Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40B650 - nastavení, zkušenosti...

hrasko10 (11)|12.5.2009 15:12
BIBEK - dakujem.

Mam este problem pri prehravani DVD z HDD. Pri prehravani su v menu na nastavenie velkosti len dve moznosti Prisposobit a Povodne(presne nazvy teraz neviem). Ale moznost prisposobit mi neroztiahne obraz na celu plochu... Je problem v tom ako je urobeny RIP DVD? Dalej sa mi to prehravanie DVD zda dost slabe v zmysle, ze sa prehrava kazdy subor osobitne... Viem ze na to maju sudruhovia asi dovody, ale mohli urobit podporu pre DVD menu. Prepinanie zvukovych stop...
hrasko10 (11)|12.5.2009 15:17
Inac naivne som si myslel, ze ked si tuto TV kupim, tak hned ju budem vediet prepojit cez wifi so svojim notebookom. Pred kupou som nepostrehol nikde, ze je potrebne dokupit wireless adapter... Neviete ci to funguje len s original Samsung wireless adapterom, alebo je mozne pouzit aj nejaku bezne dostupnu nahradu?
lunek (16)|12.5.2009 16:24
Ahoj, asi bych koupil nejaky levny wifi router a propojil ho utp s telkou. Via DLNA server na NB (instalacka na cd k TV) bys pak nemel mit problem... orig samsung CI wifi karta by se mohla prodrazit.. router koupis kolem 500czk
hrasko10 (11)|12.5.2009 16:50
Ok, tak to skusim takto s wifi routrom(dalsie zariadenie), aj ked by sa mi viac pacilo to mat prepojene len cez USB wifi adapter. Nikto neskusal nejaku nahradu za Samsung adapter? Ked sa to prepoji cez lan na router, tak to uz nieje DLNA nie? Aky je potom rozdiel v prenose...
lunek (16)|12.5.2009 17:05
Hoj, mno nejsem dlna expert, ale podle mne to je jen protokol pres ktery TV komunikuje s ostatnima zarizenima v siti pres TCP/IP a hlavne je pomoci nej vubec rozpozna.. tj. bez DLNA compliant zarizeni (serveru) at uz pripojenym pres switch, wifi bo naprimo (coz je celkem fuk) si nebrinknes. Dalsi otazka je pokud chces pouzivat WI-Fi jestli ti bude stacit prenosova rychlost. Pokud vim tak bezne to jede na nejakych 64Mbit (8MB) coz je realne nekde kolem 1-2MB/s - z vlastni zkusenosti.. radsi bych se upjal k tomu kabelu/usb, ale samozrejme zalezi co vse chces na TV pres wifi poustet..
Konecne, abych jen nebubakoval... zjistoval jsem si bitrate od kamose z UPC a to co oni bezne prijimaj ze sataku ve fullHD je nekde kolem 1-1.5MB/s. Takze ono by ti 1080p pres wifi jelo, ale je tu ale :) zname wifi
loneheart (7)|12.5.2009 21:12
[QUOTE=vivid.sk;226287]

P.S. Na slovensku stoji 40B650/40B651 na webshopoch cca 1000e = (povodnych cca 30.000SKK) - verzia pre slovensky/cesky trh. Pri aktualnom kurze (valuta nakup TB/27.500CZK), teda cena za 40B653T5W 35CZK je len sa design trosku prehnana.

[/QUOTE]

Mohol by si prosim ta dak nejake shopy kde stoji na Slovensku cca 1000e...dikes
loneheart (7)|12.5.2009 22:54
Diky moc... Idem teraz na dva tyzdne prec ale ked sa vratim tak sa pridam do klubu majitelov tejto TV.. (teda dufam ;o)) Uz sa na nu tesim... Inac o hej.sk citam dost negativ ohladom reklamacii...ale ved uvidime..nejake skusenosti s tym shopom videoexpert..??
koutak-r (6)|13.5.2009 08:36
[QUOTE=Haski;226182]Probírá se tu model B550 (s příspěvkem za 19990,-) a B650 (s příspěvkem za 28000,-).
Pak i otázka 100Hz.
Docela mě udivuje, že v našich CZ shopech není (na Slovensku je) model B620 (B550+100Hz). Líbí se mi designově i funkcema a možná i cenou (asi 23500,- sDPH). Víte o něm něco?[/QUOTE]

Tak jsem poslal dotaz do Samsungu na model B620 a přišla mi tato odpověď:

Dobry den,

dekujeme, ze jste kontaktoval zakaznickou linku Samsung Electronics!

