Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-M34A *VS* WDTV HD Media player WDAVP00BE

Konycz (56)|12.6.2009 07:24
Udelal jsem to timto postupem a funguje bezproblemu vcetne EXT3 http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007120004
dolby digital (413)|12.6.2009 08:07
Niečo bombové, šlape to jak švajčiarske hodinky, díky za info :-).
axicom (626)|12.6.2009 08:21
Me pocatecni nadseni trosku opadlo, prestoze ma prehravac mnoho funkci, je stale vice mkv co neprehraje s plnulym zvukem, bohuzel nektera u nich Iamm 27 prehraje v poradku.
HWTest (371)|12.6.2009 08:33
[QUOTE=dolby digital;229416]No tak chlapi, strašný problém sa mi vyskytol. Kúpil som rýchlo 1TB disk, nahodil som ho do eGreat-u ako HDD, sformátoval na ext3 kde mi vypľul tie tri partície a nahral nmt aplikejšn ani som to nejako ešte nemal čas popozerať, rýchlo som ten disk vybral a pripojil do PC tiež ako hdd lebo súrne potrebujem presunúť z iných diskov dáta aby sa mi uvolnilo miesto. Ten soft na rozpoznanie vo viste mám nainštalovaný a teraz hlavný problém: neviem ako by som tie dáta presunul lebo v Total com. vidím tie tri partície majú svoje písmenká: e: f: g:, môžem ich aj pozmeniť ale akonáhle chcem disk otvoriť, napíše mi že: jednotka sa nenašla. Aj ked si vo viste otvorím cez štart, počítač tak tam tie tri partície vidím ako ostatné disky ale nereagujú. Ked na ktorúkoľvek ťuknem tak mi vypíše: disk v jednotke E: je pred jeho používaním potrebné naformátovať. Čo fčul? Som nejako zle nahral ten rozpoznávací soft?[/QUOTE]

Zkusit chkdsk pod Linuxem. Nabootovat z live CD např. Ubuntu a projet ty partition checkdiskem, jen ty dvě - systémovou a datovou, třetí je swap.

Zase pozdě ...
RoPo (6061)|12.6.2009 08:37
Visty souborový formát ext3 nepodporují
amon.re (93)|12.6.2009 08:53
[QUOTE=axicom;229436]Me pocatecni nadseni trosku opadlo, prestoze ma prehravac mnoho funkci, je stale vice mkv co neprehraje s plnulym zvukem, bohuzel nektera u nich Iamm 27 prehraje v poradku.[/QUOTE]

No, nezbývá než si počkat na FW, který to bude umět. Bude to fajn, ale já to stejně jako velký problém nevidím. Když si chci nějaké MKV nechat, tak ho celé předělám, protože netojím o španělské titulky, francouzský dabing a 23,976fps video ... :)
axicom (626)|12.6.2009 09:35
Priznam se ze jsem se to snazil predelat, ale nejak se nedarilo:-(
amon.re (93)|12.6.2009 09:50
[QUOTE=axicom;229446]Priznam se ze jsem se to snazil predelat, ale nejak se nedarilo:-([/QUOTE]

... a v čem byl problém? V převodu zvuku? Tam je trochu průšvih s DTS. K BeSweetu se musí stáhnout podpora DTS a taky jsem to rozchozoval dost dlouho. Alternativou, značně jednodušší, je asi švajčiarský nožík: http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?t=7073

Je potřeba se zaregistrovat. Uvnitř fora je pak návod a odkaz ke stažení na rapidshare.com. S tím je převod zvuku z DTS i AC3 trivka včetně prodloužení/zkrácení zvuku k různým fps. Akorát tam nemáš moc kontrolu nad detailním nastavením (mimo fps a datového toku), což ale na druhou stranu je i docela velká výhoda :).
axicom (626)|12.6.2009 10:01
To jsem zkousel, a na konci byl pokazde nejaky erorr. U prvniho programu nebyl vysledny soubor nikdy cely, vzdavam to.

Jo a ten BeSweet chtel stale nejake dalsi aplikace...
peca (260)|12.6.2009 10:08
[QUOTE=axicom;229450]To jsem zkousel, a na konci byl pokazde nejaky erorr. U prvniho programu nebyl vysledny soubor nikdy cely, vzdavam to.

