Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pirátský příjem satelitu aneb proč si to neukrást, když je to zadarmo

Pitomec (10211)|29.1.2010 10:51
[quote=Zigáč;262808]To je sice hezké, ale je v té strategii po tom napárování možnost koupit si XY Skylink karet, nechat je spárovat s CAM to nahlásit ale platit pouze za jednu kartu v rámci domácnosti, ale mít to na všech těch XY, které jsou spárovány a prohlášeny jako 1 domácnost?[/quote]
Tato možnost samozřejmě není a jestli někdy bude, to bych se dost divil.
Pitomec (10211)|29.1.2010 10:54
[quote=j3nda;262888]to je pekna ptakovina, skylink neudela nic cim by nasral zakazniky a riskoval, tak, ze o ne prijde, uz vidim jak rada platicich zakazniku je odvazana z toho, ze jim prijde irdeto karta a budou si muset koupit kuli tomu novy prehravac/modul

pokud nedojde k prolomeni cryptoworks, pujde jeste dlouho po roce 2012 a skylink bude cekat az prirozenou obnovou pristroju budou lide na irdeto pripraveni

pokud dojde "cirou nahodou" k jeho prolomeni kratce po tomto datu, budou to muset resit, ale jiste ne z mesice na mesic[/quote]
Skylink udělá to, co si vynutí TV stanice, které šíří. A tento trend (párování) má dneska každý poskytoval PayTV, tj. UPC Direct (nově), Digi (od samého počátku) a bude to mít i Skylink a CS Link. A jestli s tím bude mít někdo osobní problém (že se mu to nelíbí), tak ho jistě Skylink nebude nutit k tomu, aby jeho službu využíval - může jít jinam. Otázkou je pouze kam, když to párování budou mít všichni :-)
nahlis (107)|29.1.2010 11:57
Také přiložím polínko do ohýnku ...

Myslým nejkrajnější možnost ... ano budu mít doma například 5x STB a v každém z nich kartu.

Proč by nebylo možné aby mě vedli jako jako zákazníka vlastníciho karty s čísly XXXXXXXA XXXXXXXB XXXXXXXC XXXXXXXD XXXXXXXE a já bych si předplatil například balík multi a oni mi pak posílali zápisy EMM pro všech pět registrovaných karet ...

nejde mi o sdílení jako takové ale o to abych nemusel platit navíc paušál na každou kartu co bych měl doma ...
zatím mám jen jednu ...

navíc by ty další karty do domácnosti mohly bejt levnější ...


tomu říkám možné akceptovatelné řešení ... když by znemožnili sdílení v rámci domácnosti ... a párovali karty s přijímačem
vivid.sk (11472)|29.1.2010 13:42
-- neaktualna odpoved --
Zigáč (231)|29.1.2010 15:05
Antonín: já si o tom myslím něco jiného. Rozdíl mezi tím jak to popisuju a podobnými Providentami je ten, že mně nic nenutí a stejně nic nenutí Skylink, proto abych se upsal, když sám chci něco využívat k podmínkám využívání, protože pro ně to představuje riziko podnikání. Sám dělám smlouvy, kde jsou statisicove a milionové pokuty za porušení povinností. Nebo mám hypotéku a když poruším hypo smlouvu s bankou zejména nějakým podvodným jednáním, které má dopad na její podnikání tak tam nejsou sankce v desetitisících ale v hodnotě nemovistosti + statisíce jako penále navíc a hypotéku jsem si sjednal taky dobrobvolně a nic mně nenutilo. U Providentů apod. tě nějaká nutná potřeba pěněz nutí podepsat nesmysl, který by jsi za žádných jiných okolností nikdy nepodepsal a Provident toho pochopitelně zněužívá a to je opravdu oblast úplně jiná.

A otázka co by kontroloval? Normálně bys ho musel pustit do domu (bytu), ukázat přístroje vyndat z nich kartu a srovnat ID čisla karet s jejich databází a když by nějaká chyběla, byla poškozená, upravená, daná do sdílovače atd., tak je to jasné porušení podmínek.
Antonín (732)|29.1.2010 15:20
Mysli si co chceš.
Nicméně je to pitomost.
Jak pozná, co ta před minutou karta dělala, když bude v kompu?
Nebo nesmí být v kompu?
A proč?
Případně dtto v jakémkoliv linuxovém přijímači.
Sdílecí zařízení na sobě nemá cedulku Sdílecí zařízení.
Poznáš leda prd.
A ten tvůj kontrolor taky.
A to nemluvím o tom, že otevřu se řetízkem, kdo že to je, on řekne kontrolor, já řeknu moment jsem nahý, odejdu vyndám kartu na stůl i ze zařízení, na kterém bude klidně cedulka Sdílecí zařízení, a oblečen odcházím vpustit kontrolora.

