Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 23 z 27 PrvníPrvní ... 132122232425 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 331 až 345 z 396

Téma: Jakou interní TV kartu?

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Jo to jsem zkousel, a co jsem nasel par lidi se stejnym problemem tak ty ho tez nevyresily. No karta uz je zabalena a zitra ji posilam zpet.

Co jsem cetl na foru czechcomputer tak karta stejne moc neoplyva dobrym tunerem, zato avermedia velice chvalily ale na te karte jsem ten digital taky nechytil takze i kdyz bych tu DTV2000 H rozchodil pochybuju ze bych na ni neco chytil.

A proto se ptam proc tyto karty maji jiny tunery nez jaky davaji do set top boxu ?? Nebo znate nekdo nejakou kartu ktera ma dobry tuner?
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Co jsem cetl na foru czechcomputer tak karta stejne moc neoplyva dobrym tunerem,
    Tunery od Leadteka vyžadují kvalitní a silný signál (nezpracují jen tak něco) a zato se odmění perfektním obrazem.

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od casesiky Zobrazit příspěvek

A proto se ptam proc tyto karty maji jiny tunery nez jaky davaji do set top boxu ?? Nebo znate nekdo nejakou kartu ktera ma dobry tuner?
    Spíš jde o citlivost.

Jak jsou na tom nové hybridy a DVB-T karty od Leadteku?...

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od rkalas Zobrazit příspěvek
    Nemám tam nic jen tu TV kartu. Základní deska je Gigabyte GA-MA78GM-S2H. Problém je taky v tom, že ve skříni je větrák na procáku, na zdroji, jeden jsem dal zkušebně před 2 HDD, ale kolem pci karet vzduch moc neproudí. Takže asi půjdu do nějaké (dual) hybrid DVB-T bez HW enkodéru. Stejně 99% času je zdrojem DVB-T signál.

Ale stejně bych rád získal nějaké tipy na jinou DVB-T kartu, abych se zase "nespálil". Podmínkou je fungování ve Vistech + MediaPortal

Edit: objednal jsem Kworld PE310RF, snad bude OK.
    Mám stejnou základní desku, procesor Procesor AMD Athlon 64 X2 BE-2400, TV kartu Aver Media A16D, disk SATA 500 GB,4 GB RAM. Odpojil jsem všechny ventilátory, kromě CPU a zdroje. Mediaportal server jede bez problémů, ale pouze DVB-T. Dají se nahrávat zároveň všechny programy z jednoho Multiplexu a zároveň se můžeš na jeden program (ze stejného multiplexu) dívat.
    Analog a FM se mi nepodařilo rozchodit vůbec, ačkoliv jsem udělal snad vše, co jsem na fóru MP našel. Pokud by někdo věděl, jak rozchodit na Media Portalu s Aver Media A16D , tak ať se ozve.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Prosím,která karta podporuje WIDE monitory

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Zdravim.
    Schánim nějakou TV kartu.
    Poskytovatel (http://ktklasterec.cz) uvádí, že přijímá digitální vysílání a to převádí do analogu,takže zřejmě stačí analog.
    Monitor Samsung 2234BW.
    Cena tak do 1k.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Ahojte,

mozete mi poradit nejaku internu TV kartu, ktora spolahlivo funguje pod Windows 7 RTM ? Staci mi klasicka analog. Mam vytipovanu Asus MyCinema P7131 analog. Na stranke Asusu su aj ovladace pod Windows 7, takze myslim, ze by tam mala v pohode fungovat.

