Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic HDC-TM700 a spol ;o)

stk80 (13)|18.5.2010 22:07
Jiné řešení než přepnout zpět na ia a zpět na manuál mě nenapadá. Možná vyjde nějaký update firmwaru.
PeLi (289)|19.5.2010 13:36
No len nevyhoda je, že sa mi zrušia aj ostatne manualne funkcie - napriklad aj "x.v.Colour"
Ale prišiel som na to že stačí zapnúť a vypnúť "farebný nočný režim" a shutter sa prepne na automatiku :confused:
HvarCZ (15)|22.5.2010 10:39
je normální že baterie po zacvaknutí do kamery má trochu vůli - 1-2 mm?
pěkně mě to sejří ....

no přehnal jsem to, baterka drží jenom veprosřed tak se trochu kýve, dva měkčené pásky to jistí .....

vegas patch se mi zdá upravil smart rendering ...
spamoid (62)|26.5.2010 12:58
Zdravim,
tak jsem si tuto kamerku taky poridil a chtel jsem se Vas zkusenych uzivatelu zeptat, v cem strihate 1080 50p video? Zkousel jsem pribaleny AE Writer HD a s tim to fakt nejde...
Dal bych se chtel jen ujistit - kamera uklada data do mts formatu, ten blaznivy Panasonic SW do formatu m2ts - ty data jsou porad stejna (tzn. 1080 50p)?
Moc diky predem za rady.
hemerojd (24)|6.6.2010 16:09
ahoj,
kameru jsem si teprve objednal.
Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s náhradní baterií, které používáte? Jestli je přímo nějaká originální, nebo stačí sehnat stejný typ. Doufám že to nemůže kameru nějak poškodit, použití neoriginální baterie, případně aby šla nabíjet a správně indikovala stav.
Děkuji
Designer (13)|30.6.2010 01:27
Zdravim pani,

tak podobne ako aj dalsi tu na fore sa neviem rozhodnut medzi Panakom a Canonom HF21. Mohli by vlastnici oboch modelov nejak zhodnotit kvality oboch kamier? U Panaka sa docela bojim toho huciaceho ventilatora, u Canonu by sa mi viac pacil sirokouhlak. V pondelok idem na dovcu tak dovtedy musim nieco kupit.. :-/
Terka (274)|30.6.2010 10:40
kde koupit?
nemate nekdo nizsi model sd600? pripadne kde koupit v zahranici, 60fps by mi nevadilo.
rricardor (5)|19.7.2010 09:55
Ja by som mal otazku ohlado zaznamu,
natacal som jeden koncert do formatu 50p a mam problem, ze to narobilo 4gigove subory.
Samozrejme, ze to vyslo uprostred skladieb. Pri prehravani priamo z kamery no problem.
Avsak po stiahnuti suborov do PC a ich naslednom spajani (vegas) je problem.
Obraz OK, zvuk chýba urcitý casovy usek.
Preco to rozdeluje asi chapem, naformatovanim media, myslim ze FAT ma max cca 4gigove subory.
Ale preco tam chyba ten zvuk?
BEPE (539)|19.7.2010 10:47
Je zapotřebí mít na disku nastavený NTFS a ne FAT
rricardor (5)|19.7.2010 11:14
V PC je samozrejme NTFS, ale co v kamere?
Aj tam sa to da zmenit? Asi my nieco uslo. Dal som normalne naformatovat. Nepytalo sa ma ako to chcem. Je to niekde v nastaveniach? Nenasiel som.
xray20 (27)|19.7.2010 12:24
Taky mam kameru ale SD700. No ja to spojuji v tom programu dodanem s kamerou, teprve potom to dam do střihacího programu.-
rricardor (5)|19.7.2010 12:50
opacim, uvidim
ak ma niekto ine riesenie, sem s nim
PeLi (289)|19.7.2010 13:30
to je asi jediné riešenie.....
Samozrejme kamera nepodporuje NTFS

