Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42V10E, TX-P50V10E - nastavení, zajímavosti, problémy...

schimanski (4)|26.8.2009 19:40
Mate nekdo zkusenosti s ladenim HD kanalu z Astry 28.2 na satelitnim tuneru V10 jako treba ITV HD? Doufam ze take Disecq funguje bez problemu. Diky za info.
dunaj (1030)|26.8.2009 21:24
[quote=schimanski;238230]Mate nekdo zkusenosti s ladenim HD kanalu z Astry 28.2 na satelitnim tuneru V10 jako treba ITV HD? Doufam ze take Disecq funguje bez problemu. Diky za info.[/quote]

ITV vysiela na Eurobirde 28,5
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ale nejde naladit BBC HD na Astra 2D. Ladenie zamrzne, akoby bez signalu, neviem. Ostatne funguje.
rudolf.korinek (119)|28.8.2009 10:04
Huraaa :)

Mam ji doma - jezisi to je tak krasna televize :)

TX-P50V10E a vesele sem ted budu psat moje pocity ....

R.
SPAWN (744)|28.8.2009 11:25
[quote=rudolf.korinek;238468]Huraaa :)

Mam ji doma - jezisi to je tak krasna televize :)

TX-P50V10E a vesele sem ted budu psat moje pocity ....

R.[/quote]

Moc ti to chlape preji a uprimne zavidim:D Ten pristi rok plny sportu:D At ti slouzi.
P.S: kde a zakolik si ji sehnal?
calgaryboy (294)|28.8.2009 12:01
[quote=rudolf.korinek;238468]Huraaa :)

Mam ji doma - jezisi to je tak krasna televize :)

TX-P50V10E a vesele sem ted budu psat moje pocity ....

R.[/quote]

Gratulace velká :-)

Tak užívej a přeji hodně spokojených momentů u této úžasné TV :-)
911 (260)|28.8.2009 12:12
No, to to trvalo.Tak si užívej.
rudolf.korinek (119)|28.8.2009 12:21
[quote=911;238483]No, to to trvalo.Tak si užívej.[/quote]

Kluci je nadherna, absolutne to co jsem tak dlouho hledal a HD obraz nema vubec, ale vubec chybu.

Ted uz jenom tu PS3jku a v pondeli NAS server, upgrade audia a budu mit doma krasnej lounge.

:)

-= Rudla
Rudyho nova televize.jpg
calgaryboy (294)|28.8.2009 12:27
[quote=rudolf.korinek;238484]Kluci je nadherna, absolutne to co jsem tak dlouho hledal a HD obraz nema vubec, ale vubec chybu.

Ted uz jenom tu PS3jku a v pondeli NAS server, upgrade audia a budu mit doma krasnej lounge.

:)

-= Rudla[/quote]

Jak já tě chápu :-)


Já jsem z obrazu G10ky paf při HD doteď a každý večer se těším, jak si poté co dcerunka usne vychutnám se ženou něco v HD. Jako večerníček je to super :-)
911 (260)|28.8.2009 13:11
[quote=rudolf.korinek;238484]Kluci je nadherna, absolutne to co jsem tak dlouho hledal a HD obraz nema vubec, ale vubec chybu.

Ted uz jenom tu PS3jku a v pondeli NAS server, upgrade audia a budu mit doma krasnej lounge.

:)

-= Rudla[/quote]

To oko,jak říká" To čumíš co vole"
JobJob (35)|28.8.2009 18:11
[quote=rudolf.korinek;238468]Huraaa :)

Mam ji doma - jezisi to je tak krasna televize :)

TX-P50V10E a vesele sem ted budu psat moje pocity ....

R.[/quote]
Rád se připojuji ke gratulaci - ať ti šlape o106.
Od středy jsem také majitelem tohoto skvostu - funguje jako švýcary, obraz až bere dech. Ti reportéři jsou tak velcí, že jsem se jich ze začátku až bál. Jeden na mne dokonce vystrkoval hlavu z obrazovky! Asi to nevydržím a taky tu svou elektronickou sestavičku vyfotím (audio také ještě voní novotou). A už se těším na fotbal příští pátek (i bez Médi Bédi Nedvěda).
Díky všem zde na fóru, kdo jste trpělivě odpovídali na mé dotazy. Zlatá niť vašich názorů mě dovedla do šťastného cíle. Výsledek nemá chybu - a to je v dnešním technologickém Babylónu co říct.
911 (260)|28.8.2009 19:08
[quote=rudolf.korinek;238484]Kluci je nadherna, absolutne to co jsem tak dlouho hledal a HD obraz nema vubec, ale vubec chybu.