Diky za rady.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Dobry den,
    vybiram interni TV PCI kartu (mam taky volny i PCI-e ) a stale se mi nedari najit tu ktera by mi vyhovolala s temito naroky:
    -musi jet pod Windows 7 64bit 3 gb ram
    -staci pouze digital, musi dobre chytat signal i pres slabsi signal ktery mam (na set top boxu chytam 60-70% signal) antenu mam pro digitalni vysilani
    -mela by mit EPG a taky podporu titulku pri filmu ( budu ji pouzivat v anglii ,tak anglicke titulky u filmu potrebuji)
    -nahravani ani moc nevyuziju
    -mela by byt trosku novejsi ne nejaka vykopavka z roku 2002 ktera se ted doprodava
    -cena do 2000 Kč

prosim pomozte toto dilema rozlustit staci mi sem hodit nazev karty ja uz si info o ni nejak vyhledam....

diky moc

Registrace
    Apr 2004

-staci pouze digital, musi dobre chytat signal i pres slabsi signal
    Potom (v tomto čase) pouze nějaký model od AverMedia.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Warik Zobrazit příspěvek
    Dobry den,
    vybiram interni TV PCI kartu...
    -staci pouze digital
    Zdravím,

mohu doporučit Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38382 ), kterou používám již déle než rok a nezaznamenal jsem žádné problémy. Kartu používám výhadně v programu Windows Media Center nejprve v OS MS Vista x64 (4 GB RAM) a nyní ve Windows 7 (8GB RAM). Původně jsem měl v PC tyto karty dvě, takže celkem 4 DVB-T tunery, a s Windows 7 jsem dokonce bez problémů přijímal HD vysílání stanic ČT1 a Nova z testovácího vysílání na čtvrtém multiplexu. Ale opakuji, že kartu používám jen a pouze v programu Windows Media Center.

Nováček Avatar uživatele Karell
    Registrace
    Jul 2004

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Tunery od Leadteka vyžadují kvalitní a silný signál (nezpracují jen tak něco) a zato se odmění perfektním obrazem.
    Nejsem moc spokojený s citlivostí karty Leadtek Winfast DTV1000 S, tak uvažuju o nějaké citlivější. Pomohl bych si např. kartou AVerTV DVB-T Super 007 anebo TechniSat DVB-T AirStar2? Jsou to také oveřené a hodně rozšířené modely, tak snad někdo z Vás bude moct porovnat jejich citlivost.

Otázka zní, bude znatelný rozdíl ve zlepšení? Ten Leadtek se totiž občas trochu trhá (nekostičkuje, jen trhá), což bych rád odstranil. Vedení od antény k PC jsem už vylepšil (kvalitnější a trochu kratší kabely) a kvalitní zesilovač+rozbočovač také mám. Takže alternativně by to možná řešil další zesilovač, což už se trochu bojím o možné rušení, anebo stolní DVB-T tuner s HDD a přenosem nahrávek na PC (Mascom MC 1321T).

Poraďte pls

Registrace
    Apr 2004

TechniSat DVB-T AirStar2
    Na tuhle kartu je dobrý návod zde:
    http://www.digitalnitelevize.cz/maga...airstar-2.html

Instalace DVB-T PCI karty TechniSat AirStar 2

Protože se některé problémy při instalaci opakují u různých uživatelů, rád bych je shrnul a doporučil postup, kterým se jim dá vyhnout. Tímto děkuji za inspiraci kolegům z tvfreak, kteří na tyto problémy narazili a se kterými jsme je společnými silami řešili.

1. Pokud máte na PC nainstalovaný Nero 6 (což asi máte) a nepoužíváte jeho součást, přehrávač Nero Show Time (což asi nepoužíváte), odregistrujte jeho audio dekodér ze systému. Jednoduchá pomůcka je zatím ke stažení na této adrese: [COLOR=#000080]www.trinitro.net/DVBV/rlfm_bin1_4.zip[/COLOR], jmenuje se RadLight Filter Manager, po instalaci a spuštění ukáže všechny nainstalované filtry, najděte si Nero Digital Audio Decoder a dejte Unregister. Pokud to neuděláte a dostanete při provozu DVBVieweru hlášku, v které bude jako příčina chyby uveden soubor "NeAudio.ax", pak jste to udělat měli. Po tomto kroku bych ještě doporučil použít program Tune Up Utilities 2004 (ke stažení je trial na [COLOR=#000080]www.downloads.com[/COLOR]), konkrétně jeho utilitu 1-Click Maintenance, která vyčistí registry OS od nepořádku. Pokud najde při prvním běhu víc než 30 chyb, doporučuji spouštět jí opakovaně, dokud neproběhne bez nalezených chyb.

