Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pirátský příjem satelitu aneb proč si to neukrást, když je to zadarmo

jarino1978 (8045)|7.2.2010 20:13
2. veľmi rád si občas rypnem... tak sa nehnevaj. vidíš, a presne o tom , čo si napísal ty, som písal už niekoľkokrát. To, že bežne maže všetko, viem sám . Mnohí to ale pochopiť nechcú a nemôžu ( napr. Pajasoft ). Z VBR/CBR išlo a stále ide o úplne niečo iné...
3. rapid nepoužívam ani ja, ja som orientovaný na torrenty. ale ak by si si stiahol aspoň jedno z tých videí, potešíš svoj zrak a prídeš na rozdiel HD/SD.
mph1 (689)|8.2.2010 01:17
[quote=jarino1978;264895]...ale ak by si si stiahol aspoň jedno z tých videí, potešíš svoj zrak a prídeš na rozdiel HD/SD.[/quote]No, ja se chtel prizivit :D a chtel jsem si to stahnout, bohuzel, jede jenom Oceanic. Machu Picchu je odstraneny a TVCF nejde (asi zatim) stahnout...
jarino1978 (8045)|4.3.2010 20:55
KONEČNE !!!

Do 30.4.2010 prechádza DIGI TV v SK / CZ z N2 na N3@N4... Nové karty sa už nachádzajú v centrálnych skladoch a už sú distribuované k zákazníkom spolu s návodom na výmenu...

KONIEC EMU.... Chvalabohu....
Pitomec (10211)|4.3.2010 22:35
Nějak se mně to nezdá, protože krpa byla v tom, že jim ty N3 karty nešlapou ve starých přijímačích - jinak tu výměnu mohli udělat už dávno, cena za kartu je pár šupů...
jarino1978 (8045)|4.3.2010 23:10
rumuni a maďari nemajú vraj problém na Hundošoch a Humáčoch I+II a ani dualboxoch. ale uvidíme, aká bude realita....každopádne by už bolo načase...
losos (2977)|5.3.2010 05:28
Ať žije APRÍL ! :D
Jozef035 (646)|5.3.2010 08:13
[quote=jarino1978;269842]KONEČNE !!!

Do 30.4.2010 prechádza DIGI TV v SK / CZ z N2 na N3@N4... Nové karty sa už nachádzajú v centrálnych skladoch a už sú distribuované k zákazníkom spolu s návodom na výmenu...

KONIEC EMU.... Chvalabohu....[/quote]

Si ich akcionár keď ťa to tak teší?
Antonín (732)|5.3.2010 08:23
No bezpochyby lze udělat kartu tak, aby fungovala na jakémkoliv přijímači...
Vnější interface a komunikační protokol není zásadní součástí karty a dá se udělat celkem jakkoliv. Existují nagravison 3 karty, které se chovají navenek jako SECA...
To je úplně jedno.
KOmunikační protokoly mohou být různé (teda pokud nejsou prolomitelné samy o sobě, a to už pár let nejsou). Klidně může jednou existovat karta nagravision, která bude komunikovat protokolem cryptoworsk v CAMech cryptoworks.

Slabina je karta.
Slabinou nagra2 karet bylo to, že šlo vyčíst adresáře, ve kterých byla v kartě uložena hodnota klíče. To u nagra3 nepůjde. Komunikační protokol s tím celkem moc nesouvisí.

Cena karaty je taky nepodstatná. Podstatná je cena licence za kryptovací systém. Smlouva o užívání kryptovacícho systému. To je podstatné. Kus plastu s čipem ne.

To, že dojde na konec emulace v Digi, je přece od začátku jasné. Jediné, co chybí je datum. A to bude následovat poté, co rozešlou karty...
rudlus (539)|5.3.2010 09:12
[quote=Antonín;269899]No bezpochyby lze udělat kartu tak, aby fungovala na jakémkoliv přijímači...
Vnější interface a komunikační protokol není zásadní součástí karty a dá se udělat celkem jakkoliv. Existují nagravison 3 karty, které se chovají navenek jako SECA...
To je úplně jedno.
KOmunikační protokoly mohou být různé (teda pokud nejsou prolomitelné samy o sobě, a to už pár let nejsou). Klidně může jednou existovat karta nagravision, která bude komunikovat protokolem cryptoworsk v CAMech cryptoworks.

Slabina je karta.
Slabinou nagra2 karet bylo to, že šlo vyčíst adresáře, ve kterých byla v kartě uložena hodnota klíče. To u nagra3 nepůjde. Komunikační protokol s tím celkem moc nesouvisí.

Cena karaty je taky nepodstatná. Podstatná je cena licence za kryptovací systém. Smlouva o užívání kryptovacícho systému. To je podstatné. Kus plastu s čipem ne.

