Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40B650 - nastavení, zkušenosti...

Welshcorgi (141)|5.6.2009 14:19
[QUOTE=visaton;228648]Toto sposobuje podla mojich skusenosti vacsinou zly HDMI kabel[/QUOTE]

Tak televizi raději měnit nebudu a první zkusíme ten kabel. Dík
rommi (416)|5.6.2009 16:35
[QUOTE=vivid.sk;228660]rommi> nemas pravdu. obraz je vysielany v oboch pripadoch v rozliseni 720x576 bodov. Len v jednom je nativne 4:3 a v druhom je pomer strany prepocitany na 16/9 (teda pokial by bol zobrazeny nespravne- tak bude bude natiahnuty). vysielatel ale v tomto pripade posiela v signale flag, ze ide o 16/9 - teda TV natahuje obraz (teda v pripade zobrazovaca 4/3 vidno cierne pruhy, a v pripade zobrazovaca 16/9 - je obraz roztiahnuty spravne na cely screen). Pozor! TV nic neosekava, ako pises. Vyhoda vysielania v 16/9 na rozdiel od 4/3 s ciernymi pasmi je ta - ze sa vyuziva vsetkych 576 bodov na vysku, tym padom neprichadzas o detaily na rozdiel od vysielana v 4/3 a doplnenym ciernym pasom.[/QUOTE]

...nuz ked myslis, presviedcat ta nebudem, upozornujem ze sa stale bavime o ANALOGOVOM TERESTRIALNOM vysielani a nie o tom co lezie zo studia do towercomu
keby to bolo tak ako to hovoris, tak stare analogove 4:3 oravy alebo tesly, ktore o formate 16:9 v zivote nepoculi (tym padom nie su schopne si samy doplnat letterboxy v 16:9 vysielani) by zobrali obraz a praskli do trubice "as is" a to bol prave zaciatok markizy, ked sa ludia stazovali, ze vsetci moderatori v spravach maju "konske hlavy"....
rommi (416)|5.6.2009 16:54
.. a aby som len tak netlachal...
tu je vycuc z tlacovej spravy TV Markiza....

Tlačová informácia
16. 1. 2008


Relácie vyrobené vo formáte 16:9 vysielame s identifikačnou informáciou uloženou v 23. riadku televízneho signálu. V digitálnych sieťach - DVB-T a satelitnom vysielaní sprostredkovanom spoločnosťou Sky-Link sú telekomunikačným operátorom TBDS, a.s., šírené transparentne vo formáte 16:9. Televízni diváci, ktorí prijímajú signál TV Markíza priamo z týchto sietí si musia nastaviť svoje prijímače, resp. settopboxy na automatické rozpoznávanie podľa návodu výrobcu a pri kombinácii settopbox-tv prijímač si musia prispôsobiť nastavenie oboch zariadení podľa zobrazovacích možností televízneho prijímača.

Do analógovej siete pozemných vysielačov relácie vysielané v tomto formáte telekomunikačný operátor na svojich rozhraniach automaticky konvertuje do formátu 4:3 „letterbox“ - t.j. s čiernymi pruhmi v hornej a dolnej časti obrazu. V tomto prípade zatiaľ telekomunikačný operátor nevkladá do signálu žiadnu informáciu o rozmerovom formáte. Rokujeme s telekomunikačným operátorom o technickom riešení ako a kde vkladať identifikačnú informáciu „zoom“.

.. na doplnenie identifikacnu informaciu uz v sucastnsti vkladaju aj do analogu.....
vivid.sk (11472)|5.6.2009 17:25
[quote]
V tomto prípade zatiaľ telekomunikačný operátor nevkladá do signálu žiadnu informáciu o rozmerovom formáte. Rokujeme s telekomunikačným operátorom o technickom riešení ako a kde vkladať identifikačnú informáciu „zoom“.
[/quote]Teda pokial som spravne pochopil, tak tam tam nevkladaju "informaciu 16/9", ale namiesto nej "informaciu zoom"?

