Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitní přijímač HD

Antonín (732)|22.1.2009 19:40
[QUOTE=renek;213005]Tak jsem po přečtení všeho dostupného nakonec zvolil zakoupení přijímače Vantage 8000s. Chtěl bych sledovat družice Astru 23.5°/ 19.2° a HotBird 13°. Pro dvoutuner potřebuji tedy dva koaxy od konvertoru. Snad poslední, z čím bych potřeboval poradit, je vhodná volba konvertoru a přepínaču. Mněl bych koupit 3 kusy konvertoru twin a 2 samostatné přepínače ( např. Satelitní přepínač DiSEqC DSC-304D) pro každý koax, nebo jeden konvertor twin a jeden monoblok twin ( např. Inverto IDLP-23TWMONO4-6°) plus již zmíněné přepínače tak, abych mohl cokoli nahrávat nezávisle na sledavání jiných stanic. Ty konvertory je potřeba asi zakoupit s delším krkem pro případné použití Multifokusu. Pokud mi poradíte - budu rád.[/QUOTE]

První možnost 3x twin a 2x switch je lepší.
(Byť i druhá může fungovat, ale má to pár podmínek, a zbytečně utratíš peníze.)
renek (38)|22.1.2009 20:08
Díky za odpověď. Potvrdil jsi můj názor. Na tom monobloku mě trochu zaskočil velký úhlový rozptyl. Možná jeho nastavení nepujde tak dobře seřídit jako samostatné konvertory. Hodně se píše, že konvertor má být nastavený co možná nejpřesněji, což má samozřejmě logiku. Ještě parabola zisk 39dB nebo 41 db. Rozdíl finanční je veliký, ale jak já zjistím kolik potřebuji včetně nějaké rezervy. Stačil by mi nějaký odkaz na nastudování nebo se to dá vypočítat ze vztahu k družicím, ketré chci sledovat?
Antonín (732)|23.1.2009 09:56
Nejde ani tak o přesnost nasatvení, byť i mechanické komplikace monoblok+1LNB přináší, ale spíše o nutnost umět obsloužit kasdádu switchů (v tom monobluk je switch vevvitnř, takže máš vlastně pak dva za sebou, a to není úpně vždy pohoda - víc si najdi případně jinde).

Zisk je taková hodnota, no řekněme, nevěřím úplěn výrobců, že metoduika měření je taková, aby to bylo k čemu. 2dB navíc určitě nepoznáš...to není Yagi.
Jediný zásadní parametr je průměr. Hrát ti zamýšlená konfigrace bude zhruba od 80 cm. Čím větší naténa, tím větší rezerva pro špatné počasí (mraky s vodou).
Osobně bych použil něco okolo 100 cm, obyčejný plech.
(To celé má jedinou vadu - hodně HD programů je dnes k dispozici na Thoru 1w - pomocí diabla. A to tímto postupem nenašilháš. Na těch třech družicích toho moc není: 3 programy s kartou Skylink, dva volné na A1, jeden emu na A1. A utrum šutrum.)

Je proto otázka, zda se ti nevyplatí T90 - při cenách všeho okolo bych si skoro i myslel, že ano. Nebo dokonce motor + ta anténa, co plánuješ (to používám já, akorát šilhám na 28e místo 13e. Zavisí zásadně na tom, jak budeš mít přístup ke kartám.
Já bych tu T90 docela vřele doporučoval. Osadíš tam postupně, co budeš chtít a potřebovat. Myslím si, že 28,23,19,16,13,5,1,4 je tak akorát pro EMP168. Asi by stačila i menší T55. Ale to fakt hodně závisí na tom, jaké HD předplatné budeš mít.
renek (38)|23.1.2009 10:42
Díky za odpověď. S tím monoblokem a jeho vnitřním přepínačem jsem právě váhal, protože pak by byly dva přepínače za sebou, jak taky píšeš, proto jsem se raději zeptal. Na tu t90 jsem se už taky díval, jenže já mam dojem, že z místa balkónu, kam mohu umístit parabolu se na 28E asi nedostanu. Zatím nevím, jak to rozumně odzkoušet. Na vedlejším domě, který re postaven rovnoběžně s mým mají natočené paraboly na Astru 3 a 1. Mně se zdá, že jsou natočení hodně v pravo, takže tohle musím taky prvně nějak proměřit. Asi to mají dobře, když jim to hraje, pak bych se snad na 28E taky dostal. Jinak díky za pomoc.
Man5on (661)|23.1.2009 11:27
renek:
http://www.dishpointer.com/

Tohle vyzkoušej, zadej svou adresu, umísti si parabolu na své výchozí místo a zadej družici, která tě zajímá. Třeba ti to pomůže.
renek (38)|23.1.2009 12:20
Díky. Netušil jsem, že něco takového je. Hodně mi to pomohlo. Nicméně rovnoběžně se stěnou domu mám 33E. Pro 28E bych tedy potřeboval vysunout celou parabolu mimo balkon tak , aby signál dopadal na celou její plochu. Je to tak?
Man5on (661)|23.1.2009 12:34
Já se dostanu max na 23,5E, parabola mě míří do baráku a síla/kvalita je 92/92. Sám to nechápu.
Antonín (732)|23.1.2009 19:38
[QUOTE=renek;213102]Díky. Netušil jsem, že něco takového je. Hodně mi to pomohlo. Nicméně rovnoběžně se stěnou domu mám 33E. Pro 28E bych tedy potřeboval vysunout celou parabolu mimo balkon tak , aby signál dopadal na celou její plochu. Je to tak?[/QUOTE]

