Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová ředa Sony DVD rekordérů s HDD (RDR DC105,DC205,DC505) První zkušenosti a porovnání s řadou RDR

doskok55 (51)|4.12.2009 22:44
Pokud máte pocit,že jste zde téma se stejným názvem už viděli, nemýlíte se. Požádal jsem správce o zrušení, protože tam bylo jen několik mých dotazů k nejasnostem v popisu tohoto výrobku na stránce výrobce na které nikdo z Vás nereagoval.
Porovnáním těchto výrobků na domovské straně http://www.sony.cz/product/dvd-recorder najdete mezi nimi jen málo rozdílů. Textové popisy jsou vlastně jen propagační slogany Které vznikají v době uvádění nového výrobku na trh. Nemají žádnou srovnávací hodnotu, protože byly vytvořeny v různé době a pravděpodobně různými autory. A technická data taky v mnoha položkách taky ne, pokud je tam jen ANO-NE. (např. Jedl jsem dnes pečivo ANO a ovoce ANO si odpoví mnoho z nás , ale to neznamená, že jsme jedli všichni totéž).
Proto jsem založil toto téma, pro ty kteří zvažují pořízení některého z výrobků a nemají dost informací ke vzájemnému porovnání. Ne každý obchodník dokáže kvalifikovaně a správně poradit a ne každý z nás se chce rozhodovat na poslední chvíli až v obchodě
Po zrušení jsem založil toto téma znovu (bude to tak přehlednější), protože uvedený rekordér DC-205, jsem si dnes zakoupil a můžu se podělit o první zkušenosti a informace, které jsem získal před nákupem od prodejců ve značkových prodejnách a servisech.
doskok55 (51)|4.12.2009 22:47
Podle kvalifikovaných obchodníků v SonyCentru a značkovém servisu jsou jen 4 zásadní rozdíly
1. Kabelový tuner DVB-C ( pro většinu z nás k ničemu)

2. Možnost přehrávat video přes USB (zatím jsem nevyzkoušel )

3. Zjednodušené menu pro nahrávání (nemůžu porovnat se starým, moc pohodlný mě to nepříjde, už jen najít příslušný tlašítka na nepřehledným dálkaři je v šeru problém).

4. Nový dizajn. (podle výrobce lepší modernější) věc názoru !.

Starší modelová řada je stále v prodeji a ceny půjdou po nástupu nové řady pravděpodobně dolů dolů, tak zvažte jestli nové věci vůbec využijete. Zvlášť pokud chcete dát přednost modelu s 500GB HDD ( rozdíl v ceně 6-8 tisíc).U modelu s 250GB diskem je paradoxně ten starší v mnoha obchodech o 1000kč dražší, tak pokud nechcete vyčkávat na příznivější ceny rozhodování je jasně pro ten novější.
doskok55 (51)|4.12.2009 22:50
Jen velikostí HDD. Vůbec nic jiného. (potvrzeno i servisem. Manuál pro všechny 3 stejný, bez poznámek „Vztahuje se k modelu …“)

DC 105 HDD 160GB cena kolem 8 000kč
DC 205 HDD 250GB cena kolem 10 000kč
DC 505 HDD 500GB cena kolem 17 000kč ( SonyCentru dokonce 18t. bez 10kč)

Proto jsem zvolil zlatou střední cestu ten rozdíl v ceně za 250GB na disku navíc je přehnanéj.
doskok55 (51)|4.12.2009 22:52
Příliš silně svítící LED zapnutí: NE žádná tam není.(stav vypnutí je indikován displejem)

Spouštění HDD každých 6hod. při aktualizaci času: NE (Aktualizace zapnuty nezaregistroval jsem spouštění disku (příliš brzy na hodnocení, ale určitě ne po 6hod.)

Hluk: Ve dne slyšitelné jen po přiložení ucha, v nočním klidu sliším na asi 2m když se na to soustředím. Nijak to neruší ani v ložnici opravdu velmi tichý. Hlavička kupodivu úplně bez hluku.
Nemožnost přeřadit naladěné programy: ( uživatelé nastavovali Belgii pro změnu pořadí) NE Programy lze přesouvat žlutým tlačítkem tak, že se dva označené vzájemě prohodí. Opakováním tohoto postupu se dá dosáhnout Vámi požadované pořadí , ale u digitálu jen v rámci počtu naladěných. (příklad: mám naladěno 11 programů ty můžu setřídit podle svého v rámci jejich počtu nelze tedy některý z nich zavěsit na předvolbu 12). U analogu to jde.
doskok55 (51)|4.12.2009 23:41
Dejte mi na to pár dní času. První dojem?
Dizajn, žádnej zázrak jak tvrdí výrobce. Černá hodně lesklá plastová plocha čelního panelu hodně přitahuje prach (opravdu jako magnet)

Moc malý display (číslovky asi 6mm) ze dvou metrů už obtížně rozeznávám.

DO.Vzhledově i rozměrově shodné s televizory Brávia jen trochu šírší asi 10mm. Velké množství tlačítek mnohé pravděpodobně zbytečné. O dost těžší jak to k televizoru a tlačítka jdou velmi lehce. proto při uchopení do ruky snadno zmáčknete něco omylem. Nepřehledné potmě nepoužitelné. Tlačítka se stejným významem jako na TV jsou úplně jinde. Takže rozsvítit přesvědčit se který dálkáč držím najít tlačítko na opačném konci jako na Tv uvědomit si jak gunguje a máte vyhráno. Některé fungují jinak jak na TV. (Např. Oblíbené, volba vstupu atd. Stlačením vyjede na obr. roletka v té se musíte pohybovat jen směrem dolů opakovaným mačkáním a při správném výběru počkat až zmizí. Z televyze jsem zvyklý hned sahat po jojstikcku pro výběr nebo potvrzení. Budu se muset soustředit na to který dálkáč držim v ruce.