Je nam to lito,zatim nemame presne informace ohledem zaceti distribuce LE40B620R3W na ceskem trhu.Doporucujeme Vam kontaktovat nas ke konci mesice.
Martyslav (22)|13.5.2009 10:28
[QUOTE=hrasko10;226296]BIBEK - dakujem.

Mam este problem pri prehravani DVD z HDD. Pri prehravani su v menu na nastavenie velkosti len dve moznosti Prisposobit a Povodne(presne nazvy teraz neviem). Ale moznost prisposobit mi neroztiahne obraz na celu plochu... Je problem v tom ako je urobeny RIP DVD? Dalej sa mi to prehravanie DVD zda dost slabe v zmysle, ze sa prehrava kazdy subor osobitne... Viem ze na to maju sudruhovia asi dovody, ale mohli urobit podporu pre DVD menu. Prepinanie zvukovych stop...[/QUOTE]

tohle jsem vyřešil ripnutím DVD na mp4 pomocí softwaru (viz pár příspěvků zpět), kvalita je zachovaná a lze již roztáhnout na celou plochu TV, akorát si musíš zvolit pouze jednu audio stopu no...a případné titulky hodit zvlášť.
hrasko10 (11)|13.5.2009 10:39
Martyslav - dik.

Ten program som si nainstaloval, hned ako si poslal ten link. Trochu som ho aj skusal, ale este v nom neviem urobit cely proces - stale len nieco stahoval - ako si pisal. Ale najdem si cas a naucim sa to. Takze MP4 uz pojde roztiahnut? S tym uz TV problem nema? Len mozno to je, ako som pisal, v tom ako je urobeny rip toho DVD, cize ani MP4 nepojde roztiahnut. No vyskusam uvidim a dam vediet.
lunek (16)|13.5.2009 10:46
[QUOTE=hrasko10;226306]Ok, tak to skusim takto s wifi routrom(dalsie zariadenie), aj ked by sa mi viac pacilo to mat prepojene len cez USB wifi adapter. Nikto neskusal nejaku nahradu za Samsung adapter? Ked sa to prepoji cez lan na router, tak to uz nieje DLNA nie? Aky je potom rozdiel v prenose...[/QUOTE]

Hoj, tak jsem to vcera odzkousel. Napojil jsem to TV-utp-ROUTER-wifi-PC.
TV firmware mam posledi 1008. Na pc jsem nainstalil samsung PC share manager v.2, nasdilel FS, povolil TV pristup a voila.. v zarizeni TV hnedle vyskocil PCDLNA. Easy as f*ck.

Testoval jsem 1080p a bezelo to stejne plynule jako pres USB. Jedina vec co mne trochu nebavila je spravce souboru na TV, ktery prohleda dlna zarizeni a vsechny zobrazitelne formaty zobrazi v jednom dir. Tj. trochu maglajz.
lunek (16)|13.5.2009 11:15
[QUOTE=BIBEK;226186]Audio stopa se pres USB Flasch nebo HDD 2,5" v MKV prepinat neda.
Jako prvni musi byt audio stopa AC3. (česka)
Kdyz je prvni audio stopa DTS tak je film bez zvuku - nepodporovany audio kodek(musí se prekonvertorovat do AC3)
Kdyz je prvni stopa AC3 a druha DTS tak to nevadi,hraje AC3.
Program na prevod audio stopy DTS do AC3 se jmenuje - EZmkvDTStoAC3
Tento program potrebuje jeste doplnkove programy - Avisynth-257
delaycut_1212
eac3to315

Pro vyjmuti nebo vlozeni audio stopy(DTS) nebo titulku do MKV je program -
mkvtoolnix-unicode-2.6.0
Titulky musi byt u MKV externi(ty vložene do MKV se nezobrazují).

