Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-M34A *VS* WDTV HD Media player WDAVP00BE

Pytkin (7947)|19.6.2009 11:41
preco si nenainstalujes podporu EXT2/3 do visty ? v zivote som s tym nemal problem ..
RoPo (6061)|19.6.2009 11:47
Ale DD si "nějakou" podporu instaloval a má s ní problémy.
Proto jsem napsal, co jsem napsal
Pytkin (7947)|19.6.2009 12:19
DD : Co konkretne si istaloval na podporu EXT2/3 ? Ak EXT2IFS http://www.fs-driver.org/ , tak priradil si diskom pismenka v control paneli ?
dolby digital (413)|19.6.2009 14:24
Áno presne túto spomínam a odjakživa (presne od minulého piatku) mám problémy. Písmenká mi to priradilo bez problému len mi zmizli súbory ktoré som tam hned presunul, potom som polovičku objavil našťastie naspäť ale veľa sa mi vyparilo nenávratne. Odvtedy tu stále s tým špekuklujem formátujem ntfs, ext3, behám s diskom do PC potom do eGreatu, skúšam, bootujem z CD ....pripadám si jak výskumník bez čapice. Teraz momentálne kopírujem z iného disku súbory na tento a uvidím čo mi to urobí.
dolby digital (413)|19.6.2009 14:31
[QUOTE=RoPo;230140]DD: Jakákoliv práce na filesystému, který OS nativně nepodporuje může být velmi problematické.

Visty EXT3 nativně nepodporují. To je problém. Jakákoliv "dodělávka/podpora" od 3. strany může fungovat jen vývojáři (ale i uživatelům) na jeho PC a v jeho SW konfiguraci. Vývojář nemusí zcela dobře počítat s NON-ENG/US systémem. Toto může být problém.

Pokud tedy chceš s EXT3 něco dělat na PC, tak doporučuji jedině pod Linuxem. Linux má podporu NTFS - čtení (i zápis, ale také není zcela OK) celkem zvládnoutou - pro kopírování dat umístěných na disku s NTFS.[/QUOTE]

Ja NTFS v tomto prípade ani nepotrebujem, mám 3 disky 2x 640 a 1TB a tieto chcem využívať v eGreate a ten miluje ext3 takže v tomto nie je problém. Problém je že linux poznám iba z okna rýchlika ked som išiel okolo neho......ten 1TB už mám v ext3, teraz potrebujem presunúť z jednej 640-tky naň a tiež preladiť na ext3 a tak isto plánujem aj ten tretí....len neviem čo bude potom a či vôbec bude :-)
Pytkin (7947)|19.6.2009 15:03
takto .. este moze byt problem , ze tam mas EXT3 ktory ma jourianling .. a ten ma problem v tom EXT2IFS .. na acomp fore dakto daval iny link na nieco podobne a tomu nerobi jounaling problemy .. ak sa ti nieco stratilo , co si tam zapisoval , to by mohol byt problem s journalom ..

inak ale ak s tym mas problem , skutocne pouzi nejaky live linux .. cize nabootujes z CDcka .. a tam uvidis vsetko ..
dolby digital (413)|19.6.2009 15:29
Teraz by som potreboval počuť fakt chlapskú radu odbornícku jak ked motyka vystrelí. Momentálne problémy nemám (obed som mal dobrý aj káva mi chutila, žena volala a sa pritom usmievala aj frajerky sú O.K.). Vista mi ten disk vidí, nič pokazené nehlási, čestne prehlasuje kam ťuknem že všetko je v poriadku. V eGreate mi naoko všetko funguje tak ako by som chcel = "hraje". Už ten disk pomaly zapĺňam prekopírovanými súbormi z tých iných diskov. Zatiaľ len kopírujem ale budem ich musieť vymazať na tých druhých diskoch kvôli miestu na novšie. Čiže v podstate by malo byť všetko tak ako by malo byť, len vo mne, v mojom svedomí tlie myšlienka že čo ak....čo ak som niečo vyviedol tým bootovaním a čojaviem čím v linuxe ked som bol...nemôže sa mi to časom stratiť? Zmizne to jak gáfor a mne zostane len 1TB voľného miesta na disku a pekné spomienky na mladosť....môžem tomu dôverovať?
Pytkin (7947)|19.6.2009 15:36
no .. ak mas ext3 a chces mat istotu , tak si bud nahod ten iny driver .. alebo to kopiruj v linuxe .. tam mas 100% istotu ze vsetko bude klaaar ..
dolby digital (413)|19.6.2009 15:49
...konečne som našiel ten lístok kde som si to všetko zapisoval ked som tam bol na návšteve ...mám na mysli linux. Som tam vtedy niečo unmountnul, potom som dal check...všetko ou kej len ked som večer zaspával, prebrala ma myšlienka jak z jasného neba že ved ja som to potom naspäť neprimoutnul tak som vyskočil na rovné nohy, utekal rýchlo k PC a letel som znova do toho linuxu a...........nedokázal som to....nikde som to nevedel ako sa to má robiť ale hral som sa tam s nejakými ...teraz neviem či to boli partície ale boli to tie tri časti rozdelené v eGreate. Ale ja som to nejako pobabral a vznikli z toho síce tiež tri ale iných rozmerov. Potom som ten disk preformátoval najskôr vo viste na ntfs, som si myslel že ten disk dám do normálneho stavu a nakoniec som ho dal do eGreatu a znova som ho naformátoval na ext3 a nahral nmt súbory. A o dnešku som už písal ako to všetko prebieha len ked som ráno už po tomto procese nabootoval do linuxu tak som tam tie tri partície videl stále v tom neporiadku ako večer. Nenapravilo to ani formátovanie na ntfs a dokonca ani formátovanie v eGreate. .......tak a teraz už vieš úplne všetko čo ma trápi vo svedomí....toto
PeteMate (7)|19.6.2009 20:25
zdar, dnes jsem si poridil egreat, ale nenasel jsem zadne cd uvnitr, proto se chci zeptat, zda jste ho meli v baleni. Dik
PeteMate (7)|19.6.2009 21:30
pls, jak vyostrit obraz na egreatu, wd tv prehrava mkv v super kvalite. dik
Pytkin (7947)|20.6.2009 02:07
DD : To co tu popisujes , mi pripada jak dake scifi .. alebo ti uplne dobre nerozumiem ..
inak to co popisujes vyzera ako problem journalu .. takze sprav co ti radim ..
dolby digital (413)|20.6.2009 09:49
[QUOTE=Pytkin;230258]DD : To co tu popisujes , mi pripada jak dake scifi .. alebo ti uplne dobre nerozumiem ..
inak to co popisujes vyzera ako problem journalu .. takze sprav co ti radim ..[/QUOTE]