Jediné, co by se tak dělo, je, že by ti někdo po takové "kontrole" vykradl byt, protože by už měl sepsaný seznam elektroniky na prodej předem :-)
Je hrozné, jak dovedou takylidé být naivní a nevidět, jaké vedlejší důsledky některé nedomyšlené věci mají.
Přeji ti velice, abys nenarazil na někoho trochu tvrdého, jestli ty tvoje smlouvy jsou stejně promyšlené jako ta kontrola, mohly by tě ty statisícové pokuty, co podepisuješ, dostat do potíží, ale taky mediálně proslavit v Černých ovcích :-)
Pitomec (10211)|29.1.2010 15:49
[quote=Zigáč;263082]A otázka co by kontroloval? Normálně bys ho musel pustit do domu (bytu), ukázat přístroje vyndat z nich kartu a srovnat ID čisla karet s jejich databází a když by nějaká chyběla, byla poškozená, upravená, daná do sdílovače atd., tak je to jasné porušení podmínek.[/quote]
To je naprostá utopie, protože ani v praxi nikde nic takového nefunguje a navíc jak bys chtěl lidi přinutit, aby byli doma zrovna když se jim ozve nějaký kontrolor? A to ani nemluvím o tom, jak by se jim ten kontrolor ozval, když jsou jedinci, kteří svoje telefonní číslo vymění i 2x do měsíce a obesílat někoho doporučeným dopisem, že v ten a v ten den přijde kdosi cosi kontrolovat je samozřejmě nesmysl úplný. Kromě toho i ze strany poskytovatele by to byla dost velká zátěž, protože účastníci jsou doslova a dopísmene rozházeni po celé republice a nikoliv jenom ve velkých městech, kde je ta kontrola pochopitelně snažší, resp. lze zkontrolovat víc lidí v jednom dni. Pro poskytovatele je nejsnažší cestou párování a když to zavedou všichni co zde působí, tak účastníkům stejně nezbude nic jiného, než se přizpůsobit.
Pitomec (10211)|29.1.2010 15:54
[quote=Zigáč;263000]Já to myslel tak, že by ses k tomu všemu písemně zavázal tzn. kdyby Ti ta kontrola přišla, tak jim vstup umožnit musíš. Něco jako kontrola nemocenské. Ono by jich nebylo zase tolik, protože by v evidenci bylo jasně vidět kdo má kolik karet a kde bydlí. Tím pádem by se to týkalo jen úzké skupiny lidí, kteří by byli podezřelí už od začátku, když by na sobě měli najednou 20karet. To už jako normální asi nebude...[/quote]
20 karet zase není tak moc, celá řada prodejců to registruje na sebe, aby s tím neměl zákazník žádné starosti (obvykle třeba důchodcům, kteří nemají internet a ani tomu nerozumí) a navíc hodně karet je registrováno na osoby již nežijící (když kartu využívají jiní členové rodiny) nebo to prostě syn zaregisruje na sebe a užívají ty karty jeho rodiče, sourozenci apod. A co bys tady chtěl kontrolovat, když se defacto o nic protiprávního nejedná?
Milan C (191)|29.1.2010 17:47
[quote=jarino1978;262110]- na nete nenájdeš žiadne keys na providera CSLink a Skylink, pretože CW bios 5 nie je "hacknutý"
- ak im to ešte ide, tak sa to dalo jednoducho dopáliť do karty, ale už teraz neviem, o aké čísla kariet šlo. Dalo sa to bežne kúpiť na nete. Ale či to ešte funguje, neviem.[/quote]

Ide !!!
Zigáč (231)|29.1.2010 18:00
[quote=Antonín;263083]Mysli si co chceš.
Nicméně je to pitomost.
Jak pozná, co ta před minutou karta dělala, když bude v kompu?
Nebo nesmí být v kompu?
A proč?
Případně dtto v jakémkoliv linuxovém přijímači.
Sdílecí zařízení na sobě nemá cedulku Sdílecí zařízení.
Poznáš leda prd.
A ten tvůj kontrolor taky.
A to nemluvím o tom, že otevřu se řetízkem, kdo že to je, on řekne kontrolor, já řeknu moment jsem nahý, odejdu vyndám kartu na stůl i ze zařízení, na kterém bude klidně cedulka Sdílecí zařízení, a oblečen odcházím vpustit kontrolora.