Balení neobsahuje Český návod (koupeno přímo v SonyCentru) a k mému překvapení doma, tam neni ani Angličtina nebo Němčina. Jen 5x nějaká asi východoevropská hatmatilka (ani nerozpoznám co to je natož abych z toho něco vyčetl.
Český návod bude podle prodávajícího asi do týdne. Slíbil mi ho poslat poštou což taky tentýž den učinil.

Manuál (český originální) najdete v sekci download /utility/ostatní
doskok55 (51)|5.12.2009 17:47
Protože tyto rekordéry jsou zatím na našem trhu prodávány bez českého a dokonce i bez anglického manuálu, přidal jsem ho pro případného zájemce v PDFku do sekce download/utility/ostatní. Zatím ale nejde stáhnout "Čeká na schválení"
krotom (8)|9.12.2009 09:52
Zdravím, tak již mám doma model DC105.

Chci se zeptat na několik věcí : když přerovnám kanály v seznamu podle toho, jak potřebuju,
je to v pohodě až do půlnoci. Pak se kanály zřejmě znovu ladí a srovnají se podle multiplexů
(takže úplně jinak než chci) .A navíc ještě naprogramované pořady se nahrají na původní pozici, takže třeba místo čt2 mám nahráno Z1 apod.
Tohle asi není normální, v menu jsem našel akorát položku aktualizace software(tu jsem vypnul, ale problém přetrvává).

Další věc je nemožnost přepnutí režimu nahrávání z digitálu.Nabídne se pouze DR.
V manuálu je napsáno, že z digitálu je možno nahrávat bez ztráty kvality(DR) . Skutečnost je že jiná možnost není (pouze u analogu a ext vstupů - LP,SP atd.) .Toto se ovšem nikde nedočtete.

Poslední věc:Po vypnutí asi minutu bliká na displeji POWER OFF , rekordér přitom nic nedělá.

Prosím majitele rekordérů, máte to stejně?? Díky
doskok55 (51)|9.12.2009 18:32
Zdravím, PAWER OFF na displeji nejdřív svítí pak bliká a pak se teprve přístroj vypne. Stav kdy je vypnutý poznáš podle toho,že na displeji naskočí hodiny. Blbý je jen, když ho vypneš třeba omylem musíš čekat tu minutu až se vypne a pak jde teprve zase zapnout. Na starších modelech byla kontrolka zapnutí která nepříjemně oslńovala. Takhle je to asi lepší.
S tou kvalitou DR u digitálu to mám taky tak. Nastavuje se to samo podle kvality vysílání a velikostí to odpovídá SP u manulního nastavení. Pokud bys chtěl něco nahrávat v nižší kvalitě kvůli úspoře místa na disku musel bys nastavit časovač ručně. Ale vyzkoušený to nemám. Nemám zatím možnost zachitit vysílaní ve vysokém rozlišení tak nevím jestli by se to přeplo samo na HQ? Jestli někdo tu možnost máte vyzkoušejte a dejte vědět.
S tím uspořádáním programů problémy nemám drží tam to co jsem nastavil. Aktualizace mám zapnutý. Jednou se mě to taky stalo, že se to přeházelo, ale to bylo asi tím ,že bydlím v Brně a zrovna tady přelaďovali vysílače.
doskok55 (51)|9.12.2009 18:48
Můj dotaz k problematice nahrávání. Viz nové téma " Nahrávání TV přes EPG u HDD" rekordérůhttps://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22266

Nějak se mě nedaří přidat k příspěvku tág, něco dělám blbě tak proto ten odkaz.
doskok55 (51)|11.12.2009 15:28
Tak ten problém s uspařádáním programů nakonec mám taky. Ale nedělá mě to každej den (několik dní to drželo) a dnes je to zase přeházený. Aktualizace mám zapnutý.
krotom (8)|11.12.2009 16:08
Tak nějak jsem předpokládal, že kvalita nahrávání půjde nastavit, byl jsem zvyklý z VHS kazet.
(V parametrech má uvedeno až 270 hod, měli by napsat, že jen z analogu)
Bohužel nejde to přepnout ani při ručním nastavení časovače.
Přitom myslím, že by obraz ani při poloviční kvalitě nebyl špatný. Teď nahrává v režimu DR 6 Mbps a obraz je naprosto stejný jako vysílání. U mého typu ale jen 55hod.
A to přehazování kanálů mi dělá každý den .
Asi budeme čekat na nový Firmware.
doskok55 (51)|20.12.2009 02:22
Odpověď moderátora:
Ahoj, omlouvám se, ale manuály v pdf sem určitě dávat nebudem.

