Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitní přijímač HD

Antonín (732)|14.8.2009 09:42
1. Nedorozumění.
Jde použít motor a 3 LNB najednou. Je to nejvýkonnějíš kombinace ze všech. Pusť to z hlav.
Pro tvoje účely bude nejlepší asi Mlutibeam 85, pět LNB obyčejných běžných, přepínač osmisvtupový. Pokud dvoutuinerový přijímač tak pět twinů a ty přepínače dva.

2. Dvoutunerový přijímač potřebuje twin konvertor. Víš? Nevíš? tak to je ten problém laika č. 1. A takových je deset dalších, nic dramatického. Stojí takové přijímače hodně peněz, a neřekl bych, že přinese hodně muziky. Pro trošku znalé je lepší si koupit jako druhý přijímač na nahrávání kartu do PC DVB do PCI. Ale kdo to použije, je ve vatě. DM8000 je nejlepší přijíamč, který jsem kdy viděl. Tunery tam mohou být čtyři.

3. LNB 0,1 je jistě lepší, než LNB 0,32. Nicmeně je jejich rozdíl je asi tak stejný jako anténa 85 cm a 87 cm. Chceš li zlepšovat příjem, udělej něco s anténou. Druhá věc je, že k tomu vede kabel, který umí přínos v řády jednotek dB! Pro normální družice je rezerva běžných LNB dostatečná. Nicméně nezpochybňuje, že 0,1 dB je dobré. Akorát to má smysl jenom tehdy, když už mám tak velkou a tak dobře nastavenou anténu, že to lépe nejde a vede k níc výbroný koaxiální kabel. Je docela směšné montovat 0,1 dB lNB na 60 cm anténu, ke které vede nějaký RG6. (I když možná právě tam to bude jediná možnost, jak to vůbec udělat funkční, bylo by lepší použít nějaký belden za skoro stejnou cenu a 85 cm anténu...

4. Pokud přijímač umí FTP, tak to funguje jako FTP....

5. Karty lze po síti sdílet. To je jediný důvod pro linuxové přijímače. Kdo to nepoužívá, nezíská třeba oproti Vantage nic navíc. (Nicméně nejlepší příjímač je DM8000, pak DM800 a kdybych chtěl šetřit, tak K910...to je fakt. J8 bych jiný, než ty tři do baráku v žádném případě nepustil. Teda ještě PCI DVB do PC.)

6. Možná zkus uvážit kartu do PC jako první krok - něco uvidíš, má to dokonalé možnosti (bic výkonějšího není), naučíš se a pak se rozhodneš? Je to za málo peněz, docela dost muziky. K tomu si kup multibeam 85 (abys měl pro budoucnost), switch 4/1 a dvě LNB, kterými můžeš pro začátek posouvat - nekupuj jich více, kdybys jednou dospěl, tak budeš potřebovat twiny a tyhle ti na nic nebudou. Pak by to mohlo být - jednou - třeba tak, že dokoupíš tři twiny, do PC si připojíš A1-19e, A2-23e, T-1w, přes ten switch 4/1 a ty dva lNB použiješ jako 28e a 13e, které připojíš na EMP 168 do toho budoucího hlavního přijímače...který bude mít družic pět...
Karvinier (35)|14.8.2009 18:10
Taky se přidám s prosbou o radu.. Něco jsem si už přečetl a tak chci jen ujasnit zda jsem to dobře pochopil. Mám plazmu Panasonic TX P42G15E, která má již CI slot a diseqC 1.0.. Chtěl bych využívat služeb Skylinku... A teď jak jsem to pobral já. Musím si koupit samozřejmě parabolu ( hliníková 80 cm bude stačit ) , pak bych rád chytal dva satelity (ASTRA 23.5 a ASTRA 19.2) proto bude potřeba monoblok, lnb mi byl doporučen Mascom, pak koaxiální kabel, kartu skylink a na ní modul Cryptoworks... UFFF snad je to všechno. Zapojíme a mělo by to jet si myslím... Mám někde v tomto řetězci chybu ??

