Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-M34A *VS* WDTV HD Media player WDAVP00BE

HWTest (371)|26.5.2009 13:33
[QUOTE=deepsix;227206]zdravím, mám jednu otázečku....Vlastním eGreata 31B, kterého provozuji jak s interním hdd, tak jsem zkoušel i stream přes LAN, bohužel cca po deseti minutách se začne video trhat šíleným způsobem (720p i 1080p)...doma mam 100Mbps LAN na ASUS WL600g routeru a prolejzáním různých diskusí jsem zjistil, že chyba je asi v Egreatu, že chip nestíhá.


Chci se zeptat, jestli tento novy eGreat EG-M34A je na tom lépe....mám v plánu koupit nějaký Gbit NAS + HDplayer, který na to bude ale stačit.......tak se ptám ..bude stačit ? :)[/QUOTE]

Zkoušel jsem po LAN přehrávat 1080 video, průměrný datový tok 10Mb, špičky 15-17 Mb a šlo hladce - zkoušel jsem to nechat běžet cca 30 minut.
Když jsem totéž zkusil po wifi tak to po pár minutách začalo zlobit.
Zkoušel jsem i změřit max. propustnost - 30Mb průměr, 35Mb max.
U toho NASu bych si dal pozor na skutečně dosažitelnou přenosovou rychlost, dneska jsou schopný dát Gbit síťovka do NASu, který neumí využít ani stovku :-(
Sám mám NAS se stovkou a čtení zvládá sotva 30Mb, zápis vskutku ubohých 5Mb.
dolby digital (413)|30.5.2009 12:14
Ja by som sa chcel len opýtať niektorého majiteľa tejto krabičky ked ju kupoval tak bola zabalená originál krabica v celofáne? Som si to išiel kúpiť nebudem menovať a sa mi nepozdávala krabica bez celofánu a ten kartón vnútri sa mi zdal jemne poškodený akoby to už niekto mal vybraté aj ked vzhľadovo vyzeral dobre tak som sa rozhodol že ho nezoberiem a predavač ma presviedčal že je to tak balené originál a že má už len posledný kus....tak som sa rozhodol že to radšej nezoberiem aj ked ho už súrne potrebujem :-)...díky za info.....už sa ho neviem dočkať
HWTest (371)|31.5.2009 13:33
[QUOTE=dolby digital;227962]Ja by som sa chcel len opýtať niektorého majiteľa tejto krabičky ked ju kupoval tak bola zabalená originál krabica v celofáne? Som si to išiel kúpiť nebudem menovať a sa mi nepozdávala krabica bez celofánu a ten kartón vnútri sa mi zdal jemne poškodený akoby to už niekto mal vybraté aj ked vzhľadovo vyzeral dobre tak som sa rozhodol že ho nezoberiem a predavač ma presviedčal že je to tak balené originál a že má už len posledný kus....tak som sa rozhodol že to radšej nezoberiem aj ked ho už súrne potrebujem :-)...díky za info.....už sa ho neviem dočkať[/QUOTE]

Krabice byla bez celofánu, nebyla na ní ani taková ta samolepka, podle které se dá poznat, že to bylo otevřené.
Kdyby to někdo přede mnou otevřel, používal a zase pečlivě zabalil, tak to nepoznám, tak leda podle otisků prstů ...
Ale pokud to není poznat a funguje to tak jak má, tak to neřeším.
jaryn1 (2)|31.5.2009 16:04
Dobrý den, už několik dní zvažuji koupi této mašinky, ale pořád nejsem rozhodnutý. 90% využití bude pro HD ripy ( MKV ) 720p, na 42" plasmě HD ready, zvuk můžu hnát přes Av receiver. Původně jsem chtěl koupit WDTV HD. Jen mě ještě napadlo, jestli vůbec kvalita těchto ripů je znatelně lepší než klasická DVD? Díky za reakce.
HWTest (371)|31.5.2009 16:13
[QUOTE=jaryn1;228067]Jen mě ještě napadlo, jestli vůbec kvalita těchto ripů je znatelně lepší než klasická DVD? Díky za reakce.[/QUOTE]