Ma niekto otestované 64GB karty???
rricardor (5)|19.7.2010 15:08
este nie dôvodom je cena
ale ked uz tu diskutujeme viem ze to sem moc nepatri poradte nejeky dobry a lacny smerovy mikrofon, ide hlavne o nahravanie cimbalovky, slacikoveho orchestra... skratka zvuk priamo spredu
xray20 (27)|19.7.2010 15:55
Nejaky mikrofon bych bral taky, prece jen ten zabudovany meni automaticky citlivost a kdyz je ticho tak je slyset vetracek.
rricardor (5)|20.7.2010 09:10
Takze skusal som to spojit v tom HD Writer a nic moc.
Ked to prehravam priamo cezen je to OK, ale ked to dam ulozit urobi take iste styri casti po 4G.
Vzdy na konci kazdej casti chyba zvuk asi 2 desatiny sekundy. poradte kde robim chybu?
Priznam sa v tom HD Writer sa moc neviem orientovat.
PeLi (289)|20.7.2010 12:28
Vyskušaj iný strihový SW. Používam Edius - zatial ma nesklamal. Je pravda že toto som nerobil. Ale ked ti to kamera prehrá plynulo, tak ten zvuk tam musíš mať!
Designer (13)|21.7.2010 07:56
Zdravim,

tak uz som (zatial spokojny) vlastnik Panasonic HDC - HS700. Chcem si kupit nejaky kvalitnejsi HDMI kabel k tejto kamere, vedeli by ste mi nejaky doporucit? Zatial zvazujem tento:

http://www.roline.sk/zbozi/kable/monitorove/hdmi-kable/kabel-hdmi---mini-hdmi-2.5m--clicktronic.html

Radsej by som vsak bol za nieco v klasickom ciernom prevedeni.
SlavoF (834)|21.7.2010 09:48
[quote=Designer;289927]Zdravim,

tak uz som (zatial spokojny) vlastnik Panasonic HDC - HS700. Chcem si kupit nejaky kvalitnejsi HDMI kabel k tejto kamere, vedeli by ste mi nejaky doporucit? Zatial zvazujem tento:

http://www.roline.sk/zbozi/kable/monitorove/hdmi-kable/kabel-hdmi---mini-hdmi-2.5m--clicktronic.html

Radsej by som vsak bol za nieco v klasickom ciernom prevedeni.[/quote]

gratulujem,

môj názor ku káblu: nerieš to , kúp do 10€ a za zbytok napr. zmrzlinu, ked tak pozeram na teplomer :-)-
je iné kábel na HDSat-TV, ale z kamery hádam nebudeš pozerať od rána do večera
a skúsenosti vravia, že neuvidíš rozdiel
shimpi (108)|22.7.2010 11:43
Ahoj,
je tu prosím někdo s touto kamerou a natáčí záznam v 1080 50p (nebo spíš 60p - na Pixmanii zajímavá cena) a pak to celé tahá do Vegasu bez problémů ? Ve Vegasu to edituje a pak vyexpertuje pro DVDA, kde si vytvoří menu s pár projekty a vyexportuje do formátu pro BD ? Mám zkušenosti jen s SD tímto způsobem a na konci bylo klasické SD dvd s menu a projekty. Uvažuji o této kameře, ale zajímá mne
a) jaká konfigurace pc ideální
b) jaká verze Vegasu ideální pro surovinu 1080 50p (60p) a její následné editování s výstupem pro DVD Architecta
c) jaká ideální verze DVD Architecta, když na konci chci data ve FullHD s menu
d) jaký výstupní soubor udělat, aby mi to fungovalo jako BD disk - na ten to pálit nebudu, levněji vyjde Xtreamer vs výpalka BD, do Xtreameru bych si připojil přenosný disk a přes něj to přehrával (teda jestli zvládne přehrát strukturu BD)

