Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40B650 - nastavení, zkušenosti...

sniper10 (97)|26.5.2009 17:40
tak to bzucanie v noci stve aj mna. spociatku som si to nevsimol, ale teraz po opadnuti euforie to pocutelne je a je to aj pre mna dost neprijemne. zatial jedine minus co som spozoroval.
amyr (120)|26.5.2009 19:04
Nedávno jsem kupoval LE-32A656, také bzučel,ale z repro,sice slabě,ale nepomohlo ani vypnuti MUTE, pouze když se připojili k TV sluchátka a vnitřní repro se mechanicky odpojilo,tak to přestalo.TV jsem reklamoval,uznali to a vrátili peníze.
xing (20)|26.5.2009 19:58
Nemci a Rakusaci maju na svojich Sam. strankach LE40B679.

http://av.samsung.de/produkte/detail2_specs.aspx?guid=6c962dd1-6e98-4507-b3bd-98ba499b1a07

Oproti B650 som si zatial vsimol len jeden rozdiel : Satellittuner (DVB-S2/HD).
endys16 (15)|27.5.2009 10:53
Myslite,ze mi pojde pripojit k tomuto TV tento disk:Western Digital My Book Essential Edition 1000GB.Budem prehravat full HD filmy,foto a obrazky.diki
Lojzyk (7)|27.5.2009 11:47
Ahoj. Tak jsem ji nakonec koupil (LE4B0650). A tady je pár věcí, který mě štvou:

Formáty - musel jsem TV dlouho přesvědčovat, aby automaticky zobrazovala tv programy ve správném formátu (4:3, 16:9). Nakonec jsem toho docílil přes naprosto nelogické nastavení v hlavním menu: Velikost obazu - Automatický formát, Režim obrazu - 4:3. Při tomhle nastavení se formáty zobrazují správně... což nechápu.
Největší pruda, díky které uvažuju, že tv vrátim je, že neumí horizontálně upravit formát u HD kanálů (mpeg 4 - AVC). U novy problém neni, narozdíl od ČT1 HD a Primy HD, který často vysílaj širokoúhlej pořad kde jsou šolcky (černný pruhy ořezu) zakomponovaný do formátu 4:3. V případě, že chcete aktivní část obrazu roztáhnout na celou šířku, máte smůlu, u HD to prostě nejde - můžete roztahovat pouze na výšku a udělat všem koňský hlavy. Wide zoom tedy finguje pouze na MPEG 2. A taky mi vadí, že pro změnu formátu neni na ovadači tlačítko.. přes tools je to dost nešikovný. Sony W4000 má v tomhle smyslu rozhodně navrch, protože ta podobnými problémy netrpí.

Optický výstup zvuku - téměř nepoužitelný, protože je dost zpožděný. Je mi jasný, že každej převodník má nějakou latenci ale tohle bych odhadl tak na 2 okna, což je moc. Někdy je to horší, někdy se to dá, záleží na tom co pouštíte. Vysílání DVB-T MPEG 2 je na hraně použitelnosti, MPEG 4 - AVC hrůza. Přehrávání mkv z disku taky nic moc. A reiceverem to opravdu neni.

Zajímalo by mě, jestli dělám něco blbě, nebo to tak je, a vás to netrápí... :-)
vivid.sk (11472)|27.5.2009 13:02
endys16: bez problemov zoberie moj Western Digital Elements Desktop 1TB, ktory ma NTFS particiu.

Lojzyk> Opticky vystup ma naozaj latenciu, ako si napisal, no predpokladam, ze nieje sposobeny prevodnikom, ale zlou synchronizaciou s processingom TV. Tiez pozeram filmy z PC cez DVI/HDMI a mam nastaveny posun zvuku o cca 110-120ms (co je uz naozaj dost). Samotny opticky vystup pri prehravani napr z USB disku ma mensiu latenciu (predpokladam tak 30ms), ale je to viditelne. Ine zdroje signalu som neskusal.


Kvalitu SD terestrialneho signalu neviem posudit, lebo pouzivam satelitny prijem (Skylink) a tam nemam vyhrad.
Na analogovy program sireny terestrialne sa ale nedalo pozerat (zle rozvody a/alebo nekvalitne zobrazenie)
Tlacitko na prepinanie 16/9 a 4/3 mi tiez chyba, no je to chyba aj vysielatelov, ze vysielaju ako jebnuti. Jeden kanal v 4/3 s ciernymi pruhmi, dalsi kanal v realnom 16/9, potom zasa 4/3 realne.. a tak dokola.
Este si zrejme pockame na nativnych 16/9, ktore sa budu dodrziavat vsade.
Inazuma (71)|27.5.2009 13:07
Lojzyk:
S těmi formáty je to takto normální. Nic nelogického mi na tom nepřipadá. Volba Automatický formát určuje, že se obraz bude přepínat podle té druhé volby, když obraz nebude 16:9. A ta druhá volba Režim obrazu právě určí, jak TV zobrazí obraz, který je vysílán 4:3 (buď 4:3 tj. s černými pruhy po stranách, nebo různé zvětšení).
U testovacích HD kanálů to nelze, protože jsou vysílány rovnou ve formátu 16:9 (i s černými pruhy).

Ale je škoda, že se nedá zvolit plynulejší zoom bez deformace obrazu - pouze určité ořezání nahoře a dole. Samsung pracuje pouze v celé šířce obrazu a ovlivnit se dá jen různý stupeň deformace. To mi vadí taky.