Rozhodně a to dost podstatně.
Samozřejmě srovnávám kvalitní 720p rip s kvalitním DVD.
amon.re (93)|1.6.2009 10:27
Taky zvažuju koupi a ještě by mě k tomu všemu, co tu už bylo řečeno, zajímalo, zda zvládá připojení USB disku formátovaného na NTFS (jestli nepotřebuje linuxové formáty), případně nějaká omezení.
amon.re (93)|1.6.2009 10:29
Ještě jedna věc. Utáhne USB externí DVD mechaniku (malou k nb - nemá vlastní napájení)k přehrávání DVD?.
Moff (39)|1.6.2009 13:26
amon.re: NTFS normalne precte, ale nelze pres egreata mazat data, instalovat aplikace, zpisovat atd. Na to musi byt naformatovany v EXT3.
HWTest (371)|1.6.2009 13:51
[QUOTE=amon.re;228153]Taky zvažuju koupi a ještě by mě k tomu všemu, co tu už bylo řečeno, zajímalo, zda zvládá připojení USB disku formátovaného na NTFS (jestli nepotřebuje linuxové formáty), případně nějaká omezení.[/QUOTE]

NTFS umí, ale z výroby na něj neumí zapisovat, jen číst.
Po doinstalování pluginu umí i zápis.
dolby digital (413)|1.6.2009 15:47
Tak už ho mám aj ja. Už experimentujem, to že nebola krabica v celofáne som sa zmieril ale prečo nie sú k tomu automaticky baterky do diaľkového? Zasa ma ošklbali alebo ste mali aj vy bez bateriek?
HWTest (371)|1.6.2009 16:21
[QUOTE=dolby digital;228185]Tak už ho mám aj ja. Už experimentujem, to že nebola krabica v celofáne som sa zmieril ale prečo nie sú k tomu automaticky baterky do diaľkového? Zasa ma ošklbali alebo ste mali aj vy bez bateriek?[/QUOTE]

Bylo to bez baterek, asi šetří co to jde ...
dolby digital (413)|1.6.2009 16:26
[QUOTE=HWTest;228192]Bylo to bez baterek, asi šetří co to jde ...[/QUOTE]

Človeče to je neuveriteľné....kde to sme? Made in China, bez bateriek, bez celofánu...čo ma ešte čaká, aké prekvapenie?....ešte že je tých 7 prac. dní u nás na skúšku. Keby to aspoň povedali, ešte že som doma na všetko pripravený :-).
hcrevize (21)|1.6.2009 21:47
Mohl by někdo z vás co už mají eGreat EG-M34A testnout kvalitu audio-analogového výstupu. Nejlépe připojením na nějaký kvalitní zasík a repro. Jedná se mi hlavně o soubory WAV/PCM/LPCM. Tedy origo z CD audio.
Předem dík za snahu!
dolby digital (413)|3.6.2009 13:47
Takže krabička mi zdá sa že neží bez problémov len sa musím opýtať skúsenejších aby som nevyparatil hovädinu a neprišiel o 600GB krvopotne naťahaných dát. Na USB už som pripojený, teraz by som si chel pripojiť 640 HDD WD na ten akože interný disk s tým priloženým káblikom, disk je naformátovaný NTFS som ešte vtedy nevedel o ext3 ale zatiaľ kým si kúpim nový by som si chcel takto pozerať obsah toho disku (filmy a pod.). Rátam s tým že síce nebudem môcť zapisovať ani mazať a pod. stačí mi len ak mi ho eGreat uvidí a prehraje čo chcem. Je to takto možné? Bojím sa hlavne toho aby mi to náhodou niekto kto je vovnútri toho stroja (Serjožka alebo ako sa volá) a spúšťa tam ten mechanizmus naschvál nenaformátoval automaticky celý disk na ext2 alebo ext3. Dúfam že mi dá aspoň dopredu otázku či to chcem alebo nie. Díky za odpoveď pámbo to niekomu vynahradí na deťoch :-).

