Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic HDC-TM700 a spol ;o)

fandor1 (67)|24.8.2010 12:52
Byla to, myslím, Kingston 8GB. Vraceli mi peníze tak jsem přidal a vzal první ADATA 16GB. Ale takhle bych to nebral.
Od Kingstonů mám v PC 8GB RAM a už šlapou v pohodě přes 2 roky. Adata jsem měl taky RAM a taky bez chyby.
Já stříhám v Ediusu, jsem odkojený Pramierou a MediaStudiemPro, Vegas mi nesedí. Novou střižnou myslíš PC, nebo software? Edius má menšího bráchu Neo2 boostler, který úmí skoro to samé. Pro slabší PC má Canopus (Edius) AVCHD converter, který převádí do mpg2 prakticky bez ztráty kvality.
shimpi (108)|24.8.2010 13:14
ok, objednám si ADATA kartu a je to. střižnou myslim pc. na současnym pc nemám ani internet, aby to nedělalo problémy, ale před 6ti rokama to bylo jiný:-) program měnit nechci, už na to nemám závity a hlavně čas se učit v něčem novym.
Orpis (3)|26.8.2010 00:01
Mám SD700. Nahrávam v 1080/50p. Strihám v Pinnacle Studio 14. Snažím sa exportovať do formátu v najvyššej kvalite. Záznam cez WD player z HDD a HDMI kábel na LCD Philips 42PFL9703D je v zásade kvalitný, až na mierne blikajúci obraz v svetlých scénach. Neviem to odstrániť. Exportoval som aj do iných formátov, no blikanie je ešte výraznejšie. Prehrávanie priamo z kamery je v poriadku. Nevie niekto poradiť v čom je chyba?
Ešte k SD karte. Hneď prvá 32GB A-DATA Class10 sa zhruba v polovici kapacity stala pre kameru nečitateľná a kamera požadovala jej naformátovanie. Druhá, taká istá fungovala vporiadku. Po záchrane dát pomocou Photo Recovery a novom naformátovaní funguje opäť bezproblémov.
fandor1 (67)|26.8.2010 15:41
Já mám také SD700 a na TV LCD Full HD posílám uložené video z HDD přímo přes HDMI výstup z grafické karty. Samo že přes Windows Media Player tuším v.12 ve Win7. Menší LCD TV používám také přes výstup HDMI z grafárny (jako druhý monitor) při stříhání v Ediusu.
Dvě karty ADATA 16GB mám také, ale class 6 a pohoda. Někde jsem četl upozornění, že některé kamery čtou class 10 jako class 1 a to je potom průšvih. Sám s tím zkušenost nemám, na 50p stačí class 6 v pohodě. Jinak 32GB by měla SD700 brát v pohodě, dokonce píší že 64GB. K těmto velkým objemům mám nedůvěru, používám max. 16GB.
shimpi (108)|13.9.2010 10:43
Ahoj,
mám pár dotazů
1) stříhá tu prosím někdo surovinu 50p ve Vegasu 9.0(d) ? Chci udělat výstup pro BD disk jen virtuálně, uložím to na HDD a budu přehrávat přes nějaký Xtreamer co ještě koupím. Nebo zda se dá mít na Dual layer dvdýčku co nejbližší kvalitu 50p, ale s menu ?
2) Nevím jak správně nastavit projekt a jak ho pak renderovat, zvuk chci držet na 5.1. Koukal jsem, že DVDA 5.0 neumožňuje pokud zvolím kompilaci BD zvuk mít v 5.1:(
3) Nemůžu za boha prohodit nastavení oken ve Vegasu tak, abych měl timeline v horní polovině a video náhled a záložky ve spodní.
Budu študovat aj návod, ale moc aj nevládnu.
Díky moc
shimpi

