Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EMTEC Movie Cube D850H

kebaphouse (7)|23.8.2011 21:23
[quote=kebaphouse;361576]Ahoj,

nedávno jsem si pouštěl videa a Youtube a v pohodě to přehrálo skoro všechny videa. Nyní jsem po delším čase si chtěl pustit ty samé videa a už mi nejde spustit vůbec žádné.
Připojení k internetu je O.K.

Jdou vám ty videa spouštět?
Jestli jo tak to u mě znamená asi reklamaci.

Díky za poznatky.[/quote]



Ahoj,
máte ještě někdo problémy s přehráváním videí z Youtube?
Nebo jsem sám?
sumerian (19)|23.8.2011 21:34
taky mi nejede youtube. psal jsem to na předchozí straně.
bastlir (3245)|29.8.2011 21:44
Dnes jsem objevil zajímavý jev. Pořád mně nelezlo do hlavy, proč nenahrávám od začátku a třeba jen do půlky filmu. Až jsem přišel na to, že čas v EPG nepochopitelně nekoresponduje s aktuálně správně nastaveným časem. Přišel jsem na to tím, že třeba zprávy na Nově začínaly buď v 18.30, nebo ve 20.30. Konbinací nastavení mezinárodního času a automatické aktualizace jsem to zkorigoval tak, že to už nahrává normálně.



Pokoušel se už někdo upravit firmware?
korben_1 (6)|2.9.2011 23:40
Dnes som konecne doniesol svoje MMC a samozrejme ze som sa hned riadne zapotil s nastavenim siete WLAN. Nieco sa podarilo, nieco nie a osobne si uz neviem dat velmi rady, preto sa chcem opytat, ci by sa tu niekto nasiel co by pripadne mal cas mi pomoct s nastavenim cez ICQ 247002812. Vdaka pripadnemu odvazlivcovy co to so mnou skusi.
hasic1 (1)|4.9.2011 13:10
tiež mi nejede youtube.
korben_1 (6)|4.9.2011 16:56
[quote=korben_1;364682]Dnes som konecne doniesol svoje MMC a samozrejme ze som sa hned riadne zapotil s nastavenim siete WLAN. Nieco sa podarilo, nieco nie a osobne si uz neviem dat velmi rady, preto sa chcem opytat, ci by sa tu niekto nasiel co by pripadne mal cas mi pomoct s nastavenim cez ICQ 247002812. Vdaka pripadnemu odvazlivcovy co to so mnou skusi.[/quote]

Konecne sa mi podarilo ako tak rozchodit WiFi pripojenie a cez WiFi uz mam aj zdielany HDD, len samotny prenos z PC na HDD cez tu WiFi je priserne pomaly. Dalsia vec, vie niekto ci dokaze tento prehravac pri prehravani mp3 zobrazit obrazok albumu? V pravom hornom rohu su informacie o subore a na lavo hore je tam obrazok CD v obale. Da sa aby sa tam zobrazil ten obrazok albumu(nieco ako dokaze Windows Mediaplayer)?
sumerian (19)|5.9.2011 19:33
odpověď z Emtecu ohledně YOUTUBE:

Dear Customer,

Thanks for your email,
YouTube service is temporarily unavailable in our different Movie Cube
models. This issue should be fixed soon by a new firmware release.

Regards,

Mario Alves Lopes
EMtec Support
korben_1 (6)|6.9.2011 17:03
Mam dalsiu otazku. Mam problem s audio subormi. Ten problem je v tom, ze ci uz nakopirujem subory priamo z PC alebo si ich v MMC necham zkopirovat cez siet na HDD, tak ich ani za svet neviem dostat do triedenia suborov ani podla interpreta, ani podla zanru, proste akokeby tam neboli a niesu ani v polozke hudba vsetko, ale ked si vyberiem hned prvu moznost vsetko HDD a postupne sa preklikam az do podadresara music a vyberiem si tie subory co v ziadnom "prehlade" neboli, tak tam su aj sa daju prehrat. Ide o subory mp3 aj flac. Skusal som aj manualne spustit aktualizaciu kniznic a nepomohlo. Poradi mi niekto ako na to?
FanTomasz (1)|9.9.2011 14:45
[quote=bastlir;364203]Dnes jsem objevil zajímavý jev. Pořád mně nelezlo do hlavy, proč nenahrávám od začátku a třeba jen do půlky filmu. Až jsem přišel na to, že čas v EPG nepochopitelně nekoresponduje s aktuálně správně nastaveným časem. Přišel jsem na to tím, že třeba zprávy na Nově začínaly buď v 18.30, nebo ve 20.30. Konbinací nastavení mezinárodního času a automatické aktualizace jsem to zkorigoval tak, že to už nahrává normálně.



