Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42V10E, TX-P50V10E - nastavení, zajímavosti, problémy...

PaJaSoft (827)|7.9.2009 09:49
Panove, tak jsem se zaradil mezi SATaliky... prvni dojem z DVB-S ladeni ve V10 je takovy, ze to musel navrhovat masochista se sadistickymi sklony... Je pravda, ze moje prakticke zkusenosti s DVB-S doted byly nula, ale urcite predstavy byly...

Co se vsak chci zeptat je, jak resite ladeni satelitu, ktere neumi V10 nativne. Konkretne se mi jedna treba o pozici 0.8W (Thor), ktery V10 nezna, zato vsak zna 1W (Intelsat). Na parabola.cz jsem si nasel unikatni (referencni) frekvence pro jednotlive satelity a tady mam prvni problem... - v konfiguraci LNB jsem zadaval dolni a horni frekvencni mez (dle udaju z LNB to je udaj L.O. - cekal jsem treba frekvencni rozsah ci pod - zadal jsem tedy 975MHz a 10600MHz)... - problem referencnich kmitoctu mam ten, ze je to vesmes v pasmu 11-12GHz a to mi odmita vzit... - tam existuje nejaky prepocet?

Dost casto se mi take stava, ze to najde ocekavany satelit + i nekolikrat Neznamy satelit - to znamena, ze v dotycne pozici (mam multifokus - toroidni T90) se da prijimat vice druzic, ale ty ostatni nemaji dostatecnou uroven/kvalitu signalu? Uroven signalu sleduji v TV a na akusticko/mechanickem meraku, zadne sofistikovane mereni - na BER apod. se mne neptejte...:-)

Ja si v tuto chvili (krome toho, ze na stredu 19.2E mam uroven signalu 10 z 10 porad a vedlejsi 23.5E je taky 8-10...) nejsem jisty nicim - zda-li mam kraje v poradku (3-7 bodiku) nastavene vubec netusim, signal mam, neco naladim, bohuzel mi silne nesedi seznamy FTA stanic z parabola.cz ani ze http://www.satcodx.com/, tak nevim, zda-li je to pozici paraboly nebo delam neco blbe... Nevite, zda-li se v Brne a okoli da pujcit (za prachy - pujcovna) rozumny (nejlepe digitalni) merak?

PS: Omlouvam se, pokud se ptam laicky uplne blbe, fakt to delam prvne v zivote, nejake teoreticke zaklady mam, spise to v tuto chvili je moje aktualni hracka, prosim proto o trpelivost...:-)
PaJaSoft (827)|7.9.2009 10:07
A resim jeste jeden problem... - cardsharing v domacnosti - predstava je takova, ze CS bude Linux (UNI USB ctecka SmarGo + newcs), klienti budou linuxove receivery (Dreambox apod.) a SkyStar 2HD (primarne asi Windows 7)... a rad bych mel taky pristup k PayTV primo v DVB-S tuneru ve V10... vim, ze existuje nekolik moznosti - Diablo, SmartWi, KVX (po kabelu) splitteru, ale vsechny jsou zalozeny na tom, ze abonentni karta je v master jednotce tohoto HW reseni a ostatni jsou klienti... - neexistuje jiny zpusob?

Cena tohoto HW reseni, zejmena s ohledem na pocet klientu je v cenove vysi treba dalsiho DM800...:-(
MarianL (54)|7.9.2009 14:09
Ahojte, som cerstvy majitel 50V10 a podla tohto navodu
http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=15958450&postcount=109
som si chcel pozriet kolko hodin je TV v prevadzke.
Avsak po 3x stlaceni Info sa mi nezobrazia vlavo hore 2 modre okna, ale
zobrazi sa mi vysledok diagnostiky TV.
Stlacil som F, potom podrzal VOL - a na DO 3x stlacil Info.
Robim nieco zle? Alebo ten postup neplati pre EU verziu?
karciboy (35)|7.9.2009 14:34
ahojte,
mam jednu otazocku:
v najblizsich dnoch mi pride 50V10 a chcem k tomu vyuzivat DVB-S tuner.
Budem pouzivat dve karty. Viete poradit aky twin modul pouzit aby to v pohode chodilo?, nech nemam s tym ziadny problem.
dik
dunaj (1030)|7.9.2009 14:57
[quote=karciboy;239790]ahojte,
mam jednu otazocku:
v najblizsich dnoch mi pride 50V10 a chcem k tomu vyuzivat DVB-S tuner.
Budem pouzivat dve karty. Viete poradit aky twin modul pouzit aby to v pohode chodilo?, nech nemam s tym ziadny problem.
dik[/quote]

