Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ma jeste dnes vyznam kupovat plasmu ?

jarino1978 (8045)|21.6.2008 15:28
[QUOTE=kadell;182424]jarino: Faktem je, ze tam to menu maji fakt pusteno minimalne 10 hodin denne, coz v domacich podminkach nehrozi, ale na druhou stranu prave tohle je dobrej test. Treba v Datartu na PX70, kterou tam uz par mesicu maji neni vypaleny nic, a to jim tam jede taky porad Anix HD[/QUOTE]

- nemyslel som O2, ale ten pocit, že buzerujem rodinu pri pozeraní, bežne zmrazujem obraz, alebo pauzujem, takže to trvá niekedy aj 40 min. a ten pocit, že mi to vapáli.. napr. keď prelaďujem sat, všetky družice, tak mi to ladí asi hodinu ( cca 30 pozíc ), takže pri plazme by som asi neladil...
axicom (626)|21.6.2008 15:35
Pul dne jsem tu nebyl, neprisel jsem nahodou o neco? :-) Aha, uz vidim, jarin jako vzdy, tak ze o nic:-(
Aliens_II (380)|21.6.2008 16:17
[QUOTE=jarino1978;182426]- nemyslel som O2, ale ten pocit, že buzerujem rodinu pri pozeraní, bežne zmrazujem obraz, alebo pauzujem, takže to trvá niekedy aj 40 min. a ten pocit, že mi to vapáli.. napr. keď prelaďujem sat, všetky družice, tak mi to ladí asi hodinu ( cca 30 pozíc ), takže pri plazme by som asi neladil...[/QUOTE]

To je vtip, že ano? A přelaďuješ to denně tu hodinu, jo, nebo dokonce několikrát denně? A co jinak? Co jiného děláš? Ke svému plazmošrotu jsem si pořídil HTPC a všechno úplně v pohodě. Dvě , tři hodiny statický obraz woken při konfiguraci a ladění MCE a absolutně nikde nic. Hrabu se v tom týden a opět nikde nic. Když tu TV nemáš, tak proč do toho kecáš, že se někde něco vypaluje?


Jinak věnoval jsem se po koupi dost "zahoření" a bral jsem to zcela zodpovědně, je možné, že i toto se také projevilo. Ale ty bláboly o vypalování, to je směšné.
V práci máme vypálené CRT, plasmy a světe div se i LCD a co jako? Jenže příteli, tam běží "statický" obraz mnohde 24 hodin v kuse. Myslíš si, že v domácnosti to tak někdo má? A jestli ano, tak si měl koupit LCD ale i tak do těch tří let nonstop provozu tam bude mít " logo" či cokoli jiného stejně vypálené, jako v plasmě. Tak asi tak.

Jo a ještě něco. Nekoupil jsem si TV s více než metrovou uhlopříčkou, abych se díval na ořazané filmy ve formátu 4:3. to si to raději pohodově roztáhnu a je to. A s přibývající dobou se stejně přechází do nativního 16:9.
amyr (120)|21.6.2008 16:25
Ono to asi koukám dost lidí otráví, jen co se otevře TV forum a v polovině větví poslední odpověd JARINO, tak každému dojde chut a ted si dokonce přizvukují s KOCUREM, který se léčí už dlouhodobě a pořád bez úspěchu, tak už jsou na to pacienti dva, určitě si budou rozumět...
Hmm (1739)|21.6.2008 17:42
Tohle je ultimativní odpověď na to, zda má smysl kupovat plazmu, když člověk nemá hluboko na do kapsy nebo nejde vyloženě po co nejlepším poměru cena/kvalita (a po TV menším než 50") ... nový Pioneer deváté generace s jasně nejlepším obrazem ze všech TV (samozřejmě i LCD), levnější než loňský model, přesto stále drahý
http://www.areadvd.de/hardware/2008/pioneer_pdp_lx5090.shtml
nebo s "vietnamskou" češtinou
http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.areadvd.de%2Fhardware%2F2008%2Fpioneer_pdp_lx5090.shtml&hl=cs&ie=UTF8&sl=de&tl=cs
KOCOUR65 (653)|21.6.2008 20:39
vy chytraci kupte si co chcete - kazdy druhy skemra o radu - kazdy druhy dava rady - toto tady je k nicemu- mozna to pomuze totalnim magorum ale kazdy rozumny kdo si chce neco koupit si koupi podle sebe a ne podle vasich zvastu - tak si kupujte ty nejlepsi stroje a chrochtejte si jak to mate dobry a jak vam to nejhezceji zobrazuje
jarino1978 (8045)|21.6.2008 20:47
[QUOTE=Aliens_II;182429]To je vtip, že ano? A přelaďuješ to denně tu hodinu, jo, nebo dokonce několikrát denně? A co jinak? Co jiného děláš? Ke svému plazmošrotu jsem si pořídil HTPC a všechno úplně v pohodě. Dvě , tři hodiny statický obraz woken při konfiguraci a ladění MCE a absolutně nikde nic. Hrabu se v tom týden a opět nikde nic. Když tu TV nemáš, tak proč do toho kecáš, že se někde něco vypaluje?


Jinak věnoval jsem se po koupi dost "zahoření" a bral jsem to zcela zodpovědně, je možné, že i toto se také projevilo. Ale ty bláboly o vypalování, to je směšné.
V práci máme vypálené CRT, plasmy a světe div se i LCD a co jako? Jenže příteli, tam běží "statický" obraz mnohde 24 hodin v kuse. Myslíš si, že v domácnosti to tak někdo má? A jestli ano, tak si měl koupit LCD ale i tak do těch tří let nonstop provozu tam bude mít " logo" či cokoli jiného stejně vypálené, jako v plasmě. Tak asi tak.

Jo a ještě něco. Nekoupil jsem si TV s více než metrovou uhlopříčkou, abych se díval na ořazané filmy ve formátu 4:3. to si to raději pohodově roztáhnu a je to. A s přibývající dobou se stejně přechází do nativního 16:9.[/QUOTE]

- to si trošku prehnal - CRT ???? Pošli foto, som hrozne zvedavý !
- normálne Ti to žeriem, určite bez SW dopingu proti vypaľovaniu, určite máš jedinečnú plazmu...
jarino1978 (8045)|21.6.2008 20:48
[QUOTE=KOCOUR65;182447]vy chytraci kupte si co chcete - kazdy druhy skemra o radu - kazdy druhy dava rady - toto tady je k nicemu- mozna to pomuze totalnim magorum ale kazdy rozumny kdo si chce neco koupit si koupi podle sebe a ne podle vasich zvastu - tak si kupujte ty nejlepsi stroje a chrochtejte si jak to mate dobry a jak vam to nejhezceji zobrazuje[/QUOTE]

- no konečne niečo rozumné, začínaš mať moje sympatie !
jarino1978 (8045)|21.6.2008 20:49
[QUOTE=amyr;182430]Ono to asi koukám dost lidí otráví, jen co se otevře TV forum a v polovině větví poslední odpověd JARINO, tak každému dojde chut a ted si dokonce přizvukují s KOCUREM, který se léčí už dlouhodobě a pořád bez úspěchu, tak už jsou na to pacienti dva, určitě si budou rozumět...[/QUOTE]

- môžeš byť rád, že tu nie je mŕtvo...
- každý sme nejako postihnutý, že ?