Dulezite !
Pri stahovani filmu MKV se podivejte na celkove BitRate jak bude 14,7 a vice tak film vubec nepojede(vypne disk a zhasne TV).
Ja mam zatim nejvic BitRate 14,3 - Format Profile : High@L4.1 a film jede(film ktery ma BitRate 14,3 az 14,6 jsem zatim nezkousel(zadny nemam).
Informace jsem cerpal ze zahranicnich for.[/QUOTE]

Chtel bych jen doplnit vybornej softik na konverzi DTS-AC3: http://audioconverter.heartware.dk/
tutorial: http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Je to dost easy a funguje skvele. Na zacatku si automat. samo stahne vsechny doplnky.

Jinak souhlas s BIBEK, vyssi bitrate mi nejel. testoval jsem na Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv
----------------------
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 16 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1mn 42s
Bit rate : 38.5 Mbps
Nominal bit rate : 40.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 29.970 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.619
Stream size : 468 MiB (97%)
Title : Video x264 1080p @ 40 Mbps
Writing library : x264 core 57 svn-709C
Martyslav (22)|13.5.2009 12:03
[QUOTE=hrasko10;226363]Martyslav - dik.

Ten program som si nainstaloval, hned ako si poslal ten link. Trochu som ho aj skusal, ale este v nom neviem urobit cely proces - stale len nieco stahoval - ako si pisal. Ale najdem si cas a naucim sa to. Takze MP4 uz pojde roztiahnut? S tym uz TV problem nema? Len mozno to je, ako som pisal, v tom ako je urobeny rip toho DVD, cize ani MP4 nepojde roztiahnut. No vyskusam uvidim a dam vediet.[/QUOTE]

půjde to...mi taky nešlo DVD na celou plochu a po ripnutí to jede v klidu, takže se nemáš čeho obávat;-)
Martyslav (22)|13.5.2009 12:50
Já bych se chtěl zeptat ohledně DVB-T...včera jsem si koupil digitální anténu Hama dvb-t digital 36 (má i zesilovač rozpětí 0-36 dB) a po připojení mi to prostě nenašlo absolutně žádnou stanici...Bydlím v Karviné a mám z netu ověřeno, že tu je signál z několika kanálů (38,39,54) více než dobrý. Myslíte, že může být vada na tuneru? ladil jsem ručně i automatem a zkoušel hýbat a i s anténou...
Haski (14)|13.5.2009 13:13
[QUOTE=koutak-r;226352]Tak jsem poslal dotaz do Samsungu na model B620 a přišla mi tato odpověď:

Dobry den,

dekujeme, ze jste kontaktoval zakaznickou linku Samsung Electronics!

Je nam to lito,zatim nemame presne informace ohledem zaceti distribuce LE40B620R3W na ceskem trhu.Doporucujeme Vam kontaktovat nas ke konci mesice.[/QUOTE]

Díky za info.
Ptal jsem se na Kasa.cz i Mironet.cz a vubec o tom modelu nic netuší.
Ptal jsem se i na Megaobchodu.cz a tam mi sdělili, že tento typ je určen do kamnenných obchodů.

Nicméně, konec měsíce bude tedy taky zajímavý.
Moff (39)|13.5.2009 13:35
Martyslav: A mas to nasmerovany do prostoru kde je vysilac? :-) Me v Praze taky nejde digital, ani s podobnou antenou, kdyz je antena smerovana do vnitro bloku panelaku (proste to ty odrazy signalu spatne prijima). Kdyz natahnu kabel se slahounem na druhou stranu bytu (vyhled na cast Prahy), tak chytnu i Novu HD a CT1 HD. Jinak zkus to kolecko pro navyseni dB dat treba jen do pulky.
BIBEK (10)|13.5.2009 18:23
Dnes jsem zkoušel přehrát film :

Originalny nazev: Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
Prelozeny nazev: Zahulíme, uvidíme 2
Rok vydani: 2008
Delka: 107 minut
Bitrate/kodek:
Formát : Matroska
Velikost souboru : 15,8 GiB
Duration/String : 1h 47mn
Celkový BitRate : 21,0 Mbps
Encoded date : UTC 2009-05-09 21:41:44
Použitý software : mkvmerge v2.7.0 ('Do It Again') built on Apr 15 2009 00:27:10
Enkódoval : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 2
Formát : VC-1
Format_Profile : AP@L3
CodecID : WVC1
/ : Microsoft
Duration/String : 1h 47mn
Bit rate : 18,6 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16/9
Frame rate : 23,976 fps
Rozlišení : bit0
Colorimetry : 4:2:0
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.374
StreamSize/String : 14,0 GiB (89%)