píšu to záměrně vše sem, protože musim začít od hlavy:-)
děkuji všem i za případné opravy mé nevědomosti
lubasj (29)|23.7.2010 15:14
je nejaky rozdil mezi SD700/TM700/HS700 mimo velikosti pameti ?
SlavoF (834)|23.7.2010 15:33
[quote=lubasj;290322]je nejaky rozdil mezi SD700/TM700/HS700 mimo velikosti pameti ?[/quote]
SD karta / SD karta + vnútorná pamäť / SD karta + HDD
boh00mi (6)|26.7.2010 16:36
Ahoj, po cca 3týdenním používání SD700: Ten větrák je jedinou, zato zásadní vadou. V místnosti je při auto režimu slyšet téměř vždy, v manuálním režimu stereo (AGC ON) je to jenom mírně lepší, zapnutím zoom mikrofonu je to výrazně lepší, vypnutím AGC a nastavením vlastní úrovně si také nepomůžete. V exteriéru za bezvětří nebo mírném větru a v přírodě (tj. ne ve městě, které neustále hučí) je slyšet také. Zaklopení displaye a používání hledáčku nepomáhá, naopak, otáčky ventilátoru se zvětší! Hluk z ventilátoru není přenášen tělem kamery, skutečně je nahráván zvenčí, a to zejména levým zadním mikrofonem z 5.1 sady. Dokonce ani sestava Rode Videomic, který je umístěn na atypické botičce, nezaručuje v místnosti 100% odhlučnění (a to i přes směrovost Videomic), ale tady už byl byl hnidopich, použitelné to je. Pokud tedy hodlám využít zvuk, nemám po ruce externí mikrofon, jsem v interiéru nebo tichém exteriéru, pak jednoduše přelepím větrák páskou nebo prodyšným filtrem z vysavače;-(( Při stejných akustických podmínkách jsem porovnal SD700, jinou SD700 a TM700, takže můj větrák není extra hlučný. Závěr? Podle mého je to konstrukční vada, ať se to komu líbí nebo ne. A nepotěším ani ty, co čekají na zářiový facelift - větrák tam zůstane, pouze bude nějak vytuněný, aby nerušil (hmm, pokud nebude rušit, ať si tam klidně je). Co musím na SD700 pochválit je focus wizard - kameře je občas vytýkána velikost displaye... je tuším o půl palce menší, než např. konkurentka CX550. Ovšem bez zaostřovacích pomůcek vám ani o půl palce větší display nepomůže. V terénu je nemyslitelné ručně ostřit, pokud vám wizard neukáže, kde máte nyní skutečně zaostřeno (na zaostřených objektech se ukáže v kontrastních místech modrá barva, která po cca 2sec nečinnosti zaostřovacího prstence zase zmizne, aby nerušila náhled v LCD). Podobně zebra nebo histogram - bez toho bych už kameru nechtěl.
stk80 (13)|26.7.2010 20:23
Bohuzel je zde jeste jedna zavada, vedle ktere je ten vetrak prkotina. Pokud je kamera vertikalne natočená zhruba 45 stupnu a vice dolu nebo nahoru, obraz se jemne chveje, i kdyz je kamera na stativu. Problem se hodne probira na avsforum.com. Udajne je to problem autofokusu a stabilizatoru, ale podle mych testu se obraz chveje i pri vypnutem af a ois, i kdyz v mensi mire. Uvazuju, ze kameru vratim, protoze timto je pro me nepouzitelna. Vsechny zabery z dovolene, kdy jsem tocil napr. stropy v katedralach nebo skaly v kanonu jsou nanic. Nepomuze ani sw stabilizace. Kdyztak to prosim taky nekdo vyzkousejte a napiste sem. Posilam odkazy..

http://leteckaposta.cz/195355176 tohle je muj zaber bez stativu - ois a af zapnuto
[video=vimeo;12672873]http://vimeo.com/12672873[/video]
[video=vimeo;12805036]http://vimeo.com/12805036[/video]