[quote]
...upozornujem ze sa stale bavime o ANALOGOVOM TERESTRIALNOM vysielani...
[/quote]Analog som mal k tejto TV pripojeny asi 2 dni aj to len koli odskusaniu tunerov a porovnani rozdielu medzi digi a analogovym tunerom. No ak ma neklame pamat, tak Markiza bola touto TV interpretovana spravne (teda v 16/9 - spravne AR - bez ciernych pruhov). Preto som tvrdil, ze to fici, no ak je to tak, ako pises, tak TV spravne detekuje informaciu "zoom" a vyzoomuje obraz. V tomto pripade sa ospravedlnujem za dezinformaciu a plati druha cas odpovede tvojho prispevku z 09:33.

Vsetky ostatne informacie ohladom pomerov stran (ktore som uviedol) platia pre digitalne sireny signal (DVB-T, DVB-S).
rommi (416)|5.6.2009 17:51
[QUOTE=vivid.sk;228718]Teda pokial som spravne pochopil, tak tam tam nevkladaju "informaciu 16/9", ale namiesto nej "informaciu zoom"?[/QUOTE]

...ano pochopil si to spravne, vkladaju info, ze "zoom" alebo "letterbox" to je uz len terminologia.....

[QUOTE=vivid.sk;228718]Analog som mal k tejto TV pripojeny asi 2 dni aj to len koli odskusaniu tunerov a porovnani rozdielu medzi digi a analogovym tunerom. No ak ma neklame pamat, tak Markiza bola touto TV interpretovana spravne (teda v 16/9 - spravne AR - bez ciernych pruhov). Preto som tvrdil, ze to fici, no ak je to tak, ako pises, tak TV spravne detekuje informaciu "zoom" a vyzoomuje obraz. V tomto pripade sa ospravedlnujem za dezinformaciu a plati druha cas odpovede tvojho prispevku z 09:33.

Vsetky ostatne informacie ohladom pomerov stran (ktore som uviedol) platia pre digitalne sireny signal (DVB-T, DVB-S).[/QUOTE]

...ospravedlnenie sa prijima, samozrejme formaty vysielane v digitale su tak ako pises, tam je to bez debaty.... (samozrejme okrem DIGI TV, ktora ma bytostny problem rozchodit spravne prepinanie formatov na ich HUMAX-och a preto radsej vsetko vysiela v rezime 4:3 :-) a vraza do toto letterboxy....)
howk, skoncil som myslim ze o formatoch sme sa tu rozkecali az moc vzhladom na nadpis fora
pfemir (74)|6.6.2009 15:40
[QUOTE=pfemir;228484]Kdyz dam v nastaveni casu "AUTO", tak mi to nastavi o hodinu mene. Coz neni az takovy problem, rucne se to da spravit, ale problem je, ze v EPG (nebo jak se to jmenuje), mam vsechny programy posunuty o hodinu drive. A to nevim jak spravit.[/QUOTE]

Muzete mi nekdo odpovedet, jestli vam ten cas funguje spravne?

Dekuji.
Inazuma (71)|9.6.2009 17:30
[QUOTE=pfemir;228796]Muzete mi nekdo odpovedet, jestli vam ten cas funguje spravne?

Dekuji.[/QUOTE]

Mám čas také na AUTO a čas v EPG je v pořádku. Máte nastavenu správně i zemi?

Mě v EPG spíš vadí, že tam jsou i rozhlasové stanice, které nepoužívám. Nevíte někdo, jak se jich zbavit?
pfemir (74)|9.6.2009 20:37
Kde tu zemi uvidim? V Menu -> Kanal -> Zeme mam u digitalniho i analogoveho kanalu Ceska Republika. Jazyk taky cestina. To je ono, nebo je to jeste neco jineho?
Me to uz na to AUTO hazi o hodinu mene a s tim zrejme souvisi i to EPG. Tak nevim v cem muze byt problem.
Ty radia tam mam taky a taky nevim co s tim, stejne tak netusim k cemu slouzi funkce "odstranit kanal".

Jinak nekdo se tu ptal jaky ma kdo panel, tak ja mam SQ01. Nevim jestli je to dobre nebo spatne ...
Inazuma (71)|9.6.2009 22:05
[QUOTE=pfemir;229148]Kde tu zemi uvidim? V Menu -> Kanal -> Zeme mam u digitalniho i analogoveho kanalu Ceska Republika. Jazyk taky cestina. To je ono, nebo je to jeste neco jineho?
Me to uz na to AUTO hazi o hodinu mene a s tim zrejme souvisi i to EPG. Tak nevim v cem muze byt problem.
Ty radia tam mam taky a taky nevim co s tim, stejne tak netusim k cemu slouzi funkce "odstranit kanal".

