Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EMTEC Movie Cube D850H

Petr-II (11)|14.2.2011 18:42
Může prosím někdo vyzkoušet následující: Nahrávat 1-2 programy na třetí se koukat a současně sledovat na PC nějaký uložený pořad? Děkuji!
Klimin (36)|14.2.2011 19:53
[quote=Petr-II;330294]Může prosím někdo vyzkoušet následující: Nahrávat 1-2 programy na třetí se koukat a současně sledovat na PC nějaký uložený pořad? Děkuji![/quote]

ted ti trochu nerozumim. Normalne nahravam 2.programy a koukam se na treti. Ale proc bych mel sledovat jeste neco na PC? Mam jeden zobrazovac pripojeny k EMTECU- TV.
Klimin (36)|14.2.2011 20:05
[quote=nerolama1;330258]http://johny-g.blogspot.com/2009/04/bezpecne-sdileni-ve-windows-xp-home.html
http://brej.o106.com/sdileni-ve-windows-xp-i-home-editon/

nebo google sdileni XP home


ps. jeste zkuste do logovaciho dialogu na D850 zadat IPADRESA_PC\guest a a heslo

zatim[/quote]

Ahoj- vsechny tyto odkazy jsem studoval i drive a spise se venuji opacnemu- jak rozsirit(zabezpecit) sdilene slozky tak,aby se do nich nemohl kazdy dostavat a treba je menit..
Jde o to- ze ve Windows XP Home by to melo jit vse OK-ale neni tomu tak. Zjednodusene sdileni je aktivovane stale- a je zde jen krom uctu Admina Guest-pod kterym se da ze vzdaleneho PC pripojit. Takze jsem se nikde nedostal-bud mam v EMTECU ucet Guest bez hesla a nebo Guest s heslem (jez si zadam do PC k uctu Guest) ale do sdilene slozky k souborum se nedostanu- spojeni preruseno. Bude asi nekde problem k pristupu k te slozce- ale kdyz se neda nijak definovat-(Everyone jako u XP Professional) tak nevim.. jak dal.
Jaky logovaci dialog jste mel na mysli v 850?
Jde na PC zadat do prikaz.radku PING (IP co ma EMTEC pridelenu autom. od DHCP serveru )- jde normalne odezva-jako kdyz si vypingam treba laptop v siti?
Emtec-fotka.JPG
Petr-II (11)|14.2.2011 20:11
to Klimin: A vyzkouset to nemuzes?
Klimin (36)|14.2.2011 20:22
[quote=Petr-II;330323]to Klimin: A vyzkouset to nemuzes?[/quote]
Tak treba ted- se nahraval na EMTECU porad- na jiny jsme se koukali a na PC se diva deti na film. Ale resim tu ted jak se dostat do sdilene slozky(adresaru) v ni. v siti. Ty mas EMTEC v siti?
Petr-II (11)|14.2.2011 20:32
to Klimin: Dik za rychlou odpoved. Ja se teprve rozhoduji koupit toto zarizeni. Takze potvrzujes, nahravani, koukani se a prehravani jiz nahraneho poradu na PC z vnitriho disku? Já jen aby nedoslo k mylce. Dik.
Klimin (36)|14.2.2011 20:57
[quote=Petr-II;330334]to Klimin: Dik za rychlou odpoved. Ja se teprve rozhoduji koupit toto zarizeni. Takze potvrzujes, nahravani, koukani se a prehravani jiz nahraneho poradu na PC z vnitriho disku? Já jen aby nedoslo k mylce. Dik.[/quote]
Ahoj-tak prehravani na PC ze site (porad ulozeny na pevnem disku v EMTECU) ti nepotvrdim-vzdyt jsem psal-ze resim sparovani pristroju.
Petr-II (11)|14.2.2011 21:07
to Klimin: OK, dik za info. Nemas nahodou nejake jine zarizeni, ktere umi ukladat na externi disk pres USB? Potreboval bych jeste vyzkouset, zda se bude EMTEC jevit jako externi HDD - v popisu sice ma USB host i klient ale rad bych to mel potvrzene.

Prosim tedy nekoho, komu funguje sit, zda by mohl vyzkouset me "pozadavky". Dekuji!
nerolama1 (27)|15.2.2011 09:19
[quote=Petr-II;330341]to Klimin: OK, dik za info. Nemas nahodou nejake jine zarizeni, ktere umi ukladat na externi disk pres USB? Potreboval bych jeste vyzkouset, zda se bude EMTEC jevit jako externi HDD - v popisu sice ma USB host i klient ale rad bych to mel potvrzene.