To, že dojde na konec emulace v Digi, je přece od začátku jasné. Jediné, co chybí je datum. A to bude následovat poté, co rozešlou karty...[/quote]

Som abonentom inej sluzby fungujucej na slovensku a velmi sa tesim na to ze snad bude ten koniec emu.Nikdy mi ani na um neprislo mat nieco nelegalne.A snad to konecne pochopia aj vyrobcovia prijimacov aby tam umelo netlacili tento sposob pozerania.Umelo v tom podporuju prijem zadara.Ja sa ani necudujem,nasa spolocnost je este stale zvyknuta,ze ked neukradne okradne vlastnu rodinu.A toto komunisticke zmyslanie bude v nas este velmi dlho.Na kazdeho jednou dojde-ako vravia bratia cesi.A toto bola len otazka casu.
Ja viem ze my sme narod sikovny a isto niekto niekedy pride s nejakym sposobom ako to obist.Ale to nebude tak skoro.Citil som sa u nas v dedinke ako nejaky iny-asi som jediny kto tu mena cigi a nepalti zan.Divil som sa tomu ake je to lahke a ze ich v tom podporuju od vyrobcov az po predajcu.
Mali by byt tresne stihany aj predajcovia,ktory to koncovemu zakaznikovi vsetko daju pekne podnos-predhrane a nastavene.To je to iste ako ked si od predajcu kupite komp s nelegalnym windowsom.Aj to je strestne.Ide mi o to aby ludia konecne zistili o com je satelitna televizia a ze to nie je len cigi nacierno.A uvidime potom kolko ludi zacne platit tu kvalitu z rumunska a kolky to radsej vyhodia z okna ked budu musiet znova kupit prijimac a podobne.
Aj moj provider chysta velke zmeny od maja-tak som zvedavy.A kedze budu vysielat z tej istej druzice ako cigi tak budu asi tiez kodovat v nagra a 2 roky sucastne v crypto-tak uvidime.
A velmi sa tesim z postupu cigi-aj ked je kvalita o nicom.A konecne pochopili ze maju asi viacej nacierno zakaznikov ako platiacich.
A ak bude niekto chciet nieco rozumne podotknut na moju uvahu ci platit alebo nie nech najskor napise kolko ma rokov a ci je zamestnany a nezije u rodicov-s detickami sa tu nikto bavit nebude.

Dakujem
artam (1147)|5.3.2010 09:50
rudlus:
Napriek tomu, ze hovorim rovnakym jazykom a netrpim dyslexiou, mam akosi problem s citanim Tvojho prispevku.

Sice som skolske lavice opustil uz davno, ale zakladne principy pisania textu ma tam naucili. Mohol by si si nastudovat, ze na zaciatku vety sa pise velke pismeno, obycajna oznamovacia veta sa konci jednou bodkou a naucit sa pouzivat clenenie textu do odstavcov? :)

Dakujem aj v mene vsetkych ostatnych citatelov, ktorym s citanim Tvojho textu maju problemy.

Ospravedlnujem sa za OT.
jarino1978 (8045)|5.3.2010 10:12
[quote=Jozef035;269897]Si ich akcionár keď ťa to tak teší?[/quote]

- veľmi rád si pozriem, ako niektorým "predajcom" budú horieť autá, alebo budú mať baráky bez okien...
- a ešte radšej sa budem rehotať tým, ktorí prídu o možnosť príjmu "do smrti"
- poteší ma aj uvoľnenie satelitných fór od žobrače
- a poteší ma, ako sa bude vyvíjať konkurencia....
rudlus (539)|5.3.2010 10:44
[quote=artam;269917]rudlus:
Napriek tomu, ze hovorim rovnakym jazykom a netrpim dyslexiou, mam akosi problem s citanim Tvojho prispevku.

Sice som skolske lavice opustil uz davno, ale zakladne principy pisania textu ma tam naucili. Mohol by si si nastudovat, ze na zaciatku vety sa pise velke pismeno, obycajna oznamovacia veta sa konci jednou bodkou a naucit sa pouzivat clenenie textu do odstavcov? :)

Dakujem aj v mene vsetkych ostatnych citatelov, ktorym s citanim Tvojho textu maju problemy.

Ospravedlnujem sa za OT.[/quote]

Prepáč-keby som vedel,že mi to budeš známkovať,dal by som si vačší pozor...myslím že,tu nie je nikto preto,aby počúval takéto kraviny...až budem na fórum o spisovnosti slovenského jazyka tak si dám veľký pozor-neboj sa.
A asi si fakt dyslektik.Ja nemám 15 rokov aby si ma tu poučoval.Ak máš niečo k téme tak nech sa páči-ale toto si nechaj pre svoje deti.Ak nejaké máš.
Dúfam,že teraz som neurobil žiadnu chybu a budeš mať potešenie čítať túto moju odpoveď.
A myslím,že týmto sa tu vyjadrujem aj za ostatných čitateľov,ktorým takéto poznámky na všetkých fórach len vadia a obťažujú ich.

Ďakujem za porozumenie.
vivid.sk (11472)|5.3.2010 10:48

A myslím,že týmto sa tu vyjadrujem aj za ostatných čitateľov

Suhlasim s artamom. Prispevok ma mat hlavu aj patu, ak mas zaujem o to, aby to citali ostatni uzivatelia bez ujmy na zdravi (a to sa netyka len tvojho, myslim to vseobecne)

Ja nemám 15 rokov
Ale ten pisomny prejav o tom nesvedci.
rudlus (539)|5.3.2010 10:54
[quote=vivid.sk;269940]
A myslím,že týmto sa tu vyjadrujem aj za ostatných čitateľov

Suhlasim s artamom. Prispevok ma mat hlavu aj patu, ak mas zaujem o to, aby to citali ostatni uzivatelia bez ujmy na zdravi (a to sa netyka len tvojho, myslim to vseobecne)

Ja nemám 15 rokov
Ale ten pisomny prejav o tom nesvedci.[/quote]

Ach bože ďalší...chlapy ak máte nejaké komplexy aj ked neviem z čoho asi tak Vás poprosím-pomyslite si o mne čo chcete ale nechajte si to pre seba.
Je tu milion nezmyselnejších príspevkov a nikdy som sa neznížil k tomu aby som nejako reagoval inak ako k veci v danej téme.