Ted uz jenom tu PS3jku a v pondeli NAS server, upgrade audia a budu mit doma krasnej lounge.

:)

-= Rudla[/quote]

Člověk,když to čte ,tak tu radost prožívám s Tebou ještě jednou.Když jsem tu někde opěvoval ten krásnej obraz,tak mě občas někdo sjel,abych moc nevyskakoval.Těžko někoho přesvědčovat.Jsem rád,že jsi ji koupil.V současné době asi nejlepší koupě.Tak ať slouží,ty moje poznámky ber s rezervou.
JobJob (35)|29.8.2009 08:40
[quote=rudolf.korinek;238484]Kluci je nadherna, absolutne to co jsem tak dlouho hledal a HD obraz nema vubec, ale vubec chybu.

Ted uz jenom tu PS3jku a v pondeli NAS server, upgrade audia a budu mit doma krasnej lounge.

:)

-= Rudla[/quote]
...také se pochlubím:
-TV: PanasonicTX-P50V10E
-DVD Rekordér: Panasonic DIGA DMR-EX88 (HDD 400GB)
-Zesilovač + CD player: Harman Kardon HK980+HD990
-Repro: JBL Studio L890
-Gramofón: Tesla NC 450
AVsestava_JobJob.JPG
calgaryboy (294)|29.8.2009 09:27
Ahojda, tak i já, sice Géčkař, přidávám své foto kutlochu :-)

Panasonic Tx-p50g10e
Sony - DAv SA 30
Technisat digicorder HD s2
Playstation 3
+ dědeček videorekordér Sony :-)

P.S: Vypadá to u vás úžasně draci :-)
P1070917.JPG P1070918.JPG
911 (260)|29.8.2009 16:18
Já bych si též dovolil něco z naší zahrádky.Základ stejný,omáčka trochu jiná.
P1000829.JPG
rudolf.korinek (119)|29.8.2009 16:33
Kluci udelali jste mne radost :)

R.
dunaj (1030)|29.8.2009 16:50
Tak este jeden. (Vnutri som nestihol upratat!)
P1010625.JPG
rudolf.korinek (119)|29.8.2009 17:34
Ahoj,

na jedinou vec jsem zatim neprisel. Uchodil nekdo EPG (|Guide) na 50V10E v DVB-S rezimu? Ja pokud v DVB-S prepnu na Guide tak se mne vypise jenom seznam nalazenych kanalu, ale zadne EPG. Jinak ten nativni DVB-S tuner je opravdu dobry, hodne moc mne prekvapilo jak si sam nasel moje 4 LNBcka a nemusel jsem vubec, ale vubec nic nastavovat.

Dekuju moc a hezke odpoledne,
-= Rudla
911 (260)|29.8.2009 17:34
[quote=rudolf.korinek;238614]Kluci udelali jste mne radost :)

R.[/quote]

Jo,je to pěkná doba,když nemusíme dávat úplatky za Teslu rubín,nebo na ty krabice stát frontu./Ještě to mám v živé paměti/
PaJaSoft (827)|29.8.2009 18:35
Taxem prisel na dalsi chybu ve VieraCASTu v souvislosti s Youtube.com. Pokud provadite bohulibou cinnost treba nasledujicm zpusobem:

- jste zalogovani na svuj ucet
- dali jste si vyhledat nejakou skupinu
- mate aktivovan continuous play mode (= ON)
- prehraje se prvni klip, ktery jste dali, TV automaticky zacne prehravat dalsi, ktery byl v seznamu vyhledani
- jenze v okne, pomoci ktereho muzete pridat klip do oblibenych apod. zustane stale ten puvodni a musite si v aktualnim klipu nahore znovu to cele nechat pregenerovat...