jo a jedna poznámka, mám kartu ADATA 32gb a už se mi asi 3x stalo, že po zapnutí mi hodí kamera hlášku, že je problém s ukládáním nebo čitelností dat, jedou přesýpací hodiny a pak to napíše, že je to ok, a můžu natáčet a funguje to. Karta byla ale už skoro plná (cca 30gb). teď jsem to přesunul na novou pc střižnu, takže uvidim, jestli to nebylo tim, že byla plnější.
hardy89 (32)|13.9.2010 11:18
tak na dvojvrstvove dvd vies vypalit mkv v poho, nepotrebujes blu-ray napalovacku ale prehra ti to jedine blu-ray prehravac
aj ja som chcel toto kamru, pomer cena vikon super, ale odradilo ma to, že vraj vetrak moc huci
jarino1978 (8045)|13.9.2010 11:31
mne uniká vlastne zmysel dávať výsledok ako BD disc. Myslím, že Xtreamer neprehrá menu BD disku, takže by podľa mňa stačilo to exportovať ako m2ts. Ak by si robil napr. 2 audio stopy, tak potom z toho m2ts by som spravil MKV s 2 audio stopami...
shimpi (108)|13.9.2010 11:52
to hardy: mám ps3, kde by mělo dvd být přehráno v pohodě s hd videem, ale mkv soubory můžu dát třeba 4 na jeden disk a propojit pomocí menu ?..
větráček nijak zvlášť nehučí, tedy pokud nenatáčíš ticho:-)

to jarino1978:
asi sem to napsal špatně. výsledkem chci mít vlastně dvd, který je propojený s menu,ale na dvd chci mít videa uložena v co nejlepší kvalitě k surovině 50p.

prostě doteď jsem dělal s SD rozlišením a kompiloval dvd, který byla propojena s menu.
teď chci to samé, jen kvalita FullHD. Nechci si kupovat BD napalovačku, ale vytvořit jen strukturu BD (pokud nelze mít menu s FuLLHD videama na dual layer dvd) a to přehrávat přes nějaký Xtreamer nebo přehrávač, co to zvládne.
jarino1978 (8045)|13.9.2010 12:22
aha, takže chceš vlastne AVCHD disc. AVCHD je vlastne BD disc , len médium je DVD kotúč. Môžeš tam mať viacero audio stôp, menu, slideshow a pod.
Ja Xtreamer ešte nemám, mám ho v pláne kúpiť, skús sa vo vlákne o tomto prehrávači spýtať, či je možné prehrať AVCHD disk z HDD ( je ale dosť možné, že ho neprehrá ako v prípade BD s menu ). Inak AVCHD ti prehrá aj PS3, stačí SL alebo DL DVD kotúč.
shimpi (108)|13.9.2010 12:44
díky, takže finále bych věděl, kompilovat jako AVCHD disk
zkusim to dál vygooglit co a jak s tim vegasem a dvd architectem, třeba mi někdo v tomto tady ještě poradí
jarino1978 (8045)|13.9.2010 12:55
napr. video edituj vo Vegase, alebo napr. v Corel Video Studio X3. Stiahni si free program MULTIAVCHD , tam vlož výsledok zo strižne a daj spraviť AVCHD disk. Mám na výber aj jednoduché menu, ozvučenie menu a pod. Možno by ti stačil a obišiel by si napr. DVD Architect.
Alebo možno ešte lepšie, stiahni si Corel Video Studio Pro X3, tá strižňa má priamo export na AVCHD, alebo BD, kde máš možnosti menu a slideshow už obsiahle a mali by ti stačiť.
PeLi (289)|13.9.2010 14:04
Celkom mi vadí na tejto kamere, že po pripojení vez USB je len na čítanie. To sú takto riešené všetky FLASH kamery? Mám 6ročný foťák, tak tam sa to pripojí ako normálny USB kluč a nepodarené fotky viem vymazať.
shimpi (108)|13.9.2010 14:15
to jarino1978: díky, ale rád bych pokračoval ve vegasu a dvda. ten MULTIAVCHD možná ale vyzkoušim

to PeLi: jak prohlížení ? normálně si přes usb stáhneš co potřebujej, případně přes pc vymažeš věci co nepotřebuješ v kameře..
ai (2993)|13.9.2010 19:33
Ohledne toho Xtreameru, ..., bude posilat taky tech 50p ven na TV ?
ai (2993)|13.9.2010 20:47
[quote=shimpi;296549]3) Nemůžu za boha prohodit nastavení oken ve Vegasu tak, abych měl timeline v horní polovině a video náhled a záložky ve spodní.[/quote]
Options/Preferences../Display a vymaz tu fajfku u "Display timeline at bottom of main window"