husky14
Proacc (1)|26.12.2009 12:40
Zakoupil jsem RDR-DC505. Programy už mi to také zpřeházelo, český návod chybí,nikde ho nemohu najít.
Zkoušel jsem práci s foto a hudbou, nejde mi k prohlížení fotografií přiřadit hudbu, kterou chci, vždy začne dle abecedy tak, jak jsou hudby seřazeny na HDD.
Palip (3)|27.12.2009 16:46
Ahoj,
zakoupil jsem rekordér RDR-DC205, bohužel při zapojení na naší anténu mi kolísá "kvalita signálu" DVB-T z Vysílací sítě 2 (Nova, Prima atd...). Takže mi třeba hodinu jdou bez problémů a pak se začne obraz hrozně sekat (hodnoty kolísají třeba ze 100 na 5-10). Tyto programy mi však na televizi (Samsung LE37A686) jdou bez problémů.
Má tento rekorder nějaký slabší TV-Tuner pro DVB-T, případně v čem je problém ?
Předem děkuji za pomoc případně názor.
doskok55 (51)|28.12.2009 07:00
Musím ti dát za pravdu. S tím DVB-T tunerem opravdu není něco vpořádku(jako by špatné odstímění nebo co). Tento rekordér jsem si vybral především kvůli kompatibilitě DO. (Mám LCD Sony 40W4500). Takže můřu porovnat dva výrobky stejného výrobce. Bydlím v paneláku s přímým výhledem na vysílač Brno- Hády cca 2km a v zákrytu za ním Kojál (20km). Televizor příjmá signál bez problémů dokonce úplně bez připojené antény. Rekordér s pokojovou anténou (kus drátu, nebo dipolek ze staré ruské přenosky) signál kolísá nebo se úplně ztrácí při pohybu osob po místnosti, bez ohledu na umístění nebo nasměrování antény. Po připojení na domovní STA (zásuvka>rekordér IN (bílý komunist.originál s jednoduchým měděným opletením), rekordér OUT>TV (originál příbalený SONy), je k mému překvapení kvalita signálu ovlivněna pohybem po místnosti a to i v případě sledování přes TV tuner u sítě 2 a 3. U nahrávky pořadu to způsobuje občasné výpadky obrazu ale hlavně zvuku (ty bývají tak časté že nahrávka je nepoužitelná). Všechno ale jen někdy, jindy zase bez problémů.
Další věc kterou jsem zjistil je, že pokud je nastaveno v menu SYSTEM 1> MODE 1 a je rekordér vypnutý, neprojde do televizoru signál jednoho z MUXů myslím , že 2 nebo 3 nevzpomínám si. Podle manuálu by se toto nastavení mělo týkat jen LINE 1 a 3. TV s rekordérem mám propojené originálním kabelem HDMI od SONY. Nechápu to? Nejspíš neprojde rekordérem nic a televizor (díky citlivému tuneru příjmá signál, silnějších MUXů který se dostane do kabelu přes špatné stínění.
Pokračování další příspěvek:
doskok55 (51)|28.12.2009 07:29
Pokračování:
Já počkám po novém roce máme v domě objednáno přeladění STA ( po přechodu na digitál v Brně před měsícem), pak pokud budou problémy přetrvávat, zkusím sehnat kvalitní anténí kabely s několikanásobným odstíněním. Případně signál rozbočím a povedu do televizoru zvlášť (ne přes rekordér), abych měl kvalitní signál alespoń v TV.
To je můj laický názor. Poradí někdo něco jak to řešit? Má někdo nějaké podobné zkušenosti? Jakou kvalitu má ten přibalený anténí kabel? Může někdo doporučít vhodné anténí kabely? Signál beru z domovní STA (kvůli slovákům) Bydlím ve 2patře paneláku kolem samé věžáky. Mám přímý výhled na visílač Brno hády a v zákrytu za ním je ve stejném směru Kojál takže CZ můžu chtat terestricky na pokojovou anténu, STV a ORF ani MUX 4 vzhledem k poloze bytu nechetnu.
Palip - přidej taky popis anten. připojení. Poradí nám někdo z vás něco? Není to na reklamaci? Má ještě někdo podobné problémy?
doskok55 (51)|28.12.2009 07:37
Pokračování:
Já počkám po novém roce máme v domě objednáno přeladění STA ( po přechodu na digitál v Brně před měsícem), pak pokud budou problémy přetrvávat, zkusím sehnat kvalitní anténí kabely s několikanásobným odstíněním. Případně signál rozbočím a povedu do televizoru zvlášť (ne přes rekordér), abych měl kvalitní signál alespoń v TV.
To je můj laický názor. Poradí někdo něco jak to řešit? Má někdo nějaké podobné zkušenosti? Jakou kvalitu má ten přibalený anténí kabel? Může někdo doporučít vhodné anténí kabely? Signál beru z domovní STA (kvůli slovákům) Bydlím ve 2patře paneláku kolem samé věžáky. Mám přímý výhled na visílač Brno hády a v zákrytu za ním je ve stejném směru Kojál takže CZ můžu chtat terestricky na pokojovou anténu, STV a ORF ani MUX 4 vzhledem k poloze bytu nechetnu.
Palip - přidej taky popis anten. připojení. Poradí nám někdo z vás něco? Není to na reklamaci? Má ještě někdo podobné problémy?
doskok55 (51)|30.12.2009 09:07
Pokud někdo z Vás schání marně manuál k tomuto výrobku najdete ho v příloze nově založeného tématu k tomuto výrobku https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22517 ,byla to nejjednodušší cesta jak vám ho sem do diskuse přidat. viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22488