...ale ten journal by sa mal naformátovaním disku zrušiť, nie?
Schválne som ho naformátoval vo viste na ntfs, úplne, nie len povrchne a potom zasa v eGreate na ext3, čiže bol dvakrát formátovaný, takže predpokladám aj ked som niečo pobabral v linuxe tak by sa malo všetko dať do pôvodného stavu.....

...ono, radíš mi určite dobre, len nevyrieši to môj problém, ja by som chcel menežovať všetky disky jednoducho, neprebehovať z visty do linuxu a čojaviemčo, zapnem PC, naštartujem eGreat a cez sieť alebo share vidím všetky disky či už HDD v egreate alebo cez USB a tak isto všetko čo mám v PC cez Total Commander, mám prehľad čo tam všetko mám a tam si môžem robiť so súbormi čo uznám za vhodné. Ak chcem presúnúť/prekopírovať väčšie množstvo, odpojím dva kábliky z disku z eGreatu, prenesiem ho z miestnosti TV do miestnosti PC, pripojím dva kábliky trčiace z PC na HDD v PC a minimálne desaťnásobnou rýchlosťou to urobím....toto je moje sci-fi......
dolby digital (413)|20.6.2009 09:52
[QUOTE=PeteMate;230234]zdar, dnes jsem si poridil egreat, ale nenasel jsem zadne cd uvnitr, proto se chci zeptat, zda jste ho meli v baleni. Dik[/QUOTE]

Ja tam to nejaké CD mám.....ale nemal som baterky do diaľkového a krabica nebola zabalená v celofáne
HWTest (371)|20.6.2009 11:17
[QUOTE=dolby digital;230265]...ale ten journal by sa mal naformátovaním disku zrušiť, nie?
Schválne som ho naformátoval vo viste na ntfs, úplne, nie len povrchne a potom zasa v eGreate na ext3, čiže bol dvakrát formátovaný, takže predpokladám aj ked som niečo pobabral v linuxe tak by sa malo všetko dať do pôvodného stavu.....

...ono, radíš mi určite dobre, len nevyrieši to môj problém, ja by som chcel menežovať všetky disky jednoducho, neprebehovať z visty do linuxu a čojaviemčo, zapnem PC, naštartujem eGreat a cez sieť alebo share vidím všetky disky či už HDD v egreate alebo cez USB a tak isto všetko čo mám v PC cez Total Commander, mám prehľad čo tam všetko mám a tam si môžem robiť so súbormi čo uznám za vhodné. Ak chcem presúnúť/prekopírovať väčšie množstvo, odpojím dva kábliky z disku z eGreatu, prenesiem ho z miestnosti TV do miestnosti PC, pripojím dva kábliky trčiace z PC na HDD v PC a minimálne desaťnásobnou rýchlosťou to urobím....toto je moje sci-fi......[/QUOTE]

Já to dělám tak, že SATA disk od eGreata vůbec neodpojuju a menší věci na něj přesouvám po LAN a když je toho víc tak přes USB disk. Ten připojím napřed ke kompu, přesněji mám ho tam připojený skoro pořád a finální mux MKV dělám na něj, pak ho odpojím, přenesu k eGreatu připojím a buď pomocí File mode přímo na eGreatu nebo pomocí File manageru z PC to nahrnu na ten SATA disk. File managerem myslím aplikaci nainstalovanou na eGreatu, ovládanou přes webové rozhraní z PC.

CD jsem tam nějaké měl, myslím že na něm je manuál v PDF a velmi starý firmware.
dolby digital (413)|20.6.2009 11:58
[QUOTE=HWTest;230275]Já to dělám tak, že SATA disk od eGreata vůbec neodpojuju a menší věci na něj přesouvám po LAN a když je toho víc tak přes USB disk. Ten připojím napřed ke kompu, přesněji mám ho tam připojený skoro pořád a finální mux MKV dělám na něj, pak ho odpojím, přenesu k eGreatu připojím a buď pomocí File mode přímo na eGreatu nebo pomocí File manageru z PC to nahrnu na ten SATA disk. File managerem myslím aplikaci nainstalovanou na eGreatu, ovládanou přes webové rozhraní z PC.

CD jsem tam nějaké měl, myslím že na něm je manuál v PDF a velmi starý firmware.[/QUOTE]

To si potom vo výhode, predpokladám že máš NB alebo PC pri eGreate. Ja to mám každé v inej miestnosti čiže nemám možnosť pripojenia cez USB. Ak nerátam káblovačku, čiže odpájať eGreat od TV, od el. siete, vybratie kabeláže zo skrinky pod TV, mám tam ešte satelit, tuner a kraviny.....radšej ani nemyslieť na tu spletitosť káblov tam, jedno cez druhé, trma-vrma.....hlava sa mi točí ked si len predstavím že mám preniesť obyčajný ext. USB disk v rámiku hlavne ma štve ten prídavný el. káblik strkať furt cez malinký otvor vzadu. Ale tento HDD vonku to je fantastický vynález, kvôli tomu som si vlastne kúpil eGreat a nie PCH lebo je to sekundová záležitosť prenosu HDD k PC aj ked musím podotknúť že to veľmi esteticky nepôsobí mať položený HDD v skrinke vedľa prístroja ale niečo možno vymyslím, nejaké predlžovacie kábliky aby to nebolo také okaté.
Takže chcel som vlastne povedať že ja mám jedinú možnosť rýchlejšieho prenosu objemnejších dát preniesť disk z jednej miestnosti do druhej.