to byla jedna z tech internich funkci, ktera se dala menit jen s tim stlacenim Preferences.. a Shift zaroven, kde se objevil tab Internal, ale ty novejsi verze uz to maji v menu
shimpi (108)|13.9.2010 21:28
jo chtěl bych těch 50p poslat na tv

za uspořádání oken moc díky !.-)
kdybych tak uměl aj...
ai (2993)|13.9.2010 21:49
[quote=shimpi;296704]jo chtěl bych těch 50p poslat na tv ...[/quote]
no to jo, co by s tim jinak, :-), ale je otazka jestli Xtreamer skutecne posle ven 50p, a jestli pak TV to zobrazi zase 50p, nejsem zadny odbornik na TV, a jak to overit ze pak je skutecnych 50p na screenu ale u tech prehravacu je to treba vse overit predem, mohou prekvapit vsemi smery ...az toto je overeno jako ok, pak bych se resil blikani atd., ....
shimpi (108)|15.9.2010 23:33
asi je to jedno, pač to vypadá, že vegas nemá možnost renderovat těch 50p, max 50i.. ale třeba časem se to v aktaulizacích objeví
ai (2993)|16.9.2010 01:43
[quote=shimpi;297002]asi je to jedno, pač to vypadá, že vegas nemá možnost renderovat těch 50p, max 50i.. ale třeba časem se to v aktaulizacích objeví[/quote]

Frame server ven z Vegasu a enkoduj to jinde, kde to do 50p jde, MeGui, RipBot264, a urcite i dalsi , pak samozrejme nedelej z toho BD, ale mp4 ,mkv, kde budes mit H.264 a nejake audio.

Ale stejne se mi nezda, ze by tam enkoder MainConcept, nebo Sony nepovolil 50p treba do mp4.
shimpi (108)|16.9.2010 14:58
s frame serverem nemám žádnou zkušenost. 50p výstup sem pod ničim fakt nenašel. včera sem vyzkoušel render do Sony AVC/MP4 - AVCHD 1920x1080 50i 5.1, renderuje to 3minutový záznam za 9minut, tedy 1:3, u SD jsem to měl 1:2.. dal na flashku a ps3 to přehrálo bez problémů, takže asi udělám takovýto výstup a projekty spojim v multiAVCHD (s tim se musim teda naučit) a prdnu to na dual layer a přehrávat to budu přes ps3. zkusim si dát na flashku jen surovinu 50p, jestli to ps3 vůbec přehraje... koukám do googlu, ale o tom frame serveru v cz nic moc nemůžu najít. jestli by si měl nějaký rozumný odkaz, budu rád, pokud to už neni moc přetechnizovaný, zkusim to:)
ai (2993)|16.9.2010 16:02
...no mas kamerku 50p, proc tedy se toho pak zbavujes a sva dilka davas 50i je divne ne ? Chapu to u vyroby DVD, tam neni jina moznost, ale HD mas material 50p, tak to ven davej taky 50p. To, ze nemuzes udelat BD full HD 50p neber jako duvod, vykasli se na slavne BD a udelej si mp4 nebo mkv 50p.

Ted jsem to zkousel, Vegas pro 8,dyt to tam ma , Mainconcept tam ma volbu poctu snimku (fps) je to vse pod CUSTOM tlacitkem, kde si to navol,...,pod tim custom si muzes vytvaret variace na ty prednastavene template. I Sony mp4 AVC to tam ma.
shimpi (108)|16.9.2010 16:43
samozřejmě, že bych rád těch 50p využil, ale když se podívám na 50i nebo 50p tak jsem rozdíl na plasmě neviděl.. na BD peču, přes ten multiAVCHD udělám menu a spojim projekty a vypálim na dual layer.

podívám se znovu večer (nemám vegas v práci), ale v custom sem u sony avc/mp4 nic nenašel jako 50p.. a mainconcept mě nanapdlo prohledávat, takže ne sony avc/mp4 ale mainconcept mpeg2 a custom ?..
ai (2993)|17.9.2010 00:02
custom...klini pak ten video tab dole a tam nekde uvidis okenko s frame rate nebo fps nebo jak je to znaceno