P.S. alebo neexistuje náhodou nejaká zázračná formulka na preformátovanie disku z NTFS na ext3 bez straty dát? A hned sa opýtam ak náhodou áno, potom by som si tam k tomu mohol už len prihodiť tie mnt súbory bez rozdeleni disku na tri časti?
HWTest (371)|3.6.2009 15:56
[QUOTE=dolby digital;228403]Takže krabička mi zdá sa že neží bez problémov len sa musím opýtať skúsenejších aby som nevyparatil hovädinu a neprišiel o 600GB krvopotne naťahaných dát. Na USB už som pripojený, teraz by som si chel pripojiť 640 HDD WD na ten akože interný disk s tým priloženým káblikom, disk je naformátovaný NTFS som ešte vtedy nevedel o ext3 ale zatiaľ kým si kúpim nový by som si chcel takto pozerať obsah toho disku (filmy a pod.). Rátam s tým že síce nebudem môcť zapisovať ani mazať a pod. stačí mi len ak mi ho eGreat uvidí a prehraje čo chcem. Je to takto možné? Bojím sa hlavne toho aby mi to náhodou niekto kto je vovnútri toho stroja (Serjožka alebo ako sa volá) a spúšťa tam ten mechanizmus naschvál nenaformátoval automaticky celý disk na ext2 alebo ext3. Dúfam že mi dá aspoň dopredu otázku či to chcem alebo nie. Díky za odpoveď pámbo to niekomu vynahradí na deťoch :-).

P.S. alebo neexistuje náhodou nejaká zázračná formulka na preformátovanie disku z NTFS na ext3 bez straty dát? A hned sa opýtam ak náhodou áno, potom by som si tam k tomu mohol už len prihodiť tie mnt súbory bez rozdeleni disku na tri časti?[/QUOTE]

Sám od sebe by nic formátovat neměl a NTFS by měl přečíst i na SATA.
K formátování na EXT3 dochází až při (prvním) instalování NMT aplikací a je třeba to odkliknout.
Disk si to samo rozdělí na jeden malinký na NMT aplikace a na zbytek na filmy, hudbu atd.
O možnosti převodu NTFS na Ext3 bez ztráty dat nevím, můj disk byl fungl nový, takže jsem tento problém neměl :-)
Dokonce jsem i svůj externí USB disk přeformátoval na Ext3, abych mohl přímo na eGreatu kopírovat, přesouvat, mazat atd.
axicom (626)|3.6.2009 18:27
Mate nekdo vyzkousene a overene nejake USB HDD?
dolby digital (413)|3.6.2009 18:35
[QUOTE=axicom;228429]Mate nekdo vyzkousene a overene nejake USB HDD?[/QUOTE]

Ja som tam pripojil pevný 3,5" HDD WD 640 ACSS v externom rámiku s prídavným napájaním a šlape jak hodinky, predpokladám že ked zobral toto tak nebude mať problém už s ničím.
axicom (626)|3.6.2009 18:38
Jeste se zeptam na menu u DVD, nekde jsem cetl ze to neumi.
dolby digital (413)|3.6.2009 19:33
[QUOTE=axicom;228432]Jeste se zeptam na menu u DVD, nekde jsem cetl ze to neumi.[/QUOTE]

Mám len jedno nahraté a to mi fungovalo O.K.
dolby digital (413)|3.6.2009 19:51
[QUOTE=HWTest;228421]Sám od sebe by nic formátovat neměl a NTFS by měl přečíst i na SATA.
K formátování na EXT3 dochází až při (prvním) instalování NMT aplikací a je třeba to odkliknout.
Disk si to samo rozdělí na jeden malinký na NMT aplikace a na zbytek na filmy, hudbu atd.
O možnosti převodu NTFS na Ext3 bez ztráty dat nevím, můj disk byl fungl nový, takže jsem tento problém neměl :-)
Dokonce jsem i svůj externí USB disk přeformátoval na Ext3, abych mohl přímo na eGreatu kopírovat, přesouvat, mazat atd.[/QUOTE]

