Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EMTEC Movie Cube D850H

Designer (13)|17.5.2011 13:04
Dobry den,
rad by som sa opytal na prakticke skusenosti s hlucnostou vetracku, ostava tento problem aj pri novych kusoch alebo ho vyrobca odstranil? Zaroven ma zaujima, ci je rozdiel vo funkcnej vybave medzi MC D850H a S850H len v tom, ze Dcko ma aj DVD mechaniku?

Hladam vhodne multimedialne centrum s hdd a tunerom a po precitani vsetkych prispevkov som zistil ze sa da rozhodovat vlastne len medzi EMTECOM a DUNE HD max.

Dakujem za info
frantisekpetru (36)|17.5.2011 13:17
Dune HD Max ale nemá tuner, nebo ano?

Já našel alternativu v LG HR550S nebo HR570S. Je to ale novinka a informací zatím moc není.
Designer (13)|17.5.2011 15:42
Da sa cez Dune Tv tuner HD usb, uz je aj v predaji. No od LG ma odradzaju problemy s firmware na predchadzajucich modeloch. Dik za tip skusim o tom nieco viac vysnorit
Klimin (36)|22.5.2011 08:45
[quote=Designer;346197]Dobry den,
rad by som sa opytal na prakticke skusenosti s hlucnostou vetracku, ostava tento problem aj pri novych kusoch alebo ho vyrobca odstranil? Zaroven ma zaujima, ci je rozdiel vo funkcnej vybave medzi MC D850H a S850H len v tom, ze Dcko ma aj DVD mechaniku?

Hladam vhodne multimedialne centrum s hdd a tunerom a po precitani vsetkych prispevkov som zistil ze sa da rozhodovat vlastne len medzi EMTECOM a DUNE HD max.

Dakujem za info[/quote]
Zdravim-tak s vetrackem je to tak- ze vyrobce deklaroval EMTECU urcity typ a ten vyhovoval co do hlucnosti-jenze nakonec tam nejakym zahadnym zpusobem dodal s vetsimi otackami. Takze vyrobce to resi- a bude to tak-ze na pozadani Vam mezi vetracek a konektor daji odpor pro snizeni otacek a nebo si to muzete udelat sami. Kazdopadne vyrobce o tom vi-ze je moc hlucny a resi to.
Jestli je tento vetracek i v Novych kusech netusim-jsem vlastnikem EMTECU jiz radu mesicu.
Chce si to overit u prodejce.
Klimin (36)|22.5.2011 08:46
Zdravim vsechny !!! Zde je k dispozici Firmware tesne pred vypustenim jako oficialni verze.
http://www.ittrade.cz/files/emtec-d850h-new-firmware-V8.3.44.r5382.rar
Zatim jsem nezkousel..
Jarek066 (2)|27.5.2011 13:52
Ahoj,

je již známo, co by nový firmware měl umět (oproti starému)? Momentálně jsem vcelku spokojen,
moje nahrávky ze satelitu (na jiném disku) spolehlivě přehrává. Pouze neumí automaticky spojit soubory (typ x.ts a x.ts.001) jako to umí Dreambox. Omlouvám se, času mám málo a ke střihu nejsem schopný se dostat.
smokeflypaper (7)|28.5.2011 20:43
Zdravím,

stále se rozhoduji koupit, ale ještě čekám jak dopadne možnost jednoduchého nahrávání z kanálů se složitým a dlouhým názvem hlavně kvůli "anti-technické" manželce....

Nevíte jak to je po vydání nového FW ( r5382 z 13.5.2011) zde jsem se dočetl že by to již mělo být funkční >> http://www.emtec-international.com/de-eu/node/2481

A také mám dotaz na případné majitele PS3 a Movie Cube zda-li je hlučnost stejná nebo větší než u PS3...

díky za odpovědi třeba i vč. dalších zkušeností s touto mašinkou..
dipol100 (104)|5.6.2011 18:15
Rozhoduji se, zda zakoupit toto MMC, prosím někoho o zodpovězení následujících otázek, stačí odpověď typu 1-ano, 2-ne...(stačí i necelé odpovědi - jen to co kdo víte).

1 - Má SD a HD Tuner?
2 - Pojmenovává nahrané programy názvem pořadu z EPG?
3 - Umožňuje řazení, mazání a přejmenování naladěných programů?
4 - Umožňuje smazání nahraných pořadů?
5 - Umožňuje editaci nahraných pořadů?
6 - Umožňuje skok na pozici ve filmu?
7 - Umožňuje rychlé přetáčení ve filmu (přeskočení reklamy)? Jakou rychlostí?
8 - Jaká je spotřeba v online a offline režimu (předpokládám, že v režimu standby je připraven nahrávat naprogramované pořady)?
9 - Umožňuje připojit HDD a Flash přes USB v NTFS i Fat32?
10- Pokud sleduji film nahraný na HDD a na pozadí začne nahrávání naprogramovaného pořadu, zobrazí se okno s hláškou o nahrávání programu?
Lze pak bez přerušení dál sledovat film z HDD?
11- Kolik pořadů jde celkem naprogramovat pro nahrávání?
12- Má přístroj české v menu, EPG, teletext a český návod?
13- Zvládne přehrávání Full HD videa z HDD a současné nahrávání Full HD Tv na HDD?
14- Zvládne přehrávání Full HD Tv přes Timeshift a současné nahrávání Full HD Tv na HDD?
15- Nepřehřívá se přístroj při delším (alespoň 3hod) sledování HD Tv nebo HD videa přes HDMI, případně při současném nahrávání z HD Tuneru?
16- Umožňuje přehrávání kopie DVD z jednotlivých adresářů?
17- Je v seznamu pořadů pro nahrávání i název stanice, ze které se má nahrávat, neboj jen její pozice (místo Nova jen třeba DTV3)?
18- Sám se kvůli časovému nahrávání zapne i potom vypne do standby?
19- Je stabilní a nepadá? Nerestartuje se sám od sebe? Neseká se? Nerozpadá se při přehrávání obraz do kostiček?
20- Umožňuje rychlou navigaci k nahraným / nedokoukaným pořadům?
21- Umožňuje Vyhledávání souborů - videí dle názvu?
22- Komunikuje bez problému přes HDMI i s televizemi SONY?

