Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 124 z 245 PrvníPrvní ... 2474114122123124125126134174224 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,846 až 1,860 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jakou byste doporučili TV,
    - uhlopříčka 40-42"
    - LED, preferuji direct LED
    - cena 15-25 k Kč
    preferuji kvalitu obrazu a možnosti přehrávání obsahu z HDD před 3D nesmyslama a podobným PR odpadem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2012

Hledej, šmudlo, pod čarou v "další témata" je tady toho po kokot.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

máte někdo zkušenost s tímto Sharp LC-60LE830 ? menší uhlopříčku mít nemůžu při parametrech obýváku s pozorovací vzdáleností asi 5-6m

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

karel_tvf: A co kdyby jsi se podíval zde? https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...a-55-LEDLCD-TV

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

díky, asi před týdnem jsem se tam díval a to bylko to vlákno na začátku, nyní tam už je počtení víc, to to letí

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Zdravím všechny přítomné. Přečetl jsem zde (a nejen zde) snad vše na co jsem narazil, mám z toho hlavu jako meloun a stále nevím za co bych měl utratit své peníze.
    Momentálně mám gauč (hlavu) 3m od plánované tv. Místnost nemám problém zatemnit (žaluzie a závěs). Tv chci hlavně na sledování filmů (1080) z pc, NASu (lan), eventuelně externí HDD (usb2.0, 2,5TB), o wifi zájem nemám. Okrajově bych na tom zkusil i nějakou tu gamesu. Mám kabelovku, tak bych to tam mohl zkusit strčit, ale současnou tv jsem za poslední 3 měsíce zapnul 1 (slovy jednou), takže příjem tv vysílání fakt neřeším (stejně jako stalitní tuner, správu programů, smart fce jako skype, facebook... ale tomu se nejspíš stejně nevyhnu). S 3d mám jen minimální zkušemosti ale rozhodně bych chtěl zkusit, při zatemění se blikání až tak nebojim, nicméně většinou budu koukat spíš 2d. (tomu přepočtu z 2d na 3d moc nevěřim, ale jestli to bude fungovat, tak proč ne...) Filmy hodlám sledovat v naprosté většině večer, až v noci. Jestli tv pojede 10h týdně tak je to až moc.
    CHCI cěrnou, takže plazma. Kůli místu a financím jsem dospěl k úhlopříčce 50" (gauč si kdyžtak přitáhnu o ten metřík blíž). Vybírám mezi samem PS51E550 nebo panákem P50UT50E. Oba jsou za skoro stejnou cenu (18 500 - 19 000) ale k samovi jsou dvoje brejle. Připlácet 4000 za P50ST50E pro mě asi smysl nemá. Prolezl jsem všechny elektra ve městě a nerazil jsem jen na XT. Blikání plazem jsem naštěstí nepozoroval.
    Má podle vás smysl připlácet 2000 za paňáka (brejle) kůli černější černé a lepším barvičkám? Co ostatní funkce? (funkčnost DLNA, přístup k síťovému disku - samba, funkce přehrávání (nastavování titulků - pozice, fond, barva (ano mám rád světle žluté), velikost...) Bojím se že rozdíl mezi správně nastavenými panely ani nepostřehnu, a že by to v případě panasonicu byl příplatek jen za masírování sebevědomí že sice mi to píská, ale lidi co tomu rozumí říkaj že mám lepší obraz. :-P Nebo snad mi unikl nějaký jiný horký kandidát? Dejme si strop 23k, ale myslím, že těch 19k je rozumná cenová hladina.

P.S: Zvuk zatím pořešen nemám (další body pro sama), tak za čtvrt roku plánuju do audia nasypat cca 12k. (4.0 jako central nechat TV, časem sub a asi i ten centr)

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od kladivo_32 Zobrazit příspěvek
    snad vše na co jsem narazil,.... (funkčnost DLNA, přístup k síťovému disku - samba,
    Tak to jsi si toho evidentně přečetl málo , protože se všude píše, že TV neumí přístup na Sambu/CIFS, pouze DLNA. A Panasonic nepíská, to je spíš problém Samsungu.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Tak to jsi si toho evidentně přečetl málo
    Asi jo, nebo se mi to už všechno motá.

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od kladivo_32 Zobrazit příspěvek
    CHCI černou, takže plazma. .... Má podle vás smysl připlácet 2000 za paňáka (brejle) kůli černější černé a lepším barvičkám?
    Ještě k tomuto, teď to neprávem schytáš za ostatní, nic ve zlém . Tyhle dotazy mě vždy udivují. Půjč mi Tvůj mozek, oči a uši a řeknu Ti, jestli to smysl má nebo ne. Tohle jsou strašně individuální věci. A navíc si odporuješ - chceš černou, ale pak nevíš, jestli ji opravdu chceš. To prostě musíš vědět sám. Dost peskování. Zajeď si do většího města, dneska je v nějaký Datart/Okay atd. v každém okresním městě....

