Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic HDC-TM700 a spol ;o)

PeLi (289)|23.12.2010 08:02
[quote=Fricoolinek2;315167]A má nějaký zvláštní důvod to, že nenatáčíš 50p pořád? Mohu-li se zeptat?

Shimpi: Jakože je moc velká? O tom pochybuji. SD 700 by s ní neměla mít problém. Ta umí i SDXC.[/quote]Dovody sú dva: ostatné kamery mám 50i tak je zbytočné nahrávať 50P pri viackamerovom zázname. A ten druhý je maximálny čas nahrávania, ktorý je tuším 2h 40min. Pri dlhších akciach je to málo.
PeLi (289)|23.12.2010 08:08
[quote=evik6363;316895]Mám takový problém. Před časem jsem si koupila neoriginální baterii, ale moje kamera Panasonic TM-700 se na chvíli rozsvítila, ale jen proto aby mi mohla oznámit, že " tento akumulátor nemůže být použit". Dobře vytáhla jsem 3000 Kč a koupila si originál. Jenže ještě jedna záložní baterie by se mi hodila a tak jsem si koupila baterii CGA-DU12 (četla jsem na netu, že jde použít, ale neukazuje čas) v domnění, že když je to originál Panasonic, tak bude fachat. Baterie nešla nasadit, protože jsou u ní trochu jinak drážky. S tím jsem si trochu pohrála a pak, po zapnutí kamery, neoblíbená hláška " tento akumulátor nemůže být použit". To mě docela naštvalo, vždyť je to taky Panasonic. Nemá někdo, nejlépe nějakou software úpravu , aby kamera takto nereagovala? Další nehorázný peníze za baterii se mi dávat nechce :-([/quote]Pre zručnejších kutilov je ešte možnosť ako ušetriť: rozobrať originál bateriu a pripojiť k originálnym lithiovým článkom dalšie šlánky. Sú tam 2 kusy. Dajú sa buď kúpiť, alebo vybrakovať z pokazených notebokových batérií kde zvykne byť pokazená elektornika a samotné články sú OK Takto som si doteraz pomohol pri všetkych mojich kamerách a bolo to bez problemov. Jediný problém je, že sa stráca záruka na bateriu.
hemerojd (24)|23.12.2010 22:06
Co blbnete s baterkama, koupil jsem na ebayi originál vW-VBG260 v přepočtu za 600kč tváří se jako originál, ukazuje stav a zatím jede ok. Sice má kratší dojezd v konci kapacity, ale vydrží určitě dvě hodiny jet ok. Nebastlete baterky....
haribo1692 (2)|4.1.2011 19:13
Zatím marně se snažím ve Vegas Movie Studio 10 vyrenderovat video ze svého Panáka SD700 do formatu 1080p/50. Pro h264 kodek jsou ve VMS dvě možnosti renderingu. Do SonyAVC nebo MainConceptAVC.
Pokud si Sony AVC upravím v Custom do 1080/50fps progressive a spustím render, objeví se hláška "An error occurred while creating file the media file..." a render se přeruší.
Pokud si upravím MainConcept 1080/50fps progressive a spustím render, tak vše proběhne OK. Avšak výsledné video je nepoužitelné pro množství kostičkových bugů, hlavně kolem pohybujících se předmětů (tyto bugy se ve videu objevují i při renderu přes MainConcept do 1080p/25 či 1080i/50).
Obě metody tedy selhávají.
Podařilo se někomu ve VMS10 vyrenderovat použitelné video ve formátu 1080p/50?
ai (2993)|4.1.2011 20:57
Debug Mode fram server, na Vegas Movie Studio Platinum fungoval, tedy zrejme i na nejake te tve verzi

http://frame-server.googlecode.com/files/fssetup-2.7.exe
nainstaluj a exportuj pres nej, to avi nacti do ipodme - nejjednodussi a snad nepotrebuje Avisynth, nebo pak Ripbot264, Staxrip, MeGui, (+Avisynth), nektery vyber, jsou trosku pokrocilejsi

nelekej se neni to zadny prozatimni export z Vegasu, Vegas pouze primo preda uncompessed snimky do tech enkoderu
Cody. (5)|6.1.2011 20:23
Zdravíčko,

uvažuji o této kameře, avšak kvůli ceně bych se asi poohlédl po typu prodávaném v USA, který je však 1080p60. Nevíte jestli náhodou hrozí nějaké problémy při přehrávání na současných TV? Přecházím z SD kamery a v této problematice se moc nevyznám.