Ja asi osobne myslím,že každé fórum je založené pre pomoc druhým a nie na neviem z akého dovodu komentáre tohoto druhu.

A prepáčte mi, ak som niekoho z Vás nejako urazil.
Dakujem
Ivo Mašek (10205)|5.3.2010 11:20
Příspěvky by sice měly mít "hlavu a patu", ale já si myslím, že zde se hlavně jedná o podstatu. O sdělení. A já se sdělením rudluse souhlasím. Služba, kde se to myslí vážně, jak s kvalitou, tak se servisem, by měla být placená. Ono co je zadarmo, nebo za "pár halířů", podle toho to také vypadá.
Jozef035 (646)|5.3.2010 11:27
[quote=jarino1978;269923]- veľmi rád si pozriem, ako niektorým "predajcom" budú horieť autá, alebo budú mať baráky bez okien...
- a ešte radšej sa budem rehotať tým, ktorí prídu o možnosť príjmu "do smrti"
- poteší ma aj uvoľnenie satelitných fór od žobrače
- a poteší ma, ako sa bude vyvíjať konkurencia....[/quote]

No soráč, ale okrem škodoradosti nevidím pre teba žiadny prospech.
Je to problém Digi TV, že dlho tolerovali čierny príjem ich vysielania. Teraz to možno skončí, možno nie. Profitovať bude z toho samotná Digi TV, lebo časť čiernych zákazníkov si ju zaplatí. A takisto ostatní satelitní a aj kábloví operatori, lebo časť černochov prejde od Digi k iným službám. Ale bežný divák z toho nebude mať žiadny profit.
Je ale úsmevné čítať ako mnohým ľuďom vadí nelegálny čierny príjem televízneho vysielania. Pritom používajú nelegálny software a sťahujú nelegálne filmy cez torenty, rapidshare a pod. Koľko z vás nezdiela Sky link kartu, ale má zaplatenú rozšírenú ponuku ku každemu jednému televízoru samostatne? Kto je bez viny nech hodí kameňom. Ja ho nehodím a som si 1000% istý, že ho nehodí nikto ani na tomto fóre, ani v tomto štáte. Iba ten kto nemá počítač ani televízor :-D
A mimochodom, Sky link, UPC a aj ďalší operátori porušujú zákon, lebo šíria NOVU aj PRIMU, čo legálne na území Slovenska nemôžu. Takže predpokladám, že všetci čo opovrhujete nelegálnymi divákmi Digi TV, Novu ani Primu nepozeráte, aj keď vám to váš operátor umožňuje. :-D :-D :-D
A úplný vrchol je káblovka SWAN v Dubnici. Nabonzovali všetky malé káblovky naokolí, že šíria Novu a Primu, takže pod hrozbou pokuty ich museli vypnúť. Ale SWAN drzo Primu ponúka. Aj keď oficiálne nie. Takže moc by som nelegálnymi divákmi Digi TV neopovrhoval.
vivid.sk (11472)|5.3.2010 12:25
[quote=Ivo Mašek;269953]Služba, kde se to myslí vážně, jak s kvalitou, tak se servisem, by měla být placená. [/quote]

S tym suhlasim aj ja. Ibaze to Digi ani s kvalitou, toboz nie so servisom vazne nemysli. (a na ten servis myslim v prvom rade, staci si pozriet zopar staznost tych chudakov, co platia a nic nesleduju)
losos (2977)|5.3.2010 12:27
Proti šrotovnému, tunelům a korupci je to jen malé h...o... ;)
vivid.sk (11472)|5.3.2010 12:31
A mimochodom, Sky link, UPC a aj ďalší operátori porušujú zákon, lebo šíria NOVU aj PRIMU, čo legálne na území Slovenska nemôžu.

A toto by som sem fakt netahal. Bud rad ze mas tuto moznost, co mas a neries (kym ju mas). Pre mnohych vyhoda, ze nemusia mat dalsiu kartu a pre operatora dovod, pre ktory si tu kartu mnohi novi zakaznici kupia. (a samozrejme to plati obojstrane SK-CZ, i ked Slovak ziska viac kanalov ako Cech)
Jozef035 (646)|5.3.2010 12:40
[quote=vivid.sk;269984]
A toto by som sem fakt netahal. Bud rad ze mas tuto moznost, co mas a neries (kym ju mas). Pre mnohych vyhoda, ze nemusia mat dalsiu kartu a pre operatora dovod, pre ktory si tu kartu mnohi novi zakaznici kupia. (a samozrejme to plati obojstrane SK-CZ, i ked Slovak ziska viac kanalov ako Cech)[/quote]

