Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou interní TV kartu?

pugzley_ce4you (2)|7.2.2005 12:58
zdar,

v slovenskej sieti sa objavila PCMCIA dualna karta LifeView FlyDVB-T Duo cardBus. Mate s nou uz nejake prakticke skusenosti?? Cena v Ageme je pod 3000 s DPH....

Proč to píšeš tady v tv-kartách a zároveň v sekci DVB-T ?? Ten "reklamní román" jsem tu smazal, budeš ho mít v DVB-T.
Moderátor.
Pejsano (36)|7.2.2005 17:50
vladoc
Tip pocitac pro kazdeho je karta AVerTV GO 007 FM Plus.Tato karta je novinka a jeste se ani poradne v CR neprodava.Ma digitalni tuner a s tim ja nemam zkusenosti.Vyzaduje Direct X 9.0.

Digitalni tuner ma take novy Genius VideoWonder PRO TV,take vyzaduje Direct X 9.0
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jake mate zkusenosti s dig. tunery???
Premyslim o koupi jedne z techto karet,radeji Genius.
Verim ze muj Radeon9000 s Direct X 8 bude stacit,nejlepsi je asi ATV2000 nebo FLY2000 nez orig. aplikace.
Darek (1)|10.2.2005 15:44
Chtel jsem si koupit Genius VideoWonderProIII. Ten uz se neprodava. Co si mam koupit misto neho Genius VideoWonder PRO TV nebo Asus TV/FM tuner 7135/Philips? Jsou na tom podobne? Pojede mi tam FlyTV 2000 ?
Diky
barnabas_666 (3)|13.2.2005 20:55
Čus lidi, potřebuji kartu, která zvládne systémy 98 i XP, pojede pokud možno na compu s konfigurací Celeron 600, 128 SDRam, GeForce 4 MX. Jde mi hlavně o zachytávání obrazu z čumbedny, kdyby to umělo ukládat do nějakého schopného formátu v reálném čase, byl bych rád. No a to všechno za nejnižší cenu. Vím, že toho nechci málo, ale děkuji za každou radu :-D
Ivo Mašek (10205)|13.2.2005 21:42
Leadtek TV2000XP-Expert. Minimální CPU pro sledování je, tuším, 500MHz.

kdyby to umělo ukládat do nějakého schopného formátu v reálném čase, byl bych rád.
S CPU 600MHz na to zapomeň. To neumí žádná tv karta. S takovýmto CPU pouze sledování. To bys musel mít alespoň 1GHz.
Milosbb (889)|13.2.2005 22:27
Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.
vladoc (456)|14.2.2005 08:06
S P4 1,8 Ghz v MB SA7 a 512 BM RAM nebola žiadna sláva, ale po osadení toho istého procesoru do MB ASUS P4P800-X s 512 MB RAM (duál) stíha všetko. TV karta WinFast2000Expert zachytáva bez problémov vo všetkých prednastavených režimoch.
barnabas_666 (3)|14.2.2005 22:53
V tomhle oboru se moc nevyznám, tak to zkusím jinak. Kdybyste potřebovali zálohovat značné množství VHS do compu a měli počítač s výše zmíněnou konfigurací, co byste na mém místě dělali(na ukládání v reálném čase již netrvám :-) ). Dík za odpověď.
doxa (58)|15.2.2005 01:57
[quote=barnabas_666]V tomhle oboru se moc nevyznám, tak to zkusím jinak. Kdybyste potřebovali zálohovat značné množství VHS do compu a měli počítač s výše zmíněnou konfigurací, co byste na mém místě dělali(na ukládání v reálném čase již netrvám :-) ). Dík za odpověď.[/quote]Zasel bych do pujcovny a pujcil bych si to na dvd. Tahani filmu z videa je pekelna prace se spatnym vysledkem. Jestli mas na tech kazetach, svatby, narozeniny apod. tak kup kartu, ktera komprimuje hardwareove a i tak budes mit mozna problem, Celeron 600, 128 SDRam je tak na excel :-D Nic ve zlym samozrejme...
vladoc (456)|15.2.2005 08:35
barnabas_666
Tento týždeň som spracovával VHS záznamy z analógovej kamery a potom vypaloval na DVD (svadby, narodeniny a malé deti). Kameru som pripojil na TV kartu WinFastExpert. Výsledok nebol vždy najlepší, lebo čo záznam to iná kvalita pásky. Majiteľ kamery šetril na páskach a preto aj výsledné video nebolo vždy najlepšie.
vladoc (456)|15.2.2005 08:44
[quote=Ivo Mašek]len SATA HDD mi ruší obraz keď HDD pracuje. Teraz zisťujem, kde je chyba, pravdepodobne matica, alebo TV karta
Ani jedno, ani druhé. :-)[/quote]