PS : fórum je na to, aby sa písalo, debatovalo, ohováralo, nadávalo ........ + doplň si sám ! Ale hlavne radilo, občas to tu iskrý, to je fakt, ale tak to asi musí byť !
jarino1978 (8045)|21.6.2008 20:52
[QUOTE=Hmm;182435]Tohle je ultimativní odpověď na to, zda má smysl kupovat plazmu, když člověk nemá hluboko na do kapsy nebo nejde vyloženě po co nejlepším poměru cena/kvalita (a po TV menším než 50") ... nový Pioneer deváté generace s jasně nejlepším obrazem ze všech TV (samozřejmě i LCD), levnější než loňský model, přesto stále drahý
http://www.areadvd.de/hardware/2008/pioneer_pdp_lx5090.shtml
nebo s "vietnamskou" češtinou
http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.areadvd.de%2Fhardware%2F2008%2Fpioneer_pdp_lx5090.shtml&hl=cs&ie=UTF8&sl=de&tl=cs[/QUOTE]

- mať tak prachy na toto, tak to asi beriem...
- ale myslím, že nick Marcel , alebo tak nejako sa chystá kúpiť Pioneera, takže dúfam, že napíše svoje dojmy.
Aliens_II (380)|21.6.2008 20:58
[QUOTE=jarino1978;182449]- to si trošku prehnal - CRT ???? Pošli foto, som hrozne zvedavý !
- normálne Ti to žeriem, určite bez SW dopingu proti vypaľovaniu, určite máš jedinečnú plazmu...[/QUOTE]

Samozřejmě i CRT. Pokud jsi to nikdy neviděl, tvoje chyba.

Nemám jedinečnou plasmu, mám plasmu, která mi vyhovuje. Ano, mám "mrdku", sport v ní je hnus (na který jsem si zvykl a nastavil k relativní spokojenosti), ano, mám jeden pixel, který je out, firmware stojí za hovno, ale já jsem ze svého pohledu spokojený a uživatelsky také. Koupil jsem to co jsem koupil a jsem spokojen.
jarino1978 (8045)|21.6.2008 21:09
[QUOTE=Aliens_II;182454]Samozřejmě i CRT. Pokud jsi to nikdy neviděl, tvoje chyba.

Nemám jedinečnou plasmu, mám plasmu, která mi vyhovuje. Ano, mám "mrdku", sport v ní je hnus (na který jsem si zvykl a nastavil k relativní spokojenosti), ano, mám jeden pixel, který je out, firmware stojí za hovno, ale já jsem ze svého pohledu spokojený a uživatelsky také. Koupil jsem to co jsem koupil a jsem spokojen.[/QUOTE]

- a nemyslíš, že to je to najlepšie ? že si spokojný s tým, čo máš ?
- kašli na to, či máš teda "mrdku ", ako si to sám nazval, každému vyhovuje iné
- ja reagujem tak , ako reagujem na tvrdenia ľudí, že na plazmách je to vždy lepšie, ako na LCD
- sám si priznal, že aj na plazme je šport humus, počítam, že v SD, takisto je to aj na LCD, lenže to nie je hlavne technológiou, ale zdrojom signálu, a to je to najdôležitejšie
- mnoho ľudí to nevie, alebo nechce pochopiť, ale na HD plackách bude vždy SD menejcenný !
- tak čo najskôr nepíšete pravdu, človek sa potom nemusí tak hádať !
- ja mám možno výhodu v tom, že TV kŕmim skoro len HD zdrojmi, ale keď dal niekto X tisíc korún za placku, dostať sa ku HD zdrojom je už dnes za babku a hlavne je to jednoduché !

PS : vypálenú CRT som ešte nevidel, to máš pravdu...
stani (1647)|21.6.2008 21:13
[QUOTE=Aliens_II;182454]Samozřejmě i CRT. Pokud jsi to nikdy neviděl, tvoje chyba.
[/QUOTE]

Běžná věc. Viděl jsem to (u opravářů TV) už mnohokrát. Obyčejně to bylo z firem které používaly TV jako monitor pro bezpečnostní kamery, apod.
denisek (260)|21.6.2008 21:17
[QUOTE=jarino1978;182456]- a nemyslíš, že to je to najlepšie ? že si spokojný s tým, čo máš ?
- kašli na to, či máš teda "mrdku ", ako si to sám nazval, každému vyhovuje iné
- ja reagujem tak , ako reagujem na tvrdenia ľudí, že na plazmách je to vždy lepšie, ako na LCD
- sám si priznal, že aj na plazme je šport humus, počítam, že v SD, takisto je to aj na LCD, lenže to nie je hlavne technológiou, ale zdrojom signálu, a to je to najdôležitejšie
- mnoho ľudí to nevie, alebo nechce pochopiť, ale na HD plackách bude vždy SD menejcenný !
- tak čo najskôr nepíšete pravdu, človek sa potom nemusí tak hádať !
- ja mám možno výhodu v tom, že TV kŕmim skoro len HD zdrojmi, ale keď dal niekto X tisíc korún za placku, dostať sa ku HD zdrojom je už dnes za babku a hlavne je to jednoduché !