Tlačítko na originál ovladači sice není, ale my máme univerzál Harmony (konkrétně ONE, ale umí to i levnější modely) a tam ta tlačítka lze naprogramovat (16:9, 4:3). Stejně jako lze rovnou zvolit i jednotlivé vstupy (HDMI1, HDMI2, Video, atd.)

Externí výstup zvuku nepoužívám, ale i v návodu je napsané, že v případě použití externího zvuku je nutné vypnout zvuk v TV. Někde jsem četl, že pak zpoždění není znát.
fighter312sqraf (39)|27.5.2009 20:40
Hojte, lidi, tak jaky panel teda ma ta nase LE40B650? 8bit nebo 10bit? Jestli je tam fakt 8bit, tak me z toho trefi. To by byl pekny krok z5 oproti LE40A656.
lunek (16)|28.5.2009 11:20
[QUOTE=Inazuma;227090]Takže je to tak:

HE-AAC zvládá, ale mě to občas vypadlo na 0,5s (cca 1/min). Přepnul jsem to na zvuk MPEG, který také NovaHD vysílá a je to OK.

Jinak celkem spokojenost. Ale dost mi vadí, že nasdílené soubory z počítače TV zobrazí všechny najednou (bez původních adresářů). Zatím jsem nepřišel na to, jestli to jde nějak změnit. Přes USB je to super. Otáčení fotek by mohlo být řešeno lépe.
Video - Přehraje hodně formátů, ale v .mkv nelze přetáčet. Popcornhour zatím nenahradí. Snad zapracují na FW. Uvidíme.[/QUOTE]

Ahoj, muzu se zeptat kde jsi prepnul zvuk na MPEG? v tools mam v audio menu zvuk HE-AAC, ale nejde mi u nova-hd zmenit.. tj. 1sek vypadky a nemuzu se jich zbavit..dik.
Inazuma (71)|28.5.2009 11:32
[QUOTE=lunek;227768]Ahoj, muzu se zeptat kde jsi prepnul zvuk na MPEG? v tools mam v audio menu zvuk HE-AAC, ale nejde mi u nova-hd zmenit.. tj. 1sek vypadky a nemuzu se jich zbavit..dik.[/QUOTE]

V tools to není. Je to přímo v nastavení zvuku přes menu.
grinch82 (20)|28.5.2009 11:51
na jakém vysílači tu NOVU chytáte?? já to mám nastavený na Plzeň-Krašov a už to nemůžu chytit !!! poradí někdo??
martin_ (67)|28.5.2009 20:52
Nevíte někdo náhodou zda-li se bude v ČR prodávat samsung LE40B679? Le40b650 se mi hodně líbí, ale kdyby měl ješte DVB-S2 tuner tak by se mi líbíl víc.
koky76 (30)|28.5.2009 21:04
Caute
otazka???
Mam LE37B650 pripojene na digi ale ovladacka na LCD mi prepina prog.na digi.Ako to najlepsie odstranit alebo je to chyba tv.Lebo ma to zacib=na stvat pozriem menu alebo dam nastavenie a digi sa prepne.Dik za kazdu radu
pfemir (74)|29.5.2009 11:29
Dobry den,
tak uz jsem take majitel TV Samsung, konkretne LE46B650. Zatim jsem ve fazi seznamovani a narazil jsem na nejake omezeni co uz jste tady popisovali (omezene prehravani DVD z USB, DTS stopa, bocni cerne pruhy na Nova HD, atd.). Vcelku mi ty omezeni moc nevadi, krome tech cernych pruhu, to je opruz, ale asi se s tim neda nic delat, tak to tak beru.
Mam ale jeste jeden problem, o kterem jsem se tady nedocetl. Mam doma kabelovku, kde neco je vysilano analogove a neco digitalne (nektere kanaly oboji). Neprisel jsem ale na to, jak kanaly analogoveho a digitalniho tuneru zkombinovat. Chova se to tak, ze digitalni kanaly jsou cislovany od 1 do xx a analogova taky od 1 do xx a poradi jde menit pouze v dane skupine, ne mezi sebou. Kdyz na dalkovem zmacku kanal 1 tam jede kanal 1 z digi tuneru, kdyz znovu zmacku jednicku, prepne se to na kanal 1 z analog. tuneru. Nevite o nejakem figlu jak to zkombinovat dohromady? Kdo si ma pamatovat ktere kanaly jsou na analogu a ktere na digitalu a jeste pod jakym cislem.

Jinak me velice mile prekvapilo prehravani mkv z USB HDD. Co jsem tam strcil to me jelo, dokonce i filmy v High@L5.1, ktere mi ani na PC nejedou. Dokonce jsem ani nejak moc nezaznamenal lag na optickem audio vystupu, jak tu bylo popisovano, takze v tomto ohledu velika spokojenost.
3honza (7)|29.5.2009 16:16
seskládej si programy do oblíbených a očísluj je podle toho jak je chceš popořadě jede to dobře řešil jsem to taky a mám to nastřídačku digitál s analogem.Ostatní seti nebudou ukazovat a bude je to přeskakovat.A co internet jek si ho nastavil ,mám O2 a pořád jsem to nerozjel,zadal jsem auto i ručně ty čísla a pořád nic-PORADÍ NĚKDO-DÍK
Inazuma (71)|29.5.2009 16:35
Jde někde zvolit, aby se v EPG neobjevovaly kanály, které nemám v oblíbených?
Zkoušel jsem kanály i smazat, ale stejně tam mám, to co nechci - rádia. Nevím, jak se jich zbavit.
pfemir (74)|29.5.2009 17:29
To 3 honza: Tak to mi teda rekni jak to delas ?!?! Dat si kanaly do oblibenych jsem samozrejme zkousel, ale i tam je mam rozdeleny. Nejdrive jsou digitalni a pak analogove. Promichat je nijak nejde, nebo delam neco spatne. Cislovat jdou pouze digitalni, analogove ne, ty jdou pouze presouvat a menit nazev.

