Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

jarino1978 (8045)|25.2.2011 16:23
daj pokoj už s tým tvojim spamom. o také krámy nestojíme !
Jarkh (25)|25.2.2011 20:14
Zdravím. Rád bych Vás požádal o pomoc při výběru nové TV do pokoje. Doteď jsem měl jen CRT telku, uhlopříčku 55cm, ale rád bych si konečně koupil něco lepšího :-D
Cenový limit jsem si stanovil do 15 000Kč, max. velikost úhlopříčky 82 cm, Full HD. Z důvodu přecijen nižší spotřeby uvažuji jedině o LCD Tv s LED podsvícením. Rozhodně neuvažuji o 3D, což tedy ani při stanoveném cenovém limitu nehrozí. Zkrátka plánuji sledovat filmy ve vysoké kvalitě třeba přes externí HDD, flashku, případně, pokud by to šlo, po propojení s NTB. Doma máme kabelovku, takže by byla napojena na ní.
Prozatím je mým favoritem LG 32LE5500.
Prosím tedy o nějaké tipy, co by bylo v dané ceně optimální, tedy dle Vašeho názoru. Je mi jasné, že každému vyhovuje něco jiného. Do budoucna plánuji dokoupit alespon nějaký DVD (BR přehrávač) a alespon 2.1 reprosoustavu - předpokládám, že repráčky přímo na TV nebudou zrovna ůžasné.
Karel129 (503)|25.2.2011 20:24
15K dat za 32"?:-I neni lepsi zustat u CRT?
eldorado09 (1441)|25.2.2011 20:32
[quote=Jarkh;332346]Zdravím. Rád bych Vás požádal o pomoc při výběru nové TV do pokoje. Doteď jsem měl jen CRT telku, uhlopříčku 55cm, ale rád bych si konečně koupil něco lepšího :-D
Cenový limit jsem si stanovil do 15 000Kč, max. velikost úhlopříčky 82 cm, Full HD. Z důvodu přecijen nižší spotřeby uvažuji jedině o LCD Tv s LED podsvícením. Rozhodně neuvažuji o 3D, což tedy ani při stanoveném cenovém limitu nehrozí. Zkrátka plánuji sledovat filmy ve vysoké kvalitě třeba přes externí HDD, flashku, případně, pokud by to šlo, po propojení s NTB. Doma máme kabelovku, takže by byla napojena na ní.
Prozatím je mým favoritem LG 32LE5500.
Prosím tedy o nějaké tipy, co by bylo v dané ceně optimální, tedy dle Vašeho názoru. Je mi jasné, že každému vyhovuje něco jiného. Do budoucna plánuji dokoupit alespon nějaký DVD (BR přehrávač) a alespon 2.1 reprosoustavu - předpokládám, že repráčky přímo na TV nebudou zrovna ůžasné.[/quote]

http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopricka-101-107-cm/lg-42ld650

http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopricka-101-107-cm/samsung-le40c650

