Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ukázky a zajímavá videa č.2

MIHI (940)|29.3.2009 00:31
Psal si přes SZ, odpovídám přes SZ :)
Pave1 (4279)|22.4.2009 10:24
Známá turistická oblast Sloupu v Čechách byla častým místem mých letních pobytů v časech dětství. Dočasně jsem na stránky dal už dříve prezentovaný rodinný snímek z této oblasti (z let 2002 - 2008, místy tak obsahuje i záběry ze starého jednočipu Canon MV200i), z několika cest "Po stopách zpět", tentokrát ale ve vyšším rozlišení.
Obsahuje hodně záběrů na známá místa, jako jsou hora Klíč, přírodní památka Panská skála aneb "Varhany", Skalní divadlo, ale např. i Máchovo jezero, zámek Zahrádky s údolím Peklem, výhledy na hrad Sloup.

Tentokrát po omezenou dobu - pro ty s rychlejším připojením (na 8Mbps lze dílko zcela plynule shlédnout):
http://www.videoproduce.cz/images/Sloup08_rodin_dok.wmv (468MB, 29min, 960x540 wmv, VBR 2.1Mbps).

Turistická "klasika" s malým rodinným nádechem .-) .
Pave1 (4279)|10.5.2009 22:10
Jedna blbina ze včera, jen v malém rozlišení (snímala XH-A1, měsíc byl při východu načervenalý). Na prostředek jsem to upíchl "manuálně" ...

http://www.videoproduce.cz/images/mesic_kveten_2009b.wmv (14MB)

(použijte pravé tlačítko a save as nebo zkopírujte odkaz a ve wmp vložte do "otevřete URL" )
ksicht6 (12)|15.5.2009 15:13
byl jsme na jednom kurzu a počas něho jsme něco natáčel .. výsledek je zde.
Kamera HV20 (NTSC)

[video=vimeo;4558604]http://vimeo.com/4558604[/video]
Pave1 (4279)|16.5.2009 07:32
Pěkný skoky/lety .-) . Zajímavý téma, asi se dost naběhali, do toho kopce.

Kus před koncem máš šmik - nájezd na dravce a pak střih na kluzátko, bylo by hezký to tam krátce prolnout - jako "proměnu" .-)) .
kunaman (48)|25.5.2009 15:51
Zdravim, tak tu mam zas jednu ukazku :) poprvy jsem tocil s novou kamerkou sony cx11 v ostre akci - svatba.

tady je link:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

vse je toceno pres slow motion, takze to nebyla takova sranda a dost zajimavych chvil mi uteklo :( ale i tak mam z tydle kamerky radost :)
Pave1 (4279)|26.5.2009 17:19
Je to pěkné. Dobré barvy (a stylizace klipu), pokud lze soudit z wmv.

Pokud bych hledal nějaké "podněty" na zlepšení, tak se mi nelíbil jen druhý úvodní záběr (hrad je ve středové kompozici, kolem nepěkné křoví a dráty el. vedení), pak je ještě divný ten záběr na prázdný přístřešek (vypadá, že tam hraje nějakou roli, jdou k němu, ale hned zmizí). Ten bych tam asi nedával.

K úvaze je, zda ty rychlejší série neudělat ještě rychlejší (nebo je případně prolnout přes nějakou flash nebo glow krátkou prolínačku). Takhle se někdy trochu ztrácejí v běžném tempu střihů.

Jinak nevěstě to moc slušelo a je i moc pěkně natočená .-) .
Jarda.Bar (1238)|31.5.2009 23:29
Pave1 (4279)|16.6.2009 14:53
Ta opět něco malého ke skouknutí - květnový výlet do Prachovských skal.

http://www.videoproduce.cz/images/Prachovske_skaly_big.wmv (9min, 220MB)

Žádné velké umění, je to opět klasické "video z výletu", točili jsme jeden den (tzv. natáčecí výlet). Testoval jsem nové šíro (trochu po stranách maže a chromat. aberuje, ale je velmi lehké a tím i použitelné), zkusil jsem taky dodatečně odstranit CA (opět po stranách máznutí).