Jediné, co by se tak dělo, je, že by ti někdo po takové "kontrole" vykradl byt, protože by už měl sepsaný seznam elektroniky na prodej předem :-)
Je hrozné, jak dovedou takylidé být naivní a nevidět, jaké vedlejší důsledky některé nedomyšlené věci mají.
Přeji ti velice, abys nenarazil na někoho trochu tvrdého, jestli ty tvoje smlouvy jsou stejně promyšlené jako ta kontrola, mohly by tě ty statisícové pokuty, co podepisuješ, dostat do potíží, ale taky mediálně proslavit v Černých ovcích :-)[/quote]

OK. Já to bral jako čistý brainstorming a do polemiky zda to je možné nebo ne. Já procesy nestanovuju a analýzu tomu nedělám. Já to bral do té roviny, že kdo chce být čestný tomu by to nevadilo, nicméně cestičky k ojebaní si najít asi dycky dají a asi by to ke zneužití vedlo. Mně prostě vadí, že za použití nečeho doma platím, ale nemůžu to využít uplně, protože bych to musel platit znovu. To je stejné jako s internetem. Taky jej platím pouze jednou a nikoliv 3krat za 3 stroje co doma mám a jsou na něj napojený přes router.
losos (2977)|29.1.2010 18:41
[quote=Zigáč;263109]OK. To je stejné jako s internetem. Taky jej platím pouze jednou a nikoliv 3krat za 3 stroje co doma mám a jsou na něj napojený přes router.[/quote]

Přesně tak to je. Není co řešit...
jarino1978 (8045)|29.1.2010 18:48
[quote=Milan C;263103]Ide !!![/quote]

používaš ?
j3nda (169)|30.1.2010 11:11
a presne to s tim internetem pres router na vic compu bylo v pocatku internetu od UPC pod pokutou zakazane :D

pokud bude karta schopna vydat jeden kod pro jeden program v jednom cyklu, kdo zaruci, ze nevznikne sit techto karet kdy jedna karta tim kodem bude krmit tisice prijimacu a bude to fungovat na bazi, ze budes poskytovat tento kod pro jeden program a naoplatku dostanes stovky dalsich?

pokud budes mit na sebe zaregistrovanych vic karet a platit na nich jeden balicek, kdo zajisti, ze ty karty nebudou v 5 ruznych domacnostech?

proste situace je jaka je a sdileni v ramci domacnosti to resi, pokud si za sledovani oficialne platis, tezko te nekdo muze obvinovat z toho, ze neco sledujes nelegalne
Milan C (191)|30.1.2010 12:23
[quote=jarino1978;263123]používaš ?[/quote]

Ano,zohnal som.....
Petrcep (75)|30.1.2010 12:37
Zdravím , jen tak na okraj jdou vám ještě kanály RedXclub 1 a RedXclub2.Mě to cc před 3 dny přestalo fungovat + dalších cc 10kanálů.
Milan C (191)|30.1.2010 12:55
[quote=Petrcep;263212]Zdravím , jen tak na okraj jdou vám ještě kanály RedXclub 1 a RedXclub2.Mě to cc před 3 dny přestalo fungovat + dalších cc 10kanálů.[/quote]

Nagra 3 !!! Bohužial
vahač.x (30)|3.2.2010 14:53
[quote=Pitomec;263043]Skylink udělá to, co si vynutí TV stanice, které šíří. A tento trend (párování) má dneska každý poskytoval PayTV, tj. UPC Direct (nově), Digi (od samého počátku) a bude to mít i Skylink a CS Link. A jestli s tím bude mít někdo osobní problém (že se mu to nelíbí), tak ho jistě Skylink nebude nutit k tomu, aby jeho službu využíval - může jít jinam. Otázkou je pouze kam, když to párování budou mít všichni :-)[/quote]

No možná máš pravdu, ale jako zákazníkovi se mi to asi líbit nebude - ne proto, že bych chtěl něco "krást" - mám doma dva satelitní přijímače a dvě karty (v každém jednu). ALE při myšlence párování přijímače mně bude "někdo" omezovat, že když mám jeho kartu musím mít tento či tento typ přijímače a nesmím si koupit jiný.

Takže když bych to přirovnal třeba k auťáku - výrobce předepisuje BA95 - přijedu k pumpě a pumpař mi řekne, když chcete benzín (BA95) od nás, tak musíte mít Renault Laguna nebo Škodu Octavia - do Škody Fabia ani do Mercedesů benzín nedáváme.... (vím, že to přirovnání trochu "kulhá", ale rámcově se to tak nějak dá chápat).
nahlis (107)|3.2.2010 15:03
Nevydržel jsem to a napsal přímo na CSlink několik dotazů:
1) Považujete sdílení jedné karty v rámci domácnosti za nelegální
- Ne nevidí v tom problém ..
2) Půjdou přístroje s neoriginálními CRW moduly (tzv UNI čtečkami) používat po roce 2012
- Oni zatím nic netestovali ale dle zahraničnich testů (Rakousko) 70 přijímačů z 80ti fungovalo
3) Plánujete o spárování karet s přijímači?
- Ne toto zatím neplánují ani neužívají
4) Jaké řešení pro jednu domácnost a 3 TV mi doporučíte?
- Je samozdřejmě na mě zda se rozhodnu pro splitter , sdílení nebo kartu do každého přijímače zvlášť, oni však garantují jako funkční pouze poslední ze jmenovaných možností