Předeme moc děkuji

Jarda
nerolama1 (27)|6.6.2011 08:47
[quote=dipol100;349780]Rozhoduji se, zda zakoupit toto MMC, prosím někoho o zodpovězení následujících otázek, stačí odpověď typu 1-ano, 2-ne...(stačí i necelé odpovědi - jen to co kdo víte).

1 - Má SD a HD Tuner? ano 2x
2 - Pojmenovává nahrané programy názvem pořadu z EPG? ano
3 - Umožňuje řazení, mazání a přejmenování naladěných programů? ano
4 - Umožňuje smazání nahraných pořadů? ano
5 - Umožňuje editaci nahraných pořadů? ne !
6 - Umožňuje skok na pozici ve filmu? ano
7 - Umožňuje rychlé přetáčení ve filmu (přeskočení reklamy)? Jakou rychlostí? ano az 32x
8 - Jaká je spotřeba v online a offline režimu (předpokládám, že v režimu standby je připraven nahrávat naprogramované pořady)?
9 - Umožňuje připojit HDD a Flash přes USB v NTFS i Fat32? ano / 10GB mkv no problem
10- Pokud sleduji film nahraný na HDD a na pozadí začne nahrávání naprogramovaného pořadu, zobrazí se okno s hláškou o nahrávání programu? myslim ze problikne cerveny puntik rec na TV
Lze pak bez přerušení dál sledovat film z HDD?
11- Kolik pořadů jde celkem naprogramovat pro nahrávání?
12- Má přístroj české v menu /ano, EPG / ano, teletext a český návod?
13- Zvládne přehrávání Full HD videa z HDD a současné nahrávání Full HD Tv na HDD?
14- Zvládne přehrávání Full HD Tv přes Timeshift a současné nahrávání Full HD Tv na HDD?
15- Nepřehřívá se přístroj při delším (alespoň 3hod) sledování HD Tv nebo HD videa přes HDMI, případně při současném nahrávání z HD Tuneru?
16- Umožňuje přehrávání kopie DVD z jednotlivých adresářů? ano
17- Je v seznamu pořadů pro nahrávání i název stanice, ze které se má nahrávat, neboj jen její pozice (místo Nova jen třeba DTV3)?
18- Sám se kvůli časovému nahrávání zapne i potom vypne do standby? ano
19- Je stabilní a nepadá? Nerestartuje se sám od sebe? Neseká se? Nerozpadá se při přehrávání obraz do kostiček? nezaznamenal jsem
20- Umožňuje rychlou navigaci k nahraným / nedokoukaným pořadům? jde o zvyk
21- Umožňuje Vyhledávání souborů - videí dle názvu?
22- Komunikuje bez problému přes HDMI i s televizemi SONY? / nevim samsung no problem

Předeme moc děkuji

Jarda[/quote]

co jsem vedel to jsem napsal/ vztahuje se k strasimu FW novy by mel nejake chyby odstranit
White Shark (7)|8.6.2011 17:41
Chci se zeptat jakou rychlostí vám to kopíruje z PC do D850h po sítovém kabelu. Mě tak něco kolem 2MB/s sož se mě zdá málo.
dipol100 (104)|10.6.2011 20:09
Vážně nikdo neví, jaká je spotřeba v online a offline režimu?
sidny (7)|14.6.2011 08:31
Posledni FW r5382 konecne resi problem dlouhych nazvu stanic pri zaznamu pres EPG, takze uz neni nutno zadat soucasne nahravani napr. na CT1. Bohuzel jako zrejme vedlejsi ucinek v nazvu zaznamenanych poradu je diakritika nahrazena podtrzitkem, takze treba 'Svět zítřka' = 'Sv_t z_t_ka' coz neni zrovna idealni. Pokud to pro nekoho bude neprijatelny, nezbyde mu nez nechat starej FW a dal zadavat soucasne nahravani stanice s kratkym nazvem...
smokeflypaper (7)|14.6.2011 23:21
[quote=sidny;351476]Posledni FW r5382 konecne resi problem dlouhych nazvu stanic pri zaznamu .......[/quote]

Díky za odpověď ,

btw nejde to nejako nastavit pres kodovani znakovych sad? napr. ASCII.. ? (ze by to bylo bez diakritiky, ale aspon citelne..)
sidny (7)|16.6.2011 10:30
Bohuzel to nejde zrusit zadnym nastavenim, jakmile je proste v nazvu poradu jakejkoli jinej znak nez ASCII, nahradi se nekolika(?) podtrzitky coz jeste vic zhorsi citelnost protoze pismena jsou pak dal od sebe (priklad: 'Sv___t z___t___ka', 'ANIM_____EK'). Uvazuju jestli tam nedam zpatky predchozi FW (a nahravat zase soucasne s CT1) protoze pri vetsim mnozstvi takovych nazvu v jedny slozce je v tom blba orientace. Dodatecny prejmenovani (bez diakritiky) je sice mozny ale pracny. Nejlepsi by bylo kdyby uz nazvy v EPG byly bez diakritiky, to je ale asi nerealny
Fercic (1)|24.6.2011 16:21
[quote=dipol100;350828]Vážně nikdo neví, jaká je spotřeba v online a offline režimu?[/quote]

Vím, ve standby je to 0,5 W, při provozu 17 W bez spuštěného DVD, to pak naroste na 22 W
Klimin (36)|4.7.2011 11:34
Ahoj-tak hlucnost vetraku elegantne vyresena !! Emtec nabizi odeslani odporu-jez se jednoduse vlozi mezi svorky vetracku. Staci pouze odsroubovat 8.ks cernych sroubku horniho krytu- predtim vydelat ze sachty HDD a vsunout odpor mezi vetracek a zaklad.desku. Musel jsem zkouset dokonce rukou vespod-zdali se vetracek toci-jaky to byl rozdil !! Foto v priloze.
Odpor-EMTEC.JPG Zapojeni odporu-EMTEC.JPG
mirek33 (3)|4.7.2011 12:47
to: Klimin
Jaká je hodnota toho odporu. Je to těch 100 ohmů, půl wattu?
White Shark (7)|4.7.2011 22:11
kde přesně jsi si objednal ten odpor.
Klimin (36)|4.7.2011 22:18
[quote=mirek33;355272]to: Klimin
Jaká je hodnota toho odporu. Je to těch 100 ohmů, půl wattu?[/quote]
Netuším-byl celý obalený v černé bužírce-ale napsal jsem o specifikaci- tak uvidíme.
Klimin (36)|4.7.2011 22:21
[quote=White Shark;355413]kde přesně jsi si objednal ten odpor.[/quote]