Diky Standa
spamoid (62)|30.7.2010 09:43
Zdravim,
mam doma 64GB kartu od SanDisku a neni s ni v kamere zadny problem. Predpokladane mnozstvi nahravky v 50p je pres 5 hodin, takze zbyva vyresit problem baterky, ktera takovou delku nezvlada :-)
fandor1 (67)|30.7.2010 19:12
stk80 - mám SD700 (cca 3 týdny) a zkoušel jsem vertikální švenk a mám vše v pořádku. Používám ale stativ.
To rozetové okno jsem si stáhl a zkusil jsem to zpomalit a zdá se že to pomohlo. Je to dobrá vlastnost 50p.
Zvuk ale budeš muset oddělit. Dělal jsem to v Ediusu 5.51.
Pave1 (4279)|30.7.2010 19:31
omyl.

Dopl.: příspěvěk jsem omylem vložil do jiného vlákna, prosím o smazání.
fandor1 (67)|3.8.2010 13:13
Pave1 - co je omyl? To že zpomalení u 50p vylepší video? Dočetl jsem se to na TV Freak v recenci ze dne 10.5.2010 na uvedenou kameru.
Cituji: Na rychlých pohybech by měl být znát záznam v rozlišení 1080p při 50 snímcích za sekundu a to by měla ukázat následující dvě videa. Ty jsem také zkonvertoval do Xvid (960 x 540 / 50 FPS) a umístil přímo za sebe (nejdříve HA a pak 1080/50p).
Popravdě řečeno jsem příliš rozdílů neodhalil a pouze po snížení rychlosti videa se ukázalo, že druhé je o chlup méně rozmazané. Ve výsledku si ale pomocí módu 1080/50p můžete tvořit zpomalené záznamy, které přesto budou mít dobrou obnovovací frekvenci.
Vyzkoušel jsem to a myslím že to pomohlo!
Terka (274)|17.8.2010 11:51
mate nekdo tip, kde tm700 koupit? (klidne i 60p)
fandor1 (67)|17.8.2010 12:48
http://www.digikamery.cz, nebo http://www.fotoskoda.cz, http://www.levneelektro.com a když zagooglíš budeš se divit kde jich mají až je prodávají. Někde ale mají "jen" SD700, ale můžeš si jí objednat. Asi jdou jako na dračku když se rozkřiklo jak jsou dobré. Mám SD a kvalitu mohu potvrdit. Nevím proč trvat na TM, já k vestavěným diskům a kartám nemám důvěru, vím jak odcházejí. Přeji šťastnou ruku!
fandor1 (67)|17.8.2010 12:57
Ještě doplňuji, já jsem si ji nechal poslat z Pixmania.cz, (u nás ještě nebyla k sehnání) ale tam musíš převést peníze předem. Risknul jsem to a vyšlo to, jen chvíli trvá, než peníze dorazí na jejich účet a teprve potom konají. Jak jsem teď kouknul, tam je mají přímo k odběru a jsou u nich nejlevnější. Čau!
Terka (274)|17.8.2010 15:27
diky.
mam doma rode mikrofon, pujde pripojit k sd700?
fandor1 (67)|17.8.2010 16:13
Pokud má konektor mini jack tak bez problému. Já také nemám origoš Panasonic ale HAMA a funguje bez problému, stejně jako sluchátka, která se dají připojit. Je pouze třeba aby mikrák měl patici do přídavných sáněk. U mého je nasouvací. Rode je myslím kvalitnější.
fandor1 (67)|17.8.2010 16:55
Když máte zájem o tuto kamču, můžete si stáhnout CZ manuál, cca 150 stránek, z http://www.panasonic.cz. Je pro všechny 3 varianty a můžete si udělat posouzení jaký je mezi nimi kromě ceny rozdíl. Nevím jak to je při koupi u nás, ale já jsem přes Pixmanii měl u kamči jen francouzský manuál, takže mi ten z panasonicu.cz přišel velice vhod.
