Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40B650 - nastavení, zkušenosti...

grinch82 (20)|17.5.2009 16:59
[QUOTE=Broněk;226650]Zdravim..Tak jsem vcera v podvecer donesl z posty sama 32b650.vse bylo pripraveno,takze hned s nim na zed a ON.Zatím jsem si jeste tak moc do detailu nehral s nastavenim tv(koukal jsem,ze nastavit jde pomerne hodne:),jen blizsi seznameni,ale pri sledovani NOVA HD (Forest Gump v 1080p byl fakt zazitek) nepravidelne vypadava asi na 1sekundu zvuk,coz asi chyba na strane novy(prece jenom zkusebni vysilani).Pokud prepnu na jakykoli jiny kanal,vypadek zvuku se nekona.MA S TIM NEKDO ZKUSENOSTI?.Filmy v v HD jsem zkousel zatim jenom sample,mkv,dvix-vse ok,ale zkousel jsem prohlizet fotky z flesky a tv se kousla a vypla.JE TV OMEZENA NEJAKYM ROZLISENIM u jpeg napr.1920x1080-Má nekdo stejny problem?.Zitra budu pripojovat svuj 250gb disk,ktery se mi uz asi pul roku vali v supliku pres externi ramecek,ktery by dle diskuze tady mel fungovat..Neví nekdo jake jsou zmeny v novem FIRMWARE(ver.T-CHL7DEUC-1008.0)jestli ma cenu aktualizovat?dikec[/QUOTE]

Zdravim, NOVA HD mi to delala taky (DVB-T signal z Plzeň), nyní mi NOVA a CT1 zmizeli úplně.
vivid.sk (11472)|18.5.2009 12:26
[QUOTE=vivid.sk;226287] v aboslutnom tichu (zavrete okna, vypnuta chladnicka, v noci, vypnuty zvuk TV) je pocut pri prilozeni ucha k zadnej strane TV mierny elektronicky brum. [COLOR=Silver]Da sa pocut este aj z 1 metra od TV. No, ked som si sadol na sedacku (do cca 3m) tak sa zvuk dal len velmi velmi tazko identifikovat. Tento jav som si vsimol ale len iba pri pouziti analogoveho tuneru (ktory som docasne zapojil na test). Pri mojom beznom zdroji (HDMI3/DVI) som tento brum nepocul.[/COLOR] [/QUOTE]
Cez vikend som sa snazil zistit, ako to vlastne s tym brumom je a doplnil (opravil) by som moj predchadzajuci prispevok.

Takze:
- je jedno, ktory zdroj signalu je zvoleny - brum je rovnaky.
- pokial je vypnuty setriaci mod (uspora energie), tak brum nepocut.
- pokial sa zvysuje uspora energie (teda podsvietenie TV za znizuje od najsvetlejsieho, po najtmavsie), tak brumu pribuda.
- najvacsi brum je teda pocut pri zapnuti najvyssej uspory energie.
- najvyssi brum sa da lokalizovat z dialky cca 2-3 metre v absolutnom tichu*.

mam taky pocit, ze uvedenu vadu mali aj starsie samsungy (co si tak pamatam, tak modely R, M spred 2-3 rokov, tie vsak brumeli pocutelne hlasnejsie).

Tato zavada bude asi pra vacsinu uzivatelov nepocutelna pri beznom pocuvani TV (resp. hluk okolia bude vzdy vyssi ako konkretny brum).
rass70 (3)|18.5.2009 15:23
Pozor na upgrade.
Ja som stiahol z WEBu, je to verzia 001008. Ta je ale lokalizovana len pre zapadnu Europu.
YOUTUBE je v anglictine a rozbaluje sa v spodnej casti.
Prave zhanam povodnu verziu 000104, ktora je dodavana z vyroby.
grinch82 (20)|18.5.2009 15:40
[QUOTE=rass70;226828]Pozor na upgrade.
Ja som stiahol z WEBu, je to verzia 001008. Ta je ale lokalizovana len pre zapadnu Europu.
YOUTUBE je v anglictine a rozbaluje sa v spodnej casti.
Prave zhanam povodnu verziu 000104, ktora je dodavana z vyroby.[/QUOTE]