IT TRADE, a.s.
Štěrboholská 184/28
102 00 Praha 10

zavolej si tam- je to možná i lde toho-kde jsi (od kterého prodejce) Emtec koupil.
Klimin (36)|7.7.2011 10:23
[quote=mirek33;355272]to: Klimin
Jaká je hodnota toho odporu. Je to těch 100 ohmů, půl wattu?[/quote]
Tak podle nemecke pobocky ma odpor hodnotu 68 Ohmu
machun (9)|14.7.2011 16:15
[quote=Klimin;355251]Ahoj-tak hlucnost vetraku elegantne vyresena !! Emtec nabizi odeslani odporu-jez se jednoduse vlozi mezi svorky vetracku. Staci pouze odsroubovat 8.ks cernych sroubku horniho krytu- predtim vydelat ze sachty HDD a vsunout odpor mezi vetracek a zaklad.desku. Musel jsem zkouset dokonce rukou vespod-zdali se vetracek toci-jaky to byl rozdil !! Foto v priloze.[/quote]

Můžu se zeptat na název toho odporu pro objednání? Chci si Emtec koupit,tak že bych si to objednal k tomu. Díky M
mirek33 (3)|15.7.2011 16:24
to: machun

Včera jsem nainstaloval jednoduché omezení odporem. V domácích zásobách jsem našel dav čvrtwattové odpory 120 ohmů. to dává paralelně 60 ohmů půl wattu. Funguje dobře. U tohoto způsobu snižování otáček otáček může dojít k tomu, že se ventilátorek již neroztočí, jenom se lehounce cvěje. Stačí mu pak dát minimální impulz a rozběhne se. To ale v uzavřené krabici již nelze. Proto se v konstrukcích používal jednoduchý obvod, který chvíli po zapnutí ( cca 5 vteřin) dával plné napětí 12 V, ventilátorek se spolehlivě rozběhl a až pak klesli otáčky a ventilátorek se udržel v chodu.
Ventilátorek má rozměry 50x50mm, takže by šlo použít i jiný. Pokud má ventilátorek tři dáty, tak stačí použít černý ( mínus) a červený (plus), žlutý není třeba zapojovat, ten poskytuje pouze pulzy pro informaci o otáčkách ventilátorku ( pro využití externím regulátorem).
Vhodný by byl např.
http://www.alza.cz/aimaxx-envicooler-5-greenwing-d142750.htm
který má v balení i "12 / 7 V 3pinový adaptér pro další snížení hlučnosti", co bude asi taky pouze odpor.
Favoritem by mohl být tento
http://www.alza.cz/airen-red-wings-50-d145925.htm
který má nejnižší uváděnou hlučnost (17,8 dB) a taky by se daly odporem ještě snížit otáčky. Nízka hlučnost a nízká cena ukazují zřejmě na to, že ložisko je třecí ( bronz - ocel). U kvalitnějších ale i dražších je sice kuličkové ložisko, spolehlivější a s delší životností, ale za cenu vyšší hlučnosti. V tichých konstrukcích se proto nepoužívají.
Takovým kvalitnějším ale i dražším a zřejmě hlučnějším je
http://www.alza.cz/ventilator-primecooler-pc-5010l12c-d53082.htm
ten bych ale nevolil.
U mně by byl na druhém místě tento
http://www.alza.cz/fractal-fd-fan-silent-series-d133520.htm
ale přijde mi zbytečně drahý ve srovnání s druhým uváděným.
Obvykle nezanedbatelnou část hluku způsobuje však aerodynamický hluk který je způsoben obtékaním rychle se pohybujícího vzduchu kolem ostrých hran. Bohužel díry vyseknuté do plechu takovými jsou. Hlučnost by se dala výrazně snížit zvětšením plochy skrz kterou vzduch proudí ( při stejném objemu přečerpaného vzduch se sníží ryhlost proudícího vzduchu). Takže optimální by bylo vyříznou do plechu kruhový otvor na celý aktivní ventilátor a pro jistotu v otvoru zaoblit hrany. Je to směrem dolu, takže nehrozí kontakt rotujícího ventilátorku s ničím. Určitou kostrukční chybou je taky to, že pro zvýšení účinnost chlazení a snížení aerodynamické hlučnosti by měla být nasávací i výfuková plocha přibližně stejná. V krabici jsou však díry pouze pod ventilátorem, jako nasávací jsou boužel již tradičně použity pouze netěsnosti krabice, co le asi plocha malá a plná ostrých hran.Takže další, zřejmě na dně udělaný otvor pro nasávání by výrazně prospěl. Mohl by být na takovém místě, aby pohybující se vzduch mezi nasávacím a výfukovým otvorem obtékal nejteplejší části ( kolem chladiče, pod čipem a pod.).
Bohužel, to všechno vede ke ztrátě záruky.¨
Takže bastlířů zdar a pevnou ruku.
M
Klimin (36)|15.7.2011 16:31
[quote=machun;356808]Můžu se zeptat na název toho odporu pro objednání? Chci si Emtec koupit,tak že bych si to objednal k tomu. Díky M[/quote]
Netuším-že by měli odpory nějaké nazvy.. Vždycky je tam jen hodnota- v ohmech,kiloohmech,atd.
Ani tento jej nemá- je to celé zaizolované v bužírce. V Emtecu musí vědět oč se jedná.
machun (9)|25.7.2011 23:13
Poraďte, jak aktualizovat firmware. A ještě potřebuji poradit, jak spojím počítač s Emtecem? Na Emtecu mám viditelně připojenou wifinu, ale když zadám do noťasu IP adresu Emtecu (jak radí v návodu), Emtec mi to nenajde, mám asi ještě něco špatně nastaveno či co....
Klimin (36)|26.7.2011 08:12
[quote=machun;358502]Poraďte, jak aktualizovat firmware. A ještě potřebuji poradit, jak spojím počítač s Emtecem? Na Emtecu mám viditelně připojenou wifinu, ale když zadám do noťasu IP adresu Emtecu (jak radí v návodu), Emtec mi to nenajde, mám asi ještě něco špatně nastaveno či co....[/quote]
Jednoduse se da aktualizovat firmware: Na prazdnou Flashku-( kde neni nic jineho -zadne soubory) se ulozi extrahovany (rozbalene soubory) soubor s firmware- je to vzdycky v slozce USB a soubor se jmenuje install img. Je tam v PDF dokonce i navod.Zapojis Flashku do predniho USB Emtecu-zapnes jej a ve slozce system je kolonka aktualizace-zvolis a pristroj si sam firmware nacte.Potom se restartuje -nastavis hodnoty,cas,jazyk,atd a je to !!
Pripojeni prez Wifi je nasledovne: Zapoj Wifi adapter do zadniho USB Emtecu. Potom v Emtecu najed v ikone 1) nastaveni site 2) Bezdratove nastaveni 3) Connection 1 4) Infrastruktura AP 5)
Auto-potom dej enter a Emtec zacne vyhledavat site v okoli. 6) Vyber svoji sit 7) Zadej WPA klic 8)
DHCP IP (auto). Nasledovne se ti musi zobrazit sila signalu a vse o tve siti-nazev,maska, IP adresa atd. Toto vse.
machun (9)|26.7.2011 15:31
Díky, to jsem udělal, ale když chci zadat aktualizaci, tak to píše, že nenachází zdroj pro aktualizaci. Totéž u wifi, normálně funguje, mohu použít You tube a další možnosti na Emtecu, ale nejde mi propojit notebook s Emtecem. Když zadám do noťasu IP adresu Emtecu, nic to neudělá, tak nevím...
Klimin (36)|26.7.2011 15:42
[quote=machun;358635]Díky, to jsem udělal, ale když chci zadat aktualizaci, tak to píše, že nenachází zdroj pro aktualizaci. Totéž u wifi, normálně funguje, mohu použít You tube a další možnosti na Emtecu, ale nejde mi propojit notebook s Emtecem. Když zadám do noťasu IP adresu Emtecu, nic to neudělá, tak nevím...[/quote]
Zkusil bych jit selskym rozumem- mas na te flashce opravdu korenovy adresar Firmware?
Jede ti USB port na Emtecu ? Zkousel jsi prez tu Flashku kopirovat neco do Emtecu?
Treba film na HDD? Nebo jen prehrat z ni ?
Emtec ten adresar proste nevidi-proto nedojde k aktualizaci.
Klimin (36)|26.7.2011 15:45
[quote=machun;358635]Díky, to jsem udělal, ale když chci zadat aktualizaci, tak to píše, že nenachází zdroj pro aktualizaci. Totéž u wifi, normálně funguje, mohu použít You tube a další možnosti na Emtecu, ale nejde mi propojit notebook s Emtecem. Když zadám do noťasu IP adresu Emtecu, nic to neudělá, tak nevím...[/quote]
Co se site tyce-vidis obracene v Emtecu ve slozce sit nasdilene slozky z Noteboku?
Zobrazi se ti tam? Pokud ne-musis mit posledni firmware-jinak nedojde kvuli poslednim zaplatzam ve Windows ke sparovani-to se tu uz resilo.
luboshr (11)|28.7.2011 22:20
[quote=Klimin;355838]Tak podle nemecke pobocky ma odpor hodnotu 68 Ohmu[/quote]

