Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42V10E, TX-P50V10E - nastavení, zajímavosti, problémy...

PaJaSoft (827)|24.9.2009 11:59
[quote=mph1;241784]za 350 mesicne nezajem (to mne stoji +/- vsechny ostatni kanaly vc. HBO).[/quote]

V HD a rozumne kvalite?

PS: SkyLink od 1.10. neco chysta, vzhledme k tomu, ze CS Link karty uz odkryl, mozna to bude jeste zajimave... takze vyckavam.
PaJaSoft (827)|24.9.2009 12:39
Jeste k tomu nevhodnemu zapinani... matne si vzpominam, ze V10 ma v menu, ktere eventy ji maji vzbudit...
dunaj (1030)|24.9.2009 12:46
[quote=PaJaSoft;241794]Jeste k tomu nevhodnemu zapinani... matne si vzpominam, ze V10 ma v menu, ktere eventy ji maji vzbudit...[/quote]

Ano, je tam moznost "Zapnutie cez Link" ON/OFF.
mph1 (689)|24.9.2009 14:08
[quote=PaJaSoft;241787]V HD a rozumne kvalite?[/quote]Ja vzdycky cenu hodnotim podle toho, co za ni dostanu:

Eurosport HD ... mam v SD a k tomu dalsich 5 nebo 6 sport. programu, pricemz CT4 bude na CT HD. Kdysi jsem koukal hodne, ale ted si s CT4 a Sport5 vystacim, pribyla NovaSport - i v HD, Sport1...
Discovery HD ... mam v SD, ten by jediny mohl za HD stat
History Channel HD ... mam v SD, obcas ho sleduji, ne dost na upgrade na HD
Filmbox HD ... mam v SD. Vetsina bude upscalovana, tech par zajimavych filmu, co SPI ma v HD, mne nezachrani (to uz radsi BluRay - za 1 rok mam prehravac, za dalsi 2 roky 10 disku. Mozna vic, nez kolik HD filmu bude Filmbox davat :D)
Brava HDTV ... hudbu radeji z CD, smycce videt do posledniho vlakenka k poslechu nepotrebuji

Takze ano, pro sberatele HD kanalu muze byt 70,- Kc mesicne za 1 program navic zajimave, pro mne 350Kc za Discovery HD nikoli.
dunaj (1030)|24.9.2009 14:14
[quote=mph1;241804]Ja vzdycky cenu hodnotim podle toho, co za ni dostanu:

Eurosport HD ... mam v SD a k tomu dalsich 5 nebo 6 sport. programu, pricemz CT4 bude na CT HD. Kdysi jsem koukal hodne, ale ted si s CT4 a Sport5 vystacim, pribyla NovaSport - i v HD, Sport1...
Discovery HD ... mam v SD, ten by jediny mohl za HD stat
History Channel HD ... mam v SD, obcas ho sleduji, ne dost na upgrade na HD
Filmbox HD ... mam v SD. Vetsina bude upscalovana, tech par zajimavych filmu, co SPI ma v HD, mne nezachrani (to uz radsi BluRay - za 1 rok mam prehravac, za dalsi 2 roky 10 disku. Mozna vic, nez kolik HD filmu bude Filmbox davat :D)
Brava HDTV ... hudbu radeji z CD, smycce videt do posledniho vlakenka k poslechu nepotrebuji

Takze ano, pro sberatele HD kanalu muze byt 70,- Kc mesicne za 1 program navic zajimave, pro mne 350Kc za Discovery HD nikoli.[/quote]

Ad Discovery HD: To teda aj stoji: anglicky zvuk a flamske titulky natvrdo
Ad Filmbox HD: Na HD idu ine filmy, resp. asi tri dokola
dunaj (1030)|24.9.2009 14:19
[quote=PaJaSoft;241787]

SkyLink od 1.10. neco chysta, vzhledme k tomu, ze CS Link karty uz odkryl, mozna to bude jeste zajimave... takze vyckavam.[/quote]

Zrejme problemy:

Predajcov a montážnikov Skylinku prosíme o spoluprácu. Pripravte sa na žiadosti zákazníkov, týkajúcich sa prelaďovania satelitných prijímačov či montáže „DuoLNB" nielen v súvislosti s touto zmenou, ale aj v súvislosti s pridanými novinkami v programovej ponuke od 1. 10. 2009.

Užívateľom kariet Skylink a najmä predplatiteľom programového balíčka MULTI sa ospravedlňujeme za komplikácie vyvolané udalosťami mimo našu kontrolu. Nebolo možné nájsť riešenie, pri ktorom nie je nutné preladenie satelitného prijímača.

Zákaznícky servis Skylink
mph1 (689)|24.9.2009 14:31
[quote=dunaj;241805]Ad Discovery HD: To teda aj stoji: anglicky zvuk a flamske titulky natvrdo[/quote]...jeste horsi, nez jsme doufali :(
mph1 (689)|24.9.2009 14:32
[quote=dunaj;241806]Zrejme problemy:
...[/quote]Ale ne, to jen ze ukoncili Eurosport na 23E a je jen na 19E, takze lidi, co neumi ladit sat nebo nemaji monoblok, budou rvat.
dunaj (1030)|24.9.2009 14:37
[quote=mph1;241809]Ale ne, to jen ze ukoncili Eurosport na 23E a je jen na 19E, takze lidi, co neumi ladit sat nebo nemaji monoblok, budou rvat.[/quote]

No hlavne, aby mali druhe LNB!