Zalezi ake karty! Ja som skusal Mascom Easy TV a na Skylinku nesli dve stanice, Brava HDTV a Discovery HD. Kazdopadne napis skusenosti.
dunaj (1030)|7.9.2009 14:59
[quote=MarianL;239788]Ahojte, som cerstvy majitel 50V10 a podla tohto navodu
http://www.avsforum.com/avs-vb/showpost.php?p=15958450&postcount=109
som si chcel pozriet kolko hodin je TV v prevadzke.
Avsak po 3x stlaceni Info sa mi nezobrazia vlavo hore 2 modre okna, ale
zobrazi sa mi vysledok diagnostiky TV.
Stlacil som F, potom podrzal VOL - a na DO 3x stlacil Info.
Robim nieco zle? Alebo ten postup neplati pre EU verziu?[/quote]

Tu nas postup, ktory zarucene funguje (aspon na mojom:-) Doplnil som bod 0.

0. Am TV "F" Taste drucken um Lautstärke einzustellen.
1. Am TV die "Vol -" Taste gedrückt halten.
2. Dreimal die "0" auf der Fernbedienung drücken.
Das Service-Menü wird geladen.
3. Nun drücken Sie die "2"-Taste auf der Fernbedienung.
Das Menü "SRV-Tool" wird geöffnet.
4. Drücken Sie die "OK"-Taste auf der Fernbedienung.
Ein hellblaues Gitter wird angezeigt.
5. Den Cursor nach unten auf die Zeile "PTCT" bewegen.
6. Cursor nach rechts auf das freie Feld bewegen.
7. Die MUTE Taste für ca.5 Sekunden gedrückt halten.

Um aus dem Service-Menü herauszukommen Exit für
ca.3 Sekunden gedrückt halten.
Der TV schaltet sich aus und wieder ein.
mph1 (689)|7.9.2009 20:01
[quote=MarianL;239788]Stlacil som F, potom podrzal VOL - a na DO 3x stlacil Info.
Robim nieco zle? Alebo ten postup neplati pre EU verziu?[/quote]Stiskem F se musis prepnout do funkce nastavovani hlasitosti (takze F muze a nemusi byt potreba zmacknout). Pak mas podrzet VOL- atd.
karciboy (35)|7.9.2009 21:59
[quote=dunaj;239792]Zalezi ake karty! Ja som skusal Mascom Easy TV a na Skylinku nesli dve stanice, Brava HDTV a Discovery HD. Kazdopadne napis skusenosti.[/quote]

karty budu Skylink a Gital, clovek co mi to bude montovat povedal ze to bude v pohode chodit, teda aspon jemu to vzdy ide na STB ktore predava, ale ja zatial STB nechcem, naco ked mozem vyuzit tuner v TV.
tak som velmi zvedavy...


Tv mi uz mal dorazit v piatok ,resp.dnes ale stale nic, tak pevne dufam ze to zajtra uz urcite bude, uz sa neviem dockat :)
dunaj (1030)|8.9.2009 00:41
[quote=karciboy;239820]karty budu Skylink a Gital, clovek co mi to bude montovat povedal ze to bude v pohode chodit, teda aspon jemu to vzdy ide na STB ktore predava, ale ja zatial STB nechcem, naco ked mozem vyuzit tuner v TV.
tak som velmi zvedavy...


Tv mi uz mal dorazit v piatok ,resp.dnes ale stale nic, tak pevne dufam ze to zajtra uz urcite bude, uz sa neviem dockat :)[/quote]

Clovek bude akurat v pohode prekvapeny! Ten Mascom som priniesol naspat do obchodu a tam fungoval vo vsetkych STB. Potom sa zistilo, ze vo V10 nejdu este dva dalsie single moduly a jediny co isiel bol Irdeto Eurocam, ktory mam teraz, ale je len na jednu kartu.
BTW: a naco ti je Gital, ked na Skylinku ide vsetko? Ja skor uvazujem o ORF, uz to mam aj dohodnute, len cakam, aky modul mi odporucis:-) Zeby Diablo?
boh00mi (6)|8.9.2009 08:19
Ahoj,

mám zálusk na TX-P42V10 nebo TX-P42G15. Jsem ale na prášky z těch 4 větráků. Mám obavy z hluku (proudění vzduchu + časem jistě i samotné větráky). Točí se pořád nebo jenom po dosažení nějaké teploty? Vám to nikomu nevadí? Všiml jsem si (včera v kameňáku), že u HD Ready modelů žádné větráky nejsou.