(ja si toho nevsiml, taxem si popridaval misto asi tak 30 klipu jen 5.. sakra prace...:-()
dunaj (1030)|29.8.2009 19:23
[quote=rudolf.korinek;238621]Ahoj,

na jedinou vec jsem zatim neprisel. Uchodil nekdo EPG (|Guide) na 50V10E v DVB-S rezimu? Ja pokud v DVB-S prepnu na Guide tak se mne vypise jenom seznam nalazenych kanalu, ale zadne EPG. Jinak ten nativni DVB-S tuner je opravdu dobry, hodne moc mne prekvapilo jak si sam nasel moje 4 LNBcka a nemusel jsem vubec, ale vubec nic nastavovat.

Dekuju moc a hezke odpoledne,
-= Rudla[/quote]

Nefunguje to pre krajinu CZ! Ak nastavis DE, pojde to, ale bez CZ ASCI znakov. Vid: problemy s FW.
Panasonic: tento nedostatek si uvědomujeme. Je možné využívat nastavení země Německo nebo Švýcarsko pro zobrazení EPG při satelitním tuneru, bohužel ale bez české či sloveské diakritiky. Za tento nedostatek se Vám velice omlouváme.
dunaj (1030)|29.8.2009 19:38
[quote=PaJaSoft;238629]Taxem prisel na dalsi chybu ve VieraCASTu v souvislosti s Youtube.com. Pokud provadite bohulibou cinnost treba nasledujicm zpusobem:

- jste zalogovani na svuj ucet
- dali jste si vyhledat nejakou skupinu
- mate aktivovan continuous play mode (= ON)
- prehraje se prvni klip, ktery jste dali, TV automaticky zacne prehravat dalsi, ktery byl v seznamu vyhledani
- jenze v okne, pomoci ktereho muzete pridat klip do oblibenych apod. zustane stale ten puvodni a musite si v aktualnim klipu nahore znovu to cele nechat pregenerovat...

(ja si toho nevsiml, taxem si popridaval misto asi tak 30 klipu jen 5.. sakra prace...:-()[/quote]
Nie je to take kriticke, musis akurat vzdy vyjst hore na More Option a potom ukladat. Kritickejsie ale je, ako to z tych oblubenych vymazat - na to som neprisiel:-)
BTW: ak budete experimentovat so zmenou krajiny, tak cele ulozenie nastavenia na SD kartu (funkcia hotel - popisana inde), nezahrna ulozenie hesiel vo Viera Cast ani nastavenie pocasia.
PaJaSoft (827)|29.8.2009 19:57
[quote=dunaj;238635]Nie je to take kriticke, musis akurat vzdy vyjst hore na More Option a potom ukladat. Kritickejsie ale je, ako to z tych oblubenych vymazat - na to som neprisiel:-)
BTW: ak budete experimentovat so zmenou krajiny, tak cele ulozenie nastavenia na SD kartu (funkcia hotel - popisana inde), nezahrna ulozenie hesiel vo Viera Cast ani nastavenie pocasia.[/quote]

No skrze youtube.com prece...:-)

A kdyz uz umime cesky, tak ze by to slo zvolit na youtube.com profilu to nee...

A dalsi chutovka je, ze po odhlaseni (i kdyz dam zapamatovat heslo), tak musim znovu natukat jmeno i heslo (a je to case sensitive, ale za to Panas nemuze)... vzdyt v nastaveni V-Castu jsou ucty a jdou mazat, tak proc to nelze jen vybrat je mi zahadou...:-(
dunaj (1030)|29.8.2009 21:03
[quote=PaJaSoft;238637]No skrze youtube.com prece...:-)

A kdyz uz umime cesky, tak ze by to slo zvolit na youtube.com profilu to nee...

A dalsi chutovka je, ze po odhlaseni (i kdyz dam zapamatovat heslo), tak musim znovu natukat jmeno i heslo (a je to case sensitive, ale za to Panas nemuze)... vzdyt v nastaveni V-Castu jsou ucty a jdou mazat, tak proc to nelze jen vybrat je mi zahadou...:-([/quote]

