Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-M34A *VS* WDTV HD Media player WDAVP00BE

amon.re (93)|5.6.2009 09:57
Díky moc,
akorát tedy nechápu, jak je možné, že v režimu AUTO nevidím nic na TV ani při prohlížení menu (jen chvíli běží nápis LOADING a pak je tma). Teprve když zapnu HDMI 1080i (spec. tlačítko ovladače + 8) tak vidím obraz i v menu.

Taky to tedy znamená, že když mám film např. 23.976fps (což zjistím např. z info při přehrávání), tak musím vždy film stopnout, přejít do menu, tam se proklikat do nastavení a zvolit výstup 1080p/23.976? Nejde to měnit během přehrávání nějak jednopdušeji?

Nebo je toto nasavení v menu MAXIMUM, co může přehrávač do HDMI TV pustit a volba AUTO má jen vliv na automatickou detekci připojeného zařízení (např. při změně připojené televize)? Je totiž fakt, že filmy 23.976 běžely i tak plynule a bez trhání.

Jinak musím dodat, že jsem naprosto nadšen. Sice startuje dýl, než jsem si představoval (cca minutku), ale obraz předčil moje očekávání a to především při zvětšení klasického filmu, které zvládl snad líp, než samotná TV. 1080p a 720p má samozřejmě brilantní obraz už samo o sobě :). Opavdu hodně se mi líbí i možnosti ovládání během přehrávání filmu (nesčetné možnosti nastavení titulků, včetně velikosti, barev a jejich posunu, nesedíli o nějakou tu milisekundu), posuny v obraze, čisté přetáčení s obrazem ... zatím spokojenost :)
HWTest (371)|5.6.2009 10:24
[QUOTE=amon.re;228656]Díky moc,
akorát tedy nechápu, jak je možné, že v režimu AUTO nevidím nic na TV ani při prohlížení menu (jen chvíli běží nápis LOADING a pak je tma). Teprve když zapnu HDMI 1080i (spec. tlačítko ovladače + 8) tak vidím obraz i v menu.
[/QUOTE]

Pro začátek jsem to nahodil na 720p a pak v menu nastavil požadované rozlišení a uložil.
Rozlišení je nejlepší, pokud to TV zvládá, nastavit na 1080p60 + Framerate Sync (je až v novějším firmware) na NTSC/PAL/24p, ale TV musí umět 1080p60, 1080p50, 1080p24, pak se to samo přepíná podle FPS přehrávaného filmu.
Auto je tuším pro kompozitní výstup.
amon.re (93)|5.6.2009 10:33
Super, díky. Doma to hned zkusím. LG 42LG5100 určitě podle specifikací 1080p60 a nižší zvládá.
Pytkin (7947)|5.6.2009 10:46
ked davas framerate sync , tak je vlastne jedno ci das p24 p50 p60 .. on si to aj tak vzdy prepne podla potreby ..
RoPo (6061)|5.6.2009 11:26
4amon.re: Zkus jiný HDMI kabel. Může být zrada v něm. Jednoduše řečeno pro pochopení, nemám čas rozepisovat : "kabel numí" 1080p.
axicom (626)|5.6.2009 11:48
Tak ze jsem to prave zprovoznil, prvni dojem celkem dobry, muzu srovnavat pouze s Iamm 27. Prvni dojem je ze Egreat je docela pomaly, ale ma bohate nastaveni, opraz je pekny, nechal jsem puvodni nastaveni.

Mam dva problemy:

1. nedokazu nastavit audio vystup tak, aby sel zvuk v TV ale zaroven ven pres optiku 5.1, pokud mi jde zvuk v TV, tak ven jde pouze stereo, pokud jde ven 5.1 tak TV mlci.

2. pokud pouziju zoom, nemuzu se dostat zpet na puvodni velikost filmu.