Díky za reakce.
rudolf.korinek (119)|8.9.2009 08:54
[quote=boh00mi;239840]Ahoj,

mám zálusk na TX-P42V10 nebo TX-P42G15. Jsem ale na prášky z těch 4 větráků. Mám obavy z hluku (proudění vzduchu + časem jistě i samotné větráky). Točí se pořád nebo jenom po dosažení nějaké teploty? Vám to nikomu nevadí? Všiml jsem si (včera v kameňáku), že u HD Ready modelů žádné větráky nejsou.

Díky za reakce.[/quote]

Já mám 50V10ku a větráčky vůbec neslyším, opravdu jen a pouze pokud si hlavu položíš ze zadu k televizi. Pokud to porovnám třeba se Samsungem tak je to nebe a dudy, opravdu jsou velice kvalitní a mřížka je upravená tak, aby vydávala co nejmenší aerodynamický hluk ...

R.
karciboy (35)|8.9.2009 11:20
[quote=dunaj;239827]Clovek bude akurat v pohode prekvapeny! Ten Mascom som priniesol naspat do obchodu a tam fungoval vo vsetkych STB. Potom sa zistilo, ze vo V10 nejdu este dva dalsie single moduly a jediny co isiel bol Irdeto Eurocam, ktory mam teraz, ale je len na jednu kartu.
BTW: a naco ti je Gital, ked na Skylinku ide vsetko? Ja skor uvazujem o ORF, uz to mam aj dohodnute, len cakam, aky modul mi odporucis:-) Zeby Diablo?[/quote]

chcel som Gital koli Nove, Nova cinema, ale zrejme si to rozmyslim a postaci len sky link, aspon usetrim za twin modul a kartu.
takze na jednu kartu hovoris najlepsi Irdeto ?, je to teda tiez cryptoworks?, ja sa v tomto vela nevyznam.

ORF chytim na DVB-T :)
dunaj (1030)|8.9.2009 12:12
[quote=karciboy;239867]chcel som Gital koli Nove, Nova cinema, ale zrejme si to rozmyslim a postaci len sky link, aspon usetrim za twin modul a kartu.
takze na jednu kartu hovoris najlepsi Irdeto ?, je to teda tiez cryptoworks?, ja sa v tomto vela nevyznam.

ORF chytim na DVB-T :)[/quote]

JA mam Skylink registrovanu na CZ a ide mi aj Nova HD aj Cinema. Neviem o nicom, co by mi neslo.

A to ORF mas v HD? Hmm?
karciboy (35)|8.9.2009 12:32
ano ale ked mas sky link na CZ tak ti nejde Markiza a STV3, ano Markizu mozem ma t na DVBt ale Stv3 zatial nie.

ORF zatial este nemam ale chlapik co mi bude montovat satelit skusal aj ORF signal , a malo by to byt v pohode, ci to bude v HD to neviem.
dunaj (1030)|8.9.2009 12:44
[quote=karciboy;239883]ano ale ked mas sky link na CZ tak ti nejde Markiza a STV3, ano Markizu mozem ma t na DVBt ale Stv3 zatial nie.

ORF zatial este nemam ale chlapik co mi bude montovat satelit skusal aj ORF signal , a malo by to byt v pohode, ci to bude v HD to neviem.[/quote]

Na SL CZ ide aj Markiza aj STV 3.
Na ORF potrebujes kartu registrovanu v AT. Ces satelit to ide HD cez terestrial nie, pokial viem.
911 (260)|8.9.2009 13:51
[quote=Milis.19;239887]Tak jsem si tuhle TV taky koupil a je opravdu supr.Má skvělej obraz , ale užil jsem si jí jen 2 dny a odešel mi satelit .A kdyby měl někdo zájem mám skvělého prodejce!!!Odost levnější než nejlevnější na internetu