Nejspíše to bude stačit, paprsek je cca 1 stupeň...Takže 4 stupně jsou až dost, ale je otázka, jestli to máš správně změřené, ale ten problém bude u všech antén.
renek (38)|23.1.2009 22:12
Pokud to program co mi doporučil Man5on Dish Pointing Calculator with Google Maps zaměřuje správně, tak by to mnělo sedět. Zkontroloval jsem natočení meho domu i podle jiných dostupných map a jeví se to naprosto stejně.
Antonín (732)|24.1.2009 14:24
4 stupně je malinký úhel k zaměření...
Zkus to a uvidíš hned.
Jestli máš k okraji rohu domu 10 m, dá ti metrové výložné rameno 5 stupňů k dobru, jestli 20 m, tak necelé tři.
renek (38)|24.1.2009 15:43
No, já mám na konec domu 29 m, takže to nemá smysl řešit. Už tak bude vystrčená celá parabola mimo balkón. To tomu domu moc nepřidá na kráse.
Antonín (732)|24.1.2009 19:31
Hlavně si zapamatuj, že centimetry jsou hodně.
renek (38)|24.1.2009 21:34
To vím. Jsem kontrolor ve strojírenství a tam je cm příšerně hodně, ale to jen tak pro pobavení. Podle překážek, které mi brání v příjmu signálu, se můžu pohybovat s parabolou od 28E až do 10W. Budu mít z počátku kartu skylink, čili astry jsou jasné, ale přiznám se, že vůbec netuším, co vlastně na ostatních družicích chytnu, nebo spíše co mně tam zaujme. Snad to nebude jen zabíjení času mačkáním knoflíku na ovládači přijímače. Než koupim natáčecí motor, není lepší všechny družice prvně zkouknout, nezjistím, že ty dvě astry jsou až na hlavu? Např. sport v televizi skoro nesleduji, ale sám se mu věnuji celkem hodně. Baví mně spíš příroda, auta a technické věci.
alx (9)|28.1.2009 20:28
mám TOPFIELD 7710HDPVR, mimo jiné umí přehrávat Divx AVI soubory a též má podporu českých titulků.
Poradí někdo, nenašel jsem nikde, ač sem se snažil, zda umí k těmto souborům zobrazit i titulky? Případně titulky jakého typu či jak vložené do AVI? Děkuji.
losos (2977)|29.1.2009 03:44
A je zde další zajímavá recenze, tentokráte na Az Box Elite HD :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Přiznám se, že těch HD přijímačů je již tolik, že začínám ztrácet přehled...
OO7 (192)|30.1.2009 02:38
losos, ani se ti nedivím že ztrácíš přehled o HD mašinkách, ono jich ještě přibude daleko víc, tak že Vantage nebo Topfield musí jít taky s cenou hodně dolů nebo se neudrží na trhu i když mají "široké" ramena. Světová ekonomická krize se nevyhne ani těmto zn. výrobcům. Jen pro zajímavost, v pondělí přišlo o práci v ČR na 70 000 lidí o práci,vím že to sem možná nepatří ale od takových to ukazatelů se odvíjí i jejich cena...bohužel
losos (2977)|30.1.2009 03:51
Je to špatné, to je fakt, hlavně že se nás to netýká, jak prohlašoval mistr Topolánek..., ale na druhou stranu - možná ta krize bude i k něčemu dobrá, třeba se přestaneme starat tolik o žáby a podobnou havěť a budeme se starat víc o lidi, i když pochybuju. Ale třeba budou konečně elektrická auta i pro dospělé a ne jen hračky pro děti, a třeba se zlepší a budou levnější i jiné věci, kdožví.
Sorry za to, že to sem nepatří...

A Topfield již přece jen trochu snížil cenu, oproti Vantage, kde stále roste..., pokaždé, když se podívám, je o trochu dražší.
renek (38)|30.1.2009 09:32
Stále ještě váhám nad tím, jak vhodně osadit parabolu konvertorama plus natáčecí motor. Celkem mi vadí doba natáčení paraboly. Poradíte mi někdo jestli by mnělo smysl osadit napříkl. dva, tviny konvertory pro dvoutunerový přijímač - můžu sledovat a nahrávat nezavisle ze dvou družic ( skylink). Motor by pak sloužil jen pro občasné natáčení na ostatní družice. Šlo by to zapojit ? Taky mně zajímá, jestli naprogramované nahráváni dá povel k natočení paraboly na patřičnou družici. Má program nahráváni přednost když bych se zrovna díval na jinou družici, otočila by se pak ta parabola na družici odkud se bude nahrávat. Pokud je to někde již vysvětleno, tak by stačil jen link.
Antonín (732)|30.1.2009 11:13
V zásadě máš správnou představu.
Co to udělá při nahrávání, závisí asi na konkrétním přijímači, jestli se prostě přepne na ten jiný program, tak v tom případě otočí i motorem.
Já to mám tak, jak bys ty chtěl
parabola se třemi twiny na A1,A2,A3 a jedním singlem na HB
druhá parabola na motoru.
V příjímači jedna mám tři družice A1,A2,A3 na třech vstupech DiseqC 4/a swicthe a pak všechny ostatní přes motor na vstupu AA diseqc 4/1 (pozor ne každý přijímač tuhle kaskádu umí obsloužit) a na druhém přijímači mám switch 4/1 a na něm tedy A1,A2,A3,HB...jiné družice na něm přijímat nejde.
JARDA62 (8)|30.1.2009 12:26
007... strašíš lidi ,není to 70000 za den v česku, ale ve světě, šíření poplašné zprávy je trestné. Bohumile, bohumile
losos (2977)|30.1.2009 13:50
Pro renek :
Jak píše Antonín, musíš to vyzkoušet. Každý přijímač se může chovat třeba jinak...
A ty jsi neuvedl, o jaký v tvém případě jde...a nevyplývá to ani z předchozí diskuze, kde jsi jen uvedl, že možná koupíš Vantage...
alx (9)|30.1.2009 15:37
tak koukám o přehrávání Divx AVI souborů s titulky na TOPFIELD 7710HDPVR tu asi nikdo nic neví. Nebo jsem myslíte ve špatném tématu? Omlouvám se případně jsem tu nováček, jen je mi divné, že na můj dotaz stále žádná reakce.
renek (38)|30.1.2009 15:40
Omlouvám se, že jsem nenapsal typ přijímače. Sice jsem 22.1 napsal, že jsem se po přečtení všeho dostupného rozhodl pro zakoupení Vantage 8000S, takže to nyní platí. Myslel jsem , že dvoutunerové přijímače pracuji všechny stejným způsobem. V návodu pro Vantage 8000S je pouze zmíňka, že se po zpuštění nahráváni vysvítí pouze dostupné programy. To všechno je důvod proč chci použít několik konvertoru a zároveň motor, jak už jsem psal.
losos (2977)|31.1.2009 05:11
Pro alx - zde asi moc majitelů TF 7710 HDPVR nenajdeš, sdružují se na cssf fóru v sekci Topfield....zkus se zeptat tam. Já tento přístroj mám, ale k ničemu takovému jej nepoužívám.
Pro renek - nemám Vantage, zkus také na cssf fóru v sekci Vantage...
Ale přečti si i tuhle stránku, je to zajímavé, i když je to pro TF :
http://www.cssf.cz/showthread.php?t=30012&page=10