Točila XH-A1, jistě by si s tím šlo vyhrát i víc, ale jsem rád, že jsem to vůbec dodělal (trochu jsem si zaprolínal .-) ). Na stránkách je ke snímku i nějaký krátký popis.

dopl. - upravil jsem odkaz (kvalitnější verze)
Saxel (2279)|17.6.2009 08:09
Pave1:
Ten link nefunguje.
Pave1 (4279)|17.6.2009 08:56
Pravdu díš, dík za upozornění. Už je to opraveno
Jarda.Bar (1238)|1.7.2009 18:08
Taky přidám něco málo přírody :) ... http://www.jardabar.net/download/videos/Sumava2009part1.wmv

Klikněte pravým tlačítkem a zvolte Uložit jako ... či podobnou položku z menu :).

formát HD 1080p
WMV
Canon XH A1
peter.urblik (355)|1.7.2009 20:06
naozaj podarené mne sa to moc páčilo
Saxel (2279)|2.7.2009 07:43
Jarda.Bar:
Pěkné. Jen mám připomínku, že se ti v první části několikrát objevují stejné nebo velmi podobné záběry.
Jarda.Bar (1238)|2.7.2009 09:21
máš pravdu, ale počasí bylo proměnlivé a já nějak neměl co tam dát, tak sem použil jeden záběr dvakrát ... ale je to jen pár záběrů pro trénink, z dovolené, tak to zase tak nevadí ...
Pave1 (4279)|2.7.2009 09:39
Je to dokonce moc pěkné :-) .

Obloha ve stylu "modrý plech" nemá šanci (tomuhle pobouřkovému světlu a podmínkám) konkurovat, barevné kytičky zdobí, stejně jako zajímavě vypadající dobytek .-) . Přidal jsi hezkou práci s hloubkou ostrosti, moc pěkné detaily i kousek uměleckého vidění. Střihově je trochu škoda, že tam místy opakovaně střídáš něco - kytičky, také to makro mouchy působí trochu "osaměle" (chtělo by to z kytek jednu vydatnější pasáž, možná by to bylo lepší, ta moucha taky nepůsobí zrovna "zcela relaxačně", byť je detail zajímavý). Na druhou stranu, u snímku téhle relaxační povahy není tohle všechno "kritický".

Celkově paráda, moc pěkný obrázky, výsledný dojem je v kategorii "relaxační kousky z přírody" naprostá špica. Díky za možnost to skouknout .-) .
Jarda.Bar (1238)|2.7.2009 11:42
Nojo, točení bez scénáře :) ... co vidí oko, vidí i kamera, na mouchy sem asi ujetej :), to nejsi první, kdo to říká, ale já je i rád fotím :). .... To bouřkové nebe je "dokreslené", ve skutečnosti to vypadalo hůř, pozorný divák si možná všimne špatné synchronizace posunu dvou obrazů (mraky originál, mraky efekt). Být kamera na stativu, dopadlo by to lépe (Affter effects se mi na to "ukotvení" obrazu pouštět nechtělo).
mraky.jpg
Pave1 (4279)|2.7.2009 19:24
Shodou okolností jsem včera udělal HD verzi Prachovek pro web .-) :

(1280x720/25p 318MB)

změna odkazu - http://www.videoproduce.cz/images/Prachovske_HD_ver.wmv
Pave1 (4279)|7.7.2009 13:57
Něco pro pěší turisty .-) :

http://www.videoproduce.cz/images/Cesky_Raj_remake_09.wmv

Zkrácená HD verze Českého Ráje (stále bez hudby, jen ruchy; až bude druhá část komplet, tak to snad podhudbím .-) ).

20min, 562MB (takže spíš pro ty s rychlejším připojením).

Čtyři části: Hruboskalsko, Podtrosecké rybníky, hrad Kost a údolí Plakánek, unikátní Suché skály.
Jarda.Bar (1238)|7.7.2009 18:38
[QUOTE=Pave1;231601]Shodou okolností jsem včera udělal HD verzi Prachovek pro web .-) :

(1280x720/25p 318MB)

změna odkazu - http://www.videoproduce.cz/images/Prachovske_HD_ver.wmv[/QUOTE]

Vím, že to není asi možné, ale kdyby byl u toho videa mluvený komentář, bylo by to mnohem lepší. Jak je video delší než hudební klip, chybí tomu slova ...
Pave1 (4279)|7.7.2009 18:53
Jarda.Bar - to, že tam není komentář, je moje zásada .-) .

Tahle videa neaspirují na žádné "ceny", jsou k dispozici "tak jak jsou", prostě na skouknutí. V Prachovských se mi lecos nelíbí (obsahově), ale bude z nich výcuc jako druhá část k Českému Ráji (tak tam se to snad dík stručnosti trochu zlepší, navíc tam bude jiný konec).