ja jsem udelal nepocitane DVD, ale sam pro sebe nevim proc bych menu delal, proste mp4 nebo mkv (pokud tam mas vice audio stop s komentarem nebo nejake vlastni titulky) , das tomu souboru unikatni nazev treba prosinec 2010.mp4, nebo Vanoce 2010.mp4, nebo dovolena na Havaji 2010.mp4 a hotovo, neco ti reknu, nekoho treba menu i naramne rozciluje :-), ten mkv ma tu vyhodu, ze tam taky jdou dat kapitoly

vsechny tyto soubory ti lezi na hardisku a jakykoliv normalni HDD prehravac ti je prehraje, treba i ze site, pokud je sitovy, ta vypalena placka je nic, musis ji zalohovat stejne jeste nekde, urcite je lepsi to davat nekam na hromadku uz od zacatku, pak jen kopirujes data podle potreby z jednoho HDD na druhy ...
shimpi (108)|17.9.2010 00:23
tak u typu Sony AVC, když dám default template a custom, můžu navolit frame rate 50, máš pravdu, lze to přepsat, tedy nevybírat z možností, ale nemůžu zadat zvuk 5.1, je tam jen AAC, sice u audio coding mode možnost 5.1,ale ps3 to nedetekuje jako prostorový zvuk. a navíc mi to vytuhne u tohodle template.
když dám mainconcept ať už AVC nebo MPEG-2, tak tam taky neni prostorovej zvuk...
ai (2993)|17.9.2010 03:49
exportuj jen video zvlast a audio zvlast,

tedy video podle tebe , ale samozrejme 50p, a audio bud do 5.1 (DD AC3 Pro) anebo do 5.1 Wave-Microsoft (5.1 a zadej stejnou frekvenci Hz jako je original, kolik ma ten panasonic 48.000?) pokud je zvuk velmi dulezity, ale samozrejme tech 6 kanalu ve wav je dost na objemu

a pak to jen zmixuj dohromady v mkvtoolnix (mkvmerge) do mkv
PeLi (289)|17.9.2010 10:32
[quote=shimpi;296602]to PeLi: jak prohlížení ? normálně si přes usb stáhneš co potřebujej, případně přes pc vymažeš věci co nepotřebuješ v kameře..[/quote] To chceš povedať že ty si vieš vymazať cez PC subory v kamere? lebo mne to nejde a to som skušal na 3ch PC s VinXP a na noťasy z Win7. Po pripojení kamery mám na LCDčku napísané "read only". Proste to musím vždy mazať cez kameru - či sú to fotky alebo videá. Je to nepraktické a nepohodlné.
shimpi (108)|17.9.2010 11:47
to ai: uf, no tak pokud to jinak nejde tak asi jo, už sem toto dělal pro DVDA. vyzkoušim a dám vědět. to bude času než se dopracuju k dual layeru:-)