shimpi (108)|20.8.2010 16:43
Ahoj, tak sem si objednal SD700, kupovat TM700 je myslím zbytečné. Rozdíl je 3 300,-, ale SDHC 32GB koupím za 1 800,-. Chci se zeptat jestli někdo střihá ve Vegasu těch 50p nebo 60p. Případně jakou verzí. Musim na to postavit pc, tak ať vim co do toho rovnou naistalovat. Nebo budu muset tim dodávanym programem přeuložit a pak teprve do Vegasu ?
díky
Valkyrja Entertainment (362)|20.8.2010 17:30
shimpi: AVCHD = minimálně Quad Core (4jádro) a 2GB operační paměti.
fandor1 (67)|20.8.2010 18:23
shimpi - 4 jádro určitě a šel bych do i7 a alespoň 4GB RAM a OS Win7 64 bit. Stříhám v Ediusu 5.51 a ten nemá s 50p problém, pokud máš na timeline 1 klip je pohoda. Dva nad sebou s prolnutím už trochu cuká. Mám 4jádro jedno z prvních, na 7i nechci přecházet, musel bych měnit zákl.desku a RAM z DDR2 na DDR3. S režimem HA: 17 Mbps to jede jako vítr i s 3 klipy (multikamera). Přiložený program HD Writer je na houby. Převod do mpg2 je šíleně pomalý. A pokud chceš převádět do mpg2, nemá cenu točit 50p, to můžeš rovnou HA 17 Mbps.
shimpi (108)|20.8.2010 23:27
díky za rady, já vlastně ještě nevim, co budu chtít udělat za výstup z vegasu nebo spíš co lze, pač mám zkušenost jen s SD ale chtěl bych samozřejmě takový formát, co bude nejblíže kvalitě 50p. pak těchto pár projektů propojit s menu v architectu a uložit to na hadr. přehrávat pak přes nějaký xtreamer na fullhd tv.
hemerojd (24)|21.8.2010 00:28
Má smysl k této kameře kupovat externí mikrofon? Konkrétně asi Rode Videomic? za 2400kč, nebo se vám zdá interní mikrofon dostačující? Nemáte někdo zkušenost právě s touto kamerou a Rode Videmic? Zvuk na dovolenky a běžné oslavy, tak nevím jestli je to nutné. Díky
Co se týče zpracování ve Vegas, tak pokud máte čas na downgrade převod , tak je bezvadné využít proxy výměny klikpů. Pak se dá pěkně pracovat i na slabším stroji.
Fricoolinek2 (675)|21.8.2010 07:11
Majitelů TM/SD/HS700 bych se rád zeptal, jak silný je u této kamery rooling shutter? Tedy jako skew, čili kácení svislých hran? Je to třeba lepší než u HD DSLR, měl-li někdo možnost to porovnat?
kasy (44)|21.8.2010 08:18
fandor1: Umí Edius 5.51 smart render?
Valkyrja Entertainment (362)|21.8.2010 09:38
Fricoolinek2: Rolling shutter je oproti HDDSLR v přijatelné míře :) nedělal bych si s ním starosti
fandor1 (67)|22.8.2010 23:08
Fricoolinek2: kácení svislých hran? - nevím co máš na mysli, pochopitelně při odklonu od horizontu (vodorovné roviny při ptačí nebo žabí perspektivě) platí zákony optiky, svislice se sbíhají a rozbíhají. Čím větší úhel a kratší ohnisko, tím je efekt silnější. To musí fungovat u všech objektivů kamer i foťáků.