Jediné co nevím jsou jaký typ např. lnb, modulu či paraboly koupit , v těchto značkách se zatím neorientuju. Z fór jsem zatím pobral, že nej nej je Vantage 8000S, ale to je zrovna komponent , který nepotřebuju :-) .
losos (2977)|14.8.2009 18:50
Chybí možnost nahrávání programů... - není nad to, když si člověk může naprogramovat nahrávku i v době, když není doma, nebo spí a pod....
Antonín (732)|14.8.2009 19:10
[quote=Karvinier;236780]Taky se přidám s prosbou o radu.. Něco jsem si už přečetl a tak chci jen ujasnit zda jsem to dobře pochopil. Mám plazmu Panasonic TX P42G15E, která má již CI slot a diseqC 1.0.. Chtěl bych využívat služeb Skylinku... A teď jak jsem to pobral já. Musím si koupit samozřejmě parabolu ( hliníková 80 cm bude stačit ) , pak bych rád chytal dva satelity (ASTRA 23.5 a ASTRA 19.2) proto bude potřeba monoblok, lnb mi byl doporučen Mascom, pak koaxiální kabel, kartu skylink a na ní modul Cryptoworks... UFFF snad je to všechno. Zapojíme a mělo by to jet si myslím... Mám někde v tomto řetězci chybu ??

Jediné co nevím jsou jaký typ např. lnb, modulu či paraboly koupit , v těchto značkách se zatím neorientuju. Z fór jsem zatím pobral, že nej nej je Vantage 8000S, ale to je zrovna komponent , který nepotřebuju :-) .[/quote]

1. Plechová 90 cm udělá lepší službu za méně peněz.
2. Monoblok je blbost, lepší je mít dvě LNB a jeden switch.
3. LNB si kup noname v rozumnmé cenové relaic, pro daný případ si ničím nepomůžeš.
4. Cryptoworks je CAM a koupit si asi nejlíp ofiko licencovaný crwks. Toto je vlastně jediný zbytečný výdaj, kdybys fungoval normálně a koupil si přijímač.
Karvinier (35)|14.8.2009 20:53
Super kluci, Lososi, já až ta na to nahrávání nejsem. A mám na to doma DVD rekordér kdyby něco.. A antoníne díky za tu radu s dvěma lnb a jedním switchem, udělám to jak říkáš. Doporučíte nějaký eshop, popř. kamenku v Praze, kde bych to mohl celé nakoupit?
Koukám, že už jsem kapku OT, tak se omlouvám...
Vasek_K75 (9)|18.8.2009 12:09
v tomto fóru bylo psáno o přístroji SAB Ultimate a propojení s externím HDD. Z uvedeného vyplynulo, že PVR lze přes eSATA, ne ale přes USB...stále to platí? Nezmění to update firmwaru?
Mám taky dotaz k samotnému externímu disku. Mám WD MyBook HE 1TB (má i eSATA), rozdělěný na 2 partions...FAT32 a NTFS..."uvidí" SAB aspoň jeden oddíl, nebo vůbec nepodporuje rozdělené externí disky? Nemáte zkušenost? I s jinými stb? Popřípadě prosím o odkaz, jestli už to bylo někde probíráno (pátrám po tomto už dlouho a furt marně...). Díky

Jenom doplním, že zatím tento přijímač nemám, ale uvažuji o jeho koupi (kvůli poměru cena/výkon). Rád uvítám i názory či kritiku tohoto přístroje.
duzu (43)|19.8.2009 11:45
najviac najdes o tomto prijimaci na gsmobil.cz, zvlada uz USB PVR,len neviem ci je dnes este aktualny ,ma viac ako rok
Vasek_K75 (9)|19.8.2009 14:09
gsmobil jsem prostudoval, nějaké odpovědi jsem našel, ale zjistil jsem, že z externího disku přehraju zpátky v receiveru v podstatě pouze to, co jsem předtím nahrál...což se mě moc nelíbí. Z tohoto důvodu přestávám uvažovat o SAB Ultimate, Octagon SF 918 a dalších klonech. Můj budoucí sat. přijímač má sloužit jako "media center".