PS : vypálenú CRT som ešte nevidel, to máš pravdu...[/QUOTE]

to jarino1978: mám chuť taky přijímat kvalitní signál za satu, chci se jen zeptat kolik to tak měsíčně stojí si zaplatit nějaký paket nebo je něco kvalitního volně k dispozici
Ivo Mašek (10205)|21.6.2008 21:18
Vypálených monitorů CRT jsem viděl nespočet. Kdo v dřívějších časech dělal např. na technických dispečincích, tak mi to potvrdí. Dříve se používaly klasické CRT, kde byl po celý rok puštěný stejný obraz, kde se měnily pouze např. nějaká čísílka, coby údaje. Ten zbytek (tabulka) se nehnul. Celý obrazec tam pak byl vypálený, jako by byl vrytý. TV na odpis.
Aliens_II (380)|21.6.2008 21:26
[QUOTE=jarino1978;182456]- a nemyslíš, že to je to najlepšie ? že si spokojný s tým, čo máš ?
- kašli na to, či máš teda "mrdku ", ako si to sám nazval, každému vyhovuje iné
- ja reagujem tak , ako reagujem na tvrdenia ľudí, že na plazmách je to vždy lepšie, ako na LCD
- sám si priznal, že aj na plazme je šport humus, počítam, že v SD, takisto je to aj na LCD, lenže to nie je hlavne technológiou, ale zdrojom signálu, a to je to najdôležitejšie
- mnoho ľudí to nevie, alebo nechce pochopiť, ale na HD plackách bude vždy SD menejcenný !
- tak čo najskôr nepíšete pravdu, človek sa potom nemusí tak hádať !
- ja mám možno výhodu v tom, že TV kŕmim skoro len HD zdrojmi, ale keď dal niekto X tisíc korún za placku, dostať sa ku HD zdrojom je už dnes za babku a hlavne je to jednoduché !

PS : vypálenú CRT som ešte nevidel, to máš pravdu...[/QUOTE]

Ne, ne, jsem spokojený, protože jsem koupil to za
a: na co jsem měl a za to co jsem chtěl do toho dát
b: co se nám líbilo, design
c: co mě vyhovovalo svou funkčností
d: po 15_ti letech nám odešla CRT od Sony a prostě se už nedá nic v CRT koupit

Jinak osobně nepovažuji utratit více než 30 tis. korun za stále nedokonalé zobrazovače, když už vývoj jde tak šíleně rychle kupředu a nejsem zastáncem ani jedné technologie, protože každá má svá pro a proti, ale všechny jsou z hlediska technologického stále nedokonalé a ještě to chvíli bude trvat.
Svou TV krmím také HD zdroji a viděl jsem co je HD a co je SD, viděl jsem také testy "studiové" kvality a mohu ti s klidem řící, že CRT je prostě CRT a ještě si musíme počkat. A rozdíly mezi HD a FullHD do uhlopříček pod 40" prostě nevidno a tak dále a tak dále. Ale to už jsem zde psal několikrát a už se nebudu prostě opakovat. 80% obyvatel je a bude stále na SD, do roku 2012 snad konečně v DVB-T, ale % uhlopříček nad 37" bude velmi malé, národ je bohužel vymasírován uhlopříčkou 55cm, která prostě stačí a na SD v DVB-T stačit prostě bude. A tak dále, a tak dále.

Jinak datovým tokem to také až tak úplně není, protože chyba je i v nedokonalosti HD zázmanu jako takového, nejen HD zobrazení, takže tam je potřeba také pořádně zabrat, tak aby byl například letící míč dokonale zobrazen + subjektivně dokonale zobrazený také celý obraz. Tedy řečeno bude docházet například k oblbnutí oka pozorovatele tím, že se prostě oko donutí dívat se na to co filmař, či "televize" chce, kde onem screen bude v té nejkvalitnější podobě na úkor okolí, které nebude muset býti dokonalé a s takovým datovým tokem. A podobně.

Osobně si ale myslím, že je úplně zbytečné se taky rvát a hádat se do krve a počkejme si na zobrazovče ještě dokonalejší a lepší, než jsou ty současné.
jarino1978 (8045)|21.6.2008 21:41
[QUOTE=denisek;182459]to jarino1978: mám chuť taky přijímat kvalitní signál za satu, chci se jen zeptat kolik to tak měsíčně stojí si zaplatit nějaký paket nebo je něco kvalitního volně k dispozici[/QUOTE]

- odporúčam Ti najskôr prejsť sajty ako cssf.cz a parabola.cz, nájdeš tu patričné rady, návody, testy
- otázka je trochu jednoduchá, neviem, o aké rozpätie máš záujem
- SD : CS link a Sk link , ak chceš ísť o meter ďalej od pôvodnej vzdialenosti, ktorú používaš, tak aj DIGI TV, UPC
- HD :
- možnosť si predplatiť HD v CZ/Sk nie je momentálne ( nepočítam káblovky )
- väčšina satelitov má možnosť oficiálneho FW a neoficiálneho FW s EMU ( emulácia kódovacích systémov, ktoré boli prelomené - napr. Nagravision 1 +2 , Viacess 1 + 2 , Irdeto 1 +2 , Cryptoworks ... )
- ak chceš HDTV satelit, tak vyberaj hlavne podľa kvality ( to je samozrejmé ), podľa podpory ( oficiálnej a neoficiálnej ), podľa výbavy ( mal by mať čítačky prístupových kariet, šachty aspoň 2 pre dekódovacie moduly )....
- do čítačiek vložíš napr. prístupové karty na CS a Sk link - ak samozrejme daná čítačka podporuje Cryptoworks
- stále je situácia taká, že na trhu nikto neposkytuje predplatné na CZ/SK HD programy ( od leta bude v HD STV3 , od roku 2009 CT ), takže jediná reálna možnosť ku kvalitnému HD obsahu je zmena FW na FW s EMU ( ak existuje ), alebo dekódovací modul napr. DIABLO. Ide o to, že neoficiálny SW s EMU ti otvorí programy, ktoré sú kódované systémom, ktorý je prelomený. Alebo napr. modul DIABLO sa postará o to všetko aj v tom prípade,že používaš originálny FW ( od výrobcu ).
- ak pristúpiš bu)d k neoficiálnemu FW s EMu alebo modulu napr. DIABLO, otvára sa Ti brána do HD sveta ( ORF HD - 720 p - ME futbal + filmy, PREMIERE HD - kino hity v ENG + NEJ AC3, DISCOVERY HD, DIGI ALB, C+ HD, VOOM HD, FILMBOX HD ).
- voľné programy sú momentálne : NATIONAL GEOGRAFIC HD, ANIXE HD, ASTRA DEMO HD, LUXE TV HD - resp. u HD programov sa moc nepredpokladá možnosť voľného vysielania, pretože je to moc drahé...
- aby sa Ti investícia vrátila, musíš voliť možnosť EMU, potom je to už niečo iné ( 35 programov v HD- t.j. niekoľko športových, niekoľko filmových, hudba a pod. + 1 zatiaľ v CZ - FILMBOX HD )
- toto nie je téma na pár riadkov, je to na dlho, nedá sa Ti pomôcť možno na prvý raz...
- ak chceš moje odporúčania :
1. VANTAGE HD 7100 / 6000 - super podpora a stabilita, špičkový obraz, možno jeden z najlepších, možnosť EMU
2. TOPFIELD
3. HUMAX I-CORD