Jinak nekdo se tu ptal jaky ma kdo panel, tak ja mam SQ01. Nevim jestli je to dobre nebo spatne ...[/QUOTE]

To je teda divné. Asi bych zkusil dát "tovární nastavení" (nebo jak se to nazývá) a nastavit TV od začátku. Jinak nevím. Mě čas jde normálně.
Panel mám také SQ01. Někdo tu psal, že je to od Samsungu. Tak snad dobré.
jenda-78 (64)|9.6.2009 22:54
[QUOTE=Inazuma;229159]To je teda divné. Asi bych zkusil dát "tovární nastavení" (nebo jak se to nazývá) a nastavit TV od začátku. Jinak nevím. Mě čas jde normálně.
Panel mám také SQ01. Někdo tu psal, že je to od Samsungu. Tak snad dobré.[/QUOTE]


A kde jsi TV kupoval ????? já třeba v EXA.cz a mám AU03 monitor.....
Inazuma (71)|9.6.2009 22:59
[QUOTE=jenda-78;229163]A kde jsi TV kupoval ????? já třeba v EXA.cz a mám AU03 monitor.....[/QUOTE]

KASA.cz
sensor (11)|10.6.2009 09:21
Já mám tedy Samsung LE37B650 a panel je AA01 kupováno v pondělí 8.6.2009.
zury (19)|10.6.2009 09:53
Panely AA0... i SQ0... by měly být dobré panely (nikdo nepotvrdil ze SQ0.. je Samsung panel, ani nevyvratil)

nejhorsi ohlas mají CM... panely (dle AVForums)
zury (19)|10.6.2009 09:59
Dneska si přitáhnu LE40B650 domů a chtěl bych provést pár testů na mrtvé pixely a na rovnoměrnost podsvícení a další, abych věděl že je s panelem vše OK.

Můžete mi doporučit JAKÉ TESTY udělat (kromě tech co jsem vyjmenoval)?

A které PROGRAMY k testům použít?
jello (41)|10.6.2009 11:12
Programy Monster/ISF HDTV Calibration Wizard DVD anebo PixelProtector. Jinak 40b650 ma SPVA 8 bit panel a treba 55b650 ma CMO 10 bit panel. Nikde jsem nevidel napsane, ze CMO je vylozene horsi nez SPVA spis by to melo byt naopak.

A jeste http://www.chip.de/downloads/Burosch-Display-Basic-Adjustment-Test-DVD_29595999.html ten neni tak velky.
pfemir (74)|10.6.2009 11:58
[QUOTE=Inazuma;229159]To je teda divné. Asi bych zkusil dát "tovární nastavení" (nebo jak se to nazývá) a nastavit TV od začátku. Jinak nevím. Mě čas jde normálně.
Panel mám také SQ01. Někdo tu psal, že je to od Samsungu. Tak snad dobré.[/QUOTE]
Ne to ne, trvalo mi tyden nez jsem tu TV naladil a ted mam zacit znovu?
Jeste me napada, nemuze to mit nejakou souvislost update firmware?
Inazuma (71)|10.6.2009 12:40
[QUOTE=pfemir;229204]Ne to ne, trvalo mi tyden nez jsem tu TV naladil a ted mam zacit znovu?
Jeste me napada, nemuze to mit nejakou souvislost update firmware?[/QUOTE]

FW jsem dával nový a s časem to nehnulo - před i po byl čas OK.

Tolik nastavení v TV není, aby trvalo další týden ji znovu nastavit.
Já osobně bych si poznamenal nastavené parametry na papír a potom bych to znovu nastavil.
Myslím si, že by to více než 15 min. netrvalo.

Ale jak myslíte.... Mě by teda ten špatný čas vadil víc než několik minut nastavování.
Pokud už jste zkusil všechno možné a nepomohlo to.....?
Je to pořád lepší než odvézt TV do servisu (tam to tovární nastavení udělají také a nastavovat celou TV byste musel stejně znovu).
obrbobr (49)|10.6.2009 20:53
[QUOTE=jenda-78;229163]A kde jsi TV kupoval ????? já třeba v EXA.cz a mám AU03 monitor.....[/QUOTE]
Tak tam jsem ji chtěl taky koupit, ale v kasa.cz mi řekli, že prý mají často zboží tahaný z anglie, který není určený pro náš trh. Ale třeba kecal, já u nich koupil našim telku a byla s origo záručákem. Radši ji koupím od kasa.

