Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 44 z 245 PrvníPrvní ... 3442434445465494144 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 646 až 660 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od tesla15 Zobrazit příspěvek
    Pro věrné barvy na obraze v ŽÁDNÉM případě ŽÁDNÉ LCD ani LED.
    ten screen je z ktorého storočia ? to už chodil človek vzpriameno ?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímek CRT-LCD.jpg 
Zobrazení: 146 
Velikost: 508.1 KB 
ID: 11125  
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    No, pánové, já vám do toho nechci kecat, ............ ale, kdo určil ty pozorovací vzdálenosti? Mám obavu, že to byl ne dobře vidící člověk. Však si vemte: Tam 178 cm úhlopříčka (to je skoro 2 metry, tedy dveřní futro naležato a na to koukat z 3 metrů? Já mám své oči rád.
    Já si myslím, že by to mělo být individuelní. Podle vlastního uvážení, a ne striktně dle tabulek
    Pane Mašek... věřte, doseřizoval jsem TH-85VX200E a nechalo se na ni dívat v pohodě ze 3,5m. TH 103 PF 12E se nám do auta nevešla...V hrubém porovnání noviny také čtete z jisté vzdálenosti, menší písmo přiložíte tisk blíže.Čily, větší počet bodů při stejné velikosti si předurčuje dívat se blíže. Mám vedle ssebe 40" a 64" ( obojí SAMSUNG ) a je mi přijemnější z 2,5m dívat se na onu 84". Údaj od PANASONIKU LCD TX-L42S10E udávaná vzdálenost 1,63m !!! a u 37" taktéž PANASONIC TX-L37V10E je 2m. PAN L37S10E je vzdál 1,41m a L32x15E je 1,6m. Tudíž záleží i na kvalitě výrobku. Já stále mluvím o průměrným pozorovateli (testy provedeny v 1 republice, tudíž nemá souvislot s byznysem ). I na Vás netrpělivě čekám, ono porovnávat je to lepší nějakých firemních testů..

Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    ten screen je z ktorého storočia ? to už chodil človek vzpriameno ?
    To screan je URČITĚ z doby, kdy již člověk chodil vzpřímeně. Zkusím se seznámit s ing. VIKEM. Za sebe mohu dokázat, že platí stále. Vedle sebe LED a PLAZMA od stejného výrobce - SAMSUNG. Přijeďte a uvidíte. Jenom modrou umí LED srovnatelně s PLAZMOU. Dáte mi zapravdu, v R a G propadák. Myslíte,že např. žlutá u SHARPU problém vyřešila? Již jsem četl, chtějí přidat další barvu. Snímek LED/LCD prozrazuje broblém v G, on je ještě větší v R. Kdo mi nevěří, ať ke mne běží...

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od tesla15 Zobrazit příspěvek
    Jenom modrou umí LED srovnatelně s PLAZMOU. Dáte mi zapravdu, v R a G propadák.
    tak to ja by som brzdil, veľmi brzdil. ideš v tvrdeniach z veľkého kopca...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: R.png 
Zobrazení: 176 
Velikost: 9.8 KB 
ID: 11127   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: G.png 
Zobrazení: 169 
Velikost: 10.0 KB 
ID: 11128   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: B.png 
Zobrazení: 191 
Velikost: 9.7 KB 
ID: 11129  

Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    tak to ja by som brzdil, veľmi brzdil. ideš v tvrdeniach z veľkého kopca...
    Jelikož nyní pracuji s neubukem který je v podstatě nemohu něco z dodaného obrázku tvrdit. Nemám na něm výstup HDMI, nejraděj bych zavedl do PIONEERA PDP 5000EX ( prof. monitor, používán ve studiích a u mne slouží k porovnávání. Přesto, PANASONIC 50VT20 jak z mého displeje vidím vychází PLAZMA nejlíp. SONY i SAMSUNG je ve zmiňovaných barvách o poznání hůře. Opakuji a zdůrazňuji, barevně ona PLAZMA nenašla u mne barevného přemožitele. V 74 roce jsem byl vybrán jako jeden ze 40ti prvních v ČSSR a zůčastnil se 10ti měsíčního kursu BTV. Bylo nám tehdy řečeno: žádný měř. přístroj není tak choulostivý na změnu barevného tónu jako lidské oko. Nedávejte BTV vedle ssebe, nemůžete je stejně nastavit. Na závěr školení jsme návštěvě studia JEZERKA ( tehdy experimentální studio ). Ing. Minařík prohlásil: zakoupen přístroj na seřizování barev ( 26 000 dolarů- tehdy nepředst. kapitál, ani výrobce ORAVA jej tehdy nevlastnil ).Seř. postup: za 1, za 2, atd. závěrem DOSEŘÍDÍME dle OKA. Tudíž, kdekterý technik mohl provézt přístrojové seřízení, závěrem zasedl konečný technik a vše doseřídil by výsledek byl u všech monitorů TÉMĚŘ stejný. Bylo nás 20 techniků a pouze dva jsme se BAREVNĚ sešli. Automat? Dejte si udělat v automatu foto dívky kde je pleťová barva a druhý den tentýž automat s jiným barevným výsledkem. Barva je kapitola sama pro sebe. U fy LOEWE každé dva roky doseřizovací techniky obměňovaly pro únavu zraku. ( již Vás asi také unavuji, končím a zvu ).

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

[quote=Pitomec;350178]50" Plazmu sledovat ze 2 metrů? Tak to je přehnaný. To tak z 5 metrů...[/quote]
    To abych měl po ruce připraven dalekohled :D To už pak i to SD vypadá jako HD poněvadž já na takovou vzdálenost žádný rozdíl nepoznám, ale třeba má někdo super ostříží zrak :OO

[quote=tesla15;350238]Pane Mašek... věřte, doseřizoval jsem TH-85VX200E a nechalo se na ni dívat v pohodě ze 3,5m. TH 103 PF 12E se nám do auta nevešla...V hrubém porovnání noviny také čtete z jisté vzdálenosti, menší písmo přiložíte tisk blíže.Čily, větší počet bodů při stejné velikosti si předurčuje dívat se blíže. Mám vedle ssebe 40" a 64" ( obojí SAMSUNG ) a je mi přijemnější z 2,5m dívat se na onu 84". Údaj od PANASONIKU LCD TX-L42S10E udávaná vzdálenost 1,63m !!! a u 37" taktéž PANASONIC TX-L37V10E je 2m. PAN L37S10E je vzdál 1,41m a L32x15E je 1,6m. Tudíž záleží i na kvalitě výrobku. Já stále mluvím o průměrným pozorovateli (testy provedeny v 1 republice, tudíž nemá souvislot s byznysem ). I na Vás netrpělivě čekám, ono porovnávat je to lepší nějakých firemních testů..[/quote]
    Souhlasím a z praxe potvrzuji. Mám LCD Samsung LE60C650 tedy uhlopříčka 60" (152 cm) a včera jsem koukal na Den trifidů na Nova HD z 1,7 metrů - schválně jsem ještě přeměřoval jak daleko jsem si přisunul sedací vak k TV a připadlo mi to zcela normální. Ostatně z takové vzdálenosti jsem sledoval i hokej z posledního šampionátu - také v HD. Jinak na SD vysílání se díváme tak z 3 - 3,5 metrů. Protože se však budeme stěhovat, už plánuji něco většího [url]goo.gl/RSMe1[/url] :D

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Skoro tě lituju, protože máš zřejmě dioptrie jak Husák a vidíš sotva na 2 kroky před sebe Já nemám problém ani s těmi 5m na 42"

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Skoro tě lituju, protože máš zřejmě dioptrie jak Husák a vidíš sotva na 2 kroky před sebe Já nemám problém ani s těmi 5m na 42"
    Jo Husáka si pamatuju, jednou jsem viděl jak velkým písmem měl napsaný novoroční projev - asi dvě věty na jednu A4 Tak takové popelníky vážně nemám. Důležité je, jakou část mého zorného pole obrazovka zabírá. Proto jsem si taky koupil tak velkou TV a sednu si tak blízko, jak mi to kvalita obrazu dovolí. To bys potom v kině musel stát někde na chodbě, když je dle tebe optimální vzdálenost 5m pro 50" TV. A vážně si myslím, že na pět metrů rozdíl mezi HD a SD na 50" prostě nepoznáš natož na 42"

