Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42V10E, TX-P50V10E - nastavení, zajímavosti, problémy...

rudolf.korinek (119)|2.9.2009 18:12
[quote=PaJaSoft;239167]No "vyhoda" je to diskutabilni... - pokud vetsina materialu je na DVD5 nebo DVD9, to jsme si nemuseli porizovat tyhle TV hracky...:-) Na tyhle nouzovky mam samozrejme PC + HDMI, eventuelne ono staci mit vhodny DLNA server (TVersity) v PC (= DLNA DMS a muxer/demuxer) a PS3 ponechat v roli DLNA DMP...

BTW MKV je povinna nebo option soucast DivX 7 certifikace/implementace? Uz se v tom zacinam ztracet....[/quote]

MKV je soucasti DivX7 certifikace:

MKV
The best container for your HD videos
With its unique ability to store multiple formats and media features (subtitles, audio tracks, etc.) in a single container, MKV has quickly gained in popularity — becoming the preferred file extension for high definition (HD) video. Millions of online videos use the .mkv file extension, with more coming every day.
With DivX® 7 for Windows and DivX 7 for Mac, you can play existing high definition .mkv files from the Internet. Additionally, with DivX Pro 7 for Windows, we optimized the file container so you can create new DivX Plus™ HD videos with the .mkv extension. DivX Plus HD files contain booming AAC audio tracks and stunning H.264 video — delivering the best cinema-quality HD resolutions on the computer today. And as more .mkv files become available, you’ll be able to enjoy the same HD experience on all your devices.

No :) a hele jestli chces tak jsem nasel v Anglii docela sympatickej zdroj na blue-ray filmy, aj druhej ovladac na PS3jku tam budes mit levnejsi (coz mne toci, protoze vcera jsem za nej utratil 1400 :(().

-= Rudla
PaJaSoft (827)|2.9.2009 18:52
Ad MKV, nadseni jen kazi skutecnost, ze MKV kontejner nepodporuje DD True HD ani DTS HD - tedy bezne HD audio formaty na BD discich.

PS: Druhej ovladac mam za bratru 1100,- v nabidce za 1100 - s kurzem a unijni dopravou (zpravidla chteji +/- 10 liber) to uz tak hi-fi nebude... ale ten BD zdroj nebude marnej, myslis, ze bude lepsi nez hd****.sk ci to*****s.ru?'-)
dunaj (1030)|2.9.2009 19:26
Citajte, odbornici:
Ja potrebujem surne nieco (Panasonic positiv) na operativne nahravanie TV, ked nie som doma. Najprv som si myslel, ze pockam na BD rekorder ako maju v UK, ale ked vidim tie ceny a BD mechaniku, ktora mi je na nic, zacinam uvazovat o navrate k DVD. V piatok budem v Berline na IFA a vazne uvazujem, ze si donesiem ten EX72. V prilohe posielam jeho specifikaciu, kde som farebne vyznacil zmeny oproti predchadzajucemu modelu.

Takze otazka: Aky pekny/hnusny to bude mat obraz, ked na to nahram HDTV a pustim na V10?

Vycital som, ze to scaluje v 1080p, Deep Color cez HDMI 1.3.
DMR.JPG
911 (260)|2.9.2009 19:46
[QUOTE=dunaj;239195]Citajte, odbornici:
Ja potrebujem surne nieco (Panasonic positiv) na operativne nahravanie TV, ked nie som doma. Najprv som si myslel, ze pockam na BD rekorder ako maju v UK, ale ked vidim tie ceny a BD mechaniku, ktora mi je na nic, zacinam uvazovat o navrate k DVD. V piatok budem v Berline na IFA a vazne uvazujem, ze si donesiem ten EX72. V prilohe posielam jeho specifikaciu, kde som farebne vyznacil zmeny oproti predchadzajucemu modelu.

Takze otazka: Aky pekny/hnusny to bude mat obraz, ked na to nahram HDTV a pustim na V10?

Vycital som, ze to scaluje v 1080p, Deep Color cez HDMI 1.3.[/QUOTE

Pokud chceš nahrávat hd z V10,tak musí být zapnutá,což by šlo z nějakého HDD rekordéru/používám jej pro nahrávání z DVB-T bohatě stačí na běžné programy obraz je celkem dobrý,na nahrávání v HD používám satelit/BD rekordéry budou co nevidět,ale zase musíš mít zdroj HD programů,takže zase sat.
dunaj (1030)|2.9.2009 19:53
[quote=911;239199][QUOTE=dunaj;239195]Citajte, odbornici:
Ja potrebujem surne nieco (Panasonic positiv) na operativne nahravanie TV, ked nie som doma. Najprv som si myslel, ze pockam na BD rekorder ako maju v UK, ale ked vidim tie ceny a BD mechaniku, ktora mi je na nic, zacinam uvazovat o navrate k DVD. V piatok budem v Berline na IFA a vazne uvazujem, ze si donesiem ten EX72. V prilohe posielam jeho specifikaciu, kde som farebne vyznacil zmeny oproti predchadzajucemu modelu.

Takze otazka: Aky pekny/hnusny to bude mat obraz, ked na to nahram HDTV a pustim na V10?