Jinak doporučuji si dát do podpisu něco takového, jako mám já a je to hned jasné, o čem je řeč, ne ?
Hezký obraz všem.
alx (9)|2.2.2009 16:19
losos: díky za radu, zkusím jenže tam než můžeš jako nový položit dotaz musíš projít nějakým přijímacím rituálem a je to na dlouhé lokte.
Antonín (732)|2.2.2009 21:11
[QUOTE=alx;214348]losos: díky za radu, zkusím jenže tam než můžeš jako nový položit dotaz musíš projít nějakým přijímacím rituálem a je to na dlouhé lokte.[/QUOTE]

Číst tam ovšem můžeš a pochybuji, a jestli to je nějaký obecný problém, tak to bude popsané. A jestli není, tak to je na 99% nějaká chyba u tebe, nebo to prostě nejde.
vitasek (2)|3.2.2009 01:39
2Antonín:Rovněž už 2 měsíce sleduji různa fóra ohledně nákupu TV a hd sat.př. a vaše i lososovi rady velmi uznávám. TV je hd ready (zde jsem dal na váš tip k plazmě P.TH42PX80E), pochopil jsem správně, že ani v případě hdtv sat.přijímače nelze nyní (a do budoucna ztěží) při sat.příjmu digit.signálu využít vyšší rozlišení než 1080i? Na cssf jste doporučoval pro laika (můj případ) kvůli ovládání spíš nějaký openbox n.vantage než linux.přístroje. Mám parabolu 80cm, LNB Single Monoblock TMS 43 (10,7-12,75GHz) naladěno na A1 a A3. Rovněž kvůli nahrávání uvažuji o sat.př. s 2 tunery, PVR na exter.HDD (preferuji přes USB než e-sata), 1 universální čtečkou a 1-2 sloty (např.sab ultimate/octagon 918,vantage 1100/6000/7100/8000S,Topfield...?). Můžete mi prosím poradit, zda nejsem s výběrem sat.př. mimo mísu? A rovněž, zda moje dedukce použít např. DiabloCam na 23,5 E (např.pro Eurosport HD, Brava HD, Nova HD..) namísto karty skylink je správná (i když s tím skylinkem to bude asi jednoduší a levnější i v případě příplatku uvedené sportovní programy)? Popř. co byste doporučoval za sat.přijímač při TV hd ready a přímu programů z A1 a A3? Děkuji za odpověď.
P.S.: Na Kathrein si netroufám.
Antonín (732)|3.2.2009 10:20
1. Já nejsem prodavač, znám jenom to, co mne přímo zajímá, nedovedu poskytovat třeba rady k přijímačům, které jsem viděl jenom na obrázku. Takže to ber s rezervou...
2. ze satelitu se HD vysílá v 720p, a hlavně v 1080i. Je to dostatečná kvalita. Rozeznat 1080p od 1080i znamená cvičené oko, a na materiálech, které jsem dosud neviděl a nemám, jak to srovnat, je to hodně těžké (nikoliv nemožné, ale musí to obsahovat vhodné věci, zejména písmenka ve švenkovaných záběrech - nějaký billboard v pozadí, nebo jídelní lístek v něčí ruce hodně pomůže), ale ani tak bych si netroufal sázet. Ono totiž je ve hře mnho dalších paramaterů, kvalita kodeku, velikost bitrate.
3. Pro příjem HD programů Skylinku ti diablo na nic nebude. Potřebuješ kartu, případně přístup ke kartě. Diablo je zatím dobré jenom na HD kanály kódované v CONAXu na "severských" družicích, zejména Thor 1w. Což může ze dne na den skončit. A jednou taky skončí, co se neví, jestli to bude za týden, za měsíc nebo za rok.
4. Výběr přijímače pro HD má klíčový parametr: nač chceš koukat?
Thor je hezký, ale nevydrží asi věčně. Co pak? To je extrémně důležité pro výběr přijímače.
Navíc s tím monoblokem ten thor nebude hup na krávu...
Osobně nepočítám s tím, že přijem HD v nějakém rozumném rozsahu bude možný bez placení předplatného. A když si budeš jako laik platit předplatné, tak se ti obvykle oplatí vzít si přijímač přímo od providera, nebo s oficiálním razítkem pro toho providera. Čím váíce toho budeš chtít nelegálně, tím více budeš muset vědět. Ani to diablo, nebo qbox se bez programování neobejdou, to ti nikdo oficiálně nemůže prodat "hotové".
Můj názor:
buď si kup předplatné HD SkyUK i s přijímačem, (cca 70 euro měsíčně), (bach je to A2 28e - ten monoblok zavazí všemu
nebo si kup předplatné HD Skylink a k tomu přijímač, který umí emu, abys mohl kouknout na OPF1 HD (třeba ten vantage 1100, ale i jiné, já je fakt neznám)
a k možnosti dvě si případně můžeš koupit diablo, nebo i diablo wifi...přestavět si anténní systém a koukat na thor 1w, dokud to půjde...
jarino1978 (8045)|3.2.2009 12:39
Antonín Ti v podstate už odpovedal. Osobne by som zvoli Vantage HD 6000 - 8000, parametre si zisti a zhodnoť svoje priority. Na EMU príjem sa nemožno spoľahnúť, Diablo mám aj ja , zatiaľ ide to, čo má. Dokedy, to nikto nevie. Takže sa na to výsostne nespoliehaj. Orientuj sa na Skylink, kúp si kartu a podľa svojich možností si v pohodlí svojho domu aktivuj služby, o ktoré by si mal záujem ( balík Multi , Balík HD+ a pod. ). Pokiaľ Ťa budú zaujímať hlavne HD programy, ako prvú možnosť by som videl si dať aktivovať HD balík od Skylinku, v najbližšiej dobe sa rozrastie na 8 HD programov, takže poctivo platíš a pohodlne sleduješ. A tak to má byť. Všetko, čo Ti pôjde v EMU ber ako doplnok.
vitasek (2)|3.2.2009 14:16
2Antonin, 2 Jarino1978:chlapi děkuju rady, které mi usnadní výběr sat.přijímače. S verzí Skylink+balík Multi a HD+ počítám. Šlo mi mj. i o to, zda v případě toho LNB monobloku není blbost kupovat 2 tunerový sat.př. a v případě TV HD Ready sat.přijímač verze hdtv. Předělat anténní systém na thor 1w by znamenalo místo monobloku twin + motor k natáčení paraboly? Nebo druhá možnost: šlo by odříznout stávající anténní systém pro analog.příjem (prostě sundat železa), nahradit jej 2ou parabolou namířenou na thor, použít stávající koax.rozvod v baráku a vyměnit jen na obou koncích koaxu koncovky pro sat.?
Antonín (732)|3.2.2009 14:45
[QUOTE=vitasek;214481]2Antonin, 2 Jarino1978:chlapi děkuju rady, které mi usnadní výběr sat.přijímače. S verzí Skylink+balík Multi a HD+ počítám. Šlo mi mj. i o to, zda v případě toho LNB monobloku není blbost kupovat 2 tunerový sat.př. a v případě TV HD Ready sat.přijímač verze hdtv. Předělat anténní systém na thor 1w by znamenalo místo monobloku twin + motor k natáčení paraboly? Nebo druhá možnost: šlo by odříznout stávající anténní systém pro analog.příjem (prostě sundat železa), nahradit jej 2ou parabolou namířenou na thor, použít stávající koax.rozvod v baráku a vyměnit jen na obou koncích koaxu koncovky pro sat.?[/QUOTE]