Jinak když jsem tuhle telku viděl v datartu, tak mě uchvátil její obraz, všechny LCD telky strčila do kapsy.
Zajímalo by mě jaké jsou zkušenosti s přehrávání videa, zkoušel jsem na ní pár videí a například planet earth v 1080p na tom nešla. Překvapilo mě jak zvládá obraz v 720p i dvd ripy.

Mimochodem jsem se od zástupce SAMSUNG dozvěděl kontrast u téhle řady: 1:150000 a odezva je 3ms.
StH (12)|10.6.2009 20:59
[QUOTE=zury;229186]Panely AA0... i SQ0... by měly být dobré panely (nikdo nepotvrdil ze SQ0.. je Samsung panel, ani nevyvratil)

nejhorsi ohlas mají CM... panely (dle AVForums)[/QUOTE]

Já mám 37B650 AA01 v záruční opravě a pravděpodobně ji nebudou schopni opravit a vrátí mi peníze. Původně tvrdili, že se musí vyměnit panel. Nyní tvrdí, že panel nejde objednat. Panel je údajně z Holandska. Je to všechno nějaké divné. Zřejmě to ještě soudruzi ze Samsungu nemají vychytané.
marek_K (27)|11.6.2009 07:48
Kde najdem ten typ panelu? Krabicu som prezrel celu ale nikde som nic take nenasiel.
koky76 (30)|11.6.2009 08:33
[QUOTE=marek_K;229287]Kde najdem ten typ panelu? Krabicu som prezrel celu ale nikde som nic take nenasiel.[/QUOTE]

NO neviem ako ostatny (LE37B650)ale ja mam na pravom boku stitok a tam su 3 udaje verzia model ...
vivid.sk (11472)|11.6.2009 14:11
je nejaky popis zmien k tomu fw?
Martyslav (22)|11.6.2009 19:38
[QUOTE=vivid.sk;229340]je nejaky popis zmien k tomu fw?[/QUOTE]

tohle jsem akor našel, což je... skoro jako bych nic nenašel:o)