Mám tuto krabici asi 3 týdny a řešil jsem též hlučný větrák - dokonce jsem zakoupil i jiný, který měl uvedenu nejmenší hlučnost, ale jaxe ukázalo, byl ještě o něco hlučnější... začal jsem tedy laborovat:

1. pokus - odpojit větrák úplně: po 24 hodinách (možná to bylo i 48 hodin) teplota krabice OK, mírně hřeje, ale vzhledem k tomu, že je nahoře a nad ní je volný prostor (nic jiného už totiž nepotřebuji :-) ) se to uchladí samo... ale nechtěl jsem riskovat a větrák vzhledem k odjezdu na dovolenou zase připojil - bylo to ve stavu zapnuto, abych měl dálkový přístup.

2. pokus - zkusil jsem proměnný rezistor a hodnota 68 Ohm se jeví jako bezpečná pro roztočení větráku, při vyšších hodnotách se nemusí roztočit a do sofistikovanějšího (zde navrženého) řešení se mi moc nechtělo.

3. pokus - úvaha: proč zvyšovat teplotu uvnitř přístroje pomocí rezistoru větráku na chlazení, když to mohu vyřešit o něco elegantněji - přeměnou energie na světlo, které nehřeje. Vzal jsem tedy dvě žluté LED diody (mají největší úbytek napětí) a zařadil je v sérii do napájení ventilátoru - měřením zjištěno, že řešení je totožné s použitím rezistoru, ale nehřeje to! Doporučuji. Drobný problém je s mechanickou konstrukcí, je třeba mít nejméně jeden konektor... Větrák při normálním provozu není slyšet, ale když jdu spát, raději to dávám do stand-by, protože to pořád slyším, jsem na ty šumy alergický z worku.