Stavají rozvod použít jde, za předpokladu, že to není nějaký úplně hrozný kabel, a že vede přímo do antény k přijímači.
alx (9)|4.2.2009 12:25
[QUOTE=Antonín;214399]Číst tam ovšem můžeš a pochybuji, a jestli to je nějaký obecný problém, tak to bude popsané. A jestli není, tak to je na 99% nějaká chyba u tebe, nebo to prostě nejde.[/QUOTE]

Ano číst tam mohu, nevím přesně nad čím pochybuješ ale nepochybuj, že jsem hledal jak to šlo tady i tam, leč odpověď nikde. A ano souhlasím s tvou poslední větou, jenže by mě právě velmi zajímalo který z těch dvou případů to je:
1) umí to divx avi i s titulky, ale je chyba v mém přijímači, či se to musí jinak.
nebo
2) ne titulky a přehrávání divx to současně neumí.

Bohužel ani návod ani fórum mi na toto nikde neodpovídá. Chápu, že je to třeba minoritní problém, který moc lidí netrápí, koukaj na to co se na satelitu vysílá a nestarají se o divx. Ovšem obě funkčnosti jsou u přijímače deklarované (divx, titulky) a když už tolik stál rád bych využil i tohle.

Díky, pokud někdo zkušenější s tímto přístrojem přece jen poradí.
Antonín (732)|4.2.2009 14:42
[QUOTE=alx;214603]Ano číst tam mohu, nevím přesně nad čím pochybuješ ale nepochybuj, že jsem hledal jak to šlo tady i tam, leč odpověď nikde. A ano souhlasím s tvou poslední větou, jenže by mě právě velmi zajímalo který z těch dvou případů to je:
1) umí to divx avi i s titulky, ale je chyba v mém přijímači, či se to musí jinak.
nebo
2) ne titulky a přehrávání divx to současně neumí.

Bohužel ani návod ani fórum mi na toto nikde neodpovídá. Chápu, že je to třeba minoritní problém, který moc lidí netrápí, koukaj na to co se na satelitu vysílá a nestarají se o divx. Ovšem obě funkčnosti jsou u přijímače deklarované (divx, titulky) a když už tolik stál rád bych využil i tohle.