Outside of what is posted on the website, I don't have any information regarding the UK firmware updates. It would seem to me that they found some possible improvement options in the processing of the picture, but that's just a guess.
Madi (4)|11.6.2009 20:52
Koupil jsem LE46B650 a jsem hodně spokojenej jen mam menší problém. Připojil jsem k TV router TP-LINK WR340G a docela v pohodě jsem rozchodil komunikaci s N95 8GB a s noťasem přes wifi ale zajímalo by mě jestli taky propojim tenhle router bezdrátově se ZYXEL P660HW přez kterej mam doma internet, abych rozchodil i ten internet TV.Nebo jak to clekově řešit jinak?
pfemir (74)|12.6.2009 19:16
[QUOTE=Inazuma;229159]To je teda divné. Asi bych zkusil dát "tovární nastavení" (nebo jak se to nazývá) a nastavit TV od začátku. Jinak nevím. Mě čas jde normálně.
Panel mám také SQ01. Někdo tu psal, že je to od Samsungu. Tak snad dobré.[/QUOTE]
Takze jsem neuspel. Dal jsem tovarni nastaveni, dokonce jsem i updatnul FW a je to furt stejne. Zkousel jsem nastavit i jine zeme, ale taky to nepomaha. Vsude je to o hodinu posunute. Dokonce i na internetu, kdyz otevru widget pocasi, tak cas aktualizace je taky o hodinu soupnuty. Prolezal jsem i servisni menu, ale nic co by pripominalo posun casu jsem nenasel. Uz vazne netusim, cim by to mohlo byt.
BTW, kdyz dam v nastaveni casu AUTO, z ceho si ta TV ten cas vezme, odkud ho nastavi?
sensor (11)|12.6.2009 20:08
Pro pfemir,já si myslím dle mého názoru,že ten čas si vezme z rádiového signálu,nebo ze signálu digitálního vysílání já bych zkusil nastavit čas na auto nechal to přes noc nevím,kdy se sami nastaví,třeba o půlnoci,nebo každou hodinu fakt nevím a zítra bych se mrknul,když nepomůže napiš informativní email na Samsung hotline podpora a tam ti jistě poradí jak postupovat,v nejhorším případě reklamace,ale to bych řešil,až bych vyzkoušel tyto varianty.Držím palce a napiš jak si dopadl
pfemir (74)|13.6.2009 00:40
Jak to myslis pres noc? Dyt tu TV mam uz 14dni, tak jak dlouho mam jeste cekat.
Nejsem si uplne jisty, ale kdyz nad tim tak premyslim, tak je dost mozne, ze se ty hodiny souply az kdyz jsem naladil stanice. Uz jsem s tim delal tolik kejklu, ze si nejsem jisty, ale mam dojem, ze jsem dal tovarni nastaveni, takze tam nebyl naladeny zadny kanal. Hodiny jsem dal na auto a asi ukazovaly dobre. Pak jsem sel do EPG, abych to zkontroloval tam a hodiny asi byly OK. Program tam samozrejme nebyl zadny, protoze jsem nemel zadny kanal. Pak jsem udelal automaticke naladeni a sel znovu do EPG a ty hodiny byly posunuty. To by znamenalo, ze ten cas je blbe v TV signalu. Opravdu to tak funguje, muzete mi to nekdo potvdit?
papinak2 (105)|13.6.2009 05:12
Ano u mňa to blblo tak isto.Dal som to tam manuálne a nechal túto možnosť,a ide O.K. aj EPG
jis (1301)|13.6.2009 12:02
[QUOTE=pfemir;229536]Nejsem si uplne jisty, ale kdyz nad tim tak premyslim, tak je dost mozne, ze se ty hodiny souply az kdyz jsem naladil stanice. Uz jsem s tim delal tolik kejklu, ze si nejsem jisty, ale mam dojem, ze jsem dal tovarni nastaveni, takze tam nebyl naladeny zadny kanal. Hodiny jsem dal na auto a asi ukazovaly dobre. Pak jsem sel do EPG, abych to zkontroloval tam a hodiny asi byly OK. Program tam samozrejme nebyl zadny, protoze jsem nemel zadny kanal. Pak jsem udelal automaticke naladeni a sel znovu do EPG a ty hodiny byly posunuty. To by znamenalo, ze ten cas je blbe v TV signalu. Opravdu to tak funguje, muzete mi to nekdo potvdit?[/QUOTE]Automatika si bere čas z TV signálu. V jaké jsi lokalitě a jaké multiplexy přijímáš? Obrátil bych se na jejich provozovatele a upozornil je na to, že mají blbě nastaven letní čas. Než to dají do pořádku, tak si čas budeš muset dočasně nastavit ručně.
pfemir (74)|13.6.2009 12:03
No jo, ale me to nefunguje ani tak. Manualne sice hodiny posoupnu, ale v EPG ten program je furt posunuty, takze to je jeste horsi. Nebo si to delal nejakym jinym figlem?
jis (1301)|13.6.2009 12:27
V jaké jsi lokalitě a jaké multiplexy přijímáš?
pfemir (74)|13.6.2009 13:45
Prerov a mam kabelovku.
jis (1301)|13.6.2009 17:42
[QUOTE=pfemir;229570]Prerov a mam kabelovku.[/QUOTE]Aha, takže nejde o žádný DVB-T multiplex, mimochodem to je dost podstatná informace, když chceš poradit s tímto problémem. Já kabelovku nemám, ani s ní nemám žádnou osobní zkušenost. Určitě se obrať na svého poskytovatele kabelového připojení. Já jsem z Prahy a přijímám DVB-T vysílání a ani zde nejsme zcela bez problémů. Např. tento týden nám konečně začala Telefónica O2 ve čtvrtém muxu na programech ČT1 (MPEG4 HD) a Nova (MPEG4 HD) vysílat EPG, ale nefunguje jim správně program info. Informace o aktuálně vysílaném pořadu je o hodinu pozadu a tím pádem neodpovídá skutečnosti a ukazatel proběhlé doby pořady je z toho zblblý. Přitom informace v programovém průvodci se zobrazují v pořádku. Není to problém jen Samsungu, protože to zlobí např. i u Sony Bravia KDL-40W4000. Už jsem jim to hlásil, snad to brzo dají do pořádku.
jenda-78 (64)|13.6.2009 19:41
[QUOTE=BIBEK;229291]Máme nový Firmware ( 1010.1) - tak testujte !