Prosim tedy nekoho, komu funguje sit, zda by mohl vyzkouset me "pozadavky". Dekuji![/quote]

USB host funguje bez problemu testovano s Windows 7, ale pokud je D850 pripojena pres usb tak jsou podle me ostatni funkce(nahravani, prahravani) pozastaveny a TV je uvodni screen,


pokud ti slo to nahravat 2 programy a pres LAN koukat na D850H jako na NAS(sklad filmu) tak to podle me pojede ale asi ti nepujdou prehrat primo ty programy ktere si zrovna nahravas(pseudo Time shift "0).
nerolama1 (27)|15.2.2011 09:25
[quote=Klimin;330321]Ahoj- vsechny tyto odkazy jsem studoval i drive a spise se venuji opacnemu- jak rozsirit(zabezpecit) sdilene slozky tak,aby se do nich nemohl kazdy dostavat a treba je menit..
Jde o to- ze ve Windows XP Home by to melo jit vse OK-ale neni tomu tak. Zjednodusene sdileni je aktivovane stale- a je zde jen krom uctu Admina Guest-pod kterym se da ze vzdaleneho PC pripojit. Takze jsem se nikde nedostal-bud mam v EMTECU ucet Guest bez hesla a nebo Guest s heslem (jez si zadam do PC k uctu Guest) ale do sdilene slozky k souborum se nedostanu- spojeni preruseno. Bude asi nekde problem k pristupu k te slozce- ale kdyz se neda nijak definovat-(Everyone jako u XP Professional) tak nevim.. jak dal.
Jaky logovaci dialog jste mel na mysli v 850?
Jde na PC zadat do prikaz.radku PING (IP co ma EMTEC pridelenu autom. od DHCP serveru )- jde normalne odezva-jako kdyz si vypingam treba laptop v siti?[/quote]

Jaky logovaci dialog jste mel na mysli v 850?

Ten co mate prilozen u prispevku

Id uzivatel site: Pokojik\administrator nebo IP\administrator
Heslo: Heslo admina

jinak Ping na Cube jsem nezkousel nevim jestli na na Cube povoleno odpovidat na ICMP,
ale pry je otevreny telnet
cmd > telnet IP_cube a tim overite ze je cube na siti
pkuba (2)|17.2.2011 19:31
[quote=Klimin;330105]Ahoj-me funguje prehravani fotek (JPG soubory) dobre. Nastavil jsem si prechod mezi jednotl.fotkami a dokonce se da i pustit v dobe prezentace i hudba (musi byt ale ve stejne slozce-nezkousel jsem-poustim bez hudby) ale soubory. Pokud pri prohlizeni stisknete OPTION- objevi se dole lista-kde se da fotka otocit,priblizit jsou tam informace,atd. Co se Vam na tom vsem nelibi?[/quote]

Prezentace sice funguje, option taky, ale fotky v rozlišení 5M jsou rozmazané - nejsou ostré. Při přehrávání přímo na televizi Samsung jsou výrazně ostřejší.

Ještě k nahrávání, které je nastaveno z EPG - Nova cinema nefunguje.
Funguje někomu opakované nahrávání? Nastavil jsem časové opakované nahrávání z Primy (Sběratelé kostí) a bohužel se nic nenahrálo.
nerolama1 (27)|18.2.2011 08:16
[quote=pkuba;330896]Prezentace sice funguje, option taky, ale fotky v rozlišení 5M jsou rozmazané - nejsou ostré. Při přehrávání přímo na televizi Samsung jsou výrazně ostřejší.

Ještě k nahrávání, které je nastaveno z EPG - Nova cinema nefunguje.
Funguje někomu opakované nahrávání? Nastavil jsem časové opakované nahrávání z Primy (Sběratelé kostí) a bohužel se nic nenahrálo.[/quote]

Nahravani pres EPG se jiz resilo - viz dlouhy nazev stanice
1olda123 (1)|20.2.2011 19:26
Mám dotaz. Umí nahrávat ze scartu? Uvažuji o koupi a rád bych zdigitalizoval videonahrávky. Díky O.
kebaphouse (7)|21.2.2011 22:08
[quote=nerolama1;327735]ad 1. vcera jsem to zkousel a prime volby kanalu mi nefungovaly[/quote]

tak jsem držitelem tohoto přístroje.
Tlačítka fungují,jen se musí chvilku počkat.
kebaphouse (7)|21.2.2011 22:13
Tak jsem dalším kdo má tento přístroj doma.

První co mi vadilo byl hluk z větráčku.Zatím jsem ho odpojil,ale chtěl bych tam dát ten trimer.
Jak ho tam máte zapojený?

A jak vám jde teletext? Mám tam nesmyslné znaky místo českých znaků.
nerolama1 (27)|22.2.2011 09:52
[quote=kebaphouse;331632]Tak jsem dalším kdo má tento přístroj doma.

První co mi vadilo byl hluk z větráčku.Zatím jsem ho odpojil,ale chtěl bych tam dát ten trimer.
Jak ho tam máte zapojený?

A jak vám jde teletext? Mám tam nesmyslné znaky místo českých znaků.[/quote]

je tam možnost nastaveni kodovani ted nevij jestli UTF8 nebo stredoevropske
ma to navaznost na titulky u filmu a nazvy nahranych filmu pres EPG.

hluk je obecne problem na franc. foru pisou ze ho maj uplne odpojeny a jedou ok
kebaphouse (7)|23.2.2011 21:49
[quote=nerolama1;331711]je tam možnost nastaveni kodovani ted nevij jestli UTF8 nebo stredoevropske
ma to navaznost na titulky u filmu a nazvy nahranych filmu pres EPG.

hluk je obecne problem na franc. foru pisou ze ho maj uplne odpojeny a jedou ok[/quote]



Tak jsem zkousel jiné kodování a teletext pořád stejný. Vám jdou v pohodě české znaky?
A jak je to se scartem? mám zapojeno pres scart do TV ale když zapnu Emtec tak se TV nepřepne na EMTEC.