Pokoušel se už někdo upravit firmware?[/quote]

Prosím Tě, řeším obdobný problém, ale zatím jsem na něj nevyzrál, jak jsi nastavil ty časová pásma? Mi to pořád v EPG ukazuje blbě. Dík
bastlir (3245)|12.9.2011 22:49
[quote=FanTomasz;365693]Prosím Tě, řeším obdobný problém, ale zatím jsem na něj nevyzrál, jak jsi nastavil ty časová pásma? Mi to pořád v EPG ukazuje blbě. Dík[/quote]


Systém
Kódování textu Unicode(UTF8)

Čas
Časová zóna GMT +2.0 (nevím proč)
Auto (přes DTV)

Nic chytřejšího mě nenapadlo. :-)
bastlir (3245)|12.9.2011 22:52
Snad je to někde napsané, ale neví někdo, co v Systému znamená nabídka Nastavení úhlu?
Dík
Smetanek (4)|21.9.2011 17:22
Zdravím,

vím že to nepatří do tohoto tématu, ale myslím že i tak díky podobnosti přístrojů mi budete moci poradit.

včera jsem si zakoupil Emtec Movie Cube S850H, po postupné aktualizaci z původního firmwaru r3097 na r5389 (nejprve jsem instaloval Bootloader upgrade (..1026), následně r4681 a pak finální r5389), jsem narazil na pár problémů s kterými si nevím rady a budu rád za jakoukoliv pomoc.

1. Problém, který mě asi nejvíce trápí: EMTEC NENÍ VIDĚT V DOMÁCÍ SÍTI

Emtec mám připojený pomocí domácí sítě LAN (kabel) a jelikož musím kvůli poskytovateli připojení používat statické IP adresy, zadal jsem do přístroje adresu ze stejného rozsahu jako mám domácí PC, notebook, externí disky (jede také přes LAN) a router. Pracovní skupina je na všech zařízeních workgroup (jediné co nevím kde zjistím jaká je nastavená na EMTECU). Z EMTECU se do sítě bez problému dostanu a vidím nazdílené soubory, opačně to však nefunguje. Ani na jednom z PC nevidím EMTEC v síti, tudíž na něj nemohu nic nahrát. Připojení k internetu v EMTECU funguje. Už nevím kde hledat....

2. Problém: Uložení hesla do MyShortcuts

Jelikož je v domě / v síti XY PC, i z jiných bytů a nechci aby se mi někdo hrabal v datech mám externí disk zaheslovaný. S připojením k disku nemám problém, uživatelské jméno i heslo fungují, ale při odsouhlasení hesla je nabídka OK & ULOŽIT DO MYSHORTCUTS, jestli dobře rozumím této funkci, EMTEC by si při příštím připojení měl již pamatovat uživatelské jméno a heslo. To se však neděje a já musím při každém připojení k disku kde mám zatím uloženy všechny média, vše pracně vyplňovat...

- OBA DVA PROBLÉMY jsem se snažil vyhledat na internetu, ale marně. Zkoušel jsem i opakovaně přeinstalovat firmware, ale ani to nepomohlo...

Dále se chci zeptat, po instalaci nového firmwaru r5389 jsem tak trochu čekal že se změní prostředí, ale to zůstalo stále stejné. V katalogu Emtecu http://www.emtec-international.com/en-eu/catalog na straně 9 je mnohem atraktivnější prostředí na které jsem se těšil. Neberu to jako zásadní problém ale mohl by mi někdo vysvětlit jak a kde se to dá získat??? Zda se to vůbec dá získat a zda mi to poběží?

Předem děkuji za odpovědi.

Jinak jsem s přístrojem a jeho zpracováním spokojen, dle diskuzí jsem čekal že větráček bude dosti hučet, ale není tomu tak...
KamilZ (10277)|21.9.2011 17:40
[quote=Smetanek;367699]Ani na jednom z PC nevidím EMTEC v síti, tudíž na něj nemohu nic nahrát. Připojení k internetu v EMTECU funguje. Už nevím kde hledat..[/quote]
  • zkus z PC udělat ping na EMTEC
  • zkus na EMTEC přistupovat přes IP adresu, ne přes jméno nebo "Okolní počítače" apod. (např. Start -> Spustit a zadat (bez těch uvozovek) "\\xxx.xxx.xxx.xxx" )
A nepiš stejný dotaz do více témat .....
bastlir (3245)|21.9.2011 17:50
Já jsem si ho koupil bez HDD, na netu jsem si vybral terový SATA disk s 7200 ot/s, vrazil ho tam, naformátoval a nic neřešil. Podle mě to je jedno, co tam vrazíš. Měl jsem před tím Q800 a i ten makal bez problémů. Lepší však je vrazit do toho přes redukci disk 2,5" kvůli lepšímu chlazení a tiššímu provozu a menšímu zatížení zdroje.
Smetanek (4)|21.9.2011 18:38
Ping na EMTEC funguje....
přístup na EMTEC přez IP adresu NEFUNGUJE... napíše to toto:

Systém Windows nemůže získat přístup k \\10.109.152.88

Kód chyby: 0x0070035
cesta v síti nebyla nalezena

EDIT:
Při diagnostice problému mi to napsalo toto:
Vzdálené zařízení nebo prostředek nepřijímá připojení (Zařízení nebo prostředek \\10.109.152.88 není nastaven, aby přijímal připojení na portu Sdílení souborů a tiskáren (SMB).
bastlir (3245)|21.9.2011 18:55
[quote=Smetanek;367699]Zdravím,

vím že to nepatří do tohoto tématu, ale myslím že i tak díky podobnosti přístrojů mi budete moci poradit.

včera jsem si zakoupil Emtec Movie Cube S850H, po postupné aktualizaci z původního firmwaru r3097 na r5389 (nejprve jsem instaloval Bootloader upgrade (..1026), následně r4681 a pak finální r5389), jsem narazil na pár problémů s kterými si nevím rady a budu rád za jakoukoliv pomoc.

1. Problém, který mě asi nejvíce trápí: EMTEC NENÍ VIDĚT V DOMÁCÍ SÍTI

Emtec mám připojený pomocí domácí sítě LAN (kabel) a jelikož musím kvůli poskytovateli připojení používat statické IP adresy, zadal jsem do přístroje adresu ze stejného rozsahu jako mám domácí PC, notebook, externí disky (jede také přes LAN) a router. Pracovní skupina je na všech zařízeních workgroup (jediné co nevím kde zjistím jaká je nastavená na EMTECU). Z EMTECU se do sítě bez problému dostanu a vidím nazdílené soubory, opačně to však nefunguje. Ani na jednom z PC nevidím EMTEC v síti, tudíž na něj nemohu nic nahrát. Připojení k internetu v EMTECU funguje. Už nevím kde hledat....

2. Problém: Uložení hesla do MyShortcuts

Jelikož je v domě / v síti XY PC, i z jiných bytů a nechci aby se mi někdo hrabal v datech mám externí disk zaheslovaný. S připojením k disku nemám problém, uživatelské jméno i heslo fungují, ale při odsouhlasení hesla je nabídka OK & ULOŽIT DO MYSHORTCUTS, jestli dobře rozumím této funkci, EMTEC by si při příštím připojení měl již pamatovat uživatelské jméno a heslo. To se však neděje a já musím při každém připojení k disku kde mám zatím uloženy všechny média, vše pracně vyplňovat...

- OBA DVA PROBLÉMY jsem se snažil vyhledat na internetu, ale marně. Zkoušel jsem i opakovaně přeinstalovat firmware, ale ani to nepomohlo...

Dále se chci zeptat, po instalaci nového firmwaru r5389 jsem tak trochu čekal že se změní prostředí, ale to zůstalo stále stejné. V katalogu Emtecu http://www.emtec-international.com/en-eu/catalog na straně 9 je mnohem atraktivnější prostředí na které jsem se těšil. Neberu to jako zásadní problém ale mohl by mi někdo vysvětlit jak a kde se to dá získat??? Zda se to vůbec dá získat a zda mi to poběží?

Předem děkuji za odpovědi.

Jinak jsem s přístrojem a jeho zpracováním spokojen, dle diskuzí jsem čekal že větráček bude dosti hučet, ale není tomu tak...[/quote]

No počkej....pokud vím, Tvůj typ je nástupcem Q800, který jsem dříve měl a ten neměl Sambu.
Šlo to jen přes MENU v režimu tuším NAS, nebo tak nějak a šlo to. To samé se muselo zadat i v PC v nabídce Start. Emtec ale přímo na síti vidět nebyl.
A dokonce si ani moc nehraje na pracovní skupiny. On ale zase na interní síti všechno vyšťourá.
Já jsem to řešil tak, že jsem si nahrané programy zkopíroval na flashku a přenesl do PC, protože po síti bych u toho nechal mládí.
Smetanek (4)|22.9.2011 12:20
Děkuji za radu a pomoc

1. problém vyřešen.... stačilo zapnout funkci NAS a ihned se zobrazil v síti a je plně přístupný... Díky

2. problém taktéž vyřešen.... jsem totiž jelito :-) při prohledávání souborů v síti, je totiž hned v hlavním adresáři hned jako první adresář MyShortcuts což je uložená cesta, v mém případě k zaheslovanému externímu disku... a tam to již funguje bez hesla...