Vycital som, ze to scaluje v 1080p, Deep Color cez HDMI 1.3.[/QUOTE

Pokud chceš nahrávat hd z V10,tak musí být zapnutá,což by šlo z nějakého HDD rekordéru/používám jej pro nahrávání z DVB-T bohatě stačí na běžné programy obraz je celkem dobrý,na nahrávání v HD používám satelit/BD rekordéry budou co nevidět,ale zase musíš mít zdroj HD programů,takže zase sat.[/quote]

Nie, ten recorder ma vlastny DVB-S tuner a ja mam na streche twin LNB. Na vystave si dufam overim, ci to vobec HDTV dokaze dekodovat! Takze mam v umysle zdielat moje 2 Smart karty medzi tymito tunermi.
911 (260)|2.9.2009 19:57
[quote=dunaj;239201][quote=911;239199]

Nie, ten recorder ma vlastny DVB-S tuner a ja mam na streche twin LNB. Na vystave si dufam overim, ci to vobec HDTV dokaze dekodovat! Takze mam v umysle zdielat moje 2 Smart karty medzi tymito tunermi.[/quote]

Tak to jo.
dunaj (1030)|2.9.2009 20:03
[quote=911;239203][quote=dunaj;239201]

Tak to jo.[/quote]

Fuha! Tak asi skor nie:-(

HDTV-Programme lassen sich mit dem DVB-S-Tuner allerdings nicht empfangen.

http://www.areadvd.de/hardware/2009/Panasonic_DMR-EX72S_01.shtml

Sila. Novy model august 2009 a nedokaze prijat HDTV!!!

No nic, zijeme tu v praveku! V Japonsku maju BD rekordery s 2 TB Hdd bezne na trhu a v Europe vyjde novy model, ktory nedokaze nahrat HDTV vysielanie zo satelitu ani v SD kvalite:-(
No nech sa na mna uz tesia v sobotu na IFA!:-)
rudolf.korinek (119)|2.9.2009 21:37
[quote=dunaj;239205][quote=911;239203]

Fuha! Tak asi skor nie:-(

HDTV-Programme lassen sich mit dem DVB-S-Tuner allerdings nicht empfangen.

http://www.areadvd.de/hardware/2009/Panasonic_DMR-EX72S_01.shtml

Sila. Novy model august 2009 a nedokaze prijat HDTV!!!

No nic, zijeme tu v praveku! V Japonsku maju BD rekordery s 2 TB Hdd bezne na trhu a v Europe vyjde novy model, ktory nedokaze nahrat HDTV vysielanie zo satelitu ani v SD kvalite:-(
No nech sa na mna uz tesia v sobotu na IFA!:-)[/quote]

Uz se tesim s cim se odtamtud vratis :) Ja se na to kouknu hezky na Astre HD, maji tam odtud davat prenosy v HD.

R.
karciboy (35)|2.9.2009 21:56
Ahojte,
50V10 mam uz obejdnanu a tak som si tiez brusil zuby na nieco podobne , co zatial predavaju v UK(tema pri DVD rekorderoch...) https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21120
To sice ma tuner aj DVB-S2 ale nema zase CI slot ani citacku platenych kanalov, takze smola...
Pozeral som tiez
aj tento kusok http://www.panasonic-shop.sk/index.php?category=25_27&id=120
ale, ten zase pre istotu ma len DVB-S tuner a nepodporuje S2, takze zase smola.
budem si musiet pockat, snad spravia nieco ako all in one, nemam chut mat pri Tv
milion pristrojov. :)
PaJaSoft (827)|2.9.2009 22:10
karciboy: bez CI slotu bych aktualne nekupoval vubec nic (navic s ceskymi programy si diky omezeni na uzemi CR neskrtnes vubec a EMU tu resit nemusime) v souvislosti se SAT... to, ze neco nepodporuje DVB-S2 jde jeste pochopit, ale pokud je znamo, ze za 3 roky je konec podpory CRW a dal pojede jen Irdeo je to hazard (jakasi podpora bude i pak, ale nikdo nerekne jak dlouho)... verim, ze nam, kteri by sat-receiver kupovali letos a pozdeji (a ne nejlevnejsi sunt) moralne nezastara tak rychle... - krome (mozna) vyuziti vyssi symbolove rychlosti neni zatim nic zasadniho na obzoru (opravte mne, pokud se mylim), na vyssi rozliseni nez 1080i si pockame hodne dlouho....
jarino1978 (8045)|2.9.2009 22:11
[quote=rudolf.korinek;239163]Ještě výhoda Popcornu oproti PS3jce je podpora MKV kontejneru. Nicméně já si včera pořídil PS3jku Slim verzi, protože doufám že Sony certifikují DivX7.R.[/quote]

- ako sa Ti pozdáva Slim ? Ako je na tom s hlukom ? S tým MKV už dúfam vyše roka, DIVX7 síce môžu dať do PS3, ale nemusí byť v nej HD profile s MKV, takže len aby to nebolo tak.Vonku je už dávno 7.2, ale skutek utek, asi tak podobne, ako s FW 3.00 v PS3... Jediá výhoda je pre mňa to, že nemusím behať cez XMB do audio setup a môžem si pustiť audio naraz cez SPDIF a HDMI...
- na prehrávanie MKV nám zatiaľ musí stačiť : http://code.google.com/p/ps3mediaserver/
jarino1978 (8045)|2.9.2009 22:19
[quote=PaJaSoft;239190]Ad MKV, nadseni jen kazi skutecnost, ze MKV kontejner nepodporuje DD True HD ani DTS HD - tedy bezne HD audio formaty na BD discich.