Kdyby někdo měl zájem tak pište na Email : [email]Milis.19@seznam.cz[/email] ;-)[/quote]

To už vypadá na inzerát,nemyslíš?
karciboy (35)|8.9.2009 15:28
[quote=dunaj;239885]Na SL CZ ide aj Markiza aj STV 3.
Na ORF potrebujes kartu registrovanu v AT. Ces satelit to ide HD cez terestrial nie, pokial viem.[/quote]

to mas riadne registrovanu kartu skylink na CZ? , lebo pokial mi je znamo tak v tom pripade by Markiza ani STv3 nemala ist, jedine v 20-dnovej lehote pred registraciou.

mozno sa mylim ale ani v shope skylinku cz nieje v programoch napisana Markiza...
http://eshop.skylink.cz/?cls=stoitem&stiid=433
mph1 (689)|8.9.2009 15:46
Nedavno STV3 a Markiza na CZ Skylinku naskocily. Mozna se dohodli s tim, ze porady pro CZ nepristupne budou blokovane lokalne.
dunaj (1030)|8.9.2009 19:44
[quote=mph1;239926]Nedavno STV3 a Markiza na CZ Skylinku naskocily. Mozna se dohodli s tim, ze porady pro CZ nepristupne budou blokovane lokalne.[/quote]

Robia len GCA regionalizaciu pri niektorych prenosoch, ale este som to nezazil. Takze adresu so mozes dat SK a region CZ a ide vsetko. Ak to prestane fungovat, bude treba ten twin funkcny modul, ktory som zatial nevypatral.
-=Ice=- (414)|8.9.2009 23:01
nyní v Skylinku je jak Markiza, Doma i STV3 konečně. uvidíme zda napořád.

Ice
-=Ice=- (414)|8.9.2009 23:03
viz balíček Grátis od Skylinku zde http://www.skylink.cz/web/structure/26.html

Televizní programy
GRATIS
Neplacené české a slovenské TV programy
ČT1
ČT2
ČT24
ČT4 SPORT
ČT HD
Prima TV
Prima COOL
TV Barrandov
NOVA
NOVA CINEMA
NOVA HD
Óčko
Z1
Noe TV
Public TV

STV Jednotka
STV Dvojka
STV Trojka
Markíza
Doma
TV JOJ
JOJ Plus
TA3
karciboy (35)|9.9.2009 08:25
tak s tym volnym vysielanim Markizi, STv3 pri registracii na CZ to nebude az tak ruzove :(

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dunaj (1030)|9.9.2009 09:20
[quote=karciboy;239972]tak s tym volnym vysielanim Markizi, STv3 pri registracii na CZ to nebude az tak ruzove :(

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Nuz, ak to zablokuju, tak by to bol pruser. Zvlast pre to, ze do V10 sa 2 karty tazko strkaju a este aj DVB-C tuner je pre nase krajiny zablokovany. Ja ale verim v zdravy rozum. Nezabudaj, ze Skylink chce hlavne predavat...

BTW: Na stranke Skylinku je v cenniku pod platbou kartou moznost doplatit za ceske programy jednorazovo 13€. Nebude to ono?
mph1 (689)|9.9.2009 12:39
[quote=karciboy;239972]tak s tym volnym vysielanim Markizi, STv3 pri registracii na CZ to nebude az tak ruzove :(

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]Tohle nema s predplatnym Skylink CZ nic spolecneho. To znamena, ze MOMENTALNE to muze prijimat kdokoliv, protoze je to nekodovane. Az to zakoduji, budou to moci opet sledovat pouze predplatitele. A vzhledem k tomu, ze na Skylink.cz je STV3, Markiza i Doma v programove nabidce (dokonce v zakladni, bez mesicniho poplatku), tak vsichni predplatitele v CZ tyto programy mit budou (az do pripadne dalsi upravy programove nabidky).
SlavoF (834)|9.9.2009 13:06
Presne tak, momentálne to chytajú všetci - tým chcem povedať aj tí čo kartu vôbec nemajú, takže "Skylink chce hlavne predavat..." neobstojí , lebo takto by nepredalo ani samotné karty :-)
karciboy (35)|9.9.2009 13:19
[quote=mph1;240002]Tohle nema s predplatnym Skylink CZ nic spolecneho. To znamena, ze MOMENTALNE to muze prijimat kdokoliv, protoze je to nekodovane. Az to zakoduji, budou to moci opet sledovat pouze predplatitele. A vzhledem k tomu, ze na Skylink.cz je STV3, Markiza i Doma v programove nabidce (dokonce v zakladni, bez mesicniho poplatku), tak vsichni predplatitele v CZ tyto programy mit budou (az do pripadne dalsi upravy programove nabidky).[/quote]