Presne tak.
Ale spomenul som to preto, lebo nikto nemá právo moralizovať nad Digi pirátmi keď je defakto sám účastníkom pirátskeho vysielania.
No a ja navyše tú možnosť nemám :-(. Spomínaný SWAN ma od CZ staníc odstavil a sám ich nelegálne ponúka.
kikof (4)|5.3.2010 12:44
Do 30.4.2010 to nemají šanci vyměnit. Při jejich organizaci. Buďme trochu realisté !
Ivo Mašek (10205)|5.3.2010 13:02
[quote=vivid.sk;269980]S tym suhlasim aj ja. Ibaze to Digi ani s kvalitou, toboz nie so servisom vazne nemysli. (a na ten servis myslim v prvom rade, staci si pozriet zopar staznost tych chudakov, co platia a nic nesleduju)[/quote]
Digi je kapitola sama o sobě. Oni chtěli být nejlevnější, jsou i velice benevolentní a zároveň do úzkého pásma toho narvali co nejvíce. To musí být někde znát. Je docela možné, že jejich politika tkví v tom, dostat k sobě co nejvíce uživatelů (a to díky ceně) a teď postupně zkvalitňovat zařízení a zvyšovat cenu. Jestli to tak je, to ukáže budoucnost.
Já osobně bych k DigiTV nikdy nešel. Ani zadarmo. To neříkám z nějakého frajerství, ale ty nervy, rozčilování - to vyjde v závěru mnohem dráž, než mít placenou solidní firmu, z kterou nejsou starosti a je pohoda.
nahlis (107)|5.3.2010 13:46
Co se digi týká ... vypadá to poslední dobou, že na všechno házejí bobek. To by inklinovalo k verzi, že se snaží nabalit co nejvíce zákazníků a pak digiCZ prodat nějakému jinému providerovi .. např o UPC se šuškalo ...

připadá mi že digi to už na CZ trhu zabalila ...

mám dokonce tojem že se UPC stěhuje na stejnou pozici? 1°W? náhoda?

to nahrává tomu, že podle mě k výměně karet v CZ ze strany nikdy Digi nedojde ...
o tom se jen kecá přes 2 roky ... podle mě to prodaj a nechaj to řešit nového majitele :-)

je to nějak moc průhledné... nebo to vidím jen já?
jarino1978 (8045)|5.3.2010 14:23
[quote=Jozef035;269956]No soráč, ale okrem škodoradosti nevidím pre teba žiadny prospech.
.[/quote]

- áno, je tam z mojej strany trošku škodoradosti, to nepopieram
- ale pokiaľ si sledoval celú históriu, pokiaľ chodíš na satelitné fóra, pokiaľ aj žiješ so satelitnou technikou, pohybuješ sa v nej a pod. = táto informácia sa pre teba stáva pozitívna
- je to v prvom rade chyba samotného providera, ale je tam aj nemalá vina spotrebiteľa. Spotrebiteľ sa k tomu dostal veľmi ľahko, ale vo väčšine vinou samotných " predajcov ". Nemyslím tých poctivých predajcov, ale rýchlo-kvasených zlodejov, ktorí vycítili príležitosť zbohatnúť na nevedomosti, chamtivosti a sprostosti ľudí.
- pre mňa je podstatná vec to, že deformácia trhu sa postupne narovná a ľudia budú nútený platiť za služby, ako je to zvykom v civilizovanom svete. Ľudia sa až moc naučili, mať niečo alebo všetko zadarmo = neochota platiť za služby.
- preto, ak výmena kariet aj skutočne konečne nastane, budem veľmi rád a uvítam to...
rudlus (539)|5.3.2010 19:24
[quote=Jozef035;269956]No soráč, ale okrem škodoradosti nevidím pre teba žiadny prospech.
Je to problém Digi TV, že dlho tolerovali čierny príjem ich vysielania. Teraz to možno skončí, možno nie. Profitovať bude z toho samotná Digi TV, lebo časť čiernych zákazníkov si ju zaplatí. A takisto ostatní satelitní a aj kábloví operatori, lebo časť černochov prejde od Digi k iným službám. Ale bežný divák z toho nebude mať žiadny profit.
Je ale úsmevné čítať ako mnohým ľuďom vadí nelegálny čierny príjem televízneho vysielania. Pritom používajú nelegálny software a sťahujú nelegálne filmy cez torenty, rapidshare a pod. Koľko z vás nezdiela Sky link kartu, ale má zaplatenú rozšírenú ponuku ku každemu jednému televízoru samostatne? Kto je bez viny nech hodí kameňom. Ja ho nehodím a som si 1000% istý, že ho nehodí nikto ani na tomto fóre, ani v tomto štáte. Iba ten kto nemá počítač ani televízor :-D
A mimochodom, Sky link, UPC a aj ďalší operátori porušujú zákon, lebo šíria NOVU aj PRIMU, čo legálne na území Slovenska nemôžu. Takže predpokladám, že všetci čo opovrhujete nelegálnymi divákmi Digi TV, Novu ani Primu nepozeráte, aj keď vám to váš operátor umožňuje. :-D :-D :-D
A úplný vrchol je káblovka SWAN v Dubnici. Nabonzovali všetky malé káblovky naokolí, že šíria Novu a Primu, takže pod hrozbou pokuty ich museli vypnúť. Ale SWAN drzo Primu ponúka. Aj keď oficiálne nie. Takže moc by som nelegálnymi divákmi Digi TV neopovrhoval.[/quote]

TAk po prvé...