Mě při uprgrade zmizelo youtube úplně.... Nevíte jak přidávat nějaké další widget ??? nikde jsem nic nenašel...
vivid.sk (11472)|18.5.2009 16:34
rass70> v menu pohladaj "alternativny firmware" a TV sa downgraduje na verziu, aka bola od vyroby.
rommi> mas pravdu. Teraz som odskusal to nastavenie 4/3 vs 16/9 a funguje to ako popisujes. Trosku nestastne vyriesene, ale ide o to ze to fici.
dolby digital> Nie. Digi nic neprepina iba doplnuje cierny pruh. Mam tu na porovnanie DigiTV a Skylink, v oboch pripadoch tu vidim rozlisenie v akom sa vysiela ako aj pomer stran a bitrate. Digi vysiela vsetko v 4/3!
Tvoj monitor tazko nieco prepne, kedze nemas pomer 16/9 ale nejaky hybrid 1920/1200. Cierne pasy teda uvidis v kazdom jednom pripade, ci uz po bokoch, alebo hore a dole (pokial tvoj monitor dodrzi aspect ratio)
dolby digital (413)|18.5.2009 22:08
Sledujte tie ceny, veď sa mi slzy tisnú do očííííííí..........

http://www.electro.pl/list_products.php?categorie=3&id_overcat=2&a=bdkfilters&value%5B0%5D=43&value%5B13992%5D=-1&value%5B13980%5D=-1&value%5B3338%5D=-1&value%5B2879%5D=-1&value%5B3059%5D=-1&value%5B2885%5D=-1&value%5B3058%5D=-1&wyslij=

...myslíte že je to naozaj možné?

Veď to je "hriech" kupovať v inej krajine ako v Poľsku
jello (41)|18.5.2009 23:45
Jo ja to sleduju nepretrzite par tydnu. Jejich ceny v e-shopech jsou bezkonkurencni ale jejich kamennym obchodum se nase e-shopy v pohode vyrovnaji. Jinak Electro.pl je jeden z mala, ktery zasila i do zahranici ale trosku si priplatis.
dolby digital (413)|19.5.2009 00:05
Horšie je, že musíš zaplatiť dopredu, keby som sa tohto neobával tak už objednávam.
Martyslav (22)|19.5.2009 06:26
Proto jsem si telku objednal u firmy sídlící u hranic a předem se domluvil na daný den. sice mě 40b650 stála 3970 zl, ale přesto jsem si ji před koupí mohl prubnout...navíc elektro.pl tuším posílá za nějakých 260 zlotých no a ten rozdíl už je celkem o ničem...
tohle platí ale pro lidi, co to mají do Polska relativně blíže no, ostatním asi nic jiného, než zkusit štěstí, nezbyde ten cenový rozdíl tam je pořád značný.
dolby digital (413)|19.5.2009 08:20
No veď to, ten cenový rozdiel je teda parádny až oči prevraciam. Som z tých čo to sa nachádzajú presne na opačnom konci republiky ale urputne uvažujem tam podniknúť cestu, ak budem zaryto mlčať tak našich obchodníkov nijako nepresvedčím že to preháňajú.
Heartwork (2358)|19.5.2009 08:26
[QUOTE=dolby digital;226895]ak budem zaryto mlčať tak našich obchodníkov nijako nepresvedčím že to preháňajú.[/QUOTE]

naši obchodníci nemusí být tak úplně na vině - taky mám v ceníku "pár" položek, který jsou v polsku o dost levnější, ale nic s tím nenadělám - výrobce určil pro český trh jinou cenu, než pro polský - zasrani. :)
rommi (416)|19.5.2009 09:06
[QUOTE=rass70;226828]Pozor na upgrade.
Ja som stiahol z WEBu, je to verzia 001008. Ta je ale lokalizovana len pre zapadnu Europu.
YOUTUBE je v anglictine a rozbaluje sa v spodnej casti.
Prave zhanam povodnu verziu 000104, ktora je dodavana z vyroby.[/QUOTE]