Takže si teď libuji co jsem koupil za přístroj....

Jen ještě vyřešit tu vzhledovou stránku prostředí, tedy jestli to vůbec jde...

Jo a včera večer jsem přišel ještě na jeden problém, nahrával jsem si pořad na jednom programu a na druhý jsem se koukal, ale v průběhu pořadu se obraz začal silně rozkostičkovávat, ztrácel signál, ale jakmile jsem přestal nahrávat vše bylo v pořádku, po opětovném spuštění nahrávání se situace opakovala, setkal jste se s tím už někdo???
bastlir (3245)|22.9.2011 21:03
[quote=Smetanek;367896]Děkuji za radu a pomoc

1. problém vyřešen.... stačilo zapnout funkci NAS a ihned se zobrazil v síti a je plně přístupný... Díky

2. problém taktéž vyřešen.... jsem totiž jelito :-) při prohledávání souborů v síti, je totiž hned v hlavním adresáři hned jako první adresář MyShortcuts což je uložená cesta, v mém případě k zaheslovanému externímu disku... a tam to již funguje bez hesla...

Takže si teď libuji co jsem koupil za přístroj....

Jen ještě vyřešit tu vzhledovou stránku prostředí, tedy jestli to vůbec jde...

Jo a včera večer jsem přišel ještě na jeden problém, nahrával jsem si pořad na jednom programu a na druhý jsem se koukal, ale v průběhu pořadu se obraz začal silně rozkostičkovávat, ztrácel signál, ale jakmile jsem přestal nahrávat vše bylo v pořádku, po opětovném spuštění nahrávání se situace opakovala, setkal jste se s tím už někdo???[/quote]


Hmm, to slyším poprvé. Ale jedno vím, EMTECy jsou sice chytré mašinky, bohužel však nemají citlivé tunery, neboli jsou náročné na kvalitní signál. Asi bych se věnoval anténě.
White Shark (7)|24.9.2011 17:54
[quote=Smetanek;367896]Děkuji za radu a pomoc

1. problém vyřešen.... stačilo zapnout funkci NAS a ihned se zobrazil v síti a je plně přístupný... Díky

2. problém taktéž vyřešen.... jsem totiž jelito :-) při prohledávání souborů v síti, je totiž hned v hlavním adresáři hned jako první adresář MyShortcuts což je uložená cesta, v mém případě k zaheslovanému externímu disku... a tam to již funguje bez hesla...

Takže si teď libuji co jsem koupil za přístroj....

Jen ještě vyřešit tu vzhledovou stránku prostředí, tedy jestli to vůbec jde...

Jo a včera večer jsem přišel ještě na jeden problém, nahrával jsem si pořad na jednom programu a na druhý jsem se koukal, ale v průběhu pořadu se obraz začal silně rozkostičkovávat, ztrácel signál, ale jakmile jsem přestal nahrávat vše bylo v pořádku, po opětovném spuštění nahrávání se situace opakovala, setkal jste se s tím už někdo???[/quote]


Jak jsi vyřešil tu pracovní skupinu. Ten NAS jsem zapnul ale emtec v PC nevidím, asi je tam nějaká standartní pracovní skupina, ale já mám svoji jinou. Tak jestli a kde se to da změnit. A jakou rychlostí ti to kopiruje třeba z pc do emtecu.
bastlir (3245)|24.9.2011 19:18
[quote=White Shark;368333]Jak jsi vyřešil tu pracovní skupinu. Ten NAS jsem zapnul ale emtec v PC nevidím, asi je tam nějaká standartní pracovní skupina, ale já mám svoji jinou. Tak jestli a kde se to da změnit. A jakou rychlostí ti to kopiruje třeba z pc do emtecu.[/quote]

Emtec asi v síti neuvidíš, protože (některý typ) asi nemá Sambu. Nicméně má default pracovní skupinu Workgroup. Ale to neřeš, Emtec Ti v síti napříč skupinama najde možná i soubory, o kterých jsi ani nevěděl.
Abys mohl přistoupit ke svému HDD v Emtecu, použij přiložený program, kam zadáš IP od do a proskenuješ síť, kde se Ti Emtec už objeví. No a ten pak rozklikneš a uvidíš HDD.
dipol100 (104)|7.10.2011 17:15
Prosím o pomoc, asi jsem lama, ale v návodu jsem nenašel, jak smazat soubor nahraný z TV, ani jak smazat adresář, může mi někdo poradit?