Díky, pokud někdo zkušenější s tímto přístrojem přece jen poradí.[/QUOTE]

Já ten přijímač nemám, tak ti neporadím. Svoji hodně spěchem kostrbatou větu msylím tak, že jestli na cssf není napsáno, že to jde a jak to jde, tak to skoro určitě prostě buď nejde, nebo to jde tak snadno, že je zbytečné o tom psát...
DivX ti to hraje, že.
Jenom bez titulků?
Pak je otázka jenom to, jaký formát titulků Topfiled potřebuje (jsou minimálně tři a nemusí to umět každý) a jak se soubor titulků smí jmenovat (může to nežrat ledacos, zkus od jednoduchého ke složitému).
alx (9)|4.2.2009 17:46
[QUOTE=Antonín;214642]Já ten přijímač nemám, tak ti neporadím. Svoji hodně spěchem kostrbatou větu msylím tak, že jestli na cssf není napsáno, že to jde a jak to jde, tak to skoro určitě prostě buď nejde, nebo to jde tak snadno, že je zbytečné o tom psát...
DivX ti to hraje, že.
Jenom bez titulků?
Pak je otázka jenom to, jaký formát titulků Topfiled potřebuje (jsou minimálně tři a nemusí to umět každý) a jak se soubor titulků smí jmenovat (může to nežrat ledacos, zkus od jednoduchého ke složitému).[/QUOTE]

no jo, díky za snahu, chápu když ho nemáš těžko můžeš tušit.

jinak zkoušel jsem srt, txt, sub i dát xsub titulky přímo dovnitř do avi, jak to umí originál divx přehrávač a jiné stolní, např. můj dvd přehrávač a nic.
jen jsem myslel zda není nutno někde zapnout či jen s nějakým fw, že by to fungovalo.

takže zatím se pomalu smiřuji s tím, že to buď opravdu nejde a titulky se tu myslí jen titulky ve vysílání nebo, že to mam rozbitý :-( a to bych rád tušil. třeba se někdo ještě ozve.
deny10 (7)|1.3.2009 18:08
zajimavý je i Comag SL100HD/2CI s možností nahrávání pořadů na připojený USB harddisk (PVR). Dobrá cena na to, že je HD.
Nutno ale přikoupit modul cryptoworks - doporučil bych od firmy Technisat ( rychlejší přepínání programů - rychlejší komunikace s přijímačem ). Cena asi 5900Kc s modulem cryptoworks, na netu by možna šel sehnat někde i levněji.

http://www.elektro-partner.cz/hdtv-satelitni-prijimac-comag-sl100hd-comsl100hd/obchod/
http://www.elektro-partner.cz/ci-modul-cryptoworks-technisat-technicrypt-cw-technicrypt/obchod/
Antonín (732)|4.3.2009 10:08
Je to stále otázka těch předplatných.
Bez předplatného jsou tři zásadní možnosti:
- obyčejný přijímač s emulací (jako Vantage, nebo ten Comag) případně s možností používat Skylink kartu.
- úplně jednoduchý přijímač CI s diablem (nebo interní diablo to je jedno - možná až na cenové otázky)
- linuxový přijímač.

V rámci těch kategorií, které mají svoje výhody a nevýhody, se pak dá ještě vybrat nejvodnější adept podle zpřesnujících kritérii
tino2 (76)|5.3.2009 09:07
[QUOTE=jarino1978;200888]- Ale pozor ! ak chceš využiť funkciu univerzálnych čítačiek, musíš veľmi jednoduchým sôsobom zmeniť oficiálny FW na FW s EMU, potom čítačky pracujú pre akúkoľvek kartu...Samozrejme sú aj iný výrobcovia, z tých kvalitných spomeniem Topfield, Octagon, Technisat. receivery na báze Linuxu nie sú až tak user friendly ( Dreambox, IPBOX, Kathrein ).
- A na čo si treba dávať pozor ? Modelom bez servisnej, predajnej , neoficiálnej a oficiálnej podpory. a pozor na plané sľuby, že s týmto satelitom Vám pôjde všetko a navždy...Veľmi dôležitá je samozrejme výbava, kvalita prevedenia, podpora CZ/SK znakov v menu a hlavne v EPG, podpora PVR je už dnes nevyhnutnosťou, celková stabilita ( nie je dobré, keď sa receiver samovoľne reštartuje, zamŕza a pod. ). Toto sú hlavné kritéria.[/QUOTE]

ako sa daju editovat kluce ? niekde som cital ze len cez nejaky program. maam optibox a na nom v pohode dialkovym. vantage 6000 hd to ma ako
wert_ (44)|7.3.2009 22:22
Jen bych si přihřál polívčičku, protože mě rozčiluje UPC a to dvěma věcma. Nerespektování programu a skutečného vysílání. Konkrétně třeba Eurosport 2, kde si dělaj co chtějí. Druhá věc je moře reklam v maďarštině. Chápu, reklamy asi být musí, česky je snesu ale maďarština mi pije krev. Doporučujete tady Skylink, jaké s ním máte zkušenosti po těchto stránkách? Co mají v programu to dávají? A reklamy mají také v maďarštině? (konkrétně třeba na discovery) Takže souhlasíte s tím, vrátit firmě UPC jejich HD přijímač, koupit Vantage HD s HDD a Skylink? Jsem naprostej laik a moc mě nebaví studovat co je lepší, co horší atd. Chtěl bych koupit výrobek, zaplatit si službu a už jen sledovat TV v dobrý kvalitě. Děkuju za Vaše názory..
Antonín (732)|8.3.2009 08:49
[QUOTE=wert_;218720]Jen bych si přihřál polívčičku, protože mě rozčiluje UPC a to dvěma věcma. Nerespektování programu a skutečného vysílání. Konkrétně třeba Eurosport 2, kde si dělaj co chtějí. Druhá věc je moře reklam v maďarštině. Chápu, reklamy asi být musí, česky je snesu ale maďarština mi pije krev. Doporučujete tady Skylink, jaké s ním máte zkušenosti po těchto stránkách? Co mají v programu to dávají? A reklamy mají také v maďarštině? (konkrétně třeba na discovery) Takže souhlasíte s tím, vrátit firmě UPC jejich HD přijímač, koupit Vantage HD s HDD a Skylink? Jsem naprostej laik a moc mě nebaví studovat co je lepší, co horší atd. Chtěl bych koupit výrobek, zaplatit si službu a už jen sledovat TV v dobrý kvalitě. Děkuju za Vaše názory..[/QUOTE]