...to nerob, ja som tam tiez flakol verziu 1008 a jazyk TV sa mi prepol do English a nabehli widgety z yahoo - nasledne som sa pokochal flickerom a podobne a potom som resetol nastavenie Internet @TV do factory default, widgety sa zmazali, a kedze TV naslo ze som Slovak language stiuahlo z webu you tube ver 3 pekne v slovencine a vali to (upozornujem mam nie 650 aale 750 mozno sa to v niecom lisi ale pochybujem - bez zaruky)
dolby digital (413)|19.5.2009 09:07
[QUOTE=Heartwork;226897]naši obchodníci nemusí být tak úplně na vině - taky mám v ceníku "pár" položek, který jsou v polsku o dost levnější, ale nic s tím nenadělám - výrobce určil pro český trh jinou cenu, než pro polský - zasrani. :)[/QUOTE]

Áno, až tak zasa úplne na vine nebudú ale určite ešte majú veľké rezervy ked u toho istého obchodníka v jeden niečo stojí toľko na druhý deň o "toľko" percent menej a na tretí deň zasa o "toľko" percent viac ako v ten prvý deň. Čiže signál tu nejaký je a ani až tak veľkú vinu nehádžem ani na výrobcov aj ked určite nie sú svätí a vôbec sa ich nezastávam, myslím si že najväčší "problém" je v ľudoch a v tom že to kupujú ako rožky (toto som už viac krát písal), akú cenu hocikto vycapí za takú to bez rozmyslu kúpia (a zároveň pridávam že je to aj ich vec aby mi tu niekto nenadával). V podstate, ani neviem o čom teraz vlastne píšem ale zanadávať si môžem nie? :-), :-), :-)
marek_K (27)|19.5.2009 12:39
Mna by zas zaujmalo co sa deje s cenami v SR. Na videoexpert.sk som kupil minuly tyzden 37B650 za 800 €, dnes je o 10 percent drahsia ,rovnako zdrazela o 10 percent aj 40B650 a aj 550kove modely. A na hej.sk stoji 37ka uz tolko co 40ka(1000€).

Inac dik rommi za vysvetlenie tych rezimov 4:3 - 16:9 , uz to je pouzitelnejsie.
Vsimol som si este ze audio out ma mierne oneskoreny zvuk. Ked hra aj tv aj externe repro, prejavuje sa to ako ozvena. Ale ked hraju len externe, postrehnut ze by obraz nesiel synchronne so zvukom sa neda. Ten delay je strasne maly. A telka trochu bzuci zo zadnej casti ked je zapnuta, ale bezna hlasitost to prehlusi s prehladom.
dolby digital (413)|19.5.2009 12:57
[QUOTE=marek_K;226926]Mna by zas zaujmalo co sa deje s cenami v SR. Na videoexpert.sk som kupil minuly tyzden 37B650 za 800 €, dnes je o 10 percent drahsia ,rovnako zdrazela o 10 percent aj 40B650 a aj 550kove modely. A na hej.sk stoji 37ka uz tolko co 40ka(1000€).[/QUOTE]

Podľa mňa sa deje s cenami to čo som o pár riadkov vyššie sa snažil mojimi slovami povedať, skúsim to ešte raz povedať rečou "odbornou".........špekuluje sa... ako čo najlepšie v prospech seba (rozumej obchodníka) čo najviac zarobiť na úkor spotrebiteľa :-) :-) :-)

Podrobné vysvetlivky: konkrétny predajca zachytil zvýšený dopyt po tom modeli, tak rýchlo zareagoval aby sa náhodou neukrátil o dajme tomu názorných 10%, kým sú ľudia sprostí treba to rýchlo využiť.......kupujtéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé....rýýýýýýýýýýýýýchloooooooooooo
vivid.sk (11472)|19.5.2009 13:50
OT: Co sa tyka cien, tak boli na slovensku docasne znizene do konca minuleho tyzdna (predajca mi to potvrdil), viac do pozadia nevidim.