Ja si platím UPC direct a mam ju len ja na jednom prijimaci-nasi maju magio od tcomu a nikto iny tu nebyva.Tak isto mam windows xp ktory som dostal spolu s kupou pocitaca uz 4 roky a to iste aj z filmami-ja ich na tie fora nedavam ani s nimi nekseftujem-stiahnem si ich ako ine veci z netu ani c pri tom nemusim robit a ja nemusim nikomu nelegalne nic robit.
Po druhe-to ze mozem prijimat novu a primu mi umoznilo samotne upc ja som nic na cierno neskusal ani ine veci neurobil preto aby som ju chytal-a to je trocha iny rozdiel ako okate si davat emu a tahat kody a podobne veci.
Po tretie-preco by mal z toho nieco mat normalny zakaznik ktory si poriadne plati poplatky ked ty co to chytaju na cierno neboli su a nebudu?Co to ma spolocne s nimi?Ja som tu uz raz pisal,že som asi jediny v mojom okoli ktory nema nic na cierno.Je to divne v tejto dobe ale je to tak.

Takže ja kludne hodím kamenom...xixixixi
rudlus (539)|5.3.2010 19:29
[quote=nahlis;270008]Co se digi týká ... vypadá to poslední dobou, že na všechno házejí bobek. To by inklinovalo k verzi, že se snaží nabalit co nejvíce zákazníků a pak digiCZ prodat nějakému jinému providerovi .. např o UPC se šuškalo ...

připadá mi že digi to už na CZ trhu zabalila ...

mám dokonce tojem že se UPC stěhuje na stejnou pozici? 1°W? náhoda?

to nahrává tomu, že podle mě k výměně karet v CZ ze strany nikdy Digi nedojde ...
o tom se jen kecá přes 2 roky ... podle mě to prodaj a nechaj to řešit nového majitele :-)

je to nějak moc průhledné... nebo to vidím jen já?[/quote]

Ano presne tak-od maja idu na thor a dva mesiace este budu vysielat paralelne aj na astre a menia aj syswtem kodovania.Malo by to byt NAgravision a este paralelne dva roky pojde aj crypto.
Takze k nahode to ma velmi daleko.
rudlus (539)|5.3.2010 19:35
[quote=jarino1978;270015]- áno, je tam z mojej strany trošku škodoradosti, to nepopieram
- ale pokiaľ si sledoval celú históriu, pokiaľ chodíš na satelitné fóra, pokiaľ aj žiješ so satelitnou technikou, pohybuješ sa v nej a pod. = táto informácia sa pre teba stáva pozitívna
- je to v prvom rade chyba samotného providera, ale je tam aj nemalá vina spotrebiteľa. Spotrebiteľ sa k tomu dostal veľmi ľahko, ale vo väčšine vinou samotných " predajcov ". Nemyslím tých poctivých predajcov, ale rýchlo-kvasených zlodejov, ktorí vycítili príležitosť zbohatnúť na nevedomosti, chamtivosti a sprostosti ľudí.
- pre mňa je podstatná vec to, že deformácia trhu sa postupne narovná a ľudia budú nútený platiť za služby, ako je to zvykom v civilizovanom svete. Ľudia sa až moc naučili, mať niečo alebo všetko zadarmo = neochota platiť za služby.
- preto, ak výmena kariet aj skutočne konečne nastane, budem veľmi rád a uvítam to...[/quote]

Samozrejme ze toto je len a len pozitivna informacia ak to teda cigi myslia vazne.Ked bude viacej abonentov platiacich,isto sa zlepsia aj sluzby a tym padom bude musiet reagovat aj konkurencia ize sa moze zmenit kazdemu vsetko.A o tych slovenskych predajcoch je len skoda hovorit-maju na tom vsetkom najvacsiu vinu-vidim to vsade naokolo.
Takze ja to vitam ako pozitivnu informaciu.Samozrejme moc pozitivne to nebude pre tych ktorych sa to tyka priamo teda neplatiacich.
jarino1978 (8045)|5.3.2010 20:57
[quote=rudlus;270069]A o tych slovenskych predajcoch je len skoda hovorit-maju na tom vsetkom najvacsiu vinu-vidim to vsade naokolo.[/quote]

keby si nebýval 15 km odo mňa , tak by som ti napísal aj mená tých "predajcov".
rudlus (539)|5.3.2010 23:11
[quote=jarino1978;270083]keby si nebýval 15 km odo mňa , tak by som ti napísal aj mená tých "predajcov".[/quote]

jelikoý níbrž ponevač ich všetkých poznám tak ani netreba..xiixxi
Jozef035 (646)|6.3.2010 13:00
[quote=rudlus;270066]TAk po prvé...

Ja si platím UPC direct a mam ju len ja na jednom prijimaci-nasi maju magio od tcomu a nikto iny tu nebyva.Tak isto mam windows xp ktory som dostal spolu s kupou pocitaca uz 4 roky a to iste aj z filmami-ja ich na tie fora nedavam ani s nimi nekseftujem-stiahnem si ich ako ine veci z netu ani c pri tom nemusim robit a ja nemusim nikomu nelegalne nic robit.
Po druhe-to ze mozem prijimat novu a primu mi umoznilo samotne upc ja som nic na cierno neskusal ani ine veci neurobil preto aby som ju chytal-a to je trocha iny rozdiel ako okate si davat emu a tahat kody a podobne veci.
Po tretie-preco by mal z toho nieco mat normalny zakaznik ktory si poriadne plati poplatky ked ty co to chytaju na cierno neboli su a nebudu?Co to ma spolocne s nimi?Ja som tu uz raz pisal,že som asi jediny v mojom okoli ktory nema nic na cierno.Je to divne v tejto dobe ale je to tak.