Určite by som bral väčšiu uhlopriečku ako 32". LED LCD v tejto cene nebude mať kvalitnejší obraz ako "obyčajné" LCD.
Jarkh (25)|25.2.2011 20:37
No koukám, že k velikosti 32" se stavíte jendoznačně. Bohužel se mi nic většího než ta 32" do prostoru mezi skříně nevleze. Ještě snad 37", ale to už je hraniční. To se vážně nevyplatí kupovat něco menšího?
Karel129 (503)|25.2.2011 20:49
Udelej to jako jako ja.Mel jsem kdysi podobnej problem a radsi jsem prestavel obyvak, abych ji dostal na zed.A co se tyka velikosti,zensky taky rikaj"Cim vetsi,tim lepsi":D Vubec tu neplati ,ze i malej kasparek umi udelat velke divadlo.
Jarkh (25)|25.2.2011 21:22
No telku sháním jen do svého pokoje, nikoli do obýváku. No každopádně jste mě s tou velikostí zarazili. Každopádně mám rovný metr mezi skřiněmi, touto mírou je jasně dán velikostní limit v šířce budoucí telky, přestavbu pokoje kvúli tomu rozhodně neplánuji. Ono moc variant jak to v pokoji vyřešit není, leda to pověsit na strop, což je blbost :-D
Karel129 (503)|25.2.2011 21:35
No ma 40B650 ma 990mm na sirku,takze klidne muzes uvazovat o 40".
Jarkh (25)|25.2.2011 21:43
Dle cen je už nad mnou stanovený limit, tolik za telku dávat nechci. Jaká negativa má ten 32" LG co jsem vybral? Tedy krom toho, že je relativně malý?....
Pitomec (10211)|25.2.2011 21:58
[quote=Jarkh;332355]No koukám, že k velikosti 32" se stavíte jendoznačně. Bohužel se mi nic většího než ta 32" do prostoru mezi skříně nevleze. [COLOR=red]Ještě snad 37"[/COLOR], ale to už je hraniční. To se vážně nevyplatí kupovat něco menšího?[/quote]Takže Plazmu Panasonic a spěchej, dokud se v této velikosti ještě prodávají. Spotřebu pak neřeš, protože jde v první řadě o kvalitu obrazu a ne o nesmysly jak zdánlivě ušetřit.
Karel129 (503)|26.2.2011 06:51
[quote=Jarkh;332384]Dle cen je už nad mnou stanovený limit, tolik za telku dávat nechci. Jaká negativa má ten 32" LG co jsem vybral? Tedy krom toho, že je relativně malý?....[/quote]
Pokud trvas na LCD,tak ta C650 ve 40" ti udela rozhodne lepsi sluzbu jak to, co jsi si vybral a 200Kc nad limit uz zas tak moc neni.A koukat na trpajzlika pri kvalitnim zdroji(HD,BR)je utrpeni,snad z hodne tlustyma brylema aby jsi vubec neco videl.:eek:Pokud jsi setrilek na energii,tak ma B650 papa +-100W.Ja osobne Led podsviceni nemusim,hlavne u mensich a levnejsich modelu.Precti si rady o velikosti a technologii zobrazeni na zacatku fora.Takze je to na tobe,koukat na to budes sam a nadavat si budes taky sam.
Jarkh (25)|26.2.2011 10:02
No ta C650 ka vypadá velmi dobře. Ovšem pokud se nepletu, má lesklý displej, což tedy vůbec nevítám. Matný by byl rozhodně lepší, ptž odlesky v TV nesnáším. No nevím nevím...

Jinak ano, trvám na LCD (LCD TV LED), nad plasmou neuvažuji vůbec.

Nechápu, proc LE37C650 má obrazovku matnou, 40" lesklou... škoda :(
Karel129 (503)|26.2.2011 10:22
[quote=Jarkh;332456]Jinak ano, trvám na LCD (LCD TV LED)[/quote]
Muzu se zeptat proc?Tve duvody,osobni zkusenost, nebo proste proc edge led?
Jarkh (25)|26.2.2011 10:34
Nemyslím si, že v ceně do 15 tis. nebo těsně nad budou plasmovky kvalitnější, než LCD Tv. Navíc mají v této ceně vesměs HD Ready, což bych radši rovnou FHD. Nicméně se v tom nevyznám, takže to berte s rezervou. Rozhodně počítám s tím, že ať už koupím cokoli, bude to výrazně lepší, než ta stará CRT TV.
U nové TV se chci hlavně vyvarovat tomu, co si koupila babka s dědou. Při rychlejším pohybu, třeba při tenise, zůstavá za míčkem či tenistou černý stín. Prostě to při rychlém pohybu jakoby nestíhá.
Mají 50Hz, takže předpokládám, že by to mohlo být tímto, případně nižší odezvou, ani nevím co to u nich může způsobovat.
Taky chci, abych na to mohl připojit NTB a smetam to použít třeba jako externí monitor. Fakt nevím no, čím více toho k tv čtu, tím větší zmatek v tom mám a řešit k tomu ještě plasmy se mi ani nechce, byť jistě i ony jsou velmi kvalitní, ale neřekl bych že ve zvolené cenové hladině. Tedy alespoň se to domnívám.
Karel129 (503)|26.2.2011 11:19
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/25855-lcd-plasma-led-oled-a-3d-televize tady je pekne od moderatora fora napsano v cem se lisi obe technologie a prave na sport je plasma lepsi, at uz si zaryti odpurci rikaji co chteji,hlavne na horsi SD signal.Provozuji vsechny bezne 3 technologie, tak mam porovnani.U LCD je sport paradni,ale musi to byt HD jako bylo MS ve fotbale nebo Olymp.hry.Ale opakuji svou otazku "Proc trvas na LCD-led v teto cenove kategori"?
SPAWN (744)|26.2.2011 15:11
[quote=Jarkh;332461]Nemyslím si, že v ceně do 15 tis. nebo těsně nad budou plasmovky kvalitnější, než LCD Tv. Navíc mají v této ceně vesměs HD Ready[/quote]