Co takto sa radsej venovat hlavnej teme vlakna (teda majitelia TV) ako spekulovat o nakupoch v polsku?
Zopakujem nazov vlakna: SAMSUNG LE40B650 - nastavenia, skusenosti...
dolby digital (413)|19.5.2009 14:40
Nepíšeme o skúsenostiach SAMSUNG LE40B650?
grinch82 (20)|19.5.2009 14:50
Já jsem už psal, ale zatím nikdo neporadil, jak doinstalovat jiný widgety, nebo tam aspoň dát youtobe. :-)
dolby digital (413)|19.5.2009 15:22
Ale ved to je úplne jednoduché, stlačíš jeden gombík alebo aj viac, ako chceš a je to...keby som mal tú TV tak by som Ti to ukázal :-) :-) :-)
grinch82 (20)|19.5.2009 15:52
a co myslíš tím gombíkem ?? kdyby jsi řekl Gambíkem (pivo Gambrinus) tak to bych věděl, těch bych stlačil klidně víc :)))
Lojzyk (7)|19.5.2009 17:38
Mam dotaz na nekoho, kdo ma B650 a chytne v Praze (pripadne jinde) zkusebni HD vysilani novy a ct1. Zajimalo by me, jestli televize umi dekodovat u DVB-T taky AAC zvuk, kterej nova vysila (jestli jo, tak jak se na nej prepina). Mam vyzkousenou sony 32W4000, ktera to umi - prepinani audio streamu se ovlada tlacitkem "audio". V tech. specifikaci Samsungu je AAC uvedeno pouze u DVB-C tuneru. Byl jsem ve dvou prodejnach datartu, kde jsem to chtel vykouset, ale ani v jednom nemaj antenu a hrnou do vsech TV nejakou vytunenou smycku. Nemluve o reakci prodavace na pojem AAC...
Diky moc za info.
lunek (16)|19.5.2009 20:53
[QUOTE=Broněk;226650]Zdravim..Tak jsem vcera v podvecer donesl z posty sama 32b650.vse bylo pripraveno,takze hned s nim na zed a ON.Zatím jsem si jeste tak moc do detailu nehral s nastavenim tv(koukal jsem,ze nastavit jde pomerne hodne:),jen blizsi seznameni,ale pri sledovani NOVA HD (Forest Gump v 1080p byl fakt zazitek) nepravidelne vypadava asi na 1sekundu zvuk,coz asi chyba na strane novy(prece jenom zkusebni vysilani).Pokud prepnu na jakykoli jiny kanal,vypadek zvuku se nekona.MA S TIM NEKDO ZKUSENOSTI?.Filmy v v HD jsem zkousel zatim jenom sample,mkv,dvix-vse ok,ale zkousel jsem prohlizet fotky z flesky a tv se kousla a vypla.JE TV OMEZENA NEJAKYM ROZLISENIM u jpeg napr.1920x1080-Má nekdo stejny problem?.Zitra budu pripojovat svuj 250gb disk,ktery se mi uz asi pul roku vali v supliku pres externi ramecek,ktery by dle diskuze tady mel fungovat..Neví nekdo jake jsou zmeny v novem FIRMWARE(ver.T-CHL7DEUC-1008.0)jestli ma cenu aktualizovat?dikec[/QUOTE]
Ahoj, Nova HD se chova presne tak jak pises... tj. cas od casu vypadek zvuku na cca 1-2sek... jiny kanaly jedou OK, ikdyz mi o dve ulice dal kamos tvrdi, ze na jeho W5500 zvuk u nova HD jede ok, tak ja si myslim, ze mame co docineni se signalem ;-) Jinak FirmW nevim zadnej release jsem nenasel, ale co by na oplatku zajimalo mne je , jak se dostat k vnitrni pameti TV a jak ji pripadne procistit... vi nekdo???
lunek (16)|19.5.2009 20:58
Ahoj, pokud jsem si dobre vsiml tak v menu upgrade software je moznost vratit se k puvodni verzi FirmW.. tj. nemusis nic shanet.. jen to downgrade-ni...
Lojzyk (7)|20.5.2009 08:56
[QUOTE=Lojzyk;226957]Mam dotaz na nekoho, kdo ma B650 a chytne v Praze (pripadne jinde) zkusebni HD vysilani novy a ct1. Zajimalo by me, jestli televize umi dekodovat u DVB-T taky AAC zvuk, kterej nova vysila (jestli jo, tak jak se na nej prepina). Mam vyzkousenou sony 32W4000, ktera to umi - prepinani audio streamu se ovlada tlacitkem "audio". V tech. specifikaci Samsungu je AAC uvedeno pouze u DVB-C tuneru. Byl jsem ve dvou prodejnach datartu, kde jsem to chtel vykouset, ale ani v jednom nemaj antenu a hrnou do vsech TV nejakou vytunenou smycku. Nemluve o reakci prodavace na pojem AAC...
Diky moc za info.[/QUOTE]