V čom je problém?
Pýtam sa preto, lebo v PATA mám 60 GB HDD a chcem k SATA pripojiť ďaľší HDD 120 GB. (MB ASUS P4P800-X)
Ivo Mašek (10205)|15.2.2005 08:52
Aplikace tv karty nemůže rušit svůj obraz. HDD pravděpodobně také ne. Obraz ruší harmonická složka, prostě nějaká frekvence. Stačí, když bude "rozhozená" FSB (po přetaktování), špatný PC zdroj, ventilátor v těsné blízkosti tv karty, nebo její kabeláže. Špatným signálem z tv bytové zásuvky. Atd., atd.
richie (86)|15.2.2005 16:55
tusim pred rokom(dvoma) som nahraval VHS do PC .. (lord of dance) a preslo mi to na nasledovnej konfiguracii
HW: AMD900@1100,512MB,kt3ultra,lifeview fly98
SW: najprv s iuvcr a huffyv kodek na disk bez kompresie (cca 40GB) a potom nasledne uprava s virtualdubom

je to uz dost davno tak som to snad napisal tak ako to bolo
richie (86)|15.2.2005 18:40
otazka:
skusal uz niekto tuto kartu ?
http://www.lifeview.com.tw/html/products/dual_tv_solution/flydvbt_duo.htm

s akym vysledkom ?
Ivo Mašek (10205)|15.2.2005 18:45
To je karta pro DVB-T (digitální televize). Tebou avizovaný výrobek se u nás neprodává.
caco (9)|15.2.2005 20:55
[quote=Ivo Mašek]Leadtek TV2000XP-Expert. Minimální CPU pro sledování je, tuším, 500MHz.

kdyby to umělo ukládat do nějakého schopného formátu v reálném čase, byl bych rád.
S CPU 600MHz na to zapomeň. To neumí žádná tv karta. S takovýmto CPU pouze sledování. To bys musel mít alespoň 1GHz.[/quote]

cafko no musím ti oponovať.Bez urážky ,ale kecáš.Mám cpu duron700Mhz
256ddram a grafiku mam Matrox marvel 16Mb.Stahujem bez problémov 720x576 a to či z digitálnej kamery,analogovej,tv tuneru.Video je vo vynikajúcej kvalite.Žiadne vypadávanie snímkov atd.Nevýhoda:slabá na hranie.Našťastie na to mám 12 hodín v práci,takže ma to netrapi i ked mam ešte na výmenu 3d kartu,ale nepoužívam ju.Sťahujem v W98 SE pretože na XP nie sú ovládače a tak používam ovládače z NT2000,kde sa však nenachádza možnosť stahovania cez tuner a ja nejak nerad používam kadejaké externé programy ktoré niesú napísané na určený hardvér.
PS:kamoš ma tú istu zostavu len ma cpu 500Mhz celeron a tiež nemá problémy z robením videa.Možno trvá konverzia na dvd formát dlhšie,ale nieje sa kam náhliť \/ \/
caco (9)|15.2.2005 20:57
[quote=Milosbb]Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.[/quote]