Dik za pomoc.
amon.re (93)|5.6.2009 11:48
to RoPo: použil jsem ten kabel, co byl přiložen k přehrávači.
amon.re (93)|5.6.2009 12:57
Jestli ten dodávaný zvládá 1080p či jen 1080i jsem zatím zjistit nemohl. Jiný kvalitnější kabel nemám.
Pytkin (7947)|5.6.2009 13:35
k popcornu sa dodava kvalitny kabel .. ze by k egreatu davali smejd ?
Pytkin (7947)|5.6.2009 13:38
[QUOTE=axicom;228674]
1. nedokazu nastavit audio vystup tak, aby sel zvuk v TV ale zaroven ven pres optiku 5.1, pokud mi jde zvuk v TV, tak ven jde pouze stereo, pokud jde ven 5.1 tak TV mlci.
[/QUOTE]

NO to dost dobre nejde .. jedine ze by tvoja tv zvladala dolby digital a DTS ..
Bezne telky vedia len nekomprimovane audio .. Cize musis dekodovat signal a posielat ho uz dekodovany .. bohuzial len stereo ..
ked chces cez optiku 5.1, potrebujes ho pustat zakodovany .. v povodnom stave .. teda DTS, Dolby Digital atd .. Tomu zase telka ale nerozumie ..

Bohuzial sa neda nastavit aby do HDMI a analog out dekodoval zvuk a do optiky aby posielal bitstream (toto dvd prehravace bezne vedia) ..
RoPo (6061)|5.6.2009 15:08
[QUOTE=Pytkin;228681]k popcornu sa dodava kvalitny kabel .. ze by k egreatu davali smejd ?[/QUOTE]

Šmejd snad ne, ale kabel který umí max 1080i.
Pytkin (7947)|5.6.2009 15:17
ak vie len 1080i , tak je to smejd :)

Mam tu tie najlacnejsie kable za 100 korun a na vsetkych ide 1080p uplne bez problemov ..
RoPo (6061)|5.6.2009 15:53
[QUOTE=Pytkin;228700]ak vie len 1080i , tak je to smejd :)

Mam tu tie najlacnejsie kable za 100 korun a na vsetkych ide 1080p uplne bez problemov ..[/QUOTE]

To neznamená, že když kabel nepodporuje kategorii hi-speed (kategorie 2 - do 340 MHz - až 1080p), že je šmejd :-E

Je to prostě kabel pro standard (kategorie 1 - do 75Mhz - max 1080i)

(kabelu se však nezastávám)


Apropo - Porche je taky šmejd. Jezdí jen max něco kolem 290-330km/h.
F1 či letadla jsou na tom lépe :-E
Pytkin (7947)|5.6.2009 16:12
ropo : no neviem .. zjavne chcel dakto usetrit .. davat k HD prehravacu kabel , kery nezvlada 1080p , pricom vsetky filmy su v 1080p ... tu nieco nesedi ..

ale fakt musim povedat , ze som sa este nestretol s kablom , co by nezvladal 1080p .. Mam tu aj tie najlacnejsie kable ( http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10599329 ), ktore som kde videl .. a aj na nich to funguje ..
axicom (626)|5.6.2009 17:29
[QUOTE=Pytkin;228682]NO to dost dobre nejde .. jedine ze by tvoja tv zvladala dolby digital a DTS ..
Bezne telky vedia len nekomprimovane audio .. Cize musis dekodovat signal a posielat ho uz dekodovany .. bohuzial len stereo ..
ked chces cez optiku 5.1, potrebujes ho pustat zakodovany .. v povodnom stave .. teda DTS, Dolby Digital atd .. Tomu zase telka ale nerozumie ..

Bohuzial sa neda nastavit aby do HDMI a analog out dekodoval zvuk a do optiky aby posielal bitstream (toto dvd prehravace bezne vedia) ..[/QUOTE]

Skoda, Iamm 27 to umel:-(

Ted jsem stahnul film Hoodwinked 1080p s CZ a EN stopou a CZ stopa vypadava, stalo se vam to?
amon.re (93)|5.6.2009 20:07
[QUOTE=axicom;228719]Skoda, Iamm 27 to umel:-(

Ted jsem stahnul film Hoodwinked 1080p s CZ a EN stopou a CZ stopa vypadava, stalo se vam to?[/QUOTE]

Jestli se ten zvuk jen vždy po několika vteřinách seknce, bude to jeho synchronizací na obraz s 23.976fps jen pomocí MKVMerge, který zvuk ve skutečnosti nezpomalí lineárně (nepřepočítá ho).