ano, je to v zakladnej ponuke, ale ked si poriadne precitas tak pod tym sa pise "Příjem slovenských kódovaných programů na území Česka může být z důvodu vysílacích práv omezen. " a to je prave to co hovorim, t.j. v CR nepojde markiza ani stv3 a v SR zase nova....

ale bodaj by som nemal pravdu :)
mph1 (689)|9.9.2009 13:41
Ne, to znamena, ze normalne to pujde, ale pokud budou davat program (porad), na ktery televize koupila prava pouze pro SR, tak to divaci v CR neuvidi a naopak. Napr. olympiada.
karciboy (35)|9.9.2009 13:54
[quote=mph1;240013]Ne, to znamena, ze normalne to pujde, ale pokud budou davat program (porad), na ktery televize koupila prava pouze pro SR, tak to divaci v CR neuvidi a naopak. Napr. olympiada.[/quote]

a bude to fungovat aj naopak?, cize ked si skylink kartu zaregistrujem na SR pojde mi tam aj Nova, Nova Cinema (ako keby som mal registraciu na CR)...a len ked bude nejaky program na ktory bude mat prava len Nova tak akurat to bude zakodovane...
Dobre som to pochopil?
mph1 (689)|9.9.2009 14:01
Proc nenapises dotaz na Skylink.sk? ;)

Ale jinak ano, myslim, ze ano.
dunaj (1030)|9.9.2009 15:43
[quote=SlavoF;240006]Presne tak, momentálne to chytajú všetci - tým chcem povedať aj tí čo kartu vôbec nemajú, takže "Skylink chce hlavne predavat..." neobstojí , lebo takto by nepredalo ani samotné karty :-)[/quote]

A co take sa ti podarilo chytit bez karty? Chripku, alebo CT 24?:-)
dunaj (1030)|9.9.2009 21:28
[quote=Milis.19;240077]Tak jsem si tuhle TV taky koupil a je opravdu supr.Má skvělej obraz , ale užil jsem si jí jen 2 dny a odešel mi satelit .A kdyby měl někdo zájem mám skvělého prodejce!!!Odost levnější než nejlevnější na internetu

Kdyby někdo měl zájem tak pište na Email : [email]Milis.19@seznam.cz[/email] ;-)[/quote]

Neviem, ci mam de ja vu, ale tento text uz citam minimalne treti krat a to sledujem len 9 tem. Admin ides!
PaJaSoft (827)|9.9.2009 21:32
[quote=Milis.19;240077]Tak jsem si tuhle TV taky koupil a je opravdu supr.Má skvělej obraz , ale užil jsem si jí jen 2 dny a odešel mi satelit .A kdyby měl někdo zájem mám skvělého prodejce!!!Odost levnější než nejlevnější na internetu

Kdyby někdo měl zájem tak pište na Email : [email]Milis.19@seznam.cz[/email] ;-)[/quote]

Nechces si to spamovani uz konecne odpustit?! Tady nejsi mezi pubertaky...
karciboy (35)|10.9.2009 10:05
[quote=mph1;240020]Proc nenapises dotaz na Skylink.sk? ;)

Ale jinak ano, myslim, ze ano.[/quote]

tu je odpoved zo Skylinku:
Nove dekodovacie karty biele a s oznacenim 03436… umoznuju prijem všetkych zakladnych programov, aj programov TV Nova, Nova Cinema a CT4 Sport, ci uz je karta zeregistrova pre SR alebo CR.


takze celkom dobre
PaJaSoft (827)|10.9.2009 16:48
Belgicky Panasonic instaluje jiz FW 2.013, vite o tom neco? Cesky zaryte mlci - web nabizi 2.012 a TV tvrdi, ze 2.011 je up-to-date...:-( bordel, Velebnosti, jenom bordel...'-)
karciboy (35)|11.9.2009 10:22
Musim sa pochvalit...
Od vcera som stastnym majitelom 50V10 :)
Som uplne nadseny
Dnes budem nastavovat a skusat... a cakat na montaz satelitu(az do utorka :().