Osobne mám VANTAGE HD 6000, nemám dôvod sa sťažovať.
jarino1978 (8045)|21.6.2008 21:45
[QUOTE=Aliens_II;182461]Ne, ne, jsem spokojený, protože jsem koupil to za
a: na co jsem měl a za to co jsem chtěl do toho dát
b: co se nám líbilo, design
c: co mě vyhovovalo svou funkčností
d: po 15_ti letech nám odešla CRT od Sony a prostě se už nedá nic v CRT koupit

Jinak osobně nepovažuji utratit více než 30 tis. korun za stále nedokonalé zobrazovače, když už vývoj jde tak šíleně rychle kupředu a nejsem zastáncem ani jedné technologie, protože každá má svá pro a proti, ale všechny jsou z hlediska technologického stále nedokonalé a ještě to chvíli bude trvat.
Svou TV krmím také HD zdroji a viděl jsem co je HD a co je SD, viděl jsem také testy "studiové" kvality a mohu ti s klidem řící, že CRT je prostě CRT a ještě si musíme počkat. A rozdíly mezi HD a FullHD do uhlopříček pod 40" prostě nevidno a tak dále a tak dále. Ale to už jsem zde psal několikrát a už se nebudu prostě opakovat. 80% obyvatel je a bude stále na SD, do roku 2012 snad konečně v DVB-T, ale % uhlopříček nad 37" bude velmi malé, národ je bohužel vymasírován uhlopříčkou 55cm, která prostě stačí a na SD v DVB-T stačit prostě bude. A tak dále, a tak dále.

Jinak datovým tokem to také až tak úplně není, protože chyba je i v nedokonalosti HD zázmanu jako takového, nejen HD zobrazení, takže tam je potřeba také pořádně zabrat, tak aby byl například letící míč dokonale zobrazen + subjektivně dokonale zobrazený také celý obraz. Tedy řečeno bude docházet například k oblbnutí oka pozorovatele tím, že se prostě oko donutí dívat se na to co filmař, či "televize" chce, kde onem screen bude v té nejkvalitnější podobě na úkor okolí, které nebude muset býti dokonalé a s takovým datovým tokem. A podobně.

Osobně si ale myslím, že je úplně zbytečné se taky rvát a hádat se do krve a počkejme si na zobrazovče ještě dokonalejší a lepší, než jsou ty současné.[/QUOTE]

- je mi jasné, že máš pravdu
- dúfam, že sa aj dočkáme, len aby to nedopadlo , ako napr. s DVD playermi ( prvé za hovno, stredné boli najlepšie a posledné, to už by som nekúpil ).
- oceňujem na Tebe, že berieš veci reálne
jarino1978 (8045)|21.6.2008 21:46
[QUOTE=Ivo Mašek;182460]Vypálených monitorů CRT jsem viděl nespočet. Kdo v dřívějších časech dělal např. na technických dispečincích, tak mi to potvrdí. Dříve se používaly klasické CRT, kde byl po celý rok puštěný stejný obraz, kde se měnily pouze např. nějaká čísílka, coby údaje. Ten zbytek (tabulka) se nehnul. Celý obrazec tam pak byl vypálený, jako by byl vrytý. TV na odpis.[/QUOTE]

- je vidno, že som nevidel samozrejme všetko, nie som najmúdrejší.
- pred Vami mám rešpekt, takže si myslím, že máte pravdu.
Aliens_II (380)|21.6.2008 21:57
[QUOTE=jarino1978;182466]- je mi jasné, že máš pravdu
- dúfam, že sa aj dočkáme, len aby to nedopadlo , ako napr. s DVD playermi ( prvé za hovno, stredné boli najlepšie a posledné, to už by som nekúpil ).
- oceňujem na Tebe, že berieš veci reálne[/QUOTE]

Neboj, neboj, dočkáme. Buď v klidu. Vem si jak rychle proniklo na trh "vysoké rozlišení" , už to je začátek. Trh a vývoj například v Japonsku je úplně někde jinde a jde to dál a dál.

Je to asi něco jako s ropou. Dokud to poteče, pořád tady budou auta na pohon, který ji potřebuje. Ale že už jsou na světě jiné a lepší a dokonalejší pohony a budou a vyvíjí se dál a dál to víme také. Takže buďme optimisté, já si spíše momentálně nejvíce přeji aspoň to minimální a momentálně jako bernou minci vzaté vysílání v 720p. Tady bych viděl extrémní startovací pozici do čehokoli dokonalejšího.
marcer (17)|21.6.2008 22:05
Vypalovanie CRT mozem potvrdit, mali sme na CRT pustenych nonstop par rokov printserver Novell 3.11, to ste mali vidiet tie vypalene obdlzniky. :)

KOCOUR65
Ano mas pravdu, kazdy si aj tak kupi to co mu vyhovuje, ale tento thread sa vola "ma jeste vyznam kupovat plazmu?" a ja si myslim ze ma. Pokusim sa to aj dokazat.

Potvrdzuju to aj celosvetove predaje plaziem (viz link na DisplaySearch predaje za 3Q2007), ktore sa drzia okolo 3 milionov kusov za kvartal. LCD uz predbehli CRT a predava sa vyse 20 milionov LCD za kvartal. Ako ale vidiet plazmy si drzia svoj podiel, a LCD rastu na ukor CRT, cize predpokladam najma mensie uhlopriecky okolo 32 palcov. Vacsina ludi vo svete nie je ochotnych dat za TV viac ako 1000 Eur alebo 1000 USD. Plazmy sa vyrabaju najma od 42 palcov vyssie a v segmente 40-44 je pomer plaziem a LCD uz iba 2:1 v prospech LCD. Pri 50 a viac to bolo v Q3 2007 3:1 v prospech plaziem a, mozno teraz uz iba 2:1. Vacsie uhloriecky sa ale predavaju v omnoho mensom mnozstve.