PS: Druhej ovladac mam za bratru 1100,- v nabidce za 1100 - s kurzem a unijni dopravou (zpravidla chteji +/- 10 liber) to uz tak hi-fi nebude... ale ten BD zdroj nebude marnej, myslis, ze bude lepsi nez hd****.sk ci to*****s.ru?'-)[/quote]

- MKV môže obsahovať HD audio kodeky, len takých MKV je veľmi málo

[quote=PaJaSoft;239230]karciboy: bez CI slotu bych aktualne nekupoval vubec nic (navic s ceskymi programy si diky omezeni na uzemi CR neskrtnes vubec a EMU tu resit nemusime) v souvislosti se SAT... to, ze neco nepodporuje DVB-S2 jde jeste pochopit, ale pokud je znamo, ze za 3 roky je konec podpory CRW a dal pojede jen Irdeo je to hazard (jakasi podpora bude i pak, ale nikdo nerekne jak dlouho)... verim, ze nam, kteri by sat-receiver kupovali letos a pozdeji (a ne nejlevnejsi sunt) moralne nezastara tak rychle... - krome (mozna) vyuziti vyssi symbolove rychlosti neni zatim nic zasadniho na obzoru (opravte mne, pokud se mylim), na vyssi rozliseni nez 1080i si pockame hodne dlouho....[/quote]

- možno sa 1080p dočkáme, až budeme šedivý, zatiaľ vysiela len ESPN v USA
- v zásade receiver nemusí mať CI slot, vo väčšine prípadov bude stačiť UNI čítačka
- podpora DVB-S2 je dnes štandart, postupne sa prechádza z DVB-S na DVB-S2 a z Mpeg2 na Mpeg4 ( aj keď netvrdím, že to ide rýchlo, ale treba myslieť o niečo dopredu )
- zásadná je hlavne stabilita a podpora receiveru, bez toho si dnes ani neškrtneš
- no a samozrejmosť je podpora PVR
karciboy (35)|2.9.2009 22:58
[quote=PaJaSoft;239230]karciboy: bez CI slotu bych aktualne nekupoval vubec nic (navic s ceskymi programy si diky omezeni na uzemi CR neskrtnes vubec a EMU tu resit nemusime) v souvislosti se SAT... to, ze neco nepodporuje DVB-S2 jde jeste pochopit, ale pokud je znamo, ze za 3 roky je konec podpory CRW a dal pojede jen Irdeo je to hazard (jakasi podpora bude i pak, ale nikdo nerekne jak dlouho)... verim, ze nam, kteri by sat-receiver kupovali letos a pozdeji (a ne nejlevnejsi sunt) moralne nezastara tak rychle... - krome (mozna) vyuziti vyssi symbolove rychlosti neni zatim nic zasadniho na obzoru (opravte mne, pokud se mylim), na vyssi rozliseni nez 1080i si pockame hodne dlouho....[/quote]

to je ako myslene?
ze za 3 roky to nebude vobec fungovat a budem si musiet kupit novy modul aj s kartou alebo len sa nebudu vyrabat STB s CRW a ti co maju STB s CRW v pohode budu dalej vyuzivat tento system ???
PaJaSoft (827)|2.9.2009 23:44
[quote=jarino1978;239234]- MKV môže obsahovať HD audio kodeky, len takých MKV je veľmi málo[/quote]

a) znamena to zmenit specifikaci a datovy model
b) je to oblibeny request, bohuzel s puvodni specifikaci nerealizovatelny
c) HW stroje nemaji o develop snahach potuchy
d) nejaka debata na toto tema probihala v kvetnu/cervnu, nevim nic i realne implementaci (DTHS HD & DD True HD passthrough skrze fintu v nacpani dat ve formatu, kde namaji byt asi nemuzeme povazovat za implementaci tehoz)
e) ze nektere mirne debilni muxery si s omezenim kontejneru nedelaji starosti neznamena, ze je to spravne a ze to bude prehratelne i jinde

Takze zaver - nejprve se musi zmenit datovy format MKV kontejneru, to se nestalo ani v souvislosti s adopci pro DivX 7 a nevim, zda-li uz je na svete nova verze specifikace (nenasel jsem ji)... dle stavu Haali demuxeru to nevypada na aktualni koncensus... Zkusil jsi to treba v RTM verzi Windows 7? Ja cetl akorat problemy a maximalne prehrati videa bez audia... takze podpora k nicemu,...:-)

Jako referencni relevantni informaci stale povazuji http://www.matroska.org/technical/specs/codecid/index.html, kde si o HD kodecich muzes nechat jen zdat... DTS HD core != DTS HD MA apod... (DTS HD core bys do Matrosky nacpal...)
PaJaSoft (827)|2.9.2009 23:46
[quote=karciboy;239241]to je ako myslene?
ze za 3 roky to nebude vobec fungovat a budem si musiet kupit novy modul aj s kartou alebo len sa nebudu vyrabat STB s CRW a ti co maju STB s CRW v pohode budu dalej vyuzivat tento system ???[/quote]

Pokud ma STB licencovany CRW, mel by fungovat (kompatibilita Irdea je predmetem aktualniho zkoumani PayTV operatoru), treba Skylink jasne rekl, ze nejake CRW karty si ponecha i po oficialnim prechodu na IRD prave pro takove problemove abonenty... - jak dlouho je vsak bude podporovat nevi nyni ani on sam...
dunaj (1030)|2.9.2009 23:59
Inak s podporou HDTV je to u V10 celkom zabavne. Teraz ide na CT nejaky film 16:9 ale vo formate Letterbox. Na CT HD to vyzera ako zmensenina obrazu uprostred obrazovky. TV to vie iba roztiahnut na sirku, cim to cele zdeformuje a horizontalne zostanu cierne pasy.
Jedine riesenie na pokrytie celej obrazovky: Prepnut na CT SD a zoomovat automaticky, alebo Zoom 1.

