Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou interní TV kartu?

pee.tr (1208)|11.10.2005 09:21
V obchodě mi řekli, že je to OK s tím z-o, ale nevěřím jim ani pěknej pohled. :BB:
Zachytávat do MPEG-4, to raději ne. To bych si s tím už pak asi moc nepohrál a hlavně by mi to asi nestíhal comp.
mirekv (7169)|11.10.2005 09:51
Proč ne? To máš normální AVI. Můj PC jede tak na 60% (Athlon 2100+)
Ivo Mašek (10205)|11.10.2005 10:23
Leadtek PVR2000. Je i pro Media Center Edition (poslední verze ovladačů), pokud není MCE, potom předposlední verze ovladačů.
Tento model má hardwarovou podporu kodeků, takže CPU je zatížen minimálně. (reakce na mpeg_4).
--------------------
přesouvám to do interních karet.
pee.tr (1208)|11.10.2005 12:43
mirekv
Tak já mám Sempron 2600+, tak to by i snad šlo, jen mám problémy se stříháním komprimovanýho videa.

Prostě mi jde o to, abych bez problémů nahrával soubory, který pak můžu sestříhat, případně i jinak editovat a ve výsledku je převedl do Xvid nebo MPEG2.

No ale jak to propojit zvukově s tím satelitem? to budu táhnout stejně zvuk do zvukovky a bude to rozjetý od obrazu znovu... :-(((
Alf (888)|12.10.2005 22:04
pee.tr
Možná by stál za úvahu Theatrix 550 Pro.
pee.tr (1208)|13.10.2005 07:37
Alf
No možná by to mohlo být zajímavý, ale předpokládám, že asi taky na můj vkus dost mastný. :-)
pee.tr (1208)|13.10.2005 09:20
Jde mi jak o samostané nahrávání zvuku z analog. satelitu, tak o grabování videa z pozemní TV a ze satelitu (AV vstup). BEZ ZPOŽĎOVÁNÍ ZVUKU! Pokud přivedu veškerý zvuk i přímo do TV karty a ta ho zpracuje, neměl by se už zpožďovat.
Nebo se pletu?

ZDROJ REDUKCE VSTUP do PC
--------------------------------------------------------------------------------------
analog. TV anténa - - koax. vstup TV karta
analog. sat.-SCART - redukce CINCH video - CINCH video vstup TV karta
-SCART - redukce 2x CINCH audio - vstup stereo jack TV karta
analog. sat.-2x CINCH - - vstup stereo jack zvukovka

Musel bych v tomto případě ještě propojovat kabelem TV kartu a zvukovku? Jedná se mi o to, co vlastně ta TV karta, která umí zpracovat i zvuk, se zvukem dělá. Digitalizuje ho předpokládám už ona, a pak ho posílá kudy a kam? Zukovku mám na MB.
Ivo Mašek (10205)|13.10.2005 11:42
Pokud přivedu veškerý zvuk i přímo do TV karty a ta ho zpracuje, neměl by se už zpožďovat. Nebo se pletu?

Ne, nepleteš.

Musel bych v tomto případě ještě propojovat kabelem TV kartu a zvukovku? Jedná se mi o to, co vlastně ta TV karta, která umí zpracovat i zvuk, se zvukem dělá. Digitalizuje ho předpokládám už ona, a pak ho posílá kudy a kam? Zukovku mám na MB.

Pokud by jsi měl typ tv karty podobný modelu TV2000XP-Expert, měl by jsi vnitřním propojením mezi TV kartou a audiokonektorem pro CD na motheboardu vše vyřešené.
pee.tr (1208)|13.10.2005 11:47
Ivo Mašek
Takto to propojený mám teď. Právě proto mne mate to, jak určím zda to bude zpracovávat Tv karta nebo zvukovka.
Ivo Mašek (10205)|13.10.2005 11:58
Tak, jako grafická karta propustí obrázky, aby jsi je mohl vidět, tak zvukovka propustí zvuk, aby jsi ho mohl slyšet.
Eugen1 (11)|13.10.2005 12:01
Dobrý deň.
Máte niekto skúsenosť, ktorá TV karta (presný typ) dodávaná na slovenský alebo český trh na 100% spracuje signál z VHS v systéme SECAM?
Pán Mašek mi už čiastočne odpovedal, ale rád by som vedel aj druhú časť, ak má niekto takú vedomosť. Mám pár VHS v systéme SECAM.
Canopus ADVC je schopny ich nagrabovať len V PAL-e a čiernobielo.
Ďakujem.
pee.tr (1208)|13.10.2005 12:14
Teď jsem to dost dobře nepochopil. Představuju si to tak, že Tv karta zpracuje (nagrabuje) obraz + zvuk a takto ho pošle do systému, zatímco zvuk který budu ve chvíli nahrávání slyšet pošle dál kabelem do zvukovky. Ten nahraný zvuk i s obrazem putuje přes PCI slot. Nebo plácám nesmysly? :-)
Víš, jde mi skutečně o to, abych než ji koupím, měl jistotu, že nebudu tam, kde jsem teď s tou starou TV kartou. Tzn., abych po nahrání videa měl 100 % synchronizovaný zvuk s obrazem, a to ať nagrabuju ze signálu přicházejícího z anténního zesilovače pozemního TV vysílání, tak i pokud nagrabuju ze signálu přivedeného z analogového satelitního přijímače (SCART-redukce na 1xVideo CINCH + 2xAudio CINCH a tyto 2 sloučený do JACKa píchlého do TV karty).