Já CZ zvuk dřív přizpůsoboval 25fps (DVD) na 23.976 MKV většinou v Audacity nebo to BeSweet.
Teď je ale nejjednodušší původní zvuk úplně vyhodit, změnit v MKV rychlost videa na 25fps (je to jen údaj, jak rychle se má video přehrávat, tj. nedochází ke ztrátě kvality) a přidám z DVD CZ i ENG stopu v AC35.1 (a zároveň se zbavím DTS). Když anglickou stopu z DVD nemám, tak pak tu z MKV zkrátím (zrychlím), aby odpovídala rychlostí videa 25 snímků za vteřinu (a jeli třeba rovnou převedu z DTS na AC3).
amon.re (93)|5.6.2009 20:14
Ostatní majitelé nemají problém s dodaným kabelem? Myslím, zda jede v 1080p.
axicom (626)|6.6.2009 09:36
K tomu zoomu nikdo nic? Jeste jsem vcera postrehl ze pri zvetseni filmu o podelne pruhy, je namisto nich v obrazu jakoby duha, obraz je v tech puvodnich pruzich nejaky degradovany.
amon.re (93)|6.6.2009 09:45
to axicom: nic takového. Při použití ZOOM (tlačítko ovladače vpravo nahoře) se cyklicky opakuje přizpůsobování obrazu. Když 2.31:1 zvětčím na 16:9, tak tam žádné problémy s obrazem v původních černých pruzích nemám. V souvislosti s tím, co jsme si tu psali o kabelech, co zkusit snížit výstup na 1080i ?
Konycz (56)|6.6.2009 12:21
mam eGreatM31C a dodany kabel uplne bez problemu vali...

Zkousel nekdo pripojit eGreat pomoci nejake online sluzby na archiv TV stanice NOVA ??? Jedna se o prohlizeni online serialu
amon.re (93)|6.6.2009 14:29
[QUOTE=axicom;228719]Skoda, Iamm 27 to umel:-(

Ted jsem stahnul film Hoodwinked 1080p s CZ a EN stopou a CZ stopa vypadava, stalo se vam to?[/QUOTE]

... jen abych to ještě doplnil. Zkus to MKV přehrát na PC, tam by měl být CZ zvuk v tomto případě OK. PC dovede přehrávat obraz podle poměru zadaného u zvukové stopy (tj, samo přepne rychlost => film bude u každé stopy jinak dlouhý). Přehravač si ale s tímhle neporadí a vznikaj tam ty záseky. Teď jsem si to ověřil na jednom starším MKV, kam jsem přidával zvuk bez úprav.
axicom (626)|6.6.2009 17:49
Ano, v PC to je bez problemu.
amon.re (93)|6.6.2009 18:17
[QUOTE=axicom;228803]Ano, v PC to je bez problemu.[/QUOTE]

Tak v tom případě pomůže:

A) extrakce stop
1. MKVInfoGUI.exe si zjisti informace o jednotlivých stopách (zvukových (fps), audio(kodek)
2. MKVExtractGUI.exe načti to MKV a vyber k extraktu:
- videostopu (pravděpodobně 23,976fps)
- CZ autidiostopu (pravděpodobně AC3 DD5.1 s délkou pro 25fps)
- ENG autidiostopu (pravděpodobně AC3 či DTS délkou pro 23,976fps)
- relevantní titulky (pravděpodobně pro 23,976fps)
3. proveď extract (cca 8-15min)

B) převod zvuku
4. spusť BeLight.exe (GUI rozhraní pro BeSweet.exe) a načti tam anglickou zvukovou stopu
5. v nastavení zvol záložku AC3 5.1 a v rozšířených nastaveních zvol volbu:
- convert Frame Rate from 23976 to 25000 fps (ta čísla dopiš)
6. spusť převod (cca 2-5min)

C) převod titulků
7. otevři titulky v Subtitle Workshop a vlevo do comboboxů nastav:
- vstupní FPS = 23,976
- FPS = 25000
8. ulož titulky (cca 10s :))


D) sloučení do kontejneru MKV
9. spusť MKVMerge.exe a načti tam videostopy, audio stopy a titulky
10. můžeš nastavit nějaké tagy k jednotlivým stopám (info o jazyku atd)
11. u video stopy na druhé záložce nastav FPS na 25000
12. spusť sloučení (cca 10min)

Výsledkem je film převedený na 25fps včetně titulků a zvukových stop.