díky za info
jarino1978 (8045)|6.1.2011 20:55
TV vedia samozrejme 1080p/60 Hz. Problém ale bude výsledné video si prehrať mimo kamery a problémy so spracovaním out 60p + prevod na SD PAL.
Fricoolinek2 (675)|6.1.2011 23:40
NTSC verzi bych nedoporučil taky z jednoho důvodu, který člověka asi nenapadne - blikotání pod výbojkovým světlem, viz. zde:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=26068

Jinak SD700 začíná na 18 500 Kč.

http://digitalni-kamery.heureka.cz/panasonic-hdc-sd700/
Cody. (5)|7.1.2011 08:00
[quote=jarino1978;320806]TV vedia samozrejme 1080p/60 Hz. Problém ale bude výsledné video si prehrať mimo kamery a problémy so spracovaním out 60p + prevod na SD PAL.[/quote]
Pokud by však to zobrazovací zařízení umožňovalo 60hz tak by problém být neměl ne? Taky jsem si myslel, že sestříhat to v nějakým softu nebude problém, převádět na SD asi neuvažuju.
bicista (280)|7.1.2011 10:58
[quote=Cody.;320927]Pokud by však to zobrazovací zařízení umožňovalo 60hz tak by problém být neměl ne? Taky jsem si myslel, že sestříhat to v nějakým softu nebude problém, převádět na SD asi neuvažuju.[/quote]
jenze kdyz te nekdo pozada, natoc mi video a pak mi ho vypal na DVD, tak budes muset udelat provod na SD. A distribuce home-videi mezi pribuzenstvem a znamými si vetsinou taky vyzaduje DVD.
jarino1978 (8045)|7.1.2011 13:27
[quote=Cody.;320927]Pokud by však to zobrazovací zařízení umožňovalo 60hz tak by problém být neměl ne? Taky jsem si myslel, že sestříhat to v nějakým softu nebude problém, převádět na SD asi neuvažuju.[/quote]

- zobrazenie na TV = bez problémov
- editácia : tu už bude problém s 60p, ak z toho budeš chcieť dostať taktiež 60p.
Orpis (3)|7.1.2011 14:47
[quote=haribo1692;319954]Zatím marně se snažím ve Vegas Movie Studio 10 vyrenderovat video ze svého Panáka SD700 do formatu 1080p/50. Pro h264 kodek jsou ve VMS dvě možnosti renderingu. Do SonyAVC nebo MainConceptAVC.
Pokud si Sony AVC upravím v Custom do 1080/50fps progressive a spustím render, objeví se hláška "An error occurred while creating file the media file..." a render se přeruší.
Pokud si upravím MainConcept 1080/50fps progressive a spustím render, tak vše proběhne OK. Avšak výsledné video je nepoužitelné pro množství kostičkových bugů, hlavně kolem pohybujících se předmětů (tyto bugy se ve videu objevují i při renderu přes MainConcept do 1080p/25 či 1080i/50).
Obě metody tedy selhávají.
Podařilo se někomu ve VMS10 vyrenderovat použitelné video ve formátu 1080p/50?[/quote]
Ja som z podobného dôvodu prešiel na Sony vegas pro 10 a rendrujem v MainConcept po custom úprave na 1080/50fps progressive. Obraz je perfektný, takmer sa neodlišuje od originálu, ale mám problém so zvukom, respk. vyrendrovaný výsledok je bez zvuku. Už som skúsil všetky nastavenia a nič nepomohlo, video je bez zvuku. Neviete niekto poradiť ako sa dopracovať aj ku zvuku?
shimpi (108)|7.1.2011 16:11
pro kameru 60p je dyžtak návod na rendering tady