Vedlejší záležitostí je vedení 2 totožných zvukových signálů z sat. recieveru 1) 2xCINCH do JACK zvukovky, 2) zmiňovaná SCART-CINCH redukce do JACK TV karty. Snad to půjde.
Ivo Mašek (10205)|13.10.2005 12:16
Ten nahraný zvuk i s obrazem putuje přes PCI slot.
Ano, přes PCI slot (po "lajně").
Nasty_tvf (568)|13.10.2005 12:37
[quote=Eugen1]Dobrý deň.
Máte niekto skúsenosť, ktorá TV karta (presný typ) dodávaná na slovenský alebo český trh na 100% spracuje signál z VHS v systéme SECAM?
Pán Mašek mi už čiastočne odpovedal, ale rád by som vedel aj druhú časť, ak má niekto takú vedomosť. Mám pár VHS v systéme SECAM.
Canopus ADVC je schopny ich nagrabovať len V PAL-e a čiernobielo.
Ďakujem.[/quote]

Hauppagem PVR 250 jsem nahrál staré SECAM kazety bez problémů (v rámci možností :-) ) Dokonce lze úpravou v registrech donutit i do NTSC, tam je ale třeba pustit signál z OPRAVDU NTSC videa, což mám jednoho starého panasonika, který je skutečně multi, novější to převádějí většinou do PAL 60 nebo čeho - a s těmi jsem neuspěl.
Eugen1 (11)|13.10.2005 12:59
To nasty: Ďakujem za info. Kedy si kupoval PVR 250. Mám informáciu, že niektoré karty dodávané v súčasnosti na náš aj váš trh sú bez možnosti pracovať v norme SECAM. Skôr ako ju kúpim, musím mať 100% istotu, že pracuje v SECAM-e. Najhoršie je, že ani obchod v tom nemá istotu.
Ďakujem
Nasty_tvf (568)|13.10.2005 13:10
Eugen1: PVR250 mám asi 3/4 roku,kamarád, který mi ji prodal ji měl tak cca od 6/2004, ale nevím přesně.
Alf (888)|13.10.2005 19:12
[quote=pee.tr]Alf
No možná by to mohlo být zajímavý, ale předpokládám, že asi taky na můj vkus dost mastný. :-)[/quote] Není to tak divoký - http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=53230
richie (86)|14.10.2005 18:18
hmm .. v takej cenovej kategorii by som asi bral skor Lifeview Prime34FM .. tusim v podstate skoro to iste ako Genius Wonder "neviemco" .. a obraz velmi slusny .. akurat original soft nic moc .. ale to je v tejto cenovej kategorii asi u vsetkych ..
Alf (888)|14.10.2005 20:03
To jako srovnáváš Prime34FM s Theatrixem? 9-)
Ivo Mašek (10205)|16.10.2005 18:32
Mám možnost mít interní tv kartu Jetway. Má ji někdo? Jak funguje?
Díky za případné odpovědi.
richie (86)|20.10.2005 11:46
vdaka, celkom zaujimavy .. ale ja som myslel starsie karty (povodny nazov Lifeview 3000FM - premenovane potom na Prime34FM ci ako) ktore pouzivaju SAA7134 (nie 7135 teda ziadne platinum a pod.).. a tie su podla mna celkom slusne (teda az na original soft, ale ktora karta ma v tejto cenovej kategorii perfektny soft) ..
richie (86)|20.10.2005 12:15
[quote=Alf]To jako srovnáváš Prime34FM s Theatrixem? 9-)[/quote]