Audio #1
ID : 1
Formát : AC-3
Formát/ : Audio Coding 3
CodecID : A_AC3
Duration/String : 1h 47mn
Bit rate : 448 Kbps
Kanál(y) : 6 kanály
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48,0 KHz
Video delay : 1s 0ms
StreamSize/String : 345 MiB (2%)
Titul : CZ AC3 5.1 448Kbps
Jazyk : Czech

Audio #2
ID : 3
Formát : DTS
Formát/ : Digital Theater Systems
CodecID : A_DTS
Duration/String : 1h 47mn
Bit rate : 1 510 Kbps
Kanál(y) : 6 kanály
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48,0 KHz
Rozlišení : 24 bits
StreamSize/String : 1,14 GiB (7%)
Titul : AN DTS 5.1 1510Kbps
Jazyk : English

Text #1
ID : 4
Formát : UTF-8
CodecID : S_TEXT/UTF8
/ : UTF-8 Plain Text
Jazyk : Czech

Text #2
ID : 5
Formát : UTF-8
CodecID : S_TEXT/UTF8
/ : UTF-8 Plain Text
Jazyk : English

Film na SAMSUNG LE40B650 nejede (nepodporovaný video kodek)
Problem bude asi v : Format Profile : AP@L3
Format : VC-1
Problem možná i v : Celkový BitRate : 21,0 Mbps
Martyslav (22)|14.5.2009 06:13
[QUOTE=Moff;226376]Martyslav: A mas to nasmerovany do prostoru kde je vysilac? :-) Me v Praze taky nejde digital, ani s podobnou antenou, kdyz je antena smerovana do vnitro bloku panelaku (proste to ty odrazy signalu spatne prijima). Kdyz natahnu kabel se slahounem na druhou stranu bytu (vyhled na cast Prahy), tak chytnu i Novu HD a CT1 HD. Jinak zkus to kolecko pro navyseni dB dat treba jen do pulky.[/QUOTE]

No nasměrováno to mám přímo, navíc jsem na kopci... zkoušel jsem všechny možné vybuzení zesilovače, parametry mám nastaveny správně apod....někde je chyba:o) no nebudu zasírat fórum o B650 nějak si to vyřeším. každopádně dík moc za odpověď
fighter312sqraf (39)|14.5.2009 21:12
Kluci, mam problem,mam disk Hitachi 320GB 2.5" v boxu a pripojuji jej pres USB do telky.Mam na nem NTFS system, kdyz ale na nem mam jakykoliv film v MKV tak je TV vubec nevidi!Jen jejich mensi samply vidi a prehrava bez problemu.Nevite kde muze byt problem?Ze by nekde v NTFS nebo disku?Dekuji moc za rady.
fighter312sqraf (39)|14.5.2009 21:50
Nemuze to byt taky tim ze ma win xp?
vivid.sk (11472)|15.5.2009 01:18
Mne SAM v pohode precita ext. disk 1TB s NTFS particiou (3.5", jedina particia na disku), takisto idu prehravat mkv bez problemov (aspon tie, ktore podporuje)
marek_K (27)|15.5.2009 13:07
Tak mam doma tiez B650ku. Rozhodoval som sa medzi 550 a 650 ale sucastna 6ka ponuka oproti rade 5 omnoho viac ako to bolo v serii A. Internet, prehravanie video suborov z kluca, leskly panel... to su pre mna funkcie za ktore sa oplati priplatit. Ked sa chcem pozriet ake bude pocasie alebo si pozriet serial nemusim ani zapinat PC. Avsak rozporuplna funkcia je 100Hz, ked ju zapnem na klasickej kablovke, obraz je az "hnusno plynuly", strasne nerealny, ako natoceny lacnou kamerou. Takze to mam vypnute. Vytku mam este k dialkovemu ovladaniu, je super ze je podsvietene, ale chyba mi oproti minulorocnej rade A na nom tlacitko na zmenu rezimov obrazu(16:9,4:3). A tiez to ze ovladanie laguje, je take spomalene(hlavne ked sa clovek hrabe v menu) - pozorujete rovnaky problem?
vivid.sk (11472)|15.5.2009 14:01
[QUOTE=marek_K;226561]...leskly panel... to su pre mna funkcie za ktore sa oplati priplatit. [/QUOTE]

To nemyslis vazne. Leskly panel je snad jedina vec, ktoru by som na TV dobrovolne nechcel. Da sa to samozrejme prezit, ale keby bolo na vyber - radsej nie.