V prospech predajov LCD hra viacero faktorov, podla mna v nasledovnom poradi:
1. omnoho vyssie serie, ktore nastartovala a aj udrziava vyroba LCD monitorov pre PC a aj teraz prispieva k efektivite vyroby, vacsi zisk (marza*mnozstvo) a z toho vyplyvajuce aj vyssie investice do vyskumu
2. Vyrazny pokrok LCD technologie v poslednom case, kedze su vyssie investicie (viz bod 1)
3. pomaly nastup Blu-ray (kvoli vojne s HD DVD), cim by sa prejavili vyhody plaziem pri vacsich uhloprieckach.
4. LCD "hype" (bez komentara)
5. pripajanie PC a hracich konzol + fama o vypalovani obrazu plaziem, staci dorziavat par jednoduchych zakladnych pravidiel a tiez spravne "zahoriet" plazmu
6. fama o spotrebe, ludia si nevedia spocitat dve a dve, bezni ludia vidia na stitku 300 alebo 400W a vyplasia sa, nevedia ze plazma zerie priemerne polovicu a aj keby bol rozdiel v spotrebe medzi LCD a plazmou 100W, tak za 5 rokov pozerania 5h denne, je spotreba vyssia o 912 kWh, co je asi 3300 Sk, co nie su ani dve plne nadrze za 5 rokov!

Nie vzdy vyhrava lepsia technologia a "za dverami" uz su SED TV.

Moj osobny nazor je, ze LCD je lepsie pri pripojenie PC, na SD je najvyhodnejsia HD Ready plazma a pre Blu-ray Full HD plazma od 50 palcov vyssie. Nemoze si odpustita, ale v nasich koncinach bude este par rokov vladnut SD a pri obhliadkach v obchodoch si fakt nemozem zvyknut na "brutalny sum" LCD pri sledovani z 1m.

Pioneer PDP-LX5090 otestujem, doteraz mam iba CRT 21 palcovy CRT monitor a 25 rocny farebny 63cm TV bez dialkoveho s manualnym ladenim :) , posledne 4 roky som vela TV nepozeral (asi tak 5 hod. za tyzden), kupil som byt a zariadoval (kupelna, chladnicka, pracka, parkety, svadba, kuchynska linka, postel,dieta atd.) takze neboli peniaze a stale som cakal na to prave orechove. Toto by mal byt konecne TV, ktory sa ak nie vyrovna, tak aspon priblizi CRT. Mozno robim hlupost, mal by som kupit Panasonic TH-42PX80 a pockat 2-3 roky na SED.
Ivo Mašek (10205)|21.6.2008 22:10
[quote=jarino1978;182468]- je vidno, že som nevidel samozrejme všetko, nie som najmúdrejší.
- pred Vami mám rešpekt, takže si myslím, že máte pravdu.[/quote]
No já také nejsem nejmoudřejší., jsem jenom člověk. Ale píšu z praxe, co jsem viděl a co jsem si vyzkoušel. ...... však už za chvíli budu na tom světě chodit půl století.
( na diskuzních forech se, pokud to dotyčný nevyžaduje - a já to nevyžaduji, nevyká. Tady jsme si rovni)
denisek (260)|21.6.2008 22:16
[QUOTE=jarino1978;182464]- odporúčam Ti najskôr prejsť sajty ako cssf.cz a parabola.cz, nájdeš tu patričné rady, návody, testy
- otázka je trochu jednoduchá, neviem, o aké rozpätie máš záujem
- SD : CS link a Sk link , ak chceš ísť o meter ďalej od pôvodnej vzdialenosti, ktorú používaš, tak aj DIGI TV, UPC
- HD :
- možnosť si predplatiť HD v CZ/Sk nie je momentálne ( nepočítam káblovky )
- väčšina satelitov má možnosť oficiálneho FW a neoficiálneho FW s EMU ( emulácia kódovacích systémov, ktoré boli prelomené - napr. Nagravision 1 +2 , Viacess 1 + 2 , Irdeto 1 +2 , Cryptoworks ... )
- ak chceš HDTV satelit, tak vyberaj hlavne podľa kvality ( to je samozrejmé ), podľa podpory ( oficiálnej a neoficiálnej ), podľa výbavy ( mal by mať čítačky prístupových kariet, šachty aspoň 2 pre dekódovacie moduly )....
- do čítačiek vložíš napr. prístupové karty na CS a Sk link - ak samozrejme daná čítačka podporuje Cryptoworks
- stále je situácia taká, že na trhu nikto neposkytuje predplatné na CZ/SK HD programy ( od leta bude v HD STV3 , od roku 2009 CT ), takže jediná reálna možnosť ku kvalitnému HD obsahu je zmena FW na FW s EMU ( ak existuje ), alebo dekódovací modul napr. DIABLO. Ide o to, že neoficiálny SW s EMU ti otvorí programy, ktoré sú kódované systémom, ktorý je prelomený. Alebo napr. modul DIABLO sa postará o to všetko aj v tom prípade,že používaš originálny FW ( od výrobcu ).
- ak pristúpiš bu)d k neoficiálnemu FW s EMu alebo modulu napr. DIABLO, otvára sa Ti brána do HD sveta ( ORF HD - 720 p - ME futbal + filmy, PREMIERE HD - kino hity v ENG + NEJ AC3, DISCOVERY HD, DIGI ALB, C+ HD, VOOM HD, FILMBOX HD ).
- voľné programy sú momentálne : NATIONAL GEOGRAFIC HD, ANIXE HD, ASTRA DEMO HD, LUXE TV HD - resp. u HD programov sa moc nepredpokladá možnosť voľného vysielania, pretože je to moc drahé...
- aby sa Ti investícia vrátila, musíš voliť možnosť EMU, potom je to už niečo iné ( 35 programov v HD- t.j. niekoľko športových, niekoľko filmových, hudba a pod. + 1 zatiaľ v CZ - FILMBOX HD )
- toto nie je téma na pár riadkov, je to na dlho, nedá sa Ti pomôcť možno na prvý raz...
- ak chceš moje odporúčania :
1. VANTAGE HD 7100 / 6000 - super podpora a stabilita, špičkový obraz, možno jeden z najlepších, možnosť EMU
2. TOPFIELD
3. HUMAX I-CORD

Osobne mám VANTAGE HD 6000, nemám dôvod sa sťažovať.[/QUOTE]

Já mám zatím UPC Direct přes AB IPBOX400 , ale zvažuji další moznosti kvalitnějšího příjmu. Jinak mám nějaké ty HDRipy a PS3 to je jiné pokoukání než to UPC. Je jasné že příjem HD v češtině bude asi problém po dobu dalších pár let, jsme malá země a ten trh je opravdu malý a lidi u nás nejsou moc ochotný si za kvalitu připlatit. Jinak díky za každou radu a pomoc
jarino1978 (8045)|21.6.2008 22:39
[QUOTE=Ivo Mašek;182473]No já také nejsem nejmoudřejší., jsem jenom člověk. Ale píšu z praxe, co jsem viděl a co jsem si vyzkoušel. ...... však už za chvíli budu na tom světě chodit půl století.
( na diskuzních forech se, pokud to dotyčný nevyžaduje - a já to nevyžaduji, nevyká. Tady jsme si rovni)[/QUOTE]