....a na tom priloženom CD som teraz objavil aj ten soft na windows-linux ktorý spomínal Pytkin o trošku vyššie.....
Pytkin (7947)|20.6.2009 12:07
[QUOTE=dolby digital;230265]...ale ten journal by sa mal naformátovaním disku zrušiť, nie?
Schválne som ho naformátoval vo viste na ntfs, úplne, nie len povrchne a potom zasa v eGreate na ext3, čiže bol dvakrát formátovaný, takže predpokladám aj ked som niečo pobabral v linuxe tak by sa malo všetko dať do pôvodného stavu.....

...ono, radíš mi určite dobre, len nevyrieši to môj problém, ja by som chcel menežovať všetky disky jednoducho, neprebehovať z visty do linuxu a čojaviemčo, zapnem PC, naštartujem eGreat a cez sieť alebo share vidím všetky disky či už HDD v egreate alebo cez USB a tak isto všetko čo mám v PC cez Total Commander, mám prehľad čo tam všetko mám a tam si môžem robiť so súbormi čo uznám za vhodné. Ak chcem presúnúť/prekopírovať väčšie množstvo, odpojím dva kábliky z disku z eGreatu, prenesiem ho z miestnosti TV do miestnosti PC, pripojím dva kábliky trčiace z PC na HDD v PC a minimálne desaťnásobnou rýchlosťou to urobím....toto je moje sci-fi......[/QUOTE]

no .. tak mas este moznost sformatovat na EXT2 .. tam neni journal .. i ked oni pisu ze s tym mali daky problem .. ja mam EXT2 a nikdy som s tym nemal ziadne problemy ..

Ale nahod si ten druhy driver na EXT a podla mna mas po problemoch .. Ale uz ti to hovorim asi 3ti krat ! :)
dolby digital (413)|20.6.2009 12:20
No a chlapi, vy všetci čo vás to tu zaujíma tak som zistil môj problém vista-linux a stratu mojich dát čo som opisoval vyššie. Nechcem vás tu preťažovať mojimi problémikmi ale je veľmi pravdepodobné že sa nájde niekto podobný a možno mu ušetrím 1 týždeň pátrania.
Nechcem veľmi písať takže to zostručním:
volá sa "ext2fsd 0.44 - 0.46" a je to ten soft ktorý je aj priložený na tom CD k eGreatu. Mal som ho nainštalovaný vtedy ked som prišiel o dáta a viackrát mi havaroval systém a nevedel som že to kvôli nemu. Potom som si neviem prečo nainštaloval ten najznámejší: Ext2 IFS 1.11a a všetko fungovalo (samozrejme s peripetiami predtým zapríčinenými) teraz som objavil na tom CD ten soft že ho vyskúšam znova, vymazal som najskôr Ext2 IFS 1.11a, reštartol, nahral ext2fsd 0.46, reštartol a behom pár sekúnd mi celá vista havarovala, objavila sa taká modrá informačná orazovka s textom....ved to hádam poznáte.
Takže ja osobne som teraz presvedčený že je na vine tento soft ext2fsd 0.46. Dajte si naň bacha. Nechcem tvrdiť že je vinný iba on. Skrátka mne to havaruje a robí somariny ked ho nahrám, možno je na vine disk, možno moja žena, možno moje vedomosti, možno vista s tým softom nespolupracuje a windows nejaký áno, možno som niečo vyviedol s diskom a nechce teraz spolupracovať s tým softom, ale rýchlo som ho vymazal a ďalej sa uvidí ......
dolby digital (413)|20.6.2009 12:23
[QUOTE=Pytkin;230284]no .. tak mas este moznost sformatovat na EXT2 .. tam neni journal .. i ked oni pisu ze s tym mali daky problem .. ja mam EXT2 a nikdy som s tym nemal ziadne problemy ..

Ale nahod si ten druhy driver na EXT a podla mna mas po problemoch .. Ale uz ti to hovorim asi 3ti krat ! :)[/QUOTE]

Som si Ta až teraz všimol, už som písal pred chvíľkou :-), práveže na ext2 nemám možnosť sformátovať lebo eGreat mi ponúka jedinú možnosť formátovania na ex3, nie je tam už možnosť výberu.
PeteMate (7)|20.6.2009 13:36
Diky za odpoved, takze jsem to koupil bez CD, mohl by mi to nekdo nasdilet treba na sendspace.com, pls pls
HWTest (371)|20.6.2009 13:48
[QUOTE=dolby digital;230281]To si potom vo výhode, predpokladám že máš NB alebo PC pri eGreate. Ja to mám každé v inej miestnosti čiže nemám možnosť pripojenia cez USB. Ak nerátam káblovačku, čiže odpájať eGreat od TV, od el. siete, vybratie kabeláže zo skrinky pod TV, mám tam ešte satelit, tuner a kraviny.....radšej ani nemyslieť na tu spletitosť káblov tam, jedno cez druhé, trma-vrma.....hlava sa mi točí ked si len predstavím že mám preniesť obyčajný ext. USB disk v rámiku hlavne ma štve ten prídavný el. káblik strkať furt cez malinký otvor vzadu. Ale tento HDD vonku to je fantastický vynález, kvôli tomu som si vlastne kúpil eGreat a nie PCH lebo je to sekundová záležitosť prenosu HDD k PC aj ked musím podotknúť že to veľmi esteticky nepôsobí mať položený HDD v skrinke vedľa prístroja ale niečo možno vymyslím, nejaké predlžovacie kábliky aby to nebolo také okaté.
Takže chcel som vlastne povedať že ja mám jedinú možnosť rýchlejšieho prenosu objemnejších dát preniesť disk z jednej miestnosti do druhej.