S tim nesouhlasim, protoze HDReady je dostacujici na DVB-T az, az. Narozdil od FULLHD ktere je primarne urcene na HD zdroj. Coz jsou blu-ray filmy nebo DVB-S2. Diky bohu ze kanaly na 19.2 budou pribyvat.:-!!!
Jarkh (25)|26.2.2011 20:16
S tím, jak se filmy na blu-ray discích atd. rozšiřuji samozřejmě plánuji sledovat filmy i v nejvyšším rozlišení, tedy na telce FHD. Proto bych radši upřednostnil nákup rovnou FHD TV oproti HD ready. Nevím však, jestli kvalitativně jsou v tomto ohledu do zmíněných 15 tis. či těsně nad plasmy lepší než LCD (LED). Spotřebou jsou sice plasmy o něco náročnější, ovšem slušně nastaveným jasem by se to mohlo částečně srovnat.
Že jsou na sport vhodnější plasmy celkem nepochybuji, ale věřím, že i LCD se s tím dokáží slušně poprat, nebo se pletu?
TV plánuji kupovat především na sledování filmů, sledování sportu je až v druhé řadě, ovšem nerad bych měl podobné stíny, jako na telce u babky, kde po odkopnutí míče zůstane za míčem černý stín.
Velikost 42 je hraniční, větší potvoru rozhodně nechci. Nic většího se mi do pokoje najisto nevleze (nechci nic přestavovat).
Pitomec (10211)|26.2.2011 20:29
A ty budeš na té TV sledovat hlavně co? BD? Pak má fullHD smysl. Ale jestli ne a 95% času pojede v TV signál z DVB-T nebo základ v DVB-S, tak o fullHD ani nepřemýšlej.
Jarkh (25)|26.2.2011 20:47
Zpočátku hlavně tedy kabelovku, je tam i několik programů HD. Pro tyto je ale asi dostačující jen HD Ready,co? Přehrávač BD bych koupil asi později, cca do roka. Ovšem i tak bude převládat sledování kabelovky, než jen vyložene BD filmů.
Tak tedy nevím, ale dle toho co píšeš, asi z toho vychází HD Ready?
tjurny (496)|26.2.2011 21:24
Ja bych se fullHD nebal. V kabelovce HD kanaly pribivaj. Ted jse ozve spousta lidi ze vetsina hd obsahu je pouze prevedeny sd. Kdyz uz to ta televizni stanice upscaluje na 1080 tak je zase blbost do prevadet v tv prijimaci na 720. 576 > 1080 vs 576 > 1080 > 720. A SD vysilani ? jak na 720 tak na 1080 se to musi prevadet. Kdyz si potom kupis BD player tak zase budes prevadet z 1080 na 720. Pri kazdem prevodu dostane obraz zabrat.
Zhrnuti na hd ready televizi nesezenes jedinej zdroj videa v nativnim rozliseni televize.
Jarkh (25)|26.2.2011 21:48
Zdravím. Já se FHD TV nebojím, jen tedy nevím jakou telku vybrat. Původně jsem uvažoval o LG 32LE5500, ale nějak se to komplikuje. Do toho se přidaly plasmy atd., HD ready a další věci a už jsem z toho docela zblnutý, ptž se v tom nevyznám.
tjurny (496)|26.2.2011 21:56
Ale verim ze sd signal na hd ready televizi bude lepsi.
Jarkh (25)|26.2.2011 22:27
S takovou asi zůstanu u staré CRT telky. Kdo se v tom má vyznat :-D
garb7 (1189)|26.2.2011 23:26
Jo těžko radit , každý to asi vidí trochu jinak.
Co mě fascinuje na P42GT20 je že na Primě je obrazové podání Voják velmi podobné tomu co šlo na Nově v HD ( 10000p.ř.n.l ) to bych od SD nečekal.
Pitomec (10211)|27.2.2011 11:49
[quote=Jarkh;332570]Zpočátku hlavně tedy kabelovku, je tam i několik programů HD. Pro tyto je ale asi dostačující jen HD Ready,co? Přehrávač BD bych koupil asi později, cca do roka. Ovšem i tak bude převládat sledování kabelovky, než jen vyložene BD filmů.
Tak tedy nevím, ale dle toho co píšeš, asi z toho vychází HD Ready?[/quote]Teď si kup HD ready, ten televizor 2 nebo 3 roky vydrží a pak už to třeba s HD bude lepší.
Pitomec (10211)|27.2.2011 11:53
[quote=tjurny;332580]Ja bych se fullHD nebal. V kabelovce HD kanaly pribivaj. Ted jse ozve spousta lidi ze vetsina hd obsahu je pouze prevedeny sd. [COLOR=red]Kdyz uz to ta televizni stanice upscaluje na 1080 tak je zase blbost do prevadet v tv prijimaci na 720. 576 > 1080 vs 576 > 1080 > 720.[/COLOR] A SD vysilani ? jak na 720 tak na 1080 se to musi prevadet. Kdyz si potom kupis BD player tak zase budes prevadet z 1080 na 720. Pri kazdem prevodu dostane obraz zabrat.
Zhrnuti na hd ready televizi nesezenes jedinej zdroj videa v nativnim rozliseni televize.[/quote]Ono si stačí pustit SD stanici a pak to televizor převede z 576 na 768 (neboť rozlišení panelu je 1024x768 - těch 720 se vztahuje na HD720p, což je 1280x720 a takto vysílá i celá řada TV stanic, např. ORF a kvalita je subjektivně lepší, než v Česku s oblibou používaný nesmysl 1080i) :-)-
garb7 (1189)|27.2.2011 12:00
[quote=Pitomec;332656]Ono si stačí pustit SD stanici a pak to televizor převede z 576 na 768 (neboť rozlišení panelu je 1024x768 - těch 720 se vztahuje na HD720p, což je 1280x720 a takto vysílá i celá řada TV stanic, např. ORF a kvalita je subjektivně lepší, než v Česku s oblibou používaný nesmysl 1080i) :-)-[/quote]