Tak je to dobre. Som to zapojil, naštartoval a "ide to" super. Poslušná krabička. Ten pevný disk spojený s tými káblikmi sa tvári ako hociktorý iný prepojený cez USB a všetky sú naformátované NTFS. Ked si kúpim nový tak postupne všetky preformátujem na EXT3. Teraz musím prísť na to ako sa s tým spojím cez sieť z PC. To bude drina. Ale predpokladám že by som potom mohol tie súbory na diskoch premiestňovať, vymazávať a pod. Mám to spojené napriamo kríženým káblom a neviem zatiaľ kde sa nastavuje v eGreate IP adresa ked sa chcem naň napojiť z PC cez Total Comander. Dúfam že sa mi podarí s ním spojiť aj ked nemám tie nmt súbory.
HWTest (371)|3.6.2009 20:21
[QUOTE=axicom;228429]Mate nekdo vyzkousene a overene nejake USB HDD?[/QUOTE]

Fujitsu Siemens 1TB 3,5"; Verbatim 500GB 3,5"; Verbatim 160GB, 2,5"; Kingston 8GB, 4GB Flash ...
axicom (626)|3.6.2009 20:40
Jeste jedna otazka, v navodu ctu u funkce zoom - aktuální velikost, standardní velikost,
plná obrazovka - to neumi plynule?
HWTest (371)|3.6.2009 21:30
[QUOTE=dolby digital;228442]Tak je to dobre. Som to zapojil, naštartoval a "ide to" super. Poslušná krabička. Ten pevný disk spojený s tými káblikmi sa tvári ako hociktorý iný prepojený cez USB a všetky sú naformátované NTFS. Ked si kúpim nový tak postupne všetky preformátujem na EXT3. Teraz musím prísť na to ako sa s tým spojím cez sieť z PC. To bude drina. Ale predpokladám že by som potom mohol tie súbory na diskoch premiestňovať, vymazávať a pod. Mám to spojené napriamo kríženým káblom a neviem zatiaľ kde sa nastavuje v eGreate IP adresa ked sa chcem naň napojiť z PC cez Total Comander. Dúfam že sa mi podarí s ním spojiť aj ked nemám tie nmt súbory.[/QUOTE]

IP se nastavuje v Menu pod položkou Síť.
Obávám se, že bez NMT aplikací to půjde jen lokálně, tj z DO pomocí File Mode.
NMT aplikace se dají nouzově nainstalovat i na malou (128 MB by mělo stačit) USB klíčenku, jen se to musí dost složitě spouštět přes telnet a není to prostě ta pohoda.
S NMT aplikacemi už je to pak nuda FTP, Samba ... :-)
Doinstaloval jsem si ještě File manager a Download manager a je to úplná paráda ...
HWTest (371)|3.6.2009 21:40
[QUOTE=axicom;228445]Jeste jedna otazka, v navodu ctu u funkce zoom - aktuální velikost, standardní velikost,
plná obrazovka - to neumi plynule?[/QUOTE]

Umí obojí, tj přednastavené hodnoty - Fit to Screen, Crop, Full Screen, Actual Size a plynule po 1 procentu + navíc je možné posouvat obraz.