Díky
Klimin (36)|23.2.2011 22:51
[quote=kebaphouse;332032]Tak jsem zkousel jiné kodování a teletext pořád stejný. Vám jdou v pohodě české znaky?
A jak je to se scartem? mám zapojeno pres scart do TV ale když zapnu Emtec tak se TV nepřepne na EMTEC.

Díky[/quote]
Take se mi neprepne TV -kdyz zapnu Emtec- musim rucne ovladacem prepnoutTV na - VIDEO- je to take spojeno Scartem. Take mi jedou na TV jen programy-jez mame na spol.antene baraku-nez prepnu ovladacem na VIDEO. (Prijima je satelit-a prevadi na analog)takze vlastne nevidim programy-jez naladily tunery Emtecu (az po prepnuti na VIDEO) pak se teprve zobrazi.. Na TV mam jen jeden anteni vstup-neni to tedy na TV pruchozi antena.Coz vlastne musim zapinat vzdy Emtec a nejde to jen v rezimu Stand-By-jak se tu psalo. Asi maji vsichni nove TV s dig.tunery a spojeno prez HDMI.
Teletext-take mam nesmyslne znaky-i po zmene na stredoevropskou normu o(( Firmware mam posledni co je. Tak snad brzy vyjde nove !!! a bude to lepsi. Jak Vam bezi sdileni v siti s PC?
Ja budu muset misto XP Home dat WIN 7- protoze se mi to jeste nezdarilo kvuli vyzadujicimu heslu sparovat o((
Fezi23 (2)|24.2.2011 12:56
Ahoj všetci,chcem si zakúpiť MC EMTEC D850H,ale chýba mi v nom EDITACE (strih) nahratého videa nemusíte upravovať video v PC a je to veľmi praktické. Túto funkciu má MC ELLION MR-3150e ale tento zase nemá DVD-mechaniku.Tak som rozmýšlal
či by sa nedal použiť fw pre ELLION (chipset RTD 1283 DD) a nainštalovať ho do EMTEC D850H (má chipset RTD 1283C+).Chcem dať na diskusiu fachmanom či je to možné ?
Ďakujem za Vaše názory.
nerolama1 (27)|24.2.2011 14:07
[quote=Fezi23;332098]Ahoj všetci,chcem si zakúpiť MC EMTEC D850H,ale chýba mi v nom EDITACE (strih) nahratého videa nemusíte upravovať video v PC a je to veľmi praktické. Túto funkciu má MC ELLION MR-3150e ale tento zase nemá DVD-mechaniku.Tak som rozmýšlal
či by sa nedal použiť fw pre ELLION (chipset RTD 1283 DD) a nainštalovať ho do EMTEC D850H (má chipset RTD 1283C+).Chcem dať na diskusiu fachmanom či je to možné ?
Ďakujem za Vaše názory.[/quote]