Abych si to shrnul:
Takže kdo si teď koupí satelit s jiným než IRDETO modulem a irdeto kartou .. nemá po roce 2012 a po případném vypnutí CRW systému kódování zaručenou možnost sledovat satelitní vysílání v tomto kocourkově ... ;)

:D
jo a nezaručijí ani funkci mého HDD AB IP box 250 PVR ;)
to mě dostalo ...

zjednodušeně řečeno myslím že počítají s tím že si vsichni do 3-5ti let koupí jinej přístroj ... :)
tolik k jejich taktice
Antonín (732)|4.2.2010 07:08
[quote=nahlis;264026]Nevydržel jsem to a napsal přímo na CSlink několik dotazů:
1) Považujete sdílení jedné karty v rámci domácnosti za nelegální
- Ne nevidí v tom problém ..
2) Půjdou přístroje s neoriginálními CRW moduly (tzv UNI čtečkami) používat po roce 2012
- Oni zatím nic netestovali ale dle zahraničnich testů (Rakousko) 70 přijímačů z 80ti fungovalo
3) Plánujete o spárování karet s přijímači?
- Ne toto zatím neplánují ani neužívají
4) Jaké řešení pro jednu domácnost a 3 TV mi doporučíte?
- Je samozdřejmě na mě zda se rozhodnu pro splitter , sdílení nebo kartu do každého přijímače zvlášť, oni však garantují jako funkční pouze poslední ze jmenovaných možností


Abych si to shrnul:
Takže kdo si teď koupí satelit s jiným než IRDETO modulem a irdeto kartou .. nemá po roce 2012 a po případném vypnutí CRW systému kódování zaručenou možnost sledovat satelitní vysílání v tomto kocourkově ... ;)

:D
jo a nezaručijí ani funkci mého HDD AB IP box 250 PVR ;)
to mě dostalo ...

zjednodušeně řečeno myslím že počítají s tím že si vsichni do 3-5ti let koupí jinej přístroj ... :)
tolik k jejich taktice[/quote]

No dost bych se divil, kdybys ani za pět let nepochopil, že existuje HD a ten IPBOX nevyhodil sám od sebe...když už si dopisuješ s nějvyšším vedením :-)
nahlis (107)|4.2.2010 10:33
[quote=Antonín;264149]No dost bych se divil, kdybys ani za pět let nepochopil, že existuje HD a ten IPBOX nevyhodil sám od sebe...když už si dopisuješ s nějvyšším vedením :-)[/quote]

To máš sice pravdu .. :)
ale podívej se na to takhle .. má cenu si teď kupovat HD box?

když ko koupím, budu neustále řešit:
Že HD vysílají jen sem tam něco.
Když už něco v HD jede občas to trhá a nebo není synchronní zvuk.
Že ho za 3 roky budu muset stejně pravděpodobně zahodit.

Takže zase nemám pod tíhou těchto argumentů ... chuť moc nakupovat.


prostě celé mi to přijde jako podraz na lidi .. všichni si nakupte přístroje ..
jednorázová investice ...

ale neřeknou že na 2 a 3/4 roku je budou moct zahodit ... :) :D
Jozef035 (646)|4.2.2010 11:42
Tiež si myslím, že HD STB je viacmenej zbytočný. Aký je rozdiel medzi HD obrazom prímaným cez HD STB a SD STB?
Keď si pozriem film mkv v rozlížení 1080 a ten istý film prekonvertujem do DVD, tak rozdiel je medzi nimi malý. Z 2-3m už na 50" obrazovke rozdiel nevidím. Málokto pozerá 50" z menej ako 2m aby videl výhodu rozlíšenia 1080.
A vývoj ide naozaj tak rýchlo dopredu, že za dva roky je všetko staré. Kto si npr. kúpil pred 3-4 rokmi AVR bez HDMI tak ho musí vymeniť. Ja som pred dvoma rokmi kúpil HDD rekordér s analógovým tunerom. DVBT (Panasonic) sa u nás vtedy ešte nepredával. A za 1-2 roky ho môžem používať iba ako DVD prehrávač. Alebo dnešné televízory s DVBT. Chcem prenosný s DVBT ale všetky sú iba s MPEG2. Ak sa neskôr prejde na MPEG4 tak ho môžem zahodiť. Atď.
Pytkin (7947)|4.2.2010 12:43
jozes : tak uz to dnes funguje .. preto nema zmysel si kupovat drahe vyrobky , ale skorej lacnejsie a castejsie ich menit :)
j3nda (169)|4.2.2010 13:45
toho jsem se bal, kdyz jsem kupoval bluray, ze budu muset vymenit i AVR, nastesti BD prehravac byl rozume navrzen a umi zvuk prevadet na klasicke DTS a poustet ho po optice, takze to bylo prijemne prekvapeni a s DTS jeste chvilku vydrzim, stejne ty levny AVR s HDMI si z nej neumej brat zvuk :D