50p natáčení jsem opustil, točim v 50i a renderuju jako Sony AVC template pro 50i a výsledek mám jako *.mp4 a zvuk je v AAC, to mi pak přehraje přímo televize a s ac3 si zatim lámu hlavu, tam renderuju jako *.avc a zvuk separátně v ac3 studio, ale když to pak chci spojit v mkvmergue pro mkv tak to nejede:( zatim sem ve fázi pokus omyl:-)
ai (2993)|7.1.2011 16:33
[quote=Orpis;321070]Ja som z podobného dôvodu prešiel na Sony vegas pro 10 a rendrujem v MainConcept po custom úprave na 1080/50fps progressive. Obraz je perfektný, takmer sa neodlišuje od originálu, ale mám problém so zvukom, respk. vyrendrovaný výsledok je bez zvuku. Už som skúsil všetky nastavenia a nič nepomohlo, video je bez zvuku. Neviete niekto poradiť ako sa dopracovať aj ku zvuku?[/quote]

mas zatrzeno ze chces i audio , pod audio tab by melo byt box, include audio
ai (2993)|7.1.2011 16:40
[quote=shimpi;321093]zvuk je v AAC, to mi pak přehraje přímo televize a s ac3 si zatim lámu hlavu, tam renderuju jako *.avc a zvuk separátně v ac3 studio, ale když to pak chci spojit v mkvmergue pro mkv tak to nejede:( zatim sem ve fázi pokus omyl:-)[/quote]
Proc se snazis o AC3, ten AAC je nestaci ?
EDIT: aha ted jsem se dival na ten navod, ty to chces na vypaleni toho disku,

no spoj to tim TsMuxerem, mas to v tom navodu
shimpi (108)|7.1.2011 16:52
ne nestačí, občas si dávám do zadních surroundů podkres hudbu atd. takže potřebuju dolby. nějak neslyšim v tom AAC i když dám volbu 5.1 prostorovej zvuk, když mám receiver nastaven na umělý prostorový zvuk. jinak přehrávání na ps3 jsem úplně upustil, obraz se trhal i s 50i a zvuk synchronizace začne zlobit u delších projektu od 10min. takže sem tam jak ste řikali, bez menu a modlim se mít jen mkv samostatných projektů v dolby
Fricoolinek2 (675)|10.1.2011 06:59
Jenom bych se chtěl zeptat - TM700 (+ její varianty) mají v menu možnost nějakého picture presetu, kde se dá třeba zvýšit ostrost detailů? Používáte to nebo to máte na "nule" Jinak u toho, přiostření, jakou podobu tam má tak stupnice? Je to jen nějaké +/- nebo je tam spíše něco jako 0.0, 0.03, 0.07, 0.1... V jednom samplu z TM700 autor informoval, o "sharpening 0.07", čili jestli to spíše doostřoval v kameře či až někde v editoru...

Zajímá mne to z toho důvodu, že perfektní ostrost je určitě velká deviza této řady (+ i té nové faceliftované 900 řady) a tedy, jestli je v nastavení kamery možná ještě nějaká další optimalizace pro ještě lepší záběry.

Samozřejmě, ostrost není vše a nesmí se přehánět ale na 1920x1080 LCD se prostě ta vyšší ostrost dá pěkně ocenit. :-)
Fricoolinek2 (675)|22.2.2011 07:49
Tady poměrně zajímavé srovnání GH2 s TM700


Pochopitelně v low-light na tom vychází o něco lépe GH2, v high light je to tak 50 na 50 po stránce kvality prokreslení, ale pomyslené "body" ztrácí TM700 v tom šíleném azurovém nádechu, který se podle všeho podařilo u 900 řady již eliminovat se současným dalším zlepšením porekreslenosti detailů a také, bohužel, horším low-lightem.

