Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 91 z 245 PrvníPrvní ... 41818990919293101141191 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,351 až 1,365 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od sirdo Zobrazit příspěvek
    ale tuto urcite nenajdes jej vlastnikov, takze by v tej ankete zbytocne zaberala miesto so svietiacou nulou ))...
    Třeba by i vyhrála. Recese je recese
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Když už tu byla řeč o tom televizoru ORION, tak to je tahle legrace (a špatný to tedy není, zdá se)
    V devadesátých letech vyráběli kvalitní spolehlivé VHS videorekordéry, vozily se k nám ze západu a prodávaly na inzeráty. Jeden jsem měl doma. Jak je na tom značka ORION teď bohužel nevím.

Je tu pravidelně Avatar uživatele jaydoo
    Registrace
    Nov 2004

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Tak musíš přidat . Ty televize se dokonce vyrábí u nás, v Čechách ( http://www.changhongeurope.com/cz/cs/ )
    Podľa názvu ma to mohlo napadnúť - Changhon /nič v zlom /

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

No ona ta ORAVA - nic moc

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    V devadesátých letech vyráběli kvalitní spolehlivé VHS videorekordéry, vozily se k nám ze západu a prodávaly na inzeráty. Jeden jsem měl doma. Jak je na tom značka ORION teď bohužel nevím.
    Tak já si spíš pamatuji na od konce osmdesátých let a počátkem devadesátých Orion jen přehrávače VHS. Byly toho tehdy plné burzy. Stejně tak tehdy dost frčel Funai.

http://di1.shopping.com/images1/pi/8...00x200-0-0.jpg

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od ka-spel Zobrazit příspěvek
    Tak já si spíš pamatuji na od konce osmdesátých let a počátkem devadesátých Orion jen přehrávače VHS. Byly toho tehdy plné burzy. Stejně tak tehdy dost frčel Funai.

http://di1.shopping.com/images1/pi/8...00x200-0-0.jpg
    Já měl monofonní videorekordér, dovoz z Rakouska, tuner i na "východní normu". Vzpomínám si, že tehdy frčel ještě Funai (nic moc) a v kamenných obchodech za stejnou cenu Daewo (dost špatný).

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Po čerstvé zkušenosti se špičkovým modelem LED LCD Samsungu jednoznačně plazmu !!!

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

možno to bude znieť, ako fór, ale včera som kalibroval tento TV deckám do izby ( Ježíško... ) :
    http://www.mall.sk/led-televizory-zn...sung-ue22d5000

... ale kupodivu tej škriatok má nadpriemerný obraz, reálne farby, pleťovka, ostrosť.
    Čo ma vcelku šokovalo, tak prehrá aj MKV s DTS-HD.
    No a inak spotreba 11W, no nekúp to za 160 Euro...

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    ... ale kupodivu tej škriatok má nadpriemerný obraz, reálne farby, pleťovka, ostrosť.
    Jako u CRT, čím menší, tím "lepší" obraz se skrytějšími nectnostmi

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Hmm Zobrazit příspěvek
    Jako u CRT, čím menší, tím "lepší" obraz se skrytějšími nectnostmi
    No jo, kde ja tá doba CRT. Normálne veľakrát smútim...

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Vybírám nastupce stávající odcházející CRT OFT 55 cm. Hlasoval jsem pro plasmu Panasonic, protože preferuji kvalitu obrazu a obrazově se mě i líbila. Nejsem však žádný tv šílenec co u toho sedí celý den (to spíš u pc), ale mám rád kvalitní reprodukci (nejen audio). Sám jen zprávy a občas nějaký kvalitní art film (ČT2, Cinemax, Filmbox atd.), DVD a divx. Obecně však max. 20% provozu TV. Jinak spíš děcka (filmy a dětské pořady na satu) a manželka (seriály, filmy) a ty tak kvalitu neocení. TV denně běží cca 4-6 hodin. Doma jsou spíš hádky co se úhlopříčky týče a rodinka tvrdí, že by stačila 32" a ne víc jak 40" (co má děda a že i to je moc). Cenový limit jsem si dal cca 20 tis. +-. Předběžně jsem byl rozhodnutý pro plasmu Panasonic TX-P46G30E. 3D nemusím, děcka to nijak nechtějí a ani kdyby chtěly ... a připlácet za to ranec včetně zbytečného satelitu, který už mám a aktivních brýlí nehodlám. Jako alternativu v plasmě jsem měl Samsung PS51D550, ale ten mě nepřesvědčil velkými odlesky. Připadal jsem si jak proti zrcadlu. Jako alternativu jsem uvažoval LG LV5500 nebo LG 47LW5500 a Samsung UE46D6100, kde je jako bonus už 3D. Jsem si vědom, že plasma žere víc jak LED. Dnešní plasmy už jsou na tom se spotřebou lépe jak ty před 2 a více roky, ale...

Dnes jsem udělal v místním elektroobchoďáku jeden test. Požádal jsem ochotnou mladou prodavačku jestli by ten digitální měřák spotřeby co je u LED Samsungů nepřipojila na plasmu Panasonic TX-P50GT30E. Měli tam ve smyčce nějaké sportovní demo video. Po zapnutí, kdy bylo cca 60W to rychle skočilo pohybovalo se v rozsahu 250 až 330 W. Pouze při přechodech, kdy byla tmavá obrazovka to spadlo na cca 120W. Zkoušel jsem si pohrát s nastavením. V režimu kino byla spotřeba (180-250). Ubrání kontrastu a jasu na cca polovic radikálně spotřebu nesnížilo max. o 20W.

Takže jsem opět na začátku svého vybírání TV. Sám chci dostupnou kvalitu a úhlopříčku na občasné filmové zážitky, ale zase většinu času TV pojede více méně jako kulisa a na voloviny. Proto beru v potaz i tu spotřebu oproti LED (60-80W). Dle mých výpočtu při 6h provozu je roční rozdíl cca 1500 Kč. TV si nehodlám kupovat jen na 4 roky.

Registrace
    Nov 2009

Já si dovolím vyjádřit ke spotřebě. Do května letošního roku jsem měl 46" LCD televizor s CCFL podsvícením (průměrná spotřeba asi 125W) a od července mám plazmu 46" (průměrná spotřeba asi 130W). LCD televizory s EDGE LED podsvícením mají spotřebu samozřejmě nižší. Viz. toto vlákno : https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...=zm%EC%F8en%E9

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

Ta spotreba u plazmy je obrovsky rozdielna medzi svetlymi a tmavymi scenami, nez je to u LCD s EDGE LED! Preto sa u plazmy velmi neda hovorit o priemernej spotrebe, pretoze ked clovek bude pozerat zimne sporty, tak to bude vyssi priemer, ako u inych programoch.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Naštěstí sporty i zimní v tv nemusím (lyžuji raději na živo) a noir filmy moc zářit nebudou.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

Citace Původně odesláno od ka-spel Zobrazit příspěvek
    Naštěstí sporty i zimní v tv nemusím (lyžuji raději na živo) a noir filmy moc zářit nebudou.
    takze co riesis? Za teba mame vyberat TV, ked sam vies, co budes pozerat atd.?

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12