Jo a ten BeSweet chtel stale nejake dalsi aplikace...[/QUOTE]

ja sem si zatim vzdy vystacil s MKVmergeGUI, svycarsky nozik mi taky hazel erory.
amon.re (93)|12.6.2009 10:22
[QUOTE=peca;229451]ja sem si zatim vzdy vystacil s MKVmergeGUI, svycarsky nozik mi taky hazel erory.[/QUOTE]

S MKVmergeGUI si nevystačíš, pokud chceš převést zvuk určený k 25fps videu na zvuk k 23.976 fps videu a naopak (případně jiné FPS). Nastavení "Stretch by" funguje jen na PC, protože ve skutečnosti zvuk nepřepočítá. Počítač jen podle toho zadaného poměru zrychlí/zpomalí zobrazování snímků videa. Na drtivé většině přehráváčů to pak právě způsobuje to lupání ve zvuku každých několik vteřin.

POZOR: většině těchto prográmků vadí české znaky v názvech soboru a cestách k nim. Stejně jako může vadit třeba skutečná pomlčka (mínus zvládá), aj. nejlíp je mít jednoduchý adresář v kořenové složce disku a soubor pojmenovat nějak jednoduše.
Matousek63 (21)|12.6.2009 10:32
Zdravím uživatele eGreat přehrávačů. Firmware s podporou DTS právě vyšel. Pro modely M34A a M31B s HDMI 1.3.
Ke stazeni na :http://www.umax.cz/download/drivers/DH/EG_M31B_M34A_FW_20090204.zip
Pozn:
1.No NMT apps, still previous 00-17-090115-15-EGR-403
2.DTS Stereo downmix supported
3.Fixed long playback of some TS file causing system crash
4.Fixed formatting SATA HDD failure on some large capacity HDD
5.Fixed further DTS dropouts in MKV.
dolby digital (413)|12.6.2009 10:39
[QUOTE=RoPo;229439]Visty souborový formát ext3 nepodporují[/QUOTE]

S tým programom mi ide presúvať súbory z ntfs disku na ext3 disk a aj naspäť ale ak chcem v tom disku s ext3 niečo editovať v nejakom súbore tak mi to zamrzne ale to najdôležitejšie zatiaľ zvláda, presuny...
axicom (626)|12.6.2009 10:48
Tak ze jsem to tam nainstaloval a zdalo se ze jsou vypadky zvuku vyresene, ale pouze nejsou pouze tak casto, ale zato delsi:-(
Tak ze nic.
dolby digital (413)|12.6.2009 10:50
[QUOTE=HWTest;229437]Zkusit chkdsk pod Linuxem. Nabootovat z live CD např. Ubuntu a projet ty partition checkdiskem, jen ty dvě - systémovou a datovou, třetí je swap.

Zase pozdě ...[/QUOTE]

To swap znamená čo? Vôbec mi to nereaguje.
HWTest (371)|12.6.2009 13:02
[QUOTE=dolby digital;229465]To swap znamená čo? Vôbec mi to nereaguje.[/QUOTE]

Swap je pod Windows odkládací soubor, systém tam odkládá věci z RAM, které dlouho nepotřeboval, aby měl k dispozici více RAM.
A v Linuxu to není soubor, ale oddíl na disku, což lepší kvůli fragmentaci atd.
Je to prostě kus disku, který si systém zabral pro sebe.

PS Vybodni se na Visty a nainstaluj si (na druhý disk nebo jinou partition) Linux.
HWTest (371)|12.6.2009 13:10
[QUOTE=axicom;229464]Tak ze jsem to tam nainstaloval a zdalo se ze jsou vypadky zvuku vyresene, ale pouze nejsou pouze tak casto, ale zato delsi:-(
Tak ze nic.[/QUOTE]

Pokud tě to extrémně trápí, stáhni si Popcorn Hour Audio Convertor http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/ link je hned nahoře a použij volbu Cleanup DTS Track.
amon.re (93)|12.6.2009 13:24
[QUOTE=HWTest;229479]Pokud tě to extrémně trápí, stáhni si Popcorn Hour Audio Convertor http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/ link je hned nahoře a použij volbu Cleanup DTS Track.[/QUOTE]