rozdil mezi sd a hd na 50" FullHD plazme vidim i ze 6m a to podstatnej a nevidim duvod proc si ted nekoupit HD satelit, pac dvbs2 uz v nem je a nic novejsiho zatim navrzeno neni
kdyz si ho koupis s volnym CI slotem, nemusis se bat ani prechodu na irdeto

horsi je to s dvbt, ted si chces koupit dvbt s mpeg4, jenze v nem se hd nejspis nikdy ofiko vysilat nebude (krome testovaciho vysilani) a radiokomunikace uz melou o DVBT2 :D
jarino1978 (8045)|4.2.2010 18:05
[quote=Jozef035;264194]Aký je rozdiel medzi HD obrazom prímaným cez HD STB a SD STB?[/quote]

- veľmi veľký, rozdiel musí vidieť aj slepý. Ak ho nevidí, niečo nie je v poriadku.
vivid.sk (11472)|4.2.2010 19:51
[quote=Jozef035;264194]Keď si pozriem film mkv v rozlížení 1080 a ten istý film prekonvertujem do DVD, tak rozdiel je medzi nimi malý. Z 2-3m už na 50" obrazovke rozdiel nevidím[/quote]

fuu, tak toto je uz na mna vela. Jozo ty zrejme dobre nevidis, inak si to vysvetlit neviem. Asi si myslis, ze tie miliony ludi co tieto filmy pozeraju su poloslepi hlupaci klamani marketingom a reklamou?

(vymen konecne ten scart/kompozit a zobud sa. A hlavne netrep! :D)
Jozef035 (646)|4.2.2010 20:13
Satelit nemám tak neviem aký je naozaj rozdiel medzi HD a SD STB pri sledovaní HD programu.
Ale s DVD je to proste tak. Nemám ho zapojené cez scart ale cez HDMI. A mkv pozerám skonvertované do AVCHD cez SDHC v Panasonicu. Rozdiel je jednoducho minimálny. DVD som si spravil cez TMPGEnc z toho istého mkv ako aj AVCHD. Pri podrobnom sledovaní samozrejme na DVD vidieť určité artefakty ale z zdiaľky nie. Vyskúšajte si to. A zo 6 m už určite nie. A s tou marketingovou reklamou je to do značnej miery pravda. Koľko ľudí údajne vidí detaily navyše pri sledovaní 1080p na 42" zo vzdialenosti 3m? Pritom ľudské oko to zvládne iba do vzdialenosti 1,6m. To nie je marketing ale biológia a fyzika. Kľudne sem dám fotky na posúdenie.
jarino1978 (8045)|4.2.2010 20:36
no daj tie fotky...

Nie je možné, aby to bola pravda. Ten MKV súbor musí byť nejaký prašivý....Stále mám na HDD LOH 2009 ( STV3 HD / ORF HD / CT2 SD ) a ani vo sne by som nenapísal, že HD ( v týchto prípadoch 720p ) je rovnaké, ako SD. Všetko prehrávam cez PS3 ( vsjo upcale do 1080p ), čo je maximum kvality obrazu v súčasnosti.Rozdiel je viac, ako by si si pomyslel.

PS : Napíš parametre toho MKV súboru. Niekde si spomínal, že je 720p.
vivid.sk (11472)|4.2.2010 20:41
Koľko ľudí údajne vidí detaily navyše pri sledovaní 1080p na 42" zo vzdialenosti 3m?

JA to vidim! Uz som ti to pisal a som ochotny sa s tebou stavit o co len chces.
(P.S. mam 40", nie 42"). Myslim, ze ktokolvek by sa stavil, vyhral by. A netreba ani nic konvertovat, staci si pozriet v pondelok Vypravej na CT1, alebo v piatok At ziji ritiri a prepnut CT1 vs CT HD, a je vymalovane.
jarino1978 (8045)|4.2.2010 21:41
vivid.sk (11472)|4.2.2010 21:47
LOL :)
takychto inzeratov bude coskoro pribudat, cim skor sa bude blizit cas odpojenia N2.
Jozef035 (646)|5.2.2010 08:16
[quote=vivid.sk;264276] Koľko ľudí údajne vidí detaily navyše pri sledovaní 1080p na 42" zo vzdialenosti 3m?