Dík

Jirka
bastlir (3245)|7.10.2011 19:55
[quote=dipol100;370575]Prosím o pomoc, asi jsem lama, ale v návodu jsem nenašel, jak smazat soubor nahraný z TV, ani jak smazat adresář, může mi někdo poradit?

Dík

Jirka[/quote]

Máš pravdu, že na mazání souboru žádné "noty" nenajdeš a ani tlačítko "Delete" na DO. Přesto postup je velmi jednoduchý. Až se proklikáš k předmětnému adresáři či souboru, na DO stiskni vpravo nahoře tlačítko OPTION a pak se Ti už otevře příslušné menu. :-)
dipol100 (104)|9.10.2011 12:10
Ahoj, mám S850H a mám problém s přehrávání ISO DVD. Film jede super, ale nikde jsem nenašel, jak upřednostnit český zvuk a navíc se mi vždy spustí i titulky, ačkoliv je v nastavení mám nastavené na "VYP", musím stisknout na ovladači tlačítko "SUBTITLE" a tam znovu potvrdit "VYP" a pak skutečně zmizí. Dá se s tím něco dělat, nebo je to takto normální?

Moc prosím o radu

Dík Jirka
bastlir (3245)|9.10.2011 12:23
[quote=dipol100;370777]Ahoj, mám S850H a mám problém s přehrávání ISO DVD. Film jede super, ale nikde jsem nenašel, jak upřednostnit český zvuk a navíc se mi vždy spustí i titulky, ačkoliv je v nastavení mám nastavené na "VYP", musím stisknout na ovladači tlačítko "SUBTITLE" a tam znovu potvrdit "VYP" a pak skutečně zmizí. Dá se s tím něco dělat, nebo je to takto normální?

Moc prosím o radu

Dík Jirka[/quote]

Pokud vím, S850H ve specifikaci nemá přehrávání "diskových obrazů". Pokud jsou titulky součástí filmu, pochopitelně vypnout nejdou. Český zvuk se nastavuje v menu.
dipol100 (104)|9.10.2011 13:01
ISO ve specifikaci má, ale je to až v návodu, na stránkách to jaksi zapomněli napsat a funguje bez problémů. Ale právě že jsem nenašel (možná přehlížím), kde ten český preferovaný zvuk najít, vím jen, kde je české menu. S těmi titulku mám u volby vyp-zap nastaveno - vyp a stejně se zoíbrazují, až když potvrdím ve volbě subtitle znovu nastavené vyp, tak se vypnou - titulky nejsou součástí filmu. Prostě nevím jak dál.

Dík za případné rady

Jirka
bastlir (3245)|9.10.2011 13:10
[quote=dipol100;370792]ISO ve specifikaci má, ale je to až v návodu, na stránkách to jaksi zapomněli napsat a funguje bez problémů. Ale právě že jsem nenašel (možná přehlížím), kde ten český preferovaný zvuk najít, vím jen, kde je české menu. S těmi titulku mám u volby vyp-zap nastaveno - vyp a stejně se zoíbrazují, až když potvrdím ve volbě subtitle znovu nastavené vyp, tak se vypnou - titulky nejsou součástí filmu. Prostě nevím jak dál.

Dík za případné rady

Jirka[/quote]

Ještě když jsem míval Q800, vzpomínám si, že někdy něco začalo fungovat po vapnutí-zapnutí. Po nahrání nového FW to už nezlobilo.
dipol100 (104)|9.10.2011 15:51
Tak bohužel, znovu přehrán poslední fw a stejně se titulky zapnou, ať je nastaveno defaultně vyp, nebo zap. Pomůže jen při spuštění filmu potvrdit přes tlačítko subtitle vyp. a pak zmizej. Asi chyba ve fw. Kdyby věděl někdo jak na to , předem dík.

Jirka
bastlir (3245)|9.10.2011 16:42
[quote=dipol100;370826]Tak bohužel, znovu přehrán poslední fw a stejně se titulky zapnou, ať je nastaveno defaultně vyp, nebo zap. Pomůže jen při spuštění filmu potvrdit přes tlačítko subtitle vyp. a pak zmizej. Asi chyba ve fw. Kdyby věděl někdo jak na to , předem dík.