....a na tom priloženom CD som teraz objavil aj ten soft na windows-linux ktorý spomínal Pytkin o trošku vyššie.....[/QUOTE]

Přenáším ten USB disk, kabelem bych nedosáhl.
Ten SATA disk mám v krabičce od MSI STARBOX-HDD. Má to tu výhodu, že kromě toho, že neleží vedle eGreatu holej disk, tak ho můžu odpojit od eGreatu nastrčit tam ten deklík s konektorama od STARBOXU a mám z něj přenosnej USB HDD.
Použil jsem to teda jen jednou, když jsem na něj hrnul první velkou várku. Hrnul jsem to tam v Ubuntu, takže naprosto bez problémů :-)
Pytkin (7947)|20.6.2009 13:55
[QUOTE=dolby digital;230286]No a chlapi, vy všetci čo vás to tu zaujíma tak som zistil môj problém vista-linux a stratu mojich dát čo som opisoval vyššie. Nechcem vás tu preťažovať mojimi problémikmi ale je veľmi pravdepodobné že sa nájde niekto podobný a možno mu ušetrím 1 týždeň pátrania.
Nechcem veľmi písať takže to zostručním:
volá sa "ext2fsd 0.44 - 0.46" a je to ten soft ktorý je aj priložený na tom CD k eGreatu. Mal som ho nainštalovaný vtedy ked som prišiel o dáta a viackrát mi havaroval systém a nevedel som že to kvôli nemu. Potom som si neviem prečo nainštaloval ten najznámejší: Ext2 IFS 1.11a a všetko fungovalo (samozrejme s peripetiami predtým zapríčinenými) teraz som objavil na tom CD ten soft že ho vyskúšam znova, vymazal som najskôr Ext2 IFS 1.11a, reštartol, nahral ext2fsd 0.46, reštartol a behom pár sekúnd mi celá vista havarovala, objavila sa taká modrá informačná orazovka s textom....ved to hádam poznáte.
Takže ja osobne som teraz presvedčený že je na vine tento soft ext2fsd 0.46. Dajte si naň bacha. Nechcem tvrdiť že je vinný iba on. Skrátka mne to havaruje a robí somariny ked ho nahrám, možno je na vine disk, možno moja žena, možno moje vedomosti, možno vista s tým softom nespolupracuje a windows nejaký áno, možno som niečo vyviedol s diskom a nechce teraz spolupracovať s tým softom, ale rýchlo som ho vymazal a ďalej sa uvidí ......[/QUOTE]

Instalujes 0.46a ?

tu pisu , ze by to malo ist aj na viste

http://sourceforge.net/projects/ext2fsd/
Pytkin (7947)|20.6.2009 13:56
[QUOTE=dolby digital;230288]Som si Ta až teraz všimol, už som písal pred chvíľkou :-), práveže na ext2 nemám možnosť sformátovať lebo eGreat mi ponúka jedinú možnosť formátovania na ex3, nie je tam už možnosť výberu.[/QUOTE]

musel by si dat starsi FW .. alebo preformatuj particie v linuxe na ext2 ..

normalne mkfs.ext2 /dev/sd**
dolby digital (413)|20.6.2009 14:03
[QUOTE=HWTest;230297]Přenáším ten USB disk, kabelem bych nedosáhl.
Ten SATA disk mám v krabičce od MSI STARBOX-HDD. Má to tu výhodu, že kromě toho, že neleží vedle eGreatu holej disk, tak ho můžu odpojit od eGreatu nastrčit tam ten deklík s konektorama od STARBOXU a mám z něj přenosnej USB HDD.
Použil jsem to teda jen jednou, když jsem na něj hrnul první velkou várku. Hrnul jsem to tam v Ubuntu, takže naprosto bez problémů :-)[/QUOTE]

No počkaj, ale Ty potom v podstate nemáš už HDD ale máš to ako USB disk ked to máš v tom rámiku. Aj ja také používam ale mňa zaujíma hlôavne že môžem v tom eGreate používať HDD ako taký, čiže aj so softom a hlavne aj s nmt aplikáciami. Ak to máš len ako USB tak potom to máš len ako USB :-)
dolby digital (413)|20.6.2009 14:10
[QUOTE=Pytkin;230299]Instalujes 0.46a ?

tu pisu , ze by to malo ist aj na viste

http://sourceforge.net/projects/ext2fsd/[/QUOTE]

Dve minúty predtým ako som písal ten text tak mi to s tým softom zhavarovalo ......
dolby digital (413)|20.6.2009 14:16
[QUOTE=Pytkin;230300]musel by si dat starsi FW .. alebo preformatuj particie v linuxe na ext2 ..

normalne mkfs.ext2 /dev/sd**[/QUOTE]

Bol som v linuxe a som tam aj formátoval tento disk vtedy ked som bádal a pátral po okolnostiach, len som musel ten disk unmountnuť (tak sa to menovalo) a vôbec doteraz neviem čo to znamená lebo som ho už potom nedokázal naspäť po formátovaní zasa moutnúť a z tohoto som teraz celý popletený....a ešte jedna dôležitá vec ma pri tom brzdí a to je to, že ked dali do toho najnovšieho firmware len možnosť formátovania iba na ext3, ktovie prečo to tak urobili či im zasa niečo iné neblbne ak to je naformátované na ext2, chápeš, bojím sa aby som neprešiel z kaluže pod odkvap, zasa môžu vzniknúť iné nezmysluplné problematiky......
HWTest (371)|20.6.2009 14:53
[QUOTE=dolby digital;230301]No počkaj, ale Ty potom v podstate nemáš už HDD ale máš to ako USB disk ked to máš v tom rámiku. Aj ja také používam ale mňa zaujíma hlôavne že môžem v tom eGreate používať HDD ako taký, čiže aj so softom a hlavne aj s nmt aplikáciami. Ak to máš len ako USB tak potom to máš len ako USB :-)[/QUOTE]