Este ze som tie SD varianty CT a Novy nevymazal!
dunaj (1030)|3.9.2009 00:23
[quote=karciboy;239226]Ahojte,
50V10 mam uz obejdnanu a tak som si tiez brusil zuby na nieco podobne , co zatial predavaju v UK(tema pri DVD rekorderoch...) https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21120
To sice ma tuner aj DVB-S2 ale nema zase CI slot ani citacku platenych kanalov, takze smola...
Pozeral som tiez
aj tento kusok http://www.panasonic-shop.sk/index.php?category=25_27&id=120
ale, ten zase pre istotu ma len DVB-S tuner a nepodporuje S2, takze zase smola.
budem si musiet pockat, snad spravia nieco ako all in one, nemam chut mat pri Tv
milion pristrojov. :)[/quote]

A pozeram, ze uz vyhodili ceny na V10 58" a 65"
http://www.panasonic-shop.sk/index.php?category=20
Vedel som, ze to bude nechutne, ale netusil som, ze 58" bude nepredajna:-)
PaJaSoft (827)|3.9.2009 08:16
[quote=dunaj;239254]A pozeram, ze uz vyhodili ceny na V10 58" a 65"
http://www.panasonic-shop.sk/index.php?category=20
Vedel som, ze to bude nechutne, ale netusil som, ze 58" bude nepredajna:-)[/quote]

Tady asi nekdo prosel kolem stavby...:-0, pokud jsem dobre videl, tak P65V10U stoji naprosto verejne 3.990USD a da se smlouvat... - za tu cenu to neni spatna koupe... (zase maji Amici navrch:-()
rudolf.korinek (119)|3.9.2009 08:32
Jsem dneska ráno běžel rychle do práce, protože jsem vám chtěl napsat jak moc jsem byl nadšenej, že když přepnu na HDMI tak si televize sama zapne Playstationu.

A ještě víc mně baví, že tu Playstationu můžu ovládat dálkovým ovladačem od televize ... ale asi jsem objevil španělskou vesnici :), tak se omlouvám za prvotní velenadšení :)

R.
rudolf.korinek (119)|3.9.2009 08:38
[quote=jarino1978;239231]- ako sa Ti pozdáva Slim ? Ako je na tom s hlukom ? S tým MKV už dúfam vyše roka, DIVX7 síce môžu dať do PS3, ale nemusí byť v nej HD profile s MKV, takže len aby to nebolo tak.Vonku je už dávno 7.2, ale skutek utek, asi tak podobne, ako s FW 3.00 v PS3... Jediá výhoda je pre mňa to, že nemusím behať cez XMB do audio setup a môžem si pustiť audio naraz cez SPDIF a HDMI...
- na prehrávanie MKV nám zatiaľ musí stačiť : http://code.google.com/p/ps3mediaserver/[/quote]

Jarino já jsem z ní nadšený, designově mně to bylo vlastně jedno, prach chytá stejně, ale já na ní čekal vlastně kvůli spotřebě. Větráček slyším jenom když všude vypnu zvuk, při hraní nebo multimedializování :) není vůbec slyšet. A zdá se mně, že oproti kamarádovo PS3jce trošku rychleji bootuje.

Včera jsem si stáhnul IL-2 demo a pak InFamous a naprosto dokonalééé. Ale to už je příběh do jiného fóra.

R.
dunaj (1030)|3.9.2009 08:59
[quote=rudolf.korinek;239262]
A ještě víc mně baví, že tu Playstationu můžu ovládat dálkovým ovladačem od televize ... ale asi jsem objevil španělskou vesnici :), tak se omlouvám za prvotní velenadšení :)

R.[/quote]

Toto by si mohol rozviest! Niekde som cital, ze Panasonic Vieralink by mal byt kompatibilny so Sony Smartlink a dialkove ovladace by mali byt programovatelne tak, ze podrzis vypinac a zadas kod. Sony ma kod 08.

Mozno sa da dosiahnut ovladanie aj nejakeho Popcornu, asi sa treba zacat zaoberat programovanim ovladaca, a hned sa nam rozsiria moznosti...

@Pajasoft: Niektori nemci si tu US verziu chcu nechat poslat, len neviem, ci nezabudli, ze v USA je v zasuvke 110 V, 60 Hz:-)
rudolf.korinek (119)|3.9.2009 09:25
[quote=dunaj;239265]Toto by si mohol rozviest! Niekde som cital, ze Panasonic Vieralink by mal byt kompatibilny so Sony Smartlink a dialkove ovladace by mali byt programovatelne tak, ze podrzis vypinac a zadas kod. Sony ma kod 08.

Mozno sa da dosiahnut ovladanie aj nejakeho Popcornu, asi sa treba zacat zaoberat programovanim ovladaca, a hned sa nam rozsiria moznosti...

@Pajasoft: Niektori nemci si tu US verziu chcu nechat poslat, len neviem, ci nezabudli, ze v USA je v zasuvke 110 V, 60 Hz:-)[/quote]

Nemusel jsem dělat vůbec nic, žádné nastavení kodů, prostě nic. Jen ukazuji dálkovým ovladačem na televizi a televize si přez HDMI sama PS3jku obsluhuje. Fungujou jak tlačítko pro pohyb v menu, tak tlačítka k přehrávání filmů.