V tom případě si kup předplatné SkyUK HD na Astra2 28east.
Nic lepšího není.
A maďarsky tam neuslyšíš taky ani slovíčko.
Firma securitech to to všechno zařídí.
(jestli je pravda, že si chceš zaplatit službu v dobré kvalitě)

P.S. Ze satelitu UPC nevysílá v HD, nikdy nevysílalo, a ani není v dohledu takový plán.
wert_ (44)|8.3.2009 11:31
pro Antonín - UPC sice HD žádnej českej program nevysílá, ale v nabídce má několik (tuším asi 5) HD programů cizích a tam se občas chodím pokochat jak má vypadat pěknej obraz :-)
Man5on (661)|9.3.2009 10:20
wert: Tebou zmiňovanou volbu Vantage HD + karta Skylink vlastním a můžu ti ji jen doporučit. Skylink má sice menší programovou nabídku než UPC, ale za menší peníz, v lepší kvalitě a především nabízí HD programy.
deny10 (7)|15.3.2009 18:44
Jaký přijímač se sdílením 1 SKYLINK karty u 2 tunerového přijímače s HDD, většinou se nahrává druhý pořad v zakódované formě ( pokud sleduji kódovaný program v cryptoworksu a chci nahrávat jiný program taky kódovaný v cryptoworksu ) a rozkodovává se až při přehrávání, tím pádem není možnost si kódovaný pořízený záznam vypálit např. na DVD. Musí se použít twin konvertor s 2 kabely do přijímače pro každý tuner, nebo lze použít jeden kabel a použít třeba nějaký rozbočovač před přijímačem? Je možné vypínání HDD u takových přijímačů v případě nenahrávání či přehrávání nahraných pořadů? Jaký příjímač byste mi doporučili? Děkuji za rady.
losos (2977)|15.3.2009 19:12
Odpovědi na tvé otázky tady na fóru již dávno leží - stačí si je jen přečíst. A je to podobně popsáno i na jiných fórech....
klarka.kaja (101)|19.3.2009 12:47
Ahoj, tak jsem opět pročetla spoustu stránek, ale chci si něco ujasnit.

1) pokud bych koupila STB se dvěma tunery, tak bych ke každému tuneru vedla zvlášť kabel, tzn. že z monobloku co mám ted na parabole by nevedly 1 kabel, ale 2. Chápu to správně?

2) pokud bych koupila STB a chtěla tam dát jak kartu Gital, tak kartu Skylink, tak bych
a) musela mít STB se dvěma CI sloty?
b)Pokud by to nemělo dekodér Cryptoworks, tak bych při přehrání FW zpřístupnila oba ty sloty pro ty karty že?
c)Pokud bych nepřehrávala FW, ale koupila dekodér - modul, tak by mi stačil jeden na obě karty, nebo bych musela koupit dekodéry dva?

3) pořád se tu mluví o Diablo a já vůbec nevím na co je, potřebuju ho? A co lidi myslí, když mluví o digiTV (to myslí TV co se přijíma pomocí DVB-T).

4)pokud vyměním můj stávající SD přijímač za HD přijímač, poznám na TV (LE40A656) rozdíl v kvalitě obrazu (ten mám teď mírně rozmazaný) i u těch programů, které se nevysílají v HD? Vím, že to poznám např. na NOVA HD, ale co takové ČT1 apod. Nebo u těchto programů nesejde na tom, jestli mám SD přijímač (připojený skartkou asi za 150,- .... děs, já vím) a nebo HD přijímač HD připojený přes HDMI.......tady mi jde o to, že když vyměnít ten přijímač, jestli se mi zlepší obraz jen na jednom programu, nebo se mi zlepší obraz i u těch ostatních i když nejedou přes HD.

5) U těch "obyčejných SD programů" je nějaký rozdíl v kvalitě u poskytovatele Skylink a gital? Neptám se na již zmíněnou Novu, tam chápu, že poznám rozdíl z Nova HD (Skylink) a Novou z Gitalu, ale zajímá mě třeba Prima...měla by být od obou stejná ne?

6) V jakém rozlišení vysílají tyto dva poskytovatelé ty ostatní programy? Jde o rozlišení 720x576? Nebo jde o vyšší rozlišení. (opět nemyslím HD).

7) Když budu měnit SD přijímač za HD přijímač, budu muset změnit i kabel vedoucí z paraboly do přijímače?

Díky moc za každou odpověď. Vím, že je to dost otázek, proto jsem je očíslovala, aby to bylo přehlednější, ale ať čtu jak čtu, tak se bud potřebuju u někerých dotazů ujistit(např. ot 1 a 2) a nebo potřebuju osobní zkušenosti některých z vás (ty poslední otázky).

Prosím neodmítněte mi pomoct s tím, že už je tady toho napsáno dost a dost, protože já to fakt pročetla!!! Díky moc.
MONYS (460)|19.3.2009 19:54
[QUOTE=klarka.kaja;220038]Ahoj, tak jsem opět pročetla spoustu stránek, ale chci si něco ujasnit.

1) pokud bych koupila STB se dvěma tunery, tak bych ke každému tuneru vedla zvlášť kabel, tzn. že z monobloku co mám ted na parabole by nevedly 1 kabel, ale 2. Chápu to správně?