Mate ho niekto nastaveny tak, ze by bolo bezproblemov dostupne DVB-S, C, T zaroven fungoval vo Viera caste Nova archiv a v EPG bola spravna diakritika?

FW tam uz mam 2011.

Este co sa tyka cryptoworks modulu, mate niekto na 100% odskusane ktore bez problemov funguju? Myslim ze Dunaj pisal nejaky modul...

Uz sa neviem dockat ked kupim PS3 a vychutnam si BD film .
dunaj (1030)|11.9.2009 10:46
[quote=karciboy;240218]Musim sa pochvalit...
Od vcera som stastnym majitelom 50V10 :)
Som uplne nadseny
Dnes budem nastavovat a skusat... a cakat na montaz satelitu(az do utorka :().

Mate ho niekto nastaveny tak, ze by bolo bezproblemov dostupne DVB-S, C, T zaroven fungoval vo Viera caste Nova archiv a v EPG bola spravna diakritika?

FW tam uz mam 2011.

Este co sa tyka cryptoworks modulu, mate niekto na 100% odskusane ktore bez problemov funguju? Myslim ze Dunaj pisal nejaky modul...

Uz sa neviem dockat ked kupim PS3 a vychutnam si BD film .[/quote]

Modul ti pojde Irdeto Eurocam na jednu kartu. Mascom Easy TV ti nepojde. Ak zistis nejaky funkcny na 2 Smart karty, daj mi vediet.

Co sa tyka diakrotiky, ta je dobra iba pre CZ, SK, SWE a FIN. Nova archiv ide ale len na CZ a SK. DVB-S ide na CZ, DE a SCH. a DVB-C ide na DE a SWE. EPG na DE. Tak si vyber.:-)

Idealna kombinacia akosi neexistuje, ja mam CZ, cize bez EPG a DVB-C.
panfan (78)|12.9.2009 17:08
Mám problém. Pri prepínaní tlačítka TV sa mi zobrazuje na striedačku len Analóg a DVB-T tuner a neviem sa dostať k DVB-S aby som mohol dať naladiť satelit... Neviete poradiť? Dík
JobJob (35)|12.9.2009 17:28
[quote=panfan;240381]Mám problém. Pri prepínaní tlačítka TV sa mi zobrazuje na striedačku len Analóg a DVB-T tuner a neviem sa dostať k DVB-S aby som mohol dať naladiť satelit... Neviete poradiť? Dík[/quote]

Tlačítko MENU, potom: Nastavení, Menu ladění DVB-S, Automatické ladění ... naladit satelitní kanály a pak už se pod tlačítkem TV objeví kromě Analogu a DVB-T také DVB-S.
P.S.: gratuluji ke koupi
911 (260)|12.9.2009 17:42
[quote=karciboy;240218]Musim sa pochvalit...
Od vcera som stastnym majitelom 50V10 :)
Som uplne nadseny
Dnes budem nastavovat a skusat... a cakat na montaz satelitu(az do utorka :().

Mate ho niekto nastaveny tak, ze by bolo bezproblemov dostupne DVB-S, C, T zaroven fungoval vo Viera caste Nova archiv a v EPG bola spravna diakritika?

FW tam uz mam 2011.

Este co sa tyka cryptoworks modulu, mate niekto na 100% odskusane ktore bez problemov funguju? Myslim ze Dunaj pisal nejaky modul...

Uz sa neviem dockat ked kupim PS3 a vychutnam si BD film .[/quote]

Gratuluji,mě jde dobře modul Technisat.
dunaj (1030)|12.9.2009 20:48
[quote=JobJob;240382]Tlačítko MENU, potom: Nastavení, Menu ladění DVB-S, Automatické ladění ... naladit satelitní kanály a pak už se pod tlačítkem TV objeví kromě Analogu a DVB-T také DVB-S.
P.S.: gratuluji ke koupi[/quote]

Este treba doplnit, ze krajina musi byt CZ. Pre SK je DVB-S zablokovane! Panasonic totiz oplyva neuveritelnym zmyslom pre humor!
JobJob (35)|13.9.2009 08:09
[quote=dunaj;240409]Este treba doplnit, ze krajina musi byt CZ. Pre SK je DVB-S zablokovane! Panasonic totiz oplyva neuveritelnym zmyslom pre humor![/quote]