Naprosto teoreticky ano, je to postaveny na BusyBoxu(orezana distribuce Linuxu u D850H)
Klimin (36)|8.3.2011 22:09
Chtel bych se zeptat-take Vam nejde presun slozky na HDD-zdroj-HDD cil. ? Chtel jsem si presunout treba film ze slozky REC-jez se nahral- do mnou vytvorene slozky na HDD. Objevila se dole ta seda linka-jako kdyz se kopiruje-ale proces presunu neprobehnul. Take by uz mohlo vyjit nove Firmware.Posledni je z 5.11. 2010. Davaji si nacas...
taja (1)|8.3.2011 23:13
Prosím neznáte někdo nebo nemůžete změřit spotřebu (provoz, standby) zařízení. Moc děkuji
Klimin (36)|11.3.2011 17:48
[quote=taja;334348]Prosím neznáte někdo nebo nemůžete změřit spotřebu (provoz, standby) zařízení. Moc děkuji[/quote]
Zarizeni bude mit asi jinou spotrebu s dokoupenym HDD a bez nej. Vyrobce spotrebu neudava-musel bych si sehnat wattmetr a zapojit jej mezi zasuvku a kabel od EMTECU
Klimin (36)|11.3.2011 17:54
Tak jsem nainstaloval na PC Windows 7 Professional. Nasdilel slozku, v moznostech pokrocileho nastaveni u sdileni jsem zaskrtnul- moznost prihlasovat se bez hesla a stejne po me chce zase Emtec ID-site a Heslo. I po konzultaci s techn.podporou u Microsoftu mi bylo sdeleno-ze ostatni zarizeni by melo pristupovat ke sdilenym slozkam bez hesla. Je zajimave-ze v Emtecu po prepnuti na UpNp vidim slozky- Verejne-jez jsou v PC. Co se ale site tyce-stale nemohu prijit-proc to po me chce to heslo.. Slozka s oznacenim skupiny Workgroup i pojmenovana PC je videt- ale po jejim otevreni vyzaduje heslo.Mate nekdo sparovany pristroj prez Wifi sit a PC s Win7- funguje Vam- mohli by jste mi pomoci s nastavenim kroku-treba je to jen hloupost a nebo je to jen u meho kusu Emtecu. diky
jirifara (2)|14.3.2011 13:43
Chtěl bych se zeptat na zkušenost s přehráváním hudby na tomto stroji. Teoreticky umí přehrávat hudební soubory náhodným výběrem. Ovšem v praxi mi to téměř nefunguje. Hudební soubory ve formátu MP3 mám uloženy na vnitřním disku s kapacitou 1 TB. Když spustím volbu HUDBA a v ní další volbu VŠE, chvíli trvá, než se subory načtou a objeví se na obrazovce. Ale po chvíli se přístroj jakoby restartuje a znovu naběhne. To se opakuje téměř pokaždé. Když už se konečně po x-tém pokusu podaří spustit v této volbě nějaký hudební soubor a nastavit v podmínkách náhodné přehrávání, probíhá náhodné přehrávání tak, že přístroj přeskakuje tak maximálně o pět položek dopředu či vpřed. Říkám si, zda to není tím, že těch hudebních souborů mám opravdu hodně, cca 16 tisíc. Ale když už je tam HD s takovou kapacitou, tak by se jich tam vešlo ještě mnohem více. Nemá s tímto někdo zkušenosti?
Klimin (36)|19.3.2011 17:06
[quote=jirifara;335085]Chtěl bych se zeptat na zkušenost s přehráváním hudby na tomto stroji. Teoreticky umí přehrávat hudební soubory náhodným výběrem. Ovšem v praxi mi to téměř nefunguje. Hudební soubory ve formátu MP3 mám uloženy na vnitřním disku s kapacitou 1 TB. Když spustím volbu HUDBA a v ní další volbu VŠE, chvíli trvá, než se subory načtou a objeví se na obrazovce. Ale po chvíli se přístroj jakoby restartuje a znovu naběhne. To se opakuje téměř pokaždé. Když už se konečně po x-tém pokusu podaří spustit v této volbě nějaký hudební soubor a nastavit v podmínkách náhodné přehrávání, probíhá náhodné přehrávání tak, že přístroj přeskakuje tak maximálně o pět položek dopředu či vpřed. Říkám si, zda to není tím, že těch hudebních souborů mám opravdu hodně, cca 16 tisíc. Ale když už je tam HD s takovou kapacitou, tak by se jich tam vešlo ještě mnohem více. Nemá s tímto někdo zkušenosti?[/quote]
Ahoj- musis nejdrive aktualizovat knihovnu medii- to trva delsi dobu a pak by se mely jiz pisnicky pri volbe ikony-HUDBA nacitat normalne.Da se take nastavit-aby se knihovna medii aktualizovala sama po zapnuti Emtecu sama-nebo rucne. Je to dobre v tom-ze pristroj vlastne vyseparuje ruzne pripony-koncovky jednotl.souboru a ty podle toho roztridi do tech knihoven medii (Filmy,Hudba,foto) a clovek se pak divi- co ma vsechno trebas natocene na fotacku za kratka videa- o kterych nemel ani poneti...Je to sikovne-pokud nechce clovek v menu HDD prohlizet vse naraz pod jednotl. slozkami. Sam mam HDD od Wd 2TB-takze nahravam vesele vse co se da. Jak mas pristroj sparovany v siti- Bezdrat-nebo klasicky prez RJ 45 ?
jirifara (2)|20.3.2011 19:36
Ahoj, díky za podněty, zkusím tu aktualisaci knihovny médií. V síti to mám připojené bezdrátově. Internetové služby fungují, ale ještě musím rozchodit, aby se to chovalo jako síťový disk počítače.
Klimin (36)|20.3.2011 21:04
[quote=jirifara;336010]Ahoj, díky za podněty, zkusím tu aktualisaci knihovny médií. V síti to mám připojené bezdrátově. Internetové služby fungují, ale ještě musím rozchodit, aby se to chovalo jako síťový disk počítače.[/quote]
Ahoj-také bych to chtěl rozchodit jako sítový disk. Můžeš mi napsat-jaký máš operační systém- či jestli po Tobě chtěl Emtec nějaké heslo když jsi chtěl otevřít nasdílenou složku,aby jsi se dostal k souborům v ní? Můžeš se mi ozvat i nezávisle na mail: [email]Radekklimes@seznam.cz[/email]
díky.
Jarek066 (2)|23.3.2011 12:43
Ahoj,
včera jsem koupil tento přístroj, zapojil do své domácí sítě a začínám zjišťovat problémy. Něco se vyřešit podaří, ale na dvě věci bych se chtěl zeptat zkušenějších.

1) Disk s nahrávkami filmů (ze satelitu) mám připojený k počítači s Windows 7 (Home edition),
nemohu se dostat do tohoto počítače (vidím ho v Emtecu jako součást Workgroup), chce to
po mě ID a heslo. I když ho zadám správně, objeví se Přihlášení selhalo. Vyzkoušel jsem
i tento návod : http://emtec.mhdworld.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=4497
Situace se nezlepšila a bojím se s obdobnými nastaveními si příliš hrát (gpedit.msc jsem
spustil z dalšího počítače, který má Windows 7 Ultimate).