v cenovej kategorii do 2000 (co asi Theatrix bezne nekupis) a na to co bola poziadavka vyssie tak urcite ... s SAA7134 ma viac ako slusny obraz aj prijem a v pohode porovnatelny s theatrixom ... a naviac uz je predsa len dlhsie na trhu, takze pripadne problemy su uz vyvhytane .. na rozdiel od theatrixu a jeho problemamy so nasou zvukovou normou, teda mozno to uz doriesili velmi to nesledujem ) .. a ak by som chcel aj dvb-t tak si vezmem flydvbt-duo .. aj ked v tom pripade som tamtiez ako theatrix, este nie je vychytana ..
Alf (888)|20.10.2005 18:26
OK. Ale když si přečteš spot tazatele (11.9. 7:55), tak prvořadý požadavek byl synchro A/V, což si myslím, že Theatrix splňuje. Jediným, mně známým nedostatkem (ovšem netvrdím, že jiné nejsou), je skutečně problém se zvukovými normami u TV. To se ale dá řešit přepínáním na jinou zemi (např. CZ/Dánsko). Všechny ostatní požadavky bez problémů splňuje a navíc má HW kodér MPEG-2
jirojo (5)|22.10.2005 17:59
Prosím o radu, jestli je lepší koupit interní, nebo externí, jestli pokud je určena pro digitální signál bude umět přijímat i současný analogový.

Mámm Win XP, Pentium III, 733 MHz, 320 MB RAM
Ivo Mašek (10205)|22.10.2005 20:24
V threadu "Než se zeptáte" máš spousty recenzí tv karet. Zkus si vybrat.
Hlavně ne hybrid (analog + digital současně).
Ivo Mašek (10205)|4.11.2005 13:46
[quote=Ivo Mašek]Mám možnost mít interní tv kartu Jetway. Má ji někdo? Jak funguje?
Díky za případné odpovědi.[/quote]
Tak si odpovím :-)
Už ji mám v kompu. JetwayBT878. Přišel jsem o pár nervů, ale už to maká. Pokud bude zájem, časem poreferuji a udělám na to návod + recenzi. :-)

U Leadteka mi odešel kanál pro barvonosnou. :-((
StD (8612)|4.11.2005 19:52
U BT8x8 snad není co řešit!? Z čeho ty nervy? Že by WDM ovladače (pro W98SE) nebyly WHQL?? :-E :-D
Ivo Mašek (10205)|4.11.2005 19:58
Jenže on ten Jetway je něco jako Leadtek. Je to čip Conexant BT878 a má na to extra drivery. Ale o to nejde. Velmi komplikovaná instalace - složitý a nelogický postup. Drivery od Jetway, ovladače od Honechstan (či jak se to nazývá). Teletext jsem neinstaloval (také zvlášť od jiného výrobce).
Menu i ovládání je jinak dobrý. Teď už to umím, tak zítra provedu debordelizaci registrů a celý systém udělám na novo.
StD (8612)|4.11.2005 20:04
Dyk já mám přeci totéž v růžovém (PCTV Pro)... tak o tom "pořadí" dávno vím. Mimo jiné i to, že si obslužný SW (můj!) dokáže dodatečně sám vyčmuchat v systému DVD-vypalovačku nebo odlišné nastavení overlaye (aneb to, co se nabízí jako zdroje - to funguje následně i u SW-DVDplayerů) :-D :-D :-D
Ivo Mašek (10205)|4.11.2005 20:10
Jo to je pravda. Na to jsem tam narazil. Ale to já časem všechno prozkoumám. Zatím mě překvapilo to, že software si sám od sebe rozezná normu. Dále je tam spousty věcí, co leadtek neměl. Takže mám co zkoumat. :-D
StD (8612)|4.11.2005 20:14
...tak nebuď překvapený, až ti bude "grab" najednou" nabízet volby, které tam před tím nebyly... U mne stačilo cca před 10 měsíci dodat LGinu (DVD-RAM) a nestačil jsem se divit, jaký z toho hned byl rekorder :BB:
Ivo Mašek (10205)|4.11.2005 20:17
Tak na to se těším. :-)
Ivo Mašek (10205)|6.11.2005 09:08
Karta Jetway MagicTV-PVR883 s čipem BT878 je nainstalována a perfektně běží. Stahuji screenshoty a na své web. stránky připravuji fotonávod na její instalaci (je velmi odlišná od Leadteka, protože drivery jsou od jednoho výrobce, ovladače od jiného výrobce, atd.), + zkušenosti s jejím provozem.
Časem napíši i recenzi na Tvfreak.
------
S výsledkem jsem nadmíru spokojen, přece jenom postarší čip BT878 má něco do sebe.
exTNT (1421)|8.11.2005 10:26
Ivo Mašek
Jaký je rozdíl mezi drivery od jednoho výrobce a ovladači od jinýho výrobce? :-E :BB:
ricoh_167.png
Ivo Mašek (10205)|8.11.2005 10:58
Pro neomylné šťouraly (co ale dobře chápou):
Software od Jetway., ovladač PVR od Honestech
:BB:
...myslím, že si tu rozumíme.
vlada (3470)|8.11.2005 13:28
Ahoj, chtěl bych poradit s výběrem karty. Mám následující kriteria:

1) Dobrá citlivost
2) Zvuk přes PCI sběrnici, ne přes zvukovku
3) DO s podporou v Girderu
4) Bezproblémová funkčnost s ATV2000

Co mi navrhnete?

Díky,
Vláďa
Ivo Mašek (10205)|8.11.2005 19:46
Opravdu ta karta poběží bezproblémově přes ATV2000? Proč se ptám. Protože já jsem si Vladovi netroufl nějakou kartu nabídnout, která by splňovala jeho podmínky. Upřímně řečeno, já takovou totiž neznám.
vlada (3470)|9.11.2005 12:16
Ivo Mašek
Já právě taky ne :-( No kouknu na tu Theatrix 550, s kartama od ATI jsem měl poměrně dobrý zkušenosti.
Alf (888)|9.11.2005 19:37
Přiznám se, že si nejsem s tím ATV2000 příliš jistý, ale na druhé straně si myslím, že první dva body THEATRIX splňuje na 100% (a ty považuju za nejdůležitější). Bod 3 by měl být splněn taky, protože ho splňují všechny dosavadní ovladače ke kartám s čipy ATI.
luin (15)|13.11.2005 17:47
ahojda mam doma Asus TVFM 7135

ale celkom ma zaujala tato karta MyCinema-P7131 Dual
ak by ste boli na tom ako ja ze mozete TVFM 7135 predat a kupit tuto urobili by ste to alebo by ste radsej nehali 7135 ??

stou TVFM7135 som velmo spokojny
Tomikus (9)|5.12.2005 14:51
Nazdar lidi
Potreboval bych poradit tv-kartu, ktera dokaze priradit k jednotlivemu tv-programu vlastni normu PAL (napr. PAL-D, nebo PAL-G). Vim ze je to zalezitost SW, ale moje soucasna ASUSKA mi z zadnym jinym softem (nez orig.) poradne nejede. Muzete mi poradit ktera karta je na to lepe. Uz jsem zvazoval ze si budu muset napsat nejaky programek sam.
Vdaka za rady
Ivo Mašek (10205)|5.12.2005 15:03
Např. Leadtek, model Expert - tlačítkem "A" si nastavíš jednotlivě buď zvuk PAL_BG, nebo PAL_DK a zůstane to v paměti.
Nebo tuner Jetway Magic - software Honestech si to dokonce umí rozlišit sám.
A takových tunerů je více - do ČR se nesmí dovážet tunery, které neumí zvuk, který se zde používá. Co se týče obrazu, tam musí být PAL.
nikos (71)|4.1.2006 09:28
Dobrý den.

Vážení,
pořídil jsem nový notebook a rád bych do něj pořídil TV kartu, ale .... dilema:
a) interní (PCMCIA) nebo externí (USB)
b) analogovou (jsem z Prahy) nebo digitální (jezdím často mimo Prahu)

Procházel jsem diskusi, něco jsem k tomu našel, prosím máte někdo nějaké nové zkušenosti či doporučení ?

Díky, s úctou
nikos
nikos (71)|5.1.2006 11:52
Dovolím si podělit se se zkušeností.

Nakonec jsem pořídil AverTV Cardbus, PCMCIA.
Tedy interní, analogovou kartu - předpokládám využití i v místech, kde ještě není digitál a vzhledem k větší skladnosti vůči USB. Vzhledem k některým špatným ohlasům jsem vyloučil karty Duo a Trio.
Cena byla cca. 1800.-. Instalace celkem v pohodě - ovladače i aplikace bez problémů, jen při prvním procházení kanálů se našly jen ČT1 a ČT2 (se zvukem) a SAT(AV) bez zvuku. Nalezl jsem tlačítko "Projít všechny frekvence" a po asi hodinovém ladění se objevily všechny 4 české stanice (se zvukem) + SAT (opět bez zvuku). Ten se podařilo naladit po změně normy u kanálu (z PAL D/K na PAL G). Naštěstí tedy žádné problémy s dříve instalovanými kodeky a ovladači.