Televize je chystrá dostatečně, takže když při navigaci třeba zmáčknu Menu, abych nastavoval obraz tak navigační tlačítka fungují v menu televize, jakmile dám Exit tak mohu zase ovládat PS3jku.

Vážně je to vynikající ...

R.
dunaj (1030)|3.9.2009 09:33
[quote=rudolf.korinek;239272]Nemusel jsem dělat vůbec nic, žádné nastavení kodů, prostě nic. Jen ukazuji dálkovým ovladačem na televizi a televize si přez HDMI sama PS3jku obsluhuje. Fungujou jak tlačítko pro pohyb v menu, tak tlačítka k přehrávání filmů.

Televize je chystrá dostatečně, takže když při navigaci třeba zmáčknu Menu, abych nastavoval obraz tak navigační tlačítka fungují v menu televize, jakmile dám Exit tak mohu zase ovládat PS3jku.

Vážně je to vynikající ...

R.[/quote]

Takze je to jasne: Vieralink je kompatibilny so Smartlink. Cize akekolvek zariadenie Sony, pripojene cez HDMI funguje ako zariadenie Panasonic.
Ako sa ta norma vola? HDMI CEC?

-TV sa sam zapne/vypne pri zapnuti/vypnuti zariadenia
-Ovladanie cez ovladac TV funguje

Este by ma zaujimala drobnost, ci ta PS3 je stale stand-by, resp. ci sa zapne ak prepnes TV na prislusny HDMI vstup, alebo ju musis najprv rucne zapnut?
PaJaSoft (827)|3.9.2009 09:50
[quote=dunaj;239276]HDMI CEC?[/quote]

Tak tak, kazdy si to komercne efektne nazyva po svem, ale kazdy z bezne diskutovanych vyrobcu to ma implementovano (nejak!)... je to de-facto to same co SCARTova komunikace, jen tech moznosti i periferii v retezci muze byt podstatne vice - z toho pohledu to je revoluce, ne evoluce... bohuzel nektere implementace jsou takove vselijake - treba asi jako "HD" v DLNA/SDHC...u nasi V10....
rudolf.korinek (119)|3.9.2009 09:54
[quote=dunaj;239276]Takze je to jasne: Vieralink je kompatibilny so Smartlink. Cize akekolvek zariadenie Sony, pripojene cez HDMI funguje ako zariadenie Panasonic.
Ako sa ta norma vola? HDMI CEC?

-TV sa sam zapne/vypne pri zapnuti/vypnuti zariadenia
-Ovladanie cez ovladac TV funguje

Este by ma zaujimala drobnost, ci ta PS3 je stale stand-by, resp. ci sa zapne ak prepnes TV na prislusny HDMI vstup, alebo ju musis najprv rucne zapnut?[/quote]

PS3 je ve stand-by a ma spotrebu kolem 2W - to jsem cetl na forech, sam nemam precizni merak :( jenom takovy to tintitko z Lidla.

R.
dunaj (1030)|3.9.2009 09:54
[quote=PaJaSoft;239278]Tak tak, kazdy si to komercne efektne nazyva po svem, ale kazdy z bezne diskutovanych vyrobcu to ma implementovano (nejak!)... je to de-facto to same co SCARTova komunikace, jen tech moznosti i periferii v retezci muze byt podstatne vice - z toho pohledu to je revoluce, ne evoluce... bohuzel nektere implementace jsou takove vselijake - treba asi jako "HD" v DLNA/SDHC...u nasi V10....[/quote]

Tak, a myslim, ze je to jasne:

Popcorn Hour C-200 - HDMI v1.3a with CEC

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dunaj (1030)|3.9.2009 09:56
[quote=rudolf.korinek;239279]PS3 je ve stand-by a ma spotrebu kolem 2W - to jsem cetl na forech, sam nemam precizni merak :( jenom takovy to tintitko z Lidla.

R.[/quote]

Cize pri prepnuti TV na prislusny HDMI vstup sa sama prebudi bez nutnosti rucne ju zapinat?
PaJaSoft (827)|3.9.2009 10:09
[quote=dunaj;239280]Popcorn Hour C-200 - HDMI v1.3a with CEC[/quote]

A proc myslis, ze jsem o tom C-200 (oproti bezne dostupne A-110) mluvil...'-) Uz jste ho v cechach videli? A pokud jo, kde a za kolik?

eGreat, WD HD, Evolve atd. jsou sice hezke hracky za pusu, ale...

Navic, na co se casto zapomina, je vice nez vhodne mit HDMI with HDCP... (coz jaksi skrze DVI->HDMI jde dost blbe - bezne graficke karty, Dreambox 800...) a proto treba nemusim ani Dreambox 8000, ktery sice HDMI ma, ale rozhodne ne s HDCP - kdyz uz tak to snad ma umet ohlasena 8020 (jen se bojim o cenu)...
rudolf.korinek (119)|3.9.2009 10:53
[quote=dunaj;239281]Cize pri prepnuti TV na prislusny HDMI vstup sa sama prebudi bez nutnosti rucne ju zapinat?[/quote]

Presne tak :)

R.
PaJaSoft (827)|3.9.2009 12:29
Abyste mohli skripat zubama...'-)
dunaj (1030)|3.9.2009 12:37
[quote=PaJaSoft;239297]Abyste mohli skripat zubama...'-)[/quote]

Nieco podobne uz asi bezalo v Nemecku, lebo niektori sa chvalili, ze k V10 dostali v cene BD player. Kazdopadne, ked usudim, ze BD player je viacmenej pozierac penazi pri zakupovani BD diskov, je to v celku logicke:-)
Osud cien tychto holych prehravacov tipujem na podobny ako pri DVD. Ale niekoho to iste potesi:-)
calgaryboy (294)|3.9.2009 12:48
[quote=PaJaSoft;239297]Abyste mohli skripat zubama...'-)[/quote]