Samozřejmě je možné podobně upravit jen CZ stopu aby seděla na 23,976 (BeLight se jen nastaví hodnoty obráceně) a ostatní nechat jak to je, ale anglická je stejně často v DTS a protože naše magická krabička DTS nezvládá, je třeba ji převést (já osobně ji stejně nezachovávám)

Programy jsou ke stažení docela běžně, stačí zadat do googlu.

Jo a ještě pozor. těmhle prográmkům se nelíbí české znaky v názvech souborů a v cestách k nim, tak vše bez hacku a carek :)
Pytkin (7947)|6.6.2009 19:37
s tymto nema problem DUNE .. a v popcorne A110 to zrovna riesia .. cize Egreat s tym nebude mat problem , ked to v popcorne vyriesia ..
amon.re (93)|6.6.2009 20:43
Tím myslíš, že řeší, aby přehrávač uměl nastavit FPS videostopy podle délky zvoleného audia?
Pytkin (7947)|6.6.2009 20:46
amon : nie .. ze bude vediet robit STRETCH AUDIO parameter v MKV .. Cize pri vlozenom ceskom zvuku uz to nebude kazdy ~10 sec vypadavat ..
amon.re (93)|6.6.2009 21:28
to Pytkin: tak to je v podstatě to stejné. Jakým způsobem se s parametrem STRETCH AUDIO v MKV vypořádá, je už podružné, nicméně zrychlené/zpomalené přehrávání videa, tak aby sedělo na délku audia je jedna z lepších možností (budeli to odpovídat nětkerému standardu NTSC/PAL).

Tak jako tak, už aby to bylo :)
Pytkin (7947)|6.6.2009 21:46
amon : no neverim tomu , ze by to bolo zrychlene/spomalene video .. skorej si myslim ze to bude zrychleny/spomaleny zvuk ..
amon.re (93)|6.6.2009 22:09
Tžko říct, ale obecně platí, že změnit rychlost přehrávání zvuku je obecně složitější, než pustit video, které je v podstatě jen sada nezávislých snímků, rychleji/pomaleji. Samozřejmě je tu problém s možnostmi zobrazovače aj. Tak snad to vyřeší k úplně spokojenosti, aby se pak zase třeba netrhal každé dvě vteřiny obraz :)
Pytkin (7947)|6.6.2009 22:35
snimky nevies pustit rychlejsie/pomalsie .. len zduplovat alebo ubrat .. a to je vlastne trhanie obrazu .. zrychlenie/spomalenie audia je asi jednoduchsie ..
amon.re (93)|6.6.2009 22:46
Nepouštím snímky rychleji, ale zobrazím jich víc či míň za daný časový úsek (prostě na TV budou svítit o chvilku dýl/míň)

Dělá se to naprosto běžně. Film v kině běží 24fps, zatímco v televizi běží 25fps a je tím pádem o několik minut kratší. Přeci není problém, zobrazit bez jakékoliv rekomprese za vteřinu o snímek víc či míň. To je právě to co se běžně dělá, když měníme v MKV video z 23.976 na 25.000 fps. Problém může mít jen TV to zobrazit. Proto je tak žádoucí mít filmových 1080p/24 nebo dokonce 1080p/23.976 pro NTSC.