Internet jsem rozjel behem dvou minut. TV jsem pripojil do routeru a protoze v routeru mam zakazano DHCP, tak jsem na TV manualne vyplnil adresy a uz to frcelo.
3honza (7)|30.5.2009 11:13
tak máš pravdu prohazovat nejdou analog a digitál.Já je seskládal jak to potřebuju a zrovna to vyšlo na digi a pak analog tak mě to nevadí.
pfemir (74)|30.5.2009 14:59
Takze to tak proste je a neda se s tim nic delat? Jestli jo, tak to je hodne velke minus.

Jeste jsem narazil na jednu vec, a sice, k cemu slouzi funkce "odstranit kanal" ? Ja i kdyz nejaky kanal odstranim, tak ho stejne pres dalkove bez problemu vyvolam, tak k cemu to je?
jenda-78 (64)|30.5.2009 23:57
tak už jsem ji taky přivezl domů.....

Filmy ve FullHD jsou skvělí. Třeba taková veverka z Doby ledový 2 je úžasná.... :-)

Pár chybyček bych ale našel, týká se to ale pouze ovládání:
1, Jak už bylo psáno, chybí přepnutí režimu zobrazení 16:9/4:3 jedním tlačítkem
2, chybí časovač vypnutí jedním tlačítkem,
.....pro všechno ,aby lezl člověk do menu (tools).... bleee , toto je otravné

jinak telka super
plazmas (0)|31.5.2009 15:35
Obsahuje 650tka upscale?
Kde a jak ho nastavit?
Lojzyk (7)|31.5.2009 17:45
Ahoj. Tak jsem po tejdnu vlasnění 40B650 dost nešťastnej, protože nemůžu unést pro mě zásadní vadu, kterou je nesynchronní obrazu vůči zvuku. Píšu pár pár poznatků:

Obraz má zpoždění zobrazení (input lag) v režimech kromě gaming mode 90-100ms, což je opravdu hodně. Pokud chce někdo poslochat zvuk přes externí repro a má jenom obyčejný zesilovač nebo domácí kino bez možnosti "zpoždění" zvuku, bude koukat na obrázek o více než 2 okna zpožděný vůči zvuku (při 25fps 1 okno = 40ms). Nesynchonnost 2 okna se dá "vydejchat" maximálně u dabovanýho filmu a to ještě z obtížemi.
Pokud zapomeneme na ty, co nemají AV zesilovač (reicever), protože podobné problémy umímě řešit nastavením zpoždění, jsem bohužel mezi těmi, kdo mají AV zesilovač s maximální nastavitelnou mírou zpoždění 68 ms... což na 650tku nestačí a ještě pořád jsem skroro o okno mimo.
No.. a ještě jedna věc. Když si pustíte externí zvuk (poslaný přes opt výstup) zároveň s integrovanými tv reproduktory, tak slyšíte, že je externí dřív (v jednom z předchozích příspěvků jsem psal, že se mi zdá opt. výstup zpožděný vůči internímu zvuku... chyba, špatný první dojem). Tím pádem je zjevné, že se u samsungu snažili interní zvuk s obrazem dát do správného synchronu... jenže se to úplně nepovedlo... zvuk sice malinko zpozdili, ale ne dost. Zvuk je průměrně o 1 okno dřív než obraz. Dost záleží na konkrétním kanálu, např. zvuk Public TV je na tom se synchornností nejhůř (chytám Prahu Žižkov).
Sorry, ale já na to nemůžu koukat, resp. poslouchat. Bohužel pracuju v postprodukci v nejmenované TV a na tohle jsem dost citlivej.
Takže zejtra TV vracim a du do něčeho jinýho... Tak se tu mějte.
Harris23 (180)|31.5.2009 20:25
Lojzyk: Mno zaujímavé zistenie a nič chvályhodné :(. Teraz sa ešte natíska otázka, či si natoľko profesionálne deformovaný, že rozoznáš nesynchronnosť 80ms a zvyšok osadenstva to nemusí trápiť, alebo si to všimne každý s trocha lepším sluchom. Pýtam sa takto blbo z dovodu, že si prvý, ktorý na takéto niečo narazil a ja moc neverím, že toto je vlastnosť "len" 650tky. Čo nato ostatní majitelia edge ledov alebo aj starých modelov (a samozrejme aj majitelia 650, ktorých sa to týka primárne a ktorých je už dosť)?
Nič to však nemení natom, že pre samsung jedno podstatné mínus, a tú telku musíš vrátiť.
Inak, po počiatočných vskutku dobrých ohlasoch z recenzii sa tu po čase množí dosť problemov s týmto modelom.
Panzer.Dragon (1081)|31.5.2009 20:44
u 786 sem si tohodle nevsim mam z pc zvuk pres coax do repro a obraz pres hdmi do tv ale zni to docela logicky (input lag u 786 resim a je tam taky) takze to tam asi bude taky
dolby digital (413)|31.5.2009 21:20
[QUOTE=Lojzyk;228075]
Takže zejtra TV vracim a du do něčeho jinýho... Tak se tu mějte.[/QUOTE]