Otázka jestli tomu bude tak i v Evropě, mezi typy jsou totiž jen americké modely TC.......navíc my vlastníci ps3 už jaksi BD player neřešíme...Ale jako akce very good.
PaJaSoft (827)|3.9.2009 12:57
Omlouvam se za male OT, ale tohle jsem si nemohl nechat jen pro sebe... - panove jsme zabari vseci jak tu diskutujem: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=683853

:-)
911 (260)|3.9.2009 13:09
[quote=PaJaSoft;239305]Omlouvam se za male OT, ale tohle jsem si nemohl nechat jen pro sebe... - panove jsme zabari vseci jak tu diskutujem: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=683853

:-)[/quote]

Mě se to líbí,každý si holt pod pojmem "domácí kino" představuje něco jiného.Tak nějak to má vypadat.Pěkná práce.
calgaryboy (294)|3.9.2009 13:10
[quote=PaJaSoft;239305]Omlouvam se za male OT, ale tohle jsem si nemohl nechat jen pro sebe... - panove jsme zabari vseci jak tu diskutujem: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=683853

:-)[/quote]


No tak to je hardcore!!!!!!!Neskutečné :-) Tak to všichni můžeme zabalit a naše malicherné pře jsou skutečně trapné :-) Takto to holt dělá profík :-)
rudolf.korinek (119)|3.9.2009 13:14
[quote=calgaryboy;239307]No tak to je hardcore!!!!!!!Neskutečné :-) Tak to všichni můžeme zabalit a naše malicherné pře jsou skutečně trapné :-) Takto to holt dělá profík :-)[/quote]

Tsts to bysme zvladli taky :) mne tam decentne vadi ten barpult ve vyhledu, ale jestli u toho americkyho fotbalu potrebuje mit pivo a podeprenou hlavu tak proc ne :)

Btw. v sobotu fotbal - doporuceni co presne mam mit nastaveny a jak at mam hezky zazitek? {ciste teoreticky jestli se kluci seberou}.

-= Rudla
calgaryboy (294)|3.9.2009 13:21
[quote=rudolf.korinek;239308]Tsts to bysme zvladli taky :) mne tam decentne vadi ten barpult ve vyhledu, ale jestli u toho americkyho fotbalu potrebuje mit pivo a podeprenou hlavu tak proc ne :)

Btw. v sobotu fotbal - doporuceni co presne mam mit nastaveny a jak at mam hezky zazitek? {ciste teoreticky jestli se kluci seberou}.

-= Rudla[/quote]

Jen aby tě z toho fotbalu nakonec oči nebolely :-) škoda, že to nebude ve fullu, přeci jenom ten fotbal v SD žádná sláva.
PaJaSoft (827)|3.9.2009 13:29
[quote=calgaryboy;239309]Jen aby tě z toho fotbalu nakonec oči nebolely :-) škoda, že to nebude ve fullu, přeci jenom ten fotbal v SD žádná sláva.[/quote]

To je dulezita poznamka, koukej Rudo zahoret svoje oci... - vim to sam, kdyz jsem celej natesenej poprve sledoval kvaldu v F1... obraz cool (Rakusaci v jejich MUXu - jejich SD muze ceskemu HD smele konkurovat...), ale byl to nezvyk (citil jsem hlavu)... posledni zavod o minulem vikendu uz pohoda, takze je to fakt o zvyku...
Connor (509)|3.9.2009 13:51
[quote=rudolf.korinek;239308]Tsts to bysme zvladli taky :) mne tam decentne vadi ten barpult ve vyhledu, ale jestli u toho americkyho fotbalu potrebuje mit pivo a podeprenou hlavu tak proc ne :)
-= Rudla[/quote]

Neboj Rudo, barpult bys ve výhledu neměl, byl bys k němu zády (to není ta stěna s plátnem, ale protější). :-)
rudolf.korinek (119)|3.9.2009 13:59
[quote=Connor;239314]Neboj Rudo, barpult bys ve výhledu neměl, byl bys k němu zády (to není ta stěna s plátnem, ale protější). :-)[/quote]

Aha :)) ja jsem dneska vazne zpomalenej.

No tak kluci diky za skvely rady, evidentne si k tomu fotbalu otevru piva rovnou dve, at se mne ta hlava moc neboli ...

:))

R.
dunaj (1030)|3.9.2009 15:41
[quote=PaJaSoft;239286]A proc myslis, ze jsem o tom C-200 (oproti bezne dostupne A-110) mluvil...'-) Uz jste ho v cechach videli? A pokud jo, kde a za kolik?

eGreat, WD HD, Evolve atd. jsou sice hezke hracky za pusu, ale...