Tak to vidím i já , detaily , kontrast je u stojíciho obrazu na 720p srovnatelný s 1080i ale při rychlejším pohybu je 720p lepší, porovnával jsem na satelitu dost programů.
Jarkh (25)|27.2.2011 16:41
Takže abych se pokud možno dopracoval k nějakému tomu rozhodnutí, trochu to zjednoduším.
Sháním tedy TV (jedno jaká technologie) do max. 18 tis. Bude napojená na UPCčko přes jejich Set top box, docela dost se rozšířily u nich ty HT programy. Jakou kvalitu (rozlišení) mají, to netuším, na současné telce je nepustím, ani se v tom nevyznám. Nejčastěji na ní pojedou filmy (90% času), příležitostně sport, tak aby to zvládla. Chci ji napojit přes LAN na domácí síť, přehrávač BD bude tak za rok. Max. velikost TV je 42", což tedy neznamená, že by mi nestačila 32".
Snad poradíte, nejlépe konkrétní modely TV
Pitomec (10211)|27.2.2011 16:47
[quote=Jarkh;332705]Takže abych se pokud možno dopracoval k nějakému tomu rozhodnutí, trochu to zjednoduším.
Sháním tedy TV (jedno jaká technologie) do max. 18 tis. [COLOR=red]Bude napojená na UPCčko přes jejich Set top box[/COLOR], docela dost se rozšířily u nich ty HT programy. Jakou kvalitu (rozlišení) mají, to netuším, na současné telce je nepustím, ani se v tom nevyznám. Nejčastěji na ní pojedou filmy (90% času), příležitostně sport, tak aby to zvládla. Chci ji napojit přes LAN na domácí síť, přehrávač BD bude tak za rok. Max. velikost TV je 42", což tedy neznamená, že by mi nestačila 32".
Snad poradíte, nejlépe konkrétní modely TV[/quote]Zásadní chyba! Pokud je to kabelovka UPC, tak vem Plazmu od Panasonicu (dá se u ní aktivovat DVB-C tuner), k tomu u firmy LICA vezmeš CAM s kartou (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm) a sleduješ přímo v TV. Jedině bys měl od UPC box s PVR a HDMI výstupem, pak by se jeho používání dalo uznat. A jestli se jedná o UPC Direct, tak si kup nějakýho HD TechniSata a CW kartu používej v něm.
eldorado09 (1441)|27.2.2011 16:48
PDP: Panasonic TX-P42G20E