nikos
balda2 (1)|15.1.2006 13:28
caute vsichni :-)
Stavim si doma pc s Windows Media Center, a potreboval bych poradit nejvhodnejsi tv tuner zde jsou moje pozadavky

- Podpora windows media center
- Fm tuner soucasti
- Stereo vystup
- Interni karta (pci)
- ovladac je mi k nicemu (mam koupeny ovladac k windows media center)
- Dobra podpora nahravani
- Co nejlepsi cena (rozumej nejmensi :-) )
- Kdyby byla low-profile bylo by to uplne nejlepsi ale timhle se nehodlam zatim limitovat, takze na tohle se moc nedivejte :-)
Co vy na to??
Ivo Mašek (10205)|15.1.2006 14:11
Mrkni do threadu "Než se zeptáte". Dával jsem tam odkazy na tv tunery pro MCE.
ODSakEda (2278)|15.1.2006 14:25
[quote=Bullback]Nejhorší a téměř nefunkční jsou AIW, to zná každý kdo jí měl. (A za takový hříšný prachy) :-G :-G :-G[/quote]
- Potvrzuji další zkušenost: kámoš nechtěl před rokem jít mojí cestou, vždy se chtěl až paličatě odlišit a tak přes obdiv telky a "videorecorderu" na mém PC, které mi PCI karta úspěšně nahrazuje, koupil vše v jednom-ve Wonderovi (AIW).
- Nakonec nasranej a po více srovnávání u mě s mojím Live obrazem i "nahrávkou", koupil také od Leadtek: WinFast model DV2000 (stejná jak Expert co mám já a šlape stabilně včetně orig. aplikace PVR-jen je nutno vyzkoušet nespočet kombinací z mnoha vydaných oprav aplikací a ovladačů..., ale díky bohu (spíše Korejcům!) za ně!), pouze navíc má na čelním panelu DV (FireWire) IN. (nevím k čemu na TV kartě???...) Doporučil bych ale Winfasta posledního, tedy s HW koderem do MPEG-2. Nemusíš jej využít. Nemám však zkušeosti, jeli poslední model satbilní a bez promlémů s ovladači!
johnxtcIczI (14)|22.1.2006 00:58
Ahoj, mam doma Athlona XP 2100+ s 512 ramkou a Geforce 4200Ti a satelitni kartu Skystar2 od TechniSatu vse funguje skvele! Ale ted si chci zaridit kabelovou TV a pres PC nahravat filmy, ale nevim jakou TV kartu.

Napr. Ivo pise ze hybrid je na nic, ale Pinnacle PCTV 310i PMC3 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo Hauppauge WinTV HVR-1100 http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=34229 jsou za zajimave ceny a umi jak TV analog tak pozdeji vyuziju digitalni vysilani a na diskusnich forech jsou dve skupiny jedna ja chvaly a druha nema v lasce, a jeste me zajima aby se navtajem nerusily se SkySrar2

Dik vsem za radu jestli hybrid nebo klasik only analog.

to Ivo: je veliky rozdill mezi Jetway MagicTV-PVR883 a
Leadtek TV2000XP-Expert zajima me napr. ukladani videa na disk bez toho aby se rozjel obraz a zvuk a kolika bitovy maji prevodnik.
Ivo Mašek (10205)|22.1.2006 06:42
Mezi Jetway a Leadtekem je velký rozdíl. Leadtek je 10bit, Jetway je 8bit, Leadtek používá komplet svůj software a je vynikající a při grabování jsem neměl žádné potíže., Jetway nemá svůj software, používám Honnestech_2.0 a Honnestech_Gold. Ten Gold je výborný. Na sledování používám Honnestech_2.0, na úpravu Honnestech_Gold. Ta spolupráce je tímto dosti těžkopádná. Abych mohl používat obě verze, tak 2.0 jsem nainstaloval na mé mašině a Gold jsem nainstaloval na jiné mašině a soubory přenesl, takže nejsou v registrech a obě verze nekolidují. Kdyby nebyly tv snímky jako z fotky, už bych s tím seknul.
Zase Leadtek je háklivý na rušení, Jetway je nezmar. Kdybych měl doporučit mezi těma dvěma - tak Leadtek.
(asi se k němu znovu vrátím. Ale mám nutkání na Hauppauge)

Co se týče hybridů. Občas (často) zajdu na zahraniční forum o TV kartách. Tam jsou s hybridama také pouze problémy. Tady v sekci DVB-T to stejné. Netvrdím, že to všem nefunguje, ale.