Samozřejmě, pokud bych chtěl zachovat stejnou snímkovou frekvenci k jimému zvuku, musel bych čas od času nějaký snímek zahodit nebo zopakovat.
Pytkin (7947)|6.6.2009 23:09
to hej .. to je v poriadku .. Ale ked mas nastaveny vystup obrazu 1080p24 a ked chces do toho napchat 25 frejmov tak mas problem .. omnoho jednoduchsie je spomalit ten zvuk .. predpokladam ze tak to aj robia softy .. predpokladam ze nieco podobne robi aj besweet pri 25->24 ..osobne mam ale radsej premuxovanie oberazu na 25 , uz len kvoli tomu , ze pouzivam 720p50, kde je 23/24 problem ..
amon.re (93)|6.6.2009 23:26
To právě problém není. Problém by byl, kdyby audio bylo z nějakých důvodů sestaveno k nějakému podivnému fps, třeba 22,235. To by pak v TV cukalo. 24p i 25p dnešní nové televize bez problému zvládnou. Navíc u videa je fps jen informace v hlavičce souboru, takže jde jednoduše změnit okamžitě bez vlivu na kvalitu videa. U audia ho ale musíš zrychlit/zpomalit a to se už bez kompletní rekomprese neobejde, což u digitálního záznamu znamená další degradaci kvality. Navíc dojde ke změně výšek. BeSweet udělá s audio stopou právě toto, takže ji vlastně i lehce znehodnotí.
Pytkin (7947)|7.6.2009 01:22
no to 24p nebyva zase az tak bezproblemove .. staci sledovat toto forum .. ale to uz je problem konkretnych televizorov , nie prehravacov ..

Co sa tyka toho , ako sa prehravac vysporiada s kratsim zvukom , tak uvidime .. osobne si myslim ze dako doladia to audio .. I ked neviem uplne ako to ide spravit trebars s AC3 alebo DTS .. prislo by mi ale divne , ze by sa film s originalnym zvukom prehraval ako 24 , a s dabingom ako 25 .. koniec koncov telka ukaze ci to ide 24 alebo 25 , tak sa lahko presvedcime ..

besweet vlastne robi co ? dekoduje , spomali a zakoduje ? tam by ziadna zmena vysok nemala nastat .. ak meni vysky , tak potom zrejme nic nerecoduje , len zmeni dako frekvenciu .. to potom ale neni degradacia kvality (len vysky tonu) ..
Harris23 (180)|7.6.2009 01:48
[QUOTE=amon.re;228842]To právě problém není. Problém by byl, kdyby audio bylo z nějakých důvodů sestaveno k nějakému podivnému fps, třeba 22,235. To by pak v TV cukalo. 24p i 25p dnešní nové televize bez problému zvládnou. Navíc u videa je fps jen informace v hlavičce souboru, takže jde jednoduše změnit okamžitě bez vlivu na kvalitu videa. U audia ho ale musíš zrychlit/zpomalit a to se už bez kompletní rekomprese neobejde, což u digitálního záznamu znamená další degradaci kvality. Navíc dojde ke změně výšek. BeSweet udělá s audio stopou právě toto, takže ji vlastně i lehce znehodnotí.[/QUOTE]
Máš pravdu ale druhá strana mince je zas to (čisto teoreticky a zjavne pritiahnuté za vlasy), že ak pozeráš film ako 25p tak už si spravil tiež zásah do umeleckého diela a už nepozeráš nato, čo tým filmárov vytvoril. Lenže kedže aj dabing je zásah (a isto väčší ako 25p), tak je to vlastne jedno :D.
Harris23 (180)|7.6.2009 01:50
[QUOTE=Pytkin;228847]...prislo by mi ale divne , ze by sa film s originalnym zvukom prehraval ako 24 , a s dabingom ako 25...[/QUOTE]
No mne by najviac vyhovoval práve tento model.
Pytkin (7947)|7.6.2009 01:56
harris : tak tento model si moze spravit doma kazdy sam .. ja vacsinou aj vyhadzujem original zvuk , pridam dabing z DVD a premuxujem na 25 aby to sedelo ..
amon.re (93)|7.6.2009 11:11
[QUOTE=Pytkin;228847]
besweet vlastne robi co ? dekoduje , spomali a zakoduje ? tam by ziadna zmena vysok nemala nastat .. ak meni vysky , tak potom zrejme nic nerecoduje , len zmeni dako frekvenciu .. to potom ale neni degradacia kvality (len vysky tonu) ..[/QUOTE]