BTW: ja tipujem dalsi prirastok v Skylinku na National Geographic HD s original zvukom.
Mam dve indicie:
1. http://www.skilink.sk/programy.html
2. Vysiela to na Astra 1G 11856/V, kde nedavno pribudlo myZen.tv

BTW: V10 zobrazuje tu frekvenciu ako 11855 a je to presne ta, na ktorej nejdu Mascom moduly Cryptoworks. Nie je chyba v tom 1 MHz?
karciboy (35)|24.9.2009 23:34
[quote=dunaj;240516]Ak mas na routri pustene DHCP a na TV si nic nenastavoval, tak to musi ist. Pozri do routra, ci pridelil TV IP adresu.

BTW: Zaujimalo by ma, co vsetko ide prehrat z Maca, lebo na IFA mi jeden tvrdil, ze vsetko. A nezabudni ten server mat spusteny:-)[/quote]

Dunaj, vies mi to nejako vysvetlit, lebo nech robim co robit stale mi nic nejde...vypisuje server nenajdeny :)
Aby som to trocha objasnil, tak do routra sa nedostanem(je firemny, cize blokovany, mam doma "Home office"), ale pital som sa a DHCP je tam pustene.
Myslim ze problem bude najskor na Twonky servri, lebo neviem co zadat v Media Receivers ked vyberiem Panasonic Viera... treba tam dat nejake cisla, alebo co?
Mozes pripadne popisat co vsetko a ako si nastavoval na Twonky media servri?
Picture 11.png
dunaj (1030)|24.9.2009 23:41
[quote=karciboy;241870]Dunaj, vies mi to nejako vysvetlit, lebo nech robim co robit stale mi nic nejde...vypisuje server nenajdeny :)
Aby som to trocha objasnil, tak do routra sa nedostanem(je firemny, cize blokovany, mam doma "Home office"), ale pital som sa a DHCP je tam pustene.
Myslim ze problem bude najskor na Twonky servri, lebo neviem co zadat v Media Receivers ked vyberiem Panasonic Viera... treba tam dat nejake cisla, alebo co?
Mozes pripadne popisat co vsetko a ako si nastavoval na Twonky media servri?[/quote]

To je zle. V polozke Media receivers sa ti musi objavit TV aj s MAC adresou. Nieco ti to blokuje. Firewall? Podla mna som nenastavoval nic a hned to islo. Ak by som sa mylil, tak skus PS3 mediaserver,ten ide zarucene na prvy sup.

http://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/list

Problem bude v tom Home Office. Ja ale netusim, co to je, ale vyzera to, ze TV a Server nemas v tej istej privatnej sieti. t.j. 192.168.X.X. a pod.

V tvojom pripade musi mat TV IP adresu 127.0.0.X. Pozri do TV, aku ma!
karciboy (35)|25.9.2009 08:40
tu IP adresu pozriem dnes, ale viera cast mi ide, data mi normalne stahuje. MAC adresu TV som do Twonky musel zadat rucne, sama sa tam neobjavila.
Moze to byt nieco s firewallom, len neiviem co tam mam povolit, ktoru moznost . aj to som vcera skusal a nic.
skusim pozriet aj PS3 media server, uvidim.
dunaj (1030)|25.9.2009 09:23
[quote=karciboy;241889]tu IP adresu pozriem dnes, ale viera cast mi ide, data mi normalne stahuje. MAC adresu TV som do Twonky musel zadat rucne, sama sa tam neobjavila.
Moze to byt nieco s firewallom, len neiviem co tam mam povolit, ktoru moznost . aj to som vcera skusal a nic.
skusim pozriet aj PS3 media server, uvidim.[/quote]

Viera Cast ti ide, lebo tam TV pristupuje priamo na verejne IP adresy a TV sa tvari ako verejna IP s prislusnym portom.

Prve co by si mal skusit, je, ze z PC, na ktorom bezi server zadas v DOS-e ping X.X.X.X
kde X.X.X.X je adresa TV, ktoru vycitas v nastaveniach siete priamo na TV. Ak toto pojde, tak je to vec FW.
dunaj (1030)|25.9.2009 09:53
[quote=22;241539]Psal jem na [email]Panasonic.praha@eu.panasonic.com[/email] a odepsali. Pro příjem satelitního vysílání je potřeba CA modulIndeto tmavě oranžové barvy.Tv má podporu 4LNB.[/quote]

Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

CAM modul pre TX-P50V10E

Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,

Doporučujeme modul červené Irdeto.
Twin jsme netestovali nicméně v blízké budoucnosti budeme. Můžeme si na Vás ponechat kontakt a až danou informaci zjistíme, budeme Vás kontaktovat. Ohledně CI+ - testuje se ve výrobě, nicméně nyní nemáme žádné konkrétní informace.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic
panfan (78)|25.9.2009 12:40
Poraďte prosím ak viete, môže môj HDD DVD Panasonic 67 nahrať program vysielaný satelitom cez funkciu DIRECT TV REC?
HDD DVD má len analógový tuner a mám ho pripojený k TV cez HDMI, na obidvoch mám zapnutý Viera Link, ovládače spolupracujú, len nahrávať nechce. Vypisuje skontrolujte pripojenie - HDD DVD má len jeden HDMI výstup a v TV sú všetky rovnocenné /aspoň myslím/. Je chyba v prepojení, resp dokáže nahrať signál, ktorý cez neho neprechádza? Dík za odpovede
dunaj (1030)|25.9.2009 13:13
[quote=panfan;241919]Poraďte prosím ak viete, môže môj HDD DVD Panasonic 67 nahrať program vysielaný satelitom cez funkciu DIRECT TV REC?
HDD DVD má len analógový tuner a mám ho pripojený k TV cez HDMI, na obidvoch mám zapnutý Viera Link, ovládače spolupracujú, len nahrávať nechce. Vypisuje skontrolujte pripojenie - HDD DVD má len jeden HDMI výstup a v TV sú všetky rovnocenné /aspoň myslím/. Je chyba v prepojení, resp dokáže nahrať signál, ktorý cez neho neprechádza? Dík za odpovede[/quote]

No to pojde dost tazko. Podla mna to funguje tak, ze TV oznami cez HDMI CEC rekorderu, ze si ma naladit kanal XY a zacat nahravat. Existuju aj funkcie, kedy rekorder naladi kanaly v tom istom poradi ako TV, resp. preberie z TV cele nastavenie. Treba si ale uvedomit, ze HDMI na recorderi je vystup a na TV su to vstupy. Obojsmerne funguje iba datova komunikacia, cize povely a instrukcie. Takze z toho vyplyva, ze recorder musi vlastnit rovnaky tuner ako TV. Ak sa mylim, tak ma opravte.
panfan (78)|25.9.2009 19:26
Zajtra sa chystám preinštalovať nastavenia TV. Už tretí krát reštart, tak mi prosím niekto napíšte aké sú ideálne základné nastavenia - krajina, jazyk - aby všetko, alebo aspoň väčšina fungovala normálne: DVB-S, EPG, Viera Cast, teletext - diakritika a nemusel som to robiť aj 4 krát...:-) Viem, že to tu niekde je, ale nemám toľko času aby som to hľadal. Dík moc
dunaj (1030)|25.9.2009 19:32
[quote=panfan;241956]Zajtra sa chystám preinštalovať nastavenia TV. Už tretí krát reštart, tak mi prosím niekto napíšte aké sú ideálne základné nastavenia - krajina, jazyk - aby všetko, alebo aspoň väčšina fungovala normálne: DVB-S, EPG, Viera Cast, teletext - diakritika a nemusel som to robiť aj 4 krát...:-) Viem, že to tu niekde je, ale nemám toľko času aby som to hľadal. Dík moc[/quote]

Daj si CZ a jazyk SK. Ale EPG ti nepojde. Ak chces, mozem ti poslat moje nastavenie, ak mas SD kartu, tak to budes mat za 2 sekundy. Aspon uvidime, co to spravi s LNB konfiguraciou, co mas zrejme inu.
panfan (78)|25.9.2009 20:07
Dík. Prečo nepôjde EPG? Myslíš diakritiku, alebo niečo iné. Teraz mi blbne dosť - diakritika úplne, ale aj info sú niekedy pozadu, a dá sa pozrieť len jedno pred a po, a to som myslel, že bude normálne 7 dňové...
A dík aj za ponuku na nastavenia, ale asi ideme skúsiť ručné ladenie, aby som tam mal len programy, ktoré chcem a lepšie sa mi to utriedilo na poradie na aké som zvyknutý. Nechcem aby mi naladilo aj niečo, čo si nikdy neprepnem.
dunaj (1030)|25.9.2009 20:10
[quote=panfan;241964]Dík. Prečo nepôjde EPG? Myslíš diakritiku, alebo niečo iné. Teraz mi blbne dosť - diakritika úplne, ale aj info sú niekedy pozadu, a dá sa pozrieť len jedno pred a po, a to som myslel, že bude normálne 7 dňové...
A dík aj za ponuku na nastavenia, ale asi ideme skúsiť ručné ladenie, aby som tam mal len programy, ktoré chcem a lepšie sa mi to utriedilo na poradie na aké som zvyknutý. Nechcem aby mi naladilo aj niečo, čo si nikdy neprepnem.[/quote]