Jinak tedy obraz z GH2 je určitě dobrý a řekl bych, že pro "foťáko-točiče" je to lepší volba než klasické DSLR od Canonu nebo Nikonu.
Respect (220)|4.3.2011 11:03
zdravim. mam moznost koupit uplne novou TM700 za 18300. myslite ze se to vyplati koupit nebo staci stavajici sony CX115?
Pavel_tempx2 (829)|10.3.2011 11:09
[quote=Respect;333557]zdravim. mam moznost koupit uplne novou TM700 za 18300. myslite ze se to vyplati koupit nebo staci stavajici sony CX115?[/quote]

za tu cenu bych bral TM700 ;)
pettys (4)|26.3.2011 09:45
Už mám TM 700 týden doma a je naprosto dokonalá
Respect (220)|26.3.2011 11:06
taky jsem do ní také nakonec šel a lěč jsem jí zatím moc nepotrápil tak mě ještě v ničem nezklamala. Jen prosím poraďte vhodný nástroj na úpravu videa. Sony Vegas?
MONYS (460)|26.3.2011 15:45
To respect,zajdi na pstudio.martr.eu tam je v diskusi pěkný článek od evik o této kameře+zkušenosti s editací.
jarino1978 (8045)|26.3.2011 22:46
[quote=pettys;336962]Už mám TM 700 týden doma a je naprosto dokonalá[/quote]

to píšeš o svojej manželke , alebo o tej kamere ? :D

no veď príde na psa mráz pri editácií 50p....
pettys (4)|29.3.2011 05:16
[quote=jarino1978;337043]to píšeš o svojej manželke , alebo o tej kamere ? :D

no veď príde na psa mráz pri editácií 50p....[/quote]

Na manželky budou asi jiné rubriky.....:D Editace 50p mě momentálně moc netrápí, to budu řešit až tak za rok, kdy se bude pořizovat nová televize, zatím video sleduju na Vieře, která je pouze HD ready, takže "péčko" zatím ani nepoužívám....
Grainger (1)|5.1.2012 18:57
Zdravím nevím jestli se to už v tomto vlákně řešilo nebo jestli to spadá přímo pod toho vlákno ale chtěl bych si pořídit k této kameře nějaký "zoom control", ale obávám se že k tato kamera nepodporuje nic podobného máte s tím někdo zkušenosti? potřeboval bych něco co se dá připevnit na stativ nejlépe :-)
Sagat_X (22)|7.2.2012 23:31
Pročetl jsem celé toto vlákno a trochu se divím, že jsem nenarazil na jednu věc - nikdo nemá problém s OPRAVDU PLYNULÝM přehráváním 1080/50p souborů *.MTS z této kamery? Kameru mám cca rok a dodnes jsem nebyl schopen sehnat kodeky / někde něco nastavit tak, aby přehrávání z PC na monitoru nebo fullHD LCD TV běželo tak plynule, jako když připojím k TV přímo kameru. Nejlepší výsledek mám při použití "klite codecpack" a přehrávání v Media Player Classic, který se nainstaluje zároveň s tímto codecpackem. To je pak docela koukatelné, ale na připojenou kameru k TV to nemá v žádném případě. Pokud se použije jiný přehrávač, je z videa jen nekoukatelná trhanice... PC mám: 4-jádro Q8400, 16GB RAM, GeForce 275GTX, Win7-64. Ani na počítačích u mých známých to nejde přehrát plynule. Zkoušel jsem vyměnit grafiku za Geforce 560 a bylo to naprosto stejné. PC již byl několikrát přeinstalován, pokaždé stejný výsledek. Je problém v procesoru? Vytížený během přehrávání je na cca 33%. Pomohla by třeba grafika od AMD, u kterých bývalo zvykem, že si s videem obecně dobře rozumněly? Prosím napište svoje zkušenosti s přehráváním a plynulostí, opravdu nevím, co si o tom myslet... Díky.
romana51 (355)|8.2.2012 09:54
Zřejmě s přehráváním 1080/50p souborů *.MTS nikdo problémy nemá. Já také ne. Tedy na noťasu,
kde mám Intel Core 2 Duo T5550 1,83Ghz a integrovanou grafiku, to mírně zadrhává.
Na stolním PC to jede v WMP bez problémů, ale mám i7 SandyBridge 2600K v zákl.desce s čipsetem Z68 (soket 1155). Hlavní monitor napojený na integrovanou grafiku procesoru, náhledový (druhý) monitor je napojený na GK Radeon HD 4850. Na obou monitorech přehrávám bez problémů, zatížení procesoru max. 8%.
Žádne kodeky jsem neistaloval, ale stříhám v Ediusu 6.06, možná že WMP používá kodek z Ediusu, nevím, neřeším. Na noťasu mám Edius 5.5.
Je bez debat, že stříhat 1080/50p soubory .MTS vyžaduje adekvátně silné PC. Grafické karty používám výhradně ATI Radeony (nyní AMD). Možná že to u Tebe bude grafikou.
Sagat_X (22)|8.2.2012 13:04
No, tak to vidím tak, že budu muset odchytit nejdřív někoho s cca stejným procesorem jako máš Ty, pak AMD grafikou a nakonec nainstalovaným Ediusem 6.06, abych metodou pokus/omyl zjistil, co je ten zázračný prvek, který to rozjede plynule... Nerad bych zjistil, že je to všechno dohromady :-D Grafiku plánuju koupit cca v dubnu, až se ukáží nové GeForce. Pokud nebudou výrazně lepší než současné AMD, koupím asi 7950ku... Kdyby stačilo jen tohle, byl bych velmi potěšen.
noaid (284)|8.2.2012 15:27
1. Zkus si pohrát s nastavením MPC Výstup, může to mít vliv.
2. Zkus přehrávač PotPlayer, a v něm případně taky zkoušet různé VideoRenderer.