2) pokud bych koupila STB a chtěla tam dát jak kartu Gital, tak kartu Skylink, tak bych
a) musela mít STB se dvěma CI sloty?
b)Pokud by to nemělo dekodér Cryptoworks, tak bych při přehrání FW zpřístupnila oba ty sloty pro ty karty že?
c)Pokud bych nepřehrávala FW, ale koupila dekodér - modul, tak by mi stačil jeden na obě karty, nebo bych musela koupit dekodéry dva?

3) pořád se tu mluví o Diablo a já vůbec nevím na co je, potřebuju ho? A co lidi myslí, když mluví o digiTV (to myslí TV co se přijíma pomocí DVB-T).

4)pokud vyměním můj stávající SD přijímač za HD přijímač, poznám na TV (LE40A656) rozdíl v kvalitě obrazu (ten mám teď mírně rozmazaný) i u těch programů, které se nevysílají v HD? Vím, že to poznám např. na NOVA HD, ale co takové ČT1 apod. Nebo u těchto programů nesejde na tom, jestli mám SD přijímač (připojený skartkou asi za 150,- .... děs, já vím) a nebo HD přijímač HD připojený přes HDMI.......tady mi jde o to, že když vyměnít ten přijímač, jestli se mi zlepší obraz jen na jednom programu, nebo se mi zlepší obraz i u těch ostatních i když nejedou přes HD.

5) U těch "obyčejných SD programů" je nějaký rozdíl v kvalitě u poskytovatele Skylink a gital? Neptám se na již zmíněnou Novu, tam chápu, že poznám rozdíl z Nova HD (Skylink) a Novou z Gitalu, ale zajímá mě třeba Prima...měla by být od obou stejná ne?

6) V jakém rozlišení vysílají tyto dva poskytovatelé ty ostatní programy? Jde o rozlišení 720x576? Nebo jde o vyšší rozlišení. (opět nemyslím HD).

7) Když budu měnit SD přijímač za HD přijímač, budu muset změnit i kabel vedoucí z paraboly do přijímače?

Díky moc za každou odpověď. Vím, že je to dost otázek, proto jsem je očíslovala, aby to bylo přehlednější, ale ať čtu jak čtu, tak se bud potřebuju u někerých dotazů ujistit(např. ot 1 a 2) a nebo potřebuju osobní zkušenosti některých z vás (ty poslední otázky).

Prosím neodmítněte mi pomoct s tím, že už je tady toho napsáno dost a dost, protože já to fakt pročetla!!! Díky moc.[/QUOTE]1,přij.s 2 tunery musíte mít konvertor twin jestli existuje monoblok bohužel nevím.každý tuner bude přijímat nezávisle na sobě.2,ano 2 sloty na na karty Cryptoworks bohužel žádný hd přijímač nemá, je nutné použít moduly s tímto kod. systémem i když exitují takzv. uni čtečky s neofic. sw který toto umožnuje co setýče modulu diablo tento má 2 čtečky jedna z nich je sim takže teoreticky je to možné ale jak se budou obě karty chovat je velká neznámá snad by někdo podal info pokud je užívá.3,digi tv je rumunská platforma která nabízí české programy na pozici1stwTHOR.4,ano pokud se jedná o SD rozl. poměrně kvalitní příjem je z pozice 23e (sky link) zásadou je použít digitální propojení kabelem HDMI lepší příjem je i v sd skylink.6.rozliš.je 720/576 příjmová kvalita je u obou platforem stejná u obou je však rozdílná nižžží u některých film či dokumentů ovšem záleží i na druhu použitého sat. přijímače jak dokáže upscalovat tyto prog na upscalinku má podíl i vaše tv.7.LÉPE JE VYMĚNIT STÁVAJÍCÍ KABEL ZA KVALITNÍ NAPŘ belden s měděným opletením i vodičem.
artam (1147)|19.3.2009 20:37
[QUOTE=klarka.kaja;220038]1) pokud bych koupila STB se dvěma tunery, tak bych ke každému tuneru vedla zvlášť kabel, tzn. že z monobloku co mám ted na parabole by nevedly 1 kabel, ale 2. Chápu to správně?[/QUOTE]
Nie nevyhnutne. Staci jeden kabel co mas teraz a na STB sa prepoja tunery kratkym cca 10cm kablikom navzajom. Takto 2 tunery umoznia pozerat z jedneho transpondera a subezne nahravat z ineho transpondera tej samej druzice. Az v pripade, ze by si chcela subezny prijem z 2 druzic (pozerat napr. astru 19.2 a zaroven nahravat z napr. hotbird 13), potom by boli potrebne aj 2 monobloky a samostatne 2 kable.
[QUOTE=klarka.kaja;220038]2) pokud bych koupila STB a chtěla tam dát jak kartu Gital, tak kartu Skylink, tak bych
a) musela mít STB se dvěma CI sloty? [/QUOTE]
Ano.
[QUOTE=klarka.kaja;220038]b)Pokud by to nemělo dekodér Cryptoworks, tak bych při přehrání FW zpřístupnila oba ty sloty pro ty karty že? [/QUOTE]
FW nenahradzuje dekoder Cryptoworks. Ked to dekoder nema, je nutny CA modul.
[QUOTE=klarka.kaja;220038]c)Pokud bych nepřehrávala FW, ale koupila dekodér - modul, tak by mi stačil jeden na obě karty, nebo bych musela koupit dekodéry dva?[/QUOTE]
Ne. Karta sa vklada do CA modulu a do jedneho CA modulu sa zmesti len jedna karta ;). Takze 2 karty = 2 CA moduly.
[QUOTE=klarka.kaja;220038]3) pořád se tu mluví o Diablo a já vůbec nevím na co je, potřebuju ho? A co lidi myslí, když mluví o digiTV (to myslí TV co se přijíma pomocí DVB-T).[/QUOTE]
Diablo je univerzalny CAM modul, pouzitelny vo vsetkych prijimacoch s CI slotmi.
DigiTV je satelitny poskytovatel so sidlom v Rumunsku s absolutnym prvenstvom v sutazi o najhorsi a najstvorcekovatejsi obraz. :D
[QUOTE=klarka.kaja;220038]4)pokud vyměním můj stávající SD přijímač za HD přijímač, poznám na TV (LE40A656) rozdíl v kvalitě obrazu (ten mám teď mírně rozmazaný) i u těch programů, které se nevysílají v HD?[/QUOTE]
To je otazne. Zavisi od toho, ako kvalitne ten prijimac dokaze urobit upscaling zo SD. Ale vo vseobecnosti je prinos maly, z h**na bic neupleties. :(
[QUOTE=klarka.kaja;220038]5) U těch "obyčejných SD programů" je nějaký rozdíl v kvalitě u poskytovatele Skylink a gital? Neptám se na již zmíněnou Novu, tam chápu, že poznám rozdíl z Nova HD (Skylink) a Novou z Gitalu, ale zajímá mě třeba Prima...měla by být od obou stejná ne?[/QUOTE]
Prima je u obidvoch.. ehm.. rovnako nanic, lebo je SD. :)
[QUOTE=klarka.kaja;220038]6) V jakém rozlišení vysílají tyto dva poskytovatelé ty ostatní programy? Jde o rozlišení 720x576? Nebo jde o vyšší rozlišení. (opět nemyslím HD).[/QUOTE]
SD rozlisenie je dane normou a nemoze byt viac ako 720x576.
[QUOTE=klarka.kaja;220038]7) Když budu měnit SD přijímač za HD přijímač, budu muset změnit i kabel vedoucí z paraboly do přijímače?[/QUOTE]
Nie.
a8nr (3)|20.3.2009 00:50
Ad 5): Existují dvě výjimky: Joj a Eurosport, kdy Joj by měla být ve Skylinku kvalitnější, jak je to s kvalitou Eurosportu tam či onam netuším. Zbytek společných programů jede v simulcryptu, takže kvalita na chlup stejná.
VlaDamorava (466)|20.3.2009 07:25
[QUOTE=artam;220102]Nie nevyhnutne. Staci jeden kabel co mas teraz a na STB sa prepoja tunery kratkym cca 10cm kablikom navzajom. Takto 2 tunery umoznia pozerat z jedneho transpondera a subezne nahravat z ineho transpondera tej samej druzice. Az v pripade, ze by si chcela subezny prijem z 2 druzic (pozerat napr. astru 19.2 a zaroven nahravat z napr. hotbird 13), potom by boli potrebne aj 2 monobloky a samostatne 2 kable.