EPG ti nepojde, lebo pre SK a CZ je deaktivovane a v DE ma nespravnu diakritiku. Info je v poriadku, to berie data z EPG, len musis pockat, kym to nacita. Spravne EPG by bolo vo Svedsku, ale ti zase maju deaktivovany DVB-S tuner. Tak si vyber:-(
panfan (78)|25.9.2009 20:16
Tak to by som chcel pod ruku toho, čo to deaktivoval... Just kidding :-)
To bolo jasné, že nemôžme mať výrobok, kde by všetko išlo tak ako má... Myslím na SK...
dunaj (1030)|25.9.2009 21:14
[quote=panfan;241967]Tak to by som chcel pod ruku toho, čo to deaktivoval... Just kidding :-)
To bolo jasné, že nemôžme mať výrobok, kde by všetko išlo tak ako má... Myslím na SK...[/quote]

No myslim, ze skor ako ho najdes sa naucis debuggovat subor SDDL.SEC, kde je ulozeny cely FW. V Prahe ani na IFA netusia ani, kde sa ten FW tvori.
panfan (78)|26.9.2009 13:58
Tak teraz to robíme a krajina CZ neponúka DVB-S.................. Je to možné?

Už nič treba ísť do DVB-T a tam je pridať DVB-S.... A sme tu na to dvaja............................ Jednoduchšie to snáď už ani nemohli urobiť.
dunaj (1030)|26.9.2009 16:16
[quote=panfan;241991]Tak teraz to robíme a krajina CZ neponúka DVB-S.................. Je to možné?

Už nič treba ísť do DVB-T a tam je pridať DVB-S.... A sme tu na to dvaja............................ Jednoduchšie to snáď už ani nemohli urobiť.[/quote]

No vidis, ako ste na to sikovne prisli.
BTW: Ak by ste boli este sikovnejsi a menej lenivi ako ja, tak by ste sa mohli takto pohrat:
Naladis si stanice pod CZ, ulozis na kartu, zvolis nejaku exoticku krajinu a nacitas z karty. A zrazu zmizne Tagesschau z Viera Cast. Zvolis DE, nacitas to iste z karty a Tagesschau je spat.
Chcem tym povedat, ze nastavenie krajiny je ulozene v tom subore s priponou .db, ktory sa objavi na SD karte po pouziti funkcie Hotel. Takze ked sa bude niekto velmi nudit, mohol by porovnat tvary tohto suboru pre rozne krajiny, stiahnut nieco s cim sa to da otvorit a mozno sa mu podari rozbehat napr EPG v CZ nastaveni. To len taky maly "Tip na weekend".
panfan (78)|26.9.2009 19:21
Tak, čo sa týka "technického zabezpečenie" okolo TV som tak v druhej triede základnej školy a toto čo tu píšeš je asi postgraduál...:-)
rstrst (1)|30.9.2009 17:25
Uvažuji o koupi této TV. Občas bych si chtěl něco přehrát z PC. Mohl by mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi připojením počítače k TV přes DLNA a přes HDMI kabel?
Díky
loke (25)|30.9.2009 17:57
[quote=dunaj;240435]Celkove poradie nechaj tak, to je jedno. Dolezite je, co si ulozis do profilov (4 profily). Tam sa daju kanaly jednoducho pridavat aj odoberat, horsie je to len s presunom kanalu v ramci profilu, takze najlepsie je rovno ich pridavat v poradi, v akom ich chces mat.[/quote]

da sa to presuvat - nastav sa na stanicu ktoru chces v profile presunut + stlac zeleny gombik na ovladaci + presun kam to chces sipkami + znova stlac zeleny + a je to ; takto si popresuvas co len chces; nepaci sa mi vsak ze ak v profile nahodou stlacis OK stanica zmizne z proifilu a ked si nevsimnes ktora to bolamusis hladat; inak kto navrhoval ovladanie v tomto Panasonicu asi umyselne robil veci zlozito ...
loke (25)|30.9.2009 18:30
pozdravujem tuto diskusiu, som majitelom 42V10E uz asi 3 tyzdne, uz som sa aj ja zapotil na DVB-S ladeni ap.; moje skusenosti su zatial taketo:

a) cez CZ / DVB-T som dokazal pridat DVB-S - aj mi nacitalo satelitne programy - ale nechcelo mi ich ulozit, skusal som to 2x - KDE MOZE BYT CHYBA ?
(zatial bezim myslim na rakuskej ci nemeckej lokalite, ale tam je ten problem s diakritikou a s tym, ze treba manualne prepinat zvukove stopy ...)

b) dnes som telefonicky konzultoval s Panasonic technikom na Slovensku - ani len netusil ze cez CZ / DVB-T sa da pridat DVB-S a len mi povedal ze zial pre SK to DVB-S nenaladim - ze si mam dat FINSKO koli najprijatelnejsej diakritike; pytal som sa ho ci sa nechysta novy firmware a povedal mi ze na panasonic.cz je nove verzia ale ze urcite tento problem nevyriesi, ale ze nove modely, ktore pridu uz to budu mat opravene ...
NEVIETE O CO JE TEN NOVY FIRMWARE VYLEPSENY ? OPLATI SA ? MA HO NIEKTO ? http://www.panasonic.cz/servis_dovladace.aspx

c) predvcerom mi panasonic vyhlasil, ze nasiel nove satelitne stanice ze ci ich chcem pridat, nuz teda som stlacil OK ze co sa bude diat a...
smola - z 1600 programov zmizlo asi 400 programov (mam Astru3 aj Astru1 a SKylink kartu) vratane Markiza a p.; tiez z profilov mi vypadali viacere programy
... nuz musel som ladit odznova a triedit a hladat a profilovat (zabavka na hodinku dve)

d) pocas prace s profilmi alebo prehliadani sa Panasonicu stane ze jednoducho zacne vyhlasovat niektore stanice za zakodovane a neukaze obraz - tu pomoze vypnut a zapnut a ide to - najhorsie je ze pri hladani stanic do profilu neviete ci to ide alebo nie ...