Máš recht, takto sa treba s nimi baviť, si prvá lastovička a čím viac takýchto zákazníkov bude tým budú lepšie vyhliadky že sa budú na nás výrobcovia (a možno aj predajcovia budú mať lepšie možnosti aj ked majú aj oni za ušami) pozerať ako na ozajstných zákazníkov a nielen nakupovačov čo nám podhodia pod nos (samozrejme za pehnanú cenu). Držím palce :-).
zury (19)|1.6.2009 23:45
Pánové, vy kteří už B650 máte, co máte v TV za panely???? Předpokládám, že všichni máte MADE IN SLOVAKIA. Verze panelu by měl být napsána taky někde na krabici (AA01, AA02, SQ01, apod.)

AA (následují dvě čísla) = AU Panel
CN (následují dvě čísla) = CMO Panel
SQ (následují dvě čísla) = Samsung Panel
StH (12)|2.6.2009 12:35
Já mám AA01. Škoda jen, že vydržel cca 10 provozních hodin. Teď řeším záruční opravu a ujišťuji Vás, že je to Kocourkov. Všechny iluze o Samsungu jsou pryč. Co vlastně znamená AU panel?
rommi (416)|2.6.2009 21:05
[QUOTE=StH;228276]Já mám AA01. Škoda jen, že vydržel cca 10 provozních hodin. Teď řeším záruční opravu a ujišťuji Vás, že je to Kocourkov. Všechny iluze o Samsungu jsou pryč. Co vlastně znamená AU panel?[/QUOTE]

au znamena ze:
http://auo.com/auoDEV/?ls=en
StH (12)|2.6.2009 21:23
Děkuji.
syberius (21)|2.6.2009 22:20
Možná to patří do jinýho fóra, ale může mi někdo vysvětlit, proč, když tato televize podporuje 24Hz, se stejně na této frekvenci filmy v 23,976 FPS cukají?Alespoň tedy při přehrávání přes HTPC, přes usb přímo do tel. jsem to zatím nezkoušel.
Používám tedy program Reclock, tady mám, ale problém často s českou zvukovou stopou, která se u některých filmů zasekává.Originální anglická to nedělá.Pokud pustím film bez Reclocku, tak česká stopa jede normálně, ale zase cuká obraz.Jasně že originál anglický zvuk je lepší, ale někdy je vhodný pustit dabing a hlavně mám rád, když věci fungujou tak jak maj.Dělám někde v nastavení Reclocku chybu?Ikona reclocku mi totiž bliká, chvíli zeleně a chvíli červeně.Ale se stejným nastavením s originál zvukem je pořád zelená a jede to tak jak má.Omlouvám se pokud to sem tak úplně nepatří.
Inazuma (71)|3.6.2009 09:38
[QUOTE=syberius;228347]Možná to patří do jinýho fóra, ale může mi někdo vysvětlit, proč, když tato televize podporuje 24Hz, se stejně na této frekvenci filmy v 23,976 FPS cukají?Alespoň tedy při přehrávání přes HTPC, přes usb přímo do tel. jsem to zatím nezkoušel.
Používám tedy program Reclock, tady mám, ale problém často s českou zvukovou stopou, která se u některých filmů zasekává.Originální anglická to nedělá.Pokud pustím film bez Reclocku, tak česká stopa jede normálně, ale zase cuká obraz.Jasně že originál anglický zvuk je lepší, ale někdy je vhodný pustit dabing a hlavně mám rád, když věci fungujou tak jak maj.Dělám někde v nastavení Reclocku chybu?Ikona reclocku mi totiž bliká, chvíli zeleně a chvíli červeně.Ale se stejným nastavením s originál zvukem je pořád zelená a jede to tak jak má.Omlouvám se pokud to sem tak úplně nepatří.[/QUOTE]

Cukání obrazu pravděpodobně nezpůsobuje TV, ale asi nastavení HTPC. Já mám Popcornhour A110 a filmy 24Hz necukají.
Se zvukem je to komplikovanější. HD filmy jsou převážně 24Hz a česká stopa je většinou z DVD, které je v PALu. Pokud si s tím někdo nedal práci a překonvertoval zvuk pouze v MKVmerge (25000/23976), zvuk může po cca 10s krátce vynechat. Více na http://www.hdclub.sk.
Více je možná v jiném tématu tady na foru.
fighter312sqraf (39)|3.6.2009 22:01
Ahojte lidi, jen chci neco podotknout. Kdyz uz se tu bavime o vraceni TV kvuli zvuku, nasel jsem v Servisnim Menu v zalozce SOUND, ze se tam da menit DELAY jak pro interni repro, tak pro AUX a SPDIF! Mrknete na to a dejte vedet, jestli to treba muze resit ten problem s tim predbihanim zvuku. Jo a kdo nevi jak do Service Menu, tak je to stisknuti tlacitek v poradi(ne drzeni naraz!) INFO - MENU - MUTE - POWER.
vivid.sk (11472)|3.6.2009 22:26
syberius: a mas nastavene rozlisenie 1920x1080@24HZ ? v opacnom pripade je jasne, ze to bude cukat. Pre PAL DVD treba zasa pouzivat 1920x1080@50Hz. (pre uplnost - TV zvlada 24,25,30,50,60Hz pri nativnom rozliseni)

fighter312sqraf: ten vstup do servisneho menu mi nejako nejde :( ktory vstup treba mat aktivny?