"Hnusno plynuly obraz" treba pouzivat s rozumom. Preto su tam tie nastavenia. Pri dokumentoch 24p je to fajn. Pri akcnych filmoch, to treba vypnut (resp nastavit na nizsiu uroven).


Prepinanie pomeru stran sa mi pri vstavanom tuneri zda dost nestastne riesene. Pretoze automatika (auto 16/9) natahuje vsetky obrazy na 16/9 (aj tie 4:3) - co ja osobne neznasam. Da sa sice manualne prepnut na 4/3, ale potom ked vysielanie prepnu na 16/9 obraz ostane stale v zvolenom 4/3. Privital by som moznost "zachovat pomer stran" a nech to doplnuje pasy po bokoch.

Nastastie tieto veci ma netrapia, kedze idem zo satelitu a ten mi posiela obraz spravne upraveny, no keby som vyuzival vstaveny tuner, tak by som asi dost nadaval.
endys16 (15)|15.5.2009 14:45
Zdravim vas,
planujem tiez kupu samsungu le40b650.kupit ju chcem v polsku,lebo cena je o 200euro nizsia ako u nas.viete mi poradit nejaky dobry obchod.oplati sa to kupit na dobierku?(lebo polsko je dost velka krajinaaky zarucny list vam vystavia???(lebo na uplatnenie zaruky na slovensku,potrebujete zarucny list,ktory je pl,sk,cz jazyku,iny zarucny list teda ktory je pl,en servis na slovensku neuzna).dakujem
Panzer.Dragon (1081)|15.5.2009 14:54
[QUOTE=vivid.sk;226563]To nemyslis vazne. Leskly panel je snad jedina vec, ktoru by som na TV dobrovolne nechcel. Da sa to samozrejme prezit, ale keby bolo na vyber - radsej nie.
[/QUOTE]

tak ten lesklej panel ma svy vyhody pro ktery se pouziva
grinch82 (20)|15.5.2009 15:18
[QUOTE=marek_K;226561]Tak mam doma tiez B650ku. Rozhodoval som sa medzi 550 a 650 ale sucastna 6ka ponuka oproti rade 5 omnoho viac ako to bolo v serii A. Internet, prehravanie video suborov z kluca, leskly panel... to su pre mna funkcie za ktore sa oplati priplatit. Ked sa chcem pozriet ake bude pocasie alebo si pozriet serial nemusim ani zapinat PC. Avsak rozporuplna funkcia je 100Hz, ked ju zapnem na klasickej kablovke, obraz je az "hnusno plynuly", strasne nerealny, ako natoceny lacnou kamerou. Takze to mam vypnute. Vytku mam este k dialkovemu ovladaniu, je super ze je podsvietene, ale chyba mi oproti minulorocnej rade A na nom tlacitko na zmenu rezimov obrazu(16:9,4:3). A tiez to ze ovladanie laguje, je take spomalene(hlavne ked sa clovek hrabe v menu) - pozorujete rovnaky problem?[/QUOTE]

S tím ovladačem naprostý souhlas, myslíš že to je ovladačem, nebo náročností jednotlivých funkcí, mě ani tak nelaguje menu jako ten guide jak tam jsou ty věcičky okolo vaření, wellnes atp. tam jsem to dost pozoroval, nebo při internetu (počasí, news). Ale jinak naprostá spokojenost, ještě teda to přepínání mezi 16:9 a 4:3 !!!
Inazuma (71)|15.5.2009 15:34
[QUOTE=vivid.sk;226563]
Prepinanie pomeru stran sa mi pri vstavanom tuneri zda dost nestastne riesene. Pretoze automatika (auto 16/9) natahuje vsetky obrazy na 16/9 (aj tie 4:3) - co ja osobne neznasam. Da sa sice manualne prepnut na 4/3, ale potom ked vysielanie prepnu na 16/9 obraz ostane stale v zvolenom 4/3. Privital by som moznost "zachovat pomer stran" a nech to doplnuje pasy po bokoch.[/QUOTE]

To tato TV opravdu neumí "Automatický formát"? Neplatí to jen při analogu? Nedá se to nějak nastavit?