PS: O tomhle se WDTV ani nezdálo :-)
axicom (626)|3.6.2009 21:43
To zni zajimave, asi pujde Iamm 27 z domu:-)
HWTest (371)|3.6.2009 21:51
[QUOTE=axicom;228452]To zni zajimave, asi pujde Iamm 27 z domu:-)[/QUOTE]

eGreat je mazel :-)
dolby digital (413)|3.6.2009 23:51
[QUOTE=HWTest;228450]IP se nastavuje v Menu pod položkou Síť.
Obávám se, že bez NMT aplikací to půjde jen lokálně, tj z DO pomocí File Mode.
NMT aplikace se dají nouzově nainstalovat i na malou (128 MB by mělo stačit) USB klíčenku, jen se to musí dost složitě spouštět přes telnet a není to prostě ta pohoda.
S NMT aplikacemi už je to pak nuda FTP, Samba ... :-)
Doinstaloval jsem si ještě File manager a Download manager a je to úplná paráda ...[/QUOTE]

Práve sa to snažím rozchodiť ale je to so mnou bieda. Som si myslel že na eGreate jednoducho nastavím IP nejako adresu niečo podobné ako na dreamboxe ale vyzerá to že toto tu má IP dynamickú, asi sa z Total com. do toho nedostanem. No uvidím......cez to USB to nebudem trápiť, nie je to ono ako vravíš.
dolby digital (413)|3.6.2009 23:54
[QUOTE=axicom;228452]To zni zajimave, asi pujde Iamm 27 z domu:-)[/QUOTE]

Jasné, zajtra ho hoď niekam a kúp si toto. Fakt som ohúrený ako to hocičo prehraje aj ked na prvý pohľad som ho vôbec neľúbil, zdala sa mi to taká jednoduchá krabička dokonca bez bateriek do DO, bez celofánu, žiadny návod, made in china, skoro som plakal ked som to vybalil ale teraz čím viac sa na ňu pozerám tým je krajšia :-)....tá krabička maličká
axicom (626)|4.6.2009 06:23
Vsak jsem si tu krabicku uz objednal...
Konycz (56)|4.6.2009 07:36
ad "Doinstaloval jsem si ještě File manager a Download manager a je to úplná paráda ..."

a kde se da sehnat na stazeni ??? taky bych bral...
dolby digital (413)|4.6.2009 09:53
[QUOTE=HWTest;228454]eGreat je mazel :-)[/QUOTE]

Nevieš na čo slúži v nastavení v audio/video kolonka Colorspace? Mám tam dve možnosti:
1: 16 - 235
2: 0 - 255
Mám nastavené to prvé ale neviem akú to má funkciu.
A ešte je zaujímavé že musím mať nastavené TYP TV na 4:3 aj ked mám TV 16:9 a vo video zoom: skutočná veľkosť aby mi to prehraválo normálnu veľkosť. Ked som dal typ TV: 16:9 tak som mal napravo aj naľavo pásy ako keby to bolo vo formáte 4:3, samozrejme zdeformované.
Pytkin (7947)|4.6.2009 09:58
to je rozsah farieb , ktore posiela von .. na telku si daj 16-235 .. na PC monitor 0-255
dolby digital (413)|4.6.2009 10:23
[QUOTE=Pytkin;228502]to je rozsah farieb , ktore posiela von .. na telku si daj 16-235 .. na PC monitor 0-255[/QUOTE]

Jééééj Pytkin díky, nemohol by si mi poradiť ako by som sa týmto prístrojom pripojil k PC ak ešte nemám namontovane nmt aplikácie lebo mám plné disky a nechcem ich formátovať a mám ich na NTFS. Jeden mám na USB a jeden na SATA káblik akože vnútorný. A chcel by som to cez Total comander. Vytiahol som sieťový kábel krížený z dreamboxu a strčil do eGreatu napriamo a v sieťovom nastavení som dal IP aj Gatewax také isté ako som mal v dreame v PC som nechal všetky nastavenia ako na dreama. Ale nikto sa nehlási. Ak si pozriem vo viste v centrum sietí stav local area connection tak tam vidím pohyb aj akože je to spojené ale inak nič. Ešte som skúšal v local area conection vo vlastnostiach nastaviť zdieľanie ale mi to nechce povoliť, napíše že sa vyskytla chyba. Mohla by toto byť príčina?
Pytkin (7947)|4.6.2009 10:34
DD : ked mas tie disky vonku , preco ich rovno nepripojis k PC ? Ked ich napojis k PC , tak kopirovanie ide asi 5x rychlejsie .. pri SATA aj 10-20x rychlejsie ..