nuz aspon tolko za ten kratky cas, najviac ma zatial vytaca nemoznost SK DVB-S (u mna zatial aj CZ-DVB-S), (ne)EPG, neandertalsky system ovladania toho TV ako aj ulozenia tlacitok na ovladaci ... a to sa este len chystam na LNB a VIERA CAST (zatial netusim co ma caka)

inak TV je super, sice ma trochu prekvapili tie chladice, ktore je ale pocut len vynimocne - ak je uplne ticho :o)

som sa nejako rozpisal - tak prepacte - urcite uz tu tieto temy boli, chcel som prispiet a mozno sa nieco dozvediet ...
vdaka
dunaj (1030)|30.9.2009 19:11
[quote=loke;242485]da sa to presuvat - nastav sa na stanicu ktoru chces v profile presunut + stlac zeleny gombik na ovladaci + presun kam to chces sipkami + znova stlac zeleny + a je to ; takto si popresuvas co len chces; nepaci sa mi vsak ze ak v profile nahodou stlacis OK stanica zmizne z proifilu a ked si nevsimnes ktora to bolamusis hladat; inak kto navrhoval ovladanie v tomto Panasonicu asi umyselne robil veci zlozito ...[/quote]

Na to som prisiel. Ale neprisiel som na to, ako mam tu stanicu rychlo presunut od dola az hore, ked ich mam v profile 120.
loke (25)|30.9.2009 19:17
no zial asi nijak, to je ten neandertalsky system ovladania - ale zas az tak pomaly to nejde ;o)
dunaj (1030)|30.9.2009 19:18
Loke:

-DVB-S v CZ ti musi ist, ide to vsetkym.
-Pre rychle zmeny krajiny si nahraj nastavenia na SD kartu (funkcia Hotel). Mozes za 2 sekundy zmenit krajinu aj s kompletnym naladenim
-Da sa laborovat sposobom: zmenim krajinu, nahram nastavenie z inej krajiny, ale daleko som sa zatial nedostal
-Ten novy FW na webe by som nazval ako "neskodny" Mame ho viaceri, ale nik neprisiel na to, v com je iny. Vyskusaj.
-dalsi novy FW vsetci upenlivo ocakavame:-)

BTW: Prave som do cerveneho Irdeto modulu zasunul ORF kartu a ta debilna hlaska ako na Sport 1 vyskakuje aj na Puls 4.
vpe (2)|1.10.2009 06:39
[quote=PaJaSoft;239329]Proto take caste reseni je z kompu DVI->HDMI bakelitova konvertka, aby se usetrilo za HDMI (certifikovane)... stejne tak sel touto cestou Dreambox 800... Dreambox 8000 ma HDMI, ale IMHO bez HDCP - jak to provedli a nakolik je to legalni, resp. licencne ciste si netroufam spekulovat, osobni nazor je, ze to proste riskli a licencnim podminkam uziti HDMI to neodpovida...[/quote]

Dreambox 8000 má úplně stejné HDMI, jako Dreambox 800, tedy DVI s redukcí na HDMI.
loke (25)|1.10.2009 15:52
[quote=dunaj;242501]Loke:

-DVB-S v CZ ti musi ist, ide to vsetkym.
[/quote]

no ano, nacita mi programy, ale TV ich neulozi, neviem kde moze byt problem ci v TV alebo v cryptoworkse (mam tam nejaky modry Philips) - ani neviem kde sa tie programy vlastne ukladaju
dunaj (1030)|1.10.2009 16:13
[quote=loke;242613]no ano, nacita mi programy, ale TV ich neulozi, neviem kde moze byt problem ci v TV alebo v cryptoworkse (mam tam nejaky modry Philips) - ani neviem kde sa tie programy vlastne ukladaju[/quote]

??? Co znamena neulozi? Ved si skus nejaky kanal rucne pridat a hned musi byt v pamati.
rudolf.korinek (119)|2.10.2009 10:50
Držet palce, dneska jsem hodil k sousedovi balkónovou poštu včetně karamel s prosbou jestli se můžu píchnout na jeho parabolu :) a pak budu všechno hezky pěkně testovat znovu taky.

R.
dunaj (1030)|2.10.2009 12:33
[quote=rudolf.korinek;242709]Držet palce, dneska jsem hodil k sousedovi balkónovou poštu včetně karamel s prosbou jestli se můžu píchnout na jeho parabolu :) a pak budu všechno hezky pěkně testovat znovu taky.