Mohu tedy poprosit o radu, který satelitní přijímač vybrat? Moje požadavky jsou: HD, EMU, uni čtečka + CI sloty, PVR (USB nebo eSATA) s možností přehrát i jiné video formáty, zatím pro Skylink, později s motorem pro "zbytek". A samozřejmě za přijatelnou cenu...
Děkuji
jarino1978 (8045)|19.8.2009 21:37
- no tak to sa obávam, či také niečo existuje... Možno AZBOX HD ( 1080p, prehrá MKV ), ale ten neodporúčam ( častá poruchovosť, problémy s FW, mizerná podpora ), do úvahy zčasti pripadá aj Vantage HD 6000/7100/8000 ( prehrá DIVX, MPEG, neprehrá MKV ). alebo treba počkať na nový Vantage FULL HD...Nemáš z čoho vyberať.
Pytkin (7947)|19.8.2009 22:24
Dalsia moznost je Dreambox 800/8000 .. ten tiez hra okrem ineho aj MKV napriklad ..
jarino1978 (8045)|19.8.2009 22:58
vidíš, a na Dreama som zabudol. Samozrejme aj ten...
Antonín (732)|25.8.2009 08:47
Požadavky splňují dvě možná zařízení:
1. DM8000, protože DM800 nemá optickou mechaniku.
Hezké, funkční, možná trochu drahé, možná trochu hřeje...a je třeba to nějak vylepšit.
Hlavní problém ovšem je: není to plug and play.
Je třeba umě aspoň základy. Úplný laik to podle mého buď nezprovozní, nebo jenom blbě, nebo mu to dá neúměrně mnoho času.
2. HTPC
Superfunkční, modulární, flexibilní.
Konfigurace s nějakou onboard grafikou s HDMI bez aktivního chlazení...chlazení a jeho hluk je základní otázka. CPU dvoujádro obyčejné, RAM 1-2GB, výměnný HDD - archiv s obrovskou kapacitou za minimální náklady, BD.
Satelitní karta SkystarHD.
Ještě méně plug and play, než ten DM8000, ale zase znalosti tohoto typu jsou běžnější.
Používám tyto softy: WindowsXP, firefox, DVBViewer, CCCP s MediaPlayer.
mila001 (149)|25.8.2009 14:42
Mám DM800 a jsem s ním naprosto spokojen ale jak říká Antonín je k tomu potřeba trochu znalosti práce na PC jinak tento přístroj mohu vřele doporučit. Jediná věc která mě vadila je že dost hřeje a mrzí mě že se to neřešilo ještě před zahájením prodeje když se to tak dlouho testovalo.
Pytkin (7947)|25.8.2009 21:08
aha .. takze na Dreambox treba znaslosti .. a na HTPC ne ? mne teda pride rozbehat dreambox rozhodne jednoduchsie, ako HTPC so satelitnou kartou ..

nemal som o satelitoch ziadne ponatie .. prestahovali sme sa do domu , takze logicky som si dal namontovat satelit .. primac som si kupil sam .. dreambox samozrejme .. vsetko som si nastatudoval na satelitnom fore .. vzdy ked mam daky problem , tak tam najdem odpoved .. ten kto zvladne zmontovat a nainstalovat HTPC so satelitnou kartou , tak rozbeha dreambox lavou zadnou !

inak o optickej mechanike nebola rec .. takze to splna aj DM800 ..
dr.x (12)|26.8.2009 08:22
[quote=Pytkin;237338]Dalsia moznost je Dreambox 800/8000 .. ten tiez hra okrem ineho aj MKV napriklad ..[/quote]
urcite umi Dream 800 MKV se zvukem v pohode prehrat ? na Forech jsem cet , ze s tim jsou porat problemy
mila001 (149)|26.8.2009 13:03
Pytkin pokud budeš používat DM pouze na hraní tak je jednoduchý ale pokud si chceš změnit soft,seting atd. tak o PC už musíš něco vědět ale samozřejmě se dá všechno naučit.
Pytkin (7947)|26.8.2009 23:41
dr.x " S MKV su problemy vsade .. ale vacsinou je to tym , ze su ludia tupci a nevedia to poriadne spravit .. 100% to urcite neni ..