Ahoj. Prosím odpovězte mi někdo na ten dotaz ohledně AAC, bez toho ji nekoupim . Díky moc.
Inazuma (71)|20.5.2009 10:44
Pro TV si jedu dnes, takže to vyzkouším.

Jinak NovaHD se vysílá s dvěma zvukovými stopami 1. HE-AAC, 2. MpegII. Alespoň tak mi to píše Vantage 7100TS. Obě stopy jsou funkční.

TV budu mít za 2 hod., pak napíšu.
hrasko10 (11)|20.5.2009 13:11
[QUOTE=Martyslav;226360]tohle jsem vyřešil ripnutím DVD na mp4 pomocí softwaru (viz pár příspěvků zpět), kvalita je zachovaná a lze již roztáhnout na celou plochu TV, akorát si musíš zvolit pouze jednu audio stopu no...a případné titulky hodit zvlášť.[/QUOTE]

Tak Podarilo sa mi to prekonvertovat a naozaj uz s tym TV nema problem a roztiahne to na celu obrazovku. Je to celkom dobry soft, taka skladacka.
zzuzz (4)|20.5.2009 15:19
Chtěl bych se zeptat, mám firmware 1003, má cenu ho upgradovat a je v novějším sw síla a kvalita signálu, hledal jsem to, ale nikde jsem to nenašel, buď obraz naskočí nebo ne. Dík za odpověď. z
Inazuma (71)|20.5.2009 19:51
Síla signálu tam je: Menu - Otazník (poslední volba) - Automatická diagnoza
Inazuma (71)|20.5.2009 20:01
[QUOTE=Lojzyk;227036]Ahoj. Prosím odpovězte mi někdo na ten dotaz ohledně AAC, bez toho ji nekoupim . Díky moc.[/QUOTE]

Takže je to tak:

HE-AAC zvládá, ale mě to občas vypadlo na 0,5s (cca 1/min). Přepnul jsem to na zvuk MPEG, který také NovaHD vysílá a je to OK.

Jinak celkem spokojenost. Ale dost mi vadí, že nasdílené soubory z počítače TV zobrazí všechny najednou (bez původních adresářů). Zatím jsem nepřišel na to, jestli to jde nějak změnit. Přes USB je to super. Otáčení fotek by mohlo být řešeno lépe.
Video - Přehraje hodně formátů, ale v .mkv nelze přetáčet. Popcornhour zatím nenahradí. Snad zapracují na FW. Uvidíme.
Lojzyk (7)|20.5.2009 20:49
Díky, to jsem potřeboval vědět. Vypadávání zvuku neni problém bedny. Hlavně že AAC umí zpracovat. To, že nejde přetáčet mkv je teda pěkná pruda a divim se, že to tady nikdo nezmínil... nebo jsem slepej. No, to ale přežiju...tak jí asi taky objednám. Díky!
rommi (416)|20.5.2009 21:20
MKV samozrejme pretacat ide, ale iba z USB nie z DLNA a treba FW 1008
Martyslav (22)|21.5.2009 06:28
Tak tak já s mkv a přetáčením taky nemám problém, Spíš se jen mocně modlím za brzkou podporu DTS
Harris23 (180)|21.5.2009 10:15
Absencia DTS aspon pass-through je podstatný problém. Z 20tich mkvečiek mám 14 v DTSku. Toto pokladám za veľké mínus inak celkom dobrej myšlienke prehrávať video obsah cez usb. Inak, čo sa týka tej zvukovej stopy je už definitívne, že prehadzovať nejde? Nenašiel to náhodou niekto?
vivid.sk (11472)|21.5.2009 12:11
Prave koli chybajucej podpore pri niektorych formatoch (DTS) je to prehravanie filmov nepouzitelne ako uplna nahrada HTPC.