Celkem jsi to (až na pár detailů) rozumně prozkoumal, naštěstí nejsi typ, co zde napíše "chci TV za 15 kKč, je mi jedno jestli LCD/plazma, hlavně aby měla internet a ideálně s vodotryskem, tak se volové snažte a pište mi zde, co mám koupit". Ty nechceš plazmu kvůli černé, ale kvůli nízkému rozpočtu, protože rozumné LCD v 50" za ty peníze nekoupíš. ST50 má opravdu díky filtru oproti UT50 (a obecně proti Samsungu) o něco málo lepší černou, ale hlavně u ní jde o ten antiodleskový filtr při horších podmínkách, což Ty mít podle toho co jsi psal nebudeš. Panasonic má zase oproti Samsungu horší podporu Smart volovin, včetně přehrávače a jeho možností. Jestli máš možnost pro přehrávání připojit PC přes HDMI, tak to udělej a máš po starostech a budeš řešit pouze obraz. V tom případě bych sáhnul po Panasonicu.

Jestli sleduješ TV pár hodin týdně (včetně zpráv) za celkem ideálních podmínek, tak asi nemá smysl do ní vrážet velké prachy, přesto za rozumný poměr cena/výkon považuji ST50.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 01-12-2012 v 16:12

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Jen směle do mě. S tou černou si snad tak moc neodporuju. Jen jsem neupřesnil s čím porovnávám. Současná tv je nějaký crt na 50hz, víc zjišťovat nemá asi smysl( na 1080 nepoužitené) Mám monitor dell u2412m, a tam je "černá" fakt šedivé peklo. Ani u levných lcd mě černá neuchvacuje. Myslím, doufám že toto bude jiná liga. Samozřejmě jdu cestou kompromisů, jak úhlopříčkou tak i vlastnostma, a pokud je rozdíl téměř zanedbatelný tak nechci platit víc než musím. Možná jsem divnej, ale ceny tv mi připadají opravdu lidové.

S návštěvou okresního města počítám, ale bojím se že v přesvícených prodejnách nebude rozdíl srovnatelný, i když by mi půjčili ovladač a mohl bych si s tv pohrát.
    S připojením pc bych to musel ješte nějak vyrešit, mám grafiku hd4870 která má pouze 2xDVI ale přes redukci a soft bych tam měl dostat i ten zvuk (nebo integrovaná grafika, ta hdmi má), ale větší problém je že pc chci v jiné místnosti... snad se podaří zprovoznit dlna a bylo by.
    Na zprávy nekoukám, a co jsou to velké peníze, o tom můžem diskutovat. (jak jsem ale již psal, jsem s cenou ochotnej jít i výš, ale pochybuju že to pro mne přinese o tolik vyšší hodnotu. Musel bych UT50 a ST50 vidět vedle sebe, ale pochybuju že by mi ten rozdíl stál za to (precijen rozdíl je pětina ceny)

Registrace
    Feb 2011

Pokud chceš používat DLNA, tak asi raději Samsung, Panasonic je v tomhle (na rozdíl od obrazu ) pozadu. Ale PC v jiné místnosti nevadí, do 10m stačí lepší HDMI kabel, do 25m kabel se zesilovačem, nebo HDMI extender přes LAN. Případně vzduchem, včetně přenosu ovládání klávesnice a myši: http://www.alza.cz/asus-wavi-d241453.htm

S těmi zprávami jsem to myslel tak, že TV prakticky nesleduješ, takže se ve Tvém případě nevyplatí zase do ní vrážet nějak extra velké prachy. Ale zase to musíš brát tak, že mimo obraz je vše ostatní řešitelné (připojení PC, MMC apod.). Pouze obraz ničím nenahradíš a TV je od toho, aby měla obraz kvalitní.

Je tu pořád Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

KamilZ - nemáš náhodou známost o výrobcovi/dostupnosti TV čiste ako monitor ? Mám na mysli TV bez VF obvodov, bez audio koncákov atd. Len pripojit st. prijimač cez HDMI + audio zosík s repro. D

Registrace
    Feb 2011

Je tu pořád Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Díky. Cenovo to asi jedna Fabka vyváži.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Kdybych měl televizi kupovat teď, tak se s největší pravděpodobností rozhodnu pro tento TechniSat: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...niSat-Tareo-40 . A možná si ji i pořídím (pořád to ve mně hlodá ). Sharpa dám do dětskýho pokoje, tu malou philipsku, co tam teď je, zabalím a dám do komory a do obýváku, místo Sharpa přijde ten TechniSat. Mám velké nutkání
    http://www.technisat.com/de_DE/Tareo-40/352-8704-8705/
    Připojené soubory Připojené soubory

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12