all> co sa tyka toho input lagu -- samozrejme je to dost vidno a pokial niekto nema moznost korekcie (v HTPC sa to samozrejme riesit da opozdenim audia), tak je to na porazenie.

lojzyk> daj vediet ako uspejes s inymi panelmi. Sony W5500 ma podla hdtvtest.co.uk rovnaky input lag, takze to bude detto. Uz som to tu spominal - uvedeny input lag je cca 120-130ms co je DOST. (pri 1920x1080@50)
fighter312sqraf (39)|3.6.2009 22:49
Jo promin, TV musi byt vypnuta. Jo a bacha na ty nastaveni, opravdu jen na vlastni nebezpeci!
loneheart (7)|3.6.2009 22:57
Zdravim.. Tak som novym majitelom tejto TV.. Zatial som spokojny... Len jednu vec by som sa rad spytal a to ako je to s pripojenim tv cez HDMI.. Teda mam Digitalnu Tv od orangu a z Set-boxu som to mal napojene cez klasicky Scart.. a vysielanie bolo napr. markiza - sa prehrava s ciernymi pruhmi hore aj dole a napr JOJ bola pekne na cely obraz natiahnuta.. (Ako som spravne pochopil tak markiza prehravala zatial v rezime 4:3 popricom jojka 16:9 asi) Ale dnes osm kupil kabel HDMI a prepojil s nim TV a SET-box.. (namiesto Scartu) a programy co boli na cely obraz (ako napr.JOJ ako som pisal) su zrazu orezane ale nie hore a dole ale po stranach.. Obraz je krajsi ale je to len v stvorci.. Neda sa to nejak natiahnut.. skusal som v nastaveniach menit rezim 16:9,4:3, prisposobit..ale nic sa nedialo.. Preco cez Scart su programy pekne roztiahnute a cez Hdmi takto hlupo orezane.. Dik
vivid.sk (11472)|4.6.2009 00:07
loneheart> uz to tu bolo popisane o formatoch ako sa vysiela (pozri napriklad moje prispevky vyssie)
V tvojom pripade zavisi od providera aky signal posiela do STB a co STB posiela von. Pokial ale orange berie signal z towercomu (predpokladam), tak JOJ urcite nevysiela 16/9. Prave naopak Markiza svoje relacie (TV noviny, svoje vlastne relacie, atd) vysiela nativne v 16/9, takisto sa snazi davat i filmy v 16/9, ktore uz kupila neurezane. Takisto Nova a CT - vsetko v 16/9 s korektnym posielanim informacie v akom formate sa prave vysiela.

[QUOTE=loneheart;228466]napr JOJ bola pekne na cely obraz natiahnuta[/QUOTE]
ano - ale roztiahnuta pri NEDODRZANI AR a to teda ja vobec nemusim. A to je sakra rozdiel.

Pri HDMI to mas zobrazene dobre - cez tools si nastav ako potrebujes (co sa tyka default nastaveni ohladom 16/9 a 4/3 - uz sa to tu rozoberalo, nastuduj predchadzajucu diskusiu)
vivid.sk (11472)|4.6.2009 00:43
fighter312sqraf: SPDIF delay funguje! Testovane na HD filmoch z HDD. Zmenil som to z 50 na 125 a vyzera, ze to je cca ok.

Zial pri vstupe do servisneho menu to rozhasi vsetky nastavenia, takze mozem vsetko nastavovat nanovo :mad:
loneheart (7)|4.6.2009 02:00
[QUOTE=vivid.sk;228471]
Pri HDMI to mas zobrazene dobre - cez tools si nastav ako potrebujes (co sa tyka default nastaveni ohladom 16/9 a 4/3 - uz sa to tu rozoberalo, nastuduj predchadzajucu diskusiu)[/QUOTE]

No tuto diskusiu citam od zaciatku,len LCD som kupil az teraz ,takze clovek aj zabudol co tu bolo popisane..ale este raz som prebehol celu diskusiu a docital som sa ze spravna volba by mala byt rezim obrazu 4:3 a Velkost - automaticky.... No skusal som to a vysledok bol taky ze vsetko mam vo stvorci..teda obraz 4:3 (cierne pasy po bokoch) a este k tomu dake Programi su orezane aj z vrchu a zo spodu..(teda v tom okne 4:3 sa to snazi davat asi rezim 16:9 alebo ako to moze byt) Neviem preco to tak je..ako som pisal mam Fiber-TV od orangu ..a asi to vysiela vsetko v 4:3.(ako spominane Digi-TV).Aj tak dikes

Edit: tak nakoniec som zistil ze tie rezimy prepina len ked to mam napojene cez HDMI...tam to ide ok,teda len nechapem markizu vysiela v 4:3 a obraz je orezany poo stranach ale dokonca aj hore aj dole ,teda sa to tvari ako 16:9 v okne 4:3 .pri hdmi sa to uz roztiahnut neda ani do stran.inac napr ct1 roztiahne pekne..no tak to necham cez to hdmi lwn musim este najprv zvuk napojit :o) aj tak dikes
pfemir (74)|4.6.2009 07:51
[QUOTE=pfemir;227993]Jeste jsem narazil na jednu vec, a sice, k cemu slouzi funkce "odstranit kanal" ? Ja i kdyz nejaky kanal odstranim, tak ho stejne pres dalkove bez problemu vyvolam, tak k cemu to je?[/QUOTE]

Neznate nekdo odpoved?