Do toho nového téma vkládejte svoje zkušenosti a názory k tomuto výrobku. A toto starší téma můžete využít pokud chcete porovnávat tento výrobek se starší modelovou řadou HXD 990,10090, což je ostatně i v nadpisu tohoto tématu. Tyto starší modely jsou stále ještě v prodeji a jejich ceny pravděpodobně budou klesat, takže vaše názory mohou pomoci těm co zvažují koupi
Palip (3)|30.12.2009 14:48
Já zase tak technický věci nevím. Mám to napojený na STA, obyčejným antéňákem do rekorderu a z něj přiloženým anteňákem a HDMI kabelem do televize.
V tom stínění atd.. se nevyznám, ale je mi divný, že to dělá jen "vysílací síť 2" a právě taky jen občas, jeden večer to jde bez problém a druhý, že ani nepoznáš co dávají. Nejčastěji však je, že celou dobu jsou drobné kostičky, tzn. nemožnost nahrávání (pro dítě pohádky).
Spíš si myslím, že bude hůř naladěná STA a tento rekordér má citlivější tuner. U kamaráda ve vedlejší bytovce to jde bez problémů. Co myslíš ???
Ještě bych měl dotaz k hlučnosti při vypnutém a zapnutém přístroji. To co hučí je větrák ? :-)
c9 (11)|1.1.2010 14:22
Tak problémy s TIMERem a přehazováním kanálů mám taky, napsal jsem to na Sony support, zde je dpověď:
"S ohledem na Vas dotaz, v tomto pripade prosim, abyste kontaktoval nektere z nasich servisnich strediskach Sony. Posilam Vam jejich kontakty. Jestli se nachazite v Praze, prosim, abyste kontaktoval servisni centrum na Praze 4."


Oproti mé 4 roky staré RDR-HX 710, je to krám, neumí korekci gamma, mosquitto, atd, a hlavně neumí inteligentní dělení scén, nedá značení na začátku reklamy a na konci (podle změny scény), ale pouze po 10 nebo 15 minutách, jenom má HDMI, což je důvod proč jsem ho měnil.
Důvodem toho všeho asi je, že předešlé modely byly ve spolupráci s Pioneerem, současné jsou Samsung, což hovoří asi za vše.
doskok55 (51)|1.1.2010 22:22
Nevím proč tě odkazujou na servis. Ty nedostatky může vyřešit jen nový firmware a to taky asi jen částečně. Ale ten stejně nemají ani v servisu (nemají dodnes ani český manuál) i když evidentně existuje. Zaplombované to není tak jsem se podíval dovnitř. DVD je Pioneer, HDD je Seagate. Ty jsou jedny z nejtišších, ale oni to zprznily výrazně hlučnějším větráčkem. Teď lituji ,že jsem nedal přednost starší modelové řadě HXD, která se stále ještě prodává. Takové drobnosti jako je přílišný svit kontrolky zapnutí, proběhli forem bych snáz rozchodil a dokázal bych si je vyřešit. Naletěl jsem na jejich propagaci tzv. snadného ovládání (bohižel jsem netušil na ukor čeho to bude) a možností USB což je taky lež. Přes USB to snad přehraje DivX a nic víc a pokud je ten DivX v AVI kontejneru tak to taky nezvládne.
doskok55 (51)|1.1.2010 22:42
Tak to vidíš Palip, propojení od STA až K TV máme oba stejné, (teda pokud tím pojmem obyčejný anťákem rozumíš tu bílou komunistickou šńůru s nalisovanými koncovkami) a máme stejné problémy, jen v jiné síti. Ověř prosímtě ještě jestli ti to dělá tak jak mě ty výpadky při pohybu po místnosti jako mě. Kabely jsem prověřil (jen ohm metrem na přerušení)a s ničím podobným jsem se nesetkal. Ty kabely jsou originální stíněné i když mošná blbě, ale s žádným jiným přístrojem jsem neměl takový problém.
c9 (11)|2.1.2010 22:44
Na to, že tuner neumí uložit předvolby a zase je změní podle sebe a nenahraje co jsem si vybral to zkusím vrátit sehnat HXD.

Jenom nevím proč se u nís neprodává AT205 atd., když podle parametrů je to shodný s HXD, ale design je shodný s DC. Na Slovensku a v Německu ho přitom prodávají.
c9 (11)|2.1.2010 22:48
Pro ty co mají zájem je tady opravárenský manuál, včetně přístupu do servisního menu.

Já zapoměl link : http://www.mediafire.com/?0mkmznmmdtm

Mimochodem mám tam asi 100 errorů.
doskok55 (51)|3.1.2010 00:18
Ale, jestli ti na tom uspořádání programů opravdu záleží, tak modelová řada HXD ti nepomůže (viz.témata k tomu HXD), ty to podle těch lidí co to tam popisujou snad neumí vůbec. Oni tam píšou,že nastavují Belgii jako zemi, aby to měli trochu logicky uspořádaný(čt1-čt2-nova-prima-atd). Řešení je jedině čekat jestli vydají nový firmwere, nebo přejít na jinou značku.
Ještě dotaz: Na to Sony support jsi psal česky nebo to musí být v angličtině? Já bych je tam začal bombardovat dotazama aby o problému věděli a pak by snad vydali opravu softvéru rychleji, ale na komunikaci v angličtině si zase tak moc netroufám. Mám kontakt na hodně majitelů toho rekordéru, kteří se na mě obrátili s žádostí o manuál, takže kdybych je všechny požádal mohli bysme je tam pěkně zavalit a uvědomili by si ,že je někde problém.
c9 (11)|3.1.2010 09:17
Psal jsem česky, na podporu ze stránek sony.cz.