Já myslel, že to už Samsung vyřešil. Měl jsem LE37M87 a tam jsem měl problém právě s automatickým formátem. Později vyšel FW, který to řešil. Měl jsem to nastavené na Auto a když vysílali pořad 4:3, tak to bylo i s černými pruhy. Dalo se to nastavit i jinak, ale nezvykl jsem si.
Uvažuji o koupi této TV a toto by mi docela vadilo.
vivid.sk (11472)|15.5.2009 16:35
[QUOTE=Panzer.Dragon;226569]tak ten lesklej panel ma svy vyhody pro ktery se pouziva[/QUOTE]
To je absolutne jasne, ze ma. Inak by ho asi nepouzivali. Ja som reagoval na to, ze je LESKLY

endys16> plati ti iba 1 rocna zaruka a nepride ti servisak domov v pripade poruchy (toto mi vravel predajca z tvmarket.sk -- takze su to sprostredkovane neoverene informacie)

Inazuma> skusal som to len s terestrialnym analogovym signalom, zial je to tak, ako som napisal. Po zmene firmwaru som to neskusal, no mozem a dam vediet (neviem odskusat ako sa to sprava pri DVB-T).
dolby digital (413)|15.5.2009 17:14
[QUOTE=Inazuma;226575]To tato TV opravdu neumí "Automatický formát"? Neplatí to jen při analogu? Nedá se to nějak nastavit?

Já myslel, že to už Samsung vyřešil. Měl jsem LE37M87 a tam jsem měl problém právě s automatickým formátem. Později vyšel FW, který to řešil. Měl jsem to nastavené na Auto a když vysílali pořad 4:3, tak to bylo i s černými pruhy. Dalo se to nastavit i jinak, ale nezvykl jsem si.
Uvažuji o koupi této TV a toto by mi docela vadilo.[/QUOTE]
Tak toto by vadilo aj mne a to úplne seriózne uvažujem o tejto TV, ešte že som sa to dozvedel, ved na obyčajnej starej CRT-ke Philips mi to funguje. Bože, čoho sa ja ešte dožijem......aj so Samom.....
Inazuma (71)|15.5.2009 17:21
[QUOTE=vivid.sk;226580]
Inazuma> skusal som to len s terestrialnym analogovym signalom, zial je to tak, ako som napisal. Po zmene firmwaru som to neskusal, no mozem a dam vediet (neviem odskusat ako sa to sprava pri DVB-T).[/QUOTE]

Tak to jo. Analogové vysílání v ČR nevysílá 16:9 (nevím, jak je to v SR). Tzn, že i pořad 16:9 je vysílán 4:3 s černými pruhy. A hlavně nepodporuje automatiku v TV (nevysílá se ten řídící signál, který by to přepnul).
Analog už přes rok nepoužívám, možná se to změnilo, ale pochybuji, když vlastně končí...
vivid.sk (11472)|15.5.2009 17:47
Inazuma> u nas vysiela Markiza v nativnom 16/9 (spravy a svoje relacie), sem tam STV1-2 nieco da, JOJ doplna cierne pasy - a znizi logo pod uroven ciernej - na oklamanie nepriatela.

Cez satelit (skylink) to vysielaju detto (spravne posielaju riadiace signaly na prepnutie 16/9 vs 4/3). Najviac materialu 16/9 ma markiza. Najhorsia vec je samozrejme vysielat program 16/9 v 4:3 s ciernymi pruhami hore a dole. Bud vidis (na wide TV) vsade dokola cierne pasy, alebo si to musis zoomnut (prichadzas o kvalitu). Takto myslim vysiela DigiTV cez satelit (vsetko v 4:3 = hnus).
Inazuma (71)|15.5.2009 17:54
vivid.sk:
DVB-T snad bude OK. Může to někdo z majitelů potvrdit?

