Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 225 z 245 PrvníPrvní ... 125175215223224225226227235 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 3,361 až 3,375 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

UNS UNS je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2017

Co pani hovorite na Sony Bravia KDL-50W755C ?
    Moc sa do toho nevyznam, ale hladam nejaky optimalny TV najprv som chcel do 500 ale teraz asi tak 700+-
    Vzdialenost tak 2.5 metra, hlavne normal IPTV + filmy + serialy a atd uhlopriecka okolo 100 max do 125
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Díval jsem se na ní i na recenze ... no počítej s tím, že kolik lidí, tolik názorů a asi nikdy nekoupíš nic stoprocentního. Ale tato telka by patřila do mých favoritů.

UNS UNS je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2017

Dakujem za radu, mohol by som poprosit aj ostatne TV medzi ktorymi by si uvazoval nech sa inspirujem ak nezozeniem tento.

Nováček
    Registrace
    Apr 2017

Ak by som bral na vzdialenost 3,7m SAMSUNG UE65KS7002, neoplati sa priplatit si 500€ a ist do Sony Bravia KD-75XD8505? Ta Sony je ovela horsia ako Samsung?

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

D-ckova osmickova rada ma IPS panel. Ci je ovela horsia tazko povedat, zasadny rozdiel vidim v pouziti panelu, ktory pri nocnom sledovani nebudes brat ako pozitivum voci Samsungu. Ostatne uz podla osobnych priorit. Inak tieto TV niesu v nicom zasadne zle, neprijemne ta moze prekvapit akurat homogenita pri takto velkom kusku, kde je to vzdy tak trochu loteria.

Nováček
    Registrace
    Apr 2017

len som myslel, ze 75 vs 65 bude pridana hodnota. filmy sledujem iba v noci a tento problem mam aj momentalne, pri dalsej telke ho uz mat nechcem..

aky je rozdiel SAMSUNG UE65KS7002 vs nieco OLED v 65? Ked som ich videl nazivo vedla seba (neviem vsak presne ten OLED model), uplne "navětvy" v prospech OLEDu. Ak by som chcel k tej 7002 OLED alternativu, co pozerat? LG OLED65B6J, Samsung QE65Q7F? je to hodne 1500€ rozdielu?

Registrace
    May 2009

Tato: LG OLED65B6J, rozdiel si musis zvazit, OLED je ina liga oproti LCD (zvlast na nocne kriticke sledovanie).

Nováček
    Registrace
    Apr 2017

dokonca ma aj predavac od OLED odhovaral, ze su to stale zaciatky, technologia je v plienkach a su problemy s panelmi - nieco ako vypalovanie pri plazmach. toho sa mam pri telke za taku cenu obavat?

Registrace
    May 2009

Pokial budes pouzivat TV s rozumom (nenechas zobrazeny staticky obraz, nenebudes sledovat jediny kanal s logom, atd...) tak sa netreba obavat. Platilo to aj pri PDP, plati to aj pri OLED. Taktiez je nachylnejsia na vypalovanie pixlov (ktore su vsak take malicke, ze ich neuvidis z tvojej beznej sledovacej vzdialenosti).

Cena je taka, pretoze je to vacsia uhlopriecka. Tu si nepomozes, kazdych 10" navyse, zasadny rozdiel v cene (ci LCD alebo OLED)

Nováček
    Registrace
    May 2017

Dobrý deň, páni,

Mám drobný problém - už pár rokov raz za čas dostanem chuť vymeniť telku, ale vždy sa zaseknem na modele, prípadne neochote vyhodiť za to tie peniaze. Nakoniec som došiel na to, že ceny sú v zásade tie isté, len sa zvyšujú uhlopriečky.

Aktuálne mám 55 cm (21 palcov), sledovacia vzdialenosť je 2,8m-3m. Dívame sa na tom na DVD, telku. Máme k nej pripojený setobox, do ktorého ide normálny LAN kábel od poskytovateľa TV služieb. Aktuálne pozeráme seriály a filmy na netflixe na PC - sledovacia vzdialenosť meter, lebo televízor pri vstupe z PC nereaguje štastne.

Moja predstava bola niečo ako 80 cm, ale priznám sa, že nakoniec som to prehodnotil na nejakých 43 palcov, prípadne aj 50. Z článkov a reakcií kolegov mám dojem, že "ideál" by u mňa mal byť 55 palcov.

Čo je problém je fakt, že keď som čítal recenzie a reakcie, tak z ničoho nemám extra dobrý pocit. Firmy ma neskutočne štvú tým, že jeden televízor sa v roznych zónach volá inak - takže nájdem slušný kus (pomer cena/výkon) - no a tu v CZ/SK to nenájdem. S trochou štastia by som si po neho musel zájsť do Nemecka.

Ideálne by som niečo okolo 12000 CZK, s dobrým obrazom, zvukom. Smart funkcie ma veľmi nezaujímajú, lebo v skryte duše počítam s tým, že si kúpim android krabičku, kde si nainštalujem to čo potrebujem, hodím si k tomu klávesnicu a myš.

Veľmi ma lákal Phillips 43/49PUS6401/12 - zdá sa to ok kúpa a láka ma Ambilight, z čisto atmosferických dovodov. Potom som našiel Panasonic TX-55DX700B, ktorý bol popísaný tak dobre, že som za to bol ochotný dať aj viac. Tu je ale pointa, že keď som sa dopátral k "európskej" verzii, tak bola cena okolo 25kCZK namiesto 18tich, za ktoré som to našiel v zahraničí.

Keď tak čítam reakcie (nielen tu), tak premýšlam, či sa na to nevykašlať a nepočkať na začiatok 2018.