mila : no zrovna zmenit soft a setting je to najjednoduchsie , co zvladne kazdy trotl ..
mila001 (149)|27.8.2009 13:14
Všechno když už umíš je jednoduchý to je pak jednoduchá i operace slepáku. Jen je tady rozdíl mezi přístroji do kterých zasuneš kartu a díváš se nemusíš nic měnit a jenom měsíčně platíš.U DM musíš nové věci nahrávat a třeba někdo platit nemusí. Ale věřmi nejdříve se to musíš naučit jinak by si se mohl dívat taky na černou obrazovku.
Pytkin (7947)|27.8.2009 18:30
mila : to je jasne .. ale tie pristroje , kde das kartu a len sa divas , nic ine vacsinou nevedia .. a v poziadavke bolo , aby to aj vedelo ine veci .. preto to tu riesime ..

BTW : u DM tiez nemusis nic nahravat .. das tam image , potrebny emulator a kartu a pozeras .. nic viac robit netreba .. a to ti vacsinou spravi , ten co ci to dodava system a montuje ho na barak ..
losos (2977)|12.9.2009 10:43
Až dosud jsem vždy každému doporučoval Vantage HD 8000S, ale :
V poslední době také Topfield TF 7710 HDPVR 750 GB se správným harddiskem Seagate DB 35.3 - ST 3750840SCE hodně boduje (řekl bych, že "dospěl"), jeho poslední firmware je již docela spolehlivé a až na nějaké chybky v EPG, které jsou spíše způsobeny odlišnostmi v českém vysílání EPG a dají se "zkousnout", funguje celý přijímač velice dobře a mohu jej také každému doporučit. (Spolupracuje i s CI modulem Diablo...).
Jeho PVR funkce (= nahrávání a přehrávání) jsou docela bezva a pohyb v Menu a jeho přehlednost je dokonce lepší, než u Vantage.
Jediný jeho nedostatek oproti Vantage je zatím v tom, že pomocí karty dokáže odkódovat vždy jen jeden program. V posledních dnech se ale již testuje nové firmware, které tento problémek nápaditě řeší "oklikou" tak, že programy, které jsou na harddisku uloženy zakódovaně, dokáže automaticky sám pomocí speciální funkce překopírovat ve volných hodinách, které mu předem určíme, a to čtyřnásobnou rychlostí.
Něco o tom píše Tomík na cssf.cz v sekci Topfield...
Takže potom to bude teprve O.K. přijímač.
Pro ty, kdo si troufnou a nebojí se linuxových strojů, a pro "kutily" je jistě zajímavé, že do TF 7710 HDPVR a i některých jiných TF lze nahrát linuxové firmware ENIGMA 2, které z tohoto přijímače udělá úplně jiný stroj, s možnostmi, o kterých moc nevím, a asi vědět nebudu, dokud to nevyzkouším... (k tomu jsem zatím nenašel odvahu - hlavně proto, že jsem v poslední době s funkčností mého TF plně spokojený a nemám tudíž žádný důvod k nějakým změnám - ale, jak se říká, NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY...). Z těch nových možností vím jen to, že prý dokáže nahrávat najednou i tři programy. Ale zatím to asi neumí.
I o tom se dočtete na cssf v sekci Topfield a Enigma 2...
TRW (5)|22.10.2009 13:43
Ahoj, uvažuji o dvoutunerovém HD přijímači, abych mohl nahrávat ze dvou kanalů na jiném TP a zároveň na TV sledovat libovolný kanál. Zatím jsem rozhudnutý pro HD BOX FS-9200 PVR, který se mi zdá v poměru cena/výkon jako nejlepší volba. Můžete mi ho doporučit, nebo má nějáké podstatné nedostatky? Děkuji za odpověď
TRW (5)|22.10.2009 23:38
Nikdo nic?
Antonín (732)|23.10.2009 09:17
Ten přijímač neznám, je mimo moje zájmy.
Ale jednu radu bych ti dal: jaké budeš používat karty?
A pak si ověř, že ten přijímač ty karty zvládne a že je zvládne v dvoutunerovém provozu.
To není samozřejmost, jak to možná vypadá na první pohled.