- ak dovolíte , budem Vám teda tykať, doposiaľ mi to prišlo také nevhod, pretože ste odborník, ktorého si vážim.
roman2277 (582)|22.6.2008 12:45
V branži to chodí,jak to chodí.Konkrétně se nebudu vyjadřovat.Jen jsem chtěl občas zde na foru někomu poskytnout radu k nákupu apod.Ale jak vidím,tak je to tady Flame mezi vlastníky Plazmy a LCDček.Má to smysl?Co myslíte?
radekhulan (185)|22.6.2008 23:42
Něco k té spotřebě plazma (42" Panasonic) versus LCD (40" Samsung):

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-th42pz80b-review-20080514109.htm
I was able to meassure it and that what it says after 24 hours of usage.

high: 449 W
avrg: 292 W
low: 17,0 W

I switched mode to Cinema and Warm but its hard to feel comfortable with this option. In bright daylight the image looks dark and the white seems to be no white at all. It looks more like a very bright red gray. The colors look dull and the black is more of a grey.

A 40" FullHD Samsung LCD:
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Calibration.htm

Calibrated: 99 watts

Jinak řečeno, průměrná spotřeba plazmošrotu je 3x vyšší než LCD.

Jinak i po kalibraci je "černá" u Panasonicu na úrovni 0.05cd/m2, tedy ... stejná jako u Samsungu. Ten má ale výrazně lepší barevné podání a bílou. Plazmošrot prostě prohrává ve všech bodech.
Hmm (1739)|23.6.2008 07:09
[QUOTE=radekhulan;182541]A 40" FullHD Samsung LCD:
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Calibration.htm

Calibrated: 99 watts

Jinak řečeno, průměrná spotřeba plazmošrotu je 3x vyšší než LCD.

Jinak i po kalibraci je "černá" u Panasonicu na úrovni 0.05cd/m2, tedy ... stejná jako u Samsungu. Ten má ale výrazně lepší barevné podání a bílou. Plazmošrot prostě prohrává ve všech bodech.[/QUOTE]
A určitě jsi tu svoji nejlepší TV na světě s flekatou modrou "černou" ve tmě zkalibroval na 99 Wattů co ? :-)
Jinak k té tvé lepší černé než na Panácích (z tvého oblíbeného testu na hdtvtorg)
"Worthy of almost as much praise is the black level performance the LE40A656 manages to produce. Although ultimately the graduated detail across dark scenes cannot quite match the best plasmas, the gap has narrowed and the level of deep rich blacks this screen produces places it amongst the best that LCD can offer."
Vietnamskou češtinou z překladače
"Hodné téměř tolik chvály je černá úroveň výkony se LE40A656 dokáže vyrobit. I když nakonec absolvoval podrobně celé tmavé scény nemohou zcela odpovídají nejlepší plazmatu, rozdíl se snížil a úroveň hluboké bohaté černé obrazovce produkuje ji mezi nejlepší, že LCD může nabídnout."
Ano je výborná na LCD a stále horší než na špičkových "plazmošrotech" :-)
A pro tvé potěšení, zde recenze na plazmošrot, kterému tvé LCD nesahá ani po kolena :-) (no možná mu sahá do pasu, ať nežeru)
http://www.areadvd.de/hardware/2008/pioneer_pdp_lx5090.shtml
Ale na takovou zdaleka nejlepší TV asi už nemáš :-)
axicom (626)|23.6.2008 08:48
Presto ze je tato debata nekonecna, nedalo mi abych opet neprispel. Dost me prekvapuje ze plazmosrot http://www.areadvd.de/hardware/2008/panasonic_th42pz80.shtml ma lepsi hodnoceni nez opevovana monitorova technologie k PC http://www.areadvd.de/hardware/2008/samsung_le37a659a.shtml
Samozrejme, kazdy hajime to co mame doma. Take jsem se ridil testy a skoro jsem koupil KDL40W4000, ale pak jsem prisel, videl a koupil plazmu. Pekny den
Puup (71)|23.6.2008 09:05
Skoda jen, ze nerozumim ani slovo nemecky a anglicke recenze znam uz zpameti, chtelo by to nejaky dalsi pohled na vec. Mam zrovna presne to stejne dilema: Panak 42PX80 vs Samec LE40A656 a ani za nic se nemuzu rozhodnout. Videl jsem oba v prodejnach asi 5x s ruznymi zdroji signalu, bohuzel byly pokazde uplne jinde takze prime srovnani vedle sebe stojicich TV nebylo mozne.