Já mám navolenou zemi ČESKO (abych měl správně diakritiku) a výše uvedeným postupem jsem v pohodě naladil DVB-S. Pokud se zvolí země ČESKO, tak se automaticky (při prvním spuštění) na TV naladí pouze analog a DVB-T. Při volbě země např. NĚMECKO se automaticky (samo) naladí i DVB-S. Zemi SLOVENSKO jsem nezkoušel.
panfan (78)|13.9.2009 09:03
Ten háčik bol práve v tej krajine... Pri pôvodnom nastavení po zakúpení som si nastavil SK, lebo som mal len analóg... Takže - tvrdý reštart a krajina Nemecko... Ale kým sme na to prišli, skoro som ošedivel. :-)
dunaj (1030)|13.9.2009 10:02
[quote=panfan;240427]Ten háčik bol práve v tej krajine... Pri pôvodnom nastavení po zakúpení som si nastavil SK, lebo som mal len analóg... Takže - tvrdý reštart a krajina Nemecko... Ale kým sme na to prišli, skoro som ošedivel. :-)[/quote]

S tym Nemeckom to ale vyhra nebude. Sice ti pojdu vsetky tunery aj EPG, ale budes mat vsade zlu diakritiku. V Info, EPG, aj TXT. A tiez ti nepojde Nova archiv cez Viera Cast. Okrem toho, co je dost zavazne, na vsetkych viacjazycnych programoch si budes musiet manualne zakazdym prepnut zvuk z povodneho na CZ.
panfan (78)|13.9.2009 10:45
Takže všetko odznovu? Tvrdý reset? Alebo sa to dá niekde prepnúť?
dunaj (1030)|13.9.2009 10:48
[quote=panfan;240432]Takže všetko odznovu? Tvrdý reset? Alebo sa to dá niekde prepnúť?[/quote]

Reset a vsetko znova. Jedine si pre utechu mozes ulozit to nemecke nastavenie na SD kartu, aby si to nemusel znovu ladit, ked si to budes chciet nahodou vratit spat. Funkcia Hotel - je to tu niekde popisane.
panfan (78)|13.9.2009 10:48
A ešte mám otázku ohľadne ukladania kanálov. Na satelite to naladilo 400 kanálov a keby som mal každý ktorý môžem pozerať dať na začiatok po jednom, to je robota tak na týždeň... Ide to aj inak? Jednoduchšie? Napríklad Markíza je na 393 tuším a chcem ju na 7.
dunaj (1030)|13.9.2009 10:54
[quote=panfan;240434]A ešte mám otázku ohľadne ukladania kanálov. Na satelite to naladilo 400 kanálov a keby som mal každý ktorý môžem pozerať dať na začiatok po jednom, to je robota tak na týždeň... Ide to aj inak? Jednoduchšie? Napríklad Markíza je na 393 tuším a chcem ju na 7.[/quote]

Celkove poradie nechaj tak, to je jedno. Dolezite je, co si ulozis do profilov (4 profily). Tam sa daju kanaly jednoducho pridavat aj odoberat, horsie je to len s presunom kanalu v ramci profilu, takze najlepsie je rovno ich pridavat v poradi, v akom ich chces mat.
panfan (78)|13.9.2009 10:58
To som už skúšal, ale aj to je pracné ako ... Predtým som mal na tv normálne zmenu kanálu tak, že som ju navolil číslom. A bol to tiež Panasonic...:-)
dunaj (1030)|13.9.2009 11:05
[quote=panfan;240437]To som už skúšal, ale aj to je pracné ako ... Predtým som mal na tv normálne zmenu kanálu tak, že som ju navolil číslom. A bol to tiež Panasonic...:-)[/quote]

Mozno niekto vie nejake finty, ja som to raz nastavil a pokoj. Ak chces, mozem ti poslat moje nastavenie a mozes si ho nacitat. Mam Skylink CZ a 4 LNB 13, 19.2, 23.5 a 28,2. Ak ti to pomoze.
Dalko (124)|13.9.2009 12:34
Zdar lidi, uvažuji o TX-P42V10E a mám drobný dotaz. Má TV USB vstup (dle webu PAN to vypadá,že ne) nebo lze média přehrávat jen přes USB resp.LAN?