event. LG 42 LE7300( tu jsem, ale na stránkach LG nenašel). Nebo poraďte jiný model TV.
děkuji
eldorado09 (1441)|17.2.2011 20:23
LG 42LE8500.

Aký máš signál? Cenový limit?
jiri.smith (4)|17.2.2011 20:33
Zatím jen SD, do budoucna uvažuji o sat. Tak cca do 20tis.
eldorado09 (1441)|17.2.2011 20:37
jiri.smith (4)|17.2.2011 20:43
Já bych preferoval LED, líbí se mi ta LE7300, ale nějak jsem o ní nenašel moc info.
eldorado09 (1441)|17.2.2011 20:47
LED TV neexistuje. Je to len obyčajný LCD televízor s LED podsvietením. Od LG je LE8500 dobrá kúpa, direct led s local dimmingom. G20 PDP má kvalitný obraz.
jiri.smith (4)|17.2.2011 20:51
jj, to chápu, ale je kratší napsat LED :-),
tjurny (496)|17.2.2011 21:31
Nechapu proc nekterym vadi oznaceni led tv. LCD televizor s led podsvicenim je opravdu moc dlouhe oznaceni. Plazmova televize take neni postavena jenom z plazmy :-)
jarino1978 (8045)|17.2.2011 21:36
[quote=tjurny;330921]Nechapu proc nekterym vadi oznaceni led tv. [/quote]

Vadí to napríklad aj mne. Je choré označovať názvom technológiu, ktorá v skutočnosti síce existuje, ale v inej sfére.
Nemám rád tieto PR ohlupovania, pretože väčšina ľudí raz započula AMOLED, OLED a teraz si myslí, že to je to LED TV...
jaydoo (542)|18.2.2011 09:54
No stčí napísať LED LCD TV a tu každý vie, že o čo ide.
Karel129 (503)|18.2.2011 15:15
Obavam se ze kazdy ne.Je tu o tom dost dotazu,ze LED je preci nejlepsi.9-)
GOTT (38)|19.2.2011 17:46
ted v soucasnosti bych koupil tyhle tv, rocnik 2010

3D plasma Samsung 50 C7000
2D plasma LG 60 PK950
3D led lcd TOSHIBA REGZA 55WL768G
2D led lcd TOSHIBA REGZA 55WL743G

V soucasne dobe nemaji lcd TOSHIBA konkurenci,az me to samotneho prekvapuje...obraz,kvalita podsviceni,design,nizsi cena,nejnizsi spotreba,plno nastaveni obrazu,kvalita 3D.......mimochodem,svou technikou vybavujou kinosaly vsude mozne ve svete

LG a Samsung plasmy.....skvely obraz ve velke uhlopricce za prijatelnou cenu
eldorado09 (1441)|19.2.2011 17:50
Ja by som chcel HX900 od Sony, ale tá cena...:D:D
jarino1978 (8045)|22.2.2011 21:39
novinky Samsung 2011 :
V rámci LED televízorov sme videli línie D8000 (55 palcov), D7000 (40, 46 a 55 palcov) a D6510 (32, 40, 46 palcov), pripravené na 2D, 3D a full HD. Najvyššia línia D8000 sa okrem iného môže pochváliť tenkým rámom s hrúbkou 5 mm, 3D HyperReal enginom, 800 MHz CMR, zabudovaným Wi-Fi či prístupom na portál Samsung Smart Hub.

Pri plazmových televízoroch išlo o full HD plazmy línie D8000 (51 a 64 palcov) a D6900 (6910) s veľkosťou 51, resp. 59 palcov.
aragorn (96)|23.2.2011 08:59
podla tej tabulky maju vsetky zabudovanu Wifi-nu a pristup na Smart Hub. Micro Dimming znamena Local dimming a teda skutocnu LED uz od 7000-kovej rady?
PetrStan (16)|23.2.2011 09:27
Micro Dimming bude stále edge-LED, jen ledky se přesunou na strany, místo dřívějšího umístění nahoře a dole.
tjurny (496)|23.2.2011 12:34
Nebude to neco jako LG nano

https://www.tvfreak.cz/lg-nano-vylepsene-lokalni-stmivani/3987

By me zajimalo zda bude Samsung jeste letost nabizetl "klasicke zarivkove" LCDcka, je jasne ze casem zmizi.
knedlikator (22)|23.2.2011 19:47
Chcel by som vám poďakovať za pomoc pri výbere tv: po dlhom zvažovaní som sa rozhodol pre plazmu pana tx42v20. Väčšia tv ako 50" do paneláku (2.5m) sa mi vidí nepraktická (výnimočne sledujem aj sd zo satelitu resp. divx batériu z predHD éry) a vypnutá telka je tiež súčasť interiéru.
Plazmu mám prvýkrát a logicky som mal isté obavy podporené aj niektorými príspevkami tohto nekonečného threadu. ukázali sa ako neopodstatnené: hlavne čo sa týka sálavého tepla (v obchode je ale niekoľkonásobne intenzívnejšie ako doma), LCD mi hrialo podobne. Hluk: ventilátor na panasonicu vzadu je pochopiteľne v tichu počuť ako bzučí, na LCD som však tiež počul pískať spínaný zdroj. Obraz je neskutočný, integrovaný sat. tuner (snáď s výnimkou potreby ďalšieho CI slotu pokiaľ mám byť hnidopich) mi plne nahradil starší hd prijímač (o jedno diaľkové menej). Spotrebu momentálne neriešim (je rovnaká ako má aj môj koncový zosik.). Mimochodom možno práve teraz je vhodná doba na nákup radu v20 - na trh idú nové modely a ceny sú pomerne priaznivé...
Pozoruhodné je, že "lcd verzus plazma" sa stále (a aj tu) prezentuje ako problém, ono tam to slovo "verzus" ani nepatrí... oboje je dobré a každé je iné
eldorado09 (1441)|24.2.2011 15:02
tjurny (496)|24.2.2011 15:13
Super telka, ta by se mi líbila :-)
Pitomec (10211)|24.2.2011 15:35
Panel LG, montováno v Brně ve firmě DAIKIN :D
bavorak (1494)|24.2.2011 15:41
fakt ???
tjurny (496)|24.2.2011 15:46
A co jako moje x4500 je ze slovenska. DAIKIN se mi nezda delaj klimatizace ci co, Mluvilo se o brnenskem WISTRONu ze by mel delat LCD Sony, ale mozne je vse. Elektronika do plazem Panasonic ze delala v nejmenovane firme v Rajecku u Blanska, vyroba pote presunuta do rumunska. Setrit se musi na vsech frontach.
Pitomec (10211)|24.2.2011 16:53
Jo, bude to WISTRON. Je to ale stejná pakáž jako DAIKIN, protože akorát dostávají 10.000Kč/měsíc na jedno nový pracovní místo po dobu 1 roku, beztak ani neplatí daně a pracovní podmínky jsou tam jako v Číně 9-)
bavorak (1494)|24.2.2011 19:41
tak to potom je uz lepsia original korea :-)
Milis.19 (8)|25.2.2011 06:25
Memá někdo zájem o nejvyšší řadu 3D TV Panasonic : TX-P50VT20 nabízím za nejlepší cenu 34 900 Nová nepoužitá, plná záruka !!!

Na dotaz i jiné modely od Panasonic za nejlepší ceny !