1/ Ak nemas NMT aplikacie , tak sa cez siet k diskom v egreate nedostanes ..
2/ Ak mas disky v NTFS , tak Egreat na tie disky nevie zapisovat ..

RESP.. Ty sa chces z egreatu pripojit na PC a prehravat filmy rovno z PC ? to samozrejme ide .. musis vo viste zazdielat adresar s filmami (to neviem ako sa robi, vista je kokotina) .. a potom uz len adresar nabrowsujes v egreate ..
dolby digital (413)|4.6.2009 10:47
[QUOTE=Pytkin;228512]DD : ked mas tie disky vonku , preco ich rovno nepripojis k PC ? Ked ich napojis k PC , tak kopirovanie ide asi 5x rychlejsie .. pri SATA aj 10-20x rychlejsie ..

1/ Ak nemas NMT aplikacie , tak sa cez siet k diskom v egreate nedostanes ..
2/ Ak mas disky v NTFS , tak Egreat na tie disky nevie zapisovat ..

RESP.. Ty sa chces z egreatu pripojit na PC a prehravat filmy rovno z PC ? to samozrejme ide .. musis vo viste zazdielat adresar s filmami (to neviem ako sa robi, vista je kokotina) .. a potom uz len adresar nabrowsujes v egreate ..[/QUOTE]

To prehrávanie z PC by mi bodlo. Povolil som v PC celý disk na zdieľanie. Ale v eGreate ho nemôžem napojiť, skúsim sa s tým pohrať.

Čiže cez Total C. sa k nemu nedostanem. Stačilo by mi zatiaľ kým si kúpim disk iba porobiť drobné úpravy, premiestniť titulky a také drobnosti. Na kopírovanie by som určite disk vybral a dal do PC.
Pytkin (7947)|4.6.2009 10:54
DD : a funguje ti to zdielanie ? ja mam doma na NTB vistu skoro 2 roky a az nedavno sa mi podarilo zazdielat adresar .. najlepsie ak by si to otetoval dakym inym pocitacom .. ale kedze mas krizeny kabel , asi nemas doma daku siet .. inak odporucam daky ruter so switchom .. ako si napojeny na internet ? vhodne je mat pripojene vsetko na interent .. PC, dreambox aj EGREAT ..
Potom by si mal normalne vediet nabrowsovat adresar .. alebo zadat share poing priamo .. tusim smb://ip/adresar ..

Ano .. kym nemas EXT2/3 a NMT Aplikacie , tak cez siet s diskom pripojenym do egreatu nespravis nic ..
HWTest (371)|4.6.2009 11:44
[QUOTE=Konycz;228481]ad "Doinstaloval jsem si ještě File manager a Download manager a je to úplná paráda ..."

a kde se da sehnat na stazeni ??? taky bych bral...[/QUOTE]

Doporučuji na to použít Community Software Installer http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=13161

PS: Download manager bude potřebovat ještě trochu vychytat, ale File manager chodí dobře.
dolby digital (413)|4.6.2009 13:06
[QUOTE=Pytkin;228516]DD : a funguje ti to zdielanie ? ja mam doma na NTB vistu skoro 2 roky a az nedavno sa mi podarilo zazdielat adresar .. najlepsie ak by si to otetoval dakym inym pocitacom .. ale kedze mas krizeny kabel , asi nemas doma daku siet .. inak odporucam daky ruter so switchom .. ako si napojeny na internet ? vhodne je mat pripojene vsetko na interent .. PC, dreambox aj EGREAT ..
Potom by si mal normalne vediet nabrowsovat adresar .. alebo zadat share poing priamo .. tusim smb://ip/adresar ..