LCD: Sony KDL 40EX500, Samsung LE40C650, LG 42LD750, Philips 40PFL5605H/6605H...

Bral by som G20.
garb7 (1189)|27.2.2011 16:52
Tak nejlépe Panasonic TX-P42G20 jsou od 17500,-.
Trip3r (6)|27.2.2011 19:54
Pro ty co chtějí TV na antenní vysílání - nejlevnější co přehrává mkv. filmy s DTS přepínáním a v LCD, u těch levných LED je podle mého špatné podsvícení. Kvůli případnému přechodu na DVB-T2.

Pro ty co chtějí TV na Satelit atd. - tak ať se třeba koupí ledku za 150Litru , nebo LeXXc670 ale neví jak to bude stou novou sat. kartou ice irdeto
Jarkh (25)|27.2.2011 20:19
Aha. Máme UPC. Takže koukám další věc, o které jsem neměl tušení, co je třeba. Zdá se, že nejschůdnější bude asi tedy ten box PVR (Kaon KCF-B3000 HCO), co pronajímají za 151,- měsíčně. Oproti tomu DVB-C zabudovaném v TV přímo má alespoň HDD, kde se dá nahrávat, obdobu tohoto máme u staré telky, ale jen tedy DVR.
Za předpokladu, že bych to tedy vyřešil tak, jak píši, jakou TV bys doporučoval? Stále plasmu, třeba už bez DVB-C, anebo by se dalo uvažovat spíše o něčem jiném?
JInak tedy omlouvám se, že se pořád na něco ptám, ale nečekal jsem, že je to taková věda :-D
garb7 (1189)|27.2.2011 20:33
Neboj nejsi jedinej já taky mám sat.přímač s HDD a tam v klidu a jednoduše nahraju i dvě věci souběžně a nemusím se omezovat až mě to přestane bavit nebo naštve pořeším kartu do TV a bude, jenže já chci vidět něco jiného než žena a tak si to nahraji a pak v klidu přehraju s rychlo posuvem přes reklamy.
zmrd05 (61)|27.2.2011 20:33
Ja jsem koupil Sony 46EX505 za 28 000,-
nyní jen ve stručnosti:

Pozitiva:
P1 - konečně: tato TV je tichá (nebzucí, nepíská nevrčí) ! (pokud vytahnu podsviceni min na 8 z 10 tak ani nebrumí)
P2 - pleťové barvy celkem OK, dá se jim věřit
P3 - zpracování pohybu (Motionflow: střední + zprac.pohybu: FILM1) pro mé oči výtečné ! a pro mé oči snad i lepší než Panas plazmy
P4 - ostrý obraz nepostrádající detaily (=subjektivně dle mých očí a vím, že v rozporu s tím, co tvrdí jiné recenze)

Negativa:
N1 - ad P1 pokud stáhnu podsvícení pod 8 z 10 pak mírně brumí - což se nedá za chodu ani vnímat, poznám to jen, pokud je ticho a TV ještě běží a pak vypnu TV .... a je "ještě větší ticho" :)

N2 - PRUHY !! nevím uda je to problém tohto kusu nebo ne, ale při některých ! specifických odstínech (např tmavo-zeleno-šedá), pokud je touto barvou vyplněna větší plocha, pak je zřetelné nerovnoměrné podsvícení - cca 5 cm široké horiozontální pruhy s menším podsvícením (a z tho 2 poněkud výraznější) asi jak ccfl trubice nestejně svítí. Většinou to pozorovatelné není, ale když taková plocha nastane a navíc kamera švenkuje vertikálně, pak se to zcela viditelně projeví (dost nepěkné) Ani nevím, jak se tato vada jmenuje. Někde jsem četl, že EX5 tpí na "bending" obrazu, ale to si představuji nějak jinak..