DigiTV 4:3 je fakt hrůza (a často to není ani 720x576, ale míň; navíc ještě s černými pruhy = fuj). Pro CRT TV dostatečné, pro LCD televize větších rozměrů téměř nekoukatelné.
fighter312sqraf (39)|15.5.2009 17:58
Kluci,takze nikdo nema takovy alespon podobny problem s prehravanim (problem popsan na 5. strance) jako mam ja? je to fakt maras chyba, ze mi to nevidi ty cele mkv, jen ty jejich samply, snad je to jen nejaka nekompatibilita disku. Budu moc rad, kdybyste kdokoliv meli nejakou radu.
vivid.sk (11472)|15.5.2009 18:17
fighter312sqraf> nemas tie subory skryte? nevidim dovod, preco by ich nemal vidiet, ked preview vidi.
-Skus ich premenovat na nieco ine (kratsie).
-Skus aktualizovat firmware.
dolby digital (413)|15.5.2009 18:19
[QUOTE=vivid.sk;226587] Takto myslim vysiela DigiTV cez satelit (vsetko v 4:3 = hnus).[/QUOTE]

Mne Digi aj ked je to ten "hnus" :-), ale vysiela mi to 4:3 aj 16:9 ako kto vysiela. Ale ma teraz napadlo ved na mojom monitore Samsung T240 HD s TV tunerom a ked kukám cez MPEG2 napríklad markízu na správach tak mi to automaticky prepína medzi 16:9 a 4:3, tak taký malý šušeň má automatiku a moderné kvalitné supertelevízory to automaticky nevedia?
fighter312sqraf (39)|15.5.2009 18:24
soubory skryte nejsou,firmware aktualizovan na 1008, ted ho jeste poradne znova formatuju pak to zkusim s tema kratsima jmenama, jak na to prijdu, hned dam vedet
fighter312sqraf (39)|15.5.2009 21:42
Takze nic, at je jakykoliv cely film v MKV na hdd nebo flash usb,proste TV jej nevidi, jen ty jejich mensi samply(preview), at je jmeno jakkoliv dlouhe ci kratke...Ale zase pres DLNA (LAN kabel) vse pracuje OK,vcetne MKV. No zkusim zavolat na TSD Samsung, snad to neni na reklamaci.Proste problem je v TV. Kurna,mi snad nikdy nic nebude fungovat normalne!
rommi (416)|16.5.2009 07:53
[QUOTE=fighter312sqraf;226613]Takze nic, at je jakykoliv cely film v MKV na hdd nebo flash usb,proste TV jej nevidi, jen ty jejich mensi samply(preview), at je jmeno jakkoliv dlouhe ci kratke...Ale zase pres DLNA (LAN kabel) vse pracuje OK,vcetne MKV. No zkusim zavolat na TSD Samsung, snad to neni na reklamaci.Proste problem je v TV. Kurna,mi snad nikdy nic nebude fungovat normalne![/QUOTE]

..jezisi toto sa riesilo na avforum.. ale ako to vyriesili si uz nepamamtam, ale vyriesili to...
.aa mamto
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/965150-samsung-b650-owners-thread-63.html#post9464222

pozor asi ti to rozhodi nastavenie TV....na vlastne nebezpecie
rommi (416)|16.5.2009 08:07
inac ja mam 750 ale pri 650ke by to malo byt (dufam) to iste (ak nie tak ma nebite) ale principialne to prepinanie obrazu 4:3 16:9 a pod.. ono to je kusok komplikovanejsie.....
v hlavnom menu su dve nastavenia a to Rezim obrazu a Velkost
funguje to nasledovne
Rezim obrazu nastavuje, co sa ma zobrazit - ked nie je detekovany signal na info o formate-mozete si tam nastavit 16:9, 4:3 rozne uzivatelske zvacsenia a zmensenia posuvania a podobne...
nasledne sa potom nastavuje Velkost a ta sa da potom nastavit aj v podmenu Tools priamo za jazdy
a ta hovori aka bude velkost obrazu v danom vysielani - tam mam nastavene automaticky sirokouhly a v praxi to vypada nasledovne
ked mam v menu Rezim obrazu nastavene 4:3 a obraz je bud bez vysielania o formate alebo je vysielany 4:3 - tak je obraz 4:3, ked napriklad markiza prepne na 16:9 tak aj telka automaticky prepne na 16:9
ked si tieto parametre nastavite -ako uznate za vhodne a ako sa vam paci tak telka bude prepinat obraz tak ako ma byt (samozrejme ak je vyielany signal o formate...)
fighter312sqraf (39)|16.5.2009 13:55
[QUOTE=rommi;226625]..jezisi toto sa riesilo na avforum.. ale ako to vyriesili si uz nepamamtam, ale vyriesili to...
.aa mamto
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/965150-samsung-b650-owners-thread-63.html#post9464222

pozor asi ti to rozhodi nastavenie TV....na vlastne nebezpecie[/QUOTE]