Ups, toto ale funguje! V dalsich nastaveniach vlavo hore vo Viera Cast mas archiv hesiel, teda pokial si si ich ulozil. No a pri prihlasovani namiesto vytukavania mena a hesla zvolis Select, a lovi to z tej databazy. Kazda sluzba moze mat niekolko login-ov.
PaJaSoft (827)|29.8.2009 21:46
[quote=dunaj;238640]Ups, toto ale funguje! V dalsich nastaveniach vlavo hore vo Viera Cast mas archiv hesiel, teda pokial si si ich ulozil. No a pri prihlasovani namiesto vytukavania mena a hesla zvolis Select, a lovi to z tej databazy. Kazda sluzba moze mat niekolko login-ov.[/quote]

Hluboce se omlouvam z narknuti, aspon neco funguje obstojne...:-) A jak ja jsem dnes skripal, kdyz jsem PaJaSoft1 a heslo tukal "nepohodlne" pres dalkac 3x a marne si lamal hlavu k cemu je to zaskrtnuti ulozeni hesla...:-0

Jestli to nebude tim, ze ten manual (i PDFkovej) k TV je takovej strohej... chudaci starsi lide, zvykli sice na pocitac, ale majici ovladat tuhle superinteligentni mrsku...:-)

PS: Jinak to youtube.com video v HD asi fakt nepujde... - ono to totiz schvalne filtruje i videa jen v SD kvalite a pokud si nejake video, ktere je jen v HD (search v PC ho hodi na prvni misto, search v TV ho nezobrazi vubec) a ulozim si ho do seznamu, tak ho nezobrazi ani v nahledu...
dunaj (1030)|29.8.2009 22:36
[quote=PaJaSoft;238643]Hluboce se omlouvam z narknuti, aspon neco funguje obstojne...:-) A jak ja jsem dnes skripal, kdyz jsem PaJaSoft1 a heslo tukal "nepohodlne" pres dalkac 3x a marne si lamal hlavu k cemu je to zaskrtnuti ulozeni hesla...:-0

Jestli to nebude tim, ze ten manual (i PDFkovej) k TV je takovej strohej... chudaci starsi lide, zvykli sice na pocitac, ale majici ovladat tuhle superinteligentni mrsku...:-)

PS: Jinak to youtube.com video v HD asi fakt nepujde... - ono to totiz schvalne filtruje i videa jen v SD kvalite a pokud si nejake video, ktere je jen v HD (search v PC ho hodi na prvni misto, search v TV ho nezobrazi vubec) a ulozim si ho do seznamu, tak ho nezobrazi ani v nahledu...[/quote]

Ja mam s Youtube iny problem: nahral som si HD video, ale kedze malo malo minut, server mi ho cez TV ani nevie najst, ani zobrazit medzi mojimi videami. Dlhe video sa medzi mojimi objavi v PC za par minut, v TV za par dni. Ako keby databaza pre Vieracast bola tahana z ineho servra, ktory sa aktualizuje tak raz za den. S kratkym videom som vybabral iba tak, ze som ho dal zaroven do oblubenych. Len tak ho TV nasiel. Samozrejme, prehral ho v nejakej mizernej kvalite 3x horsej ako v PC. Server inak pre PC umoznuje cez web nastavit, ci mam slabe alebo silne pripojenie a podla toho dava automaticky vsetko v HD a HQ. Samozrejme, mam pri 60 Mbps zapnute.

K navodu len tolko, ze je rovnako mizerny ako cele menu v TV. Rozdelenie poloziek postrada elementarnu logiku. Perlicku su zaponanie Overscan inde ako nastavenia Obrazu, duplicitna aktualizacia FW, a to radsej nekomentujem slovensky preklad ako "kanale" alebo Setup - Dalsie nastavenia.
Este by som sa vyjadril k dialkovemu ovladaniu: Okrem toho, ze mi uz od prveho dna zlieza strieborna farba zo smeroveho tlacidla, je "najvacsou" zabavou prepinanie kanalov ak su od seba vzdialene niekolko stranok. Jednou rukou to ide len v pripade, ak ma clovek siesty prst narasteny priamo na zapasti.
rudolf.korinek (119)|30.8.2009 09:50
[quote=dunaj;238634]Nefunguje to pre krajinu CZ! Ak nastavis DE, pojde to, ale bez CZ ASCI znakov. Vid: problemy s FW.
Panasonic: tento nedostatek si uvědomujeme. Je možné využívat nastavení země Německo nebo Švýcarsko pro zobrazení EPG při satelitním tuneru, bohužel ale bez české či sloveské diakritiky. Za tento nedostatek se Vám velice omlouváme.[/quote]

Dekuju moc, predpokladam ze Nemecko muzu nastavit jenom po Resetu. Snad to opravi v dalsim firmwaru.