kasy: smart render - někde v manuálu jsem četl že má "Segmentové kódování (smart rendering) pro export MPEG a HDV". Nemám ověřeno, po sestřihání rovnou z timeline vypaluji na BD (pro kontrolu) a mám nastaveno vytvoření BD_Temp (uloží ve formátu .m2ts) které zálohuji až mám materiál pro zaplnění celého BD disku. Protože nastavení pro BD má max. 22,8 Mbps, dochází k přepočtení jak při 17 Mbps tak i při 28 Mbps (50p).
Fricoolinek2 (675)|23.8.2010 03:21
[quote=fandor1;293723]Fricoolinek2: kácení svislých hran? - nevím co máš na mysli, pochopitelně při odklonu od horizontu (vodorovné roviny při ptačí nebo žabí perspektivě) platí zákony optiky, svislice se sbíhají a rozbíhají. Čím větší úhel a kratší ohnisko, tím je efekt silnější. To musí fungovat u všech objektivů kamer i foťáků.[/quote]

Mám na mysli toto:
fandor1 (67)|23.8.2010 11:06
Fricoolinek2 - tak to by mne nenapadlo ani náhodou a to točím (amatersky) přes 40 let od dob 2x8 mm. To není ani "zametání", to je "hrůzný sen šíleného kameramana". Marně přamýšlím k čemu to má sloužit. Tady by tě kamera upozornila že švenkuješ příliš rychle! Pořiď si rychloběžku, pokud na ní budeš mít!
fandor1 (67)|23.8.2010 11:30
kasy - smart render - schvalně jsem to zkoušel a zřejmě nemá. Zatím co v SD trval render cca 1/3 reálného času, u 50p je to cca 3x, u HA (17 Mbps) 2x real.času. Bude to záležet na rychlosti PC. Uvedené údaje jsou k mému PC Q9300 @2,5GHz (socket 775). Proto Canopus pro AVCHD doporučuje Intel i7 a to co nejrychlejší. Protože nevím komu můj současný PC pověsit na krk, musím mít trpělivost. Změna by mne stála nejméně 20k peněz. To raději počkám na upgrade na verzi 6, třeba to pomůže za stejný peníz.
kasy (44)|23.8.2010 17:29
fandor1: Děkuji. Zůstanu tedy zatím u Corelu, tam jde smart render perfektně.
shimpi (108)|24.8.2010 01:10
chtěl jsem se zeptat, zda nemáte problém s SDHC kartou class 4, jestli jste nezaznamenali nějaký problém u záznamu 50p, jestli raději nejít do class 6 a zda řešit značkovou nebo stačí no name karta.
ještě bych požádal o typ na šedý filtr.
díky
fandor1 (67)|24.8.2010 08:33
shimpi: class 4 mi bez problémů fungovala v SD9. Pro SD700 používám class 6 a záznam 50p je v pohodě. Nikdy jsem nekupoval origoše Panáky, jsou nesmyslně předražené. Mám Pretec, OCZ 8GB a nyní ADATA 16GB vše class 6 a bez problémů. Do 32 a 64 GB nechci jít z důvodu, že když karta odejde, přijdeš o mnoho dat. A jedna karta už mi odešla, naštěstí v záruce, ale data nevyreklamuješ. Ještě jeden postřeh: cenový rozdíl mezi class 4 a 6 není prakticky žádný (Datart), jen je třeba si dát pozor, podavači (ne prodavači) ten rozdíl obvykle nic neříká!
Stejně je to s náhradní baterií. Mám VW-VBG260 od Lucascomp.cz za 879,-Kč vč.poštovného a pohoda, záruka 2 roky.
shimpi (108)|24.8.2010 10:21
ta karta co ti odešla byla jaká ?:-) vim záleží na kuse, přesto je to částečná orientace. právě, že koukám, že ty ADATA jsou nejlevnější. prosim, tě střiháš ve vegasu ? snažim se tu někoho lapit kdo by mi poradil s pc, peníze jsem naškudlil na novou střižnu, ale jak tu čtu o těch vašich mašinách a že to jede jen např. na 30%:( tak mám strach to poskládat, navíc sem pc neumětel no.1:(