Ne, to jsou dva různé disky:
1. úplně normální USB disk který přenáším
2. SATA disk připojený stabilně k eGreatu a aby neležel holý, je v krabičce od STARBOXU, jen je z krabišky vyndaný ten deklík na jedné straně, v kterém je USB konektor a elektronika a místo něj tudy vedou kablíky z eGreata a když kablíky odpojím a vrátím tam ten deklík, je z něj USB disk - udělal jsem všeho všudy jednou, hned na začátku, od té doby je nastálo připojený k eGreatu, ale kdybych na něm třeba chtěl na PC udělat checkdisk, tak je to celkem jednoduché a nemusím otvírat PC :-)
HWTest (371)|20.6.2009 15:00
[QUOTE=dolby digital;230306]Bol som v linuxe a som tam aj formátoval tento disk vtedy ked som bádal a pátral po okolnostiach, len som musel ten disk unmountnuť (tak sa to menovalo) a vôbec doteraz neviem čo to znamená lebo som ho už potom nedokázal naspäť po formátovaní zasa moutnúť a z tohoto som teraz celý popletený....a ešte jedna dôležitá vec ma pri tom brzdí a to je to, že ked dali do toho najnovšieho firmware len možnosť formátovania iba na ext3, ktovie prečo to tak urobili či im zasa niečo iné neblbne ak to je naformátované na ext2, chápeš, bojím sa aby som neprešiel z kaluže pod odkvap, zasa môžu vzniknúť iné nezmysluplné problematiky......[/QUOTE]

EXT2 odstranili právě proto, že nemá journal a byly s tím problémy - docházelo k poškození souborového systému, protože vypínání eGreata je celkem "tvrdé".
Dokud je namountovanej, tak se podívej co je za zařízení (např. /dev/SDA) a kam je připojenej/namountovanej (např. /media/HDD) a pak už "jenom" zadáš do příkazové řádky mount s příslušnými parametry a je to.
Kdybys ho měl na USB tak ho jenom odpojíš a zase připojíš a namountuje se ti sám.
HWTest (371)|20.6.2009 15:16
[QUOTE=PeteMate;230296]Diky za odpoved, takze jsem to koupil bez CD, mohl by mi to nekdo nasdilet treba na sendspace.com, pls pls[/QUOTE]

http://www.sendspace.com/file/nbcz6o
Pytkin (7947)|20.6.2009 15:30
[QUOTE=dolby digital;230306]Bol som v linuxe a som tam aj formátoval tento disk vtedy ked som bádal a pátral po okolnostiach, len som musel ten disk unmountnuť (tak sa to menovalo) a vôbec doteraz neviem čo to znamená lebo som ho už potom nedokázal naspäť po formátovaní zasa moutnúť a z tohoto som teraz celý popletený....a ešte jedna dôležitá vec ma pri tom brzdí a to je to, že ked dali do toho najnovšieho firmware len možnosť formátovania iba na ext3, ktovie prečo to tak urobili či im zasa niečo iné neblbne ak to je naformátované na ext2, chápeš, bojím sa aby som neprešiel z kaluže pod odkvap, zasa môžu vzniknúť iné nezmysluplné problematiky......[/QUOTE]

Ja mam ext2 a ziadne problemy nemam .. ok .. jeden driver to nejde (pada vista) .. druhy driver ma mozno problem s journalom ..

potom ak chces kludne spavat , pouzivaj nejaky live linux z CDcka .. to je jedina moznost .. bootnes z neho a budes kopirovat po linuxom .. tam ziaden problem nebude .. inak aby si nemusel rebootovat , slo by este pouzit wmvare a linux pod nim ..
dolby digital (413)|20.6.2009 16:07
[QUOTE=HWTest;230309]Ne, to jsou dva různé disky:
1. úplně normální USB disk který přenáším
2. SATA disk připojený stabilně k eGreatu a aby neležel holý, je v krabičce od STARBOXU, jen je z krabišky vyndaný ten deklík na jedné straně, v kterém je USB konektor a elektronika a místo něj tudy vedou kablíky z eGreata a když kablíky odpojím a vrátím tam ten deklík, je z něj USB disk - udělal jsem všeho všudy jednou, hned na začátku, od té doby je nastálo připojený k eGreatu, ale kdybych na něm třeba chtěl na PC udělat checkdisk, tak je to celkem jednoduché a nemusím otvírat PC :-)[/QUOTE]

Jáj tááááááktóóó si to Ty vymyslel, zaujímavé. Ja som len na ten HDD zospodu prilepil také tenké samolepky som si nastihal aby nebol úplne na zemi, resp. na skle v stolíku aby nebzučal a pobehujem sním teraz hore dolu, z izby do izby teraz som rozlietaný lebo neviem čo s tým či to mám už nechať uložené alebo ešte či mám nad tým špekulovať....uvidím ešte chvíľku
dolby digital (413)|20.6.2009 16:16
[QUOTE=Pytkin;230313]Ja mam ext2 a ziadne problemy nemam .. ok .. jeden driver to nejde (pada vista) .. druhy driver ma mozno problem s journalom .. QUOTE]