Tahle videa mám prostě vždy bez komentu, nemají větší ambice (než trochu pobavit .-) ).

(dopl. - Český Ráj je bez hudby i bez komentů a dlouhodobě to je nejstahovanější video z mého webu; teď by měl být i koukatelnější .-)) )
peter.urblik (355)|8.7.2009 21:02
ahojte ... dám na posúdenie môj prvý film.. viem žiadna sláva.. nemal som pri sebe žiadne filtre ani statív... zabudol som doma haha... tak kuknite.. a ozaj ten začiatok (studio Peeter) berte skôr ako recesiu.. :-D nič vážne... budem rád ak to posúdite odborným okom aby som vedel čomu sa mám vyvarovať... je to môj prvý krátky film.. vopred dík..

[video=vimeo;5409401]http://vimeo.com/5409401[/video]
Pave1 (4279)|9.7.2009 01:06
Pěkný a výtvarný.

Hezká stylizace barev, ve střihu a kompozici se pár chyb najde (kompozice na začátku, střih v druhé půlce), ale je vidět, že víš co chceš.

Moc se mi líbí hudba i celkový dojem (konečně jednou pěkné statické .-) ) kamery. Krásně mi to sedlo ke dvěma filmům, na který právě (současně) koukám. Výtvarný čínský a se smrtí "hrající si" polský. Oba mají výraznou náladu, tak jako tohle mini dílko.

Těším se Peter na příští kousek :-) .
Saxel (2279)|9.7.2009 07:19
peter.urblik:
Mě se to líbí. Podle mě tam není žádná vyloženě hrubá chyba. Drobné chyby se tam samozřejmě najdou jak ve střihu (celek na celek téhož nebo podobného záběru), tak v kompozici. Ale jako prvotina je to velmi dobré. Výraznější výtku mám k expozici - buďto je to podexponované už při natáčení nebo jsi při barvení šel moc dolu s jasem.
peco (772)|9.7.2009 08:35
Mne sa to paci. Na moj vkus malo dynamicke, ale je to vazne dobre. Celkovo sice podexponovane, ale ma to smrnc.
Jarda.Bar (1238)|9.7.2009 09:09
Taky z toho mám spíš pozitivní dojem, hudba je vybraná moc dobře, střih do ní je také slušný ... záběry jsou někdy dost nezvyklé, možná si libuješ ve stínech, těžko říct ... možná to byl cíl, vzhledem k větě na konci videa.

Na začátku je dost lesa, škoda, že jsi neměl záběr z lesa na hrad, něco ve stylu: "teď sem ho objevil".
Ale na první počin s HV30 je to paráda, o tom žádná, připomínky píšu jen proto, že rád slyším spíš názory vedoucí ke zlepšení, než jen samou chválu. Takže ještě jednou díky a těším se na další Tvé dílo.
Jarda.Bar (1238)|9.7.2009 17:49
Něco málo akce :-). Na dětském dni točila Canon XH A1 a v hlavní roli se představili hasiči Prahy 1.
Z pár záběrů "vyprošťování posádky z vozidla" se podařilo za 3 hodiny vyrobit klip o délce 1 minuty :-).
http://www.afilm.cz/download/video/HasiciPraha1cz_1080p.zip
http://www.afilm.cz/download/video/HasiciPraha1cz_576p.zip

(formát 1080p či 576p, 25fps a WMV)
peter.urblik (355)|9.7.2009 18:08
toho podexponovania som si vedomý.. aj tých prepalov na tých listoch a pod.. (trochu to zintezívnil ten farebný odtien ktorý som na to hodil :-( ) ešte som sa s kamerou tak dobre nezohral... podľa toho LCD sa to ťažko robí... dosť to skresľuje.. no musím to vychytať... skúsim cez hľadáčik ako mi už radili... a v tienoch mám obľubu to ano :-) a z časti to bol aj zámer... dakujem vám za hodnotenie a rady... moc ste ma potešili.. netušil som že sa vám to bude páčiť :-) ešte raz ďakujem..
peter.urblik (355)|9.7.2009 18:13
je to super.. mne sa to moc páčilo.. také dynamické a napínavé.. super..
Saxel (2279)|10.7.2009 08:23
[QUOTE=peter.urblik;232441]... podľa toho LCD sa to ťažko robí... dosť to skresľuje.. no musím to vychytať... skúsim cez hľadáčik ako mi už radili...[/QUOTE]
Zapni si zebru, ta ti s nastavením expozice pomůže.
peter.urblik (355)|10.7.2009 12:30
ano.. už som to tak prednedávnom skúšal.. je to oveľa lepšie... teraz ju mám zapnutú stále :-)
Pave1 (4279)|16.7.2009 20:56
Pro ty, kteří mají (ale opravdu opravdu .-) ) rádi Český Ráj, je teď na YOUTUBE snímek o Českém Ráji ve dvou částech, ale tentokrát už (jednoduše) podhudbený:

1. část -
- Hruboskalsko a Valdštejn (cca 10min)

2. část -
- Podtrosecká údolí, hrad Kost a údolí Plakánek a geologicky zcela unikátní Suché skály (cca 10min)

Je to jednoduše podhudbené bez změny střihu, takže je možné, že by se to místy dalo i doladit, ale zatím to jistě bude koukatelnější, než nasucho bez hudby .-) .
peter.urblik (355)|21.7.2009 09:26
ahojte dokončil som dalšie minidielko.. toto je o čosi horšie pretože som si doma zabudol svoju prvizornu opierku.. takže zábery sú o čosi roztrasenejšie.. najmä tie z vlaku haha... no kuknite...

[video=vimeo;5679431]http://vimeo.com/5679431[/video]

dúfam že sa bude páčiť
Pave1 (4279)|21.7.2009 13:47
Přihodil jsem na youtube v HD starší ukázku - Třeboň (s prohlídkou Schwarzenberské hrobky).
peter.urblik (355)|21.7.2009 15:06
Veeľmi pekné... zbožňujem staré stavby tá atmosféra.. pocit... krásna architektúra... neviem čo budú navštevovať naši potomkovia ak by sa nedaj bože tieto stavby nezachovali... naše paneláky?? domy v tvare kocky?? uff teraz je to hrôza.. všetko presklené a kovové... ako by tým architektom chýbal cit.. ale zas to je len môj názor.. niekomu sa to páčiť môže... 100 ľudí 100 chutí... video je skvelé.. dobre sa mi na to pozeralo... hned by som to tam šiel omrknúť.. a ozaj ako si to urobil s tým textom teda nápisom?? čítal som že sa to dá robiť cez masku je to tak??
Pave1 (4279)|21.7.2009 15:41
dík za ohlas, s tímhle kouskem videa to byla už celkem seriozní práce, byť by se i tak jistě našlo pár momentů ke změně .-) .

Ano, ten efekt na nápisu je vytvořený pomocí masky (tvořil ji text) a pár keyframes v nastavení.
Pavel_tempx2 (829)|22.7.2009 09:14
pave1: tak jsem se na tu dlouho "krátkou navšťívenku" podíval :) záběry jsou dobré, možná bych přidal trošku víc pohybu kamery, ale ve střihu mě pár věcí zarazilo, co jsem si napoprvé všiml je, že nejprve něco ukážeš (ryby, erb, kříž v hrobce, okno v hrobce...) a pak od toho co nejrychleji utečeš a za dalších 5 záběrů se k tomu vrátíš a to skoro se stejným záběrem, u některých věcí zbytečně pospícháš, třeba sochy v hrobce a člověk ani nemá šanci si je trošku prohlédnout, navíc třeba u těch soch by se hodil nějaký ten pohyb z jedné na druhou atd., při odchodu z té "hrobky" bych se už úplně vykašlal na záběry rybníka apod. a přešel bych rovnou na tu budovu s plotem, ale jak píšeš je to z roku 2008 a letos by jsi asi spoustu věcí udělal jinak ;)
Pave1 (4279)|22.7.2009 09:23
Díky za ohlas, v té skladbě by se lecos našlo, pravdu díš (on ten úvod byl původně myšlený na koment, ale pak jsem zjistil, že by se to muselo celé s komentem změnit, tak už jsem to nechal bez a dál to neupravoval). V hrobce bych si také rád natáčel déle, ale hodný pán nám dal 15min .-) . Soch je tam ale dostatek, dle mého, pro delší kuk je lepší si tam zajet ( .-) ). Ten návrat bych dnes s odstupem už také krátil, rovnou směrem k zámku a městu, souhlas .-) .
Pave1 (4279)|18.8.2009 21:02
Nějaké drobnosti ke skouknutí (klik na nápis YOUTUBE v rohu a pak na HD verzi):