Ano .. kym nemas EXT2/3 a NMT Aplikacie , tak cez siet s diskom pripojenym do egreatu nespravis nic ..[/QUOTE]

Aby som Ta dostal do obrazu. eGreat mám tretí deň. PC aj s pripojením na internet mám v jednej izbe kde mi poskytovateľ dotiahol kábel s klasickou koncovkou RJ 45 rovno do PC bez routra ani ničoho. Zapnem PC a som rovno napojený natrvalo až kým PC nevypnem alebo neodpojím softwarovo alebo ako by som ja chcel. Mám na to jednu sieťovku v PC ktorú som si na to vyčlenil. Potom mám druhú sieťovku s ktorou som napojený po kábli do ďalšej izby v ktorej mám TV a dream. S dreamom komunikujem cez Total com. v ktorom mám IP dreama klasicky dám si v totali sieť a pripojenie na sieť a tam ho mám uložený. Z dreama nie som na internet pripojený. Teraz som si kúpil ten eGreat a z dreama so vytiahol sieťový kábel a dal doň. Všetky nastavenia v PC na total com. som urobil presne ako na dream äIP, brána, mask) len v novom pripojení nazvime ho Great. Teraz som v eGreate v nastavení sieť prepol v okienku kde je trvalo označené DHCP prepol na pevný kábel a tam som mohol prepísať IP eGreatu, bránu, mask. Presne tak ako to mám v dreame. Iba ked v Total.com. dám sieť a pripojenie tak nenabehne ten eGreat ako by nabehol dream, že vidím doň.
Inak, skúšal som ten eGreat napojiť na tú internetovú sieť ktorá mi ide do PC, ten konektor som prepojil a strčil do eGreata a ten (po peripetiách s poskytovateľom ale sa to rýchlo vyriešilo lebo oni majú moju sieťovku na PC zaevidovanú a nespoznalo to ich zariadenie ale som im poslal MAC eGreata a hned to naštartovali) okamžite bez problému sa napojil na internet do tých stránok. Síce nešiel updatnúť firmware ale to je chyba UMAXU že to neumožňuje, musel som ho updatnúť cez USB. Toto mi išlo ak sdom mal v eGreate označené dhcp.
Takže asi takto....len neviem čo včul, či sa dá s tým čosi porobiť, obrobiť.....
RoPo (6061)|4.6.2009 13:40
2dd: a až budeš přepojovat kabel z eGreatu zpět do PC, tak ti internet opět nepojede. Budeš muset opět kontaktovat ISP, aby si změnil MAC adresu. :(

Pořiď si nějaký router se switchem (nejlépe i s firewallem a případně i wifi např pro notebook či telefon s wifi), který umí klonování MAC adresy a budeš toto mít vyřešené. PC, eGreat a Dream zapoj do routeru. Budeš vidět vzájemně mezi zařízeními (pokud budeš mít správně nastavenou síť) a budeš mít odevšad přístup na internet.
dolby digital (413)|4.6.2009 13:56
[QUOTE=RoPo;228545]2dd: a až budeš přepojovat kabel z eGreatu zpět do PC, tak ti internet opět nepojede. Budeš muset opět kontaktovat ISP, aby si změnil MAC adresu. :(

Pořiď si nějaký router se switchem (nejlépe i s firewallem a případně i wifi např pro notebook či telefon s wifi), který umí klonování MAC adresy a budeš toto mít vyřešené. PC, eGreat a Dream zapoj do routeru. Budeš vidět vzájemně mezi zařízeními (pokud budeš mít správně nastavenou síť) a budeš mít odevšad přístup na internet.[/QUOTE]

Nie, nie, nie, ide PC bez problému. Už si to samo prepína to bolo len prvotné zapojenie. Nech si to riešia ako chcú, nechcem im rozkazovať :-), vyriešilo sa to promptne jeden mail tam druhý späť a na druhý odo mňa už fungoval.