Bye, L&R
luboshr (11)|28.7.2011 22:32
[quote=machun;358635]Díky, to jsem udělal, ale když chci zadat aktualizaci, tak to píše, že nenachází zdroj pro aktualizaci. Totéž u wifi, normálně funguje, mohu použít You tube a další možnosti na Emtecu, ale nejde mi propojit notebook s Emtecem. Když zadám do noťasu IP adresu Emtecu, nic to neudělá, tak nevím...[/quote]

Taky jsem s tím zápasil, ale je to úplně jednoduché - u EMTECu jsou volové - v aktualizačním balíku je soubor s nesmyslným názvem, ten je potřeba přejmenovat na install.img a pak to jede... A IMHO to nemusí ani být na prázdném USB, stačí, když to bude v root adresáři

Bye, L&R
luboshr (11)|28.7.2011 23:38
Hi všem příznivcům Emteca,

mám tuto krabici jen 3 týdny a nestihl jsem tedy prozkoumat všechny fíčury, naopak jsem zde reagoval na mne známé potíže. Teď ale potřebuji poradit já. Před týdnem jsem pořídil novou LCD televizi (pochopitelně 16:9) a mám problémy...

1. Na Emtecu není volba "automaticky" pro volbu formátu, mám tedy logicky nastaveno 16:9, což je dnes většinové vysílání. Problém ovšem nastává, pokud zobrazovaný, nebo nahrávaný program je ve formátu 4:3 - je asi automaticky konvertován do 16:9 s deformací obrazu, na kterou jsem velmi alergický (nesnáším tlusté fotbalisty s ragby míčem a podobné, i obrácené excesy - v tom často jedou i některé TV stanice - vysílají film 16:9 v 4:3, což způsobí černé pruhy po všech stranách). Kouknu-li na nahrané soubory MPEG-Streamclipem na Macu, je to pomršené taky.
EMTEC mám propojen přes HDMI, tam xakru nefunguje informace o velikosti obrazu? V TV (DVB-T) mám automatic a funguje to bezvadně - ukazuje to přesně tak, jak to vysílají...

2. V době dovolené jsem naprogramoval nahrávání ČRo2 - Praha (četba Švejka v podání pana Pivce) v intervalu Po-So a vzhledem ke známým potížím současně s ČT24 - 24 (Události). Nahrálo se jen Pondělí a Sobota

3. V adresáři REC/CH16_Cro2-Praha nejsou vidět dálkovým přístupem žádné soubory, ač tam fyzicky jsou (ale ne všechny, viz výše), asi jde o nepovolené znaky v názvu adresáře.

4.Historie nahrávání je nesmyslně omezena jen na 8 položek, nemám dnes již důkaz o neprovedení nahrávání (opět viz výše)

5. Nahrávání z EPG - Nelze editovat (!) Vzhledem k praxi všech stanic posouvat začátky pořadů je nutné posouvat konec natáčení o 5 - 20 minut, software EMTECu toto neumožňuje (v programu na Macu mám nastaveno + 15 minut). Dnes se mi vůbec nenahrál film z ČT1, zadané nahrávání z EPG (pravdou ovšem je, že jsem se trochu hrabal v nastavení EMTECu)

Budu vděčný za každou diskusi na uvedená témata

Bye, L&R
kefacz (1)|29.7.2011 09:55
Zdravím,
také mi vadí rozdíl mezi vysílaným a zobrazovaným formátem a mám pocit, že zde to závisí na nastavení videa. Až po výběru volby auto hdmi (tak nějak se jmenuje - první z možností), začalo se to chovat korektně.
Kefa.
mirek33 (3)|29.7.2011 14:09
to: luboshr

K bodu 2,3,4,5:
podle popisu to vypadá že nemáš poslední verzi firmwaru. Podívej se sem
http://www.emtec-international.com/en-eu/Firmware_D850H
jsou tam dva poslední firmwary. U obou se po rozzipování dostaneš k souboru s názvem install.img, takže problém který jsi měl s názvem ukazuje asi na jinou verzi. Poslední verze firmwaru odstranila (neobratně) potíže s nahrávaním prostřednictvím EPG (dlouhé názvy, nekorektní znaky). Já jsem hned po prvním spuštění nahrál tuto poslední verzi firmwaru ( r5382 ) a potíže s nahráváním prostřednictvím EPG nemám. Poté co označím červeným tlačítkem v EPG že chci program nahrávat vsrtupím do nabídkz Home/DVBT vstup/DVBT záznam a tam vstuopím do editace naprogramovaného záznamu. Nastavím nahrávání např. o 1 minutu dřív a pak konec o 11 minut později, kliknu na OK ( to je důležité pro uložení změn) a korekce je provedena. Mám přístroj 3 týdny a zatím to takhle funguje. Nekorektní názvy na harddisku přístroje pak počítačem opravím na znaky bez diakritiky.

Prověř verzi firmwaru.
M
luboshr (11)|30.7.2011 14:04
[quote=kefacz;359214]Zdravím,
také mi vadí rozdíl mezi vysílaným a zobrazovaným formátem a mám pocit, že zde to závisí na nastavení videa. Až po výběru volby auto hdmi (tak nějak se jmenuje - první z možností), začalo se to chovat korektně.
Kefa.[/quote]

Bingo!
To je přesně ono, díky! Už se to chová jak má... téhle volby jsem si v menu nějak nevšiml a manuál jako obvykle mlčí, uvidím, co to bude produkovat při nahrávání. V poslední době mám několik nových krabiček a příslušné návody jsou na nic - i s obrázky je tam vysvětleno, kterým knoflíkem zapnu či vypnu funkci XYZ, ale o čem je a co dělá funkce XYZ ani slovo. Navíc k Emtecu není český návod, který by ze zákona být měl. BTW, nemá jej někdo? (i když stejně k ničemu nebude... ;-) )

Bye, L&R
luboshr (11)|30.7.2011 14:27
[quote=mirek33;359283]to: luboshr

K bodu 2,3,4,5:
podle popisu to vypadá že nemáš poslední verzi firmwaru. Podívej se sem...

Prověř verzi firmwaru.
M[/quote]

Krabici mám taky něco přes tři týdny (z toho jsem byl týden pryč) a první, co jsem udělal, byla kontrola firmware a jeho nahrazení novým - staženým z Emtecu (tedy žádné bety nebo buhvíjaké pokoutní verze) a mám poslední verzi 5382. Problém s názvem souboru zřejmě vznikl nekompatibilitou OS při archivaci a dearchivování ZIP - nepoužívám žádný externí program, ZIP je integrován v systému (MacOSX) a po rozbalení mi vypadl soubor s názvem "Firmware release r5382 for D850H V8.3.44.r5382\USB\install.img" - to se mi dosud nestalo a mám za to, že jde o nekorektnost na straně archivace...