... a co ta volba má přesně udělat? Myslel jsem, že toghle je prográmek, co primárně převede DTS zvuk do AC3 a přidá ho jako stopu do MKV kontejneru. Předpokládám, že to lupání ho ale trápí na CZ stopě, která už bude v AC3 5.1.
axicom (626)|12.6.2009 13:30
Presne tak, zlobi to v AC3, je to rozdilnym fps obraz/zvuk.
dolby digital (413)|12.6.2009 13:34
[QUOTE=HWTest;229477]Swap je pod Windows odkládací soubor, systém tam odkládá věci z RAM, které dlouho nepotřeboval, aby měl k dispozici více RAM.
A v Linuxu to není soubor, ale oddíl na disku, což lepší kvůli fragmentaci atd.
Je to prostě kus disku, který si systém zabral pro sebe.

PS Vybodni se na Visty a nainstaluj si (na druhý disk nebo jinou partition) Linux.[/QUOTE]

Kebvy som tak vedel čo je to linux už ha mám hned nainštalovaný. Teraz mám zasa najnovší problém. Tak som za celý deň premiestnil asi 170 GB dát na ten nový 1TB disk a išiel som kuknúť do eGreatu že ako to bude vyzerať a tie súbory mi úplne zmizly. Ani v eGreate nie sú vidieť a ani vo viste ich už nevidím. Dokelu. Jediné čo mi ukazje disk že je obsadených asi tých 170 GB ale nič nevidím. Musím teraz odcestovať, to budem mať víkend jak onéééé....170 GB čo som sa pri tom nasedel..........
HWTest (371)|12.6.2009 14:42
[QUOTE=dolby digital;229483]Kebvy som tak vedel čo je to linux už ha mám hned nainštalovaný. Teraz mám zasa najnovší problém. Tak som za celý deň premiestnil asi 170 GB dát na ten nový 1TB disk a išiel som kuknúť do eGreatu že ako to bude vyzerať a tie súbory mi úplne zmizly. Ani v eGreate nie sú vidieť a ani vo viste ich už nevidím. Dokelu. Jediné čo mi ukazje disk že je obsadených asi tých 170 GB ale nič nevidím. Musím teraz odcestovať, to budem mať víkend jak onéééé....170 GB čo som sa pri tom nasedel..........[/QUOTE]

Stáhni si např. Ubuntu z http://www.ubuntu.com vypal na CD a nabootuj z toho a uvidíš sám :-)
A když už budeš v Ubuntu, tak se můžeš podívat na obsah toho disku a eventuelně spustit na ten disk Linuxový checkdisk - třeba to pomůže.
HWTest (371)|12.6.2009 14:45
[QUOTE=amon.re;229480]... a co ta volba má přesně udělat? Myslel jsem, že toghle je prográmek, co primárně převede DTS zvuk do AC3 a přidá ho jako stopu do MKV kontejneru. Předpokládám, že to lupání ho ale trápí na CZ stopě, která už bude v AC3 5.1.[/QUOTE]

Ta volba "vyčistí" DTS zvuk, ať už to znamená cokoliv.
Měl jsem jeden film, kde DTS zvuk (originál) příšerně kuckal, po vyčištění bez problémů.
Předpokládal jsem, že jde o DTS v souvislosti s "5.Fixed further DTS dropouts in MKV."
amon.re (93)|12.6.2009 15:04
[QUOTE=HWTest;229491]Ta volba "vyčistí" DTS zvuk, ať už to znamená cokoliv.
Měl jsem jeden film, kde DTS zvuk (originál) příšerně kuckal, po vyčištění bez problémů.
Předpokládal jsem, že jde o DTS v souvislosti s "5.Fixed further DTS dropouts in MKV."[/QUOTE]

Vzhledem k tomu že eGreat do dnešního FW DTS zvuk nepodporoval, o něj jít nemohlo :) To cukání je opravdu tím rozdílným FPS
axicom (626)|12.6.2009 15:13
Tady je info z mkv ktere zlobi, co s tim aby to slo?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
HWTest (371)|12.6.2009 15:20
[QUOTE=amon.re;229495]Vzhledem k tomu že eGreat do dnešního FW DTS zvuk nepodporoval, o něj jít nemohlo :) To cukání je opravdu tím rozdílným FPS[/QUOTE]

No jak se to vezme, DTS bylo podporováno přes HDMI do receiveru a u některých MKV kuckal zvuk.
amon.re (93)|12.6.2009 16:41
[QUOTE=HWTest;229501]No jak se to vezme, DTS bylo podporováno přes HDMI do receiveru a u některých MKV kuckal zvuk.[/QUOTE]

Tak to jsem nevěděl, že to zlobilo i v případě digitálního výstupu do receiveru. Akorát pak uplně nechápu, co s tím ten prográmek udělá, aby odstranil to lupání. Předpokládám, že popcorn nezvládal některé standardní nastavení v DTS a musel se tak zvuk překonvertovat.