N3 - nelze nikterak dosáhnout sytých tmavých barev, jaké jsem viděl např na některých vyšších typech Philipsu, tj. není to žádný barevný vibrantní orgasmus, ale koukat se na to celkem dá (pro srovnání: plazmu Panasonic S10 jsem vracel take kvuli barvám, na které jsem koukat nemohl)

N4 - černá je vskutku jen LCDčkově černá a potmě to je znát Měl jsem chvíli plazmy Panasonic (které jsem vrátil), a ty černily o trochu lépe, ale u totoho Sony to je prý na LCD docela dobré tj. asi to není negativum této SONY ale spíše jen negativum LCD technologie

N5 - prokreslení tmavých oblastí: totožně s N4

N6 - pozorovací úhel, tam kde je obraz "stopro" je snad jen tak 20 stupnu.. pak už obraz trochu světlá...ale také kupodivu se zlepší prokreslení tmavých oblastí...
----------------------------

Pozn.:
Homogenita podsvetlení ? Nevím (N2 to je asi něco jiného).
Pokud je zobrazována jednolitá (N2-neproblémová) barva tak se to zdá OK, jen z bližšího po(d)hledu už světlají horní růžky, protože se na ně už kouká z většího úhlu

Nastavení obrazu? stále už druhý měsíc laboruji a optimalizuji (sondu bohužel nemám),
je tam toho co nastavovat docela hodně a proto zatím nepíšu svůj setup, ale jen rychlou radu: opravdu je potřeba (alespon u teploty obrazu Teplý 1+2) velmi stáhnout zelenou a to cca -16 resp. i víc přes minus dvacet
Pitomec (10211)|27.2.2011 20:55
[quote=Jarkh;332740]Aha. Máme UPC. Takže koukám další věc, o které jsem neměl tušení, co je třeba. Zdá se, že nejschůdnější bude asi tedy ten box PVR (Kaon KCF-B3000 HCO), co pronajímají za 151,- měsíčně. Oproti tomu DVB-C zabudovaném v TV přímo má alespoň HDD, kde se dá nahrávat, obdobu tohoto máme u staré telky, ale jen tedy DVR.
Za předpokladu, že bych to tedy vyřešil tak, jak píši, jakou TV bys doporučoval? Stále plasmu, třeba už bez DVB-C, anebo by se dalo uvažovat spíše o něčem jiném?
JInak tedy omlouvám se, že se pořád na něco ptám, ale nečekal jsem, že je to taková věda :-D[/quote]Stále Plazmu a stále od Panasonicu a stále HD ready. Nejlíp řadu X20. TV se dneska kupuje doslova na pár (2) let, takže není co řešit.
Pitomec (10211)|27.2.2011 20:56
[quote=garb7;332742]Neboj nejsi jedinej já taky mám sat.přímač s HDD a tam v klidu a jednoduše nahraju i dvě věci souběžně a nemusím se omezovat až mě to přestane bavit nebo naštve pořeším kartu do TV a bude, jenže já chci vidět něco jiného než žena a tak si to nahraji a pak v klidu přehraju s rychlo posuvem přes reklamy.[/quote]To já bych nahrával a nahrával a stejně bych se pak na nic nepodíval :D
Jarkh (25)|27.2.2011 21:29
[quote=Pitomec;332747]Stále Plazmu a stále od Panasonicu a stále HD ready. Nejlíp řadu X20. TV se dneska kupuje doslova na pár (2) let, takže není co řešit.[/quote]

Heh. No tak to abych si tedy s takovou opravdu nic nekupoval. Nová TV na 2 roky, to je poněkud zbytečné ji vůbec kupovat. Předpokládám, že to bylo myšleno hlavně tak, že za tu dobu technologie opět pokročí, telka snad má výdrž delší dobu, než zmíněné 2 roky.
JInak tedy pokud bych se měl držet řady X20, v rámci mnou zvolené max. velikosti připadá zřejmě v úvahu jen http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Ploch%C3%A9+televizory+Viera/Plazma+TV/TX-P42X20/specifications/3477903/index.html?trackInfo=true nebo http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Ploch%C3%A9+televizory+Viera/Plazma+TV/TX-P37X20/specifications/3767713/index.html?trackInfo=true .