2. Neinstalujte nejnovější drivery pro TechniSat AirStar2 stažené z webových stránek TechniSatu - od jisté verze (zřejmě 4.2.8) nesmí internetová verze ovladačů obsahovat MPEG2 dekodér, takže byste dostali chybovou hlášku, začínající "B2C2 MPEG decoder..." a nehrálo by vám to. Proto proveďte instalaci ovladače z instalačního CD, které přišlo s kartou. Pokud bude karta a software fungovat bez problémů, ponechte to tak, pokud budete chtít přece jen nainstalovat nejnovější ovladače ke kartě, mělo by to fungovat i poté normálně. Pokud nebude, vždy se dá zvolit funkce návratu k předchozímu ovladači v Nastavení - Ovládací panely - Systém - záložka Hardware - Správce zařízení - Síťové ovladače - B2C2 Broadband... - Vlastnosti - záložka Ovladač - Roll Back Driver (v české verzi Windows položka Vrátit změny ovladače).

3. Při instalaci karty a software dodržujte postup dle manuálu: nejdřív instalujte kartu, pak při její detekci OS ukažte cestu k ovladačům karty (oemsetup.inf na instalačním CD). Po instalaci ovladačů a restartu nainstalujte software - po vložení CD by měla instalace začít automaticky. Pokud máte CD v mechanice, nalistujte si v adresáři "Install" soubor "Setup.exe" a spusťte instalaci manuálně.

4. Po instalaci doporučuji spustit Setup4PC (bude v liště jako červená ikonka s anténním stožárkem), vytvořit pomocí tlačítka "Add" nový profil (na obrázku je "CR") a v dialogu Channel Management nechat pomocí tlačítka "Search & Scan" vyhledat kanály. Poté, co program najde kanály, můžete se kliknutím na tlačítko Edit podívat na jejich specifikace (síla signálu, SNR a BER), pokud máte možnost hýbat anténou, snažte se dostat hodnotu BER (Bit Error Rate) na nulu. Při vyladění bude ikonka v liště zelená.

Registrace
    Jul 2004

Návod je sice fajn, ale nejdřív potřebuju vědět, jestli ten můj Leadtek je míň citlivý než nějaká jiná alternativní karta, abych nedopadl stejně. Kromě té citlivosti mi jinak Leadtek vyhovuje. Vy pane Mašek nějaké zkušenosti v tomto směru nemáte?

Registrace
    Apr 2004

Pokud mě je známo a co znám z praxe, tak tunery od Leadteka byly nejcitlivější. To, co ještě zpracovaly karty od jiných výrobců, tak Leadtek už nikoli.

Registrace
    Jul 2004

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Pokud mě je známo a co znám z praxe, tak tunery od Leadteka byly nejcitlivější. To, co ještě zpracovaly karty od jiných výrobců, tak Leadtek už nikoli.
    Aha, slovo citlivost asi používám v obráceném smyslu, ale to nevadí. Podstatné je, že jste asi měl na mysli, že karty Leadtek obecně požadují silnější signál na vstupu, aby bez sekání dobře fungovaly, nepletu-li se.

Pokud ano, tak jste mě na jednu stranu sice nepotěšil, ale zároveň dal naději, že jiná karta by mohla být řešením.

Strana 23 z 27 PrvníPrvní ... 132122232425 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou kartu?
    Od osteidl v sekci DVB-T
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-03-2009, 18:28
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-08-2008, 09:47
  3. Doporucte interni kartu s podporou Vista x64
    Od gomez v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 17