\/
kecy!Mám 700 Mhz duron 256Mb Ram a jedu v pohode 720x576 karta Matrox marvelG400 16Mb
Ivo Mašek (10205)|16.2.2005 03:59
Caco: Předlož důkazy. Ověřitelné, že je grabováno z Durona 700MHz.
Jinak, mezi 600MHz a 700MHz je rozdíl. A vůbec ne nepatrný.
...ale musí to být s takovým CPU ohromná pohoda

ma tú istu zostavu len ma cpu 500Mhz celeron a tiež nemá problémy z robením videa.
Tak tomu nevěřím ani náhodou. Já nejsem hlupák, abych věřil těmto pohádkám \/ .
clee (6592)|16.2.2005 05:35
ze se vmesuju, graboval sem i s 350mhz p2, 720x576 slo jen s huffem a max tak deset minut, jinak 480x360 bez problem do mjpegu, tohle vsechno ve winME s PV951
barnabas_666 (3)|16.2.2005 12:53
Ok, tak vás budu otravovat ještě jednou :-) . Zkuste se podívat na tohle, jestli to reálné [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Brko (201)|16.2.2005 16:04
Ano je to realné. Tuto kartu jsem používal s Duronem 900 a s kodekem MJPEG i do plného PALu pomocí iuVCR, jiné aplikace mi neumožnily nastavit plný PAL. Do pů PALu šel i Xvid. Ztracené snímky nic. Ten procesor 450 MHz šel, ale jen sledování, ne záznam.
Milosbb (889)|16.2.2005 16:58
[quote=caco][quote=Milosbb]Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.[/quote]

\/
kecy!Mám 700 Mhz duron 256Mb Ram a jedu v pohode 720x576 karta Matrox marvelG400 16Mb[/quote]

Potom si kuzelnik.A este napis,pomocou coho grabujes to video?TV tunerom urcite nie,iba ak s hardverovym koderom.A skus to grabnut do Xvid 720x576 a potom sa zasmejeme,ked ti exploduje comp.
mirekv (7169)|16.2.2005 17:24
Milosbb
MJPGE PIC by to snad ještě mohl zvládnout, DivX nestíhá ani 2G.
Brko (201)|16.2.2005 18:22
Mám P4 2,4 GHz a zachytávam DivX i Xvid v plném PALu - snímky neztrácám a zatížení procesoru je na cca 70-80 %.
mirekv (7169)|16.2.2005 18:27
Brko
To tak vychází, můj Athlon 2100 by chytal DivX asi 80-90%, u reklam začnou spolehlivě vypadávat snímky (bych chytal píšu, protože bych takovou blbost nedělal).
Brko (201)|16.2.2005 18:37
Neříká, že používám běžně - jen naprogramované záznamy, když nejsem doma, skouknutí a potom šup, smazat.
vladoc (456)|17.2.2005 09:26
caco Napísal:
"...Mám cpu duron700Mhz 256ddram a grafiku mam Matrox marvel 16Mb.Stahujem bez problémov 720x576 a to či z digitálnej kamery,analogovej,tv tuneru.Video je vo vynikajúcej kvalite.Žiadne vypadávanie snímkov atd. ..."
Každé video vypadá perfektne, keď si ho pozriem na obrazovke s uhlopriečkou 10 cm.