Aj toto už chápem s tým routrom a hlavne s ochranou, už len kvôli nej (firewall)....len som v začiatkoch a uprednostňujem naštartovanie a potom oboznamovanie sa potom už len vyladenie všetkého toho okolo toho.
Pytkin (7947)|4.6.2009 13:59
dd : jasne .. kup si ruter .. vacsinou maju switch (4 porty LAN - to ti bude stacit ) .. do nesho si napisach PC, dream, egreat .. tym padom budu vsetci na internete .. a zaroven budu vsetci na sieti a uvidia sa ..

tu mas dake rutre .. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

v principe je uplne jedno , kere si vyberies ..
dolby digital (413)|4.6.2009 14:13
Dobre, díky...Ty a s tým HDD Samsung Spin F2 1T si spokojný?, tuším si ho idem kúpiť, ešte som tam videl aj nejaký HDD CAVIAR 1000 WD10EADS o nejakých 200 na koruny viac. Neviem sa rozhodnúť.

Ako som prečítal tu tie fóra a Acomp fórum, si tu ako hliadka prvej pomoci :-)
Pytkin (7947)|4.6.2009 14:30
DD ; mam F1 v popcorne .. nechce sa mi to menit za F2 .. chcem si dat server do garaze a do vnutra potom maly nehlucny 2.5" disk .. F2 je inak OK .. az na trosku hlucny start ..
Žabža (15)|4.6.2009 15:13
[QUOTE=HWTest;228450]IP se nastavuje v Menu pod položkou Síť.
Doinstaloval jsem si ještě File manager a Download manager a je to úplná paráda ...[/QUOTE]
Kdyby Download manager uměl rapida, to by byla pecka
HWTest (371)|4.6.2009 15:24
[QUOTE=Žabža;228564]Kdyby Download manager uměl rapida, to by byla pecka[/QUOTE]

Umí, ale není to optimální - neumí čekat a pouštět downloady postupně, takže se to musí pouštět po jednom ručně, ale prý se na tom pracuje ...
S premium je to údajně celkem OK
Konycz (56)|4.6.2009 18:33
[QUOTE=HWTest;228528]Doporučuji na to použít Community Software Installer http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=13161

PS: Download manager bude potřebovat ještě trochu vychytat, ale File manager chodí dobře.[/QUOTE]

Jsem se dival ze se to neda stahnout pokud neprispeji dolarky..... nebo se pletu ???
axicom (626)|4.6.2009 19:04
Nesmis klikat na "I am willing to donate", ale na ty dve volby vedle...
Konycz (56)|5.6.2009 07:32
jj uz jsem na to prisel.... Dekuji moc za rady.
amon.re (93)|5.6.2009 09:02
Tak jsem si ho včera pořídil. Jen si nejsem jistý, jak ho správně nastavit. Mám televizi s podporou 1080p - 60p/50p/25p/24p. Přehrávač jsem propojil HDMI kabelem. Když ale nastavím výstup 1080p, vidím jen černou obrazovku. Stejně, jako když zvolím AUTO. Musím navolit 1080i, abych na televizi něco viděl.

Předpokládal jsem, že přehrávač v režimu AUTO automaticky mění režim výstupu podle přehrávaného filmu. Stejně tak na TV jsem žádné nastavení v menu nenašel, tak předpokládám, že se také mění automaticky. Když ale v průběhu přehrávání filmu zobrazím informace, tak vidím režim přehrávání 1080i, přesně jak bylo nastaveno

Nastavoval jsem to přes ovladač s volbou "specielní tlačítko" + 8. Mimochodem, jde nějak měnit tento režim v průběhu přehrávání?

Díky
RoPo (6061)|5.6.2009 09:41
AUTO nemění výstupní rozlišení přehrávače podle filmu, ale podle připojeného zařízení (TV).
Pokude tedy chceš, aby film 1080p24 byl přehrávaný jako 1080p24, tak toto musíš v eGreatu takto nastavit. TV, pokud umí 1080p24 se nastaví na 1080p24. Pokud neumí, tak je "tma".