Asi bych přešel na jinou značku, pokud to nevyřeší servis, či fw., ale ten zatím na stránkách podpory samozřejmě žádný není.
doskok55 (51)|3.1.2010 18:41
Palip,ještě k tomu tvému dotazu na hlučnost. Mě to nějak zvlášť hlučný nepřipadne a to ho mám v ložnici. Ve dne to nevnímám vůbec a v noci je to slyšet asi na 3m, ale nepůsobí to nějak zvlášť rušivě. Ve vypnutém stavu se netočí nic, po zapnutí se roztočí spindel motor HDD a ventilátor. Pokud máš vložený DVD tak taky ta mechanika. Nejhlučnější je ventilátor, pak DVD mechanika na začátku když načítá a samotný HDD neni slyšet skoro vůbec. Práci hlavičky neslyším vůbec a Spindel HDD jen po přiložení ucha k přístroji. Pokud se ti to zdá příliš hlučný zkus zjistit příčinu. Pokud by to byl HDD byl by to důvod k reklamaci, u větráku a DVD v v počáteční fázi načítání je to normální porovnej to třeba s počítačem. Zkus vzít něco plastového (třeba brčko na pití) a zasuń ho pomalu mřižkou ventilátoru dovnitř. Tím ho zbrzdíš a posléze zastavíš. Vrtulku to nijak nepoškodí a zastavení motorku na pár minut mu taky nijak neuškodí. To ti umožní posoudit hluk HDD a DVD samostatně bez větráku který to přehlušuje. Pokud se ti to zdá drastický způsob můžeš sundat horní kryt (neni nijak zaplombován) a větrák odpojit je na běžném konektoru jako v PC. Rad jak snížit hlučnost větráčku najdeš na internetu mnoho nebudu je proto podrobněji popisovat. Od výměny za kvalitnější ,přes snížení otáček elektronic.regulátorem nejlépe s teplotním čidlem, které ho přinutí k plnému výkonu jen v případě potřeby(přístroj se nijak zvlášť nepřehřívá). Akustický hluk můžeš částečně snížit stržením ostrých hran na vnitřní straně mřižky(jehlovým pilníčkem) a po záruce vystřižením plechové mřižky a náhradou drátěnou která se běžně prodává za pár desítek korun. Těch možností najdeš na internetu opravdu mnoho, nemá smysl to tady popisovat podrobněji
krotom (8)|3.1.2010 22:53
Zdravim, tak se to tu pěkně rozjelo.

Tak staré problémy stále trvají, zeptám se na další:

Připojil jsem svoji DC105 HDMI kabelem a - obraz je v pohodě.
Co mě zaráží je , že nefunguje žádná synchronizace. Myslel jsem že to mají všechny Bravie
(mám KDL-32V2500, asi 2 roky starou), ale asi ne.
Předtím jsem měl video s funkcí smartlink přes Scart a vše bez problémů(zap, vyp,nahrávání atd).
Funguje to někomu? třeba je to kabelem.

A ještě jedna věc, jak řešíte roztažení obrazu při pořadu 4:3. rek. nabídne nastavit 4:3 nebo vyplnit(což je hnus). Na televizi mi vstup HDMI nenabídne autom. detekci jako u všech ostatních vstupů (scart) a programů.
Televize prostě zobrazí vše tak jak jde z rekordéru. Pokud se nastavi na HDMI 4:3 , všechny programy jsou 4:3. Přitom televize má super režim SMART, který si perfektně poradí a roztáhne tak, že mi to nevadí. Jenom ne na vstupu HDMI.
Nechápu, proč ten režim SMART nedají i do rekordérů, když už ho vyvinuli.

Tuner mi funguje dobře, žádné problémy s kvalitou signálu (č.budějovice-kleť20km).
Ventilátor slyším pouze zblízka v tichu.
Díky za uvedení servisního manuálu, určitě se bude hodit .
Co se týká cz manuálu, mě ho poslal prodejce mailem hned za přístrojem.

Díky za odpovědi
krotom (8)|3.1.2010 23:01
jo a jak tu psal c9 proč se neprodává řada AT
tak podle parametrů je AT - Analog Tuner! , ale DC je Digital, Cable tuner

Taky jsem si všim že je mají v německu na stránkách:

cituji :
Tuner

Digitaler Antennentuner
NEIN

Analoger Antennentuner
PAL-B/G, D/K, I, SECAM-L, D/K

Já už téhle firmě přestávám rozumět (a to jsem je pořád vychvaloval)
c9 (11)|4.1.2010 10:39
[quote=krotom;257590]jo a jak tu psal c9 proč se neprodává řada AT
tak podle parametrů je AT - Analog Tuner! , ale DC je Digital, Cable tuner

Taky jsem si všim že je mají v německu na stránkách:

cituji :
Tuner

Digitaler Antennentuner
NEIN

Analoger Antennentuner
PAL-B/G, D/K, I, SECAM-L, D/K

Já už téhle firmě přestávám rozumět (a to jsem je pořád vychvaloval)[/quote]