Abych ale nebyl uplne OT, kupovat dnes plazmu rozhodne porad ma vyznam, a to nemluvim jen o Pioneeru (ovsem za otresnou sumu), ale i o mainstreamu (Panak). Nakonec pujde spise jen o subjektivni pocit a dojem z prodejny, pripadne rozhodne design, ktery je u Samce imho hezci.
Hmm (1739)|23.6.2008 10:01
[QUOTE=axicom;182556]Dost me prekvapuje ze plazmosrot http://www.areadvd.de/hardware/2008/panasonic_th42pz80.shtml ma lepsi hodnoceni nez opevovana monitorova technologie k PC http://www.areadvd.de/hardware/2008/samsung_le37a659a.shtml[/QUOTE]
Nutno ale přiznat, že na renomované hdtvtest.co.uk dopadly tyto TV prakticky stejně (rozhodně z hlediska výsledného verdiktu) a na sajtě hdtvorg.co.uk dali LCDčku o hvězdičku za obraz více, tam se tak velmi pravděpodobně stalo jen z nadšení, že dostali do rukou opravdu dobré LCD, z textu nevyplývá, že by bylo lepší než Panákova konkurence (zvlášť, když přiznávají, že černá je stále ještě horší, než u špičkových plazem), a jiným TV, které tam jednoznačně chválí, dávají jen čtyři hvězdy (viz PZ85), navíc je to stránka, kde někdy plagiují své minulé testy tak, že mění jen označení nového výrobku stejného výrobce. Nicméně munice je v ústech příznivců LCD je to jasná....
Hmm (1739)|23.6.2008 10:10
[QUOTE=Puup;182557]Skoda jen, ze nerozumim ani slovo nemecky....[/QUOTE]
Když se smíříš s "vietnamskou" češtinou, nastav si němčinu jako zdrojovou a vlož do pole adresu stránky.....
http://translate.google.cz/translate_t
výsledek vypadá takhle
http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.areadvd.de%2Fhardware%2F2008%2Fpanasonic_th42pz80.shtml&hl=cs&ie=UTF8&sl=de&tl=cs
http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.areadvd.de%2Fhardware%2F2008%2Fsamsung_le37a659a.shtml&hl=cs&ie=UTF8&sl=de&tl=cs
Puup (71)|23.6.2008 10:12
S tim se prave nesmrim a tu stranku znam, ale i tak dekuju za radu. Nez ovsem cist tohle, tak to budu radsi v praci pracovat :)
jarino1978 (8045)|23.6.2008 11:03
[QUOTE=Hmm;182546]A určitě jsi tu svoji nejlepší TV na světě s flekatou modrou "černou" ve tmě zkalibroval na 99 Wattů co ? :-)
Jinak k té tvé lepší černé než na Panácích (z tvého oblíbeného testu na hdtvtorg)
"Worthy of almost as much praise is the black level performance the LE40A656 manages to produce. Although ultimately the graduated detail across dark scenes cannot quite match the best plasmas, the gap has narrowed and the level of deep rich blacks this screen produces places it amongst the best that LCD can offer."
Vietnamskou češtinou z překladače
"Hodné téměř tolik chvály je černá úroveň výkony se LE40A656 dokáže vyrobit. I když nakonec absolvoval podrobně celé tmavé scény nemohou zcela odpovídají nejlepší plazmatu, rozdíl se snížil a úroveň hluboké bohaté černé obrazovce produkuje ji mezi nejlepší, že LCD může nabídnout."
Ano je výborná na LCD a stále horší než na špičkových "plazmošrotech" :-)
A pro tvé potěšení, zde recenze na plazmošrot, kterému tvé LCD nesahá ani po kolena :-) (no možná mu sahá do pasu, ať nežeru)
http://www.areadvd.de/hardware/2008/pioneer_pdp_lx5090.shtml
Ale na takovou zdaleka nejlepší TV asi už nemáš :-)[/QUOTE]

- nemôžeš zrovnávať model za 35 litrov s modelom za 100 litrov !!!
jarino1978 (8045)|23.6.2008 11:06
[QUOTE=Hmm;182562]Nutno ale přiznat, že na renomované hdtvtest.co.uk dopadly tyto TV prakticky stejně (rozhodně z hlediska výsledného verdiktu) a na sajtě hdtvorg.co.uk dali LCDčku o hvězdičku za obraz více, tam se tak velmi pravděpodobně stalo jen z nadšení, že dostali do rukou opravdu dobré LCD, [/QUOTE]

- veď si tvrdil, že nie si zarytý fanatik plaziem, tak prečo tento názor ?
jarino1978 (8045)|23.6.2008 11:18
[QUOTE=axicom;182556]Presto ze je tato debata nekonecna, nedalo mi abych opet neprispel. Dost me prekvapuje ze plazmosrot http://www.areadvd.de/hardware/2008/panasonic_th42pz80.shtml ma lepsi hodnoceni nez opevovana monitorova technologie k PC http://www.areadvd.de/hardware/2008/samsung_le37a659a.shtml
Samozrejme, kazdy hajime to co mame doma. Take jsem se ridil testy a skoro jsem koupil KDL40W4000, ale pak jsem prisel, videl a koupil plazmu. Pekny den[/QUOTE]

- zasa zrovnávaš nemožné s nemožným, teda nie Ty, ale Tí amatéri, ktorí testujú v domácich podmienkach Tv, čo dokážeš aj Ty alebo ja...
- každopádne priamo sa tu nezrovnávali tieto 2 modely medzi sebou ( len amatér by navzájom zrovnával 37" a 42" ), testovacie modely ( komponenty ) tam máš v teste. Najlepšie je, fotiť dig. foťákom a ešte s bleskom obrazovky a robiť z nich screen na web... úplny amatéry
- tieto testy mi nič nehovoria, mal by si sa hanbiť ich sem aj dať sem
Hmm (1739)|23.6.2008 12:00
[QUOTE=jarino1978;182581]- veď si tvrdil, že nie si zarytý fanatik plaziem, tak prečo tento názor ?[/QUOTE]
To proto, že obdobnou chválu jsem četl na hdtvorg i na PZ85 (navíc u Sama přiznávají stále ještě ne zcela dokonalou černou ve srovnání se špičkovými plazmami) a najednou obraz Sama o hvězdičku víc, podle mě nepodloženou slovním vyjádřením /ve srovnání s jinými TV a jejich prakticky stejně pozitivním hodnocením/. Aspoň tolik soudím z té vietnamské češtiny. Tys taky učinil závěr o lepším HD áčkového Sama vůči Panákům PZ80/85, který se podle mě dá opřít snad jen o tuto hvězdičku navíc, protože nikde jsem se (aspoň ne v té kostrbaté vietnam-češtině) nedočetl, že by bylo konstatováno, že Sam má (nejen v HD) lepší obraz než Panák, prostě chválí oba. Srovnávací test zatím nikdo neudělal a Hulána tvrdícího, že je ve všem Sam lepší, včetně černé, prostě neberu za bernou minci. Jen tak na okraj, pokud A656 třeba dotáhl v "kvalitě" SD signálu /jakožto dřívější známé slabiny LCD technologie/ lepší plazmy (neřeším teď zda snad nepředběhl), lze si představit, že hodnocení za takový kvalitativní skok může znít - výborný v SD, přičemž v kategorii plazem standartní a donedávna jasně lepší zobrazování (které bylo dohnáno), které se obrazově už takřka nevylepšuje, je hodnoceno jen jako velmi dobré, ač je obraz při SD prakticky stejně (ne)kvalitní jak u vylepšeného LCD. A toto může mít (neříkám, že má) za následek hvězdičku navíc, spíš za to zlepšení než lepší kvalitu samu. Ale dost o tom, je to jeden test na jedné sajtě, kde je o hvězdičku víc, na areadvd je to spíš o něco ve prospěch plazmy a na hdtvtestu podle mě prakticky rovnocenně (nejen finálním verdiktem).
jarino1978 (8045)|23.6.2008 12:16
- asi tak
Hmm (1739)|23.6.2008 12:27
[QUOTE=jarino1978;182580]- nemôžeš zrovnávať model za 35 litrov s modelom za 100 litrov !!![/QUOTE]
To jistě ne, rejpnout do Hulána si ale musím. :-) Je ve svých odsudcích příliš kategorický.
Přiznávám, že jde o nestejné cenové kategorie.
Jinak nevím v jaké měně to uvádíš (asi Sk), ale čísla mě moc nesedí. Hulánova 46A656 stojí něco pod 49t Kč, ale srovnatelná /pravda, kousek větší/ 52A656 stojí něco pod 65t Kč. Takže ten Pioneer LX-5090 stojí v Eurozoně cca 80-85 tisíc Kč, spíš podle vývoje eura těch 80t, takže rozdíl je "jen" 15, maximálně 20 tisíc. Pravda, až bude na trhu v Česku, zase to bude o poznání více. A navíc není přímým konkurentem ve velikosti 46", jinak bych za něj ty prachy asi dal.
JM_ (353)|23.6.2008 15:07
[QUOTE=Hmm;182594]To jistě ne, rejpnout do Hulána si ale musím. :-) Je ve svých odsudcích příliš kategorický.
Přiznávám, že jde o nestejné cenové kategorie.
Jinak nevím v jaké měně to uvádíš (asi Sk), ale čísla mě moc nesedí. Hulánova 46A656 stojí něco pod 49t Kč, ale srovnatelná /pravda, kousek větší/ 52A656 stojí něco pod 65t Kč. Takže ten Pioneer LX-5090 stojí v Eurozoně cca 80-85 tisíc Kč, spíš podle vývoje eura těch 80t, takže rozdíl je "jen" 15, maximálně 20 tisíc. Pravda, až bude na trhu v Česku, zase to bude o poznání více. A navíc není přímým konkurentem ve velikosti 46", jinak bych za něj ty prachy asi dal.[/QUOTE]