Kamarade, rano hned jak jsem vstal, tak jsem to na AVforu nasel, hned udelal aslape to jak po masle!A ted kdyz jdu napsat, ze jsem to vyresil, tak se divam, ze jsi to taky nasel.Dekuji Ti moc za snahu,povedlo se.Ja mam pocit ze to cele bylo pomrvene snad mozna tim Sam PC Share managerem, protoze mi den pred tim delal bordel, ze jsem sdilel neco co uz davno ne i po opetovnem indexovani.Pouzivam totiz i DNLA. Zatim dikes moc vse, jdu si uzivat tehle super telky, ted jsem k ni pripojil logitech Z-5500 a je to parada.Hojte
Broněk (6)|16.5.2009 14:12
Zdravim..Tak jsem vcera v podvecer donesl z posty sama 32b650.vse bylo pripraveno,takze hned s nim na zed a ON.Zatím jsem si jeste tak moc do detailu nehral s nastavenim tv(koukal jsem,ze nastavit jde pomerne hodne:),jen blizsi seznameni,ale pri sledovani NOVA HD (Forest Gump v 1080p byl fakt zazitek) nepravidelne vypadava asi na 1sekundu zvuk,coz asi chyba na strane novy(prece jenom zkusebni vysilani).Pokud prepnu na jakykoli jiny kanal,vypadek zvuku se nekona.MA S TIM NEKDO ZKUSENOSTI?.Filmy v v HD jsem zkousel zatim jenom sample,mkv,dvix-vse ok,ale zkousel jsem prohlizet fotky z flesky a tv se kousla a vypla.JE TV OMEZENA NEJAKYM ROZLISENIM u jpeg napr.1920x1080-Má nekdo stejny problem?.Zitra budu pripojovat svuj 250gb disk,ktery se mi uz asi pul roku vali v supliku pres externi ramecek,ktery by dle diskuze tady mel fungovat..Neví nekdo jake jsou zmeny v novem FIRMWARE(ver.T-CHL7DEUC-1008.0)jestli ma cenu aktualizovat?dikec
fighter312sqraf (39)|16.5.2009 17:03
Lidi, vim ze barva titulku nejde v menu TV zmenit, nejde to nejakym kodem primo v souboru tittulku?dikes
jenda-78 (64)|17.5.2009 00:13
Šli by jste do této TV za 25 000,- ??? Je to sice v Polsku, ale ta cena je lákavá!!! A posílají i do čech!!!
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Neumím se rozhodnout... :-(
dolby digital (413)|17.5.2009 00:54
Kiežby bolo takých poľských obchodníkov čo najviac a trocha rozprúdili krv v žilách aj u našich obchodníkov.....
Broněk (6)|17.5.2009 07:33
Od tohoto prodejce mam svou LE32b650 o par tisíc levnější než u nás v ČR a můžu s klidem doporučit.V pondělí jsem objednal, v pátek už jsem se díval na Forest Gumpa :)
jello (41)|17.5.2009 09:09
Cena neni moc lakava, na ceskych e-shopech ji mas jen o cca 1800 drazsi, v polskych stoji bezne 3500 zl takze na tom maji docela "vyvar".
jenda-78 (64)|17.5.2009 10:44
Cena je sice lákavá, ale.... "Momentálně nedostupné, kontaktujte obchodníka" . A to není
vyloučeno, že až jim přijde zboží, tak cena bude o něco vyšší...
Každopádně jsi dám tento obchod do oblíbených :-)
jello (41)|17.5.2009 10:50
Oni to beztak urcite tahaji z Polska ale na konci mesice by meli otevirat v Ostrave kamenny obchod.