JA to vidim! Uz som ti to pisal a som ochotny sa s tebou stavit o co len chces.
(P.S. mam 40", nie 42"). Myslim, ze ktokolvek by sa stavil, vyhral by. A netreba ani nic konvertovat, staci si pozriet v pondelok Vypravej na CT1, alebo v piatok At ziji ritiri a prepnut CT1 vs CT HD, a je vymalovane.[/quote]

Ja o voze ty o koze. Samozrejme že ČT HD je lepšia ako ČT SD. Nikdy som netvrdil nič iné. Ja tvrdím, že rozdiel medzi ČT HD na SD a HD STB nebude tak dramatický. Tie detaily navyše vidíš iba pri krátkej vzdialenosti, vtedy má HD STB jednoznačne výhodu. HD signál má oproti SD výhodu vždy a je viditeľný aj zo 6m. Netreba si to pliesť.
Jozef035 (646)|5.2.2010 08:37
[quote=jarino1978;264273]no daj tie fotky...

Nie je možné, aby to bola pravda. Ten MKV súbor musí byť nejaký prašivý....Stále mám na HDD LOH 2009 ( STV3 HD / ORF HD / CT2 SD ) a ani vo sne by som nenapísal, že HD ( v týchto prípadoch 720p ) je rovnaké, ako SD. Všetko prehrávam cez PS3 ( vsjo upcale do 1080p ), čo je maximum kvality obrazu v súčasnosti.Rozdiel je viac, ako by si si pomyslel.

PS : Napíš parametre toho MKV súboru. Niekde si spomínal, že je 720p.[/quote]

Tiež píšeš o niečom inom. ORF HD / CT2 SD musí byť rozdiel. Ale sprav si z toho ORF HD kvalitné DVD a porovnaj tie obrazy zo vzdialenosti 3m. A pri satelite je podľa mňa ten rozdiel ešte menší. Ešte lepšie by bolo pustiť ORF HD raz ako HD a raz ten istý súbor bez konverzie ako SD, ak sa to dá. To by mohlo zodpovedať HD/SD satelitu.
Spomínal som aj 720p. Fotky nie su kvalitné ale ukážem ich. Mám aj 1080p. Dnes to odfotím.
Antonín (732)|5.2.2010 09:09
[quote=Jozef035;264362]Ja o voze ty o koze. Samozrejme že ČT HD je lepšia ako ČT SD. Nikdy som netvrdil nič iné. Ja tvrdím, že rozdiel medzi ČT HD na SD a HD STB nebude tak dramatický. Tie detaily navyše vidíš iba pri krátkej vzdialenosti, vtedy má HD STB jednoznačne výhodu. HD signál má oproti SD výhodu vždy a je viditeľný aj zo 6m. Netreba si to pliesť.[/quote]

Rozdíl mezi HD a SD je viditelný, značný, a jednoznačný na televizi, která ho je schopna zobrazit.
Což je v prvním přiblížení cokoliv, co je od 42" a má to rozlišení 1300x700 a více...
Pochopitelně na CRT s úhlopříčkou 72cm bude těžké to rozpoznat. (I když i tam je myslím něco vidět.)
O přesné hranice je celkem zbytečné se přít.
Jozef035 (646)|5.2.2010 09:49
[quote=Antonín;264371]Rozdíl mezi HD a SD je viditelný, značný, a jednoznačný na televizi, která ho je schopna zobrazit.
Což je v prvním přiblížení cokoliv, co je od 42" a má to rozlišení 1300x700 a více...
[/quote]

Keď prišlo HD tak sa predávali vzhľadom na cenu HD televízory veľkosti 32 - 37". Ľudia ochkali že aká krása. Ako vidia chlp v nose a pozerali to z 3m. Postupne zlacneli a rozšírili sa veľkosti nad 42". Tak prišiel niekto úžasný s myšlienkou, že HD sa oplatí od 40". Nikto neskúmal prečo ale každý to zobral ako zákon. Zo všetkých strán počúvam že HD má zmysel nad 40". Pritom je to totálna kravina. HD má rovnaký význam pri 20" aj pri 200". Podstatná je pozorovacia vzdialenosť. Ľudské oko nedokáže rozlíšiť nič, čo je menšie ako 1 uhlová minúta. Takže pri 20" to je 0,8m, pri 40" to je 1,6m a pri 200" to je 8m.
Pozor, tu sa jedná o zobrazovač, nie zdroj obrazu. HD vysielanie má samozrejme zmysel a je viditeľný rozdiel oproti SD aj nad uvedené vzdialenosti.
vivid.sk (11472)|5.2.2010 12:33
[quote=Jozef035;264362]Ja tvrdím, že rozdiel medzi ČT HD na SD a HD STB nebude tak dramatický. [/quote]