Navic, na co se casto zapomina, je vice nez vhodne mit HDMI with HDCP... (coz jaksi skrze DVI->HDMI jde dost blbe - bezne graficke karty, Dreambox 800...) a proto treba nemusim ani Dreambox 8000, ktery sice HDMI ma, ale rozhodne ne s HDCP - kdyz uz tak to snad ma umet ohlasena 8020 (jen se bojim o cenu)...[/quote]

Prosim Ta, naco je vhodne to HDCP? Ved to je nejaka ochrana proti kopirovaniu HD obsahu.
Co mi to prinesie v praxi? Nedari sa mi to zrozumitelne vygooglit.
PaJaSoft (827)|3.9.2009 15:53
[quote=dunaj;239326]Prosim Ta, naco je vhodne to HDCP? Ved to je nejaka ochrana proti kopirovaniu HD obsahu.
Co mi to prinesie v praxi? Nedari sa mi to zrozumitelne vygooglit.[/quote]

Neprinese ti to vubec nic, pouze problemy. Kazdy kdo si licencuje HDMI a chce ho pouzit musi povinne implementovat HDCP a nebo posledni certifikovany kus v retezci pred non-HDCP capable zarizenim musi provest downgrade obrazu i zvuku (coz je mimochodem problem i ve Windows Vista - neexistuje HDCP cesta pro audio - video je vyresene... Windows 7 na tom budou lepe, ale i tak to bude dost stat externi hracky) - v podstate na uroven PALu... V PC to treba provadi "oficialni" prehravace jako PowerDVD, WinDVD atd...

Proto take caste reseni je z kompu DVI->HDMI bakelitova konvertka, aby se usetrilo za HDMI (certifikovane)... stejne tak sel touto cestou Dreambox 800... Dreambox 8000 ma HDMI, ale IMHO bez HDCP - jak to provedli a nakolik je to legalni, resp. licencne ciste si netroufam spekulovat, osobni nazor je, ze to proste riskli a licencnim podminkam uziti HDMI to neodpovida...

PS: Ano, HDCP je z dnesniho hlediska prolomeni vsech BD ochran, vcetne BD+, uplne k nicemu (resp. nikdo touto cesotu signal lamat nebude)... puvodni idea vsak byla, ze zabezpeceni obsahu bude "dokonale" a jedina unikova (potencialne zranitelna) cesta bude doprava signalu (proto to HDCP jde od zdroje az k zobrazovaci)... - jenze to dopadlo jako s DVD a CCS, Macrovision a jinyma stupiditama... klasicka hra na kocku a mys:-)

Neprinese to nic, ale pokud chces dopravovat 1080p signal do PDP a nechces narazit na problemy, je treba si dat pozor, aby vse po ceste melo implementovano HDCP nejlepe ve verzi 1.2. (a proto jsem si treba pred 2 mesicema poridil z 8800GT grafarny 250GTX (a tedy mam alespon HDCP video cestu vyresenou) - z blata do louze, ale zadna jina (cenove bych sel do neceho jako 275GTX) nema nativni HDMI vystup...)
rudolf.korinek (119)|3.9.2009 21:06
Ahoj,

kluci zkoušel jste někdo jaký je vizuální rozdíl v příjmu HD kanálů přez DVB-C a porovnání ze satelitu? Ptám se proto, protože to vypadá že v novém bytě si nebudu moct dát parabolu na střechu, okna mám na východ a směrem na jih je bohužel stěna domu, která je určitě dvakrát větší než moje vzdálenost od ní, tak parabolu na balkón asi nemá cenu - chjo (a ruský programy chytat nechci :((() Kriza na mně přišla.

R.
Jirka Z (2)|4.9.2009 23:31
Ahojda,
plánuju nákup TX-P42V10E a potřeboval bych objasnit nějaký nejasnosti. Konkrétně: funguje PIP a PAP, když budu mít dva zdroje signálu, a to pozemní digitální a zároveň satelitní (chci využít satelitní tuner této televize)? Bylo by nelogický, kdyby nefungovalo - vždyť to pojede přes 2 různý tunery. Přece kvůli tomu nebudu kupovat externí satelitní přijímač a zapojovat ho do HDMI konektoru! Prosím, ověřte to a dejte vědět. Pokud to Paňák neumí, tak má u mě velký mínus!
Další věc, jaký dekodér pro Skylink, aby fungoval interní satelitní tuner při nastavení země Česká republika? Nebo je nutný čekat na firmware, který to možná jednou vyřeší?
A poslední věc, je kvalita obrazu přes interní sat. tuner srovnatelná např. s firmou Technisat?
Předem moc děkuju za vyčerpávající odpovědi
911 (260)|5.9.2009 07:21
[quote=Jirka Z;239499]Ahojda,
plánuju nákup TX-P42V10E a potřeboval bych objasnit nějaký nejasnosti. Konkrétně: funguje PIP a PAP, když budu mít dva zdroje signálu, a to pozemní digitální a zároveň satelitní (chci využít satelitní tuner této televize)? Bylo by nelogický, kdyby nefungovalo - vždyť to pojede přes 2 různý tunery. Přece kvůli tomu nebudu kupovat externí satelitní přijímač a zapojovat ho do HDMI konektoru! Prosím, ověřte to a dejte vědět. Pokud to Paňák neumí, tak má u mě velký mínus!
Další věc, jaký dekodér pro Skylink, aby fungoval interní satelitní tuner při nastavení země Česká republika? Nebo je nutný čekat na firmware, který to možná jednou vyřeší?
A poslední věc, je kvalita obrazu přes interní sat. tuner srovnatelná např. s firmou Technisat?
Předem moc děkuju za vyčerpávající odpovědi[/quote]