Jirka[/quote]

Zkus ještě natáhnout nějakou starší verzi FW. Bohužel to vždy znamená reorganizaci kanálů. :-(
Kdybys chtěl, mám tu někde ještě editor FW, který fungoval na Q800.
dipol100 (104)|9.10.2011 17:12
Mohl bys ten editor hodit třeba na ulož.to ?
bastlir (3245)|9.10.2011 18:10
[quote=dipol100;370846]Mohl bys ten editor hodit třeba na ulož.to ?[/quote]

Možná, že se to nebude mít rádo s Tvým antivirákem. Na to nedbej. Kdysi jsem to stáhnul z Evolve fóra, jelikož se jedná v podstatě o stejný HW, ale s jinou krabicí a FW.
dipol100 (104)|11.10.2011 09:49
Neví někdo, jakou volbou u tohoto přístroje vypnout, aby mi nepřehrával souvisle za sebou všechny filmy z hdd (jsou v iso formátu), ale aby se po přehrání zvoleného filmu zastavil? Návod bohužel mlčí.
sumerian (19)|12.10.2011 13:31
nový firmware opravující zřejmě pouze nefunkční youtube je k dispozici http://www.emtec-international.com/en-eu/Firmware_D850H
luboshr (11)|12.10.2011 13:41
[quote=dipol100;371135]Neví někdo, jakou volbou u tohoto přístroje vypnout, aby mi nepřehrával souvisle za sebou všechny filmy z hdd (jsou v iso formátu), ale aby se po přehrání zvoleného filmu zastavil? Návod bohužel mlčí.[/quote]

To by mne taky zajímalo, protože jsem nic nenašel... a nejde jen o ISO, ale všechny formáty. Ondyno jsem u něčeho usnul a probudil se až po třetím přehraném filmu - pochopitelně všechny byly označené jako shlédnuté :-)
Nevím, jak je to z přehráváním z knihovny, tak daleko jsem se nedostal, ale bude to asi stejné...
Ad knihovna - IMHO je to stejný malér, jako přímé hledání na HDD. Rád bych všechno (hlavně AVI) převedl do MP4/M4V, abych to mohl nalít do iTunes a hravě si vybírat... a samozřejmě doplnit tagy a vygenerovat databázi dle libovolných kritérií.

Bye, L&R
luboshr (11)|12.10.2011 13:48
[quote=sumerian;371397]nový firmware opravující zřejmě pouze nefunkční youtube je k dispozici http://www.emtec-international.com/en-eu/Firmware_D850H[/quote]

Všiml jsem si, že se tam objevilo, popis je mizerný - nemám moc času, abych si s tím hrál (při přeflashování přijdu o veškerá nastavení a bude chvíli trvat, než to uvedu do původního stavu - některá nastavení si a/ nepamatuju b/ jsou v češtině poněkud zavádějící) a tak přivítám veškerá zjištění, zda se změnilo i něco jiného (k lepšímu nebo horšímu). Přístup na YouTube mne nezajímá a pokud nejsou jiné změny, do nového FW nejdu).

Bye, L&R
dipol100 (104)|15.10.2011 18:07
V nastavení mám volby "Bezproblémové přehrávání" a "Pokračovat", snažil jsem se zjistit, k čemu slouží, ale na nic jsem nepřišel. Původně jsem myslel, že pokud vypnu volbu "Pokračovat", nebudou se mi přehrávat všechny filmy z celého HDD za sebou, ale tato volba na to bohužel nemá vliv. Neví někdo, k čemu ty volby jsou?

Předem dík za odpověď

Jirka
bastlir (3245)|15.10.2011 20:28
[quote=dipol100;372025]V nastavení mám volby "Bezproblémové přehrávání" a "Pokračovat", snažil jsem se zjistit, k čemu slouží, ale na nic jsem nepřišel. Původně jsem myslel, že pokud vypnu volbu "Pokračovat", nebudou se mi přehrávat všechny filmy z celého HDD za sebou, ale tato volba na to bohužel nemá vliv. Neví někdo, k čemu ty volby jsou?

Předem dík za odpověď

Jirka[/quote]

Ještě tam je "Nastavení úhlu". Ať jsem to (i to co popisuješ) zapnul či vypnul, nic se nedělo. Snad to přinese až delší praxe.