Tomuto zasa nerozumiem ja. Ako chces chytit CT HD na SD settopboxe ?
vahač.x (30)|5.2.2010 12:47
[quote=Jozef035;264362]Ja o voze ty o koze. Samozrejme že ČT HD je lepšia ako ČT SD. Nikdy som netvrdil nič iné. Ja tvrdím, že [COLOR=blue]rozdiel medzi ČT HD[/COLOR] [COLOR=red]na SD[/COLOR] a [COLOR=blue]HD STB[/COLOR] nebude tak dramatický. Tie detaily navyše vidíš iba pri krátkej vzdialenosti, vtedy má HD STB jednoznačne výhodu. HD signál má oproti SD výhodu vždy a je viditeľný aj zo 6m. Netreba si to pliesť.[/quote]

Možná to špatně chápu, ale rozdíl mezi sledováním programu ČT HD na SD přijímači a na HD přijímači bude podle mně zcela zásadní - na SD přijímači neuvidím vůbec nic protože neumí MPEG4 :eek:, na HD přijímači uvidím... :OO
vahač.x (30)|5.2.2010 12:49
[quote=vivid.sk;264402]Tomuto zasa nerozumiem ja. Ako chces chytit CT HD na SD settopboxe ?[/quote]

AHA - bol si rýchlejší s rovnakou myšlienkou ... ;)
jarino1978 (8045)|5.2.2010 13:13
keď som spravil down CT HD/NOVA HD v STB z 1080i na 576i, tak je veľký rozdiel medzi 576i verziou a 1080i verziou.
Nemám problém rozoznať tento rozdiel aj z 5m.
Alebo mám iné oči ?????????

Čiže buď máš Jozef zlú nahrávku, alebo zlý TV. Oči máš dúfam v poriadku. PDP obecne nevie dokonale vyťažiť 1080 riadkov, obraz je menej ostrý a detailný, ako v prípade LCD.
Jozef035 (646)|5.2.2010 13:22
Tak to ja neviem :-) :-)
Sa tu riešilo že či je potrebný HD STB alebo stačí SD STB. Kamarát pozeral údajne HD stanice už pred dvoma rokmi a HD STB si kúpil až teraz. Ja zatiaľ satelit nemám. Ale keď to nejde tak je problém vyriešený. Ak sa nedá pozerať HD stanica s SD STB tak keby som mal satelit, kúpim si jednoznačne HD STB.
Lenže potom nerozumiem ako bude STV3 vysielať olympiádu v HD. Pokiaľ viem samostatná stanica STV3 neexistuje. Tí čo nemajú HD STB nebudú môcť cez olympiádu pozerať?
Jozef035 (646)|5.2.2010 13:28
[quote=jarino1978;264411]keď som spravil down CT HD/NOVA HD v STB z 1080i na 576i, tak je veľký rozdiel medzi 576i verziou a 1080i verziou.
Nemám problém rozoznať tento rozdiel aj z 5m.
Alebo mám iné oči ?????????

Čiže buď máš Jozef zlú nahrávku, alebo zlý TV. Oči máš dúfam v poriadku. PDP obecne nevie dokonale vyťažiť 1080 riadkov, obraz je menej ostrý a detailný, ako v prípade LCD.[/quote]

Tak to bude asi televízorom. PDP zobrazí HD iba na úrovni SD. Nevadí. Mne to stačí, pozerám z 5m. Poobede sem ale aj tak šupnem tie fotky.
jarino1978 (8045)|5.2.2010 13:52
[quote=Jozef035;264413]Lenže potom nerozumiem ako bude STV3 vysielať olympiádu v HD. Pokiaľ viem samostatná stanica STV3 neexistuje. Tí čo nemajú HD STB nebudú môcť cez olympiádu pozerať?[/quote]
v DVB-T alebo v DVB S budú tieto 2 samostatné verzie :
- STV3 ( SD ) - vysiela trvalo
- STV3 HD - vysiela dočasne počas ZOH

[quote=Jozef035;264414]Tak to bude asi televízorom. PDP zobrazí HD iba na úrovni SD. Nevadí. Mne to stačí, pozerám z 5m. Poobede sem ale aj tak šupnem tie fotky.[/quote]

- tak to zasa nie, že PDP zobrazí HD na úrovni SD. To zasa nepreháňaj.
- pokiaľ máš kvalitný zdroj SD , napr. CT1 a porovnáš ho z kvalitným zdrojom, stačí trebárs ORF HD ( 720p ), rozdiel musíš vidieť. Občas v niektorých záberoch by si možno naozaj váhal, či sa dívaš na SD alebo HD, ale ako celok musí byť HD naozaj niekde úplne inde ( ostrosť, detaily, farby, hĺbka obrazu ).
Jozef035 (646)|5.2.2010 14:22
[quote=jarino1978;264415]
- tak to zasa nie, že PDP zobrazí HD na úrovni SD. To zasa nepreháňaj.
- pokiaľ máš kvalitný zdroj SD , napr. CT1 a porovnáš ho z kvalitným zdrojom, stačí trebárs ORF HD ( 720p ), rozdiel musíš vidieť. Občas v niektorých záberoch by si možno naozaj váhal, či sa dívaš na SD alebo HD, ale ako celok musí byť HD naozaj niekde úplne inde ( ostrosť, detaily, farby, hĺbka obrazu ).[/quote]