Osobně ale DTS opravdu nemám rád. Jednak jsou problémy s přehráváním a jednak je to 1.5GB dat navíc, k tomu u filmů bezdůvodně. Význam to má snad u hudebních DVD/BD ...
axicom (626)|12.6.2009 17:38
Ja poustel DTS optikou do receveru a no problema.
HWTest (371)|12.6.2009 17:41
Nebylo to úplně běžné, narazil jsem na to jen 2x, tj u dvou filmů.
Pytkin (7947)|12.6.2009 23:57
[QUOTE=amon.re;229455]S MKVmergeGUI si nevystačíš, pokud chceš převést zvuk určený k 25fps videu na zvuk k 23.976 fps videu a naopak (případně jiné FPS). Nastavení "Stretch by" funguje jen na PC, protože ve skutečnosti zvuk nepřepočítá. Počítač jen podle toho zadaného poměru zrychlí/zpomalí zobrazování snímků videa. Na drtivé většině přehráváčů to pak právě způsobuje to lupání ve zvuku každých několik vteřin.

[/QUOTE]

stretch by funguje na DUNE a POPCORNE (zatial problematicky) takze do pol roka to bude vediet aj egreat ..
amon.re (93)|13.6.2009 01:48
[QUOTE=Pytkin;229532]stretch by funguje na DUNE a POPCORNE (zatial problematicky) takze do pol roka to bude vediet aj egreat ..[/QUOTE]

No právě, že to zatím podle toho, co se píše na forech moc nefunguje nikde:). Když to ale egreat bude umět, tím líp. Ne každý film se chce člověku předělávat k obrazu svému, obzvlášť, když ho má pak v úmyslu smazat :)
axicom (626)|14.6.2009 21:44
Co novy fw, ma nekdo nejake postrehy? Muj dalsi je, ze filmy ktere pred tim necukaly, tak cukaji:-(
dolby digital (413)|15.6.2009 09:39
[QUOTE=HWTest;229490]Stáhni si např. Ubuntu z http://www.ubuntu.com vypal na CD a nabootuj z toho a uvidíš sám :-)
A když už budeš v Ubuntu, tak se můžeš podívat na obsah toho disku a eventuelně spustit na ten disk Linuxový checkdisk - třeba to pomůže.[/QUOTE]

No, tak som to dokázal, dostal som sa do Linuxu ale súbory nikde. Všetko som videl, všetky disky aj tento 1TB ale súbory nikde. Asi sú už vo večných lovištiach. Nenašiel som ten checkdisk ale dlho som sa netrápil. Predpokladám že chyba bude ak nie v disku tak pravdepodobne v tom firmware lebo ako som si všimol tak v tomto najnovšom ako písal uživateľ matoušek 63:
Zdravím uživatele eGreat přehrávačů. Firmware s podporou DTS právě vyšel. Pro modely M34A a M31B s HDMI 1.3.
Ke stazeni na :http://www.umax.cz/download/drivers/...W_20090204.zip
Pozn:
1.No NMT apps, still previous 00-17-090115-15-EGR-403
2.DTS Stereo downmix supported
3.Fixed long playback of some TS file causing system crash
4.Fixed formatting SATA HDD failure on some large capacity HDD
5.Fixed further DTS dropouts in MKV.