Chci všechny upozornit na jednu skutečnost. U mého dřívějšího typu Emtecu vycházely FW určené pro jeden konkrétní typ, a tedy i procesor. Je to sice málo pochopitelné, ale někomu to na stejném zařízení chodilo a jinému ne. Jindy zase nový FW něco "zapojil" a něco jiného "odpojil". Naštěstí u Emtecu jde nabootovat i jakkákoliv předchozí verze FW. Bohužel musíme vždy začínat z factory settings.
luboshr (11)|21.10.2011 23:42
[quote=bastlir;372040]Ještě tam je "Nastavení úhlu". Ať jsem to (i to co popisuješ) zapnul či vypnul, nic se nedělo. Snad to přinese až delší praxe.[/quote]

Nastavení úhlu bude stejná volba jako na DVD - lze přepínat mezi pohledy z různých kamer, pochopitelně jen v případě, že to ve zdroji je... DVD i některé audio/video kontejnery (MOV, MP4, snad i AVI) tuto fíčuru podporují. Ještě jsem ale neviděl žádnou placku nebo fajl, kde by to opravdu bylo použito :-)

Bye, L&R
bastlir (3245)|22.10.2011 00:38
[quote=luboshr;373362]Nastavení úhlu bude stejná volba jako na DVD - lze přepínat mezi pohledy z různých kamer, pochopitelně jen v případě, že to ve zdroji je... DVD i některé audio/video kontejnery (MOV, MP4, snad i AVI) tuto fíčuru podporují. Ještě jsem ale neviděl žádnou placku nebo fajl, kde by to opravdu bylo použito :-)

Bye, L&R[/quote]

Pch, netuším, že to existuje. :-) Snad v nějaké hře.
dipol100 (104)|23.10.2011 18:21
Tak se mi dnes při nahrávání z TV Nova v SD kvalitě při začátku uřvaných reklam zadrhl zvuk i s obrazem, to při začátku každého reklamního bloku, včera nic takového nedělal. Navíc se mi dnes na disku objevili znovu adresáře, které jsem smazal hned po instalaci HDD do zařízení (pictures, videos... nevím už, jak se přesně jmenovali). Nemá někdo podonou zkušenost? Případně netuší někdo, proč se mi najednou objevili adresáře, které jinak vznikají asi jen při formátování disku v S850H ?

Předem moc dík za reakce.

Jirka
bastlir (3245)|23.10.2011 20:24
[quote=dipol100;373586]Tak se mi dnes při nahrávání z TV Nova v SD kvalitě při začátku uřvaných reklam zadrhl zvuk i s obrazem, to při začátku každého reklamního bloku, včera nic takového nedělal. Navíc se mi dnes na disku objevili znovu adresáře, které jsem smazal hned po instalaci HDD do zařízení (pictures, videos... nevím už, jak se přesně jmenovali). Nemá někdo podonou zkušenost? Případně netuší někdo, proč se mi najednou objevili adresáře, které jinak vznikají asi jen při formátování disku v S850H ?

Předem moc dík za reakce.

Jirka[/quote]

Pokud máš na mysli obsah adresáře REC, pak tam se vytvoří podadresář se jménem kanálu, který jsi nahrával. Pokud Ti se však Emtec chová nějak nestandardně, přehraj třeba stejný FW (zkušenost z dřívějšího typu). Můžeš zkusit místo na HDD nahrávat na flash, a tím zúžit oblast hledání příčiny.
dipol100 (104)|24.10.2011 20:01
Nemám na mysli obsah adresáře REC, ale adresáře přímo v kořeni disku C: na stejné úrovni, jako je adresář REC. Myslím, že to byli v angličtině obrázky, fotky a hudba. Ty jsem smazal hned po formátování disku v S850H (kdy si je tam vytvoří Emtec) a nyní se tam objevili z ničeho nic znovu a já nevím proč. FW jsem už předtím nahrál raději 2x za sebou.
bastlir (3245)|24.10.2011 22:34
[quote=dipol100;373769]Nemám na mysli obsah adresáře REC, ale adresáře přímo v kořeni disku C: na stejné úrovni, jako je adresář REC. Myslím, že to byli v angličtině obrázky, fotky a hudba. Ty jsem smazal hned po formátování disku v S850H (kdy si je tam vytvoří Emtec) a nyní se tam objevili z ničeho nic znovu a já nevím proč. FW jsem už předtím nahrál raději 2x za sebou.[/quote]

Ty adresáře se tam pochopitelně nevytvářejí pri samotném formátování disky, ale přistupováním systému. Když zapneš Emteca, nejdříve si osahá disk a adresáře a když je tam systém nenajde, vytvoří si je znova. Myslím, že bojuješ s větrnými mlýny. :-)
dipol100 (104)|24.10.2011 22:48
Tak mě se tam ty adresáře objevili po zformátování a hned jsem je smazal, od té doby tam nebyly až do včerejška, takže to asi nebude tak, jak píšeš.
bastlir (3245)|24.10.2011 22:53
[quote=dipol100;373862]Tak mě se tam ty adresáře objevili po zformátování a hned jsem je smazal, od té doby tam nebyly až do včerejška, takže to asi nebude tak, jak píšeš.[/quote]