Ale o tomto nepochybujem. HD obraz musí byť kvalitnejší už len preto, že má rádovo trojnásobný dátový tok. Ja som nespochybňoval význam HD vysielania. Ale vychádzajúc z mylného predpokladu som súhlasil s niekym vyššie, že vzhľadom na pozorovacie vzdialenosti ktoré sú väčšinou vyššie ako je max. vzdialenosť kedy sú detaily v HD obraze ešte rozonateľné ( npr. 42" a 3m, pričom hranica je 1,6m ), stačí na sledovanie HD signálu SD STB. Keďže to ale nie je technicky možné, táto debata je pasé.
Otázka je, aký by bol rozdiel, keby mala npr. ČT1 rovnaký BTR ako ČTHD a vysielalo by sa z rovnakého zdroja, program natočený v HD kvalite. Myslím že kvalita obrazu (farba, hĺbka obrazu) by bola podobná, rozdiel by bol iba v rozlíšení (ostrosť, detaily) ktoré vidieť iba zblízka.
jarino1978 (8045)|5.2.2010 15:48
[quote=Jozef035;264419]Otázka je, aký by bol rozdiel, keby mala npr. ČT1 rovnaký BTR ako ČTHD a vysielalo by sa z rovnakého zdroja, program natočený v HD kvalite. Myslím že kvalita obrazu (farba, hĺbka obrazu) by bola podobná, rozdiel by bol iba v rozlíšení (ostrosť, detaily) ktoré vidieť iba zblízka.[/quote]

rozdiel by bol jasne v prospech HD. Akurát farebné podanie by sa moc nelíšilo.
Jozef035 (646)|5.2.2010 18:45
Toto je 720p vs DVD. Fotená celá obrazovka.
003.jpg 004.jpg
Jozef035 (646)|5.2.2010 19:00
Toto je 1080p vs DVD. Fotená celá obrazovka a spravený výrez zo stredu fotky. Takže je to dosť zväčšené. Nejaký tragický rozdiel nevidím. Je to fotené za pohybu, konverziou došlo aj k zmene farieb. Naživo sú obidva obrazy ostrejšie. A za pohybu nie je vidieť ani taký rozdiel ako na fotkách. Z väčšej vzdialenosti ako z 2m je rozdiel ťažko pozorovateľný.
Stále mi z toho vychádza, že treba dodržať max. pozorovacie vzdialenosti aby bolo vidieť výhodu HD. V opačnom prípade by kľudne stačilo SD. Keďže ale ako sa ukázalo to nie je možné, táto debata je bezpredmetná. Samozrejme, že nikto nebude vysielať SD 8Mbits.
Takže ak satelit, jedine HD STB.
001.jpg 002.jpg
j3nda (169)|5.2.2010 19:18
dyt je na tom videt rozdil jako prase...
Jozef035 (646)|5.2.2010 19:37
Tak keď sa pozeráš na zobrazenie 1:1, rozdiel v rozlíšení viac ako dvojnásobok hádam musí byť vidieť. Lenže televízor sa pozerá z trošku inej vzdialenosti a obraz je v pohybe. Brutálny rozdiel by bol medzi ánalógom čo mám a DVD pri takomto zobrazení 1:1. Lenže zo vzdialenosti 5m je to zase trošku iné.
vivid.sk (11472)|5.2.2010 20:19
Z väčšej vzdialenosti ako z 2m je rozdiel ťažko pozorovateľný.

Obavam, za, ze bud ti panel zobrazuje velmi zle HD, alebo velmi dobre SD .... alebo kombinacia oboch :)
Tie fotky (zial), dokazuju to, ze mas pravdu. Ten rozdiel nieje priepastny.
jarino1978 (8045)|5.2.2010 20:55
porovnanie :
- HD kamera - 1920x1080i
- SD - resiznutý na 1920x1080

HD záznam je surový záznam z HD kamery.
SD záznam je prevedené DVD zo surového záznamu.
Fotečky sú stillnuté zo strižne Edius 5 Pro, pôvodne BMP o veľkosti 6 MB, musel som ich skresať na JPG na 400 kB...Kresal som presne rovnakým pomerom HD a SD verziu tak, aby to bolo čo najviac verné.
01-hd.jpg 01-sd.jpg
jarino1978 (8045)|5.2.2010 21:01
opäť ďaľšie :
03-hd.jpg 03-sd.jpg