Ďalej caco napísal:
"Sťahujem v W98 SE pretože na XP nie sú ovládače a tak používam ovládače z NT2000,kde sa však nenachádza možnosť stahovania cez tuner a ja nejak nerad používam kadejaké externé programy ktoré niesú napísané na určený hardvér."
Tu vzniká otázka - akú máš TV kartu?
bejbif (2)|20.2.2005 11:29
Dobry den,
chystam se k nakupu tv karty a po preceteni rady diskuzi a recenzi sem tam kde sem byl, nevim co koupit. Muj favorit je AVer TV-DVB-T 771, bohuzel sem se docetl v nejakem prispevku ze karty Aver nemaji dobre, ci zadne odruseni a tim mene kvalitni obraz nez konkurence.
Muj umysl je sledovat a nahravat tv na PC, zalohavat VHS do mpeg2.
(komprimace v realnem case neni podminkou). Mam klasickou STA (75 ohm Coax).Tuto kartu sem volil protoze se domnivam ze DVB-T je do budoucna spravna cesta a podle toho co sem pochopil pujde zapojit na muj stavajici STA rozvod. Cenova hladina karty by mela byt 2-3 tisice. Mam AMD 2000+ nVIDIA nForce2 chipset a 512MB RAM, Zvuk SB Live 5.1
Muzete mi poradit ohledne teto karty ci doporucit nakup jine? (DVB-T nemusi byt podminkou, ale asi je lepsi o nem uvazovat)
Dekuji
Ivo Mašek (10205)|20.2.2005 19:29
Mam klasickou STA (75 ohm Coax).Tuto kartu sem volil protoze se domnivam ze DVB-T je do budoucna spravna cesta a podle toho co sem pochopil pujde zapojit na muj stavajici STA rozvod
Ty na STA chytáš DVB-T ? Je u vás již digitál funkční ?
bejbif (2)|21.2.2005 13:19
Bydlim v Praze a jestli sem pochopil vse spravne, DVB-T v nasi ctvrti bezi.
A chytat ho na STA by melo jit take ne ? Da se toto nejak konkretne zjistit?
Ivo Mašek (10205)|21.2.2005 13:52
S digitální televizí zkušenosti nemám. V našich končinách nebude ani za 5 let. Na DVB-T si udělej vlastní "prut" a dej si ho za okno. Na rozvody STA bych nespoléhal.
jopein (450)|27.2.2005 19:59
[quote=bejbif]Bydlim v Praze a jestli sem pochopil vse spravne, DVB-T v nasi ctvrti bezi.
A chytat ho na STA by melo jit take ne ? Da se toto nejak konkretne zjistit?[/quote]
Když budeš mít kartu tak to zkus za to nic nedáš.
Mohou ti to změřit a poradit v prodejnách s anténní technikou.
V STA jsou většinou úzkopásnové zesilovače,které přenesou jen signál
stávajících analogových vysílačů. STA by se muselo na to upravit. Ale v době , kdy nikdo neví co bude je to vyhazování penez oknem.
Držel bych se asi rady Ivo Maška.
Nebo na střechu vlastní anténu (s natáčením - lépe se experimentuje)
Záleží v kterém patře bydlíš.
caco (9)|5.3.2005 23:26
[quote=Ivo Mašek]Caco: Předlož důkazy. Ověřitelné, že je grabováno z Durona 700MHz.
Jinak, mezi 600MHz a 700MHz je rozdíl. A vůbec ne nepatrný.
...ale musí to být s takovým CPU ohromná pohoda

ma tú istu zostavu len ma cpu 500Mhz celeron a tiež nemá problémy z robením videa.
Tak tomu nevěřím ani náhodou. Já nejsem hlupák, abych věřil těmto pohádkám \/ .[/quote]

hm no neviem aké dôkazy ti mám predložiť?ak budeš mať cestu cez Žiar nad hronom tak sa stav.Akurát tento týžden som si stahoval dovolenku z videa do rozlíšenia 704X576 (väčšiu nedokáže-tv karta),dlžka záznamu 1h24min. použitý Matrox Mjpeg kodek
následne som to v Uleade7 upravil a vytvoril DVD 720X576 -to už trvalo kapánek dlhšie cca.10hodín \/
caco (9)|5.3.2005 23:31
[quote=Milosbb][quote=caco][quote=Milosbb]Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.[/quote]

\/
kecy!Mám 700 Mhz duron 256Mb Ram a jedu v pohode 720x576 karta Matrox marvelG400 16Mb[/quote]

Potom si kuzelnik.A este napis,pomocou coho grabujes to video?TV tunerom urcite nie,iba ak s hardverovym koderom.A skus to grabnut do Xvid 720x576 a potom sa zasmejeme,ked ti exploduje comp.[/quote]

sorry to rozlíšenie je 704X576 a grabujem ho na Matrox marvel g400 cez tv tuner matrox mjpeg kodekom a nemam problem s kvalitou obrazu ani z výpadkami snímkov.robím to v Win 98 pretože ovládače pod xp niesú
caco (9)|5.3.2005 23:39
[quote=vladoc]caco Napísal:
"...Mám cpu duron700Mhz 256ddram a grafiku mam Matrox marvel 16Mb.Stahujem bez problémov 720x576 a to či z digitálnej kamery,analogovej,tv tuneru.Video je vo vynikajúcej kvalite.Žiadne vypadávanie snímkov atd. ..."
Každé video vypadá perfektne, keď si ho pozriem na obrazovke s uhlopriečkou 10 cm.