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Já ale nepotřebuju poznávat rozdíl mezi SD a HD, mně bohatě stačí, že vidím děj na obrazovce. Ale jistě někdo má jako koníčka sledování rozdílů, pak ať se na 65" TV nalepí z půl metru a ještě si vezme lupu

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Já ale nepotřebuju poznávat rozdíl mezi SD a HD, mně bohatě stačí, že vidím děj na obrazovce. Ale jistě někdo má jako koníčka sledování rozdílů, pak ať se na 65" TV nalepí z půl metru a ještě si vezme lupu
    Já se zase rád kouknu na detaily, které ve filmu jsou a jenž díky HD vyniknou. To je přece ten důvod, proč to HD mám. Třeba dokumenty o přírodě v HD jsou úchvatné - např. v dokumentu z Yellowstone National Park, který teď opakovali na ČT HD, jsou záběry, které jsem tam jako turista neměl šanci vidět (ale zase ten pocit strachu, když se pět metrů před vámi ráchá grizly v potoce vám žádná TV zatím neumí zprostředkovat)

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

To bys potom v kině musel stát někde na chodbě,
    Já tedy ještě pamatuji časy, kdy na kino se stály fronty a každé, i menší městečko, mělo těch kin několik. V 80-tých letech už se v kinech promítaly širokoúhlé filmy, a pokud si vzpomínám, do předních řad nikdo nechtěl., a pokud nebylo kino plně obsazené, v prvních řadách sedělo minimum lidí. Nikomu se nechtělo kroutit hlavou, jak na tenise.
    Film se točí ne pro detaily, ale pro požitek z komplexního sledování. Jako celku. Samozřejmě, že existují lidé, kteří pozorují detaily a v příslušných forech o filmech pak probírají, jak se v historickém filmu tamhle za rohem té chatrče objevil poslední model Mercedesu (který tam samozřejmě neměl co dělat), nebo že tamhle na tom domě byla reklama na firmu, která v té době ještě neexistovala, atd., atd. Je to věc názoru, ale jsem přesvědčen, že zkoumáním detailů logicky utíká celkový vjem filmu (nevím, jak to napsat - snad rozumíš)

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Nevim proc resite nejakou vzdalenost, kazdemu vyhovuje neco jineho a kazdy mame jiny zrak.Dalsi spor na tema s oznacenim "neresitelne".

Dle meho ta 50" na 5m od Pitomce je prehnane, ideal je cca. 2,5-3m pro HD, nicmene stale plati 100 lidi 100 chuti

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Tak samozřejmě, že každý tu svojí pozorovací vzdálenost má jinou. Podle nějakých tabulek bych se neřídil. Oči máme každý jiné a navíc se to mění i s věkem. Já např. bez brýlí detaily jen tak neuvidím - maximálně šmouhu.

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Ona je to pozorovaci vzdalenost mnohdy ovlivnena prostorem, nee kazdy ma doma to co by chtel, bo mu to jeho obyvaci / televizni mistnost proste nedovoli.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

[quote=Ladys;350311]Ona je to pozorovaci vzdalenost mnohdy ovlivnena prostorem, nee kazdy ma doma to co by chtel, bo mu to jeho obyvaci / televizni mistnost proste nedovoli.[/quote]

Souhlasím. Neřešme neřešitelné a zpět k subjektu. Já jsem zatím rozhodnut pro ten Sharp, tedy LCD s LED podsvícením 70LE732U, který byl uveden zatím jen v USA, ale dle informace od lokálního zastoupení, počítá Sharp s uvedením 70 palcového modelu na našem trhu v druhé polovině tohoto roku na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA, který se koná v dnech 02. – 07.09.2011 v Berlíně. Model 70LE732U sice neumí lokální stmívaní :( , ale nevíme zda ho Sharp do modelu pro Evropu třeba nepřidá :confused: A také záleží na ceně, se kterou se u nás začne prodávat. Určitě to nebude tak příznivá cena jako v USA - [url]goo.gl/RSMe1[/url] 9-)

Strana 44 z 245 PrvníPrvní ... 3442434445465494144 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12