Mi se zdá PotPlayer nejlepší a nejméně zatěžující procesor, kartu mam ATI AMD HD5800.
http://www.videohelp.com/tools/PotPlayer
KamilZ (10277)|8.2.2012 16:55
MONYS (460)|8.2.2012 17:04
Mám taky Panas.900 a natáčím výhradně 50p žádný problém se střihem a přehráváním nemám. Pracuji s AVID/EDIUS ( AS umí exp. v MTS) edius přefrkne do mp4 .Vše dávám do MMC WD.Mám Pc AMD phen x6/3.2- 3.4gHz+ integr. graf.+RAM4G
neboztik (341)|8.2.2012 20:38
Video z Panas.TM900 - 1080/50p mi PC přehrává bez nejmenších problémů.Jak WMP tak VLC.
Procesor Intel Core i5 2500K ,grafika GTX560 Ti ,Win 7/64bit.
Myslím si,že tazatel je další z těch,co si zasírají PC různými KLite kodeky atd a pak se diví,že se videa špatně přehrávají.Přitom o této nesmyslné codekmánii se tu už napsalo mnohokrát.
Doporučuji odinstalovat všechny nainstalované kodeky i packy.Win 7 je dobře vyzbrojen na přehrávání videí z našich kamer,poradí si i s náročnějšími videi,např Samsung-Demo-Oceanic-Life.
Sagat_X (22)|8.2.2012 22:04
Vážený pane, teď jste mě tedy velmi namíchnul. Zásadně preferuji čisté PC bez kodeků a jakýchkoliv SW, které krom požadované funkcionality mají ještě 1000 dalších funkcí, kterými zaplevelí celý PC (např. NERO, PowerDVD apod.)! Do koupi této kamery jsem žádný codecpack ba ani jediný samostatný kodek nepoužíval, protože opravdu si jinak se vším poradí W7 samy. A vy tu o mě napíšete toto...

K tématu: Děkuji KamilZ za odkaz, codecpack jsem odinstaloval, pak jsem vše nainstaloval a nastavil dle manuálu, ale bohužel výsledek je ještě horší než s tím nešťastným codecpackem. Podle výpisu v MPC-HC (CTRL+J) mi to zahazuje snímek každých 0,50s což mi říká, že video místo 1080/50p se přehrává 1080/25p? A proto to trhání. S codecpackem těch snímků bude chybět podstatně méně, je to s ním viditelně lepší. Mám i snímek obrazovky s kompletním výpisem, pokud by to někoho zajímalo a poznal by z toho, zda-li je třeba něco nastavit jinak.