http://www.samsung.com/cz/consumer/detail/support.do?group=television&type=television&subtype=lcdtv&model_nm=LE40B650T2W&disp_nm=LE40B650&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=02010100&model_cd=LE40B650T2WXXH&menu=download[/QUOTE]


Tak jsem stáhnul a zkusil upgrade.
TV na mě hodila tuto hlášku : "STEJNÁ VERZE, PŘEKONTROLUJTE ZAŘÍZENÍ" ..... tak nic :-(
jis (1301)|13.6.2009 22:05
[QUOTE=jenda-78;229588]Tak jsem stáhnul a zkusil upgrade.
TV na mě hodila tuto hlášku : "STEJNÁ VERZE, PŘEKONTROLUJTE ZAŘÍZENÍ" ..... tak nic :-([/QUOTE]A neupgradoval jsi již jednou ze stejného zařízení? Tím chci říci, nemáš tam ještě adresář z předchozího upgrade?
Kynio (52)|13.6.2009 22:07
jj to bude nejspíš ten problém =) jinak zrovna sem stáhnul new soft a už se aktualizoval vpoho. Jen sem si zatím nevšiml žádný novinky =((

Edit: Tak nic new sem zatím fakt nenašel.. Hlavní problém kterej mě štve je neustálý přepínání na anglickej jazyk u kanálu discovery od UPC v digitalu..hodím na cz, přepnu program, dám z5 discovery a je tam EN.. =( u ostatních programů to funguje dobře a je tam výchozí čeština
jis (1301)|13.6.2009 22:17
Po aktualizaci na verzi 1010.1 mi přijdou reakce TV na povely z dálkového ovládání rychlejší - procházení a výběr nabídek v menu, atp. Může to být jen můj dojem, ale to bylo první čeho jsem si všiml.
jis (1301)|13.6.2009 22:25
[QUOTE=pfemir;229512]...Dokonce i na internetu, kdyz otevru widget pocasi, tak cas aktualizace je taky o hodinu soupnuty.[/QUOTE]Toto s tím tvým problémem asi nebude souviset, moje TV mi čas ukazuje v EPG správně, ale čas ve widgetu počasí pro Prahu mám také opožděný o hodinu, ale to si vysvětluji tak, že widget počasí nebere v úvahu letní čas.
Kynio (52)|13.6.2009 22:30
[QUOTE=jis;229605]Po aktualizaci na verzi 1010.1 mi přijdou reakce TV na povely z dálkového ovládání rychlejší - procházení a výběr nabídek v menu, atp. Může to být jen můj dojem, ale to bylo první čeho jsem si všiml.[/QUOTE]

hele asi to nebdue tvůj dojem...zdá se mi to taky rychlejší. Přepínání programů je taky celkem rychlejší
pfemir (74)|14.6.2009 10:17
[QUOTE=jis;229584]Aha, takže nejde o žádný DVB-T multiplex, mimochodem to je dost podstatná informace, když chceš poradit s tímto problémem. Já kabelovku nemám, ani s ní nemám žádnou osobní zkušenost. Určitě se obrať na svého poskytovatele kabelového připojení. Já jsem z Prahy a přijímám DVB-T vysílání a ani zde nejsme zcela bez problémů. Např. tento týden nám konečně začala Telefónica O2 ve čtvrtém muxu na programech ČT1 (MPEG4 HD) a Nova (MPEG4 HD) vysílat EPG, ale nefunguje jim správně program info. Informace o aktuálně vysílaném pořadu je o hodinu pozadu a tím pádem neodpovídá skutečnosti a ukazatel proběhlé doby pořady je z toho zblblý. Přitom informace v programovém průvodci se zobrazují v pořádku. Není to problém Samsungu, protože to zlobí např. i u TV Sony. Už jsem jim to hlásil, snad to brzo dají do pořádku.[/QUOTE]
No ja jsem vychazel z toho, ze TV na AUTO nastavi spatny cas a netusil jsem ze to bere z TV vysilani. Takze jsem myslel, ze to je chyba TV, resp. nastaveni nejakeho letniho casu apod. Ted uz mi to je jasne.
pfemir (74)|14.6.2009 10:19
[QUOTE=Kynio;229608]hele asi to nebdue tvůj dojem...zdá se mi to taky rychlejší. Přepínání programů je taky celkem rychlejší[/QUOTE]
Me prijde prepinani programu stejne, hlavne prepnuti na Nova HD je hodne dlouhe.
jis (1301)|14.6.2009 10:40
Když vezmete dálkový ovladač pevně do ruky a zatřepete s ním, také vám v něm něco hrká? Dvířka od prostoru pro baterie ani baterie to však nejsou.
hrasko10 (11)|14.6.2009 18:59
v mojom nic nehrka :)
rommi (416)|14.6.2009 21:46
[QUOTE=jis;229624]Když vezmete dálkový ovladač pevně do ruky a zatřepete s ním, také vám v něm něco hrká? Dvířka od prostoru pro baterie ani baterie to však nejsou.[/QUOTE]