Jinak jsem narazil jeste na jeden problem (vlastne dva). Kdyz dam v nastaveni casu "AUTO", tak mi to nastavi o hodinu mene. Coz neni az takovy problem, rucne se to da spravit, ale problem je, ze v EPG (nebo jak se to jmenuje), mam vsechny programy posunuty o hodinu drive. A to nevim jak spravit. Jak jste na tom vy?
Druha vec je, ze nemuzu rozchodit DLNA se serverem s linuxem, ale to uz resim ve vedlejsim vlakne, ikdyz bez uspechu. Takze pokud by nekoho neco napadlo, budu rad.
vivid.sk (11472)|4.6.2009 11:05
loneheart: podla toho, co popisujes, zrejme vysielaju obraz v 4/3 (a samozrejme, ked markiza vysiela v 16/9, tak je to doplnene ciernymi pruhmi zhora). Defacto teda vidno cierny obdlznik okolo celeho programu = najhorsi scenar. Zial takymto stylom vysiela Digi TV = nepouzitelne na Wide TV. Samozrejme, aj STV a JOJ takto miestami vysiela, ked ma zakupeny nejaky starsi program v 4:3 s doplnenymi pruhmi ale snad tychto programov bude ubudat a nahradia ho cistym programom 16/9.
loneheart (7)|4.6.2009 13:51
No presne tak niekedy je vidno cierny obldznik okolo celeho programu to je otras...ale zas sem tam mi markiza prepne na 16:9 (teda ako bolo spominane uz pri niektorych jej relaciach..ako su napr.spravy atd) No necham to tak... Ianc TV je super..skusal som nastavit cely obraz podla toho co tu bol odkaz.. Ale sa mi to zda nejak tmave a moc do zlta..no ved eset uvidim.. Inac Prehravanie Fotiek,Videa atd..z USBcka je super.. Este raz Dieks ..Zatim Zdar... ;O)
Welshcorgi (141)|4.6.2009 14:16
Ahoj. Možná to sem nepatří, ale větev pro LE40B550 je úplně mrtvá...

Kamarád pořídil v akci od O2 TV Samsung LE40B550. Po propojení přes HDMI (u scartu problém nebyl) obrazovka občas zhasne v rozmezí 3-10 vteřin a znovu se rozsvítí. Toto se opakuje zcela náhodně. Někdy obraz nebliká vůbec, někdy opakovaně a to bez ohledu zda člověk sleduje kanály v HD nebo upscalované SD. Máte někdo podobnou zkušenost? Myslíte si, že je chyba v tv, jejím nastavení, HDMI kabelu, nebo nastavení O2 TV boxu, který je dle mého názoru značně šitový? Televizi bohužel nemůžu přesunout, abych jí odzkoušel na svém satelitu.
vivid.sk (11472)|4.6.2009 14:42
Welshcorgi> vyzera to na chybu TV. Este by som skusil iny HDMI vstup a iny kabel aby som vylucil iny problem.


[quote]
...ale zas sem tam mi markiza prepne na 16:9...
[/quote]Takze ti to predsa funguje. Ano, spravy vysielaju v 16/9 nativne = vyplnena cela plocha TV.

[quote]
skusal som nastavit cely obraz podla toho co tu bol odkaz.
[/quote]To je rezim urceny pre pozeranie filmov. Pokial sa ti zdaju moc teple farby nastav si prvu uroven teploty (namiesto druhej) a zvys podsvietenie (podla intenzity okolneho svetla).

Ja som si este pridal sharpness - pri pozerani SD videa to viditelne pomoze.
colinm (8)|4.6.2009 16:19
[QUOTE=Welshcorgi;228552]Ahoj. Možná to sem nepatří, ale větev pro LE40B550 je úplně mrtvá...

Kamarád pořídil v akci od O2 TV Samsung LE40B550. Po propojení přes HDMI (u scartu problém nebyl) obrazovka občas zhasne v rozmezí 3-10 vteřin a znovu se rozsvítí. Toto se opakuje zcela náhodně. Někdy obraz nebliká vůbec, někdy opakovaně a to bez ohledu zda člověk sleduje kanály v HD nebo upscalované SD. Máte někdo podobnou zkušenost? Myslíte si, že je chyba v tv, jejím nastavení, HDMI kabelu, nebo nastavení O2 TV boxu, který je dle mého názoru značně šitový? Televizi bohužel nemůžu přesunout, abych jí odzkoušel na svém satelitu.[/QUOTE]