Poznámku o nemožnosti editace záznamu z EPG beru zpět, funguje to - leč se mi fakt stalo, že mi Emtec oznámil, že to nejde změnit. Možná to bylo tím, že jsem se pokoušel editovat pár minut před začátkem nahrávání, nevím.

Stále ovšem platí to o dálkovém přístupu (neviditelnost fajlů v určitém adresáři), nesmyslné omezení historie záznamů na 8 položek a další... Zdá se, že na firmware je ještě hodně práce a už se těším na novou verzi.

Bye, L&R
luboshr (11)|30.7.2011 14:47
[quote=mirek33;356977]to: machun

Obvykle nezanedbatelnou část hluku způsobuje však aerodynamický hluk který je způsoben obtékaním rychle se pohybujícího vzduchu kolem ostrých hran. Bohužel díry vyseknuté do plechu takovými jsou. Hlučnost by se dala výrazně snížit zvětšením plochy skrz kterou vzduch proudí ( při stejném objemu přečerpaného vzduch se sníží ryhlost proudícího vzduchu). Takže optimální by bylo vyříznou do plechu kruhový otvor na celý aktivní ventilátor a pro jistotu v otvoru zaoblit hrany. Je to směrem dolu, takže nehrozí kontakt rotujícího ventilátorku s ničím. Určitou kostrukční chybou je taky to, že pro zvýšení účinnost chlazení a snížení aerodynamické hlučnosti by měla být nasávací i výfuková plocha přibližně stejná. V krabici jsou však díry pouze pod ventilátorem, jako nasávací jsou boužel již tradičně použity pouze netěsnosti krabice, co le asi plocha malá a plná ostrých hran.Takže další, zřejmě na dně udělaný otvor pro nasávání by výrazně prospěl. Mohl by být na takovém místě, aby pohybující se vzduch mezi nasávacím a výfukovým otvorem obtékal nejteplejší části ( kolem chladiče, pod čipem a pod.).

M[/quote]

Poznámka k hlučnosti chlazení: Nasávací otvory jsou na zadním panelu nad hlavní deskou, ale pravdou je, že tam není žádný opravdový chladící "tunel", jak tomu bývá u výkonových zesilovačů apod. Napadlo mne, zda by nebylo vhodnější obrácené chlazení - namontovat větrák se sníženými otáčkami (odpor či LED) obráceně, aby dole nasával a vzduch rozháněl po krabici (podmínkou ale je, že Emtec nebude stát na jiné "topící" krabici (zesilovač etc...). U mne je to splněno, ale nezkoušel jsem, IMHO se to v mém případě uchladí samo i bez větráku.

Bye, L&R
kebaphouse (7)|10.8.2011 18:36
Ahoj,

nedávno jsem si pouštěl videa a Youtube a v pohodě to přehrálo skoro všechny videa. Nyní jsem po delším čase si chtěl pustit ty samé videa a už mi nejde spustit vůbec žádné.
Připojení k internetu je O.K.

Jdou vám ty videa spouštět?
Jestli jo tak to u mě znamená asi reklamaci.

Díky za poznatky.
sumerian (19)|11.8.2011 12:30
Zdravím pánové. A dámy.
Po přečtení referencí jsem tento přístroj objednal a dnes mi dorazil. Nahrál jsem nejnovější FW. Na zkoušku jsem do něj dal 300GB HDD a funguje. Žádný hluk nepozoruji. Jediné co snad dělá hluk je HDD, ale ten je starý. Jediné co mi tedy momentálně nefunguje je, stejně jako kolegovi výše, youtube. Vyberu video, stisknu pravé tlačítko, jakoby se snaží video otevřít a pak se vrátí zpět na pozici před stisknutím pravého tlačítka. A dále pak, i když nastavím kvalitu nahrávání v systému na LP nebo High quality, tak při časovači nahrávání mi to pevně nabídne pouze SP. Nejde to změnit.
luboshr (11)|12.8.2011 12:25
[quote=sumerian;361680]A dále pak, i když nastavím kvalitu nahrávání v systému na LP nebo High quality, tak při časovači nahrávání mi to pevně nabídne pouze SP. Nejde to změnit.[/quote]

Měnit kvalitu (XP, SP, LP...) lze jen při nahrávání z analogového vstupu - mění se tím parametry samplování. Při nahrávání z DVBT se ukládá na disk to, co vyleze z tuneru (tedy to, co vysílají v původním rozlišení a bitrate) a nijak se nepřepočítává - nestihlo by se to v reálném čase.

Bye, L&R
sumerian (19)|13.8.2011 22:56
Děkuji za bleskovou odpověď. Máte pravdu, ono nakonec je to nepřímo uvedeno i v návodu, který jsem přiznám se, hned nečetl. Omlouvám se. Teď už se zeptám tedy na věc, kterou jsem v návodu nenašel. A to sice na EPG. Na ovladači tlačítko EPG nemám a docela rád bych nahrával vysílání pomocí právě EPG. Lze toto? Nastavovat čas začátku a nemožnost nastavit čas konce, ale nutnost počítat jak dlouho pořad trvá, není moc komfortní...
machun (9)|18.8.2011 14:03
[quote=Klimin;358637]Co se site tyce-vidis obracene v Emtecu ve slozce sit nasdilene slozky z Noteboku?
Zobrazi se ti tam? Pokud ne-musis mit posledni firmware-jinak nedojde kvuli poslednim zaplatzam ve Windows ke sparovani-to se tu uz resilo.[/quote]

Mám poslední firmware a stejně nevidím v Emtecu notebook a obráceně také ne. Na routeru je Emtec vidět v pohodě, tak nevím, proč se ty dvě krabičky mezi sebou nechtějí propojit...