Ve specifikaci jsem však nenašel možnost LAN připojení na síť (pokud tím není myšleno Viera link), možnost přehrávání videa přes USB tam taky není, což je škoda.
Pitomec (10211)|27.2.2011 21:36
Dneska je všechno zboží dělané na to, aby vydrželo max. pod dobu záruky a dost. Jsme v kapitalismu, tak se nediv. Ta TV navíc zastará i po technické stránce (jak správně píšeš), takže už proto bych vzal co jsem psal a za 2 nebo 3 roky se uvidí co dál.
Pokud jde o přehrávač multimédií, tak si kup něco externího a s TV propoj přes HDMI. To bych fakt neřešil přímo v TV, tam je rozhodující hlavně kvalita obrazu a ne serepetičky okolo.
garb7 (1189)|27.2.2011 21:53
Ano životnost není žádný zázrak ale co mám dva známí s 37PX8 jsou i dnes v pohodě a nová TV by zas tolik toho nového nepřinesla stejně mají sat.přímač jsou nato zvyklý a počítám dokud budou funkční a nebude oprava jen maličkost, nová TV nebude, mají jiné starosti než mít novou in TV.
Pitomec (10211)|27.2.2011 21:57
Dřívě vyrobené TV jedou v pohodě, ale to co sjíždí z linek dneska, je už všechno stejný šrot s životností jak jsem psal výše. Samozřejmě pokud TV vydrží déle a není potřeba ji z nějakého důvodu měnit, tak pro uživatele jenom dobře.
SPAWN (744)|28.2.2011 09:54
Zdroj: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

''
Konečné závěry nechme na naše testy, i když si troufnu říci, že už dnes je zřejmé, že televizní novinky pro rok 2011 ukáží sílu téhle firmy, která je po pádu Pioneeru a po odkoupení jeho technologie jediným výrobcem, od kterého má smysl kupovat kvalitní „plazmu“. Vrcholová řada VT bude nepochybnou doménou i v letošním roce a je zřejmé, že se jí nikdo nepřiblíží ani na dohled. Ostatně není tu ani nikdo, kdo by vůbec mohl. Další výrobci totiž vnímají plazmy jen jako doplňkový sortiment.''


bavorak (1494)|28.2.2011 10:33
sakra, keby som ja to blikanie nevidel tak uz mam vybrate ... :-(
jaydoo (542)|28.2.2011 11:39
[quote=zmrd05;332743]Ja jsem koupil Sony 46EX505 za 28 000,-
nyní jen ve stručnosti:

Pozitiva:


Negativa:


N2 - PRUHY !! nevím uda je to problém tohto kusu nebo ne, ale při některých ! specifických odstínech (např tmavo-zeleno-šedá), pokud je touto barvou vyplněna větší plocha, pak je zřetelné nerovnoměrné podsvícení - cca 5 cm široké horiozontální pruhy s menším podsvícením (a z tho 2 poněkud výraznější) asi jak ccfl trubice nestejně svítí. Většinou to pozorovatelné není, ale když taková plocha nastane a navíc kamera švenkuje vertikálně, pak se to zcela viditelně projeví (dost nepěkné) Ani nevím, jak se tato vada jmenuje. Někde jsem četl, že EX5 tpí na "bending" obrazu, ale to si představuji nějak jinak..