Něco mi ale příspěvek neboztika přece jen naznačil (byť nechtěně). Píše, že má GF 560Ti a i5 2500K. Protože GF 560 (bez Ti) jsem na zkoušku v PC měl a bylo to stejné (špatné), tak začínám mít podezření na potřebu změnit CPU. Zdá se mi, že tady máte všichni i5 / i7 a problémy proto nemáte.
neboztik (341)|8.2.2012 22:12
[quote=Sagat_X;396153]........Nejlepší výsledek mám při použití "klite codecpack" a přehrávání v Media Player Classic, který se nainstaluje zároveň s tímto codecpackem........[/quote]
Já jsem jen reagoval na tvůj příspěvek.
Sagat_X (22)|8.2.2012 22:24
No možná to z kontextu tak nevyplynulo, ale prostě jsem k tomuto fuj-řešení byl donucen okolnostmi. Když jsem zkoušel jednotlivé kodeky cestou pokus omyl, tak to byla "zábava" dost na dlouho a výsledek se ani náhodou neblížil tomu codecpacku. A právě tady na foru se snažím najít řešení cestou HW změny a bez codeců... A ještě je zajímavé, že nejhorší je, pokud se v přehrávači zapne podpora GPU - to je úplná hrůza. A přitom by to mělo být nejlepší a nejčistší řešení...
neboztik (341)|8.2.2012 22:36
Doporučil bych ti - PC pořádně vyčistit od doinstalovaných kodeků a přehrávačů,nainstalovat KMplayer a zkusit video v něm přehrát.Pokud budou problémy,tak asi už upgrejt PC.
Sagat_X (22)|8.2.2012 23:36
Toto mám už všechno za sebou, používám Acronis TIH, takže jsem zkoušel všechny možné doporučované playery na čisté instalaci Windows (vždy obnova a další pokus), včetně KM Playeru, Splash Playeru, VLC, MPC a nevím co ještě dalšího. Totéž s kodekama. Protože jsem již (asi) vyčerpal všechny síly na SW řešení, hledám HW řešení...
KamilZ (10277)|9.2.2012 08:57
Něco musí být špatně, otázka je co. Ta Tvá mašina by to měla zvládat i hrubou silou, bez podpory GPU. Navíc ani GeForce 560 nezabrala, což je poměrně silná karta (měl jsi na ní rozjetou i GPU akceleraci videa?). Zkus někde dát odkaz na minutu toho videa (ulozto.cz apod.).
noaid (284)|9.2.2012 09:05
[quote=neboztik;396346]Doporučil bych ti ...nainstalovat KMplayer a zkusit video v něm přehrát.[/quote]

Já bych jej vřele nedoporučil, kmplayer je stará již 3 roky nepodporovaná verze, mnou doporučovaný PotPlayer je jeho novější nástupce, momentálně podporovaný.

Moje osobní zkušenost - s kmplayer problémy, už si nepamatuji jaké, šel hned pryč. PotPlayer perfektní, žádný problém, používá vlastní kodeky. Mimochodem KLite MCP mám nainstalovaný taky už mnoho let a bez problémů.
Citace autora KMPlayeru z r. 2009 :
"So KMPlayer being pretty much dead and slow/buggy, say "Hello" to YoungHuee Kang's new player" Myslí tím PotPlayer. Je to stejný autor.
Sagat_X (22)|9.2.2012 19:51
Takže ani PotPlayer nezabral...

Zde je můj testovací soubor, který si nechávám v kameře, abych měl vždy srovnání mezi PC a tím, jak to má vypadat. A pokaždé se na...u.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Z kamery to chodí absolutně brilantně, že ani hnidopich by tam nenašel náznak trhance nebo neplynulosti...
KamilZ (10277)|10.2.2012 08:01
Stáhnul jsem si to a jede to naprosto krásně a plynule, nebo jsem slepý a nevidím to (což je také možné, když nemám porovnání s kamerou). Přehráváno pomocí WMP. V PC nemám žádný codepack ani nic podobného. Mám tam pouze MPC x64 a Adobe Premiere CS 5.5 x64.