R.[/quote]

Budes musiet ale vymenit LNB resp. pridat switch, takze susedov ostane iba plech:-) Ma to vyznam z vizualneho hladiska, kedze tanier spati, ale z financneho velmi nie. Ma aspon nejaky multifeed?
panfan (78)|5.10.2009 14:25
Mám jeden postreh, ktorý neviem, či ste všetci absolvovali...

Po registrácii karty SKYLINK som zistil, že mi nabehli len niektoré z kanálov, ktoré mali ísť... Po konzultácii so SKYLINK sk ma navigovali aby som pustil ČT1 - kde v tej chvíli svietilo kódovaný kanál a nechal ho bežať 1 až dve hodiny aby sa správne načítali aj ostatné programy... Našťastie som to absolvoval na STB u kolegu, kde nemusel ísť TV, ale neviem si predstaviť, že by sa to malo robiť na mojej V10, to by som jej predsa nemohol urobiť :-), aj keď tie 2 hodiny sa na nej nemuseli nijako podpísať, kto by to riskol...???
panfan (78)|5.10.2009 14:27
Vysvetlite mi niekto prečo sa nedá deletnúť naladený program zo zoznamu? To nemá logiku, išlo to na mojom CRT, ide to na DVD HDD a táto skoro highend plazma to nedokáže...?!?!?!?!?!?!?!?
PaJaSoft (827)|5.10.2009 14:30
[quote=panfan;243090]Mám jeden postreh, ktorý neviem, či ste všetci absolvovali...

Po registrácii karty SKYLINK som zistil, že mi nabehli len niektoré z kanálov, ktoré mali ísť... Po konzultácii so SKYLINK sk ma navigovali aby som pustil ČT1 - kde v tej chvíli svietilo kódovaný kanál a nechal ho bežať 1 až dve hodiny aby sa správne načítali aj ostatné programy... Našťastie som to absolvoval na STB u kolegu, kde nemusel ísť TV, ale neviem si predstaviť, že by sa to malo robiť na mojej V10, to by som jej predsa nemohol urobiť :-), aj keď tie 2 hodiny sa na nej nemuseli nijako podpísať, kto by to riskol...???[/quote]

Ja jsem build-in DVB-S2 tuner zatim odlozil do skrine, ty prusery mi za to fakt nestoji... - BTW fakt se nedeste vypalovani, v posledni dobe resim vselijake speky a zapominam se desitky az stovky minut pri reseni neceho a vse je naprosto v cajku (ano mam zahoreno a najeto stovky hodin)...

[quote=panfan;243092]Vysvetlite mi niekto prečo sa nedá deletnúť naladený program zo zoznamu? To nemá logiku, išlo to na mojom CRT, ide to na DVD HDD a táto skoro highend plazma to nedokáže...?!?!?!?!?!?!?!?[/quote]

Smazat se to neda, ale je tam funkce Skip (zakrtavani), ktera v podstate funguje ekvivalentne... (podobne jako "ignorovani" jednotlivych vstupu)
panfan (78)|5.10.2009 14:53
Smazat se to neda, ale je tam funkce Skip (zakrtavani), ktera v podstate funguje ekvivalentne... (podobne jako "ignorovani" jednotlivych vstupu)[/QUOTE]

Neviem prečo tá citácia nevyšla...

To viem a aj používam, ale po doladení ďalších programov ich presun na pozície za tými, ktoré mám v zozname zaškrtnuté a reálne používam trvá o to dlhšie... Alebo aspoň keby pri ladení fungoval nejaký filter a neladilo to aj rádia a pod... Mne stále nejde do hlavy, že na starých Panasonic veciach to išlo a teraz nie, veď nechcem tak veľa. :-)
Ale to už je asi len moje želanie a je zbytočné nad tým meditovať...
PaJaSoft (827)|5.10.2009 15:08
[quote=panfan;243098]Smazat se to neda, ale je tam funkce Skip (zakrtavani), ktera v podstate funguje ekvivalentne... (podobne jako "ignorovani" jednotlivych vstupu)[/quote]

Neviem prečo tá citácia nevyšla...

To viem a aj používam, ale po doladení ďalších programov ich presun na pozície za tými, ktoré mám v zozname zaškrtnuté a reálne používam trvá o to dlhšie... Alebo aspoň keby pri ladení fungoval nejaký filter a neladilo to aj rádia a pod... Mne stále nejde do hlavy, že na starých Panasonic veciach to išlo a teraz nie, veď nechcem tak veľa. :-)
Ale to už je asi len moje želanie a je zbytočné nad tým meditovať...[/QUOTE]

Ty co pouzivam si dam do oblibenych - celkem je moznost 4 profilovych skupin, pojmenuju dle potreby a je to svizne... skupiny jako TV, All, FreeTV apod. jsou mi k nepotrebe...:-)
dunaj (1030)|7.10.2009 13:57
Aktualne pripajam dve logicke stanoviska z mojej korespodencie o nefunkcnosti CAM:

Skylink:
děkuji za Váš e-mail, kde popisujete problém s televizorem Panasonic. Nedovedu na dálku pomoci, televizory Panasonic s DVB-S jsme u nás neměli možnost otestovat. Soudím však, že problém bude ve spolupráci CAM modulu s televizorem. Televizory s DVB-S jiných značek jsme u nás testovali a některých z nich se projevovala podobná nekompatibilita s některými moduly. Váš e-mail jsem přeposlal Panasonicu a požádal jsem o vyjádření, radu, podporu. Předpokládám, že se Vám ozvou. Pokud dostaneme jakoukoli zprávu, budeme Vás informovat. S pozdravem Jaromír Glisník

Mascom:
moduly jsme opetovne testovali s ruznymi druhy prijimacu a nenasli jsme zadny problem ani na jedne frekvenci a ani u nove zarazenych HD programu MyZen.tv HD a bebe tv HD. Domnivam se, ze problem nebude na strane modulu a spis bude potreba nejaky zasah ze strany Panasonicu. Faktem je, ze u sat.prijimacu se pomerne bezne musi delat upravy SW, aby prijimace spravne reagovali na nektere zmeny, ktere ve vysilani probehnou, takze to same asi bude muset delat i vyrobce televizoru s DVBS/S2.
S pozdravem Petr Zdarsky

Panasonic: -

Prosim Vas bombardujte ich telefonicky, mailom, pisomne...
Tu su adresy: http://www.panasonic.cz/servis_login.aspx
Oznamte vsetkym, ktori si chcu TV kupit, nech sa tam informuju...

Ja uz viac urobit neviem.
PaJaSoft (827)|7.10.2009 14:06
Ja verim, ze je to chyba SW, jinak by SW nemohl hlasit neco o nemoznosti cteni apod., kdyz vsichni vime, ze ta karta tam je a na jinych kanalech ji bez problemu vyuzije, jen mi neni jasne:

[quote=dunaj;243326]
Mascom:
Faktem je, ze u sat.prijimacu se pomerne bezne musi delat upravy SW, aby prijimace spravne reagovali na nektere zmeny, ktere ve vysilani probehnou, takze to same asi bude muset delat i vyrobce televizoru s DVBS/S2.
[/quote]

jake zmeny se musi casto u SW prijimacu (paklize to nejsou opravy chyb = rozpor s DVB-S2) provadet z duvodu zmen ve vysilani? Vzdyt to vysilani je snad definovano signalem, resp. jeho modulaci, nekolika technickymi parametry pro rozkodovani a to je stejne furt pro cele DVB-S2...

Zajima mne to z technickeho hlediska, treba nam to pomuze najit klic v cem je vlastne chyba..., pripadne, zda-li bude vubec realna uprava/oprava...
dunaj (1030)|7.10.2009 14:14
[quote=PaJaSoft;243329]Ja verim, ze je to chyba SW, jinak by SW nemohl hlasit neco o nemoznosti cteni apod., kdyz vsichni vime, ze ta karta tam je a na jinych kanalech ji bez problemu vyuzije, jen mi neni jasne:



jake zmeny se musi casto u SW prijimacu (paklize to nejsou opravy chyb = rozpor s DVB-S2) provadet z duvodu zmen ve vysilani? Vzdyt to vysilani je snad definovano signalem, resp. jeho modulaci, nekolika technickymi parametry pro rozkodovani a to je stejne furt pro cele DVB-S2...

Zajima mne to z technickeho hlediska, treba nam to pomuze najit klic v cem je vlastne chyba..., pripadne, zda-li bude vubec realna uprava/oprava...[/quote]

Ta chyba bude suvisiet s inym kryptovacim systemom na tychto kanaloch. Evidentne nejdu stanice z Holandskeho Canal Digital, tu sa o tom trosku diskutuje:
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=35510
Ale toto asi doma nerozbeham!
PaJaSoft (827)|7.10.2009 14:42
[quote=dunaj;243331]Ta chyba bude suvisiet s inym kryptovacim systemom na tychto kanaloch. Evidentne nejdu stanice z Holandskeho Canal Digital, tu sa o tom trosku diskutuje:
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=35510
Ale toto asi doma nerozbeham![/quote]

To je dobra stopa, kouknu doma co se s tim deje ve SkyStar HD2, musim rychle nez mi skonci kompletni promo Skylinku...

PS: Ono ani ten KD uz neni co byval, vcera mel obcas po prepnuti dekodovat v EMU, nekolikanasobny prepnuti kanalu nutnosti...
dunaj (1030)|7.10.2009 17:03
[quote=PaJaSoft;243340]To je dobra stopa, kouknu doma co se s tim deje ve SkyStar HD2, musim rychle nez mi skonci kompletni promo Skylinku...

PS: Ono ani ten KD uz neni co byval, vcera mel obcas po prepnuti dekodovat v EMU, nekolikanasobny prepnuti kanalu nutnosti...[/quote]

Z parabola.cz je je jasne, ze moduly Mascom a ine maju problemy iba na kanaloch, ktore su kryptovane MDG+CRW. Cize TV sa zrejme pokusa otvarat nie Cryptoworks ale Seca/Mediaguard.