Ale Ty jsi aktualizoval FW, ne? Když je vymažeš, ale Emteca nevypneš, tak se neobnoví. Mimochodem, mám tam ty adresáře také, ale "žíly mně nervou". :D
dipol100 (104)|25.10.2011 16:02
Aktualizoval jsem FW, ale před měsícem a ten den jsem ty složky smazal, od té doby jsem ho vypnul a zapnul nejméně 5x denně a adresáře se znovu objevily až nyní. Žít s nima ale nechci, je rozdíl než vlezu do svého adresáře mačkat šipku 3x nebo 6x, už jsem oddělal další programovatelnej ovladač a to nejsem žádnej televizní maniak. Nicméně mi jde o to, že nevím, proč se tam objevily znovu.
bastlir (3245)|25.10.2011 19:30
Tyto "neurčité" stavy se na dálku řeší opravdu těžko. Asi Ti nikdo nepomůže, když nevysleduješ souvislosti, za kterých se to děje (po spuštění DVD, po zasunutí USB, po nahrávání na HDD či USB .....)
dipol100 (104)|30.10.2011 18:36
Potřeboval bych poradit, jak nastavit S850H, aby po změně času fungovalo vše tak, jako před změnou času. Před změnu jsem měl nastavenou časovou zónu GMT +2.0 a vše včetně EPG a naprogramovaných pořadů fungovalo OK. Teď jsem měl nastaveno GMT +1.0 a vše nahrával o 1 hodinu dříve, tak jsem dal nastavení automatické, hodiny i čas EPG byly OK a přístroj začal nahrávat dokonce o 2 hodiny dříve, tak jsem udělal restart a i když byly čas hodin i EPG OK a mělo začít nahrávání pořadu, nezačalo a automaticky se přesunul čas nahrávání pořadu na nahrávání o týden později. V histoii nebyl žádný záznam, zda proběhlo, nebo neproběhlo nahrávání. Nakonec jsem naplánované nahrávání vrátil o týden zpět zase na dnešek, jen posunul o pár minut dopředu, aby začalo cca za dvě minuty od doby, kdy jsem toto nastavoval a záznam konečně začal. Znamená to snad, že bych měl všechny naprogramovaná nahrávání smazat a nadefinovat znovu na stejný datum a čas, nebo stačí každý záznam znovu jen upravit - potvrdit? Nebo ani to nemusím a už to bude fungovat? jak to funguje vám?
bastlir (3245)|31.10.2011 03:27
[quote=dipol100;374901]Potřeboval bych poradit, jak nastavit S850H, aby po změně času fungovalo vše tak, jako před změnou času. Před změnu jsem měl nastavenou časovou zónu GMT +2.0 a vše včetně EPG a naprogramovaných pořadů fungovalo OK. Teď jsem měl nastaveno GMT +1.0 a vše nahrával o 1 hodinu dříve, tak jsem dal nastavení automatické, hodiny i čas EPG byly OK a přístroj začal nahrávat dokonce o 2 hodiny dříve, tak jsem udělal restart a i když byly čas hodin i EPG OK a mělo začít nahrávání pořadu, nezačalo a automaticky se přesunul čas nahrávání pořadu na nahrávání o týden později. V histoii nebyl žádný záznam, zda proběhlo, nebo neproběhlo nahrávání. Nakonec jsem naplánované nahrávání vrátil o týden zpět zase na dnešek, jen posunul o pár minut dopředu, aby začalo cca za dvě minuty od doby, kdy jsem toto nastavoval a záznam konečně začal. Znamená to snad, že bych měl všechny naprogramovaná nahrávání smazat a nadefinovat znovu na stejný datum a čas, nebo stačí každý záznam znovu jen upravit - potvrdit? Nebo ani to nemusím a už to bude fungovat? jak to funguje vám?[/quote]

Já jsem to řešil tak, že jsem jen vypnul "Letní čas".
Jinak stačí jen editace plánu.
dipol100 (104)|31.10.2011 06:25
Ten letní čas jsem se taky snažil vypnout, ale jelikož nejsem s S850H připojen na NET, tak mi to vyhazovalo chybu. Je ještě někde jinde, než u automatického nastavení, možnost změnit Letní/Zimní čas? Pokud nemám možnost automatického nastavení, jak má být nastavené GMT, aby sedělo i EPG a fungovalo plánované nahrávání? (když nemám možnost změnit Letní/Zimní čas - nejsem připojen na NET)

Předem moc dík za odpověď, jsem z toho fakt nešťastnej a návod je na dvě věci.
bastlir (3245)|31.10.2011 12:25
Když to tu prolistuješ nazpět, někde tu najdeš moje nastavení.