{Pritelkyne jeste spi, tak si v klidu vychutnavam HD obraz na Anixe. Sice s brutalnim serialem Love Boat :)) ale ten obraz je dokonaly ... nedele jako vysita :)}

R.
dunaj (1030)|30.8.2009 10:15
[quote=rudolf.korinek;238669]Dekuju moc, predpokladam ze Nemecko muzu nastavit jenom po Resetu. Snad to opravi v dalsim firmwaru.

{Pritelkyne jeste spi, tak si v klidu vychutnavam HD obraz na Anixe. Sice s brutalnim serialem Love Boat :)) ale ten obraz je dokonaly ... nedele jako vysita :)}

R.[/quote]

Ano, po resete. Treba si ulozit nastavenie na SD kartu. Inak vcera bol na Dscovery alebo History HD nejaky dokument o zvieratach: Modra Planeta, ci tak nejak. Zatial najkrajsie zabery, co som videl - najlepsia pasaz - chameleony.:-)
dunaj (1030)|30.8.2009 19:50
Este k EPG:
skusil som nastavit krajinu Svedsko, a vysledok je, ze okrem aktivacie DVB-C a spravnej zvukovej normy na analogu sa EPG rozbehlo, dokonca aj so slovenskou diakritikou, len akosi sa mi nedari aktivovat DVB-S tuner!
Nema niekto tip na nejaku krajinu, kde ziju stastlivci, ktorym je od firmy Panasonic dovolene pozerat satelit a zaroven citat EPG v cestine a slovencine tak, ako vo Svedsku?

Resp. stoji otazka tak, kto okrem Svedska, Finska, SK a CZ pouziva znakovu sadu ISO/IEC 6937.
kolemjdouci48 (3)|31.8.2009 15:02
Jaká je prosím velikost TV - 50V10E včetně přepravní krabice? Výtah není velký a jsme v 6. patře :-( . Dá se přepravovat ve výtahu i TV postavená na kratší stranu?
dunaj (1030)|31.8.2009 15:06
[quote=kolemjdouci48;238863]Jaká je prosím velikost TV - 50V10E včetně přepravní krabice? Výtah není velký a jsme v 6. patře :-( . Dá se přepravovat ve výtahu i TV postavená na kratší stranu?[/quote]

Ja som krabicu vyhodil este medzi obchodom a autom, a pekne karton do papiera a polystyren do plastov. Ekologia musi byt! Takze asi tak...
rudolf.korinek (119)|31.8.2009 15:45
[quote=kolemjdouci48;238863]Jaká je prosím velikost TV - 50V10E včetně přepravní krabice? Výtah není velký a jsme v 6. patře :-( . Dá se přepravovat ve výtahu i TV postavená na kratší stranu?[/quote]

Mne se do vytahu nevesla :) hezky pesky jsem ji tahnul do ctvrteho patra.

R.
kolemjdouci48 (3)|31.8.2009 16:53
a nemůžete prosím někdo tu krabici změřit? bohužel manželka nemůže a dopravce to prý dá za 1. dveře. díky.
rudolf.korinek (119)|31.8.2009 17:40
911 (260)|31.8.2009 18:24
[quote=kolemjdouci48;238876]a nemůžete prosím někdo tu krabici změřit? bohužel manželka nemůže a dopravce to prý dá za 1. dveře. díky.[/quote]

30 cm x 93 cm x140 cm
mph1 (689)|31.8.2009 21:23
[quote=kolemjdouci48;238876]...dopravce to prý dá za 1. dveře...[/quote]Vetsina ridicu ti s tim pomuze, kdyz mu nabidnes nejakou rozumnou odmenu cca 50-100,- za patro. Navic nekdy mivaji odpovidajici naradi (rudlik, plosinu...).
PaJaSoft (827)|1.9.2009 08:34
Objevil jsem (bohuzel dalsi) nasledujici problem.