Obecně si myslím, že než dvoutunerový přijímač, tak je lepší třeba kombinace DM800 a SSHD. Ale to už je druhá věc o tom, co se pak s tou nahrávkou stane...
TRW (5)|23.10.2009 11:10
[quote=Antonín;245310]Ten přijímač neznám, je mimo moje zájmy.
Ale jednu radu bych ti dal: jaké budeš používat karty?
A pak si ověř, že ten přijímač ty karty zvládne a že je zvládne v dvoutunerovém provozu.
To není samozřejmost, jak to možná vypadá na první pohled.

Obecně si myslím, že než dvoutunerový přijímač, tak je lepší třeba kombinace DM800 a SSHD. Ale to už je druhá věc o tom, co se pak s tou nahrávkou stane...[/quote]Budu používat pouze kartu CS Link s placenými programy, takže počítám s tím, že budu moct nahrávat dva programy zároveň na jeden disk a ještě sledovat libovolný program na TV (tohle by měl aspoň podle všech informací umět).
Antonín (732)|23.10.2009 16:02
[quote=TRW;245323]Budu používat pouze kartu CS Link s placenými programy, takže počítám s tím, že budu moct nahrávat dva programy zároveň na jeden disk a ještě sledovat libovolný program na TV (tohle by měl aspoň podle všech informací umět).[/quote]

Ověř si na beton, že to bude umět s jednou kartou a dvěma kódovanými programy v cryptoworksu. To nemusí být tak úplně stejné. Myslím, že nějaké topfieldy(???) to zrovna dělají tak, že prostě dva programy neumí přistoupit k jedné kartě, takže ten druhý program musí být jiná karta nebo FTA apod. COž je nakonec úplně k ničemu dvoutunerový přijímač.
Píšu ti to jenom proto, že tohle možná nemusí napadnout každého, může se to jevit jako samozřejmost, ale není to samozřejmost. Tu třídu přijímačů však vůbec neznám, moc nesleduju podbné věci, takže netuším, jestli to umí nebo neumí. Jenom si to prostě ověř, abys nebyl zklamán.
TRW (5)|23.10.2009 16:12
[quote=Antonín;245362]Píšu ti to jenom proto, že tohle možná nemusí napadnout každého, může se to jevit jako samozřejmost, ale není to samozřejmost. Tu třídu přijímačů však vůbec neznám, moc nesleduju podbné věci, takže netuším, jestli to umí nebo neumí. Jenom si to prostě ověř, abys nebyl zklamán.[/quote]Chápu, potom je dvoutunerový přijímač k ničemu. Podle téte recenze [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] má sdílenou kartu, doslova píšou: "Velkou výhodou jsou dva vestavěné DVB-S2 tunery a čtečka karet, jejichž karta je sdílená, viz výše.Takže odpadají jakékoliv problémy se současným nahráváním dvou kódovaných programů v rámci paketů Skylink, CS LINK nebo UPC Direct. A samozřejmě se na třetí kódovaný program můžete dívat. Takovýchto bezproblémových přijímačů je na trhu jako šafránu." Takže s tímhle by neměl být problém.
Pytkin (7947)|23.10.2009 17:47
to mi pride divne , ze by dvojtunetrovy primac nevedel zdielat kartu pre oba tuneri .. to asi soudruzi v ndr udelali nekde chybu .. ja by som si primac bez zdialania karty po sieti nekupil , tak predpokladam ze u tychto zdielanie karty medzi tunermi vnutri jedneho primaca nemoze byt problem ..
losos (2977)|23.10.2009 18:03
[quote=Pytkin;245371]to mi pride divne , ze by dvojtunetrovy primac nevedel zdielat kartu pre oba tuneri .. to asi soudruzi v ndr udelali nekde chybu .. ja by som si primac bez zdialania karty po sieti nekupil , tak predpokladam ze u tychto zdielanie karty medzi tunermi vnutri jedneho primaca nemoze byt problem ..[/quote]

Neumí to VĚTŠINA sat. přijímačů... např. ani Topfield a dokonce asi ani Topfield TF 7710 HDPVR s Enigma 2 !