...mne hrkalo, ale boli to dvierka, tak som ich podlozil molitanom.....
jis (1301)|15.6.2009 01:48
[QUOTE=jis;229624]Když vezmete dálkový ovladač pevně do ruky a zatřepete s ním, také vám v něm něco hrká? Dvířka od prostoru pro baterie ani baterie to však nejsou.[/QUOTE]Díky vám oběma za reakce.
Musím se omluvit za mystifikaci. Když jsem nedávno zkoumal, co v ovladači hrká, tak jsem pouze při otevřených dvířkách zkusil přidržet baterie a zatřepat s ovladačem. Asi jsem je nepřitlačil dostatečně, protože hrkání nepřestalo. Ustalo až poté, co jsem na základě vašich odpovědí baterie vyndal a zaklapl dvířka. Řešení bylo snadné: Z Vileda supermopu jsem ustřihl malý proužek a položil pod kryt na baterie a je klid.
jis (1301)|16.6.2009 11:54
[QUOTE=jis;229584]Např. tento týden nám konečně začala Telefónica O2 ve čtvrtém muxu na programech ČT1 (MPEG4 HD) a Nova (MPEG4 HD) vysílat EPG, ale nefunguje jim správně program info. Informace o aktuálně vysílaném pořadu je o hodinu pozadu a tím pádem neodpovídá skutečnosti a ukazatel proběhlé doby pořady je z toho zblblý. Přitom informace v programovém průvodci se zobrazují v pořádku. Není to problém Samsungu, protože to zlobí např. i u TV Sony. Už jsem jim to hlásil.[/QUOTE]Po týdnu mi z O2 chybu program infa potvrdili, stejná chyba je všude, nejenom v Praze, ale i např. v Brně. Snad už to brzo dají do pořádku.
pfemir (74)|16.6.2009 12:09
Ted v tom teda trochu tapu. Ta chyba je celoplosne v cele republice nebo jen u nekterych provideru? A na ci strane je tedy chyba? Vysila to spatne televize nebo v tom maji prsty radiokomunikace nebo az jednotlivi provideri? Jsem z toho zmaten.

To Inazuma: Ty jsi psal, ze problem nemas, co tedy chytas?
jis (1301)|16.6.2009 12:48
Telefónica O2 ve svém multiplexu na programech ČT1 (MPEG4 HD) a Nova (MPEG4 HD) začala minulý týden vysílat EPG, ale nefunguje jim správně program info. V Praze máme 4 multiplexy a ten čtvrtý vysílá Telefónica O2. Zde je přehled, kde je 4 mux dostupný: http://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/vysilaci-sit-4.html.
jis (1301)|16.6.2009 12:56
[QUOTE=pfemir;229763]Ted v tom teda trochu tapu. Ta chyba je celoplosne v cele republice nebo jen u nekterych provideru? A na ci strane je tedy chyba? Vysila to spatne televize nebo v tom maji prsty radiokomunikace nebo az jednotlivi provideri? Jsem z toho zmaten.[/QUOTE]S tou tvou chybou nastavení času nemá nesprávné program info ve 4. muxu nic společného, navíc ty máš přece kabelovku a nepřijímáš DVB-T. V reakci na tvůj příspěvek jsem to zmiňoval pouze pro ilustraci, že chyby se najdou všude, nejen u kabelových operátorů, ale i v DVB-T multiplexech. Je to již jasné?