Ten bod číslo 4., by mohol byť na príčine že mi to zle sformátovalo disk a mám problémy.
Ešte uvažujem či by nebola šanca nahrať si XP-čka či by mi toto nepomohlo?
axicom (626)|15.6.2009 15:01
Nikdo nemate zkusenost s USB Wifi-N adapterem pro eGreat M31A/B/C/M34A? Nemuzu to zprovoznit:-(
HWTest (371)|15.6.2009 15:29
[QUOTE=dolby digital;229680]No, tak som to dokázal, dostal som sa do Linuxu ale súbory nikde. Všetko som videl, všetky disky aj tento 1TB ale súbory nikde. Asi sú už vo večných lovištiach. Nenašiel som ten checkdisk ale dlho som sa netrápil. Predpokladám že chyba bude ak nie v disku tak pravdepodobne v tom firmware lebo ako som si všimol tak v tomto najnovšom ako písal uživateľ matoušek 63:
Zdravím uživatele eGreat přehrávačů. Firmware s podporou DTS právě vyšel. Pro modely M34A a M31B s HDMI 1.3.
Ke stazeni na :http://www.umax.cz/download/drivers/...W_20090204.zip
Pozn:
1.No NMT apps, still previous 00-17-090115-15-EGR-403
2.DTS Stereo downmix supported
3.Fixed long playback of some TS file causing system crash
4.Fixed formatting SATA HDD failure on some large capacity HDD
5.Fixed further DTS dropouts in MKV.

Ten bod číslo 4., by mohol byť na príčine že mi to zle sformátovalo disk a mám problémy.
Ešte uvažujem či by nebola šanca nahrať si XP-čka či by mi toto nepomohlo?[/QUOTE]

Rozhodně bych ty data ještě neodepisoval. Stáhni si GParted Live CD http://gparted.sourceforge.net/livecd.php, vypal, bootni z něj a vyber správný disk, odpoj partition a dej check - popisuju to jen zhruba - nemám to před sebou.
Jestli XP pomohou, netuším ...
dolby digital (413)|16.6.2009 22:10
[QUOTE=HWTest;229710]Rozhodně bych ty data ještě neodepisoval. Stáhni si GParted Live CD http://gparted.sourceforge.net/livecd.php, vypal, bootni z něj a vyber správný disk, odpoj partition a dej check - popisuju to jen zhruba - nemám to před sebou.
Jestli XP pomohou, netuším ...[/QUOTE]

Som postupoval ako si napísal, síce neviem čo všetko som porobil ale dostal som sa do toho programu gparted, teda nabootoval som to z CD len som tam nenašiel ako sa odpája partition, videl som tam len možnosť "delete partition" a som sa bál to vydeletovať. Dal som len ten "check" a urobilo to že: bzt .....asi stotinka sekundy a hotovo. Pre istotu som to dal ešte raz ale prebehlo to podobne. Inak, díky veľmi zaujímavý programík, si ho odkladám na horšie časy, jeden nikdy nevie. A teraz výsledok: súbory sa nebjavili ale vidím zlepšenie v tom že mi ten disk už normálne ukazuje vo viste, všetky tri časti aj ich veľkosti aj každá časť má názov lokálny disk čo predtým nebolo, iba písmenko disku. Aj vidím v tej partícii kde sú nmt súbory a aj tie vidím. A teraz som si všimol že ked niektorú partíciu označím cez štart, počítač a označím niektorú partíciu toho 1TB disku tak mi napíše dolu že je formátovaný ext2 a v eGreate sa dalo formátovať jedine na ext3. To len taký poznatok. Samozrejme mám vo viste nahraný ten zviditeľnovací program na linux. A ked si označím tú najväčšiu partíciu na ktorej mi vypíše že lokálny disk (E: 811 GB voľných z 930 GB, takže niekde tie súbory musia byť...........119 GB niekde visí vo vzduchu :-). Myslíš že by pomohlo skúsiť to ešte raz a dať delete tej patrtition v gpatred?
HWTest (371)|16.6.2009 22:56
Delete v žádném případě !!!

Vycházel jsem z Ubuntu (Linuxu), tam je Gparted taky a v něm právě dělám ten checkdisk, ale jelikož mi ty partition automaticky namountuje, musím je před checkem odpojit, jinak nejde check spustit - je zašedlý. Z toho live CD Gparted to asi nebude nutné.
Je to podezřele rychlé, na systémové partition s NMT soubory mi to trvá pár vteřin, na druhé 500GB, zaplněno 200-300GB cca 15-20 minut. Disk připojuji přes USB, přes redukci, abych nemusel otvírat komp.
EXT3 je EXT2 + žurnál (journal)

Ideální by bylo spustit check přímo z příkazové řádky v Linuxu se správnými parametry - viděl bys i co dělá.
Založil ti tam aspoň složku Lost&Found?