Cenově nesrovnatelné je to ale třeba i v UK: velká LE-52A656A startuje na 1500 GBP, PDP-LX5090H na 2500. IMHO se to (=ceny Pionýrů) pohne až kolem OH = po uvedení top Bravií řady X4000.

http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-1105183/TVs/Pioneer-PDP-LX5090H-Compare-Prices?q=lx-5090
http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-1083066/TVs/Samsung-LE-52A656A1F-Compare-Prices
http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-994607/TVs/Sony-Bravia-KDL-52X3500-Compare-Prices
x1men (27)|23.6.2008 17:31
Ahoj vsichni,
TREBA ME ZA TENTO NAZOR VYMZTE ME JE TO UZ JEDNO. JDETE S TIMTO SROVNANIM UZ DO PRDELE !!!!!!!
Furt se tu probira to same a kam to vede...... NIKAM, proste placani v kruhu. Podte treba srovnavat jestli je liche cislo lepsi nez sude.... to tu ale nikdo neudela protoze je to stejna blbost jak to co delate vy, kazde tu ma sve misto, a at si kazdy vybere to co mu nejvic vyhovuje. PROSTE TRAVITE SVUJ DRAHOCENY CAS VYMEZENY NA TOMTO SVETE ABSOLUTNE NESMYSLNAMA DEBATAMA. A JA SU ASI NEJVETSI KRETEN ZE TO FURT DO KOLA CTU. TAKZE POSLEDNI PRISPEVEK ODE ME, JDU SE RADEJI PROJIT DO PRIRODY A PAK SE DIVAT NA TU MOJI TV (URCITE VAS ZAJIMA JAKA JE - TO JE PRECE JEDNO STEJNE JE NEJ-HORSI-LEPSI-HORSI-LEPSI-HORSI-LEPSI.......)
Zdar a dejte uz proboha pokoj
axicom (626)|23.6.2008 18:06
Chudak - nevydrzel:-(
roman2277 (582)|23.6.2008 20:11
Možná chudák,ale má pravdu.Někteří členové se chovají jako utržení ze "řetězu".
marcer (17)|23.6.2008 21:59
Snad je kazdemu jasne, ktora strana tu rozputala klasicky flame war :) Zacalo to plasmosrotom a podobnymi velkohhbymi vyhlaseniami. Najhorsie je, ak clovek prestupi na druhu stranu a za kazdu cenu chce ostatnych presvedcit, ze si vybral dobre, len aby nestratil tvar.

Plazma nie je dokonala, LCD tiez nie, kazdy ma svoje preferencie. Keby som nemal zenu a dieta a hral by som viac hry ako pozeral sport a filmy tak kupujem jednoznacne LCD. Kedze ale pozeram iba sport, dvd alebo x264 ripy, obcas SD spravy, tak kupujem plazmu, pretoze moj OSOBNY nazor je, ze plazma je v tychto kategoriach stale vpredu. Ak sa aj LCD vyrovnava, tak je zase v podobnej uhlopriecke drahsie.

Na prelome augusta/septembra sa maju objavit nove LCD Bravie X4500, od uhlopriecky 46 palcov budu mat TRILUMINOS 3color LED backlight technologiu s local dimming, ale budu sialene drahe, odhad je minimalne 3000 libier, pricom napr. najnovsia 50 palcova plazma Pioneer PDP-LX5090 stoji asi 2500 libier.
nem.p (29)|25.6.2008 11:59
Tak jsem se po dlouhe dobe asi jiz definitivne rozhodl pro plasmu Panasonic viera 80. Po prochazeni obchodu si ovsem nejsem jisty jestli ma koupit 37 nebo 42 palcu. Koukat budu maximalne ze 3 metru vice ani nahodou. Jak jsem psal v uvodu tak hlavne bude zobrazovat DVD, x264 a pak obcas zpravy a serial Ulice :-)
Tak prosim jeste poradte jakou uhlopricku na 3 metry.
diky
BOBA (590)|25.6.2008 12:06
Minimálně 42"
Puup (71)|25.6.2008 12:22
42" jednoznacne
Huncut (221)|25.6.2008 12:31
Podle financi, vetsi je vzdycky lepsi, ale na 3m je podle me 37 taky skvela.
nem.p (29)|25.6.2008 12:46
O finance nejde, takovy rozdil uz to neni. Chtel sjem od zacatku 42 akorat prodavac mi vnucoval ze ta je tak od 4 metru. Me jde spise abych nevidel obrazove body a treba u SD nebude obraz nic moc.
BOBA (590)|25.6.2008 12:46
[QUOTE=Huncut;182834]Podle financi, vetsi je vzdycky lepsi, ale na 3m je podle me 37 taky skvela.[/QUOTE]

V tom případě mi uniká smysl koupě. To bych zůstal u CRT.
nem.p (29)|25.6.2008 12:55
BOBA: neco na tom je, ale crt nepovesim na zed :-)