Mám ještě jeden dotaz: když vymažu nějaký složku (soubor), ať už film nebo fotky, zůstávají názvy složek (souborů) viset v položce menu "Filmy" nebo "Fotky". Mažu tím způsobem, že zadám kopírování odněkud (HDD, Movie, atd) do odpadkového koše, jiný způsob jsem nenašel. Má s tím někdo nějakoou zkušenost?
sumerian (19)|19.8.2011 14:54
Já mažu tlačítkem Option a Delete. Takto jsem přes EMTEC schopen mazat i ve složkách počítače.
machun (9)|20.8.2011 10:23
Zkusil jsem to a v nabídce HDD a dále (cokoli - movie, foto, atd) to funguje bezvadně, díky. Ale když dám v nabídce "Filmy" resp. "Foto", kde mi zůstaly po odeslání do koše názvy složek resp. filmů (fotek), tak mi to přes OPTION nabízí pouze odeslání do playlistu. Lze se jich n´ějak zbavit nebo budu muset zformátovat HDD?
bastlir (3245)|21.8.2011 03:14
[quote=Jarek066;336546]Ahoj,
včera jsem koupil tento přístroj, zapojil do své domácí sítě a začínám zjišťovat problémy. Něco se vyřešit podaří, ale na dvě věci bych se chtěl zeptat zkušenějších.

1) Disk s nahrávkami filmů (ze satelitu) mám připojený k počítači s Windows 7 (Home edition),
nemohu se dostat do tohoto počítače (vidím ho v Emtecu jako součást Workgroup), chce to
po mě ID a heslo. I když ho zadám správně, objeví se Přihlášení selhalo. Vyzkoušel jsem
i tento návod : http://emtec.mhdworld.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=4497
Situace se nezlepšila a bojím se s obdobnými nastaveními si příliš hrát (gpedit.msc jsem
spustil z dalšího počítače, který má Windows 7 Ultimate).

2) Toto je asi dost amatérská otázka, ale kvůli výše uvedenému problému jsem se k ní nedostal.
Movie Cube mám připojen k televizi pomocí HDMI, k televizi je připojen také satelitní přijímač
(Dreambox 7000). Mohu nějakou cestou nahrávat ze satelitu na disk v Movie Cube? Tj. lze
tento disk namapovat pro Ngrab v Dreamboxu?[/quote]

Ahoj, jelikož mi po zásahu blesku shořela v obýváku veškerá elektronika (až na Dreambox 7000!), musel jsem opustit svůj oblíbený EMTEC Movie Cube Q800 a koupit EMTEC Movie Cube D850H. Jelikož jsem byl zvyklý na jiné menu, v tomto jsem docela tápal a musím uznat, že Emtec některé neduhy opakuje.
U tohoto zařízení je bezesporu lepší HW vybavení, ale SW nic moc. Podstatně lepší je tu však odezva DO. Síťové nastavení je tu triviální a s W7U vše fungovalo ihned. Bohužel stále sama vyskakovala dvířka od HDD a naopak nefungoval "vyhazovák" HDD. Takže jsem ještě před prvním zapojením vymontoval celou šachtu a vše opravil. Pokud jen se dvířka sama otevírají, stačí na šachtě jen částečně povolit 4 šroubky na spodní desce a dva černé šroubky na rámu. Pak stačí jednou rukou stlačit bočnice šachty k sobě a za stálého tlaku nejdřív utáhnout šroubky černé a pak i ostatní.
EMTECy tradičně nemají nijak citlivé tunery, a proto bych chtěl upozornit na ztráty na nekvalitních anténních konektorech. Rozhodně všem nedoporučuji používat plastové konektory, protože když se vám už povede nestrhnout závit u šroubku vnitřního vodiče, kabel v něm nemá pořádné držení a mnohdy se povede při seštoubovávání konektoru nakonec vnitřní vodič ukroutit. Ale i při řádné jeho montáži je na tomto konektoru měřitelný a někdy zásadní VF útlum. Proto obecně všem doporučuji použít F-konektory o průměru podle příslušného koaxiálu (dá se běžně koupit v anténních prodejnách průměr 6, 6.5, 7, 7.5mm) a na tento konektor našroubovat redukci s klasickým TV konektorem (sameček a samička). Výhodou je i to, že si takto můžete i vyrobit koncovku ve tvaru "L". Takové spojení konektoru s kabelem je prakticky nezničitelné. Je možné, že po takové montáži anténního kabelu spousta uživatelů už nebude potřebovat anténní zesilovač.

Satelit Dreambox je sice skvělý receiver, ale je už za zenitem. Video bohužel nepřijímá a neukládá v HQ. Proto jsem si ještě koupil Fergusona, který v HQ ukládá na flashku. No a tady se nabízejí dvě možnosti.
1. píchnout AV výstup satelitu do AV EMTECu a v časovači přímo naprogramovat Video, nebo
2. píchnout AV výstup satelitu do AV EMTECu a nahrát na HDD do MPG souboru video ze záznamového média ze satelitu (z TS). Takto jsem to dříve hardwarově konvertoval z Dreamu na EMTEC Q800, protože jsem byl líný se s tím trápit v PC. No a pak jsem to sestříhal načisto a třeba otitulkoval v Pinnaclu.

Jinak nevím, zda nejsem hluchý, ale ventilátorek (na rozdíl od Q800) vůbec neslyším.

Používat EMTEC Movie Cube D850H jako NAS server nedoporučuji. A to z důvodu bezpečnosti uložených dat. Vezmu-li v úvahu, že i malé dítě může lehce přeformátovat HDD a tím vše vymazat, doporučuji zřídit si centrální NAS server s patřičnýma ochranama a případně i s filtrem MAC adres. Já jsem si pořídil NAS server se dvěma 1T HDD zapojenýma do paralelního RAIDu (pro bezpečnost), a přesto, že mám síť jen 100MB, tak EMTEC filmy ze serveru i přes dva routery přehrává jako z praku. Taktéž i z PC. Je pravda, že jsem si kabely na míru raději nakrimpoval sám. Kdo bydlí někde v paneláku, moc bych mu WiFi síť nedoporučoval, protože dost počítačů v baráku bývá na stejném či vedlejším kanálu, což se sice při surfování na internetu moc neprojeví, ale takto zarušené prostředí má pro přehrávání videa po WiFi síti katastrofální důsledky.