N4 - černá je vskutku jen LCDčkově černá a potmě to je znát Měl jsem chvíli plazmy Panasonic (které jsem vrátil), a ty černily o trochu lépe, ale u totoho Sony to je prý na LCD docela dobré tj. asi to není negativum této SONY ale spíše jen negativum LCD technologie


N6 - pozorovací úhel, tam kde je obraz "stopro" je snad jen tak 20 stupnu.. pak už obraz trochu světlá...ale také kupodivu se zlepší prokreslení tmavých oblastí...
----------------------------

Nastavení obrazu? stále už druhý měsíc laboruji a optimalizuji (sondu bohužel nemám),
je tam toho co nastavovat docela hodně a proto zatím nepíšu svůj setup, ale jen rychlou radu: opravdu je potřeba (alespon u teploty obrazu Teplý 1+2) velmi stáhnout zelenou a to cca -16 resp. i víc přes minus dvacet[/quote]

N2 - v novsich typoch EX510/515 to je vylepšené.
co sa tyka nastavenia obrazu, pokoukaj tu
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/25446-sony-kdl-ex715
su tam nejake poznatky.
eldorado09 (1441)|28.2.2011 11:43
EX510/515? Nie náhodou EX710/715?
jaydoo (542)|28.2.2011 11:51
jasne, som ale "so már". Pôvodne som chcel kupovat EX505, lebo 705 mala problem s podsvietením. A som v práci zamyslený, tak som rychlo odpovedal, a ja mam pritom EX710 :-). Bola za fajn cenu :-)
deAngello (308)|1.3.2011 00:55
cit: [SIZE="1"] ...je jediným výrobcem (myšleno Panasonic), od kterého má smysl kupovat kvalitní „plazmu.
Vrcholová řada VT bude nepochybnou doménou i v letošním roce a je zřejmé, že se jí nikdo nepřiblíží ani na dohled.
Ostatně není tu ani nikdo, kdo by vůbec mohl...[/SIZE]

:D :D no tak sme se zasmáli že...

...ale může, výkonem/obrazově zcela jistě, výbavou standardně bez debat
ano nutno přiznat že konečně s designem aspoň hejbli, nicméně oproti dalším nastupujicím letošním modelům od konkurence (a nejen plasma TV)
to bude opět pouhý průměr případně více lepší průměr (VT30).
eldorado09 (1441)|2.3.2011 10:34
xronos (28)|3.3.2011 00:07
taky se přidám s dotazem:

vybral jsem LED protože:
1) bojím se bzučení plazmy
2) po přečtení výhody tady na fóru, že je plazma určitě dobrá na sport jsem se vyloženě "kousnul" a plazmu nechci, jelikož fotbal apod. z duše nenávidím

zpět k tématu:
Zhruba se rozhoduju mezi modely:
1.Samsung UE40C6000 (krtizuje se clouding, ale viděl jsem ji u kamaráda naživo a nepřipadalo mi to nijak tragické ... jako výhodu vidím velmi dobrou podporu přehrávání (mkv apod.)) ... ale stejně plánuju koupit blu-ray, který pehrávání s USB stejně bude umět (a snad i líp než tv), takže to není úplně stěžejní kriterium .. na druhé straně je ze zmiňovaných nejlevnější variantou
2. Philips 40PFL7605H ... zajímavý design, antireflexní vrstva, uvádí se, že obraz je lepší (ambilight je diskutabilní, chce to asi vidět naživo)
3. PANASONIC VIERA TX-L42D25E .... má satelitní tuner s nahráváním ... ale zase je cena vyšší a kdybych vzal Samsunga, tak mám za rozdíl v cenách TechniSat stb. Otázkou je kvalita obrazu.
4. Dnes jsem si do seznamu (po přečtení vlákna, které je této tv věnováno) přidal LG 42LE8500

Moje myšlenkové pochody jsou asi následující:
- když už člověk něco kupuje, tak ať je to kvalitní
- existuje dnes vůbec nějaká kvalita?
- než utratit velký peníz za vyšší model ... není lepší koupit loňský model v akci a za ušetřené peníze koupit za 2-3 roky zase další krám, který už bude zase úplně jinde?
- byla by paráda mít tv se SAT tunerem a PVR, ale nebude to jenom kompromisní řešení, které kvůli ušetření jednoho dálk. ovladače přinese nepohodu v jiných funkcích?


Zkuste nahodit pár myšlenek, třeba to pomůže v rozhodování.
Jakou byste volili Vy a proč?
Anebo raděj počkat na 2011 modely?

pár týdnů si pročítám hodnocení a fóra, ale asi nebudu sám, kdo je z toho všeho každý den "zase na začátku" :)