Jsem čerstvým majitelem LE40B650 a setkal jsem se s nečím podobným - obraz z DVD přes HDMI nepravidelně tak cca 3x za film na cca 1s vypne a pak zase naskočí...
Zkusím použít jiný DVD přehrávač nebo kabel, nebo jiný HDMI vstup - pokud na něco přijdu, dám vědět.
rommi (416)|4.6.2009 18:24
[QUOTE=loneheart;228546]No presne tak niekedy je vidno cierny obldznik okolo celeho programu to je otras...ale zas sem tam mi markiza prepne na 16:9 (teda ako bolo spominane uz pri niektorych jej relaciach..ako su napr.spravy atd) No necham to tak... Ianc TV je super..skusal som nastavit cely obraz podla toho co tu bol odkaz.. Ale sa mi to zda nejak tmave a moc do zlta..no ved eset uvidim.. Inac Prehravanie Fotiek,Videa atd..z USBcka je super.. Este raz Dieks ..Zatim Zdar... ;O)[/QUOTE]

...na slovensku je vseobecne problem s vysielanim v "spravnom" formate
penetracia teliek 16:9 nie je (na podiv) az taka, aby stanice zacali nativne vysielat v16:9 vsetko...preto vznikaju taketo "deformacie"
v 16:9 aj zo spravnym prepinanim vysiela iba markiza, STV1 a 2 a 3 (obcasne), jojka zmenu formatu nejako vobec nevysiela a ta3 vysiela iba 4:3
terestrialne vysielanie ide iba 4:3 a ked je nieco v 16:9 (trebarz tie spravy markizy) tak sa signalizacia prepne zo 4:3 na letterbox a do obrazu sa vrazia natvrdo dva cierne pruhy toto vsjo...
v digitale (orange, magio a podobne - mimo DIGI samozrejme) sa uz vysiela nativne, ked je nieco v 16:9 tak sa vysiela v 16:9 - settopbox si stym poradi....a aj to spravne zobrazi.
co sa tyka HDMI - tam je problem, set top box povie telke co a ako a ak su spravne nastavene parametre tak to vyzera presne ako popisoval loneheart - vysiela sa prevazne v 4:3 to znamena na telke s formatom 16:9 dva pruhy na bokoch (pillarbox) a ked je nebodaj nejaka stara indianka typu vinetou, ktora bola robena na klasicky kinoformat a prepisana do 4:3 s obrovskimi ciernimi pruhmi (letterbox) hore a dole, tak sa na telke zobrazi ako tzv windowbox, po slovensky pruhy okolo celej obrazovky, no jednoducho postova znamka :-)
- ALE TECHNOLOGICKY JE TO TAK SPRAVNE...!!!!! - napodiv, ci uz je to spravne obrazovo a z hladiska vysielania to uz je ina pesnicka...
princip je jednoduchy - preco to nejde na telke roztiahnut do sirky a ubrat tie pruhy na bokoch...lebo tie uz tam strka settopbox..a tellka ich "ubrat" navie na rozdiel od tych hore a dole...
ja preto navrhujem pohrat sa s nastavenim nie len TV ale aj Settopboxu..
ja osobne orange nemam - ale mali by tam byt standartne nastavenia 4:3, 16:9, 720p a 1080p(i??)...tymto je settopboxu povedana co ma hladat na druhom konci HDMI kabla...skus pre tu srandu dat 4:3 a uvidis co sa udeje na telke, ta by mala roztiahnut obraz na celu plochu (nebudu bocne pruhy), ale na drhej strane bude deformovany obraz - nedodrzane AR (aspec ratio)......ten budes musiet doladit pre zmenu na telke....ale to by malo ist....ked bude vysielan obraz v 16:9 tak bude na telke v rezime letterbox a vtedy to treba taktiez poladit a dat rezim "zvasceny"
vivid.sk (11472)|4.6.2009 23:58
rommi> V principe sa s tym da suhlasit, az na tieto veci:
[QUOTE=rommi;228592]...na slovensku je vseobecne problem s vysielanim v "spravnom" formate
penetracia teliek 16:9 nie je (na podiv) az taka, aby stanice zacali nativne vysielat v16:9 vsetko...preto vznikaju taketo "deformacie"
[/QUOTE]
To nie je pravda, keby telky mali material v 16/9, tak by ho aj vysielali. Problem je ten, ze roky kupovali usekane verzie filmov v 4/3 a teraz nemozu zo dna na den zacat vysielat v novom formate. Co je vsak fajn, vsetky nove relacie (a filmy) uz objednavaju vo formate 16/9 a aj tak vysielaju (aspon markiza, co si sem tam vsimnem)

[QUOTE=rommi;228592]
...terestrialne vysielanie ide iba 4:3 a ked je nieco v 16:9 (trebarz tie spravy markizy) tak sa signalizacia prepne zo 4:3 na letterbox a do obrazu sa vrazia natvrdo dva cierne pruhy toto vsjo...
[/QUOTE]
Opat chyba. Mal som chvilku zapojeny aj analog, a pokial viem tak markiza spravne prepla na 16/9 - cely obraz teda pekne na celej ploche - bez pasikov. Toto plati pre vysielac Kamzik BA - neviem ako je to u teba. Rozdiel je mozny aj v lokalnych kablovych rozvodoch.
visaton (42)|5.6.2009 09:16
[QUOTE=Welshcorgi;228552]Ahoj. Možná to sem nepatří, ale větev pro LE40B550 je úplně mrtvá...