2) Toto je asi dost amatérská otázka, ale kvůli výše uvedenému problému jsem se k ní nedostal.
Movie Cube mám připojen k televizi pomocí HDMI, k televizi je připojen také satelitní přijímač
(Dreambox 7000). Mohu nějakou cestou nahrávat ze satelitu na disk v Movie Cube? Tj. lze
tento disk namapovat pro Ngrab v Dreamboxu?
Klimin (36)|23.3.2011 18:22
[quote=Jarek066;336546]Ahoj,
včera jsem koupil tento přístroj, zapojil do své domácí sítě a začínám zjišťovat problémy. Něco se vyřešit podaří, ale na dvě věci bych se chtěl zeptat zkušenějších.

1) Disk s nahrávkami filmů (ze satelitu) mám připojený k počítači s Windows 7 (Home edition),
nemohu se dostat do tohoto počítače (vidím ho v Emtecu jako součást Workgroup), chce to
po mě ID a heslo. I když ho zadám správně, objeví se Přihlášení selhalo. Vyzkoušel jsem
i tento návod : http://emtec.mhdworld.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=4497
Situace se nezlepšila a bojím se s obdobnými nastaveními si příliš hrát (gpedit.msc jsem
spustil z dalšího počítače, který má Windows 7 Ultimate).

2) Toto je asi dost amatérská otázka, ale kvůli výše uvedenému problému jsem se k ní nedostal.
Movie Cube mám připojen k televizi pomocí HDMI, k televizi je připojen také satelitní přijímač
(Dreambox 7000). Mohu nějakou cestou nahrávat ze satelitu na disk v Movie Cube? Tj. lze
tento disk namapovat pro Ngrab v Dreamboxu?[/quote]
Ahoj-pokud se vratis o prispevky zpet-zjistis-ze ze stejnym problemem zde bojuji uz skoro mesic.Take to po me chce stale ID site a Password. Jak jsem jiz psal-Emtec se mi jevi jako dobry vseumel (ktery mult.prehravac ma 2x Tuner, DVD mechaniku a jeste HDD na 3.5 palce-a jeste moznost pripojeni na starsi CRT Televizory+ Wifi ) Ale tohle jedinne mi nejde. Psal jsem i do podpory Emtecu (bohuzel neni v CJ) kde mi odepsali-ze je to problem s PC a ne s Emtecem. Ze musim nastavit jmeno a heslo ve svem PC-tak jsem zkousel vse mozne- zapnout ucet Guest, dat heslo uctu Admin, povolit ve slozce Everyone na sdileni,vypinat firewoll,v rozsirenych moznstech jsem dal Vypnout sdileni heslem,, atd ale stale nic nepomohlo. Samemu distributorovi do CR jez to zkousi to proste nejde- asi to nejak Service pack 1 pro WIN 7 zapricinil ci co..Dokonce i v technicke podpore u Microsoftu mi rekli-ze slozky proste musi byt v siti videt. A nedostanu se do nich. Nic pod heslem nemam a stejne to porad to heslo chce. Dnes jsem obdrzel od tech.podpory Emtecu odkaz,kde se resi Domaci site bez hesla-je sice v nemcine- ale jsou tam obrazky-tak zkusim jeste tady neco poresit-jinak uz opravdu nevim. Snad az vyjde nove Firmware. Posledni bylo z 5.11.2010.FW 4564. Zde je odkaz
http://www.espend.de/artikel/gameserver-ueber-hamachi-tunngle-und-co-werden-windows-7-nicht-angezeigt.html
nerolama1 (27)|24.3.2011 11:09
[quote=Klimin;336611]Ahoj-pokud se vratis o prispevky zpet-zjistis-ze ze stejnym problemem zde bojuji uz skoro mesic.Take to po me chce stale ID site a Password. Jak jsem jiz psal-Emtec se mi jevi jako dobry vseumel (ktery mult.prehravac ma 2x Tuner, DVD mechaniku a jeste HDD na 3.5 palce-a jeste moznost pripojeni na starsi CRT Televizory+ Wifi ) Ale tohle jedinne mi nejde. Psal jsem i do podpory Emtecu (bohuzel neni v CJ) kde mi odepsali-ze je to problem s PC a ne s Emtecem. Ze musim nastavit jmeno a heslo ve svem PC-tak jsem zkousel vse mozne- zapnout ucet Guest, dat heslo uctu Admin, povolit ve slozce Everyone na sdileni,vypinat firewoll,v rozsirenych moznstech jsem dal Vypnout sdileni heslem,, atd ale stale nic nepomohlo. Samemu distributorovi do CR jez to zkousi to proste nejde- asi to nejak Service pack 1 pro WIN 7 zapricinil ci co..Dokonce i v technicke podpore u Microsoftu mi rekli-ze slozky proste musi byt v siti videt. A nedostanu se do nich. Nic pod heslem nemam a stejne to porad to heslo chce. Dnes jsem obdrzel od tech.podpory Emtecu odkaz,kde se resi Domaci site bez hesla-je sice v nemcine- ale jsou tam obrazky-tak zkusim jeste tady neco poresit-jinak uz opravdu nevim. Snad az vyjde nove Firmware. Posledni bylo z 5.11.2010.FW 4564. Zde je odkaz
http://www.espend.de/artikel/gameserver-ueber-hamachi-tunngle-und-co-werden-windows-7-nicht-angezeigt.html[/quote]