Jenže ten zvuk je zakodován ztrátově, takže nejde rekonstruovat 100%. Po úpravě (zhuštění záznamu pro zkrácení) a opětovném zakodovaní odebereš vzorky jinde (například v původně aproximované části), protože je odebíráš se stejnou frekvencí a tím pádem po dekodovaní v přehrávači dostaneš opět o něco méně přesný zvuk. Ale netvrdím, že to bude neposlouchatelné (jde jen o princip) :).

Změna výšek je standardní důsledek zrychlení/zpomalení zvuku (pust si LP desku na single). U zkrácení zvuku o pět minut si toho ale nemáme šanci všimnout:)

Nevím, jak by tohle dělali v reálném čase (snad mohou zahazovat zvukové vzorky).

Nevíte, na kdy to slíbili vyřešit
Connor (509)|7.6.2009 13:52
Mno ze všeho nejméně bych chtěl, abych musel se staženým filmem ještě jakkoliv nacvičovat abych si ho mohl přehrát... :-(
amon.re (93)|7.6.2009 14:28
Tak to se samozřejmě nechce nikomu. Nemášli ale externí dekodér DTS, tak ti nic jiného nezbude, protože nejméně 50 % filmů má originální zvuk v DTS.

Český v AC3 má jen minimum filmů a z toho minima je většinou ten zvuk naroubován z DVD bez jakékoiliv úpravy jen za pomoci parametru STRETCH BY, což jsme tu právě řešili, že aspoň podpora tohoto se nyní řeší.

Ideální by bylo, kdyby ten, kdo uploaduje verzi s CZ si s tím dal trochu víc práce a převedl to MKV komplet do CZ normy (tj. 25fps a převod DTS na AC3). Já si tak dnes převedl tři filmy, přidal k nim z DVD či AVI CZ stopy a už je to rutina :).
Pytkin (7947)|7.6.2009 16:29
[QUOTE=amon.re;228868]

Změna výšek je standardní důsledek zrychlení/zpomalení zvuku (pust si LP desku na single). U zkrácení zvuku o pět minut si toho ale nemáme šanci všimnout:)
[/QUOTE]

spomalenie/zrychlenie ala gramafon , to je len zmena frekvecie .. to samozrejme ma za nasledok zmenu vysiek .. Tak funguje besweet ? to potom ale nedegraduje dekompresiou/kompresiou ..

Ina vec je TIMESTRETCHING .. Pri zachovani frekvencie (a vysky) len zrychlis a spomalis .. A nepocujes ziadny rozdiel .. v realnom case to ale asi nikto nevie spravit .. je to narocny proces ..
Pytkin (7947)|7.6.2009 16:30
[QUOTE=amon.re;228880]Tak to se samozřejmě nechce nikomu. Nemášli ale externí dekodér DTS, tak ti nic jiného nezbude, protože nejméně 50 % filmů má originální zvuk v DTS.

[/QUOTE]

To je prave vyhoda popcornu , ktory ma zabudovany DTS dekoder .. i ked , ak chce niekto 5.1 , tak aj tak musi mat externy .. vela ludi to ma ale trebars v spalni , kde nema ziadne kino a staci zvuk z telky .. na to je to idealne .. netreba ziadnu inu krabicu ..
amon.re (93)|7.6.2009 16:43
[QUOTE=Pytkin;228892]spomalenie/zrychlenie ala gramafon , to je len zmena frekvecie .. to samozrejme ma za nasledok zmenu vysiek .. Tak funguje besweet ? to potom ale nedegraduje dekompresiou/kompresiou ..
[/QUOTE]