Core i7 2820qm, NVidia Quadro 2000m, CPU jede na 2-4%. Žádné speciální konfigurace pro HW přehrávání pomocí GPU jsem nedělal. Na obrázku codecs.png je vypis instalovaných codeců s vyloučení standardních ve Windows, v installed_codec.zip je kompletní výpis.
noaid (284)|10.2.2012 10:18
Taky mi to lehce trhá, úplně plynulé to není. Na Win XP. Zkoušel jsem několik přehrávačů PP a MPC s minimem CPU, WMP přehrál trochu trhaněji s téměř plným využitím CPU ale přehrál, Nero Showtime naprosto nestíhal.
romana51 (355)|10.2.2012 10:40
Stejně jako u KamilaZ mi to jede na WMP bez jediného zadrhnutí. Na noťasu to zadrhává. Oba PC jsem popsal o kousek nahoru dne 8.2.t.r. Jen upřesním - Win7 Ultimate 64bit, 8GB RAM.
Ještě mne napadá, zkus si stáhnout z webu GrassValley Edius trial, funguje bez omezení 30 dnů, může stačit i odlehčená verze.
Mám kamču SD700 a v Ediusu mi to v Properties ukazuje stejné parametry jako moje soubory MTS.
Druhý obrázek je WMP CPU 4 %, z toho WMP 2%.
VideoU.jpg WMP.jpg
neboztik (341)|10.2.2012 10:43
Video přehrává WMP i VLC plynule,žádné náznaky trhání.
Procesor Intel Core i5 2500K , grafika GTX560 Ti , Win 7/64bit, vytížení procesoru 1-6 %
zkouška.jpg
Sagat_X (22)|10.2.2012 13:46
[quote=noaid;396616]Taky mi to lehce trhá, úplně plynulé to není. Na Win XP. Zkoušel jsem několik přehrávačů PP a MPC s minimem CPU, WMP přehrál trochu trhaněji s téměř plným využitím CPU ale přehrál, Nero Showtime naprosto nestíhal.[/quote]

Prosím, popište mi Vaši sestavu.Na předchozí straně uvádíte pouze grafiku Ati HD 5800. Velmi by mě zajímalo CPU! Pokud nemáte nic z i5 / i7 rodiny, tak bude asi zakopaný pes zde... Začíná se mi to tu na fóru "vybarvovat"...

Hlavně je neuvěřitelné, že i5 / i7 CPU vykazují zatížení v jednotkách procent. A to předpokládám že není přepnuto na GPU akceleraci?
noaid (284)|10.2.2012 16:01
Intel Core2Duo E8400 2x3GHz, zatížení cpu nulanulanic. 4GB RAM, vypnuto stránkování. Nainstalováno množství video sw a kodeků a přehrávačů větší než malé :-), takže je možné, že se mi něco bije, menší problém mám v poslední době s přehráváním HD vysílání v DBVT tuneru (Aver), je to asi od doby, co jsem nainstaloval Cyberlink PowerDVD přiložený k mé bluray vypalovačcce. Asi se to nějak bije. Do té doby bylo vše OK. Ale zatím mi to nevadí, tak to neřeším.
KamilZ (10277)|10.2.2012 17:09
Sagat_X: Dej sem printscreen z MPC se zobrazenými informacemi z CTRL+J.
Sagat_X (22)|10.2.2012 18:51
Toto je aktuální stav s K-lite kodekama (tedy ten nejlepší, kdy se to trhá nejmíň). Puštěno na monitoru 1280*1024. Používám na monitoru frekvenci 75Hz se zapnutým Vertical Sync. Pokud dám 60Hz, trhání se o něco zhorší. Vypínání nebo zapínání Vertical Sync. nemá na trhání vliv.
CTRLplusJ.jpg
Sagat_X (22)|10.2.2012 18:55
Zde totéž, puštěné do FullHD TV, tedy při 60Hz.
CTRLplusJ_fullHD.jpg