Kolego,mírné zklamání je na světě,sice to nepoužívám,ale to co by jsi chtěl,tak to nefunguje.Jako další obrázek,lze přiřadit pouze ten z externích vstupů/např.dvd,sat/nelze přiřadit vstup pro počítač,sd karty a síťové služby.Pro skylink používám modul Technisat a obraz je podle mne naprosto srovnatelný s Technisatem.Protože to přepnutí chvilku trvá,a srovnání není okamžité,tak jde pouze o pocit,že je to stejné.
Milis.19 (8)|6.9.2009 19:43
Tak jsem si tuhle TV taky koupil a je opravdu supr.Má skvělej obraz , ale užil jsem si jí jen 2 dny a odešel mi satelit :-(.A kdyby měl někdo zájem mám skvělého prodejce!!!Odost levnější než nejlevnější na internetu :-D
PEDRONIK (20)|6.9.2009 20:27
[quote=Milis.19;239706]Tak jsem si tuhle TV taky koupil a je opravdu supr.Má skvělej obraz , ale užil jsem si jí jen 2 dny a odešel mi satelit :-(.A kdyby měl někdo zájem mám skvělého prodejce!!!Odost levnější než nejlevnější na internetu :-D[/quote]
Tak sem hod kontakt.
SPAWN (744)|6.9.2009 21:26
[quote=Milis.19;239706]Tak jsem si tuhle TV taky koupil a je opravdu supr.Má skvělej obraz , ale užil jsem si jí jen 2 dny a odešel mi satelit :-(.A kdyby měl někdo zájem mám skvělého prodejce!!!Odost levnější než nejlevnější na internetu :-D[/quote]

Ja myslim ze nas bude opravdu hodne co by melo zajem o tx-p42v10!! Ceny plazem panasonic jsou opravdu dole(od 1.9.09) jak jsem rikal ale v Polsku to je porad o dost min nez u nas :-( Tento tyden se zase pujdu kouknou na V10 a budu ji testovat s lx5090. Nebo samsungem 850 kdyz tam bude.
Jirka Z (2)|6.9.2009 23:14
Ještě potřebuju ověřit funkci PIP. Bude fungovat, když koupím DVD rekordér Panasonic s HD a satelitním tunerem a zapojím ho přez HDMI? Televizi budu mít napíchlou na interní satelitní tuner. Předpokládám, že abych dosáhnul co nejkvalitnějšího obrazu, tak musím přímo od sat. konvertoru přivést dva kabely zvlášť - jeden do TV a druhý do DVD. Rozbočovač by snížil kvalitu!? Aby PIP takto fungoval, bude stačit DVD v klidovém stavu, nebo ho budu muset jako magor stále zapínat? Nechápu, proč dnešní "supermoderní TV" nemají dva tunery pro bezproblémový chod PIP, když je běžně lepší starší CRT TV měly a PIP chodil ke spokojenosti. Já vím, s tím PIP vypadám jako pominutej, když většině z vás tato funkce ani nezajímá. U šváry vidím, jak to často využívá. Dám příklad: díváte se na pro vás hodně důležitý pořad a najednou dají 5 min. reklamu, která šíleně leze na nervy. Nechcete zmeškat z pořadu ani 10 vteřin a aby jste to přežili, tak se přepnete na jiný program. S nesnesitelnou reklamou v malém okénku číháte na pokračování onoho důležitýho pořadu.
Můžete někdo výše popsanou problematiku odzkoušet? Pokud má DVD vstup i výstup pro kabel od sat. konvertoru (což nevím), pak by stačil jeden kabel.
Předem díky za odpovědi na mý nesmyslný úvahy.
dunaj (1030)|6.9.2009 23:28
[quote=Jirka Z;239738]Ještě potřebuju ověřit funkci PIP. Bude fungovat, když koupím DVD rekordér Panasonic s HD a satelitním tunerem a zapojím ho přez HDMI? Televizi budu mít napíchlou na interní satelitní tuner. Předpokládám, že abych dosáhnul co nejkvalitnějšího obrazu, tak musím přímo od sat. konvertoru přivést dva kabely zvlášť - jeden do TV a druhý do DVD. Rozbočovač by snížil kvalitu!? Aby PIP takto fungoval, bude stačit DVD v klidovém stavu, nebo ho budu muset jako magor stále zapínat? Nechápu, proč dnešní "supermoderní TV" nemají dva tunery pro bezproblémový chod PIP, když je běžně lepší starší CRT TV měly a PIP chodil ke spokojenosti. Já vím, s tím PIP vypadám jako pominutej, když většině z vás tato funkce ani nezajímá. U šváry vidím, jak to často využívá. Dám příklad: díváte se na pro vás hodně důležitý pořad a najednou dají 5 min. reklamu, která šíleně leze na nervy. Nechcete zmeškat z pořadu ani 10 vteřin a aby jste to přežili, tak se přepnete na jiný program. S nesnesitelnou reklamou v malém okénku číháte na pokračování onoho důležitýho pořadu.
Můžete někdo výše popsanou problematiku odzkoušet? Pokud má DVD vstup i výstup pro kabel od sat. konvertoru (což nevím), pak by stačil jeden kabel.
Předem díky za odpovědi na mý nesmyslný úvahy.[/quote]

Pojdu vsetky moznosti, ale:

1. PIP sa na Panasonicu velmi obstrukcne aktivuje. Je to zasite v menu a ked to zvolis, do 3s musis nieco stlacit, lebo to zmizne.
2. Na vystupy zo SAT tuneru zabudni. Tie LOOP slucky uz nebudu podporovane. Standardna situacia bude, ze k TV pre DVB-S/S2 treba tahat 3 kable (z LNB quad), pricom dva pojdu do rekorderu s twin DVB-S a jeden do TV.
Vid: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21120
3. Kabel so satelitnym prijmom sa neda rozbocovat, kedze tam bezi DISEqC a v jednom okamihu na jednom kabli moze bezat iba jeden program.