Mimochodem máš v té Vistě zapnuté zobrazení skrytých/systémových souborů/složek?
dolby digital (413)|16.6.2009 23:21
Vo viste som zapol zobrazenie skrytých súborov ale nepomáha. Aj tú zložku tam mám založenú a je prázdna: Lost/Found.....idem sa skúsiť nabootovať do toho CD na Ubuntu či sa mi tam niečo nezjaví a skúsim tam pohľadať gparted
HWTest (371)|16.6.2009 23:30
Nebude se to jmenovat Gparted, ale správce diskových oddílů nebo tak nějak a bude to asi pod správou sytému.
Nejsem teď u svého kompu, takže tě nemohu navést přesně.
dolby digital (413)|17.6.2009 08:47
Supééééééééééééééééér.......tak sa to podarilo :-) :-) :-).....díky za pomoc. Tak som v noci nabootoval ten ubuntu, chvíľu som sa tam motal aj som odpojil všetky disky a nechal som zapojený len tento jeden aby som náhodou niečo nevyviedol a našiel som tam aj ten gparted aj check a perfekne všetko opravil. Tie súbory ktoré som hľadal mi presunul do toho oddelenia lost+found, tam ich teraz vidím a vyzerajú O.K. Ešte raz, dík za pomoc.
Teraz bude asi najmúdrejšie ich presunúť naspäť a celý disk nanovo preformátovať a odznova všetko nastaviť, len kam ked už za ten čas pribúdajú ďalšie..:-).
HWTest (371)|17.6.2009 09:43
Myslím, že formát nebude potřeba, soubory bych přesunul zpátky z lost&found, zkontroloval jestli jsou v pořádku a dál to neřešil ...
axicom (626)|17.6.2009 18:53
Nemuzu najit jake EG-M34A podporuje playlisty a jak ho udelam, ten z Winampu to nevezme.
dolby digital (413)|17.6.2009 22:25
Tak som natrafil na ďalší mne nepochopiteľný hlavolam: dám do eGreatu s najnovším firmware 1TB pevný disk. Nechám ho naformátovať a nahrať nmt aplikácie. Vytvorí tri známe časti. Odpojím ho a zapojím do PC s tým prevodníkom na vistu aby ho videla ako HDD. Ťuknem na štart, počítač a tam ten disk vidím ako E: F: a G:......F: je uzamknutý, to je v poriadku aj G: je v poriadku, nie je uzamknutý ale sú na ňom nmt aplikácie, je tam uvedené že: 144 MB voľných z 250 MB, ale čo ma zaráža a jeduje a kvôli čomu dnes ani neviem koľkokrát formátujem a bootujem do ubuntu a do visty už mi z toho tuším hrabe je to že pri E: je napísané 906 GB voľných z 930 GB. Prečo iba 906 ked tam absolútne nič nie je a ani by tam nemalo nič byť....nechapandosgrandos. Veď to by som mohol mať jedno alebo dve tri pekné mkv-čka nie? To ma zasa kto v tej bedni chce obrať 24 GB? Aj ked je to možno skresľujúci údaj v Total Commanderi mi to ukazuje že: 960 550 096 voľných z 975 996 944......dnes už asi nezaspím
HWTest (371)|17.6.2009 23:07
Možná režie filesystému ...
Pytkin (7947)|17.6.2009 23:10
zeby journal ?
artam (1147)|18.6.2009 10:49
dolby_digital: journal, mft (alebo nieco vlastne) a dalsie podobne "uzitocne" haraburdy spojene s filesystemom... bezne to v totalcommanderi neuvidis, je to na tom disku pred zrakmi bezneho smrtelnika celkom sikovne schovane :)
Pytkin (7947)|18.6.2009 13:24
inak teraz som naformatoval 500G disk na ext2 (cize bez zurnalu) ..

pocet 1k blokov 480719056
pouzitych 71592
volnych 456228264
pouzite miesto 1%

cize filesystem si zobral 71MB .. a netreba zabudat na margin , ci ako sa to vola .. ze filesystem si odkroji urcitu cast , ktora je akoby obsadena , ale da sa pouzit .. ze proste ukazuje 0bytes free , ale stale sa da este zapisovat .. v tomto pripade je to
480719056 - 71592 - 456228264 = 24419200 ~ 24GB
RoPo (6061)|19.6.2009 08:04
dolby digital: Kristova noho :-E