Dík, taky jsem to zjistil. Já už od Sony postupně odcházím a to jsem byl před 20 lety velkej fanda Sony (už je mi 44). Myslím, že Philips je teď nějak lepší, asi vždycky byl, ale nebyl tak populární. Hlavně podpora Philipsu je o něčem jiném, myšlen upgrade fw., česká podpora v přístrojích, jen hold teď nevyrábí DVD-HDD rekordéry, proto jsem zase zkusil Sony.
doskok55 (51)|5.1.2010 11:26
S formátem zobrazení ani synchronizací problém nemám. DC-205 mám propojený s TV 40w4500 HDMI kabelem (typ nevím je to originál od Sony 3m za necelou 1000) Mám nastaveno typ TV 16:9 a 4:3 na normál. Formát si TV přepímá sama tak jak to má být. Synchronizace taky funguje jen si nepamatuju jak jsem to zprovoznil. Vím ,že zezačátku mě to taky nějak nechtělo jít. Teď ovládám věškeré přehrávání ovladačem od TV ( je přehlednější a dá se orientovat i jen hmatem), ten od rekordéru používám jen pro programování nahrávání. Nepříjemný je jen to ,že to zvedne audio. Zvuk po přepnutí musím stáhnout nejmíń o 10 čísel.
doskok55 (51)|5.1.2010 12:55
Pro Palip: Takže ten problém a příjmem vyřešen. Tuner je v pořádku. V důsledku poruchy zmizel úplně signál na STA a tomu citlivému tuneru stačilo to co se do něj dostalo přes nekvalitní odstínění účastnické šńůry díky blízkému vysílači. Odpojil jsem STA na rekordér jsem připojil pokojovou anténou (kruhový dipólek že staré ruské přenosky). Všechny sítě signál 80-85% kvalita 100%.
bluenite38 (30)|12.1.2010 19:47
V manualu k tomuto rekorderu jsem se nedocetl, jak se daji smazat automaticky predvolene kanaly dvb_t. Ve volbach je pouze moznost je "zneviditelnit". Chtel bych zkusit naladit kanaly rucne. Mozna ze zde vickrat diskutovany problemek s rozhozenim predvoleb s tim souvisi. Kvuli teto veci jsem se sem dostal pres vyhledavac. Dost to rozciluje. Da se nekde najit seznam frekvenci dvb_t kanalu pro Prahu? Jsem novy uzivatel tohoto pristroje, jsem z toho dost rozcarovan. Mimo nepritomnost cz manualu, ktery jsem pote sehnal, me stve i dloooooouhe vypinani. Co to tam provadi 3minuty? Vzdyt zaparkovani disku tak dlouho trvat nemuze?
diky za reakce
Petr
Kalibos (7)|13.1.2010 12:42
Dobrý den,
vlastním starší model DVD rekordéru RDR HXD970. Jelikož mojemu dítku se podařilo zničit DVD mechaniku a oprava je nerentabilní, chtěl jsem zakoupit novější řadu RDR HXD990, ale dotazy v několika desítkách prodejen jsem zjistil že již je vyprodán a prodejci již nabízejí nový model RDR řady DC. Bohužel nemohu souhlasit s konstatováním kolegy doskok55 z úvodu tohoto tématu, že rozdíly mezi těmito modely jsou nepatrné. Porovnáním modelů na stránkách Sony jsem zjistil podstatné funkční nedostatky nového modelu oproti stašímu a právě proto než něco zakoupím se Vás chci zeptat na vaše praktické zkušenosti. Níže uvádím vlastnosti,které nový model dle stránek Sony oproti starému nemá:

- Ruční režim záznamu NE
- Obnovení záznamu - DVD na HDD NE
- Inteligentní rozdělení scén NE!
- Vysokorychlostní kopírování (HDD na DVD) NE!
- Vysokorychlostní kopírování (DVD na HDD) NE!
- Připojení tiskárny (kompatibilní se standardem PictBridge) NE
Další funkce
- Nabídka tapet DVD 1 list (starý 9 různých možností tapety )
- Zámek mechaniky vkládání média NE! (právě kvůli dětem)

A to jsem ještě některé vynechal. Člověk by řekl že by to spíš mělo být naopak co...... Byl bych vám vděčen kdyby jste mi napsali jak to opravdu prakticky je, zejména u vlastností které jsem označil vykřičníkem. (no a pokud víte o nějaké prodejně kde maj ještě ty starší modely tak honem sem s ní!!!!!)
Kalibos (7)|13.1.2010 12:49
[quote=bluenite38;259788]V manualu k tomuto rekorderu jsem se nedocetl, jak se daji smazat automaticky predvolene kanaly dvb_t. Ve volbach je pouze moznost je "zneviditelnit". Chtel bych zkusit naladit kanaly rucne. Mozna ze zde vickrat diskutovany problemek s rozhozenim predvoleb s tim souvisi. Kvuli teto veci jsem se sem dostal pres vyhledavac. Dost to rozciluje. Da se nekde najit seznam frekvenci dvb_t kanalu pro Prahu? Jsem novy uzivatel tohoto pristroje, jsem z toho dost rozcarovan. Mimo nepritomnost cz manualu, ktery jsem pote sehnal, me stve i dloooooouhe vypinani. Co to tam provadi 3minuty? Vzdyt zaparkovani disku tak dlouho trvat nemuze?
diky za reakce
Petr[/quote]

tak frekvence pro Prahu máte třeba zde:
http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/praha.html
mapa s vyšílači a kanály:
http://i.iinfo.cz/urs/Finalzz-122561966054974.jpg
bluenite38 (30)|14.1.2010 10:12
[quote=Kalibos;259927]

- Ruční režim záznamu NE
- Obnovení záznamu - DVD na HDD NE
- Inteligentní rozdělení scén NE!
- Vysokorychlostní kopírování (HDD na DVD) NE!
- Vysokorychlostní kopírování (DVD na HDD) NE!
[/quote]