Canal Digitaal Paket (Niederlande)

MDG+CRW:
-Discovery HD NL
-Brava HDTV
-My Zen HD

MDG:
-National Geographic HD
-éen HD
-Nederland 1 HD

Populárně-naučný kanál Discovery HD vysílaný prostřednictvím nizozemské satelitní pay-tv platformy Canal Digitaal na satelitu Astra 1G (23,5°E) je od dnešního dne vysílán v simulcryptu. Vedle původního systému Mediaguard také v systému CryptoWorks (CAID 0D70 a 0D03), který patří kartám platformy Skylink.

Tento system bol zrejme iniciovany zdielanim vysielania so Skylinkom. Ale co teraz s tym?
dunaj (1030)|8.10.2009 19:31
Aha, co dorazilo do susedneho fora:

Mohu potvrdit, že na televizoru Panasonic TX-P42V10E ( vestavěný DVB-S/S2 tuner, jako u řady xxG15) s vloženým CAM EASY.TV ( r1.2, fw1.09 i 1.19) programy Discovery HD, Brava HDTV a MyZen.tv HD na 23,5E opravdu nechodí. Ono to není všechno, s tímto modulem odmítá televizor dekódovat i některé programy UPC direct na 19E, například na 12.304H programy JimJam, Zone Reality Europe a Extreme Sports Channel.

Mám na pár dnů půjčený CAM Diablo Light rev. 2.3 a zdá se, že uvedený problém se s tímto modulem nevyskytuje. Náplň Underworld 1.86, samozřejmě vymazané klíče, Auto PMT (OFF) a zapnutý Cryptoworks. Ve "velké" čtečce karta UPC, v SIM čtečce karta Skylink. Vše chodí jak má, jak kompletní HD balík Skylinku, tak i třeba JimJam na UPC. Přepínání programů je svižné. Jediné, co může obtěžovat, je hlášení "Kanál je šifrován" na programu ČT1 z 23,5E

http://www.cssf.cz/showthread.php?p=350104#post350104
dunaj (1030)|9.10.2009 11:14
A dalsia perlicka:

Bezug nehmend auf Ihre Anfrage teilen wir Ihnen mit, dass der TX-P50V10E die Empfangsnorm DVB-S und DVB-S2 unterstützt. Die Sender werden nach dem Suchlazuf entsprechend gespeichert und sofern unverschlüsselt ausgestrahlt auch angezeigt.
Für das Entschlüsseln von Sendern ist beim TX-P50V10E die CI-Schnittstelle nach der CI-Version 1.0 vorhanden. Welches Verschlüsselungsverfahren der gewünschte Pay-TV-Anbieter verwendet sowie welches Modul und passende Karte für die Entschlüsselung notwendig sind, können wir nicht beantworten.
Auskunft kann Ihnen nur Ihr Pay-TV-Anbieter und Ihr Skylink Händler geben.

Die vorstehenden Auskünfte werden von uns nach bestem Wissen gegeben. Sie sind nicht rechtlich bindend. Insbesondere stellen sie keine Eigenschaftszusicherung dar, die Ansprüche gegen uns oder Ihren Fachhändler begründen.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Panasonic Customer Care Team

V skratke:
-CI slot je vraj kompatibilny s CI-Version 1.0
-s ktorymi Smartkartami a CAM to funguje nevedia odpovedat
-Informacie moze poskytnut iba predajca Skylink-u
-nerucime za nic, ani za to co sme prave povedali

Tusim si zacinam na Panasonic formovat vlastny nazor...
PaJaSoft (827)|9.10.2009 12:18
Ja jsem pro zmenu zase zjistil, ze mozna to neni Diablo, ale existuje karta, ktera s CS komunikuje po Ethernetu (takze zadne pruserove WiFi), zaukoloval jsem tedy sve okoli, aby zjistili podrobnosti... bude-li tedy kompatibilni s CI 1.0, nejaka neschopnost Panasonicu vybrat spravny CAID mi muze byt....
ludva10 (121)|10.10.2009 10:35
[quote=dunaj;242501]Loke:

-DVB-S v CZ ti musi ist, ide to vsetkym.
-Pre rychle zmeny krajiny si nahraj nastavenia na SD kartu (funkcia Hotel). Mozes za 2 sekundy zmenit krajinu aj s kompletnym naladenim
-Da sa laborovat sposobom: zmenim krajinu, nahram nastavenie z inej krajiny, ale daleko som sa zatial nedostal
-Ten novy FW na webe by som nazval ako "neskodny" Mame ho viaceri, ale nik neprisiel na to, v com je iny. Vyskusaj.
-dalsi novy FW vsetci upenlivo ocakavame:-)

BTW: Prave som do cerveneho Irdeto modulu zasunul ORF kartu a ta debilna hlaska ako na Sport 1 vyskakuje aj na Puls 4.[/quote]

Ohledně té hlášky u Irdeta koukni sem:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]