Takže ja kludne hodím kamenom...xixixixi[/quote]

Človeče jediné čo ťa ospravedlňuje je to, že si pravdepodobne adolescent. Ale zapamätaj si, že raz keď budeš trestnoprávne zodpovedný, už samotné sťahovanie filmov z internetu je nelegálne. Tak tým kameňom radšej nehádž :-D

Čo sa týka UPC máš čiastočne pravdu. Zákon porušuje provider. Ale robí tak pod tlakom divákov. Takže právne uvedomelý a morálne zásadový divák čo nemá nič načierno by komerčné CZ stanice pozerať nemal, pokiaľ mu ich ponúka niekto , kto ich de facto ukradol, neplatí autorské práva :-)
Neviem či Digi ponúka Novu a Primu. Ak áno, tak si nič iné ako pirátske sledovanie ich programov nezaslúžia. Tak ako Skylink aj UPC. Lenže oni to majú ošetrené technicky, takže sa nekradnú.
Ale aby bolo jasno. Mne vadí to farizejstvo, nie že niekto porušuje nejaké autorské práva šírením Novy alebo Primy. To je celé veľký nezmysel a nejde ani tak o autorské práva. Lenže keby sa tvrdo postihovalo šírenie českých komerčných staníc na Slovensku a hlavne maďarských, tak by vznikol tlak, aby takéto nezmyselné zákony v EU neplatili. Je to isto problém aj iných štátov. Lenže vládnemu sponzorovi Skylinku nikto pokutu nedá, UPC a ďaľší veľkí hráči sa potichu vezú. Ale ja ako abonent malej káblovky CZ stanice pozerať nemôžem. Takže v konečnom dôsledku keby som Skylink príjmal načierno, tak mám na to morálne právo. Zlodej by iba okradol zlodeja.
aragorn (96)|6.3.2010 15:34
[quote=Jozef035;270175]... už samotné sťahovanie filmov z internetu je nelegálne. ...[/quote]

Ak sa nemylim tak stahovanie zatial nelegalne nie je. To neznamena ze ho obhajujem, iba uvadzam veci na pravu mieru.
Cely zabavny priemysel (hudba, filmy, hry...) a jeho pravidla a sposoby su uz davno za hranicami zdraveho rozumu. Resp. si stale myslia ze hranice statov su zelezna opona.
Jediny sposob ako im to dat najavo je ich nekupovat (ale ani nepozerat, nepocuvat atd - to by bolo navadzanie :) ). Ale na to sme, priznajme si, uz moc pohodlny.
Jozef035 (646)|6.3.2010 15:48
Sťahovanie filmov je legálne keď si ich zaplatíš a sťahuješ legálne. Rsp. pokiaľ ich autor poskytne bezplatne na sťahovanie, prípadne nepodliehajú autorským právam.
99% filmov ktoré sú sťahované cez rôzne rapidshare, torenty a pod. sú sťahované nelegálne. Nič na tom nemení fakt, že prevádzkovateľ webu niekedy napíše, že obsah webu je možné sťahovať iba pre svoju potrebu. A vrchol sú hlášky, že sťahovať film môže iba majiteľ originálneho nosiča :-D :-D
Nehovoriac o tom, že v prípade torentov sa každý účastník stáva zároveň aj šíriteľom nelegálneho obsahu.
Samozrejme ale torenty slúžia aj na legálne šírenie obsahu. Dokonca sa onedlho plánuje cez torenty legálne predávať filmy. Ale tie filmy majú stáť rovnako ako BD a DVD disky.
jarino1978 (8045)|6.3.2010 19:05
jozef : súhlasím s tebou

Inak skylink : Prima ide len v teste pre SK ( to je taká pekná slovná hračka ), TV NOVA ale pre SK nejde.
jarino1978 (8045)|6.3.2010 19:06
apropo : HBO na 23,5E ide v DCW.... to len tak okrajovo ...
Jozef035 (646)|6.3.2010 19:26
[quote=jarino1978;270215]jozef : súhlasím s tebou

Inak skylink : Prima ide len v teste pre SK ( to je taká pekná slovná hračka ), TV NOVA ale pre SK nejde.[/quote]

Odkedy Nova nejde? V utorok kamarát namontoval Skylink a na SK kartu mal všetky Novy aj Primu.
rudlus (539)|6.3.2010 20:13
[quote=Jozef035;270175]Človeče jediné čo ťa ospravedlňuje je to, že si pravdepodobne adolescent. Ale zapamätaj si, že raz keď budeš trestnoprávne zodpovedný, už samotné sťahovanie filmov z internetu je nelegálne. Tak tým kameňom radšej nehádž :-D

[/quote]

Myslim,ze sa tu nemame o com hadat.Uvedom si jeden podstatny rozdiel-mne je uplne jedno co a kto ma v ponuke-ja som si upc dal ked tam nic ceske neslo-A TAAK BY SOM SI VELMI VYPROSIL ABY SI MA POROVNAVAL S NEJAKYM "ABONENTOM "CIGI TV.JASNE???

Adolescent nie som preco by som mal byt???lebo som napisal svoj nazor na vec???tak to si potom vacsi adolescent ako ja.Ja ti za tvoj nazor nenadavam do adolescentov-od neho mam uz poriadne daleko.