Přesně tyto funkce bych potřeboval taky
Bohužel, přístroj je již koupený, takže mohu pouze konstatovat, že jsem nebyl tak obezřetný jako tady kolega. Nejsem tak zběhlý uživatel HDD rekordérů.
díky za ty frekvence
Petr
Kalibos (7)|14.1.2010 11:16
takže opravdu tam ty funkce nejsou? absence vysokorychlostího kopírování mě opravdu děsí, takže to běžné plné DVD vypaluje 2 h??? no vzhledem k tomu že vlastním i ostatní komponenty od Sony - TV, zvukový systém a nechtěl bych přijít o komfort ovládání jedním ovladačem a společné vypínaní a zapínání, tak mi nakonec asi nic jiného nezbyde nez koupit tento nepovedený model, jelikož jsem dostal další odpovědi z prodejen že starý model už není, psal jsem dokonce i na Slovensko..... :-).
Frostman (5)|14.1.2010 15:46
No vážení , tento rekordér je přímo katastrofa ! Měli bychom se spojit a zažalovat firmu SONY za klamavou reklamu a obchodní inspekce by jim měla nasolit alespoň 5 milionů pokuty. Copak taková firma má tohle zapotřebí ?
Pojďme jim ty jejich nedodělky vrátit ! Koupil jsem v Německu DVD/HDD rekordér 500 GB pevný disk, všechny funkce jako SONY 505 - na rozdíl od Sony jsou ale fungující ! Tento rekordér má ještě několi funkcí navíc . A co hlavní : má perfektní uživatelské MENU v češtině , úžasně zpracované !!! Jediná chyba snad je, že má je návod NJ, který ale vzhledem k Menu není vůbec zapotřebí !! Je to MEDION 83500 a je k dostání pouze v Německu. Co víc : cena je třetinová !!!
bluenite38 (30)|14.1.2010 16:58
[quote=Frostman;260146]No vážení , tento rekordér je přímo katastrofa ! Měli bychom se spojit a zažalovat firmu SONY za klamavou reklamu a obchodní inspekce by jim měla nasolit alespoň 5 milionů pokuty. Copak taková firma má tohle zapotřebí ?
Pojďme jim ty jejich nedodělky vrátit ! .....[/quote]

chceš se do toho pustit? Máš moji plnou podporu, jsem první očitý svědek, a znechucený uživatel...
Petr
doskok55 (51)|15.1.2010 17:47
Odpověď pro Kalibos:
Ruční nastavení záznamu ANO. (program start a end čas, kvalitu záznamu změnit nejde, přesněji jde jen u analogu a ext.zdrojů.
Inteligentní rozdělení Ne (Záznam rozdělí do kapitol po 10/15 min.podle nastavení menu) dále pak možnost rozdělení nebo výmaz části nahrávky dodatečně.
Ostatní na co se ptáš všechno NE jen tiskátna nevím nezkoušel jsem.
Moje doporučení: Perfektní obraz díky bezchybnému převodu na HD, výborný citlivý tuner, ale výbava funkcemi a ovládání doslova katastrofa.
Kalibos (7)|18.1.2010 08:55
ano děkuji ti to jsem potřeboval vědět... :-), asi bych všechno zkousnul ale to vysokorychlostní kopírování asi ne... :-) no vypadá to že koupím jen přehrávač a počkám zda to soudruzi z Japonska vylepší už během roku nebo počkám až do příštího zda další model bude lepší.... :-)) další možností je pořízení nové TV karty do PC s dig. tunerem.... No nechápu jejich počínání to jako chtěli kvůli krizi udělat co nejlevnější model? bohužel ale zvolili cestu do pekel... :-)
Frostman (5)|19.1.2010 06:41
Vážení , přiznejme si , že jsme nalítli reklamě a koupili jsme v podstatě sračky ...
Jak můžou všude psát , že je to nejlepší rekordér na trhu nabitý funkcemi ? jakými funkcemi ? Vlastně mu hodně funkcí schází a oni přesto lžou ... Já to takhle nechci nechat .!
bluenite38 (30)|20.1.2010 13:09
[quote=Frostman;261060]Vážení , přiznejme si , že jsme nalítli reklamě a koupili jsme v podstatě sračky ...
Jak můžou všude psát , že je to nejlepší rekordér na trhu nabitý funkcemi ? jakými funkcemi ? Vlastně mu hodně funkcí schází a oni přesto lžou ... Já to takhle nechci nechat .![/quote]

a co s tím hodláš udělat? Vynadat sony.cz? Nebo hacknout jejich sajt? Jak píšu výše, stojím za tebou, ale moc možností na to nemám ;-) a taky čas...
gameguru (15)|20.1.2010 14:36
[quote=Frostman;260146]... Koupil jsem v Německu DVD/HDD rekordér 500 GB pevný disk, všechny funkce jako SONY 505 - na rozdíl od Sony jsou ale fungující ! Tento rekordér má ještě několi funkcí navíc . A co hlavní : má perfektní uživatelské MENU v češtině , úžasně zpracované !!! Jediná chyba snad je, že má je návod NJ, který ale vzhledem k Menu není vůbec zapotřebí !! Je to MEDION 83500 a je k dostání pouze v Německu. Co víc : cena je třetinová !!![/quote]

A umí ten MEDION 83500 také DVB-C? A co CI slot? :-)
doskok55 (51)|21.1.2010 03:56
Frostman sohlasím s tebou taky, ale jak píše bluenite38 co můžeme dělat.
Jediný co se dá považovat za závadu je to,že to zpřeháže ty seřazený programy a to i v případě vypnutejch aktualizací. Takže to vypínání aktualizací asi taky nefunguje. (Aktualizuje to mezi 4-5hod.ráno a proč to při tom spouští HDD taky moc nechápu)
Funkce je popsaná v manuálu (takže důkaz)a pokud nefunguje a servis si s tím neporadí je to důvod k odstoupení od kupní smlouvy. Takže kdo to chcete vrátit obraťte se na servis (pochybuju, že už mají opravený firmware) a pak odstoupení od kupní smlouvy pro neodstranitelnou vadu. Seznam autorizovaných servisů jsem hledal na stránkách Sony marně, ale na dotaz na Sony support by měli odpovědět.
http://support.sony-europe.com/contacts/email/email.aspx?site=odw_cs_CZ
Taky by bylo možná dobrý zeptat se na právní názor třeba v poradně SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ http://www.spotrebitele.info/