A ja to teraz vidím takto ako píšeš.......toto sa musí vyriešiť :-)....idem písať do nového okna aby sa mi moje myšlienky sem zmestili...
dolby digital (413)|20.6.2009 16:31
.....vidím to takto: ten driver na ktorom mi padá vista by som vyškrtol zo zoznamu. A ten ktorý ma problémy s journalom sa mi zdá použiteľný lebo momentálne mi celkom fajn funguje, teraz už zaplňam ten 1TB disk, ešte nejakú 1-2 hodky bude už plný. Javí sa ako v poriadku som ho párkrát preskúšal aj v eGreate funguje, hraje, vymazal som niečo na skúšku, prekopíroval a ...skrátka pôsobí ako funkčný disk. Jedine čo ma trápi sú tie veci čo som opisoval ako keby som bol z Marsu, že som ho musel najskôr nabootovať z CD kde mám bootovací gparted, inak mi ho vista nevidí. Toto ma trápi že čo to má znamenať, žeby ho ten gparted pri tom bootovaní nejako popravil, mám na mysli ten journal žeby niečo s ním porobil? Lebo potom vidím na tom disku že mi pribudne nejakých 700 MB niečoho neviditeľného. Zdôrazňujem že nič v tom gperted nerobím, len nabvootujem, reštartnem a zrazu sa stane zázrak a fungujem. A sranda je že ked zasa s tým diskom nabootujem z CD ubuntu a reštartnem PC do visty zasa mi ho prestane vidieť a tak dokola....takže: teraz ho vidím a všetko sa zdá byť v poriadku tak to asi risknem, vymažem z toho druhého disku odkiaľ som kpíroval súbory a budem na ňom skúmať ďalej či bude tieto záhady robiť aj na ňom alebo či to náhodou nie je chba toho disku....čo poviete?....mám alebo nemám?
HWTest (371)|20.6.2009 17:51
[QUOTE=dolby digital;230318].....vidím to takto: ten driver na ktorom mi padá vista by som vyškrtol zo zoznamu. A ten ktorý ma problémy s journalom sa mi zdá použiteľný lebo momentálne mi celkom fajn funguje, teraz už zaplňam ten 1TB disk, ešte nejakú 1-2 hodky bude už plný. Javí sa ako v poriadku som ho párkrát preskúšal aj v eGreate funguje, hraje, vymazal som niečo na skúšku, prekopíroval a ...skrátka pôsobí ako funkčný disk. Jedine čo ma trápi sú tie veci čo som opisoval ako keby som bol z Marsu, že som ho musel najskôr nabootovať z CD kde mám bootovací gparted, inak mi ho vista nevidí. Toto ma trápi že čo to má znamenať, žeby ho ten gparted pri tom bootovaní nejako popravil, mám na mysli ten journal žeby niečo s ním porobil? Lebo potom vidím na tom disku že mi pribudne nejakých 700 MB niečoho neviditeľného. Zdôrazňujem že nič v tom gperted nerobím, len nabvootujem, reštartnem a zrazu sa stane zázrak a fungujem. A sranda je že ked zasa s tým diskom nabootujem z CD ubuntu a reštartnem PC do visty zasa mi ho prestane vidieť a tak dokola....takže: teraz ho vidím a všetko sa zdá byť v poriadku tak to asi risknem, vymažem z toho druhého disku odkiaľ som kpíroval súbory a budem na ňom skúmať ďalej či bude tieto záhady robiť aj na ňom alebo či to náhodou nie je chba toho disku....čo poviete?....mám alebo nemám?[/QUOTE]

Ten druhej soft umí EXT3 za předpokladu, že je journal prázdný = disk byl legálně/čistě odpojen/odmontovám, pokud je disk s EXT3 odpojen "nečistě" (pád systému, reset PC za chodu, odpojení USB disku bez unmountu atd.) zůstanou data v journalu a ten soft ho nepřipojí, protože neumí s journalem pracovat.
Nevím jak "čistě" je disk odpojen při vypnutí eGreatu, ale podle rychlosti vypnutí se obávám, že jde natvrdo. A Gparted možná, aniž by jsi cokoliv dělal, journal zpracuje a vynuluje.
Možná to Live CD Ubuntu neodmontuje při ukončení ten disk čistě?
Nevím jestli to tak skutečně je, je to jen moje teorie ...
axicom (626)|20.6.2009 21:08
Nikdo nezkousel to wifi? Ja to konecne zprovoznil, ale rychlost 10MB na n je docela malo.
PeteMate (7)|20.6.2009 23:10
[QUOTE=HWTest;230312]http://www.sendspace.com/file/nbcz6o[/QUOTE]

to HWTest: Diky moc
Pytkin (7947)|21.6.2009 01:18
DD, HWtest : Journal sa tyka len zapisu ne ? alebo aj citania ? ked su uz data bezpecne na disku , tak pri citani sa to moze zapinat/vypinat kolko chce , ne ? Ja myslim ze podstatne je korektne data dostat na disk .. potom by tam uz mali byt bezpecne ..
dolby digital (413)|21.6.2009 11:45
[QUOTE=Pytkin;230365]DD, HWtest : Journal sa tyka len zapisu ne ? alebo aj citania ? ked su uz data bezpecne na disku , tak pri citani sa to moze zapinat/vypinat kolko chce , ne ? Ja myslim ze podstatne je korektne data dostat na disk .. potom by tam uz mali byt bezpecne ..[/QUOTE]