1. sestřih 10min z dovči 2007 (toho nejlepšího) - Vodopády Jeseníků
(v HD)

2. sestřih č.2 z Prachovek z letošního května, 9min (upravil jsem několik částí, poměrně výrazně)
(v HD, jak to přepočtou)

Ke stažení je to i u mě na stránkách.
martin_54 (331)|19.8.2009 01:07
Ahoj Pav1e, tak jsem ti věnoval přes 20 minut života :-) neb jsem 2x zasebou koukl na Vodopády Jeseníků (z toho jednou bez zvuku - což doporučuji dělat každému už při střihu).

1) huráááá konečně tam nemáš zrychlená mračna!
2) mega suprová prolínačka z dřevěných schodů na kaskády vodopádů - "tos fakt viděl dobře!"
3) vkusně vybraná hudba
4) pěkné detaily (žlutá květina s pavučinou, čep kolesa mlýna...)

a teď sorry, ale trochu té kritiky... ;-)

1) proč proboha v 90% snímáš lidem záda? Chápu to např. u záběru, kdy ten človíček seděl pod vodopády a koukal nahoru, ale zbytek bych vyházel a použil jen záběry, kdy jsou lidi ke mě čelem P.S. i ty první auta ti jedou od tebe... :-)
2) v prvním švenku na vodu ti tam vpravo dole leze zábradlí, což je škoda. Já bych ten záběr vyhodil, stejně jako ten VVC na údolí v inverzi. Začátek musí být tipťop! ;-) (ty větrníky mi ze začátku taky moc nekorespondují s následným videem o vodě...)
3) škoda že ti nesedí moc střih na hudbu, myslím, že ty záběry by šli buď lehce prodloužit, nebo zkrátit. U toho mlýna ti to chvíli sedí super! Taky ty dohrávky nejsou košér - a chybí přitom tak málo... V té dělící velké stmívačce a roztmívačce by to chtělo více ubrat a znova vyjet, když už ti stejná hudba pokračuje do další části (nech se vést samotnou stmívačkou a roztmívačkou).
4) nejhroznější (alespoň pro mě určitě) jsou ale ty přechody fotek s tím otřesným zvukem!!! Proboha to už prosím nedělej ;-) Chápu, že to narve obchoďačka do PowerPointové prezentace, ale tebe beru uplně jako člověka znalého... :-)

Závěrem: velmi pěkné nadstandardní home video. Být to natočené ze stativu, tak by to po vyladění a zkrácení na cca 60% mohlo jít klíďo píďo do vzduchu.
Toliko můj názor -neber to pls osobně! Snad ti to něco dá do budoucna a nedostanu se na tvůj Blacklist ;-)
Pave1 (4279)|19.8.2009 07:42
Ahoj, díky za rozbor .-) .

- ad záda, mrknu na to. Ale například v tom úvodu "proti mě" jel traktor, zatímco v pozadí těch aut je na kopečku v dálce pěkný kostel .-) .
- Větrníky jsou docela symbolem Jeseníků, tyhle jsou tam už pěkně dlouho, žádná "chvilková móda" jako dnes (navíc jsem potřeboval krátký prostřih a jiný vhodný jsem nenašel, klidně bych je vykop .-) )
- střih "přesně" na hudbu neřeším, tohle není klip, hudba je podkresová (přesný střih přesně na přízvučné doby naopak působí velmi špatně, v délce 10min je to naprosto neúnosné). Malé "offsety" v místech střihů jsou tak naopak spíš vítané (často je to dokonce záměr, pečlivě odzkoušený).
- přechody fotek se běžným divákům moc líbí .-) (hlavně je to zdůraznění, odlišení).

Ale je fajn číst poctivé inspirace, díky za ně. Tyhle věci jsou "obyčejné turistické", nejsou dělané "aby mohly do vzduchu". Moc dík za těch 20min :-) (žádný "black listy" nevedu).
Pave1 (4279)|20.8.2009 12:32
Tak jsem Martine mrknul na ty "zadky", máš pravdu, je jich tam celkem (proti "předkům") dost .-) .

Asi to vyplynulo z toho, že jsem snímal primárně ten kraj a lidé tam tvořili jen jakési doplnění (svými průchody před kamerou pak vytvářeli vítané stíračky). V Třeboni to bylo (o rok později) snažší, tam byli cyklisté, ti se dařili i "zepředu" .-) .