Ten odkaz je naprosto na nic, az budu mit cas tak to s W7 zkusim
nerolama1 (27)|24.3.2011 11:12
zdravim,
neprisel nekdo na to jak kdyz vecer koukam na program, dam si ho nahrat, pres opakovane zmacknuti REC nastavim dobu nahravani (po pul hodinach) aby se mi Cube vypnula, kdyz se vypne nahravani. dik
Klimin (36)|25.3.2011 13:18
[quote=nerolama1;336724]Ten odkaz je naprosto na nic, az budu mit cas tak to s W7 zkusim[/quote]
Tak jsem ten odkaz vyzkousel a nezdarilo se spojeni stejne. Stale stejny problem s ID site a Password. Tady vlastne clovek jen povolil sdileni a to u EVERYONE (kazdemu)systemovy disk C coz ani u Microsoftu nedoporucuji-prodejce mi doporucil reklamovat-tzn.ze by jej distributor z Dexxonu zaslal do zahranici k prezkouseni-coz muze trvat delsi dobu.A pak-kdyz stale dokola opakuji v tech.podpore u Microsoftu -ze je to nastavenim v PC- a zase tech.podpora u Microsoftu ze je vse OK- ze musi byt slozky v siti videt.. tak tedy opravdu nevim jak dal...
Klimin (36)|25.3.2011 13:20
[quote=nerolama1;336725]zdravim,
neprisel nekdo na to jak kdyz vecer koukam na program, dam si ho nahrat, pres opakovane zmacknuti REC nastavim dobu nahravani (po pul hodinach) aby se mi Cube vypnula, kdyz se vypne nahravani. dik[/quote]
Myslim-ze je to chyba u Emtecu ( a ne jedinna) - Nove Firmware snad vyresi. Take musim vypinat nahravani rucne- tlacitkem stop.Kdyz dam REC-prime nahravani prave sledovaneho poradu.
Klimin (36)|25.3.2011 15:19
[quote=nerolama1;336724]Ten odkaz je naprosto na nic, az budu mit cas tak to s W7 zkusim[/quote]
Tady je správné znění toho odkazu:
http://www.espend.de/artikel/windows-7-ordner-oder-laufwerk-freigeben-ohne-kennwort.html
ale stejně je to zbytečné- sdílet celý systémový disk C a dávat mu práva Everyone...
Ani Misrosoft nedoporučuje sdílet celý systémový disk. Zkusil jsem to a stále bez úspěchu..
Takže zase jsme v koncích..
Klimin (36)|1.4.2011 19:38
Ahoj
tak mam k dispozici Beta verzi noveho Firmware. Odstranil problemy s prihlasovanim u Windows 7- uz po Vas nechce Emtec zadne ID a heslo site. Normalne se prihlasite a vidite sdilene slozky.
Co se mi ale stalo- Prohlizet soubory lze v pohode-ale kopirovani se zastavuje. Pokud kopiruji z HDD Emtecu na HDD v PC-probehne kopirovani bez problemu- a to jakykoli velky soubor- samozrejme cim vetsi-tim dele se kopiruje prez Wifi.Pokud ale kopiruji soubor vetsi jak nekolik Kb- treba film- avi. velikosti 669 MB- obracene- z HDD na svem PC na HDD Emtecu; (prez ikonu sit) zacne proces kopirovani ale po cca par procentech vyskoci hlaska-Kopirovani souboru selhalo(USB disk odstraneny) stisknete ANO,NE pro prohlizeni souboru.
a cela sit tim spadne-musim v PC kliknout na oprava sit.pripojeni ve WIN 7- a jakmile se resetuje adapter-(mam sitovy adapter ATHEROS L1 GIGABIT ETHERNET- s poslednim ovladacem co existuje.)
pak se zase sit obnovi. Nepomuze ani propojit Emtec s kabelem RJ 45- stejne prenos spadne-tak asi jeste chyba ve Firmware.Dale jsem ve zkouskach u noveho Firmware nedosel.
> http://www.ittrade.cz/files/emtec-d850h-firmware-v8.3.44.r5210.zip
Muzete zde zverejnit svoje postrehy-at se Beta verze doladi-nez vyjde finalni.
vforejt_ce4you (1)|2.4.2011 11:15
Včera jsem zapojil D850H a potřeboval bych od vás poradit. Jak mám nastavit, aby po zapnutí přístroje se rovnou zobrazil vstup z DVBT tuneru a ne úvodní menu, kde je možné si vybírat mezi vstupy, nastavením, atd?
A druhý dotaz, má někdo zkušenost s úplným odpojením větráku? Je skutečně hodně hlučný.
Díky.
Klimin (36)|3.4.2011 08:37
[quote=vforejt;337976]Včera jsem zapojil D850H a potřeboval bych od vás poradit. Jak mám nastavit, aby po zapnutí přístroje se rovnou zobrazil vstup z DVBT tuneru a ne úvodní menu, kde je možné si vybírat mezi vstupy, nastavením, atd?
A druhý dotaz, má někdo zkušenost s úplným odpojením větráku? Je skutečně hodně hlučný.
Díky.[/quote]
Uvodni Menu se tam zobrazi vzdycky-protoze pristroj netusi-co chces delat... Koukat na TV,nebo prohlizet obsah na HDD, pracovat se siti... proto. Ted ti ale nerozumim- vyber mezi vstupy,atd.. to si nastavis jednou a je to- a nebo pozdeji muzes samozrejme veci menit-ale v ikone system,atd.potom ti naskoci defaultne vzdy TV(na pozadi bezi program),kde jen potvrdis. Vetrak se tu resil uz davno- nekdo ti doporuci- a pise se,ze jej ma odpojeny i s HDD 1 TB od WD uvnitr,atd... (jaky mas ty HDD uvnitr?) ja jej zatim odpojeny nemam-protoze by mohl clovek potom stratit narok na event.reklamaci,atd. Je hlucny po delsim pouzivani pristroje a kdyz je ticho v noci-jinak jsem si i zvyknul.PC mi vlastne take pohani vetraky.. ale je to vzdycky subjektivni. Kazdopadne nekdy je slyset az dost-to je pravda. Dokonce tam davaji i keramicky trimr na regulaci otacek.
O tom tu uz ale take nekdo psal...Ja Vas lidi vlastne taky nechapu-koupite si zarizeni,do ktereho muzete nacpat az 2 TB nebo mozna uz i 3TB pevny disk a ten se preci musi chladit- vyrobce se sichruje-protoze kazdy Vam potvrdi-ze nejhorsi je prijit o sva data. Pokud chcete nekdo Multimedialni prehravac (ne rekorder-ten musi mit HDD vzdycky-jinak si nenahrajete zadny porad ze..) tak si kupte pristroj bez HDD a mate to !! Nemusi se nic chladit- nic neni hlucne. Ja nechtel jeste investovat do nejakeho NASU-ktery stejne ma zase vetrak- chtel jsem pristroj-co ma velky 3.5 palcovy disk uvnitr. Vy si koupite a potom vsichni narikate !!!
Klimin (36)|3.4.2011 08:45
[quote=nerolama1;336725]zdravim,
neprisel nekdo na to jak kdyz vecer koukam na program, dam si ho nahrat, pres opakovane zmacknuti REC nastavim dobu nahravani (po pul hodinach) aby se mi Cube vypnula, kdyz se vypne nahravani. dik[/quote]