Pro EMTEC Q800 jsem měl editor na firmware, který se sice neměl rád s antivirákem, ale dalo se na něm ledacos upravit. Už je to dávno. Kdyby měl někdo něco pro tento typ, uvítal bych to.
bastlir (3245)|21.8.2011 03:26
[quote=Klimin;336900]Tak jsem ten odkaz vyzkousel a nezdarilo se spojeni stejne. Stale stejny problem s ID site a Password. Tady vlastne clovek jen povolil sdileni a to u EVERYONE (kazdemu)systemovy disk C coz ani u Microsoftu nedoporucuji-prodejce mi doporucil reklamovat-tzn.ze by jej distributor z Dexxonu zaslal do zahranici k prezkouseni-coz muze trvat delsi dobu.A pak-kdyz stale dokola opakuji v tech.podpore u Microsoftu -ze je to nastavenim v PC- a zase tech.podpora u Microsoftu ze je vse OK- ze musi byt slozky v siti videt.. tak tedy opravdu nevim jak dal...[/quote]

Upozornění:
Pokud někdo chce poslat svého miláčka do EMTECu k opravě či reklamaci, doporučuji odeslat kopletně vše vč. kabelů, CD a manuálu, protože oni za nekřesťanské peníze to s oblibou originálně doplní.
bastlir (3245)|21.8.2011 03:38
[quote=Klimin;338102]Uvodni Menu se tam zobrazi vzdycky-protoze pristroj netusi-co chces delat... Koukat na TV,nebo prohlizet obsah na HDD, pracovat se siti... proto. Ted ti ale nerozumim- vyber mezi vstupy,atd.. to si nastavis jednou a je to- a nebo pozdeji muzes samozrejme veci menit-ale v ikone system,atd.potom ti naskoci defaultne vzdy TV(na pozadi bezi program),kde jen potvrdis. Vetrak se tu resil uz davno- nekdo ti doporuci- a pise se,ze jej ma odpojeny i s HDD 1 TB od WD uvnitr,atd... (jaky mas ty HDD uvnitr?) ja jej zatim odpojeny nemam-protoze by mohl clovek potom stratit narok na event.reklamaci,atd. Je hlucny po delsim pouzivani pristroje a kdyz je ticho v noci-jinak jsem si i zvyknul.PC mi vlastne take pohani vetraky.. ale je to vzdycky subjektivni. Kazdopadne nekdy je slyset az dost-to je pravda. Dokonce tam davaji i keramicky trimr na regulaci otacek.
O tom tu uz ale take nekdo psal...Ja Vas lidi vlastne taky nechapu-koupite si zarizeni,do ktereho muzete nacpat az 2 TB nebo mozna uz i 3TB pevny disk a ten se preci musi chladit- vyrobce se sichruje-protoze kazdy Vam potvrdi-ze nejhorsi je prijit o sva data. Pokud chcete nekdo Multimedialni prehravac (ne rekorder-ten musi mit HDD vzdycky-jinak si nenahrajete zadny porad ze..) tak si kupte pristroj bez HDD a mate to !! Nemusi se nic chladit- nic neni hlucne. Ja nechtel jeste investovat do nejakeho NASU-ktery stejne ma zase vetrak- chtel jsem pristroj-co ma velky 3.5 palcovy disk uvnitr. Vy si koupite a potom vsichni narikate !!![/quote]

Již jsem psal, že nedoporučuji EMTEC Movie Cube D850H používat jako server. Jinak pro nahrávání pořadů bohatě postačí i 80GB HDD. Jenže EMTEC píše, že zařízení podporuje HDD od 500GB a výše.
Pokud někdo chce odpojit větráček, pak doporučuji přes redukci používat 2,5" HDD, který neprodukuje tolik tepla a proudí kolem něho lépe vzduch. Takto jsem to vyřeši i v Dreamboxu.
luboshr (11)|21.8.2011 21:15
[quote=sumerian;362079]Teď už se zeptám tedy na věc, kterou jsem v návodu nenašel. A to sice na EPG. Na ovladači tlačítko EPG nemám a docela rád bych nahrával vysílání pomocí právě EPG. Lze toto? Nastavovat čas začátku a nemožnost nastavit čas konce, ale nutnost počítat jak dlouho pořad trvá, není moc komfortní...[/quote]

Zkus zelené tlačítko... :-) Dostaneš se na EPG a když nalezneš, co chceš nahrávat, dej červené a je to. V praxi stejně musíš do rozvrhu a upravit (někdy začátek a hlavně délku), protože ani jedna zdejší TV se neobtěžuje dodržováním programu - např. včera začal hlavní pořad na TV@ místo ve 20:00 ve 20:15!

Bye, L&R
machun (9)|22.8.2011 14:32
Máte někdo zkušenosti s přesouváním souborů z USB resp. HDD do záložky "Filmy" nebo "Foto" (v hlavním menu) a mazáním souborů a položek ze záložek "Filmy" a "Foto"? Když dám v nabídce "Filmy" resp. "Foto", kde mi zůstaly po odeslání do koše názvy složek resp. filmů (fotek), tak mi to přes OPTION nabízí pouze odeslání do playlistu. Lze se jich n´ějak zbavit nebo budu muset zformátovat HDD?
sumerian (19)|22.8.2011 19:47
[quote=machun;363311]Máte někdo zkušenosti s přesouváním souborů z USB resp. HDD do záložky "Filmy" nebo "Foto" (v hlavním menu) a mazáním souborů a položek ze záložek "Filmy" a "Foto"? Když dám v nabídce "Filmy" resp. "Foto", kde mi zůstaly po odeslání do koše názvy složek resp. filmů (fotek), tak mi to přes OPTION nabízí pouze odeslání do playlistu. Lze se jich n´ějak zbavit nebo budu muset zformátovat HDD?[/quote]

1) já teda nevím o jakém koši pořád hovoříš
2) za tu dobu už bych to měl 30x zformátované a mazal bych mnou popsaným způsobem