Ještě jednou velmi děkuju za inspirace, v plánu už je další natáčení, tak se budou jistě hodit. Když filmařský Pánbu dá, bude to tentokrát celé ze stativu :-) .
--

Mimochodem, sbírám různé videokurzy a pročetl jsem teď cyklus tří knih od zkušené filmařky, určený začátečníkům - Homevideo I., II. a III. Přes jistou "chaotičnost a zdlouhavost" popisu tří oblastí - režie, natáčení a zpracování - musím říct, že pro mírně až středně pokročilé je možné z toho něco vytěžit. Ale je nutné to přečíst celé a "zpětně" z toho vytvořit stručnou kostru rad, což pro úplné začátečníky nemusí být vůbec snadné. Pro ty bych doporučil něco jednoduššího, tyhle knihy jsou spíš inspirací lidem, kteří základy již znají, těm lze ty texty jen doporučit.

Jeden ten dokumentaristický postup chci podle ní vyzkoušet, pro mne se obsah "trefil" přínosně, asi do správné fáze .-) .
martin_54 (331)|21.8.2009 00:25
Pavle,
add. Homevideo: jj to znám a pro videoamatéry, kteří to myslí vážně bych z toho možná udělal povinnou četbu. Hlavně Sergejovi triky a postupy v II. jsou to co mě učil taťka s kamerou odmala ;-)

add. větrníky: proti větrníkům nic nemám, ba naopak, ale k filmu o vodopádech mi přijdou "lehce" mimo...

add. přechody fotek: tos mě asi nepochopil. Mě ani tak nešlo o ty stíračky, ale o ten zvuk uzávěrky. Divák není blb a pozná, že se jedná o fotky i bez toho praštěného zvuku a stacionární obrázek je sám o sobě dostatečným odlišením. Proti samotnému zařazení fotek jsem neřekl ani popel. Pravda ale je, že já bych je klidně nechal buď prolnout přímo, nebo přes černou. To by více vycházelo s celkové střihové skladby.

add. hudba: nemusíš to mít pinklich na okno, ale podprahové vnímání souladu zvuku a obrazu je pro film vždy přínosné a u tohoto videa se teda o "malých" ofsetech mluvit leckdy vůbec nedá... :-) A jde to i u 20 min. videa, jen to chce si pohrát... Ovšem tu jednu stahovačku neokecáš ani náhodou :-). Myslím tu kdy ti tam už po stmívačce v černé vyjedou skoro dvě doby z nového taktu. To mě zní v uších ještě teď... :-(

add. traktor: tak tos mě fakt rozesmál :-D a co takhle třeba minutu počkat? Vím že se to nedá srovnat, když je člověk na výletu či dovolené, ale já se kolikrát s jedním záběrem se.. i přes hodinu ;-) A myslím, že pokud ti právě neodjížděl vlak, či ti měšťáci nenasazovali botičku nebo tak něco, tak se dalo chvilku počkat... což?

Tak hlavně ať se vede!
Pave1 (4279)|21.8.2009 07:04
Ad úvod - no, ono je to video především pro mne :-) . (úvodní část "šmrncne Rejvíz", páč jsme tam bydleli, to samé platí pro ty větrníky, jeli jsme kolem - nesmíš brát název tak "umělecky" .-) ).

- zvuk závěrky u fotek mi v tomto snímku nevadí, do profi bych to necpal (fotil to kamarád a udělalo mu to radost .-) ).
- u hudby to lze zlepšit, to zcela určitě. Ale střih byl hodně ovlivněný možnostmi obrazových záběrů (už takhle jsou retušovaný, zpomalovaný, atd). Ano, stahovačka ujela, ale nechal jsem to tam, při běžné hlasitosti to nevadí a tohle není profi video, kouknem na sérii filmečků tak jednou za dva roky, takže nám to doma opravdu nevadí .-) .
- znovu, nahoře v dálce je moc pěkný kostel. Také pohled na stromy vyhovuje mému naturelu víc, než silnice "v polích". Auta ve snímku nehrají hlavní roli, proto není důvod po nich švenkovat. Příroda ale roli hraje, proto jsem zvolil stromy (a ne zemědělské lány).

Tak dík :-) .