Ďakujem za reakcie k prípadným modelom, uhlopriečke, alebo rozhodnutiu počkať.

Prajem príjemný večer

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Já osobně bych si telku v zahraničí nekupoval. Mně se kvůli záruce vyplatilo koupit ji v ČR. Ten Phillips by se mi i líbil, ale 50Hz panel?! U toho Panasonicu jsem nikde nenašel HEVC H265. Na to si dej pozor i u nás, protože naši prodejci ti prasácky prodají TV s DVB-T2, ale bez zmíněného kodeku, takže v budoucnu by ti na terestriálu šel jen zvuk. 55" to je ale už docela plachta.

Registrace
    May 2009

@nihat:

1) zdroj signalu: pises ze mas interneho IPTV poskytovatela, upresni, pripadne zisti, ci je obsah FHD. Kvalita signalu je zasadny aspekt pri vybere uhlopriecky. Aj ked je potencionalne vysoko pravdepodobne, ze casom prejdu vsetci na HD plosne, su uzivatelia, ktoru pri DVB-T planovane zostavaju.

2) Keby si prisiel skor (koncom roka 2016), mame tu este dost tipov na kvalitne 120Hz FHD LCD 48"-55" za akceptovatelne sumy v tvojom pozadovanom rozmedzi. Toto obdobie je trosku nestastne, ked vyrobcovia odstranili zo svojej ponuky plne pouzitelne (a pre vacsinu uzivatelov, ktori neplauju kupovat UHD placky) a aj dostacujuce FHD TV a v rovnakej cenovej hladine ich nahradili horsimi UHD TV. Kvalitne TV na trhu vsak stale su, treba ich vsak zaplatit.

3) Kupa TV zo zahranicia: Odporucam len v pripade, ze si blizko hranic (reklamacia a problemy s tym spojene) a zaroven budes TV pouzivat k externym zdrojom signalu (koli potencionalnym problemom s diakritikou v EPG a podobne).

4) Dobry zvuk: tak to tazko, nielen v tejto kategorii.

Konkretne typy?, nasiel som, ze sa dopredava este starsi SONY, tak snad tu niekde by som zacal, slusna TV za rozumny peniaz:
    https://televizor.heureka.sk/sony-bravia-kdl-50w755c/

Nováček
    Registrace
    May 2017

@vivid.sk

Ahoj, riesim aktualne podobny problem - nestihol som koniec roka, kupu dobrej FHD telky. Ideal pre mna by bol Sony KDL-55W755C, ktoru som hladal hore-dole vsade, a nasiel som ju iba v jednom retazci na SK, a vsade iba vystavene kusy, ktore podla informacii ktore mam boli v prevadzke cca 6 mesiacov. Cena je na ne velmi dobra, ale napriek tomu ze su s plnou zarukou, odradza ma kupa tak velmi "pouzivanej - svietenej" TV. Nie som este 1000% presvedceny, ale..zacal som sa obzerat po nahrade.

Aktualne tam su vlastne iba 3 modely ktore som nasiel, co by splnali vsetko co by som chcel, ale su to zbytocne vyhodene peniaze za nieco co mi netreba:

Samsung UE55KS7002
    TX-58DX750E resp TX-58DX780E mi z testov panela, ktore si prilozil na strane 223 neprisli skoro v nicom lepsie ako KS7002, ale mozno som iba nieco prehliadol.

Chcel som sa spytat na nazor ohladom toho Sony vyssie, resp ci je dostupny este nejaky podobny FHD model, alebo ci ist do toho Samsungu..

dakujem mnohokrat!

Nováček
    Registrace
    May 2017

@ vivid.

Ďakujem za rýchlu reakciu

1) som v Česku, TV+internet mi poskytuje netbox. Niektoré kanály by mali byť FullHD, niektoré (predpokladám) nie sú.
    2) v zásade nemám problém počkať, tak ako fungujem teraz fungujeme dlho, takže sa pre mňa v zásade nič nezmení.
    3) To práve nie som, ale keď som hľadal nejaké kvalitné kusy (podľa ratingov a recenzií), tak som tie modely bol v stave nájsť tak maximálne v Nemecku/UK. A úprimne koli telke za 12 tisíc (zhruba 450 EUR) sa mi veľmi nechce brať auto na nákup.
    4) ok, ďakujem za opravu. Uvedujem si, že toto je scifi - tak opravím - na pomery ostatných TV slušný zvuk

Ďakujem za typ, avšak na českej heuréke ho neviem nájsť, našiel som to v jednom shope, avšak nie je skladom. Nakupovať na Slovensku je pre mňa zhruba rovnaké ako nakupovať v Rakúsku, alebo Polsku (zahraničie)

Na Českej heuréke som však našiel https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-49wd755/# - tzn. bez C a s pridaným D. Je mi jasné, že je to iný model, ale je to tiež ok, alebo nie? Máš prípadne iné typy? Beriem aj typ počkať

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Citace Původně odesláno od nihat Zobrazit příspěvek
    3) To práve nie som, ale keď som hľadal nejaké kvalitné kusy (podľa ratingov a recenzií), tak som tie modely bol v stave nájsť tak maximálne v Nemecku/UK. A úprimne koli telke za 12 tisíc (zhruba 450 EUR) sa mi veľmi nechce brať auto na nákup.
    Národní variace se většinou liší pouze posledním písmenkem, ale jsou to ty stejné modely - rozdíly se obvykle týkají kompatibility se způsobem televizního vysílání v dané zemi. Výjimkou jsou (byly) některé německé Panasonicy, které mají proti české variantě navíc satelitní tunery.

Můžeš uvést nějaký konkrétní příklad, co jsi měl vyhlídlé v zahraničí, ale u nás nenašel?

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12