Mam skrze HDMI propojeno PC a P42V10. Zvukovka je SB Audigy2 propojena s GeForce 250GTX skrze SPDIF uvnitr kompu. Drivery zvukovky jsou latest from Creative pro dotycnou zvukovku (WinXP) a gr. driver je 190.38 WHQL (190.62 je na me konfiguraci desne padaci - vyskyt modre obrazovky smrti je i nekolikrat dene - se starsimi drivery jsem roky nezazil). Repraky k PC jsou v konfiguraci 6.1.

Do TV posilam zvuk - zpravidla AC-3 skrze AC3filter, problem je, ze ne vzdy se mi ho tam podari nacpat. Nejprve to vypadalo tak, ze problem je v tom, ze pri restartu PC musim mit TV zapnutou (staci na televiznim vstupu) a ne ve stand-by, bohuzel vcera jsem to prokazatelne i takto restartoval a da se rici, ze zvuk se mi do TV podari docpat zcela nahodne... - proste bud po restartu PC jede a pojede zvuk vzdy az do dalsiho restartu a nebo hraje jen PC, ale TV ani nekvakne... - v NVidia panelu po teto strance nejde nastavit vubec nic a hlavne nevim, proc se tak deje... - ruzne prehravace si z nastavenim zvuku (MPC-HC, VLC, ArcSoft Media Theatre...) delaji co chteji, casto mi prenastavi i konfiguraci repraku na stolni stereo apod., ale to obratem odhalim a prenastavim zpet...

Napada nekoho v cem je zakopany pes a na co se kouknout? Je to v HDMI v TV nebo je neco shnileho v PC? (restart PC je rychly, ale "obnovit" svoji praci a rozjeti potrebnych aplikaci je tak na 10 minut.... a je to otrava)
rudolf.korinek (119)|2.9.2009 14:38
Dneska mne Panasonic odepsal na to, co je noveho ve firmwaru c.12:

===============================

Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

Panasonic firmware P50V10E

Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho užívání televizoru Panasonic. Nový firmware je
aktualizací pro VieraCast, kdy nebyl dostupný archiv TV Nova, tento
firmware si TV vyhledá sama, ale kvůli přetížení serveru byl vložen i na
naše internetové stránky.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

=======================================
Ja myslim, ze se to tu dokonce jiz nekde psalo - ale kvuli tomu asi upgradovat nebudu, nebot se na ty Novacky porady stejne nedivam. Kdyby tam pridali porady CT, to by bylo neco :(

R.
PaJaSoft (827)|2.9.2009 14:50
[quote=rudolf.korinek;239130]Dneska mne Panasonic odepsal na to, co je noveho ve firmwaru c.12:
[/quote]

Jestli mi dneska V10 nabidne stazeni 2.012 tak snim svuj slamnik... na ceskem webu je k videni skoro mesic (jeste driv nez jsem mel TV doma a to uz jsou 3 tydny) a me jeste o vikendu tvrdila TV, ze 2.011 je aktualni!

Navic nevim, zda-li 2.004, kterou byla TV vybavena, ale aktualizace na 2.011 Nova archiv pridala - sledoval jsem ordinaci (neco z predprazdninove ery) i zpravy (okolo 21 hodiny to co bylo v ten den v prime time) nekdy tak 14 dnu zpet... - co se tedy doopravdy zmenilo mezi 2.011 a 2.012?
911 (260)|2.9.2009 14:52
[quote=rudolf.korinek;239130]Dneska mne Panasonic odepsal na to, co je noveho ve firmwaru c.12:

===============================

Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

Panasonic firmware P50V10E

Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho užívání televizoru Panasonic. Nový firmware je
aktualizací pro VieraCast, kdy nebyl dostupný archiv TV Nova, tento
firmware si TV vyhledá sama, ale kvůli přetížení serveru byl vložen i na
naše internetové stránky.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

=======================================
Ja myslim, ze se to tu dokonce jiz nekde psalo - ale kvuli tomu asi upgradovat nebudu, nebot se na ty Novacky porady stejne nedivam. Kdyby tam pridali porady CT, to by bylo neco :(

R.[/quote]

Máš pravdu,mám to připojený k routeru ,ale už jsem to 14dní nepustil,je to k ničemu a youtube občas zkouknu na compu,ale na 50" je to tragedie.
Pavlis (171)|2.9.2009 14:53
merite nekdo realne spotrebu za nejake obdobi? pokud ano postnite vysledky at uz u 42ky ci 50ky... thx
PaJaSoft (827)|2.9.2009 14:55
[quote=Pavlis;239139]merite nekdo realne spotrebu za nejake obdobi? pokud ano postnite vysledky at uz u 42ky ci 50ky... thx[/quote]

Za 250 najetych hodin mi TV odhadem udelala diru v elektrine v rozsahu cca 50kWh. Presneji to nejsem schopen urcit, protoze byl abnormalne teply srpen a tak bezela casteji klimatizace nez jine roky - vychazim z bezne mesicni spotreby...