No, teoreticky by to tak mohlo fungovať. Moja prax hovorí že nemusí to tak platiť za každých okolností. Preto sa tu toľko vypytujem lebo nemám istotu po mojej skúsenosti, som to opisoval priebežne od minulého piatku. Pre ozrejmenie:
Kúpil som nový 1TB disk, pripojil k eGreatu, sformátoval na ext3, nahral nmt apl., odpojil disk, pripojil ako HDD k PC na ktorom bol soft "Ext2 IFS 1.11a". Vista disk nespoznala, v Total C. iba ukázala písmenká disku ale ked som ťukol disk nespoznala, nezáme zariadenie. Nahral som soft "ext2fsd 0.44" a vista disk spoznala a všetko sa zdalo že je O.K. Na moju smolu som začal presúvať nedočkavo súbory lebo som súrne potreboval voľné miesto a čo je hlavné dôveroval som technike. Trvalo mi to celé dopoludnie kým som sa spamätal, párkrát mi zhavarovala vista a vôbec ma nenapadlo že kvôli tomu softu. Nejaké súbory som videl na tom novom disku presunuté a až časom som si náhodou všimol že niektoré mi akože presunulo ale v skutočnosti nepresunulo, som ich nevidel a "narodilo" sa vo mne podozrenie. Videl som asi od oka 120GB a malo byť asi 170-190 GB. Vypol som PC, odpojil disk, presunul sa k eGreatu a pripojil ako HDD. Naštartoval a.......ľudia moji, šok jak bomba. Nikde nič, jediné čo som videl boli namontované nmt apl., hlavný 930 GB disk prázdny. Skoro som sa pokakal. Naspäť do PC a kukám, nikde nič, jedine čo ma troška ohrialo bolo, že disk ukazoval síce prázdno ale údaje ukazovali že je na ňom okolo 120 GB. O tie ostatné som nenávratne prišiel. Tieto sa mi podarilo pomocou HWTest-a (díky) zachrániť pomocou ubuntu a gparted a veľa času stráveného bootovaním a čojaviem čo všetko som porobil. No náhodou som potom nechal na PC nahraný soft "Ext2 IFS 1.11a". Až včera som si len zo zvedavosti nahral "ext2fsd 0.46" a vista mi okamžite zhavarovala. Tento okamih ma utvrdil v domnienke že všetko toto zlo mi spôsobil tento soft. Čiže dáta sa javili ako bezpečné ale skutočne až tak bezpečné neboli aj ked som ich na disku videl. Ked teraz spätne nad tým uvažujem, myslím si že tie nenávratne stratené spôsobil ten "ext2fsd 0.44" a tie ktoré sa mi akože schovali by som pripustil myšlienku ked včera HWTest písal o tom tvrdom vypínaní disku že ked som vtedy prvýkrát odpájal disk od PC tak som vypol PC normálne ale som sa ponáhľal aj strach o dáta hral nejakú úlohu a som nevypol PC vzadu tým gombíkom a možno na doske bol nejaký prúd a to mi spôsobilo to zmiznutie tých dát ktoré sa mi potom podarilo obnoviť.
miro333 (716)|21.6.2009 16:09
nuž kámo, nauč sa súbory kopírovať a mazať až následne, lebo pri presúvaní hrozí riziko problémov podobných tvojim. ale tu už zrejme vieš teraz aj sám...
aký je vlastne problém nechať si hdd so súbormi v pc a prehrávať ich cez sieť? spotreba pc len za čas prehrávania nie je nijako moc vysoká a hlučnosť sa dá poriešiť iks spôsobmi...
PeteMate (7)|21.6.2009 17:58
Zdravim vsechny,
mel jsem moznost porovnat oba pristroje a nemuzu si pomoci WD TV mi prehrava HD filmy v lepsi kvalite nez egreat m34a. U WD TV jsem v podstate nic nenastavoval a vse fungovalo okamzite bez problemu s vybornou ostrosti. Za to s egreat jsem uz stravil hodiny a nemohu docilit ostrosti obrazu jako u WD TV. Zkousel jsem vsechny kombinace v nastaveni v audio-video, ale bohuzel kvalita obrazu je viditelne horsi. Vse porovnavam na full HD TV, stejnych mkv a pouzivam stejny HDMI kabel. Mel nekdo problemy s ostrosti obrazu ci nastavenim?
dolby digital (413)|21.6.2009 19:31
[QUOTE=miro333;230419]nuž kámo, nauč sa súbory kopírovať a mazať až následne, lebo pri presúvaní hrozí riziko problémov podobných tvojim. ale tu už zrejme vieš teraz aj sám...
aký je vlastne problém nechať si hdd so súbormi v pc a prehrávať ich cez sieť? spotreba pc len za čas prehrávania nie je nijako moc vysoká a hlučnosť sa dá poriešiť iks spôsobmi...[/QUOTE]

Kukni, niekto sa orientuje na prehrávanie cez sieť z PC alebo NAS, niekto zasa cez USB, niekto cez HDD no a ja osobne som pre univerzálnosť aj za prehrávanie cez sieť aj cez USB aj cez HDD, podľa toho ako mám chuť, náladu, alebo aké je počasie. :-)
Pytkin (7947)|21.6.2009 23:06
[QUOTE=dolby digital;230386]No, teoreticky by to tak mohlo fungovať. Moja prax hovorí že nemusí to tak platiť za každých okolností. Preto sa tu toľko vypytujem lebo nemám istotu po mojej skúsenosti, som to opisoval priebežne od minulého piatku. Pre ozrejmenie:
Kúpil som nový 1TB disk, pripojil k eGreatu, sformátoval na ext3, nahral nmt apl., odpojil disk, pripojil ako HDD k PC na ktorom bol soft "Ext2 IFS 1.11a". Vista disk nespoznala, v Total C. iba ukázala písmenká disku ale ked som ťukol disk nespoznala, nezáme zariadenie. Nahral som soft "ext2fsd 0.44" a vista disk spoznala a všetko sa zdalo že je O.K. Na moju smolu som začal presúvať nedočkavo súbory lebo som súrne potreboval voľné miesto a čo je hlavné dôveroval som technike. Trvalo mi to celé dopoludnie kým som sa spamätal, párkrát mi zhavarovala vista a vôbec ma nenapadlo že kvôli tomu softu. Nejaké súbory som videl na tom novom disku presunuté a až časom som si náhodou všimol že niektoré mi akože presunulo ale v skutočnosti nepresunulo, som ich nevidel a "narodilo" sa vo mne podozrenie. Videl som asi od oka 120GB a malo byť asi 170-190 GB. Vypol som PC, odpojil disk, presunul sa k eGreatu a pripojil ako HDD. Naštartoval a.......ľudia moji, šok jak bomba. Nikde nič, jediné čo som videl boli namontované nmt apl., hlavný 930 GB disk prázdny. Skoro som sa pokakal. Naspäť do PC a kukám, nikde nič, jedine čo ma troška ohrialo bolo, že disk ukazoval síce prázdno ale údaje ukazovali že je na ňom okolo 120 GB. O tie ostatné som nenávratne prišiel. Tieto sa mi podarilo pomocou HWTest-a (díky) zachrániť pomocou ubuntu a gparted a veľa času stráveného bootovaním a čojaviem čo všetko som porobil. No náhodou som potom nechal na PC nahraný soft "Ext2 IFS 1.11a". Až včera som si len zo zvedavosti nahral "ext2fsd 0.46" a vista mi okamžite zhavarovala. Tento okamih ma utvrdil v domnienke že všetko toto zlo mi spôsobil tento soft. Čiže dáta sa javili ako bezpečné ale skutočne až tak bezpečné neboli aj ked som ich na disku videl. Ked teraz spätne nad tým uvažujem, myslím si že tie nenávratne stratené spôsobil ten "ext2fsd 0.44" a tie ktoré sa mi akože schovali by som pripustil myšlienku ked včera HWTest písal o tom tvrdom vypínaní disku že ked som vtedy prvýkrát odpájal disk od PC tak som vypol PC normálne ale som sa ponáhľal aj strach o dáta hral nejakú úlohu a som nevypol PC vzadu tým gombíkom a možno na doske bol nejaký prúd a to mi spôsobilo to zmiznutie tých dát ktoré sa mi potom podarilo obnoviť.[/QUOTE]