Vím vlastně JEN o třech typech, které to prý dokáží - první z nich byl, a stále je, Vantage HD...
Vnucuje se mi slogan : "Kdo Vantage koupí, ten určitě neprohloupí !"
Antonín (732)|23.10.2009 22:41
[quote=Pytkin;245371]to mi pride divne , ze by dvojtunetrovy primac nevedel zdielat kartu pre oba tuneri .. to asi soudruzi v ndr udelali nekde chybu .. ja by som si primac bez zdialania karty po sieti nekupil , tak predpokladam ze u tychto zdielanie karty medzi tunermi vnutri jedneho primaca nemoze byt problem ..[/quote]

Právě proto, že méně znalí mohou snadno propadnout podobnému závěru, jsem se do toho motal, přestože ten přijímač neznám vůbec.
Pytkin (7947)|24.10.2009 01:22
losos : dreamboxy to teda nevedia ? kedze maju enigmu 2 ..
Pytkin (7947)|24.10.2009 01:24
antonin : pride mi to ale fakt divne .. ked sa zdiela karta , je jedno kolko primacov je na nu pripojenych .. cize by to malo fungovat aj s dvojtunerovym primacom ..
losos (2977)|24.10.2009 01:29
[quote=Pytkin;245419]losos : dreamboxy to teda nevedia ? kedze maju enigmu 2 ..[/quote]
Dreambox nemám a tak nevím o nich nic..., tedy - nic víc, než co se člověk dočte na fórech.
Co se týká enigmy u TF, dělám s tím teď různé pokusy, až si to ověřím, něco sem doplním.
Antonín (732)|24.10.2009 10:55
[quote=Pytkin;245420]antonin : pride mi to ale fakt divne .. ked sa zdiela karta , je jedno kolko primacov je na nu pripojenych .. cize by to malo fungovat aj s dvojtunerovym primacom ..[/quote]

Ono to samozřejmě technicky fungovat může, problém v tom není principiální, jenom docela dost přijímačů asi tuto možnost prostě nemá...přece jenom je to malinko jiný metodický přístup ke kartě. Třeba s inicializací a přenášením EMM...cache na ECM i EMM...prostě pár věcí je třeba udělat jinak. Laik si asi software k tomu nedopíše.
TRW (5)|24.10.2009 13:34
No a jak tedy zhodnotíte dvoutunerový přijímač HD-BOX 9200 PVR co do funkčnosti a poměru cena/výkon vy, jako odbornící? Podle recenze vypádá za tu cenu opravdu zajímavě a sdílení karet pro oba tunery by měl umět.
losos (2977)|24.10.2009 18:20
[quote=TRW;245449]No a jak tedy zhodnotíte dvoutunerový přijímač HD-BOX 9200 PVR co do funkčnosti a poměru cena/výkon vy, jako odbornící? Podle recenze vypádá za tu cenu opravdu zajímavě a sdílení karet pro oba tunery by měl umět.[/quote]
Již jsem mnohokrát uvedl, že nemám rád externí připojení harddisku a už se těším, až si přijímač pořídíš a potom nám zde napíšeš své poznatky a zkušenosti...
Antonín (732)|24.10.2009 18:37
Jednu nebo dvě pozitivní věci bych k externímu HDD měl.
Umožňuje snadný přenos hromad GB celkem okamžitě...
Čímž se dají přenést jsou za čas filmy trvalejší hodnoty ke prostřižení a jinému uložení.
Druhá výhoda je možnost vytvářet archiv na HDD - těch disků pak může být třeba deset a dají se prohazovat pro přehrávání...