PS: Mereno na hodinach, nikoli pochybnymi sranda zasuvkami...
911 (260)|2.9.2009 15:02
[quote=Pavlis;239139]merite nekdo realne spotrebu za nejake obdobi? pokud ano postnite vysledky at uz u 42ky ci 50ky... thx[/quote]

Nic neměřím,protože si k tomu zapínám ostatní přístroje ,které žerou třikrát víc.Na hd guru psali něco o 230W za hodinu,to by šlo ne?
Pavlis (171)|2.9.2009 15:20
[quote=PaJaSoft;239141]Za 250 najetych hodin mi TV odhadem udelala diru v elektrine v rozsahu cca 50kWh. Presneji to nejsem schopen urcit, protoze byl abnormalne teply srpen a tak bezela casteji klimatizace nez jine roky - vychazim z bezne mesicni spotreby...

PS: Mereno na hodinach, nikoli pochybnymi sranda zasuvkami...[/quote]

to mas povetsinu asi v tom tvym zahorovacim rezimu ze?

jinak pokud tema sranda zasuvkami myslis, watmetry do zasuvky tak ja s nima mam vcelku dobrou zkusenost rozdil oproti hodinam byl za meho testu v radu jednotek procent, cili na takoveto domaci, orientacni mereni o hodne vhodnejsi nez urcovani spotreby z hodin, kdy tezko docilime pouze zapojeni mereneho spotrebice.


[quote=911;239142]Nic neměřím,protože si k tomu zapínám ostatní přístroje ,které žerou třikrát víc.Na hd guru psali něco o 230W za hodinu,to by šlo ne?[/quote]

mno pokud je to mysleno k 50ce tak je to vzhledem k hodnotam starsich generaci fullhd plazem pekna hodnota, kazdopadne k me spokojenosti bych rad byl jeste nize:)
zajimalo by me kam se pri beznem, nenarocnem sledovani lze dostat u techto tv, pokud stahnu a aktivuji usporne fce pri zachovani unosne kvality vystupu...
dunaj (1030)|2.9.2009 15:20
[quote=PaJaSoft;239136]Jestli mi dneska V10 nabidne stazeni 2.012 tak snim svuj slamnik... na ceskem webu je k videni skoro mesic (jeste driv nez jsem mel TV doma a to uz jsou 3 tydny) a me jeste o vikendu tvrdila TV, ze 2.011 je aktualni!

Navic nevim, zda-li 2.004, kterou byla TV vybavena, ale aktualizace na 2.011 Nova archiv pridala - sledoval jsem ordinaci (neco z predprazdninove ery) i zpravy (okolo 21 hodiny to co bylo v ten den v prime time) nekdy tak 14 dnu zpet... - co se tedy doopravdy zmenilo mezi 2.011 a 2.012?[/quote]

Tiez mi napadlo, ze ta Nova v nepozeratelnej kvalite isla aj na 2.011. Kazdopadne mame dve nove info:
1. Viera Cast Nova zrejme nepojde v lepsej kvalite, lebo nemaju server s dostatocnym uploadom.
2. Dnes som cital na nemeckom fore, ze komusi odpisali, ze o upgrade DLNA smerom k HD formatu neuvazuju.

Takze ja zacinam vazne uvazovat nad Popcornom, Syvio, ci WD.