to PeLi: připojim kameru přes usb kabel, v pc se mi kamera objeví jako přenosnej disk, vyhledám složku s videama, co potřebuji stáhnu na disk, co nepotřebuju normálně vymažu.. vyzkoušeno jak na XP tak na w7. a ano, když máš připojenej kabel tak máš na lcd kamery tu hlášku co píšeš. ty nevidíš kameru jako disk v pc ?:-o
fandor1 (67)|17.9.2010 17:12
shimpi: nevím jestli ti dobře rozumím, ty mažeš soubory MTS na kartě v PC ? Mně před tím varoval známý, kterému se stalo, že mu začala blbnout karta a přišel o spoustu dat. Vysvětloval to tím, že mazal právě jen MTS, ale oni jsou tam ještě CLIPINF soubory v jiném adresáři (zřejmě jsou to ikony co jsou na displeji kamery) a pak z toho vznikne chaos. Zpočátku když neměl moc zaplněnou kartu, tak to nic neprovádělo!
PeLi (289)|17.9.2010 20:46
[quote=shimpi;297183]to PeLi: připojim kameru přes usb kabel, v pc se mi kamera objeví jako přenosnej disk, vyhledám složku s videama, co potřebuji stáhnu na disk, co nepotřebuju normálně vymažu.. vyzkoušeno jak na XP tak na w7. a ano, když máš připojenej kabel tak máš na lcd kamery tu hlášku co píšeš. ty nevidíš kameru jako disk v pc ?:-o[/quote]No mne to bohužial nefunguje. Obe karty sú na čítanie... vid príloha. Aj v manualy píšu, že je to len na čítanie... vid príloha2
Tak fakt netuším ako to tebe može fungovať. Jedine ak mám v kamere nejaký starší firmware.
WriteProtect.jpg WriteProtect2.jpg
shimpi (108)|20.9.2010 22:32
to fandor1: aha, teď jsem si to přečet v manuálu, díky, nemazat přes pc.. a já se divil, že už asi 2x mi karta po zapnutí kamery napsala, karta nefunkční, oprava dat, ale pak to fungovalo normálně.. takže tímto to raději budu mazat taky jen přes kameru
to PeLi: tak to buď rád, že ti to mazání pc nebo fw v kameře zakázal, ináč by si moh už psát jak si přišel o data na kartě..
PeLi (289)|21.9.2010 10:03
[quote=shimpi;297619]to fandor1: aha, teď jsem si to přečet v manuálu, díky, nemazat přes pc.. a já se divil, že už asi 2x mi karta po zapnutí kamery napsala, karta nefunkční, oprava dat, ale pak to fungovalo normálně.. takže tímto to raději budu mazat taky jen přes kameru
to PeLi: tak to buď rád, že ti to mazání pc nebo fw v kameře zakázal, ináč by si moh už psát jak si přišel o data na kartě..[/quote]Písať to určite nebudem. Praveže chcem aby sa to dalo mazať. Ale táto kamera to zjavne nepodporuje. Má s tým ešte niekto podobné skúsenosti? Lebo zatial sa k tomu skoro nikto nevyjadril, či to majú zakázané aj iné značky, alebo je to len panasonic.
fandor1 (67)|21.9.2010 16:48
PeLi: Nevím co tady pořád řešíš. Dokonce je to uvedeno v manuálu, stačí si to přečíst. Myslím že na tebe platí staré přísloví: chytrému napověz, méně chápavého kopni. Vyber si sám, do které kategorie patříš.
PeLi (289)|22.9.2010 09:01
[quote=fandor1;297675]PeLi: Nevím co tady pořád řešíš. Dokonce je to uvedeno v manuálu, stačí si to přečíst. Myslím že na tebe platí staré přísloví: chytrému napověz, méně chápavého kopni. Vyber si sám, do které kategorie patříš.[/quote]Moja prvotná otázla znela citujem:
Celkom mi vadí na tejto kamere, že po pripojení vez USB je len na čítanie. To sú takto riešené všetky FLASH kamery? Mám 6ročný foťák, tak tam sa to pripojí ako normálny USB kluč...
Takže som chcel len vedieť, či aj ostatní výrobcovia FLASH kamier majú toto obmedzenie, nakolko nemám čas chodiť po elektro obchodoch a testovať všetky kamery! A zarazilo ma to, že užvatelovi "shimpi" to funguje RW a mne len R. Tak už vieš čo riešim ?
looxman (7)|4.10.2010 13:05
Mne sa zda,ze plny pristup k obsahu karty ma iba verzia SD,verzie s HDD a vstavanou pamatou sa mozu iba citat. Opravte ma ak sa mylim.
PS nemam tu kameru,len sa o nu zaujimam a mam pocit,ze som to cital v manuali. Ahoj.
Citace:"HTC-TM700/HTC-HS700 : It is impossible to write data to the built-in memory or HDD on this unit from a PC.
≥ Motion pictures that have been recorded on another device cannot be written to the
software supplied with this unit. To write motion picture data recorded with the
Panasonic High Definition Video Camera sold previously, use the HD Writer supplied
with the unit."
Datel01 (10)|5.10.2010 11:39
Zdravím všechny spokojené (i nespokojené :)) majitele této kamerky.

Mám ji doma asi půl roku, nejsem žádný profesionál a mám ji spíše na rodinné záběry, hory, výlety, atd. Chtěl jsem se zeptal jestli někdo řešil soubory, které mimo .m2ts lezou z kamery po stažení HD writerem. Jsou tam soubory s příponou .cont, .pmpd, .tmb na netu jsem kolem toho nenašel vůbec nic (možná jsme jen špatně hledal). Pracuje někdo dál s těmito soubory? Hodí se na něco nebo jsou dobré akorát na smazání? :)

Druhý dotaz je ohledně zálohování sestříhaných záběrů. Jaký je nejlepší způsob zachovat nejlepší kvalitu a dostat to na nějaké medium? Že by AVCHD 1080p přímo na DVD nebo BD? Nebo to komprimovat do DivX?