Toto se řeší milionkát a všudemožně a stále DOKOLA. Pro data menší velikosti je díky tomu, protože nějakou režii má file systém. Hotovo, ber to tak. Neřeš to. Vysvětlovat ti to nemá cenu (pro tvoje dobro a neber to urážlivě).
dolby digital (413)|19.6.2009 09:02
Nemám dôvod sa urážať, ved sa len učíme ale ja mám na mysli niečo iné. Ja chápem že všetko má svoje súvislosti ale nejde mi do hlavy prečo ked na tom disku si vytvorí tri partície dve má na obsluhu a musí sa vopchať aj do tej tretej ale už to začínam objavovať a o chvíľu o tom napíšem svoje dojmy len si to musím ešte overiť čo chcem napísať aj ked tomu nerozumiem....rozumieš?
dolby digital (413)|19.6.2009 09:39
...tak idem sa pokúsiť vysvetliť svoje dojmy lebo vy tomu rozumiete a ja by som chcel tiež:
svoje problémy som tu už písal s tým novým 1TB diskom, celý týždeň som priebežne zisťoval v čom môže byť problém a zistil som nasledovné: ked ho pripojím k eGreatu a dám klasicky naformátovať a nahrať nmt alikácie všetko prebehne O.K. Vyberiem disk a vložím ho do PC ako klasiku HDD tak sa vo viste naň nepripojím, vždy si vypýta že ho nepozná a chce ho iba naformátovať. Vidím že je rozdelený na tri časti ale to je všetko. Ked si dám štart, pravý klik počítač, spravovať, správa diskov tak tam vidím aj jednotlivé veľkosti tých troch particií 251; 494; 931,51. Takže toľko vo viste. Teraz som prišiel na fintu ako to amatérsky spojazdniť po dlhšom bádaní s užívateľom HWTest ktorý ma nakopával. Nahral som si samostatne na CD program gparted 4.2 bootovací. Viem že teraz budem písať zjavné nezmysly a prehlasujem že som pri plnom vedomí ale je to moja prax a funguje mi to takto: Stačí mi iba nabootovať na tento disk a reštartnúť späť do visty a ona ten disk normálne vidí, môžem zapisovať a aj všetko ako na normálny disk ...nepochopiteľné. Nič v tom gparted-e nerobím iba nabootujem a reštartnem. Prekopíroval som nejaké mkv-čka a prehodil som to eGreatu a všetko funguje, prehráva, vymazáva, spojenie s PC O.K.....sranda. Jediné čo som si na tom disku všimol že sa mi z tej partície 931,5 ubudlo asi 700MB od oka. O tomto som to písal že mi ubudlo. A v tomto je ten zádrheľ. Ale nevadí. Ďalšia nejasnosť je že som skúšal zasa s týmto diskom v PC nabootovať do ubuntu cez bootovacie CD a zasa som nič nerobil, reštartoval a vista znova ten disk nevidí, lepšie povedané nekomunikuje. Znova bootovacie gparted samostane, reštart, vista ho vidí a komunikuje. A včul čo? Byť či nebyť? Nechať ten disk tak ako je, presunúť súbory z iných diskov a bude to fungovať? Nie je to risk? Neprídem o to?

Ešte pripomínam že vo viste mám ten rozpoznávací soft nahraný.
RoPo (6061)|19.6.2009 10:05
DD: Jakákoliv práce na filesystému, který OS nativně nepodporuje může být velmi problematické.

Visty EXT3 nativně nepodporují. To je problém. Jakákoliv "dodělávka/podpora" od 3. strany může fungovat jen vývojáři (ale i uživatelům) na jeho PC a v jeho SW konfiguraci. Vývojář nemusí zcela dobře počítat s NON-ENG/US systémem. Toto může být problém.

Pokud tedy chceš s EXT3 něco dělat na PC, tak doporučuji jedině pod Linuxem. Linux má podporu NTFS - čtení (i zápis, ale také není zcela OK) celkem zvládnoutou - pro kopírování dat umístěných na disku s NTFS.