BTW: Na nemecky trh hodili novy DVB-S rekorder DMR-EX72 s kozmetickymi zmenami oproti DMR-EX71. Pribudlo prehravanie JPEG, MP3 a WMA z HDD a celkovy upgrade USB, DivX a uspora energie cez HDAVI Control4.
Cize z toho vyplyva, ze u tejto firmy si zrejme pri kazdom malom upgrade treba kupit novu krabicu a recyklovat a recyklovat...
PaJaSoft (827)|2.9.2009 15:27
[quote=Pavlis;239143]to mas povetsinu asi v tom tvym zahorovacim rezimu ze?[/quote]

Zahorovaci rezim byl 150 hodin, 100 hodin je bezny provoz - cca do pulnoci (skoro) denne a zbytek pres den... ECO mam na on. (jedna se o 42").
PaJaSoft (827)|2.9.2009 15:30
[quote=dunaj;239144]TTakze ja zacinam vazne uvazovat nad Popcornom, Syvio, ci WD.
[/quote]

Pokud Popcorn, pak C-200 (prodava se od ctvrtka 12:00), ja aktualne pujdu asi do PS3 Slim - zabiju dve mouchy...:-)
dunaj (1030)|2.9.2009 15:41
[quote=PaJaSoft;239149]Pokud Popcorn, pak C-200 (prodava se od ctvrtka 12:00), ja aktualne pujdu asi do PS3 Slim - zabiju dve mouchy...:-)[/quote]

A co je ta druha mucha? lebo ja sa hry nehram:-)

Ale vazne: Na ten Popcorn si budem vediet cokolvek ukladat cez Ethernet a potom to streamovat do TV cez HDMI, je tak? Cize vsetky mozne a nemozne formaty, stiahnem z netu, cez siet prekopnem do Popcornu a pozeram? Akurat bude treba do ruky druhy ovladac.
PaJaSoft (827)|2.9.2009 15:53
[quote=dunaj;239151]A co je ta druha mucha? lebo ja sa hry nehram:-)

Ale vazne: Na ten Popcorn si budem vediet cokolvek ukladat cez Ethernet a potom to streamovat do TV cez HDMI, je tak? Cize vsetky mozne a nemozne formaty, stiahnem z netu, cez siet prekopnem do Popcornu a pozeram? Akurat bude treba do ruky druhy ovladac.[/quote]

No ja sice obcas jo, ale na PC, ale mam dve sikovne a zvidave deti....:-)

Popcorn je player na bazi Linuxu, takze cokoli, co jsi schopen do nej nasdilet (protokoly SMB/CIFS, FTP, NFS a mozna i dalsi) bude mit chut prehrat - co vse dokaze a jak dobre ukaze az cas (opravy FW:-)), ale v podstate jo, mam pocit, ze HDMI bude mit i HDCP, takze by nemel byt potencialne problem s HD zvukem apod. WDcko ma doma kolega, na SD urcite dobry (ale ze topi je slabe slovo), dneska vsak myslim, ze doba (HD) je jinde... - ale za ty prachy...
rudolf.korinek (119)|2.9.2009 16:18
[quote=dunaj;239151]A co je ta druha mucha? lebo ja sa hry nehram:-)

Ale vazne: Na ten Popcorn si budem vediet cokolvek ukladat cez Ethernet a potom to streamovat do TV cez HDMI, je tak? Cize vsetky mozne a nemozne formaty, stiahnem z netu, cez siet prekopnem do Popcornu a pozeram? Akurat bude treba do ruky druhy ovladac.[/quote]

Ještě výhoda Popcornu oproti PS3jce je podpora MKV kontejneru. Nicméně já si včera pořídil PS3jku Slim verzi, protože doufám že Sony certifikují DivX7.

R.
PaJaSoft (827)|2.9.2009 16:31
[quote=rudolf.korinek;239163]Ještě výhoda Popcornu oproti PS3jce je podpora MKV kontejneru. Nicméně já si včera pořídil PS3jku Slim verzi, protože doufám že Sony certifikují DivX7.

R.[/quote]

No "vyhoda" je to diskutabilni... - pokud vetsina materialu je na DVD5 nebo DVD9, to jsme si nemuseli porizovat tyhle TV hracky...:-) Na tyhle nouzovky mam samozrejme PC + HDMI, eventuelne ono staci mit vhodny DLNA server (TVersity) v PC (= DLNA DMS a muxer/demuxer) a PS3 ponechat v roli DLNA DMP...

BTW MKV je povinna nebo option soucast DivX 7 certifikace/implementace? Uz se v tom zacinam ztracet....