A co sa tyka tych filmov-tresne by mali byt ty ludia co to tam daju a nie ty co si to stiahnu-keby v nasich a aj inych krajinach fungovala legislativa tak ako ma,ziadne fora s takymito obsahmi by neexistovali.
Pri dnesnych pomeroch na svete sa nic ine ani cakat nedalo.Ako hufne sa bojovalo proti napalovaniu hudobnych cd a ako to skoncilo???nikto nic nezmohol.PROSTE CELY SVET SA RIADI PODLA TOHO ZE CO NIEJE ZAKAZANE JE POVOLENE.
A vidis to vsade naokolo.Ja sa darmo navysvetlujem ludom ake je vyhodne mat napriklad v kompe legalny win-mozem sa aj roztrhat ale nikomu to nechce dojst.Proste proti tomu nepomoze nic.
Takze este raz ta poprosim-nezrovnavaj ma s kadekym.Ja preto aby som mohol nieco tahat zadara nerobim absolutne nic-je to proste ponuka dopyt.
A je rozdiel si kupit prijimac s vedomim dopredu ze budem to mat na cierno a nebudem platit.Ale ani za to ludia moc nemozu a ani sa im necudujem.Kedze je podpora priamo u vyrobcov a nasi takzvany podnikatelia ich len doplnuju v tomto konani,tak to kazdy rad vyuzije.
Ale aj tak dakujem za tvoj nazor.Ale toto je tema na ktoru je toto forum primale.
A vies ze tymto tu budeme len brnkat na nervy ludom ktory si PORIADNE zadovazili cigi.
rudlus (539)|6.3.2010 20:14
[quote=Jozef035;270223]Odkedy Nova nejde? V utorok kamarát namontoval Skylink a na SK kartu mal všetky Novy aj Primu.[/quote]

Ano je to tak.Vlastne aj UPC totalne zmazalo rozdieli medzi UPC cz a SK.Vsade je to iste.Ceske na slovensku a slovenske v cechach
rudlus (539)|6.3.2010 20:16
[quote=aragorn;270188]Ak sa nemylim tak stahovanie zatial nelegalne nie je. To neznamena ze ho obhajujem, iba uvadzam veci na pravu mieru.
Cely zabavny priemysel (hudba, filmy, hry...) a jeho pravidla a sposoby su uz davno za hranicami zdraveho rozumu. Resp. si stale myslia ze hranice statov su zelezna opona.
Jediny sposob ako im to dat najavo je ich nekupovat (ale ani nepozerat, nepocuvat atd - to by bolo navadzanie :) ). Ale na to sme, priznajme si, uz moc pohodlny.[/quote]

Ja tvrdim presne to iste je to ako v obchode-dopyt a ponuka.A nikto s tym nic neurobi a ani nechce.
rudlus (539)|6.3.2010 20:24
[quote=Jozef035;270223]Odkedy Nova nejde? V utorok kamarát namontoval Skylink a na SK kartu mal všetky Novy aj Primu.[/quote]

A este k tej nove.Neviem od kedy niekto moze nieco niekomu zakazat.Konkretne v tomto pripade ide o jedneho majitela novy a joj a on si sam zakazal vysielat novu na slovensku pretoze ked sa vysiela na oboch to iste mohli by prist o reklamu a tym o peniaze.Nikto iny ani stat to nezakazal.
A prima zakazala na slovensku vysielat pre prava k futbalovym prenosom.
A nam je to jedno keby som ich aj nechytal cez upc-kedze byvat pri hraniciach z cr vzdy sme mali a aj budeme mat signal s ceskych vysielacov.Kedze je teren v cr pri hraniciach dost clenity tak vysielace su s dost velkym vykonom a podla zakona je tolerancia 20 percent presahu vysielacov medzi krajinami.
Toto je len moj nazor.
Jozef035 (646)|6.3.2010 20:36
[quote=rudlus;270235]Myslim,ze sa tu nemame o com hadat.Uvedom si jeden podstatny rozdiel-mne je uplne jedno co a kto ma v ponuke-ja som si upc dal ked tam nic ceske neslo-A TAAK BY SOM SI VELMI VYPROSIL ABY SI MA POROVNAVAL S NEJAKYM "ABONENTOM "CIGI TV.JASNE???

Adolescent nie som preco by som mal byt???lebo som napisal svoj nazor na vec???tak to si potom vacsi adolescent ako ja.Ja ti za tvoj nazor nenadavam do adolescentov-od neho mam uz poriadne daleko.

A co sa tyka tych filmov-tresne by mali byt ty ludia co to tam daju a nie ty co si to stiahnu-keby v nasich a aj inych krajinach fungovala legislativa tak ako ma,ziadne fora s takymito obsahmi by neexistovali.
[/quote]

Ja ťa neporovnávam s Cigi TV. A netvrdím že máš UPC kvôli CZ programom. Aj keď pre mňa by to bol dôvod pri rozhodovaní, akú službu si objednať. Ale ak ti vadí nelegálny príjem, tak som ťa upozornil, že aj to je v podstate nelegálne. Aj keď je to totálna kravina a mali by to čo najskôr zrušiť. Ak je EU jeden trh tak nevidím dôvod na obmedzovanie v rámci Európy.