Ďalej caco napísal:
"Sťahujem v W98 SE pretože na XP nie sú ovládače a tak používam ovládače z NT2000,kde sa však nenachádza možnosť stahovania cez tuner a ja nejak nerad používam kadejaké externé programy ktoré niesú napísané na určený hardvér."
Tu vzniká otázka - akú máš TV kartu?[/quote]

hm je to tam napísane že matrox marvel!marvelka je aj tv karta
no bohužial ak vlastníš obrazovku o uhlopriečke 10cm tak tvoja smola ja mam monitor 17" a ak sa nemýlim tak je to o pár cm viac.okrem toho ja na dvd nečučím na PC ale na tv.Vieš to je taký blbý zvyk previest video z dovolenky na pc zostrihať a napaliť dvd.Žiadne cukanie žiadne štvorčeky,takže ja neviem či mám každému čo neverí zaslať moje dvd?Ale to by mi asi žena nedovolila.
caco (9)|5.3.2005 23:48
[quote=Milosbb][quote=caco][quote=Milosbb]Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.[/quote]

\/
kecy!Mám 700 Mhz duron 256Mb Ram a jedu v pohode 720x576 karta Matrox marvelG400 16Mb[/quote]

Potom si kuzelnik.A este napis,pomocou coho grabujes to video?TV tunerom urcite nie,iba ak s hardverovym koderom.A skus to grabnut do Xvid 720x576 a potom sa zasmejeme,ked ti exploduje comp.[/quote]

Môžeš mi prosímťa vysvetliť kvôli čomu by som mal grabovať video do xvid??
pokiaľ idem video strihat atd tak to stahujem cez tuner a používam matrox mjpeg kodek ktorý je presne spravený na moju kartu.Ked to chcem len priamo previesť na dvd použijem ulead 7 a stahujem do dvd formatu.
A kúzelník niesom, stači na ovládači stlačiť červený gombík to rozlíšenie je 704X576 pri tunery takže menšia oprava pri uleade to sedí .Momentálne používam ulead 8 a 4 dni mám aj väčší hdd 120gb ostatná zostava ostala v pôvodnom stave
HOWGH
Milosbb (889)|6.3.2005 08:07
OK,verim Ti.MJPEG kodek nie je free a ja pouzivam len free.Ale kedze si ho dostal k TV tuneru,tak asi bude stavany prave na to.MJPEG som skusal,ale lepsi obraz som mal do Xvid,takze tak.Ale mas stastie,ze Ti to tak dobre ide na tej zostave.
caco (9)|6.3.2005 09:18
[quote=Milosbb]OK,verim Ti.MJPEG kodek nie je free a ja pouzivam len free.Ale kedze si ho dostal k TV tuneru,tak asi bude stavany prave na to.MJPEG som skusal,ale lepsi obraz som mal do Xvid,takze tak.Ale mas stastie,ze Ti to tak dobre ide na tej zostave.[/quote]
caf
jj je k tuneru a tu som našiel aj na strankach jeho popis:
Full resolution, full frame-rate video capture & playback with high quality harware MJPEG compression/decompression (704*576 PAL and 704*480 NTSC @ 30fps)
ono je to hardwarove stahovanie tak preto to ide zrejme tak dobre.cez softvér inýsoft by som si možno ani veľmi netukol :-)
Ivo Mašek (10205)|6.3.2005 09:41
ono je to hardwarove stahovanie
...a jsme doma. :-)
vladoc (456)|6.3.2005 16:02
caco
Omlúvam sa ti, lebo všetko vzniklo z toho, že som nepochopil na čom to robíš. To, že "matrox marvel!marvelka je aj tv karta" som nemohol ani tušiť.
Ja som vychádzal z možností TV karty WinFast2000XP a WinFast2000XP Expert. Tieto TV karty pracujú dobre len vo výkonných zostavách.
Monitor mám 19" a TV 29".
Tak ako ty, aj ja dávam všetko na DVD a potom to sledujem cez domáce kino na TV.
Ja zachytávam filmy v plnom PALe do MPEG-2. Ak je to z STV-1 (bez reklám), tak to mám do hodiny vypálené na DVD.
caco (9)|7.3.2005 19:17
[quote=vladoc]caco
Omlúvam sa ti, lebo všetko vzniklo z toho, že som nepochopil na čom to robíš. To, že "matrox marvel!marvelka je aj tv karta" som nemohol ani tušiť.
Ja som vychádzal z možností TV karty WinFast2000XP a WinFast2000XP Expert. Tieto TV karty pracujú dobre len vo výkonných zostavách.
Monitor mám 19" a TV 29".
Tak ako ty, aj ja dávam všetko na DVD a potom to sledujem cez domáce kino na TV.
Ja zachytávam filmy v plnom PALe do MPEG-2. Ak je to z STV-1 (bez rekám), tak to mám do hodiny vypálené na DVD.[/quote]