(P.S. Jestli chceš, napiš mi třeba i do SZ, které nějaké konkrétní místo tě nejvíc ruší, spojení obrazu s hudbou, alespoň tak získám trcohu představu, jak velkých chyb jsem se dopustil .-) )
Jarda.Bar (1238)|23.8.2009 22:42
Viděl sem jen kousek bez zvuku .... co se mi nelíbilo:
- 1:27 - 1:29 - voda teče s kopce dolů :), a proto bych dával záběry ve stejném sledu a ne naopak
- 1:34 - bylo po mrakem a do záběru se vyjasnilo ... pryč s tím
- 1:47 - osobně se mi moc nelíbí záběry s automatickou expozicí ... záběr bych si připravil a zamknul bych jí .... v sobotu sem viděl kousek toulavé kamery, taky to tam nechaj na automatiku a obraz pulzuje jasem, přitom stačí tak málo, buď zamknout a při ne příliš velkých rozdílech jasu to vzít naráz a nebo střihnout s různým nastavením expozice
KCU (38)|24.8.2009 06:59
no nevim hosi, ale nedokazu si predstavit , ze na vylete, dovolene budu resit jen tohle..to bych si vubec neuzil ty vylety..neprehanel bych to s tim nastavenim kamery..pak bych nakonec vse poprve videl az z te kamery..rodinne video a profi dokument je rozdil prece..zabava vs. prace
jibarr (792)|30.8.2009 23:50
Už jsem vykoukanej na monitor, tak něco jen tak.
http://web.iol.cz/B-A/Zetova.wmv
Pave1 (4279)|31.8.2009 10:38
[quote=Jarda.Bar;237800]Viděl sem jen kousek bez zvuku .... co se mi nelíbilo:
- 1:27 - 1:29 - voda teče s kopce dolů :), a proto bych dával záběry ve stejném sledu a ne naopak
- 1:34 - bylo po mrakem a do záběru se vyjasnilo ... pryč s tím
- 1:47 - osobně se mi moc nelíbí záběry s automatickou expozicí ... záběr bych si připravil a zamknul bych jí .... v sobotu sem viděl kousek toulavé kamery, taky to tam nechaj na automatiku a obraz pulzuje jasem, přitom stačí tak málo, buď zamknout a při ne příliš velkých rozdílech jasu to vzít naráz a nebo střihnout s různým nastavením expozice[/quote]

Dík za inspirace, mrknul jsem na ně.

V prvním případě je to skutečně lepší otočit (vznikne sice na začátku skok po ose, ale krátká prolínačka 12 - 15framů to spraví a pak je to ok. To byl "asi" i důvod, proč to bylo otočené, aby to šlo střihnout ostře, druhá verze je ale i s nutnou prolínačkou lepší).

Druhá věc je daná faktem, že jiný záběr z roku 2007 prostě není (takže pryč jít nemůže .-) ). Na druhou stranu, ten záblesk slunce se mi tam docela i líbil (když už to tedy nastalo), pravdu ale máš, že lepší by byl jasně záběr bez záblesku.

Třetí věc se netýká automatické clony (vše snímám na manuál). Na švenku vidíš, že světelné podmínky úvodu záběru a jeho konce byly velmi rozdílné (před úpravou clony je v záběru vidět, že potok by byl tvrdě vypálený). Takže proto to manuální zatažení.
Jistě by bylo jednodušší záběr rozdělit (na dvě "světelné oblasti") a clonit každou sólo, ale zkusil jsem si tady právě takové zkrácení (tím poměrně složitým švenkem, tady blbě dělaným z ruky, takže se to při clonění i rozhoupalo).

Krom záporů, existují někde i klady :-) ?
Pave1 (4279)|31.8.2009 10:46
[quote=jibarr;238810]Už jsem vykoukanej na monitor, tak něco jen tak.
http://web.iol.cz/B-A/Zetova.wmv[/quote]

Ty flashe se mi tam nelíbí, jinak pěkný. Existují flash s exponenciálním náběhem (velmi krátkým), zkusil bych třeba dát jednu (extrémně) krátkou před střih a jednu krátkou za střih, ale s o vous měkčím (byť velmi krátkým) náběhem. něco jako opakovaný záblesk fotoaparátů (když už tedy ostrý střih z nějakého důvodu nevyhoví).

Jen inspirace .-) .
jibarr (792)|31.8.2009 21:56
Něco pro hudební fajnšmekry.
http://www.businessart.cz/ukazky/Fisarova.wmv