Bolo by treba dorobil este zopar veci, na plnohodnotne pouzivanie. Skusim maly zoznam, co mne osobne chyba:

- podpora DTS (postaci passthru cez optiku)
- podpora videa s viacerimi audio stopami
- manualne zvolenie titulkov (pokial sa nevolaju tak, ako video)
- (velmi) jemny posun medzi audiom a videom + potesila by mozna korekcia posunu medzi audiom a video (porovnavane cez opticky SPDIF).


s mensou prioritou:
- moznost manualne ovladat vsetky polozky z video nastaveni (konkretne ostrost, alebo uspora energie sa zvolit neda - neviem ake nastavenia teda pouziva)
- moznost zvolit si farbu titulkov.
- moznost zmenit AV zdroj bez toho, aby mi video vyplo/resp hodilo ma naspat do rootu disku.


to je snad asi vsetko, co ma v skratke napadlo.


+ potesila ma jedna velmi sikovna ficurka: to, ze si pamata pri kazdom videu, kde clovek skoncil s prehravanim a ponukne pri dalsom starte obnovenie pozicie. Netreba teda pracne seekovat po preruseni pozerania.
Broněk (6)|21.5.2009 17:48
[QUOTE=Inazuma;227090]Takže je to tak:

HE-AAC zvládá, ale mě to občas vypadlo na 0,5s (cca 1/min). Přepnul jsem to na zvuk MPEG, který také NovaHD vysílá a je to OK.

Jinak celkem spokojenost. Ale dost mi vadí, že nasdílené soubory z počítače TV zobrazí všechny najednou (bez původních adresářů). Zatím jsem nepřišel na to, jestli to jde nějak změnit. Přes USB je to super. Otáčení fotek by mohlo být řešeno lépe.
Video - Přehraje hodně formátů, ale v .mkv nelze přetáčet. Popcornhour zatím nenahradí. Snad zapracují na FW. Uvidíme.[/QUOTE]

Hned jak v neděli přijedu domů to vyzkouším..díky za radu...jo a DTS zvuk se da poresit tak ze ho prekonvertujete v compu na AAC pokud nemáte aparatůru jako ja a jde vam o to nemít film bez zvuku.To prepínaní stop je nanic-snad to příjde s novým firmwarem,ale zase existuji programy které Vám stopu kterou chcete mít při spuštění filmu hodí jako primární takže já to řeším tak..
vivid.sk (11472)|21.5.2009 18:02
[quote]
DTS zvuk se da poresit tak ze ho prekonvertujete v compu na AAC
[/quote]Takze teraz budem koli blbemu samsungu konvertovat kvalitny multikanalovy zvuk na nejake AAC? :OO
To je urcite vyhra. Este tak DTS-> AC3 by sa v zlom sne dalo akceptovat, kedze to vie posielat cez optiku priamo do AVR. V kazdom inom pripade to budem pustat z HTPC, ako doteraz.
(chapem, nie kazdy ma v obyvacke HTPC, nie kazdy to prehana cez externe repro ale travit cas konvertovanim XX filmov sa mi zda plytvanie casu - samozrejme pokial nie je ina moznost ako si to pustit zo zvukom nic ine sa ani robit neda :D)
Broněk (6)|21.5.2009 18:41
[QUOTE=vivid.sk;227200]Takze teraz budem koli blbemu samsungu konvertovat kvalitny multikanalovy zvuk na nejake AAC? :OO
To je urcite vyhra. Este tak DTS-> AC3 by sa v zlom sne dalo akceptovat, kedze to vie posielat cez optiku priamo do AVR. V kazdom inom pripade to budem pustat z HTPC, ako doteraz.
(chapem, nie kazdy ma v obyvacke HTPC, nie kazdy to prehana cez externe repro ale travit cas konvertovanim XX filmov sa mi zda plytvanie casu - samozrejme pokial nie je ina moznost ako si to pustit zo zvukom nic ine sa ani robit neda :D)[/QUOTE]