Pokud se někomu podaří s tím něco udělat dejte sem nám ostatním vědět.
doskok55 (51)|21.1.2010 04:39
Mě osobně se to moc vracet nechce. (Kvalitní obraz.výstup,výborné tunery a taky synchro. s TV sony) a taky čas,nepříjemné jednání a shánění náhrady,takže pokud nezjistím další problémy a ty stávající opraví nový firmware reklamovat to asi nebudu.
Poučím se z toho a příště takové věci budu kupovat jedině v e-shopu kde to můžu bez udání důvodu vrátit. Dokazovat jim absenci funkcí, které propagovali je stejně asi nemožný. Odbyli by mě tím, že jsem si to měl v prodejně odzkoušet. Na to naše zákony nepamatujou, že tyto výrobky nejsou boty a kdybych si měl v prodejně prostudovat 130str.manuál (který mimochodem stejně neměli) a všechny funkce si nechal předvést tak tam budu možná 2dny.
Takže napíšu dotaz na ty závady a taky svůj názor na: http://support.sony-europe.com/contacts/email/email.aspx?site=odw_cs_CZ
To si myslím,že by jsme měli udělat všichni, nic to nestojí a ať ví, že je problém.

Dále bych zkusil někdy až bude čas napsat dotaz na SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ
http://www.spotrebitele.info/ jestli by se to nedalo hodnotit jako klamání sporřebitele nebo nekalá soutěž, ale to by nás muselo být asi víc co by do toho šli
Kalibos (7)|22.1.2010 09:25
Tak servisní střediska pro Sony jsou třeba zde:

http://www.sonyczech.cz/servis_centra.htm
http://support.sony-europe.com/repair/asc/asc.aspx?site=odw_cs_CZ

No myslím že doskok má pravdu, každý si měl funkce ověřit před koupí přístroje a to že přístroj nějakou funkci nemá a výrobce jí ani neuvádí, tak z tohoto důvodu není možné s tím nic dělat. Ale s tou neustálou aktualizací vysílačů je to tedy opravdu divné. Pokud jsou všechny aktualizace opravdu vypnuté a přesto se to rozhazuje tak se jedná jednoznačně o chybu a měl by jste to okamžitě reklamovat a je jejich problémem že nemají nový firmware nebo novou součástku - prostě na reklamaci mají lhůtu 30 dní, pak vám buď musí vrátit opravený funkční přístroj, nebo vrátit peníze, nebo dát nový bezvadný přístroj jiná možnost pro ně neexistuje. Jen si opravdu dejte pozor zda máte všechny aktualizace vypnuté, já měl stejný problém s TV Sony než jsem našel to opravdu správné nastavení - může to být "schované" kdekoliv a návodu bych moc nevěřil... :-) u TV je to právě jako aktualizace vysílačů (nikoliv programů)........ no a určitě piště své kritiky na Sony i na jejich podporu ať to předají soudruhům do Japonska jaký to vyrobili zmetek a snad už příští rok dodají zas plnohodnotný dobrý přístroj který bych koupil....
doskok55 (51)|27.1.2010 05:48
Pokud někdo čte příspěvky v tomto a dalších tématech k tomuto výrobku viz. třeba
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22517
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22266
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22714
a zvažuje koupi podobného výrobku, musí nabýt dojmu ,že je to neuvěřitelný "šmejd".
Ale, to není tak docela pravda. Podle mě kdo si pořídil DC-105 má doma docela slušný kousek hardweru za přiměřenou cenu. S tím,že tomu budou chybět některý pokročilý funkce se u nejlevnějšího modelu v řadě musí počítat. My co jsme investovali do modelu s větším HDD se, ale cítíme silně podvedeni a doslova napáleni marketingem firmy. Všechny 3 modely jsou na chlup identické liší se jen kapacitou HDD a naprosto nehorázným navýšením ceny vzhledem k té kapacitě.
Kdo uvažujete o koupi tak DC-105 by nemusela být špatná volba,pokud vystačíte se 160GB diskem. Ostatní modely z řady je lumpárna Sony(nevím proč píšu velký "S"), Kterou jim nezapomeneme a mnozí z nás u nich budou asi končit. Udělali na nás podraz a mnozí z nás se s nehodláme jen tak smířit.
Podrobněji by to bylo nad rámec možností jednoho příspěvku tady,proto pokud to někoho z vás zajímá celej text jsem uložil jako přílohu tohoto příspěvku
Frostman (5)|28.1.2010 10:32
Nemohu než plně souhlasit . Bohužel tyto naše připomínky asi sony ani nesleduje, nebo je jim to jedno. Ale podvedeni jsme byli. Což poslat tyto články na Českou obchodní inspekci ? Oni by s tím měli něco udělat ... Zatím zdravím - Frostmen
Kalibos (7)|28.1.2010 12:44
no jo 160GB by bylo naprosto dostačujících kdyby to mělo to vysokorychlostní kopírování a to co bych chtěl vypálit a zazálohovat bych měl hotový za pár minutek a né že dvojitý DVD se bude vypalovat 8 hodin...... no pánové a zjistil jsem že Sony nemá problémy jen s rekordéry ale i s přehrávači. S hrůzou jsem zjistil že jejich HDMI modely DVP-NS718 i NS728 NEUMÍ ČESKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sakra to už opravdu oželím to "fajnové" ovládání celého systému a koupím jinou značku a ještě ušetřím...