Díky
Fricoolinek2 (675)|5.10.2010 11:54
[quote=Datel01;299800]Zdravím všechny spokojené (i nespokojené :)) majitele této kamerky.

Mám ji doma asi půl roku, nejsem žádný profesionál a mám ji spíše na rodinné záběry, hory, výlety, atd. Chtěl jsem se zeptal jestli někdo řešil soubory, které mimo .m2ts lezou z kamery po stažení HD writerem. Jsou tam soubory s příponou .cont, .pmpd, .tmb na netu jsem kolem toho nenašel vůbec nic (možná jsme jen špatně hledal). Pracuje někdo dál s těmito soubory? Hodí se na něco nebo jsou dobré akorát na smazání? :)

Druhý dotaz je ohledně zálohování sestříhaných záběrů. Jaký je nejlepší způsob zachovat nejlepší kvalitu a dostat to na nějaké medium? Že by AVCHD 1080p přímo na DVD nebo BD? Nebo to komprimovat do DivX?

Díky[/quote]

Na zálohování kompresi určitě ne-e.
fandor1 (67)|5.10.2010 13:03
Mám SD700 a před tím SD9 a SD200. Nyní točím jen v progresu. HD Writer vůbec nepoužívám, je podle mne a i řady ostatních uživatelů na 2 věci .... Z kamery nahraji soubory MTS, které zálohuji.
Sestříhané video (pro mojí potřebu) vypálím pro kontrolu na BD-RE disk přímo z timeline (používám Edius), který mi na HDD v PC vytvoří zálohu (Temp jen .m2ts a další adresář se strukturou BD, kde je stream také m2ts). On MTS je vlastně m2ts.
Když dělám pro někoho DVD, tak to nezálohuji, to je už kvalita v háji! Na to není třeba točit v progresu.
kasy (44)|6.10.2010 18:26
Datel1: Sestříhané záběry je podle mého názoru zbytečné zálohovat. Stříhám v Corel Video Studiu (umí smart render) a zálohuju jen projekty, tzn. pár kilobajtů. Originální video soubory samozřejmě zálohuju. Pokud by bylo potřeba, stačí načíst projekt a nechat vyrenderovat, což je díky smart renderu obvykle otázka několika minut.
Ještě k těm dalším souborům. Asi to budou pomocné soubory pro potřebu kamery. K ničemu je nepotřebuju, tak je mažu. HD Writer nepoužívám.
Respect (220)|14.10.2010 21:11
lidi jen takovy smely dotaz...tohle nebo sony CX550?
fandor1 (67)|14.10.2010 21:31
To je dobrá otázka. Protože mám Panáka SD700 a jsem s ním na výsost spokojený, budu preferovat Panasonic. Kdybych měl Soňáka (poslední Sony jsem měl D8), budu radit Sony. Ještě ale jednu poznámku, podle mne dost důležitou: Sony je o cca 10 tisíc dražší a nikdo mne nepřesvědčí, že je to cena úměrná jeho kvalitě.
Zkus se podívat na http://www.videokamery.cz, tam je recense na obě kamery a ještě na Canon a JVC, které jsou prakticky na stejné úrovni. Pak si možná vybereš.
Fricoolinek2 (675)|15.10.2010 06:35
[quote=fandor1;301459]To je dobrá otázka. Protože mám Panáka SD700 a jsem s ním na výsost spokojený, budu preferovat Panasonic. Kdybych měl Soňáka (poslední Sony jsem měl D8), budu radit Sony. Ještě ale jednu poznámku, podle mne dost důležitou: Sony je o cca 10 tisíc dražší a nikdo mne nepřesvědčí, že je to cena úměrná jeho kvalitě.
Zkus se podívat na http://www.videokamery.cz, tam je recense na obě kamery a ještě na Canon a JVC, které jsou prakticky na stejné úrovni. Pak si možná vybereš.[/quote]

Jinak bych si dal pozor na tenhle test. Podle něj vyšla Sony 550V v low-light velmi špatně, ovšem ve skutečnosti by měla být v low-light vynikající.