... jenže odebírání vzorků (44 resp. 48 KHz) se musí udělat znovu na tom novém zhuštěném (zkráceném) signálu, stejně jako ztrátová komprese.
Jak to dělá BeSweet si nejsem 100% jistej. Třeba nové Audacity 1.3 má jak volbu "Změnit rychlost" tak i volbu "Změnit tempo". Ta druhá možnost má zachovávat výšky. Zatím ale neumí AC3 ani DTS.
Pytkin (7947)|7.6.2009 16:45
pri zmene frekvencie nepridavas/neuberas vzorky .. cize je to nedestruktivne .. ako zmena fps z 24 na 25 ..
amon.re (93)|7.6.2009 16:49
[QUOTE=Pytkin;228893]To je prave vyhoda popcornu , ktory ma zabudovany DTS dekoder .. i ked , ak chce niekto 5.1 , tak aj tak musi mat externy .. vela ludi to ma ale trebars v spalni , kde nema ziadne kino a staci zvuk z telky .. na to je to idealne .. netreba ziadnu inu krabicu ..[/QUOTE]

Tak DTS mě zase až tak netrápí, protže stejně vždy přidávám CZ stopu a tu jem ještě na žáídném DVD či BD neviděl jinak než v AC3. Nicméně, docela zajímavě teď vypadá tahle věcička: http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00155

Umí DTS a navíc k tomu má dva DVB-T tunery a to dokonce s MPEG4 podporou s možností nahrávání na disk. Jestli to bude aspoň trochu stabilní (tj. nikoliv loterie zda se mi to večer nahraje), tak to bude docela fajn věcička ALL-IN-ONE :) Kazí to trochu jen ta cena.
Pytkin (7947)|7.6.2009 17:32
DTS ma tiez zasadne netrapi .. pisem to sem len kvoli tomu , ze niekoho to trapit moze ..
axicom (626)|8.6.2009 09:02
Ma nekdo vyzkouseny wi-fi modul? Je potreba neco instalova, nebo staci zastrcit, nastavit a uz to jede? Da se pouzit i jiny modul nez ten na umax.cz?
Connolly (5)|8.6.2009 11:40
Dobrý den, protože mi umřel mediaplayer Freecom, tak ho chci nahradit jiným síťovým playerem. EG-34A vypadá dost dobře, přehrávám většinou soubory přímo ze sítě, tak by mi asi vyhovoval. Ale protože stojí cca 3x tolik co mne stál Freecom, tak si chci ověřit nějaké drobnosti:
1) Mám dotaz ohledně připojení USB DVD mechaniky. Je jedno o jaký jde typ? Přehrává potom dvd bez problémů, můžu tedy zrušit player? Funguje dvd menu, kapitoly, přesun na čas, zrychlené přehrávání..?
2)Máte někdo vyzkoušeno download manager - stahování z Rapidshare.com v případě že mám zaplacený premium účet, je možné tento v M34A využívat?

Děkuji předem za informace.
Žabža (15)|11.6.2009 19:30
Jaký je vhodný a nejlépe levný NAS? Co by měl podporovat, aby se dal k eGreatu připojit?
Bylo by možné použít Western Digital My Book World Edition.
dolby digital (413)|12.6.2009 00:01
No tak chlapi, strašný problém sa mi vyskytol. Kúpil som rýchlo 1TB disk, nahodil som ho do eGreat-u ako HDD, sformátoval na ext3 kde mi vypľul tie tri partície a nahral nmt aplikejšn ani som to nejako ešte nemal čas popozerať, rýchlo som ten disk vybral a pripojil do PC tiež ako hdd lebo súrne potrebujem presunúť z iných diskov dáta aby sa mi uvolnilo miesto. Ten soft na rozpoznanie vo viste mám nainštalovaný a teraz hlavný problém: neviem ako by som tie dáta presunul lebo v Total com. vidím tie tri partície majú svoje písmenká: e: f: g:, môžem ich aj pozmeniť ale akonáhle chcem disk otvoriť, napíše mi že: jednotka sa nenašla. Aj ked si vo viste otvorím cez štart, počítač tak tam tie tri partície vidím ako ostatné disky ale nereagujú. Ked na ktorúkoľvek ťuknem tak mi vypíše: disk v jednotke E: je pred jeho používaním potrebné naformátovať. Čo fčul? Som nejako zle nahral ten rozpoznávací soft?