Kamarád pořídil v akci od O2 TV Samsung LE40B550. Po propojení přes HDMI (u scartu problém nebyl) obrazovka občas zhasne v rozmezí 3-10 vteřin a znovu se rozsvítí. Toto se opakuje zcela náhodně. Někdy obraz nebliká vůbec, někdy opakovaně a to bez ohledu zda člověk sleduje kanály v HD nebo upscalované SD. Máte někdo podobnou zkušenost? Myslíte si, že je chyba v tv, jejím nastavení, HDMI kabelu, nebo nastavení O2 TV boxu, který je dle mého názoru značně šitový? Televizi bohužel nemůžu přesunout, abych jí odzkoušel na svém satelitu.[/QUOTE]

Toto sposobuje podla mojich skusenosti vacsinou zly HDMI kabel
rommi (416)|5.6.2009 09:33
[QUOTE=vivid.sk;228625]
To nie je pravda, keby telky mali material v 16/9, tak by ho aj vysielali. Problem je ten, ze roky kupovali usekane verzie filmov v 4/3 a teraz nemozu zo dna na den zacat vysielat v novom formate. Co je vsak fajn, vsetky nove relacie (a filmy) uz objednavaju vo formate 16/9 a aj tak vysielaju (aspon markiza, co si sem tam vsimnem)[/QUOTE]
...pozor nemylit si rezim vysielania s rezimom obrazu...aj stare filmy v 4:3 sa daju vtesnat do do formatu 16:9 pridanim pillarboxov....


[QUOTE=vivid.sk;228625]
Opat chyba. Mal som chvilku zapojeny aj analog, a pokial viem tak markiza spravne prepla na 16/9 - cely obraz teda pekne na celej ploche - bez pasikov. Toto plati pre vysielac Kamzik BA - neviem ako je to u teba. Rozdiel je mozny aj v lokalnych kablovych rozvodoch.[/QUOTE]
..subjektivne spravny vnem, ano obraz je na celu obrazovku, ale otazka je preco???
lebo obraz je vysielany 4:3 (rozumej PAL stream 720x576 bodov) do ktoreho je vtesnany format 16:9 + dva letterboxy a zaroven je vysielana informacia o formate obrazu - letterbox (nie 4:3, nie 16:9)
a co na to tvoja telka s nativom 16:9 - zisti ze prijima signal pal 4:3 a podla informacie o formate zisti ze je to letterbox, tak sa prepne do rezimu letterbox - to znamena oreze horny dolny cierny pruh a tym roztiahne format na celu obrazovku ako to ma byt.....
vivid.sk (11472)|5.6.2009 10:15
rommi> nemas pravdu. obraz je vysielany v oboch pripadoch v rozliseni 720x576 bodov. Len v jednom je nativne 4:3 a v druhom je pomer strany prepocitany na 16/9 (teda pokial by bol zobrazeny nespravne- tak bude bude natiahnuty). vysielatel ale v tomto pripade posiela v signale flag, ze ide o 16/9 - teda TV natahuje obraz (teda v pripade zobrazovaca 4/3 vidno cierne pruhy, a v pripade zobrazovaca 16/9 - je obraz roztiahnuty spravne na cely screen). Pozor! TV nic neosekava, ako pises. Vyhoda vysielania v 16/9 na rozdiel od 4/3 s ciernymi pasmi je ta - ze sa vyuziva vsetkych 576 bodov na vysku, tym padom neprichadzas o detaily na rozdiel od vysielana v 4/3 a doplnenym ciernym pasom.

Je to debata mozno na dlhsie, ale asi si to myslis s klasickym neustalym vysielanim 4/3 (vid digiTV).


P.S. kedze prijimam aj satelitny gititalny signal, tu exaktne vidim v akom formate kto vysiela, ci je to 4:3 s ciernymi pruhmi, alebo nativne 16/9. V kazdom pripade ide ale vzdy o rozlisenie 720x576 (resp. nieco x 576 v pripade ze provider chce usetrit na kvalite - vid UPC, DigiTV)


P.S2. Jedno musim uznat, ze bezny divak na klasickom 4/3 CRT TV nema sancu zistit ako kto vysiela. Markiza totiz spravne nativne (svoje spravy) - a napriklad JOJ s ciernym pruhom v 4/3 (a posunie este logo nizsie na oklamanie okolia!) Ale ako mala pomocka - medzi prepnutim formatu je vacsinou na zlomok sekundy (napr po skonceni sprav) format deformovany, takisto pri prepinani reklam to vidno. V pripade, ze
TV vysiela vsetko v 4/3 tuto deformaciu nevidno.
jenda-78 (64)|5.6.2009 13:56
[QUOTE=zury;228238]Pánové, vy kteří už B650 máte, co máte v TV za panely???? Předpokládám, že všichni máte MADE IN SLOVAKIA. Verze panelu by měl být napsána taky někde na krabici (AA01, AA02, SQ01, apod.)

AA (následují dvě čísla) = AU Panel
CN (následují dvě čísla) = CMO Panel
SQ (následují dvě čísla) = Samsung Panel[/QUOTE]


Tak já mám AA03 - ještě by to chtělo vysvětlivky: co to znamená, jestli je to dobré , nebo špatné atd.....


Jinak nezkoušel jste někdo to servisní menu????? dá se tam něco přepnout, abychom si pomohli??? třeba místo 100Hz na 200Hz a udělat z toho ..B750 :-)