Porovnával bych na slashcam.de. Při 1200 lux je to mezi TM 700 a 550V tak nastejno (mooožná drobet lepší byla byla TM 700, ale taky můžu nadržovat ;-) ). V lowlightu (12 lux) musím sportovně uznat, že je 550V lepší. :-) Aspoň podle testu na Slashcam.de
PeLi (289)|15.10.2010 07:39
Keby bola cena Sony550 zhodná s Panasonicom, tak rozhodovanie by bolo velmi ťažké, ale u mňa by vyhrala Sony kôli foťáku a lowlight. Panák má fotorežim velmi podpriemerný a s tým nápisom 14MPx to fakt prehnali :D
Terka (274)|15.10.2010 17:12
ahoj, mohl byste nekdo dat ukazku rawu ze 700ky nebo 600ky s 60p, co nejvyssim bitrate, rychlejsimi pohyby a casem nastavenym na malou honotu, napr 1/250s?
vim ze to je hodne podminek, uvazuju, ze bych si ji poridila na sportovni zabery.
diky, T.
Fricoolinek2 (675)|17.10.2010 01:22
Sample na YouTube.com


Satžitelný sample v 1080/50p.
http://files.mail.ru/IVNXNW

Hodně štěstí s azbukou.
Fricoolinek2 (675)|20.10.2010 03:46
... pls delete
shimpi (108)|14.12.2010 16:56
tak nevim, jestli neni 32gb karta na kameru sd700 moc, i když teď točim "jen" v 50i. tak se mi sem tam stane, že záznam je nečitelný. ve vegasu hodí chybu a celý to díky tomu spadne:(
PeLi (289)|15.12.2010 07:28
[quote=shimpi;315027]tak nevim, jestli neni 32gb karta na kameru sd700 moc, i když teď točim "jen" v 50i. tak se mi sem tam stane, že záznam je nečitelný. ve vegasu hodí chybu a celý to díky tomu spadne:([/quote]Ako to myslíš že moc??? Ja mám TM700 interná 32GB + 32GB class10. Zatial vôbec žiadny problem. Rodinné video nahrávam 50p a akcie 50i v najvyššej kvalite.
Fricoolinek2 (675)|15.12.2010 08:02
[quote=PeLi;315157]Rodinné video nahrávam 50p a akcie 50i v najvyššej kvalite.[/quote]

A má nějaký zvláštní důvod to, že nenatáčíš 50p pořád? Mohu-li se zeptat?

Shimpi: Jakože je moc velká? O tom pochybuji. SD 700 by s ní neměla mít problém. Ta umí i SDXC.
shimpi (108)|15.12.2010 22:16
jako že je moc velká velikostí, že by byla lepší a bezproblémů 16gb. mám ADATA 10class. teď ale koukám znova na soubor co mi zlobí přímo v kameře a tam jede skoro bezproblémů, jen na zlomek sekundy se to kousne,ale jede to dál, v pc když to pustim tak v místě kde je ten dropout nejede prostě obraz ani zvuk a přehrávání se zastaví. když je to natažený ve vegasu tak mi to v tom místě spadne, dokonce mi to ukáže zlomek sekundy již dávno smazaného souboru, co byl na kartě kdysi.

50p nenatáčím, pač mi sestříhaný materiál zlobí při přehrávání v ps3, viz. můj problém https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=305287#post305287
navíc pc, který je nově postavený tak moc dobře při střihu nechroupe tuhle nálož dat
evik6363 (3)|22.12.2010 16:41
Mám takový problém. Před časem jsem si koupila neoriginální baterii, ale moje kamera Panasonic TM-700 se na chvíli rozsvítila, ale jen proto aby mi mohla oznámit, že " tento akumulátor nemůže být použit". Dobře vytáhla jsem 3000 Kč a koupila si originál. Jenže ještě jedna záložní baterie by se mi hodila a tak jsem si koupila baterii CGA-DU12 (četla jsem na netu, že jde použít, ale neukazuje čas) v domnění, že když je to originál Panasonic, tak bude fachat. Baterie nešla nasadit, protože jsou u ní trochu jinak drážky. S tím jsem si trochu pohrála a pak, po zapnutí kamery, neoblíbená hláška " tento akumulátor nemůže být použit". To mě docela naštvalo, vždyť je to taky Panasonic. Nemá někdo, nejlépe nějakou software úpravu , aby kamera takto nereagovala? Další nehorázný peníze za baterii se mi dávat nechce :-(