Musim povedat , ze vidim v tomto problem vo viste .. ale ja mam EXT2IFS vo viste a funguje mi to .. mam ale EXT2 na popcorne ..
Pytkin (7947)|21.6.2009 23:08
[QUOTE=PeteMate;230437]Zdravim vsechny,
mel jsem moznost porovnat oba pristroje a nemuzu si pomoci WD TV mi prehrava HD filmy v lepsi kvalite nez egreat m34a. U WD TV jsem v podstate nic nenastavoval a vse fungovalo okamzite bez problemu s vybornou ostrosti. Za to s egreat jsem uz stravil hodiny a nemohu docilit ostrosti obrazu jako u WD TV. Zkousel jsem vsechny kombinace v nastaveni v audio-video, ale bohuzel kvalita obrazu je viditelne horsi. Vse porovnavam na full HD TV, stejnych mkv a pouzivam stejny HDMI kabel. Mel nekdo problemy s ostrosti obrazu ci nastavenim?[/QUOTE]

To je velmi divne .. Totiz oba pouzivaju rovnaky CHIP .. cize zrejme aj vychadzaju z rovnakych driverov .. atd ..
HWTest (371)|21.6.2009 23:43
[QUOTE=Pytkin;230476]To je velmi divne .. Totiz oba pouzivaju rovnaky CHIP .. cize zrejme aj vychadzaju z rovnakych driverov .. atd ..[/QUOTE]

Taky mi to přijde divné, vlastním oba a rozdílů v kvalitě obrazu jsem si nevšiml ...
PeteMate (7)|22.6.2009 06:34
[QUOTE=HWTest;230482]Taky mi to přijde divné, vlastním oba a rozdílů v kvalitě obrazu jsem si nevšiml ...[/QUOTE]
Ano z toho jsem vychazel, ale napriklad WD TV mi neprehraje kvalitne jeden rip - kostickuje a Egreat nema zadny problem. Druhy pripad je, ze WD TV je mnohem rychlejsi v menu a bootovani nez egreat, ktery je fakt pomaly
HWTest (371)|22.6.2009 08:37
[QUOTE=PeteMate;230487]Ano z toho jsem vychazel, ale napriklad WD TV mi neprehraje kvalitne jeden rip - kostickuje a Egreat nema zadny problem. Druhy pripad je, ze WD TV je mnohem rychlejsi v menu a bootovani nez egreat, ktery je fakt pomaly[/QUOTE]

První problém je dán tím, že WDTV má méně RAM a tím pádem zvládá méně referenčních snímků.
Druhý problém je dán tím, že srovnáváte jablka s hruškami - eGreat při bootu startuje poněkud více modulů než WDTV (také toho více umí).
Je to asi totéž jako srovnávat rychlost bootu Win 98 a Win XP na stejném HW.
A to si ještě nejsem jist zdali nezaměňujete u WDTV boot s pouhým Standby, WDTV nelze vypnout a donutit k novému bootu jinak než vytažením ze zásuvky.
eGreat zase nejde přepnout do Standby originálním ovladačem, pouze vypnout.
Pohyb v menu obou zařízení mi přijde +- stejně rychlý.
Ani jedno z toho však nemá s kvalitou obrazu nic společného.
Pytkin (7947)|22.6.2009 10:16
[QUOTE=PeteMate;230487]Ano z toho jsem vychazel, ale napriklad WD TV mi neprehraje kvalitne jeden rip - kostickuje a Egreat nema zadny problem. [/QUOTE]

Hmm .. Toto si dako odporuje s tymto ..

[QUOTE=PeteMate;230437]Zdravim vsechny,
mel jsem moznost porovnat oba pristroje a nemuzu si pomoci WD TV mi prehrava HD filmy v lepsi kvalite nez egreat m34a. U WD TV jsem v podstate nic nenastavoval a vse fungovalo okamzite bez problemu s vybornou ostrosti. Za to s egreat jsem uz stravil hodiny a nemohu docilit ostrosti obrazu jako u WD TV. Zkousel jsem vsechny kombinace v nastaveni v audio-video, ale bohuzel kvalita obrazu je viditelne horsi. Vse porovnavam na full HD TV, stejnych mkv a pouzivam stejny HDMI kabel. Mel nekdo problemy s ostrosti obrazu ci nastavenim?[/QUOTE]

Ak ma WDTV daky problem , tak ma to neprekdapuje .. Predsa len to ladia trosku kratsie ako NMT ..
axicom (626)|22.6.2009 20:18
Halo lidi, nikdo nezkousel to wifi? Ja ze v navodu je napsany udaj pro USB 480Mb, ale real je 10MB, n wifi by melo zvladat tak 30MB.
tyckar (1)|22.6.2009 21:14
Zdravím,
je možné sehnat nějaký HD media player (parametry cca jako WD TV player nebo eGreat EG-M34A s podporou CZ titulků) s wifi, který zvládne 1080p po wifi? Samozřejmě pokud budu předpokládat že mám dostatečně kvalitní router (třeba 802.11n draft) a NAS s dostatečnou rychlostí. Máte někdo toto řešení zprovozněné?
amon.re (93)|22.6.2009 22:17
[QUOTE=axicom;230559]Halo lidi, nikdo nezkousel to wifi? Ja ze v navodu je napsany udaj pro USB 480Mb, ale real je 10MB, n wifi by melo zvladat tak 30MB.[/QUOTE]

... a takhle ti to jede, i když dáš ta zařízení k sobě, tj. je kvalitní signál? Co když ten wifi modul píchneš třeba do nb? Taky o tom wifi modulu trochu uvažuju. Není tak drahý a lepší, než tahat kabely, i když to mám tak pět metrů.