(Ale nemám to takto seřízené.)
losos (2977)|24.10.2009 18:41
[quote=Antonín;245470]Jednu nebo dvě pozitivní věci bych k externímu HDD měl.
Umožňuje snadný přenos hromad GB celkem okamžitě...
Čímž se dají přenést jsou za čas filmy trvalejší hodnoty ke prostřižení a jinému uložení.
Druhá výhoda je možnost vytvářet archiv na HDD - těch disků pak může být třeba deset a dají se prohazovat pro přehrávání...

(Ale nemám to takto seřízené.)[/quote]

Já také ne, kdo by se s tím patlal...a k čemu by to bylo ? Vždyť ani nestíhám sledovat vše "live" + nahrávky na harddisku a DVD už vůbec ne.
Antonín (732)|24.10.2009 20:49
[quote=losos;245472]Já také ne, kdo by se s tím patlal...a k čemu by to bylo ? Vždyť ani nestíhám sledovat vše "live"... a DVD už vůbec ne.[/quote]

Já se s tím patlám, protože live není ke sledování celkem nic, leda blbiny a ztráta času, takže mi nic jiného nezbývá. Jenom technicky to dělám jinak.
pavzat (21)|3.11.2009 09:43
Taky vybiram sat. prijmac, co by jste rekli na tento? Technisat Digit HD8-S .Byl mi clovekem co ho ma velmi doporucen,Vzdycky jsem si myslel ze treba Mascom patri mezi spicku prijimacu,ale asi kde jsoou ty doby takze na model Mascom MC 2300CR se uz ani neptam.nebo mate jiny nazor?cenu bych si predstavoval +- kolem 10 tis komplet.dekuji za svechny rady
Antonín (732)|3.11.2009 11:44
1. Ono dost závisí na tom, co chceš, aby to dělalo.
Hlavně si definuj, nač se chceš koukat. Bez karet nebo přístupu k nim se v HD nebudeš koukat na mnoho programů. Asi tak na dva. Možná že přístí rok přibudou dva nebo tři FTA německé kanály, ale taky možná nebudou bez karty natrvalo. Proto určení karet, se kterými to má fungovat, je základním parametrem. Chyba se později už nemusí dát napravit.
2. Mascom nepatřil nikdy ani mezi průměr. I když je jistě otázka, jak se to definuje. Třeba cenou byl vždycky dobrý.
sendyss (4)|19.12.2010 18:11
[quote=pavzat;246781]Taky vybiram sat. prijmac, co by jste rekli na tento? Technisat Digit HD8-S .Byl mi clovekem co ho ma velmi doporucen,Vzdycky jsem si myslel ze treba Mascom patri mezi spicku prijimacu,ale asi kde jsoou ty doby takze na model Mascom MC 2300CR se uz ani neptam.nebo mate jiny nazor?cenu bych si predstavoval +- kolem 10 tis komplet.dekuji za svechny rady[/quote]
ja by som sa este opytal na Openbox S5 HD PVR, alebo AB IP Box 55HD? neviem najst velmi recenzie, resp. skusenosti s tymito prijimacmi. Nasiel som ich za rozumnu cenu, neviem si vybrat a nie som si isty ako to bude so softwerovou podporou.
Dagy2 (3153)|19.12.2010 18:23
Ak prijímač správne funguje pri kúpe a sú v poriadku funkcie, ktoré má napísané v manuále softvérvoú podporu nepotrebuješ.
To je taký všeobecne zaužívaný kec - dobrá SW podpora. Je to hlavne u prijímačov, ktoré prišli na trh s veľkými plánmi a polovica z toho nefunguje.
čo od toho prijímača vôbec očakávaš, aký signál chceš prijímať? Dotaz na dva prijímače bez všetkého ostatného je abstraktný (napr. chcem sa opýtať na Mercedes S-klasse a Škoda Yeti. Obidve autá sú fajn. ale orať na poli sa nebude dať ani s jedným z nich).