Takže jsem to popletl,zadne AAC >>>>>> prevod probiha do AC3!!!!!

Program se jmenuje PopCorn MKV Audio Converter 1.71.0

Jak převést jednoduše DTS zvuk do AC3 u MKV filmů:

1. Stahněte si soubor audiokonvertor.zip z webu v sekci ovladače.
2. Rozbalte v libovolném adresáři ( např. C:\program files\audiokonvertor)
3. Spusťte audiokenverter.exe
4. V políčku "source file" jděte na "browse" a najděte soubor MKV, u kterého chcete převést DTS na AC3. Pak dejte OK
5. V políčku "target file" dejte "browse" a najeďte na složku, kde chcete mít výsledný soubor. V políčku "save file as" zadejte nový název souboru ( např. xxxxxx.AC3.MKV) a dejte OK.
6. Zpusťte "RUN" a program automaticky udělá vše potřebné.
7. Program je přednastaven tak, aby ve výsledném filmu byla stopa AC3 i původní DTS.
8. Aby program proběhl korektně, je třeba mít na disku místo cca 1,5 x velikost souboru.
Např. Mám 4 GB MKV soubor. Na disku by mělo být cca 6GB volného místa.
9. Po skončení procesu si zkontrolujte, zda výsledný soubor správně funguje a poté můžete púvodní soubor smazat.

Program ke stažení zde
http://www.umax.cz/download/drivers/DH/audiokonvertor.zip
jenda-78 (64)|23.5.2009 08:55
Ještě jeden nápad: nezkoušel někdo zapojit USB rozbočovač (HUB) a zapojit doněho 2-3 HDD, nebo 2xHDD+Flashku??
DNES (3)|23.5.2009 14:17
Dotaz na Martyslava
V nějaké diskuzi jsi se dotazoval, zda-li PL záruční list by nemohl platit i v ČR . Doufám, že se jednalo jen o předběžné ověření a že od nákupu své 40LEB650 z počátku května nemáš žádné problémy.
V záručním listě máš uvedené místa servisů v PL v případě, že by jsi byl nucen ji do opravy předat. Můžeš mi sdělit o jaká města v okolí Karviné i Ostravy by se jednalo?
P.S. omlouvám se, že to přímo nesouvisí a nastavením
Díky za odpověď
Martyslav (22)|24.5.2009 11:51
[QUOTE=DNES;227321]Dotaz na Martyslava
V nějaké diskuzi jsi se dotazoval, zda-li PL záruční list by nemohl platit i v ČR . Doufám, že se jednalo jen o předběžné ověření a že od nákupu své 40LEB650 z počátku května nemáš žádné problémy.
V záručním listě máš uvedené místa servisů v PL v případě, že by jsi byl nucen ji do opravy předat. Můžeš mi sdělit o jaká města v okolí Karviné i Ostravy by se jednalo?
P.S. omlouvám se, že to přímo nesouvisí a nastavením
Díky za odpověď[/QUOTE]

Tak v polském záručáku je uvedena pouze adresa do Warszawy a telefonní číslo - pro případ jakýchkoliv poblémů...
DSC00785.JPG DSC00786.JPG
vivid.sk (11472)|24.5.2009 21:36
pre majitelov> vsimli ste si, ze sa z nastaveni nejako vytratila moznost automatickeho nastavenia podsvietenia podla svetelneho senzora? Mam pocit, ze minulorocne samsungy to mali. Aktualne modely maju v menu "uspora energie", ale menia podsvietene len na zaklade intenzity kontrastu vo videu a nie na zaklade svetelneho senzora (zrejme ho nemaju). V navode som tiez nic podobne nezachytil / alebo som to prehliadol.