caf nj o nič nejde tiež aspom teraz viem že to je hardwerove stahovanie :-) a nie softwerove
jaba_tvf (5)|10.3.2005 15:19
Chtěl bych obnovit svoji techniku. Hledám TV kartu. Předem oznamuju, že v této oblasti jsem poměrně dlouholetým harcovníkem a právě proto vím, že nic není tak snadné, jak se zdá. Protože chci vybrat napoprvé, prosím uživatel karet, ktreré splňují dole uvedené krtitéria, aby mi sdělili typ a u koho se dá koupit.
Požadavky:
- Full PAL obraz pro preview i capture
- Stereo zvuk podle normy BG i DK
- Drivery kompatibilní s obecnými zachytávacími SW (Power VCR, WinMedia, Pinacle)
- Kompatibilita s DScalerem
- Rozmumná kvalita tuneru (citlivost, selektivita, ostrost obrazu)
- Interní audio out konektor (lze nahradit direcshow record)
- FM tuner (radio) Stereo
- WinXP kompatabilní
Nezajímavé parametry:
- Teletext
- Dálkové ovládání
Karta NESMÍ mít následující vady:
- Stereo jen BG, nebo vůbec ne
- CIF rozlišení pro capture i v režimu driveru full PAL
- Jakákoliv nestabilita, problémy s laděním a pod.
Potěší a jsem ochoten připlatit za:
- HW MPEG kodér
- DVB-T příjem

Díky
Honza
clee (6592)|10.3.2005 16:19
hehe kup si televizi
Milosbb (889)|10.3.2005 16:30
Tieto poziadavky nesplna ziadna TV karta.Zabudni.
Brko (201)|10.3.2005 18:10
Píšeš, že jsi v tomto oboru dlouholetý harcovník - tak bys měl vědět, že to co chceš se ti v TV kartě nesplní.
jaba_tvf (5)|10.3.2005 18:31
No právě že zatím to vždy bylo klasické kolečko natěšení-očekávání-koupě-zklamání-smíření-užívání

Poslední nákup byl cca před rokem, prodejce prodával jiný typ než měl v popisku (neosazeny některé čipy).
Tak jsem si v bláhové naději říka, co kdyby přeci jenom .... doba jde dopředu a vše co se dá koupit kvůli otestování kupovat nebudu.

Tak alespoň navrhněte něco co se mému ideálu blíží s popisem výhrad. Nebo jsou to všechno stejné sr...ky?
clee (6592)|10.3.2005 18:46
tvymu idealu se blizi hw prevodnik + tv tuner, sice nijak kompaktni a uz vubec levny reseni, za to naprosto spolehlivy, jinak jestli mas v dosahu pozemni digitalni vysilani a nemas potrebu zachytavat z vhs event. analog kamery tak nevahej nad dvb-t kartou, to je sazka na jistotu...
jaba_tvf (5)|10.3.2005 18:50
[quote=clee].......... nevahej nad dvb-t kartou, to je sazka na jistotu...[/quote]
No budiž. Jsem v Praze, tak by to mělo jít. Je nějaký typ, který funguje na 100% ?
clee (6592)|10.3.2005 18:53
technisat airstar
Brada (5)|13.3.2005 11:10
[color=darkblue]Zdravím, jelikož jsem nenašel ve foru thred s poradnou tak to píšu zde...chtěl bych koupit PCI tv tuner do PC a rozhoduju se mezi Asusem TV/FM tuner 7135 Philips a Pinnacle PCTV Stereo...PC mám dostatečně výkonný, mám kabelovku UPC a chtěl bych zachytávat filmy z tv a vypalovat na DVD, případně cd...občas dostat video z analogové kamery do PC...díky za vaše odpovědi, názory, připomínky, zkušenosti a rady...[/color]