Adolelescentom som ťa nazval kvôli tvojmu názoru na beztresnosť sťahovania filmov. Tresné to je a je to rovnaká krádež ako digi načierno. Kamarát má takmer 40 rokov a tiež verí tomu, že pre vlastnú potrebu to nie je krádež. Čo by povedal, keby som mu zobral auto a používal ho beztrestne iba na vlastnú potrebu :-)
Z predaja DVD, BD ide 2/3 producentom na autorské práva. Takže jedným stiahnutím mkv spôsobíš väčšiu škodu ako mesačným sledovaním digi tv načierno. Takže všetci sme si rovní. Niekto kradne digi, niekto filmy. Ja tie filmy :-D aj keď vzhľadom na pripojenie je to max. 2 - 3 ročne. A nestíham pozerať ani to čo si nahrám z TV na DVD rekordér. Ale netvrdím že nekradnem. A je mi fuk, či niekto platí za digi tv alebo nie.
jarino1978 (8045)|6.3.2010 20:40
[quote=Jozef035;270223]Odkedy Nova nejde? V utorok kamarát namontoval Skylink a na SK kartu mal všetky Novy aj Primu.[/quote]

počas prvých 20 dní od vloženia karty do STB ti ide úplne všetko. potom musíš kartu registrovať. a tak máš na výber CZ alebo SK. Ak SK, TV Nova, Nova Cinema, CT4 nič....
Ale stačí mať 2 karty, jednu registrovať na SK a druhú na CZ a máš opäť všetko.
rudlus (539)|6.3.2010 20:48
[quote=Jozef035;270246]
Tresné to je a je to rovnaká krádež ako digi načierno. [/quote]

Konecne triezvy nazor na vec.Ano je to presne tak.Aj ked zakon to pozna trocha inak.Stiahnut si mozes co len chces len to nesmies pouzivat k vlastnemu obohacovaniu a dalej to sirit.Ja tam ten film z dvd alebo bd neprerabam a nedavam ho na forum.Takze trestne napadnutelny je on lebo to dalej siri.Ja si to len pozriem a vymazem.Samozrejme keby mi to nasli v kompe tak nedokazem to ze som to len stiahol a ak hej aj tak by som mal potahovacky.
A mkv zatal netaham lebo to nemam kde pozerat-max.na nt-ale to je chaba vyhovorka.
Ono je to diskuzia na veeeeelmi dlho.Co by sa malo a co sa naozaj deje.
A v tom upc si za tie stanice-aj ceske stanice prakticky platim a je mi jedno o co mi provider rozsiri sluzbu-ja si mesacne platim a ostatne je na nom.Takze teoreticky na cierno nemam nic.
jarino1978 (8045)|6.3.2010 21:38
inak, keď už sme pri DIGI TV : CT programy už bežia 16:9 + WSS
rudlus (539)|6.3.2010 22:25
[quote=jarino1978;270268]inak, keď už sme pri DIGI TV : CT programy už bežia 16:9 + WSS[/quote]

ano je to parada aj u mojho providera-skoda ze este tych veci v tom nie je moc nahranych ale ich vlastne relacie vsetky idu.Keby to nasledovali aj iny bolo by to fajn.A dost ma zaraza ze ani hbo balik nie je vzdy v tomto rozliseni aj ked filmy su isto nahrate tak.NUz treba len cakat.
jarino1978 (8045)|6.3.2010 22:29
markíza už ide dosť dlho v 16:9 ( všetko ale nie ), tv joj sa začína tiež hýbať.
rudlus (539)|6.3.2010 22:42
[quote=jarino1978;270289]markíza už ide dosť dlho v 16:9 ( všetko ale nie ), tv joj sa začína tiež hýbať.[/quote]

Ono ide asi o to ze sa nakupiliu v distribucii vsetko asi 4:3 filmy a kedze tovsade vsetko opakuju tak sa toho asi tak skoro nedockame.Alebo to ešte naschval nechavaju v 4:3 lebo asi pocitaju s tym ze je sete tych 16:9 medzi ludmi malo...v tomto ide dost prikladom tv nova...a cakal som kedze je aj Jojka ich ze pojdu ruka v ruke
jarino1978 (8045)|6.3.2010 22:44
tv joj sa dlhé roky hrozne stránilo 16:9. vraj im to pokazí share...ale penetrácia 16:9 placiek už nie je zanedbateľná, tak zliezli zo stromu...
rudlus (539)|6.3.2010 22:50
[quote=jarino1978;270293]tv joj sa dlhé roky hrozne stránilo 16:9. vraj im to pokazí share...ale penetrácia 16:9 placiek už nie je zanedbateľná, tak zliezli zo stromu...[/quote]

ono sa tomu brania asi vsetci.Ale nie je rozumne nedrzat krok s dobou a technologiami.Normalny crt uz prakticky ani nekupis a ak aj nejaky tak len malicky na zahradku aby nebola skoda ked ti vykradnu chatu(vlastna skusenost).
Tak len vsetkym drzim palce az vyuzijeme tie nase stroje do maxima.
Este som skusal aj u nas chytit digitalne terestrialne vysielanie ale asi som mal na prd antenu alebo nie som v pokryti.Ale mapa ukazuje ze ano.Aj tam by to mohlo byt uz celkom zaujimave.Viem ze je to poznamka mimo temu tak prepacte mi,.
Pytkin (7947)|6.3.2010 23:32
[quote=jarino1978;270289]markíza už ide dosť dlho v 16:9 ( všetko ale nie ), tv joj sa začína tiež hýbať.[/quote]

nieco mi uslo ? zatial som nevidel jediny krat , ze by joj vysielala 16:9 .. Ak teda nemyslis to , ze dodavatelia im tocia v 16:9 , ale oni to vysielaju v letterboxe ..
jarino1978 (8045)|6.3.2010 23:33
mal by si chytiť krížavu a javorinu. a pri troške šťastia kojál...ale je to rôznorodé. u mňa nie je problém...