Mate podobny pocit ?
marek_K (27)|25.5.2009 21:21
ja som si vsimol ze telka slabo bzuci ked je podsvietenie na nizsej hodnote ako 10. Robi to aj vam? Co sa tyka senzora nic take som si nevsimol ze by mala, a ani mi nic take nechyba.
Moff (39)|25.5.2009 22:26
marek_K: Ano bohuzel, vecer kdyz je ticho a vypnu zvuk, tak to slysim na dva metry. Docela me to stve (mam LE40B550).
Martyslav (22)|26.5.2009 07:27
Tak myslím, že tohle je opravdu něco, co praktikuje člověk denodenně, koukat večer na telku s vyplým zvukem:-)
Já si toho nikdy nevšiml a netrápí mě to...rozhodně bych to neviděl jako nějaký zápor
dolby digital (413)|26.5.2009 08:49
Ale za tie nekresťanské peniaze by to mohlo byť aj na porovnateľnej kvalitatívnej úrovni, čo myslíš? Alebo si v noci púšťaš zvuk na plné gule aby si to nepočul? Každému vyhovuje to svoje :-)
grinch82 (20)|26.5.2009 09:30
nekřesťanské peníze?? Nestála málo, to máš pravdu, ale zase je to jako kdyby jsi srovnával VW s PORSCHE :) myslím si, že naopak to je v poměru cena výkon celkem slušné (něco jako DACIA :)) ) jezdí a za málo peněz - tak a teď mě kamenujte !-)
Moff (39)|26.5.2009 10:28
Martyslav: Psal jsem snad nekde, ze koukam na TV s vypnutym zvukem? Pokud mam zvuk na mensi hlasitost, tak to bzuceni slysim. Ale to bude mozna tim, ze jsem jeste mlad a sluch mi slouzi velmi dobre.

grinch82: B650 tady stoji cca 30 000 a to mi neprijde zrovna malo, aby u renomovane znacky byla takova zavada (vlastnost). Srovnavat auta a TV je docela nesmysl.
grinch82 (20)|26.5.2009 13:50
to Moff: jasný, záleží co kdo od televize očekává, já jsem třeba s B650 velice zpokojený a hlavně takovýchto maličkostí si nevšímám a ani je nevnímám :) tak si to tak neber...
dolby digital (413)|26.5.2009 14:33
[QUOTE=grinch82;227549]nekřesťanské peníze?? Nestála málo, to máš pravdu, ale zase je to jako kdyby jsi srovnával VW s PORSCHE :) myslím si, že naopak to je v poměru cena výkon celkem slušné (něco jako DACIA :)) ) jezdí a za málo peněz - tak a teď mě kamenujte !-)[/QUOTE]

Prečo by sme Ta mali kamenovať? Ved je to Tvoj názor a nikto Ti ho tu nezoberie o to sa neboj. Pre Teba je to lacné a podľa mňa predražené, hlavne ked to mám možnosť porovnať s cenami v okolitých štátoch (samozrejme vy ste na tom podobne ako my takže to nerátam). Názor proti názoru ale ved o tomto je toto fórum. Nepojdem to predsa vykrikovať na hlavné námestie.
dolby digital (413)|26.5.2009 14:35
[QUOTE=grinch82;227574]to Moff: jasný, záleží co kdo od televize očekává, já jsem třeba s B650 velice zpokojený a hlavně takovýchto maličkostí si nevšímám a ani je nevnímám :) tak si to tak neber...[/QUOTE]

...a nebudeš Ty nejaký agent od Sama? :-)