Tak jsem zkousel a i novy FW funguje stejne... Dle meho je to mysleno jen jako nahravani. Tzn-clovek se kouka a zjisti,ze chce dany porad nahravat-tak stiskne REC a dobu. Po teto dobe se pristroj chova-jakoby jsme se dal divali-jen prestane nahravat.Tot cele. Pokud chcete,aby se pristroj vypnul-jen prez EPG.
White Shark (7)|11.4.2011 18:05
Poradí někdo jestli musím mět na WiFi pouze EMTEC EKCOWI350 Mini nebo to jede i s nějakým obyčejnějším a levnějším např: TP-LINK TL-WN721N lite
Klimin (36)|11.4.2011 21:19
[quote=White Shark;339219]Poradí někdo jestli musím mět na WiFi pouze EMTEC EKCOWI350 Mini nebo to jede i s nějakým obyčejnějším a levnějším např: TP-LINK TL-WN721N lite[/quote]
Myslim-ze nez riskovat je lepsi zvolit zarucenou kompatibilitu-tohle by musel potvrdit jen doopravdy ten-kdo tento Wifi dongle vlastni spolu s pristrojem.
White Shark (7)|19.4.2011 22:53
Pří propojení EMTECU s TV a propojení DVB-T přes EMTEC do TV, tak mám horší signal na 66k. Vcenku je to nepoužitelné, ale při sledování TV přes televizi to jede o něco lepší, ale signal se zhoršil. Poradí někdo jak zesílit signál??? Dal jsem tam 10dB zesilovač, ale nejelo to vůbec.
Klimin (36)|20.4.2011 16:02
[quote=White Shark;341095]Pří propojení EMTECU s TV a propojení DVB-T přes EMTEC do TV, tak mám horší signal na 66k. Vcenku je to nepoužitelné, ale při sledování TV přes televizi to jede o něco lepší, ale signal se zhoršil. Poradí někdo jak zesílit signál??? Dal jsem tam 10dB zesilovač, ale nejelo to vůbec.[/quote]
Ted nejak nerozumim- pri sledovani TV prez televizi ??? to jde... Vzdyt Emtec ma dva tunery-nevidim duvod,proc pridavat jeste Settopbox. Snad jedine aby jste jej nezapinal. Antenu mam pripojenu na spolecnou- a signal je super. asi 25km od vysilace z Hadu v Brne. Zalezi kde bydlite? jak daleko je Vase TV od vysilace pozemniho dig.vysilani? Spis si myslim-ze Vam signal neco rusi-protoze digital bud chytnete s krasnym obrazem a nebo ne.
nerolama1 (27)|20.4.2011 16:30
[quote=White Shark;341095]Pří propojení EMTECU s TV a propojení DVB-T přes EMTEC do TV, tak mám horší signal na 66k. Vcenku je to nepoužitelné, ale při sledování TV přes televizi to jede o něco lepší, ale signal se zhoršil. Poradí někdo jak zesílit signál??? Dal jsem tam 10dB zesilovač, ale nejelo to vůbec.[/quote]