[/QUOTE]

Myslím, že se mýliš. Tvoje řešení by nefungovalo. Jak by jednotlivé tunery přepínaly polarizaci po jednom kabelu?. Např. nahrávaš ČT1 (Vertikální=13 voltů) a chceš se dívat na Novu (Horizontální=18 voltů). Je nutno mít 2 přívody od LNB (Twin nebo Twin Monoblok pro 2 družice).
artam (1147)|20.3.2009 08:39
VlaDamorava: Spravna poznamka, dakujem za opravu. S jednym kablom len jedna polarizacia. Skoro som na to uz zabudol. Eh, to som bol este v praci a mierne unaveny, preto som diplomaticky napisal "Nie nevyhnutne". ;)

Samozrejme, pre 2-tunerovy prijimac je najlepsie pouzit LNB s 2 nezavislymi vystupmi a 2 kable.

Napisal som to zrejme preto, lebo davnejsie som nejaky cas prevadzkoval 2xSS2 karty s 1 kablom k LNB (kym som ho nevymenil za dual output) a si spominam, ze som ich prepajal cez rozbocovac a prepojovacim kablikom oddelenym kondenzatorom. Pochopitelne slo sucasne nahravat programy len z transponderov jednej polarizacie. Ale ako nudzovka to fungovalo. :D
klarka.kaja (101)|20.3.2009 09:56
Opravdu děkuji moc všem za zodpovězení mých dotazů.

Myslíte tedy, že nemá cenu měnit můj SD přijímač Homecast s3000cr s propojením úplně obyčejnou scartkou za 100,- za HD přijímač (např. Vantage 6000s, propojený HDMI), protože to vlastně na kvalitě obrazu většiny programů ani nepoznám (poznala bych to jen na kvalitě HD programů, Nova, Eurosport). Protože jak z SD přijímače, tak i z toho HD přijímače stejně ty programy budu mít ve stejném rozlišení ne?
Nebo se to s tím HD přijímačem zlepší už tím, že to tam pustím HDMI kabelem (do Homecastu nedám nic než scartku). Nechci totiž vyhodit kupu peněz za to, že nakonec budu mít lepší obraz jen u Novy (která je koukatelná i ted, oproti třeba Spectrum, či DoQ) a zbytek programů bude bezezměny.

Jak to, že FW nenahradí modul Cryptoworks. O pár stran dříve, píší lidé, že když si např. ve Vantage přehraju FW, tak ušetřím za modul Cryptoworks?
Pořád tápu v pojmech Diablo modul, Cryptoworks. Já myslela, že modul Cryptoworks je modul, co mi pomůže dekodovat programy, abych je vůbec viděla. Ted jsem hledala něco o Diablo a zjistila jsem, že je to také něco na dékodování. Je tedy Diablo a Cryptoworks v podstatě to samé (ale od jiného výrobce)? Prostě že bud si k přístroji, který nemá dekodér na karty Syklink a Gital, koupím Cryptoworks nebo Diablo? Já měla v plánu koupit Vantage a do toho si nahrát nový FW (nebo SW, ted nevím) a tím pádem bych ušetřila za Cryptoworks a přitom my šli spustit ty karty.

Díky moc za rady a odpovědi.