Nezpozoroval jsem zadny ubytek signalu pri pruchod signalu pres D850 do TV, D850 musi bezet nebo ve standBy,
Vidim to na problem s prijmen signalu obecne, zesilovac se obecne u DVB-T nedoporucuje, lepsi je vybrat vhodnou antenu(smerovou, exponenc,) u znameho jsem mel problem u jednoho kanalu, ostatni jely, a problem byl stim ze mel jeste dve anteny pripojene pres smesovac, jedna se odpojila a hle vse jelo krasne

chytam z 75 vzdaleneho vysilace na pasivni antenu
Klimin (36)|20.4.2011 21:06
[quote=nerolama1;341211]Nezpozoroval jsem zadny ubytek signalu pri pruchod signalu pres D850 do TV, D850 musi bezet nebo ve standBy,
Vidim to na problem s prijmen signalu obecne, zesilovac se obecne u DVB-T nedoporucuje, lepsi je vybrat vhodnou antenu(smerovou, exponenc,) u znameho jsem mel problem u jednoho kanalu, ostatni jely, a problem byl stim ze mel jeste dve anteny pripojene pres smesovac, jedna se odpojila a hle vse jelo krasne

chytam z 75 vzdaleneho vysilace na pasivni antenu[/quote]
Jeste bych se chtel zeptat Nerolamo-mas DVB-T tuner ve forme settopboxu-nebo mas DVB-T integrovan v TV ? Protoze ja mam klasickou CRT televizi bez integr. digital.tuneru a vyuzivam Double Tunery Emtecu-abych nemusel kupovat Settopbox- takze jej vlastne stale zapinam.
Antenu vyuzivam bytovkovou STA.
Klimin (36)|20.4.2011 21:50
Planuji instalaci toho cermetoveho trimru na regulaci otacek u vetraku.
Nasel jsem na u firmy Gme.cz nasledujici: http://www.gme.cz/cz/pm19k100-p112-016.html
ale je jich tam i vic-vychazim z toho-ze ma odpor 100K ohm a ztr. 0.5W. Netusite-jak jej zapojit k vetraku?
White Shark (7)|20.4.2011 23:12
[quote=Klimin;341208]Ted nejak nerozumim- pri sledovani TV prez televizi ??? to jde... Vzdyt Emtec ma dva tunery-nevidim duvod,proc pridavat jeste Settopbox. Snad jedine aby jste jej nezapinal. Antenu mam pripojenu na spolecnou- a signal je super. asi 25km od vysilace z Hadu v Brne. Zalezi kde bydlite? jak daleko je Vase TV od vysilace pozemniho dig.vysilani? Spis si myslim-ze Vam signal neco rusi-protoze digital bud chytnete s krasnym obrazem a nebo ne.[/quote]


Mám LCD a když zapojím anténu přímo do televize tak to jede dobře. Když tu anténu zapojím do D850H a propojím z D850H do televize tak to nejede ani když se dívám přes D850H na televizi ani když se dívám na televizi přes (LCD). A ten kanal co mě nejede je 66k z Bratislavi, to je ale jedno bez toho emtecu to jede a snim prostě ne
nerolama1 (27)|26.4.2011 14:56
[quote=Klimin;341250]Jeste bych se chtel zeptat Nerolamo-mas DVB-T tuner ve forme settopboxu-nebo mas DVB-T integrovan v TV ? Protoze ja mam klasickou CRT televizi bez integr. digital.tuneru a vyuzivam Double Tunery Emtecu-abych nemusel kupovat Settopbox- takze jej vlastne stale zapinam.
Antenu vyuzivam bytovkovou STA.[/quote]

Mam LCD s DVB-T tunerem, takze D850 pouzivam na nahravani/prehravani jinak je ve StandBy
nerolama1 (27)|26.4.2011 14:59
[quote=White Shark;341274]Mám LCD a když zapojím anténu přímo do televize tak to jede dobře. Když tu anténu zapojím do D850H a propojím z D850H do televize tak to nejede ani když se dívám přes D850H na televizi ani když se dívám na televizi přes (LCD). A ten kanal co mě nejede je 66k z Bratislavi, to je ale jedno bez toho emtecu to jede a snim prostě ne[/quote]

zapojeni pasivni antena - > d850H -> LCD tv
naprosto bez problemu, jen kdyz prepinam D850 z StandBy do zapnuto, tak na TV na milusekundu vyskoci kosticky jinak ok a nezpozoroval jsem zadny utlum pri pruchodu signalu pres D850H
sidny (7)|11.5.2011 19:25
[quote=Klimin;337880]...tak mam k dispozici Beta verzi noveho Firmware. Odstranil problemy s prihlasovanim u Windows 7- uz po Vas nechce Emtec zadne ID a heslo site... ...Dale jsem ve zkouskach u noveho Firmware nedosel.
> http://www.ittrade.cz/files/emtec-d850h-firmware-v8.3.44.r5210.zip[/quote]

Zajimalo by me hlavne jestli tenhle FW uz umi dlouhy nazvy stanic pres EPG (Nova Cinema. Prima Cool atd.). Jinak u oficialniho FW r4564 problemy s prihlasenim a kopirovanim z PC nemam protoze pouzivam Win-XP...